CHEVROLET KENNEMER AUTOGARAGE. 3 Radio-hoekje BinnenSancS VOLLE-MELK-REEP Sgsort. mm Dinsdag 10 Augustus. Hilversum, 1050 M. 12.Politieberichten 5.7.Vooravondconcert door het H. D. O.-orkest. 7.Politieberichten. 7-157.45 Lezing door den heer L. de Jong uit Heeren- veen, over: Mooi Friesland. 7.45 en 10. Persberichten. 8.10 R. Kath. Omroep. Man- dolineclub „Sancta Lucia", uit Haarlem. Dir A. J. P. Hakkenberg van Gaasbeek. Hr. P. v. d. Oever, tenor te's Gravenhage. Weleerw Heer J. Theeuwes, R.K. Missionaris van Noorwegen. 1. Peuple Ghante, marsch, Ma- cioschi (mandolineclub). 2. Recit. en aria uit „Die Schopfung", tenor, Haydn. 3a. Juanita, Macioschi. b. Violette parfumee, Avella (Mandolineclub). 4a. Weer gegroet, Maria, Andreoli. b. Schlafendes Jesukind, Wolf. c. Gebet, Wolf (tenor). 5. Dans la prairie, Ju- liaan. a. De Morgen. b. Op de weide. c De droom van den herder, d. Herinnering aan het feest. e. Terugkeer. (Mandolineciub). 6 Weleerw. heer J. Theeuwes, over: Mi in per- soonlijke indruicken op het Hut mstische Congres te Chicago. 7a. Fleur d'Espagne, Casado. b. Un soir a Madrid, Maciocchi. (Mandolineclub). 8a. Kruisweg, Kuiler. b. Liefde, v. Tusschenbroek, (tenor). 9. Corbeil- le de mariage, Dutour, (mandolineclub). 10a Liedje, Zweers. b. Vergeet mij nietje, Venver- loo, (tenor). 11. Les amours de Jeanette, Du tour. (Mandolineclub). Daventry, 1600 M. 11.201.20 Het radio- kwartet en solisten (contra-alt, tenor, cello) 1 202.20 Orgelconcert van de St. Lawren ce Jewry. Daarna uitvoering van de rauziek- illustratie bij de film „Oriental love". 5 05 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dans- muziek. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. Lezing: Au restaurant. 7.45 Piano- composities van C. Franck 8.Lezing: Cradles of cricket. 8.20 Welsh programma Flet Cambrian mannenkoor. Versterkt orkest. H. Atkinson, harp. 9.20 „The maker of dreams", fantasie in 1 $cte van O. Down 9.50 Weerbericht, nieuws. 10.20 Concert. F Kelsey, barjton. Gedicihtenvoorlezing door F Drake. 10.5012.20 Dansmuziek van het Savoyhotel. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Con cert door het orkest Lucien Paris. 5.05 So- listenconcert. 8.50 Concert. Konigswusterhausen, 1300 M. 8.50 Con cert. Jazzband Lewitsch. L. v. Herget, so- praan. O. Wiemer, declamatie. L. v. Herget, bariton. R. Stegmann, cornet a piston. Daar na nieuwsberichten. Brussel 486 M. en Antwerpen 265 M. 5 20 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert. 8.50 Le zing. Daarna weer concert tot 10.20. Miinster, 410 M. 1.352.50 Orkestcon cert. Werken van Czibulka, Ivanovici, Meyer Helmund. 4.05 Sprookjesvertellen. 4.35 Or- kestmuziek van J. Marx. Alt-solo's. 6.20 6 50, 7.05—7.30 en 7.40—8.— Lezingen 8.20 „Wilhelm Tell", tooneelsuel van Schiller in 5 acten. DRONKEN LIEDEN VERMOORDEN EEN ARTS. Op de strandpromenade tusschen Ahlbeck en Heringsdorf is gisteir in de vroege ochtend- uren een afgrijselijke moord gepleegd, naar de Crt meldt. Het slachtoffer is de Berlijnsche arts R. Gerlach, die met zijn vrouw en beide kinderen te Ahlbeck zijn vacantie kwam door- brengen. Dr. Gerl \ch werd op de strandpro menade door drie werkloozen overvallen, die hem met een stuk hout doodsloegen. De drie mannen zijn gistermorgen gearresteerd en hebben na een kort verhoor bekend, de daad te hebben gepleegd. Gerlach was in gezelschap van zijn vrouw