CHEVROLET KENNEMER AUT0GARA6E. Binnen lanel gesloten wagen 2 deuren f 2405 gesloten wagen 4 deuren f 2650 Waterpomp HET GOUDEN JUBILEUM VAN DE KONINKLIJKE MILITAIRE KAPEL. Gister, de dag van het gouden jubileum van de Kon. Mil. Kape 1(50 jaar geledcn ont- vind de Kapel haar tegenwoordigen naam), is het voor de manschappen van het muiiefr corps een feestdag geworden. Het begon, zegt de N. Roit. Crt., gistermor- gen op Waalsdorp met een inspectie door den divisie-commandant generaal-majcor Van Dam van Isselt. Hierbij waren tcgenwoordig o. m. de brigade-commandant, kolonel J, id. Borel, overste Verberne, commandant der grenadiers en de oud-commandant der grena diers, P. H. A. de Ridder, benevens overste J. H. Hardenberg, commandant der jagers en overste Kerning van het 15c regiment infante- rie. Na deze inspectie werd door kapitein-adju- dant De Jager voorlezing gedaan van een utweetal Koninklijke besiuiten waarbij de di- irecteur der Kapel, 1 e luitenant C. L. Boer, is ibenoemd tot ridder met de zwaarden in de orde van Oranje-Nassau en eeremedailles in zilver met de gekruiste zwaarden in de Orde ■van Oranje-Nassau zijn toegekend aan de mu- •zikanten J. F. W. van der Linden, J. Bonte en W. G. Hillebregt. Tevens werd medege- (tteeld, dat aan den onderkapelmeester D. F. Bandd de titulaire rang was verleendi van 'kapelmeester. Hierna werd, nadat overste Verberne den gedecoreerden de onderscheiding op de borst had gespeld, voor hen gedefileerd. Overste Verberne hield daarop een toespraak tot de drie regimenten. Hij legde er den nadruk op, dat de Kon. Mil. Kapel altijd geweest is, nog is en steeds zal blijven een militair mu- ziekcorps. Hoezeer de particuliere concerten zich ook hebben uitgebreid, de Kapel heeft haar bestaansrecht te danken aan het begrip .miilitaire" muziek. Deze muziek te geven, oliift dan ook haar hoofddoel. Spr. bracht hulde aan den kapitein de Jager, commandant der Kapel, voor de wijze, waarop hij het mo- reel, de tucht en de saamhoorigheid onder de manschappen weet hoog te houden. Als vrij- willigers dienen zij dan ook een voorbeeld te blijven. Aan overste Verberne had de Koningin- Moeder een brief gericht, waarin Zij mede- d'eelt, voornemens te zijn, de Kapel ter gele- genheid van haar jubileum een geschenk aan te bieden, bestaande uit een ingelijst portret van haar en een van Koning Willenulll, met de bedoeling dat die in de repetitiezaal wor- den opgehangen. Toen de regimenten zich naar het exercitie- terrein hadden begeven, heeft de brigade- commandant, kolonel Borel, een toespraak gehouden, waarin hij wees op den nanwen band, die door de traditie nog bestaat tus schen haar en de drie regimenten. In verband hiermede hebben de officieren aan de kapel een groote trom aangeboden, vergezeld van een sierdoek, waarop een kroon en de letters M. K. Aan luitenant Boer werd1 het onder scheidingsteeken aangeboden, hetwelk hem ten deel was gevallea. Luitenant Boer betuigde alien zijn dank namens de kapel. Het feest van de Koninklijke Militaire Ka pel is gistermiddag voortgezet met een bijeen- komst in een der zalen van den Dierentuin. Daarbij waren o.a. aanwezig de commandant van het veldleger, generaal Multer Massis, als vertegenwooraiger van den minister van oorlog; ae plaatselijke commandant, kolonel Postma, mode als vertegenwoordiger van den gouverneur der residentie; de burgemeester