DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. ESI Honderd acht en twintigste Ja&rg&n&r 1926 WOENSDAG 4 AUGUSTUS BuitenHand -.v,M Dit Hummer bestaat nit 2 bladen. aoirj "Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uifgegeven. ibonnementsprijs bij vooruiibetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.-—, franco door bet geheele Rijk 2.50. AfzonderlUke en bewrjsmimmers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTlfiNi Per regel 0.25, blj groote confracten rabat. Oroote tetters oaar plaafsrtifmfe, Brieven franco aan de N. V, Boek- en Handelsdrukkerij ?/b UERMs. C08TIR A £00ilt Voordam C 9. Direeieitr: O. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactie 33. Hoofdredacieuri Tj, N. ADEMA. Postgiro 37660. DE FRANSCHE FINANCIeN. De Fraosche Senaat heeft met 250 tegen 13 stemmen die financieele wijzigingen aangeno- men. Het ontwerp voor de statuten van de zelf- atandige kas ter aflossing en beheer van de verdedigingsbons en tot exploitatie van het ta baksmonopolie bevat volgens B. T. A. negen artikels. De aideeling „Caisse de gestion' zal den volledigen dlenst van de verdedigingsbons verzorgen; tot aan de volledige aflossing van de bons zal de autonome kas belast zijn met het monopolie van aankoop, fabricatie en ver- troop van tabak enz. De raad van beheer, be- ntaande uit 20 personen, zal twee comite's om- vatten: het eene zal zich wijden aan het be heer en de aflossing van de bons, het andere met het tabaksmonopolie. Ten slotte zal er een raadgevend college rijn van 25 leden. De raad van beheer van de kas zal de ta- baksprijzen voorstellen, welke de minister de- finitief bij decreet zal vaststellen. De kas zal in tie eerste plaats gevoed worden met de op- brengst van den tabaksverkoop (naar schat- ting 3600 millioen), die van de suceessiebe- lasting en van een nieuwe belasting van 7 pot op de overdracht van onroerend goed (naar schatting 2800 millioen). Bovendien zal de kas gemachtigd kunnen worden om zich voorschotten te doen verstrekken en schuldbewijzen uit te geven met de tabaksont- vangsten als onderpand. Zooals men weet zal het instituut van de kas plechtig gewaarborgd' worden door de grondwet. Met betrekking tot de Maandag gehouden zitting der financieele commissie uit den Se naat, zgt de „Matin", dat uit de buiten de zitting gehouden besprekingen blijkt, dat de regeering, hoewel een zeker aantal reserves formuleerend, besloten zou zijn van het par- lememt vo6r de vacantie de ratificatie der ver- dragen van Washington en Londen te vragen. Een op last van den premier uitgevaardigd communique deelt mede, dat Poincare de com missie van experts heeft uitgenoodigd, Dins- dag een bijeenkomst met hem te houden. Het communique bevestigd Poincare's bedoeling om den koers van den franc niet te stabili- seeren, alvorens hij gestegen is op een punt, waartoe het teruggekeerd vertrouwen, de eco- nomische toestand1 des lands en het prijsni- veau bij normalen gang van zaken den koers kunnen brengen.# De tekst van de nieuwe wet op het aflossi fonds is gepubliceerd en zal heden in de mer ter tafel wordengebracht. Medegedeeld wordt, dat Poincare boven dien morgen aan de Kamer een wet zal voor- leggen voor de ratificatie van de overeen komst tusschen den Staat en de Banque de France, dig ten doel heeft de bank te machti- gen tot den aankoop van buitenlandsche fond- sen en de uitgifte van biljetten tot het bedrag van de waarde der aankoopen. Het ontwerp beoogt in hoofdzaak op deze wijze de zich onder het publiek bevindende specie terug te krijgen en den metaalvoorraad der Bank te vermeerderen. De uit te geven biljetten zouden op goud- waarde gebaseerd zijn. Het aflossingsfonds zal volgens de Tel. een openbare instelling zijn met burgerlijke rechtspersoonlijkheid en financieele autono- mie. Het