Zaterdagavond uit Berlijn aangekomen. Te Ahlbeck haalde hem zijn broer af en te za- men begaf men zich naar een cafe. Intus- schen warendrie jonge, sterk aangeschoten kerels eveneens het cafe binnengekomen, doch de kastelein weigerde, hun te schenken, in verbandm et den staat van dronkenschap, waarin zij zich bevonden. Daarop begaven zij zich naar een daarnaast gelegen cafe. Kort voordat Gerlach en zijn gezelschp zich uit het eerste.cafe verwijderden, gingen ook de drie jongeiis uit het laatstgenoemde cafe weg. Zij wilden in een voor het cafe staand rijtuig stappen, doch de koetsier wilde hen niet rijden, daar zij dronken waren. Daar op stapten Gerlach en zijn gezelschap in. De drie kerels liepen joelend achter het rijtuig aan en hielden zich aan den wagen vast. Een hunner sloeg met een stuk hout in het rond. Gerlach en zijq broer lieten daarop het rij tuig stilstaan en stapten uit. Toen een der kerels met zijn stuk hout naar Gerlach's broer sloeg, trok laatstgenoemde zijn .r volver, doch het wapen ketste. De drie mannen liepen nu hard voor het rijtuig uit en verstopten zich in een boschje. Gerlach, die een overval vreesde, ging met zijn broer de mannen achterna, terwijl een derde heer politiehulp wilde halen. Plotseling sprong een der kerels uit het boschje te voor- schijn en sloeg van achteren naar Gerlach Deze draaide zich om, waardoor de slag het neusbeen trof. Gerlach zakte ineen. De daders namen daarop de vlucht. Men droeg den zwaargewonde een in de nabijheid gelegen huis binnen, waar een te hulp geroepen arts kort daarop den dood van dir. Gerlach constateerde. gesloten wagen 2 denren f 2405 gesloten wagen 4 denren f 2650 STADSLAMPJES ter uit Moskou, dat de berichten omtrent re bel lie in Rusland, en in het bijzonder omtrent muiterijen in de Oekraine, te Leningrad en te Kronstadt, en omtrent pogingen tot gevan- genneming van Sovjet-leiders, volkomen on juist zijn. De Telegraphen-Union verneemt uit War schau, dat de nieuwe leider der Goe, Mensjin- ski, een bevel tot arrestatie van Zinowjef zou hebben uitgevaardigd. KORTE BERICHTEN. De Moskousche correspondent van de „Voss. Z." meldt, dat het vierde algemeene Sovjetcongres door het bestuursccmfte tot het voorjaar van'29 is uitgesteld. Het laatste Sov jetcongres had plaats in Mei '25. Een en an der beteekent een groote verlenging van de volmachten van het centrale bestuurscomite. De „Matin" publiceert een bericht uit Boekarest, volgens hetwelk er in de Oekra jine hevig gevochten zou worden tusschen Sovjettroepen en anti-re vol utionaire strijd- krachten. In het Djnestr.-gebied zou de Sov- jetregeering den staat van beleg hebben af- gekondigd. Alle Roemeensche grenstroepen zijn gealarmeerd. Ook dit jaar zal Beieren niet officieel deelnemen aan de viering op 11 Aug. van den verjaardag van de grondwet. De Beiersche staatsregeering zal morgen ook niet vertegen- woordigd zijn bij de grondwetsfeestviering van de republikeinsche partij en vereenigin- gen. Voorschriften zullen worden gegeven voor de deelneming aan de feesten door Bei ersche staatsambtenaren. Een heyig onweer heeft bovcn Klagen- furt (Karinthie) gewoed, waardoor groote schade is aangericht. Het verkeer op de stra- ten werd door groote watermassa's eenigen tijd volkomen gestremd. i REBELLIE IN RUSLAND? Volgens de jongste berichten in de Roe meensche bladen zouden de Sovjettroepen in de Oekraine