van Den Haag, mr. J. A. N. Patijn; de oud- ste actieve generaal, luitenant-generaal Colet- c'te; gep. luitenant-generaal Weber; de oud- plaatselijke commandant, generaal Laatsman "generaal-majoor Habbema, oud-commandant der grenadiers; generaal majoor Van Such- telen; gep. generaal-majoor Bomert; gene raal Fris, inspecteur van den vrijwilligen landstorm; generaal-majoor Van Dam van •Isselt, commandant der le divisi gep. gene raal Boellaerdt; de chef van den marinestaf Sluys; generaal-majoor Roorda, inspecteur der genie; kolonel Boral, commandant van de brigade grenadiers en jagers; kolonel Groen, inspecteur der mariniers; kolonel Van Mens; overste De la Porte; overste De Rid der, oud-commandant der grenadiers, en vele andere militaire autoriteiten; de leden der K. M. K.; leden der huldigingscommissie; een deputatie van commissarissen van de Witte, van het K. Z. B. G., en de heer Schwencke, voorziter van de Kon. Nationale Zangschoo". De commandant van het regiment grena diers, overste Verberne, hield een rede, waarin hij allereerst herinnerde aan het groote suc- ces van de Kapel in Frankrijk. Hij betoogde verder o.m., dat de Kapel het praedicaat Ko ninklijke steeds in hooge eere heeft gehouden en zeide te voldoen aan aller verlangen, door de Koningin en de Koningin-Moeder namens alien het volgende telegram te zendenDe commandant van het regiment grenadiers, zoomede alle aanwezigen, ter feestverga- dering vereenigd in den Dierentuin bij gele- genheid van het 50-jarig jubileum der Ko ninklijke Militaire Kapel, betuigen u, als ver- tegenwoordigster van het Huis van Oranje- Nassau, hun diepe erkentelijkheid voor het praedicaat Koninklijke, thans 50 jaren, gde- <Jen verleend aan de Militaire Kapel van het regiment grenadiers. Spr. noodigde ten slotte de aanwezigen uit, een driewerf hoera uit te brengen op de Ko ningin, de Koningin-Moeder, den Prins der Nederlanden en Prinses Juliana. Daarna heeft le-luitenant Boer, directeur ;van de K.M. K., een rede gehouden over de geschiedenis van de Kapel. De terugblik op net verleden van de Kon. Mil. Kapel vervult •'ons, de leden van het korps, aldus besloot jjhij deze rede mefcgevoelens van dankbaar- neld voor de steeds ondervonden Koninklijke belangstelling en den steun van de militaire chefs, dankbaarheid voor de sympathie van de bwrgerij van 's-Gravenhage en Rotterdam. De dag van heden doet ons alien de belofte herxneuwen, het werk onzer voorgangers waardig voort te zetten. Bij de daarop volgende receptie heeft de feestvierende Kapel kransen of bloemstukken gekregen van den Nederl. Toonkunstenaars- bond; de societeit Harmonie te Rotterdam; de oud-commandanten van het vroegere regi ment Grenadiers en Jagers; de oud-comman- danten van het regiment Grenadiers; de Kon Ned. Vereeniging Ons leger; het Harmonie- orkest, en (met linten in de Haagsche kleu- ren) van de Haagsche burgerij. Er werden tal van toespraken gehouden. LUCHTPOST MARSEILLE— NEDERLAND. Voortaan zal ook de luchtpost-correspon- dentie met de vliegtuigen uit Lyon en Mar seille ten 3.30's middags te Le Bourget (Pa- rijs) aangebracht, opgenomen worden in de luchtpostbrievenmalen, welke ten 4 uur van- daar naar Rotterdam en Amsterdam worden verzonden, aankomst resp. ten 4.50 en 5.40 's middags, mits het luchtpostrecht voor het geheele traject is voldaan. ROEKELOOSHEID MET DEN DOOD BEKOCHT. Ondanks