voornaamste doel zal zijn de betahng van interest op, en de aflossing en de her- nieuwing van de bons de la Defense te verze- keren. De gewone schatkistbiljetten die thans In otnloop zijn zullen eveneens door het toieuwe instiuu beheerd worden, en kunnen slechts vernieuwd worden in der. vorm van Bons de la Defense Nationale. Tot dat deze bons geheel afgelost zijn, zal het instituut den aankoop, de fabricage en den verkoop van de tabak blijven exploiteeren. De interest op de bons de la Defense Na tionale wordt vastgesteld door den raad van beheer, terwijl de tabaksprijs zal worden vast gesteld bij decreet, op voorstel van den raad van advies der technische commissie. Het maximumbedrag der obligaties onder beheer van het aflossingsfonds wordt vastge steld op 49 milliard francs. Dit bedrag zal elk jaar verminderd worden met de af te los- sen obligaties. De absolute circulatie der bons de la Defense Nationale mag evenwel tijdelijk het maximum overschrijden, doch met niet meer dan zes procent. De inkomsten van het aflossingsfonds zul len worden aangevuld niet de netto-opbrengst van den tabaksverkoop. Wanneer deze onvol- doende is om den interest op de obligaties te betalen, za! het deficit worden aangevuld uit de begrooting. Het aflossingsfonds zal de bevoegdheid hebben voorschotten te verstrekken en obliga tes uit te geven, zoo noodig gegarandeerd door de onivangsten uit het tabaksmonopolie. Het bedrag der gewone schatkistbiljetten, waar van de uijgifte noodjg zal zjjn voor de norm ale behoeften van de schatkist, wordt teruggebracht tot vijf milliard! francs. De mi nister van Financien krijgt machtiging om, naar keuze van de houders, de conversie toe te passen op de binnenlandsche schuldi van de Schatkist en van het Credit National. Het rapport der financieele commissie uit den Senaat lover de regeeringswet is gepubli ceerd. Het rapport concludeert in het alge- meen ten gunste van de wet, evenwel met zekere belangrijke beperkingen. Het rapport raamt het netto-bedrag, noodig voor 1926, behalve de reeds in de begrooting vastgeleg- de voorzieningen, 2.1 milliard francs en voor 1927 op 9 milliard francs, welke bedragen ver- kregen zullen worden door de Tegeerings- maatregelen. De Senaatscommissie blijft evenwel wijzen op de noodzakelijkheid de drie problemen, n.l. de begrooting, de schatkist en de valuta, als een geheel te behandelen. Het rapport komt tot de conclusie, dat de wet van Poincare zich in hoofdzaak bezig houdt met de moeilijk- heden der schatkist, en wijst er op, dat het monetaire probleem nog steeds om oplossing vraagt. In het algemeen betwijfelt de commissie of het maximum van de capaciteit der Fran sche belastingbetalers niet zal worden over- schreden, en of die zware belastingen geen gevaar voor de productie zullen opleveren. De commissie besluit ten slbtte ten- gunste van de wet, zooals die is opgesteld, en acht die te verkiezen boven inflatie en verdcre depreciatie van den franc. Het rapport bevat verder-een Tijst van de betalingen, welke de schatkist binnenkort zal moeten doen. Het persbureau V. D. publiceert het vol- gende program van werkzaamheden Naar alle waarschijnlijfcheid zou de finan cieele commissie gister reeds haar beraadsla- gingen over de financieele voorstellen van de regeering beeindigen, zoodat de Kamer zich in haar zitting van heden reeds met het tweede voorstel der regeering zal bezighou- den. De financieele voorstellen zullen reeds Donderdag aan den Senaat worden voorge- legd. Uit parlementaire kringen verluidt, dat de vacantie nog niet na de nationale vergadering zal beginnen; dit in verband met het feit, dat de regeering zou hebben besloten om de Ka mer de ratificatie van de Britsch-Fransche schuldenovereenkomst voor te leggen. Naar verwacht wordt, zal de minister-presi dent met de beide