stap voor stap moeten wijken voor de „witte" revolutionnairen. De opstand moet zich aldus de Crt., tot aan de Zwarte Zee hebben uitgebreid en op de Zwarte-Zee- vloot zijn overgeslagen, die verschillende ste- den aan de kust van de Krim zou hebben ge- bombardeerd. De Sovjets moeten de algemeene mobilisa- tie hebben gelast, waardoor een groote paniek zou zijn ontstaan. De luchtvloot zou aan de zijde der regeering staan Het officieuze Tass-agentschap meldt ech- RIJKSDAGPRESIDENT P. LOEBE TE AMSTERDAM. Gistermorgen kwam te Amsterdam uit Duitschland aan de president van den Rijks- dag, de heer P. Loebe. Na eenige oogenblikken vertoefd te heb ben in Hotel Union in de Warmoesstraat, be gaf hij zich naar de woning van den heer F. M. Wibaut. Inmiddels kwamen velen samen in Hotel Union ter begroeting van den heer Loebe. Onder deze waren de vertegenwoordigers van het Duitsche consulaat, de Neumeister, de heer C. Werkhoven en Bergmeijer, voor de S. D. A. P., de heer Ph. Barmes en mevrouw BlitzBon voor de Fed. Amsterdam van de S. D. A. P., de heeren J. Oudegeest en Sas- senbroek, secretarissen van het I. V. V. Toen de heer Loebe van zijn bezoelc aan den heer Wibaut terugkeerde werd hij ont- vangen met gezang van ed Deutsche Manner Gesang Verein ..Liederkranz". Vervolgens bood het dochtertje van den heer Burgemeis- ter narnens de Duitsche kinderen te Amster dam bloemen aan. E>e voorzitter van de Ortsgruppe Amster dam des Reichsbanner, Schwarz, Rot, Gold, de heer Otto Burgemeister, heette vervolgens den heer Rijksdagpresident welkom. Het ver- heugde hem, dat hij is gekomen om tegen- woordig te zijn bij de eerste officieele herden- king in Amsterdam van de Duitsche grond wet. Vervolgens begroette de heer C. Werk hoven, secretaris van de S. D. A. P., den heer Loebe. Het verheugde hem, dat de heer Loebe was gekomen om een rede te houden voor de Ortsgruppe Amsterdam Schwarz, Rot Gold. Hij zag daarin, dat de Duitsche democraten geen moeite sparen voor hun denkbeelden. Spr. zette vervolgens uiteen, dat wij Hollan ders vreemd staan tegen een organisatie als Schwarz Rot Gold, maar een dergelijke orga nisatie om de staatsmachine in Duitschland te besehermen is- het belang van den wereld- vrede. Tijdens deze rede waren gekomen de hee ren F. M. Wibaut, waarnemend burgemees- ter en J. J. Roovers, waarnemend secretaris van Amsterdam. De heer Wibaut begroette den heer Loebe namens het Gemeentebestuur van Amster- dam. Hij verheugde zich reeds bij voorbaat hedenavond onder zijn gehoor te mogen zijn. De heer Loebe dankte voor de ontvangst. Het was hem een groote eer de hand te mo gen drukken van -den heer Wibaut, die be kend staat als pionier van de democratische denkbeelden. In het vervolg van zijn rede zegt de heer Loebe, dat Duitschland niet meer gepresenteerd wordt door helmen en zwaar- den, maar door de werkende arbeiders. Het is de plicht in die richting voort te gaan en te werken aan de opvoeding van het Duitsche volk in democratischen geest. Nadat nog een lied door de zangvereeni- ging ten gehoore was gebracht, was het offi cieel gedeelte gistermiddag afgeloopen. De Ortsgruppe Amsterdam der Reichsban- •ner ,,Schwarz-Rot-GoId" heeft Zondagavond in Bellevue een openbare vergadering ge- houden in verband met de Eerste Duitsche Grondwet-viering. De President van den Puitschen Rijksdag, de heer P Loebe, heeft in deze vergadering, die