herhaalde waarschuwingen en zijn beschonken toestand, is de 42-jarige rij- wielhersteller J. v. d. R. in den gistemacht om 1 uur aan den Hofdijk te Rotterdam op een motorfiets gesprongen en met groote vaart weggereden. Hij.kwam echter niet ver, want reeds aan den hoek van het Strooveer reed hij tegen een motorwagen van lijn 14 van de electrische tram. Met verbrijzelde kaak en een schedelbreuk is hij door (ten G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Coolsin- gel vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek hij reeds overleden te zijn. EEN DUUR ONTSLAG. Uit Lediwarden wordt aan de Telegr. ge- meld: In de vergadering van 9 Februari j.L, be sloot de gemeenteraad aan den Directeur van Gemeentewerken, den heer L. H. E. van Hylckama Vlieg, die naar de onverdeelde meening van het college van B. en W. niet als leider van het bedrijf kon gehandhaafd blijven, eervol ontslag te verleenen, onder doorbetaling van zijn jaarwedde ad 7000 tot 1 Juni 192b en daarna van een zoodanig bedrag en gedurende een zoodanigen tijd als door een in te stellen commissie zou worden vastgesteld. Het resultaat van haar onderzoek heeft de commissie in een lijvig rapport dezer dagen aan het gemeentebestuur aangeboden. De commissie komt tot de conclusie, dat de heer v. H. V. als directeur der gemeentewerken in meer dan een opzicht is te kort geschoten en in die functie niet op zijn plaats was. Dat wel als vaststaande mag worden aangenomen dat niet aan onvoldoenden dienstijver mag worden gedacht, doch dat de geconstateerde tekortkomingen, veeleer aan een streven tot eigenmachtig handelen te wijten zijn, welk gevoel van eigen superioriteit ook de oor- zaak kan zijn van de slechte verstandhou- ding tusschen den directeur en het hem on- dergeschikte personeel. De bekwaamheid en integriteit van den heer v. H. V. zijn voorts naar het oordeel der commissie geheel onbc- twist gebleven. Voorts bliikt uit het rapport dat de heer v. H. V. reeds in Februari 1924 in een geheime zitting van den gemeenteraad ter verant- woording is geroepen. De commissie acht ten slotte het ontslag terecht verleend, maar acht een ruime scha- deloosstelling noodig. Zij bepaalt het bedrag daarvan op 5000 per jaar tot aan het tijd- stip waarop de ontslagene den pensioenge- rechtigden leeftijd zal hebben bereikt of voor dien tijd zich een omstandigheid voordoet, die hem recht geeft op pensioen, of tot op den datum van zijin vroeger overljjden. BEKNELD GERAAKT. Gistermorgen is een wagen van de Haagsche Tramweg Mtp. op de Haarlemraerstraat te Lei» den in aanraking gekomen met een handwagen. Hierdoor is de 9»jarige E. S. uit Leiden tus> schen dien wagen en een muur bekneld ge« raakt. Hij kreeg een schedelfractuur en was on< middellijk dood. DE GOENOENG BATOER. Uit Batavia wordt gemeld: De Goenoeng Batoer vertoonde vannacht verhoogde werking. Asch en lavasteenen wer den uitgeworpen. Er ontstond 'n lavastroom. De bevolking is rustig. De controleur is ter plaatse voor waarneming en het geven van inlichtingen, indien de toestand zich wijzigt BRANDSTICHTING. Gisteren is te Onstwedde (Gr.) gearres- teerd de arbeider K., wiens vrouw wegens brandstichting ter besc^ikking van de justitie is gesteld. K. wordt verdaeht zijn vrouw te hebben aangespoord, brand te stichten. BRANDEN. De boerderij van J. Nijenhuis te Boekel is afgebrand. Te Langeweg, gemeente