commissies voor buiten landsche aangelegenheden van de Senaat en die der Kamer onderhandelen over de ratifi catie van de overeenkomst, die door Caillaux en Churchill werd bereikt. Waarschijnlijk zal hierop de ratificatie tegen het midden der vol- gende week plaais hebben. ENGELAND EN ABESSINIe. In 't Eng. Lagerhuis deed Chamberlain voorlezing van't Britsche antwoord aan den Volkenbond, waarin wordt betreurd, dat de En gelsch-Italiaansche nota's verkeerd worden uitgelegd en dat in het protest van AbessiniS wordt beweerd, dat de Engelsche en de Itali- aansche regeering een overeenkomst zijn aan- gegaan om Abessinie hun wil op te leggen. Chamberlain herinnert er aan, dat de voorloopige overeenkomst omtrent het bou- wen van een dam reeds 24 jaar geleden met keizer Menelik werd gesloten. In de gewissel- de nota's wordt geen enkel deel van Abessinie gereserveerd voor Italiaansche „economische invloeden." De Engelsche regeering verbindt zich alleen niet te concurreeren met of de concurrence te steunen tegen Italiaansche ondernemingen in de aangeduide streek. De overeenkomst kan de rechten van derden niet beinvloeden en bindt Albessinie niet. Chamberlain is bereid deze uiteenzettingen van verzekeringen tegenover Abessinie in den V. B. Raad te herhalen. Kenworthy (lib.) zeide: Dank zij het ver- standig optreden van Abessinie door een be- roep te doen op den Volkenbond zijn we nu in de gelegenheid onze politiek te wijzigen. Hij gaf in overweging van de overeenkomst met Italie met een behoorlijken opzeggingster- mijn af te zien. Italig's antecedenten wezen op een agressief imperialisme jegens Abes sinie. De discussie werd hierna gesloten. DE PAN-AZIATISCHE CONFERENTIE. Aan het den len Augustus te Nagasaki geopende Pan-Aziatisch Congres nemen vijf- tig gedelegeerden uit China, Japan, Indie en de Philippijnen deel, zooals reeds gemeld is. De Chineezen drongen onmiddellijk op de annuleering der onbillijke verdragen aan, met de bedreiging zich terug te zullen trek- ken, doch de Japanners overtuigden hen te blijven, met de belofte al het mogelijke te doen om aan de wenschen van China tege- moet te komen. Het congres besprak vervolgens de arti- kelen van het ontwerp van een Aziatiscben Volkenbond, en verwierp het voorstel om den zetel daarvan in Tokio te vesiigen. Taj van Chineesche arbeiders- a) kogpjie- denorganisaties verzetten zich tegen de Pan- Aziatische conferentie. Zij beschuldigen er Japan van te trachten zijn particuliere belan- gen te bevorderen. DE POOLSCHE LANIDDAG. De Poolsche Landdag verwierp een motie waarin de onmiddellijke ontbinding van den Landdag en het uitschrijven van nieuwe verkiezingen geeischt werd. In het middelpunt der discussies van de commissie uit den Poolschen Landdag voor Buitenlandsche Zaken stond de kwestie van den Poolschen eisch betreffende een zetel in den Volkenbondsraad. In het openbare gedeelte van zijn" betoog verklaarde de minister van buitenlandsche za ken, Zalewaki, dat Polen vasthoudt aan zijn eisch tot het verkrijgen van een permanenten zetel tn den Volkenbondsraad. Mocht Polen -daar niet in slagen zal het op zijn minsj een niet-permanenten zetel trachten te verwerven. Hij decide nog mede, dat het Duitsch-Russische verdrag (het z. g. Verdrag van Berlijn) waarschijnlijk op de eerstvol- gende Assemblee ter sprake zal komen. De Landdag zal in een buitengewone zit ting bijeengeroepem worden op 20 September om het voorloopig twaalfde te voteeren voor het vierde kwartaal. De gewone begrootings- zitting zal einde October aanvangen. STRESEMANN. Rij'ksminister Dr. Stresemann keert op zijn laatst 9 Augustus te Berlijn terug. Hij zal evenals de Rijkspresident deelnemen aan de grondwetfeesten. Daarna zal hij de bespr&- kingen bijwonen over de kwestie inzake Duitschlands toetjeden tot den Volkenbond. Hij zal