zeer druk was bezocht, een voordrac'nt gehouden over: „De Duitsche Republiek als waarborg van den Europeeschen vrede". De heer Loebe is zijn voordracht begonnen met eraan te herinneren dat in alle landen, waar nieuwe machten het bewind in handen lebben gekregen, de vroegere afgezette machthebbers gepoogd hebben weer aan het roer te komen. En vaak met succes. Dat dus ook in Duitschland een soortgelijke worsfe- ling tusschen de oude en de nieuwe mach ten voortdurend plaats heeft, is niets onge- woons. Echter zijn de vroegere maehtheb- >ers er in Duitschland niet meer in geslaagd den vroegeren staatsvorm te herstellen. Dit schrijft spr. toe aan het feit, dat de Duitsche republiek niet door een geweldadige omwenteling is tot stand gekomen. De Duit sche republiek is ge-boren zonder bloedver- gieten, doordat de heerschers van v6or 1918 machteloos waren geworden en niemand toen meer den moed had het oude regiem te verdedigen. Daaraan is het ook toe te schrij- ven, dat het vroegere keizerrijk niet meteen is veranderd in een socialistischen staat, waar- van vele idealisten vroeger gedroomd had- den. Wei echter is het karakter van den Duitsehen staat aanmerkelijk gewijzigd. Om dit te kunnen vaststellen behoeft men slechts te vergelij-ken den aanhef van de in 1870 voor het nieuwe Keizerrijk ingestelde Grondwet met dien van de nieuwe Grondwet van Wei mar, te welker eere thans deze bijeenkomst wordt gehouden. Toen was alles bepaald „in naam van Zijne Majesteit den Keizer van Duitschland, Koning van Pruisen, enz." en thans spreelct de Grondwet „van het Duitsche volk, dat zijn wetten instelt met het oog op de vrijheid en gerechtigheid naar buiten en den vooruitgang in het algemeen". Een mondig volk beslist thans ook zijn eigen lot. En terwiil vroeger aan de hand van de Grondwet de Keizer kon zeggen: „fLoe Volo, sic Iubeo" („Ich will's; also befehl ich's") is de grondslag van de Grondwet van Weimar deze: „De hoogste wet is de wil van het volk". Na nog uitvoerig te hebben stilgestaan bij de tegenstelilng tusschen de grondwetten van het Keizerrijk en van de Republiek, waarbij hij opmerkt dat de Grondwet van Weimar een waarborg is voor den Europeeschen vrede doordat zij een geest van verzoening en vrede ademt, stelt spr. in den breede in het licht, dat het de taak van Duitschland is een vredelievend lid te worden in den Bond der Volkeren. Zoowel op ethische als moreele gronden zal Duitschland, als gelijkgerechtig- de natie de vriend van de andere naties moe ten worden. Ook van economisch standpunt beschouwd is het het Duitsche volk trouwens duidelijk geworden, dat een verzoeningspoli- tielc dient te worden gevoerd, ook al kar. spr. het den Franschen §taatsman Clemenceau niet toegeven, dat er in Duitschland 20 millioen menschen te veel zijn, die door het eigen land niet gevoed kunnen worden. Wat economisch opvalt is, dat Europa door den oorlog sterk achterop is gekomen bij de Vereenigde Staten van Aflierika, die thans nauwelijks meer zijn in te halen. Aan de hand van verschillende cijfers licht spr. toe, de gi- gantische ontwikkeling sinds 1914 van Ame- rikt, die met een vijftiende deel van de bevol- king der aarde over de helft van den goud- voorraad der wereld beschikt. Dat dus op het oogenblik alleen een vredelievend Europa in staat is met Amerika te wedijveren is een inzicht, dat eindelijk in de meeste Europee- sche