Scheemda, is gisteren de behuizing, bewoond door de gezin- nen van Schipper en Simons, tot den grond afgebrand. Drie varkens en drie geiten zijn omgekomen. Te Eext (Dr.) is Maandagavond de ka- pitale boerenplaats van den landbouwer H. Schuiling geheel afgebrand. Te Zuidbroeksterveen (Gron.) is Maan dagavond de woning van H. Kuizinga totaal afgebrand. BLIJFT „HET HUIS MET DE IJZEREN BRUG" BESTAAN. Bij den gemeenteraad te Koog aan de Zaan zijn ingekomen een adres van de Alge- meene Winkeliersvereeniging te Koog aan de Zaan en van de Vereeniging voor Vreemde- lingenverkeer te Zaandam om geen uitvoe- ring te geven aan het reeds eerder genomen raadsbesluit om ,,Het Huis met de IJzeren Brug" te sloopen. Voorts was nog ingekomen een adres van de Vereeniging Hendrik de Keijser waarin de ze mededeelt het gedane voorstel, om h#t huis te koopen en in zijn ouden staat terug te brengen, te handhaven. Van den A.N.W.B. en van den directeur van het bureau van de Rijksmonumentenzorg waren telegrammen ingekomen waarin wordt aangedrongen gevolg te geven aan de bij den raad ingekomen adressen om niet tot slooping over te gaan. In verband met deze telegrammen besloot de raad dit punt van de agenda tot de volgen de vergadering aan te houden. NEDERLANDSCHE CREDIETEN VOOR FRANKRIJK? In een telegram uit Parijs wordt gemeld, dat de Fransche regeering de mogelijkheid overweegt, credieten in ons land te verkrijgen, ter stabilisatie van den Franschen franc. Tot nu toe heeft, zegt Telg., de Neder- landsche regeering echter. nog geen enkele aanwijzing ontvangen, dat de heer Poincare voornemens zou zijn, een Nederlandsch re- geeringscrediet voor gemeld doel te verkrij gen, zoodat ook geruchten, die in hpt buiten- land schijnen te loopen over a.s. besprekingen tusschen beide regeeringen, onjuist of op zijn minst genomen voorbarig zijn. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Bergen op Zoom, waarschuwt hotel- en logementhou- ders tegen Abraham Slire, koopman, wonen- de te Amsterdam en I. Bramson, wonende te Amsterdam (deze laatste noemt zich Herman de Groot). Deze personen hebben te Bergen op Zoom in een hotel gelogeerd, waar zij nog eenig geld geleend hebben en zijn vertrokken zonder dit te hebben terugbetaald en zonder de kosten voor logies te hebben betaald. Zij zouden te Breda hebben gelogeerd in „Het Wapen van Nassau". SERGT. HARTJESVELD WORDT 5 AUGUSTUS BEGRAVEN. Het stoffelijk overschot van sergt. Hartjes- veld, dat, zooals gemeld te Petten is aange- spoeld, zal Donderdag a.s. te Delft worden ter aarde besteld. DE EERSTE KAMERVERKIEZINGEN. Het Centraal Stembureau voor de verkie- zing van leden der Eerste Kamer heeft tot leden dier Kamer benoemd verklaard': Voor groep II (Gelderland, Overijssel, Gro- ningen en Dren+he) de heeren: J. F. C. Arntz te Nijmegen; H. Colijn te 's-Gravenhage; mr. P. A. Diepenhorst, Amsterdam; P. T H. M. Dobbelman, Nijmegen; L. M. Hermans te Arnhem; J. C. L. van der Lande te Ubbergen mr. M. Mendels, Amsterdam; mr. A. J. baron van Nagell van Ampsen te Lochem; E. Rugge te Groningen; mr. H. Smeenge, Amsterdam; mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, Wijhe; mr. D. J. E. baron van Wassenaar van Catwijck, 's-Gravenhage; J. B. Westerdijk, Uithuizermeden voor groep IV (Zuid-Holalnd): A. Anema, Haarlem; P. J. Briet, Leiden; P. Danz, Am sterdam; jhr. N. C. de