tevens deei uitmaken van de Duit- sche delegatie ter Volkenbondsbijeenkomst. HERRIOT ENt DE SOCIALISTEiN. Herriot heeft tot den gemeenteraad van Lyon een schrijven gericht waarin hij den wensch te kennen geeft een uiteenzetting te mogen geven van de algemeene politieke re- denen van zijn steun aan het ministerie- Poincare. De socialisten die de meerderheid hebben in den gemeenteraad van Lyon hebben beslo ten zich te onthouden van iedere samenkomst in verband met het strikt gemeentelijk karak- ter. MAATREGELEN VAN DE LUXEMBURGSCHE REGEERING. Naar gemeld wordt, heeft de Luxemburg- sche regeering eenige besluiten .gepubliceerd^ in aansluiting van de door de Belgische re geering genomen maatregelen aangaande de vericoopsprijzen in den kleinhandel in levens- middelen en kleeding. De in- en uitvoer van graan en meel mag alleen bij speciale vergun- ning geschieden. Uitvoer van brood' is verbo- den. FENG WEER NAAR CHINA. Naar gemeld wordt is Feng weer uit Mos- kou naar China teruggekeerd. Hij is in de omgeving van Kalgan gearriveerd, waar hij een regeering heeft gevormd. Hij zou als ver- tegenwordiger van de drie oostelijke provin- cien met als hoofdstad Kirin tot de Derdle Internationale zijn toegetreden. DE FRANSCHE-ENGELSCHE SCHULDENOVEREENKOMST. Churchill, de kanselier van de Schatkist, heeft in het Lagerhuis verklaard, van den hecr Poincar6 de mededeeling te hebben ont- vangen, dat deze de Kamer zou verzoeken de schuldenovereenkomst met Engeland zoo spoedig mogelijk en op z'n laatst bij de her- opening der zitting in den herfst te ratificee- ren. NIEUWE OPERATIES IN MAROKKO. Vernomen wordt uit Madrid, dat nieuwe belangrijke gecombineerde operaties gister- morgen in de Spaansche zone zijn begonnen. Deze operaties hadden ten doel de nog niet onderworpen Djeballas tot onderwerping te brengen en het gebied van de Beni Issen te bezetten. De troepen hebben de voor den dag van gisteren vastgestelde operateis uitge- voerd. DE MAAGDENBURGSCHE MOORD- ZAAK. Naar het commissariaaP van politie te Maagdenubrg mededeelt, is de verloofde van Schroder, Hilde Gotze, door de Berlijnsche litie te Keulen gearresteerd. Zij zal naar aagdenburg-worden overgebracht. In verband met de gebeurtenissen te Maag- denburg heeft Reschke, plaatsvervangend voorzitter van het ressort Maagdenburg, van Pruisische rechtersvereenigingen, een schrij ven gericlit aan den Rijksdag en de Rijksre- geering, waarin hij den Rijksdag verzoekt te willen intervenieeren in de Maagdenburgsche moordaffaire, verwijzend naar de artikelen 15 en 102 van de grondwet, waarbij de rechtspleging en de onafhankelijkheid, der recbters wordt gewaarborgd. Nader wprdt gemeld; De varj in- po' Mi structie, dr. Kdlling, publiceert heden in de Maagdenburgsche bladen een verklaring, waarin gezegd wordt, dat het net van zijn nasporingen zich steeds nauwer om Rudolph Haas sluit. Hij is in het bezit van ernstig en ten deele nieuw bezwarend materiaal, waar- door er niet aan kan worden gedacht, Haas op vrije voeten te stellen, zulks in tegenstel- ling met het oordeel van Berlijn. Ndar zijn meening kan er, wat Haas be- treft, slechts sprake zijn van moord of aan- stichting tot moord. Hij acht echter ook Schroder verloren. Het Hbld. schrijft:Er schijnt eindelijk wat schot in de Maagdenburgsche moord affaire te komen. De Berlijnsche rechercheurs hebben vandaag het onderzoek hervat, niet in opdracht van den rechter van instructie Kdl ling, maar van den Oberstaatsanwalt. Men neetm aan. dat dit een gevolg is van de inter- ventie van het Pruisische ministerie van justi- tie, dat den Oberstaatsanwalt last heeft ge- geven, de instructie zelf ter hand *e nemen. Intusschen heeft de Berlijnsche recherche op eigen gelegenheid, zonder er den rechter van instructie te Maagdenburg in te kennen, te Keulen de verloofde