landen -vorderingen maakt. Gelukkig wordt ook in de Duitsche Republiek ingezien, dat het de hoogste en heiligste taak van de Duitsche natie is den vrede in Europa te ver- zekeren en de Grondwet van Weimar biedt daartoe alle waarborgen. Niet door oorlo- gen, maar door wederzijdsche hulp kan Euro pa voor de toekomst gered worden en d-e heer Loebe besluit zijn herhaaldelijk door raid applaus onderbroken rede met de verze- kering te_ geven, dat Duitschland als werk- zame natie niets liever wenscht dan als gelijk- gerechtigde met de andere naties, zonder bo- ven die andere naties te willen uitsteken, zij- nerzijds de hulp te verleenen, welke den vre de in Europa voor eeuwig kan verzekeren. Na afloop der vergadering van de Reichs banner is de Rijksdagpresident de beer Loebe door een aantal vooraanstaande leden der S. D. A.P. in een intieme samenkomst in het American Hotel ontvangen. BRAND IN DE RAAMSTRAAT. Een felle kortstondige brand woedde Zon dagavond te ongeveer elf uur in perceel Raamstraat 6 te Amsterdam waar op een aantal slaapkamers verschillende kostgan- gers zijn gehuisvest. Het vuur was ontstaan in de achterkamer van de tweede verdieping, waar de bewoner Jacobus Kompogne met brandende lucifers in de kleerenkast een kleedingstuk had opo'e- zocht. Vermoedelijk was een brandende luci- fcr in aanraking met de kleeren gekomen, want toen hij de kast nog niet gesloten had, sloegen de vlammen er reeds uit. Het vuur, dat onmiddellijk de geheele achterkamer had aangetast, decide zich ook mede, via het trap- portaal, aan de tweede verdieping. Daar had zich reeds de kostganger Berlitz ter ruste be- geven, die door het hulpgeroep gewekt geen uitweg meer wist. Hij snelde naar het raam aan den voorkant van het brandende huis, waar de brandweer intusschen reeds was aangekomen. Door twee brandweerlieden, wer den redladders aan de kozijnen gehaakt en zoo wist men den door het vuur bedreigden man in nachtgewaad langs de ladders uit het brandende huis te redden. De brand zelf werd spoedig met twee stralen op de motor- spuit gebluscht. De achterkamer op de eerste verdieping brandde geheel uit; ook het trap- portaal en een gedeelte der tweede verdiepinc o.a. bewoond door het gezin van den heer f. Dalk, leden ernstige schade door het vuur. De bewoners zijn tegen brandschade verzekerd „WOEKERPRIJZEN" VOOR OPDRUKZEGELS. De volgende motie is met algemeene stem- men aangenomen: De postzegelvereeniging Tilburg, in ver gadering bijeen op 5 Augustus, kennis geno- men hebbende van de in de dagbladen gepu- bliceerde mededeeling van het bij circulaire d.d. 30 Juni door den directeur-generaal der posterijen aan erkende postzegelvereenigin- gen gerichte besluit betreffende de bijzondere opdrukzegels van 11 op 15 en van 22 lA op YlVi cent; van oordeel, dat de prijken voor deze zegeh, respect, f 1 en 3 per stuk, woe- kerprijzen zijn; dat leden van postzegelver- eenigingen, niet bij den Bond van Nederland- sche vereeenigingen van postzegelverzame- laars aangesloten, even goed recht hebben op deze zegels als andere verzamelaar; spreekt afkeuring uit over de beslissing van den di recteur-generaal der posterijen" en verzoekt hem, alsnog zijne beslissing te herzien; be sluit, deze motie ter kennis te brengen van voornoemden directeur. gier, iemand uit Lemmer, waarschijnlijk den- kende, dat hij zich thuis te bed bevond, riep: „Ja vrouw, ik