Gijselaar, Leiden; A. v. d. Hoeven, Rotterdam; J. Koster, Heerlen; F. L. Osse.idorp, Amsterdam; P. Rink, Den Haag; M. Slingenberg, Haarlem; A. N. H. H. Steger, 's-GravenhageJ. J. G. bar. v. Voorst tot Voorst, Arnhem; A. B. de Zeeuw, Rotter dam. INVOERRECHT IN DUITSCHLAND VOOR PAARDEN. De minister v^n binnenlandsche zaken en landbouw brengt ter algemeene kennis, dat het invoerrecht in Duitschland voor zuiVere koudibloedpaarden van het Ardenner, Vlaam- sche of Brabantsche ras, of van kruisingen van die rassen onderling, in Nederland ge- boren en gefokt, thans is bepaald op 140 mark per paard, voor zoover de waarde van het paard niet meer bedraagt dan 2500 mark, en op 360 mark per paard, indien de waarde van het paard meer dan 2500 mark bedraagt. Ten einde deze verlaagde rechten te zien toegepast, dient elk naar Duitschland uit te voeren paard vergezeld te gaan van eene ver- klaring af te geven door een Rijksambtenaax, waaruit blijkt, dat het tot een van bovenge- noemde rassen behoort of eene onderlinge icruising daarvan is, alsmede dat het in Ne derland is geboren en gefokt. Met de afgifte van die verklaringep zijn belast de Rijksvee- teeltconsulenten in de verschillende provin- cien (voor Zeeland de Rijkslandbouwconsu- lent). De kosten dier verklaringen zijn vastgesteld op 2.50 per stuk; daarenboven dienen be- langhebbenden de door deze ambtenaren of hunne vertrouwensmannen ten behoeve van bet afgeven van deze verklaringen gemaakte verplaatsings- en verblijfkosten te vergoeden. Elke verklaring heeft een geldigheidsduur van 7 dagen. (St.-ct.) OOK EEN RADIO-TOESTEL. Wij hebben, zegt hel Hbld., melding ge- maakt van eon waarschuwing van den hoofd- commissaris van politie te Rotterdam tegen de „Societe Mondial Radio" te Parijs, die „goedkoope<" radiotoestellen te koop aanbiedt. „Compleet" heet het. Wij spraken iemand, die er was ingevlo- gen. Hij liet het cartonnen doosje zien, dat hij voor vijftig franken had ontvangen. Nu is 50 francs wel geen geweldige som, maar het ding was ongeveer niets waard. Wat koperen schroefjes en draadjes op verzil- verd carton, en een niet al te deugdelijke schakelaar. Iedere jongen knutselt zoo'n ding voor een paar centen in elkaar. Er was een briefje bij met de mededeeling, dat men andere benoodigdheden bij de firma kan koopen. ISOLEMENT MOET HUIZEN'S KRACHT ZIJN In bet manifest tegen de samenvoeging der drie Gooische gemeenten, dat Zondag j.l. in de Ned. Herv. Kerk te Huizen van den kansel is voorgelezen, wordt o. a. het volgende ge- zegd: „De Kerkeraaa vreest, dat de winkelslui- ting (op Zondag) zal opgehevem worden; dat vrijheid zal worden gegeven op drukke da gen des Zondags langs de wegen ververschin- gen te koop aan te bieden; dat kiosken en kramen,geplaatst ^ullen worden, die des Zon dags geopend zijndat de herbergsluiting zal worden opgeh^ven. Van invloed zou de combinatie ook zijn op het gebied van allerlei sport. Het is nu een- maal zoo, dat bij voorkeur deze spelen op Zondag plaats vinden. Het staat te vreezen, dat tot het houden daarvan vrijheid zal wor den gegeven. De Kerkeraad acht h^t boven- genoemde door Gods Woord verboden op den dag des Heeren. De Kerkeraad vreest, dat plaatsen van volksvermaak en bioscopen zullen worden op- gericht. Kortom de Kerkeraad is van oordeel, dat het wereldsche leven, dat hier nu groo- tendcels des Zondags voorbijgaat, sterk ter- rein zou