itadsnieuws L. Frankenberg, Alkmaar. Bioscopen Zeetijdgnggen UIT HEERHUOOWAARD. N <k De heer H. J. van Emmerik, stationschcf alhier, is met ingang van 1 September als zoodanig overgeplaatst naar Overveen. UIT SCHAGEN. Zondag 8 Augustus speelde Sparta" van Schagen vriendschappelijke wedstrijdcn te- gen „Succes" van Wieringen. De wedstrij- den werden te Wieringen gehouden. De uit- slag was: .Sparta I"—„Succes I": 32. „Sparta III—„Succes II": 4—0. De buien, die zich in den nacht van 6 op 7 Aug. boven Hollands Noorden ontlastten, zijn voor het weiland en de tuinderijen van onschatbare waarde geweest. De regenmeter van het Kon. Ned. Instituut aan de Rijks Landbouwschool te Schagen registreerde een val van 22 m.M. of 22 liter op den M2. DE VEILINGSVEREENIGING TE BEEMSTER. De groentenvei 1 ingsvereeniging „Beemster, Puxmerend en omstreken" verkeerde naar het Hbi meldt, onangs in financieele moeilijk- heden ien gevolge an slordige administratie door den directeur, die naar aanleiding daar- yan werd onts'agen. 1 D; vcorzittef nam daarna ontslag, waarna de heer D. Kooiman. lid van Ged. Staten, tot voorzitter werd gekozen, omdat van hem verwachi werd dat hi? de vereeniging door de moeilijiheden heen zcu helpen. Onder leidiag van den beer Kooiman werd nu Zaterdag- avond een belangrijkt ledenvergadering ge houden. De voorzitter nam daarna qptslag, waarna de kas van den ontslagen directeur door den accountant op 15.647 was berekend. Vol- gens het onderzoek dat de raadsman van den ontslagen directeur deed instellen zou er ech ter een tekort van f 7961 zijn, welk bedrag de vroegere directeur aan de vereeniging wil- de vergoeden. Het bestuur wenschte hiermede accoord te gaan, omdat voor een hooger be drag geen bewijs valt te leveren. Met alge- meene stemmen heeft de vergadering daania besloten om het voorgestelde accoord te aan- vaarden. De voorzitter deelde nog mede dat volgens hem de directeur niet willens en wetens straf- bare feiten had gepleegd. Hij was echter niet voor zijn taak berekend. Het bestuur of de leden hadden eerder voor goedfe controle moeten zorgen. Daarna volgde bestuursverkiezing, daar alle bestuursieden, behalve de voorzitter, in verband met de kwestie waren afgetreden. Zij werden echter weer herkozen, op uitzondering van een, in wiens plaats de heer C. Koster, wethouder van Ilpendam, is gekozen. De voorzitter wees voorts nog op den on- gunstigen toestand, welke zich afspiegelde in den omzet aan de veiling. Het vorig jaar was er tot 1 Augustus voor f 623.000 geveild en nu voor slechts 435.000. Dit is hoofdzake- lijk een gevolg van de lagere prijzen van tuin- boonen en aardappelen. Het voor deze streek zoo belangrijke product augurken kan ech- iter nog wel wat goed maken. Tenslotte bracht die vice-voorzitter aan den heer Kooiman dank voor zijn goede leiding en voor het vele moeilijke werk, in korten tijd reeds voor de Veilingsvereeniging gedaan. Hij sprak den wensch uit dat de heer Kooiman nog vele jaren voorzitter der veilingsvereeni ging zou zijn. STOOMTRAM SCHAGEN—WOGNUM Men schrijft aan het HM. uit Hollands's iN o orderkwar tier Wordt de stoomtram Schagen—Wognum nu opgeheven of niet? vroegen wij aan een lid der commissie, die eenigen tijd geleden in een vergadering van belanghebbenden be- noemd is om te ijveren voor het behoud van deze tram, welke de Ned. Spoorwegen willen opheffen, indien belanghebbende "gemeente- len polderbesturen niet geneigd zijn zich hier- voor financieele opofferingen te getroosten. Het antwoord luidde: de zaakAtaat thans 206, dat wij aan de spoorweg-directie, die vodr 1 Aug. wilde weten of de Streek al dan niet bereid was door een jaarlijksche opoffe- ring tot een voldoend bedrag de verdere ex ploitatie van den tram weg te verzekeren, be- richt hebben, dat een beslissing betreffende eventueele bijdragen voor dezen datum niet te verwachten was. In z66 korten tijd kunnen de gemeenteraden en