kom!" Hij kwam ook in- derdaad, maar rolde meteen onder de ver- schansing door, in de haven. Hoewel hij een geoefend zwemmer was, zonk hij onmiddel lijk. Gelukkig was er, aldus het Gron. Dag- blad, een padvinder uit 's-Gravenhage aan boord, die gepakt en geza-kt den drenkelipg nasprong en hem wist te redden. Na in de machinekamer de natte plunje iet- wat gedroogd te hebben is de man naar Lem mer teruggekeerd, zonder te Amsterdam zijn zaken te hebben afgedaan. ONDEUGDELIJK SNOEPGOED? In een cafe in het centrum van Den Haag is Vrijdagmiddag het 12-jarige meisje D. S., dat daar zat met haar moeder en twee zusjes, onwel geworden. De geneeskundige dienst werd gewaarschuwd en het kind werd over- gebracht naar den centralen post, waar c*n arts vergiftiging constateerde, mogelijk door het gebruik van rumboonen! De moeder had deze boonen gekocht in een winkel in het midden van de stad. Nadat zij behandeld was, kon het meisje j huis gaan. Haar moeder en haar zusjes hadden ieder drie rumboonen gegeten, doch daarvan geenerlei nadeelige gevolgen onder vonden. Het meisje had er vier gegeten. De politie heeft bij den betreffenden wink-~- her op een partij bonbons beslag gelegd. De rumboonen, die nog in het zakje waren, zijn eveneens in beslag genomen en opgezonden naar den gemeenteiijken keuringsdiest. VAN DE BELGISGHE GRENS. Men schrijft uit Roosendaal aan de N K. Ct. Gedurende den lagen stand van den Bel gischen franc stroomden al degenen uit de grensplaatsen, die iets hadden aan te schaf ten oaar cie dito gemeenten aan Belgische zijoe Op den duur hield men daar rekening- met den lagen koers en de prijzen gingen met rukken omhoog. Van lieverlede minderde de laatste dagen de Hollandsche kooplust en deze is nu geheel verdwenen. Gisteren kwa men bewoners van de grensplaats Esschen in Roosendaal hun inkoopen doen, wijl de prij zen aldaar naar verhouding veel goedkooper waren dan in hun eigen land, eensdeels wijl de abnormale verhoogingen ondanks den ver- beterden koers bleven gehandhaafd, ander deels wijl de winkeliers te Roosendaal hun prijzen om met Belgie te kupnen concurreeren Ult«r,st krap gezet hadden. Dat zulks den middenstanders in de grensplaatsen hoogst welkom is, behoeft niet gezegd te worden De groote trek naar Belgie begint even eens te minderen. Thans brengen weliswaar nog opgepropte treinen uit Antwerpen over goedkoopste ontgoochelde reizigers terug. DE INBRAAK TE GOUDA In aansluiting op het bericht over de in- braak te Gouda kan nog gemeld worden, dat de beide aangehoudenen de 38-jarige J. S. en de 32-jarige H. H. V. zijn. Het tweetal is g^teravond op den Schiedamschen dijk te Rotterdam gearresteerd. De mannen hadden een vnj groot bedrag aan geld bij zich, waar- van zij de herkomst niet konden opgeven. S. geeft toe, in Gouda geweest te zijn* hij weet evenwel niet meer waar. V. simuleert krank- zmmg te zijn. De beide verdachten zijn op het hoofdbu- reau van politie aan het Haagscheveer al daar in bewaring gesteld. Het onderzoek, dat al tal van aanwijzingen tegen de aangehoudenen opgeleverd heeft wordt met kracht voortgezet. TRAM ONTSPOORD. Zondagavond omstreeks half elf ontspoor- de in de bocht tusschen de Zutphensche straat en den Bilioenschen weg te Velp de voorste motorwagen van een uit 3 rijtuigen bestaande wF' s,°P"fram van de Geldersche Stoomtram weg Mij. met het gevolg, dat het rijtuig, dat vol