winnen en dat het geestelijke en het kerkelijke leven hieronder zouden lijdcn. Want het wereldsche leven vernietigt den eer- bied voor Gods beilig en dierbaar Woord. De Kerkeraad wijst u ernstig op deze ge- varen en vermaant u de samenvoeging niet in de hand te werjjea, ook niet aan lijsten voor samenvoeging uw naam te leenen, maar dit yoor oogen te houden als uw doel: Huizen moet Huizen blijven, op zichzelf staande, ge- lijk het eeuwen op zich zelf gestaan heeft!" Zeeiijdingeti Seter dan Goed: DE BESTE BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Burchardus Mulders en Catharina Johanna Wessels. GEBOREN: Marinus Martinus Comelis, z. van Willem Petrus de Boer en Maria Martha Cornelia Huiberts. Levenloos aangegeven kind van Franciscus Johannes Smit en Anna Met- selaar. Geertruida Maria, d. van Johannes van Gils en Maria Louisa van Nederkassel. ProvEiiciaa! nieuws UIT WARMENHUIZEN. Oudercommissie. De Vrijdag in de O. L. School gehoutA* ouderavond was bezocht door ongeveer een vierde van de ouders der schooljeugd. Tevens was aanwezig de Burgemeester van War- menhuizen. Het doel der vergadering was verkiezing van de leden der oudercommis sie. De heer Stam trad als lid en Voorzitter af en was niet herkiesbaar. Herkozen werd Mevr. Klant en gekozen de heeren J. StriJ- bis, D. Mink, P. de Groot en P. Slot. Enke le zaken, doel en inrichting van het instituut ouderavonden werden besproken en door het hoofd der school toegelicht en verduidelijkt. Na aflooip van de vergadering verdeelden de leden der commisise de functien. De h#er Slot werd Voorzitter, Mevr. Klant, secretaresse. Men besloot in September-October de ouders opnieuw samen te roepen. WARMENHUIZEN. (Juli). Geboren: Nicolaas Adrianus, z.v A. P. Hoogenboom en M. Boekel. Hille- brand, z. v. F. Stam en E .Punt. Maartje, d. v. J. Rol en J. Kuiper. Gerardus Theo doras, z. v. P. Tesselaar en M. Pronk. Comelis Theoduorus, z. v. D. Berkhout en E. de Moel. Elisabeth Cornelia, d. v. J Groot en A. M. van Lierop. Ondertrouwd: M. Keift, oud 23 j te Koedijk en A. M. Berkhout, 19 jaar, al- hier. Getrcuwd C. Bloedjes oud 35 jaar te Purmerend en G. Mekken oud 21 jaar alhier. N. Kieft, oud 23 jaar te Koedijk en A. M. Berkhout oud 19 jaar alhier. Overleden: P. C. Mosch oud 3 jaar, z. van F. Mosch en G. van Duin. Veiling. t Over Juni is aan de veiling te Warmenhui- zen aangevoerd 308296 K.G. aardappelen en 2165 stuks Bloemkool. De omzet bedroeg in Juni 1926 21290.79 tegen 15252.55 in 1925. UIT OUDKARSPEL. Onze plaatsgenoot A. Mosk is geslaagd voor het diploma Fransche HandelscorreS' pondentie voor de Federatie van Handels- er Kantoorbedenden te Amsterdam. NOORD-HOLLANDS KANALENPLAN. Omtrent den stand, waarin zich thans de kanalenplannen voor Westfriesland en Noor- delijk Noordholland bevinden, wordt het vol gende vernomen. Nadat de Prov. Staten in de winterzitting.van hei vorig jaar de ka- naalplannen hadden vastgesteld, hebben Ge- deputeerde Staten zich tot den Minister van Waterstaat gewend, met verzoek te willen mededeelen of het Rijk bereid zal zijn in de kosten der werken bij te dragen. Zooals men weet zijn die kosten on ongeveer 13'/2 milli- oen gulden geraamdi en spraken de Provin ciate Staten zich in beginsel uit voor een kos- tenverdeeling van 1/3 door het Rijk en den dienst van de Zuiderzeewerken te za.men, 1/6 door belanghebbenden (gemeenten en