van Schroder laten ar- resteeren. DE VOLKENBOND. Hoewel de Egyptische minister van buiten landsche zaken gistermiddag in de Kamer van Afgevaardigden den wensch van de Egyptische regeering heeft te kennen gege- ven, dat Egypte te eeniger tijd als lid tot den Volkenbond zal toetreden, moet het vrijwel zeker worden geacht, dat een daartoe strek- kend verzoek dit jaar niet zal worden ge- daan. Eerst dienen de hangende kwesties met Engdand opgelost te worden, daar, door Egypte's toetreding tot den Volkenbond, ver- schillende delicate vraagstnkken naar voren zullen worden gebracht, waaromtrent een de- finitief besluit niet mogelijk geacht kan wor den, alvorens een Engeslch-Egyptische over eenkomst gesloten is. KERK EN STAAT IN MEXICO. Ofschoon presient Calles het voorstel der katholieke bisschoppen heeft verworpen om een „wapenstilstand" aan te gaan, hangende de uitspraak van een onder't volk te houden referendum, vemeemt Reuter uit bevoegde bron, dat er inleidende onderhandelingen zijn geopend om een persoonlijke, niet-officieelc conferentie tot stand te brengen tusschen den procureur-generaal en hoog-geplaatste kerke- lijke persoonlijkheden, ten einde een oplossing voor de moeilijkheden te vinden. Uit Nagales, Arizona, wordt gemeld, dat oud-president Obregon de houdiog van de Mexicaansche regeering ten opzichte der nieuwe kerkelijke wetten steunt. DE AGENDA VAN HET WERELD-JEUGDPARLEMENT. De belangstelling op de wereldconferentie van de christelijke joiigemannenvereenigin- gen gaat in de eerste plaats uit naar de sexu- eele vraagstukken en het gezinsleven, waar- over reeds sedert eenige jaren door den we- rendbond enquetes zijn gehouden. Door een rede van een Indischen afgevaardigde en van een neger uit Amerika, werd de aandacht ook op de rassenkwestie gevestigd. Verder werd aangaande den toestand van de inboorlingen in de diamantdistricten van Afrika het chris- telijk standpunt besproken. POLITIEKE VERVOLGING IN TURKIJE. Het requisitoir tegen de aan Kemal'3 be- wind vijandige leiders van het Comite voor Eenheid en Vooruitgang behandelt uitvoerig hpn vroegere politieke activiteit. Gezegd wordt, dat deze lieden achter het jongste moordcomplot hebben gestaan en dat zij ge- reetl stonden, bij het welslagen ervan ei" hun profijt uit te trekken. Tegen zestien hunner werd 10 jaar gevangenisstraf geeischt. EEN ONBEKENDE EXPRESS-TREIN. Gedurende den geheelen zomer vertrok de express ParijsMilaan, die elken ochtend om half elf het Gare de Lyon verlaat, vrijwel zonder reizigers. Men verwonderde zich hier- over, daar de expres aansluiting heeft op de lijn, LondenCalais. Daarcntegen was de twintig minuten later vertrekkende trein naar Triest steeds stampvol. Een ingesteld onderzoek heeft aan het licht gebracht dat de trein abusievelijk niet in het spoorboekjg staat vermeld! De enkele rei zigers, die meegingen hadden het toevallig vernomen. GEEN NIEUWE LOONEISCHEN DER 'MIJNWERKERS. De „Berl. Borsen Courier" verneemt uit Duitsche mijnwerkerskringen, dat het bericht, als zouden de mijnwerkersorganisathies voor- nemens zijn een lconsverhooging van 15 pCt. te eisch en, onjuist is. De bond van mijneigenaars deelt reeds thans mede, dat er met het oog op de buiten- gewoon scherpe concuirentie, die na afloop der Engelsche mUpw^V&r.sstakqjg og dft reldmarkt is te verwachten, geen sprake kan zijn van een loonusverhooging. HET BEZOEK VAN DEN SULTAN VAN MAROKKO AAN PARIJS. Sultan Moeley Joessef heeft aan DoumeT' gue een officieel afseheidsbezoek gebracht. Alvorens Zaterdag aan boord te gaan van het pantserschip Paris zal de sultan, die he- denochtend Parijs verlaat, Bordeaux en Tou louse bezoeken. J EEN OUDE MOORDZAAK OPGE- HAALD. Een moordzaak, die in 1922 het geheele Amerikaansche publiek in spanning hield eo later in het vergeetboek ging, is plots