passagiers was, geheel omsloeg. Wonder boven wonder kwamen bijna alle inzittenden met den schrik vrij. Slechts enkelen vielen in zwijm of werden licht gewond. Volgens ooggetuigen is het ongeluk ver- oorzaakt door de groote vaart, men schat haar op 60 K.M., waarmede deze moeilijke bocht werd genomen, en waardoor een onge luk onvermijdelijk was. Bij het uit de rails vliegen van den motorwagen brak de koppe- ling. Daardoor konden de beide volgrijtuigen in de rails blijven en de omgevallen 'motorwa gen passeeren. De politie van Rheden kwam dadelijk ter plaatse, stelde een nauwkeurig onderzoek in en nam den bestuurder in ar rest. Meer voedingswaarde dan 2 EIEREN Befer dan Goed: 5>E BESTE DE SLAAPDRONKEN PASSAGIER. Dezer dagen, 's morgens 4 uur, terwijl de zoogenaamde Oude-Lemmer-nachtboot Am sterdam naderde, rekende de hofmeester het zich tot plicht, een op een bank aan het dek sirner.den passagier te wekken. Deze passa- AUTO RIJDT IN VOLLE VAART TEGEN EEN BOOM. Op den Amsterdamschen straatweg, nabij de Kaap, is een automobiel, bestuurd door den heer H. van A. te Arnhem. in voile vaart tegen een boom gereden. De auto werd zwaar beschadigd, terwijl een elfjarig jongetje, dat naast den bestuurder zat, een ernstige hoofd- wonae bekwam. Het ongeluk is 'vermoedelijk te wij ten aan het niet behoorlijk functionnee- ren van de stuurinrichting. HET KASTEKORT BIT DE BOSSCHE POLITIE. Naar wij vernemen, zegt de Crt., heeft het Kamerlid W. Drop zich tot den minister van Justitie gewend in verband met het bericht, dat de met verlof zijnde Commissaris van politie te 's Hertogenbosch, bij beschikking van de Arrondissementsrechtbank buiten ver- volging is gesteld. De heer Drop moet tegenover den Minister hebben betoogd, dat, hce ook de kwestie van de kas-tekorten is of wordt opgelost, het pres tige van den Commissaris van Politie zoo is geschaad, dat zijn ontslag of zijn ontslagna- me gewenscht moet worden geacht. Het soc.-dem. raadslid Jimmink heeft aan den Burgemeester de vraag gesteld, of ook hij met van meening is dat, hoe ook de zaak van het kas-tekort verder afgedaan wordt, de Com missaris van Politie moeilijk op een zoo be- langrijken post kan worden gehandhaafd en zoo ja of hij dan bereid is de noodige stappen te doen, die tot de ontslagname van den Com missaris van Politie kunnen leiden? KORTE BERICHTEN. Zaterdagmiddag cm 3 uur heeft de Kon. Ned. Athletiek Unie een receptie gehou den ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Unie. Een groot aantal belangstellenden kwam ter receptie om het bestuur geluk te wenschen. Een wetsontwerp is ingediend tot goed- keuring van het op 20 Mei 1926 te's Gra venhage tusschen Nederland en Duitschland gesloten arbitrage- en verzoeningsverdrag met bij behoorend protocol. Ingediend is een wetsontwerp tot wij- ziging van het Wetboek van Strafrecht en van de Uitleveringswet in verband met de Verdragen ter bestrijding van den handel in vrouwen en kinderen en ter beteugeling van de verspreiding van en den handel in ontuch- tige uitgaven. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 9 Augustus. Medegedeeld door het Kon. NederL Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.7 te Karls ruhe. Laagste barometerstand 750.6 te Vestma- noer. Venwachting (geldig tot den avond van 10 Augustus) Zwakke tot matigen zuidelijken tot zuid- westelijken wind, toenemeode bewolking, waarschijnlijk eenige regen, aanvankelijk zelf- de temperatuur, later iets koeler. athletiekwedstrijden Onder zeer groote belangstelling had he- den op het terrein van de Haarlemsche Athle tiek Vereeniging „Haarlem" de ontmoeting plaats tusschen de vertegenwoordigende ath- letiek-ploegen van Nederland en Belgie. De wedstrijden hadden een vlot verloop en waren alleszins het aanschouwen waard Paulen verbeterde het Nederlandsche re cord 800 M. hardloopen en bracht dit op 1 mm. 58 >2 sec., terwijl de Boer kans zag het Ned. record ver springen met aanloop te bren- °P 7 21 y* M ^oud record 7.18 M Nederland behaalde totaal 75 punten Bd- gie 52 punten. DUIVENSPORT. -Alcmaria Vic- chleld ,Zaterdag 31 Juli vanaf St. Vincent (bij Spanje) een wedvlucht, afstand 1093 K.M Duiven los om 12 uur nam. De heer W. Godschalk constateerde, dat zijn roodkras doffer des Donderdags nam. 4 uur 28 minuten 15 seconden eerstaankomen- de was. Een schitterende prestatie, als men in oogenschouw neemt, dat het des Zondags in Frankrijk bijzonder slecht weer was verschillende bonden dan ook ge los gelaten hebben. De bloemenhulde met felicitatie van de lc- den der vereeniging is dan ook welverdiend. triBf PosWuivenvereeniging „Alcmaria Vic- i U Zondag 8 Augustus een wed- lJ{chrt S4. Chislain (Belgie), afstand -52 K.M. Wind West. Duiven gelost 8 uur. n Aankomst: C. J. de Moel B. Termaat H. J. Caarls C. J. de Moel Dezelfde B. Termaat C. J. de Moel Joh. Stikvoort W. Godschalk A. J. de Wit J. Th. W. v. d. Idscrt W. Godschalk en duiven 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. J. B. de Looze B. Termaat G. H. Waiboer J. C. Weel Dezelfde K. Jansen C.'J. de Mod P. C. Weel Joh. Stikvoort C. J. de Moel K. Jansen H. J. Caarls C. H. Noome Joh. €tikvoort H. J. Struijs J. Th. W. v. d. H. J. Caarls P. C. Weel Idsert De Postduivenvereeniging „De hield op Zondag 1 Augustus een met jonge duiven vanuit Baulers (Belgie) af stand 227 K.M., duiven los 8 uur. 1232.49 12.35.30 12.36.16 12.36.39 12.36.39 12.37 42 12.38.27 12.39.07 12.39.34 12.40.38 12.40.47 12.40.50. 12.41.51 12.44.17 12.45.02' 12.44.47 12.48.01 12.48 49 12.49.07 12.49.12 1249.45 12.50.07 12.50.49 12.51.05 12.51.44 12.51.54 12.52.40 12.52.56 12.54.04 12.53.54 Postduif" wedvlucht 1. J. Huiberts Sr. 2. Edm. Kratz, Bergen, 3. Dezelfde 4. J. Huijberts Sr. 5. Edm. Kratz, Bergen, 6. Th. v. d. Kamer 7. Jos. v. Seggelen b. 1 h. v. d. Kamer 9. F. Feijen 10. J. Huiberts Sr. Aankomst: 12.42.23 12.54.52 12.56.22 1233.45 12:59.31 1.06.— 1.12.54 1.18.58 1.19.15 1.26.55 Zondag 8 Augustus hield dezelfde verceni- ?!nT wedvlucht met jonge duiven vanuit Chislam (Belgie), afstand 252 K.M., dui ven los 8 uur. - - 1. Jos. van Seggelen 2. Dezelfde 3. Dezelfde 4. Edm. Kratz, Bergen, 5. J. Huiberts Sr. 6. Jos. v. Seggelen 7. Th. v. d. Kamer 8. J. Huiberts Sr. 9. Edm. Kratz, Bergen, 10. Dezelfde Aankomst 12.26.01 12.26.18 12.32.55 12.39.30 12.38.35 12.41.15 12.47.38 12.49.14 12.54.08 12.55.55 De Postduivenvereeniging „Steeds in Span ning hi! d op Zcnclag 8 Augustus een wed- vlucht met jonge duiven vanuit St. Chislain (Belgie), afstand 252 K.M., wind West, dui ven gelost 8 uur. Aankomst: Jansen-Haring 12.32.32 2. R. J. Ran 19 32 33 a' j!an®en_,Har.ing 12.3335 4. F. H. C. Dingerdis 12.35 48 5. R. J. Ran 12.47.02 6. Jansen-Haring 12.'47.20 7. P. de Jong '2.52.20

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2