polder- besturen) en te door de provincie. Van den Minister is nog geen antwoord ontvangen. De dezer dagen uitgesproken verwachting, dat het Rijk tot bijdrage niet bereid zal zijn, moet echter ongegrend wor- i den geacht. De geheele voorbereiding van de kaaaalplannen doet veeleer het tegendeel verwachten. Het ligt intusschen voor de hand dat voor het doen van bepaalde toezeg- gingen door het Riik tijd noodig is. Bepaal- delijk is er geen reden om aan te nemen, dat uitvoering van de provinciate wegenplannen aan de uitvoering der kanaalplannen, of aan het verleenen van rijkssubsidie daarvoor, in den weg zal staan. De kanaalplannen en de wegenplannen zijn te gelijk door de Provin ciate Staten behandeld en de uitgesproken bedoeling is zelfs om deze beide plannen zoo- veel mogelijk met elkaar in verband te bren gen. Behalve tot den Minister van Waterstaat hebben Ged. Staten zich ook gewend tot de Commissie-Van Aalst, met verzoek te trach- ten het 1/6 gedeelte van de kosten, die voor rekening van belanghebbenden moeten ko- men, bijeen te brengen. Ged. Staten hebben daarbij toegezegd te ovcrwegen de door ge meenten en waterschappen op te nemen gel- den uit de provinciate kas voor te schieten, met_ terug beta ling bijv. over een tijdvak van 40 jaren. Verwacht mag worden, dat de Commissie-Van Aalst zich daartoe binnen- kort tot de betrokken corporaties zal wenden. Het spreekt intusschen vanzelf, dat samen- stelling van een plan van kostenverdeeling over deze corporaties een omvangrijk en moeilijk werk is. Alles bijeengenomen kan worden gezegd, dat aan de verwezenlijking van de uitvoering der kanalenplannen ijverig wordt gewerkt en er niet de minste reden is ten aanzien van de totstandkoming thans minder ontimistisch gestemd te zijn, dan ten tijde dat het besluit tot vaststelling van de plannen met alge meene stemmen onder applaus in de Staitefl zitting werd genomen- GESMOKKELD VEE. Gistermorgen zijn op de veemarkt te Rotter« dam weer twee koeien in beslag genomen, op grond van vermoeden van mond* en klauw< zeer. Een onderzoek op het abattoir heeft uit» gewezen, dat een van deze dieren indcrdaad aan deze ziekte lijdende is. Aangezien nog niet uitgemaakt is, of de koeien tot het zoogcnaam» de bedrijfsvee of tot het slachtvee behooren, worden zij voorloopig nog niet afgemaakt. Met een aan zekeAeid grenzende waarschijnljjkheid kan aangenomen worden, dat de op de vee» markt te Rotterdam in beslag genomen koeien alle uit Belgie naar Rotterdam gesmokkeld zijn. Nader is gebleken dat de twee koeien af< komstig waren van een boer uit een van de omligende dorpen, die mond* en klauwzeer on« der zijn vee heeft. Men sohrijft aan het Laatste Nieuws uit Moerbeke (Waas): Sedert de laatste inzinking van den frank, 34 wekem terug, is er hier niet anders gedaan dan vet vee uitgevoerd of beter gesmokkeld, vermits het in den nacht over de Nederland» sche grens gedaan wordt, daar het in Neder» land officieel niet binnen mag. Bijna dagelijks worden in het spoorwegsta» tion gansche wagons met zware, vctte leesten gek>st. Deze worden dan den nacht daarop naar Holland gesmokkeld. Onertusschen wor» dien er nog gansche kudden van verder uit het land ook in den nacht overgesmokkeld. We hoorden dezer dagen vertellen, dat er op 66n dag in een weide, 40 zware vette beesten bij» eengebracht waren en dat ze morgens over waren. Wij Belgen, mogeni