weer naar het oppervlak gekomen en heeft geleid tot de arrestatie van de vrouw van het voor- naamste slachtoffer. Vier jaar geleden vond een jongen, die in de omgeving van New Brunswick wandelde, onder een boom het lijk van domine Edward Hall en van de vrouw van den koster, mis. Mills. Beiden waren door revolverschoten ge- dood en hun lijken vertoonden de sporen van een wanhopigen strijd. In den jaszak van Hall vond men een liefd'esbrief van mr. Mills. Ondanks verdenkingen kon men geen bewij3 bijbrengen voor de schuld van de weduwe van den domine. Zij werd vrijgesproken en ging, na het proces, een groote reis door Europa maken. Thans heeft zekere Riehl, die getrouwd was met het voormalig kamermeisje van de Hall's, echtscheidng aangevraagd, wijl zijn vrouw hem bekend lieeft de medeplichtige van mrs. Hall geweest te zijn bij den moord op haar man. Mrs. Mall, die reeds gearresteerd is, ver- klaart dat deze aantijging eenvoudig belache- AARDSCHOK TE TOKIO. Gistermorgen is te Tokio een paniek onb staan tengevoige van een hevigen aardschok. De bevolking vluchtte op straat. De aard schok, die over een groote uitgestrektheid werd waargenomen, be^phadigde een in aan- bouw zijnde spoorbrug bij de hoofdstad. Te Yokohama zou een aardverschuiving hebben plaats gehad. De telegralische ver- binding met d stad is verbroken. Ernstige instortingen hadden niet plaats. Ten gevolge van de drukkemde warmte en de andere om- standigheden, welke gelijk zijn aan die welke de catasrofe van 1923 vooraf gingen, be- schouwen duizenden deze aardbeving als een voorbode van verdere schokken. Veleti beslui ten uit vrees in de parken te overnachten. TUINVCLK VAN EEN SUIKER- f\ FABR1EK BEDREIGD. cen hoofdmandoer te Tegal hitste vijl familieleden op, waarop zij gezamenlijk onder bedreiging met messen het tuinvolk van de suikerfabriek .,Pagongan" verhinderden, den tuin in te gaan. De veldpolitei sommeerde de menschen hun bedreigingen te staken, maar zonder succes Daarna werden twee salvo's gegeven. Ook dit lrielp niet, waarop een der- de salvo werd gelost, met het nocdlottig ge volg, dat vier hunner gedood werden en efu gewoud. Het tuinvolk ging daarop aan het werk, zonder dat er verder ongeregeldheden gebenrden. DAGBLADDIRECTEUR WEGENS SMAAD VERVOLGD. Eenigen tijd geleden bevatte het Volkische „Deutsche Tageblatt" het bericht, dat de tot het centrum benoorende Pruisische minister van Openbaar Welziju, Hirtsiever, te Weenen in gezelschap van twee vrouwen van twijfel achtige reputatie zou zijn gezien. In verband hiermede werd door den minister een aan- klacht ingediend tegen den verantwoordelij- ken directeur van het blad Lippert en tegen den verantwordelijken redacteur Rudolf. De zaak zou gister worden behandeld', doch geer der beide beklaagden was verschenen. In verband met een en ander is thans tegen beiden een bevel tot arrestatie uitgevaardigd NOODLOTTIG ONWEER. De „Schlesische Zeitung" verneemt uit he! Altvatergebergte (tusschen Elbe en Oder), dat bij het jongste hevige onweer de bliksem geslagen is in een groep toeristen, die van den Hockschar naar den Heidebiindel on- derweg waren. AM® toeristen werden tegen den grond geslingerd en verloren het be- wustzijn. De mannen kwamen weer spoedig bij, doch twee vrouwen bleken een zenuw- toeval gekregen te hebben. Een vrouw werd in bewusteloozen toestand het Georgschufz- haus op den Hockschar binnengedragen. EEN KABELBALLON VERONOELUKT. Te Kempston, in het graafschap Bed fordshire, heeft met een kabelballon een ern stig ongeval plaats gehad. Bij het neerdalen bleef het touw, waar aan het schuitje van de ballon bevestjgd was. in een boom haken, ten gevoige waarvan het brak en het schuitje omlaag stov-de. fci v liten inenschenlevens ts KHAARSCHE GOURANT. i t r

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1