intusschen het vleesch zeer duur betalen en moeten ddt alles maar la< ten gebeuren. Maar waar is onze pontte, waar zijn onze gendarmen en douaniers? Wij denken nochtans, dat het wel smokkelen is, vermits alles in den nacht wordt over de grens ge* jaagd. De bevolking begint zich daarover zeer op te wind en. Wanneer wordt er van hobgerhand ingegre* pen? KORTE BERICHTEN. Maandagmiddag geraakte de 3»jarige Derkje T. de Haan te Haren (Gr.) op den hoek OnnerwegNieuwlamdswcg onder een passees remden auto.-Zij werd dood opgenomen. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Grotius 3 Aug. v. Amst. n. Batavia. Prins der Nederlanden 3 Aug. v. Batavia te Amsterdam. Prinses Juliana (thuisr.) 2 Aug. te Suez. Jan Pietersz. Coen (uitr.) 3 Aug. te PorbSaid. Maidoera (thuisr.) 31 Juli v. Padang. Vondel (thuisr.) 2 Aug. v. Sabang. KON. NED. STB. MIJ. KON. W..I. MAILD. Adonis 2 Aug. v. Constantinopel n. Bourgas. Ares (uitr.) 2 Aug. te Arica. Bennekom 31 Juli v. Curasao n. Santa Marta. Hebe 3 Aug. v. Fiume te Amsterdam. Juno 3 Aug. v. Amsterdam naar Hamburg. Oranje Nassau (thuisr.) 2 Aug. v. Plymouth n. H4vre. Pluto 4 Aug. Gyon te Amsterdam. Theseus 3 Aug. v. Amsterdam te Stettin. Venezuela 31 Juli v. Cristobal n. Punerto Co= lombia. V'ulcanus 31 Juli v. Puerta Plata n. Havre. Berenice 2 Aug. v. Fiume n. Sebenico. Dido 2 Aug. v. Amsterdam te Gothenbu.g. Irene 2 Aug. v. Barcelona n. Tarragona. Tellus 2 Aug. v. Oran n. Malta. Zeus 2 Aug. v. Gibraltar n. Alexandria. KON. HOLL. LLOYD. Orania (thuisr.) 2 Aug. v. Santos. Drechterland (thuisr.) 3 Aug. te Santos. Pensacola A. 1 Aug. Antinous, Hamburg. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. Van Overstraten 30 Juli v. Belawan n. Penang. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Grootendijk, Rott. v. d. Pacifickust 2 Aug. van Antwerpen; 2 Aug. te Holehaven. Lecrdam, New Orleans n. Rott., 2 Aug. te Havana. Maasdam, Rott. n. New Orleans; 1 Aug. te Tampico. Volendam 3 Aug. v. New York te Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Klipfonteim (uitr.) 1 Aug. te Beira. Springfontein 2 Aug. v. Rott. n. Hamburg. Blommersdijk (uitr.) 2 Aug. te Wallaroo. Almkerk (thuisr.) 2 Aug. te Suez. HOLLANDOOSTsAZIe LIJN. Gemma (thuisr.) 2 Aug. v. Shanghai. Zosma (uitr.) 3 Aug. van Shanghai. HOLLANDsBRITSCH»INDIe LIJN Amdijk (thuisr.) 2 Aug. v. Madras. Bovenkerk (uitr.) 2 Aug. v. Rangoon. Koudekerke (thuisr.) 2 Aug. 's midd. 12 u. 35 mijl Z.O. van Niton. HOLL. WESTsAFRIKAsLIJN. Reggestroom (uitr.) 31 Juli v. Dakar. Kennemerland 2 Aug. v. Amst. te Hamburg. JAVA»CHINAsJAPAN LIJN. Tjimanoek 31 Juli v. Batavia te Shanghai. Tjipanas 31 Juli v. Honkong te Batavia. Tjibesar 31 Juli v. Kobe te Batavia. Tjikembang 31 Juli v. Batavia n. Hongkong. JAVA—NEW YORK LIJN. Soemba, v. Batavia n. New York, 3 Aug. van Port Said. .Vechtdijk 2 Aug. v. Java te New York. ROTTERD. LLOYD. Blitar (thuisr.) 31 Juli te Belawan. Indrapoera- (thuisr.) 3 Aug. n.m. 1 u. 45 240 mijl van Wight. Palembang 3 Aug. v. Rott. n. Batavia, via Ant werpen Tapanoeli (uitr.) 3 Aug. V. PorbSaid. Kedoe 3 Aug. v. Java te Rotterdam. Merauke 3 Aug. v. Rotterd. n. Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Priam, v. Batavia n. Amst., 3 Aug. te Suez. Elpenor, v. Japan n. Rott., 30 Juli v. Penang. Polydorus 1 Aug. v. Batavia n. Amsterdam.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2