andere belanghebbenden zich niet uitspreken en eventueele besluiten tot bijdragen niet goedgekeurd krijgen. Bo- vendien lean de commissie niet beschikken over voldoende gegevens en cijfers om het belang der zaak te verdedigen, te vaag als het is slechts met gegevens. over den jaar, en wel een zeer ongunstig jaar, te komen. Daarom heeft de commissie zich tot de spoorweg-directie gewend met het verzoek haar te willen verstrekken de exploitatiecijfers over alle jaren dat de lijn in exploitatie is geweest, en wel zooveel mogelijk gespecifi- ceerd en gesplitst naar personen- en goede- renvervoer. Bovendien wil de commissie gaarne van de spoorweg-directie vernemen wat zij verstaat onder „een jaarlijksche opoffering tot een voldpend bedrag om de verdere exploitatie yan den tramweg te verzekeren". Voor een vruchtdragende behandeling der zaak zou de commissie het zeer op prijs stellen als de spoorweg-directie een zeker bedrag noemt, dat in overeenstemming is met de werkeliike hehoefte, daarbij aannemende, dat deze net mcedt in overeenstemming is met hetgeen de Streek noodig heeft en hetgeen wat aan vracht op deze lijn is aangewezen, niet over andere lijnen zal worden vervoerd. De spoorweg-directie heeft ons hierop ge- antwoord, dat wij de zaak op de lange baan frachten te schuiven en zij om deze reden de cnderhandeliingen met de belanghebbende ge- imeente- en polderbesturen als mislukt be- echouwt. Het gevolg hiervan is geweest, dat de'com missie zich thans tot den minister van Wa- terstaat gewend heeft, om do tusschenkomst yan Z.E. in te roepen tot behoud van de stoomtram en omdat zij meent dat er met de spoorwegdirectie niet verder te redeneeren valt. Thans zal het antwoord van den minis ter moeten worden ^fgewacht, welke stappen de commissie verder zal doen. ZIEKTE IN HET BOONENGEWAS. Onze correspondent te Heemskerk schrijft: Wel niet in die mate als verleden jaar cfoet zich ook nu weer eene zekte voor in het boo nengewas. Deze ziekte was verleden jaar oor- zaak dat voor mooie boonen flinke prijzen besteed werden. Qf dit nu .weer feet geval zal zijn, valt te betwljfelen, daar meest alles vov,r het binntnland opgekocht wordt. Het laat zich ook nu weer eene ziekte voor in't boo- bouw geen rooskleurig jaar zal zijn. De vee- houder besteedt bij lage melkprijzen die de fa- brieken uitkeeren hooge veevoederprijzen, de bloembollenkweeker ziet de fabelachtige hcK> ge prijzen die de laatste jaren voor het min der goed besteedt zijn, meer dan de helft kel- deren, tcrwijl de tuinder bij mislukking van enkele voornaamste oogsten ook deze nog met lage prijzen beloond ziet. UIT HEILOO. Alhier is een vergadering gehouden van den Bouwvakarbeidersborid „St. Jozeph", naar aanleiding van de klacht van de leden, dat ongeorganiseerdb arbeiders bij den kerk bouw te werk zijn gesteld. Het ergste geval was dat van een patroon, dien de aannemer gaarne hield en die wei- gerde lid van den Bond te worden. Het hoofdbestuur van den Bouwvakarbei- dersbond had zich met deze kwestie bemoeic en het slot van de bespreking is geweest, dat alleen georganiseerde arbeiders zullen wor den toegelaten. Daar de aannemer alleen die krachten wenscht die geschikt zijn voor het werk, kan het tot ongewenschte toestanden leiden. Aan de ongeorganiseerde arbeiders is 3 da- gen uitstel verleend om alsnog lid van den bond te worden. Het bestuur van de Inkoopvereeniging, onderafdelirig van den R. K. Volksbond, heeft de levering van braudstoffen gegund aan den heer S. Morsch, alhier, zijnde de laagste inschrijver. Voetbal. Zondag speelde „Schinkel- haven II" tegen „V. V. H. I" om een zilvercn Iouwertak, welke door eerstgenoemde club was beschikbaar gesteld. Heiloo won met 31. Tusschen den mdkslijter K. en C. de W ontstond een woordenwiseling over een knecht, diedoor eerstgenoemde was ontsla gen. De twist liep zoo hoog, dat de W. een paar klappen begon uit te deelen. Door de politie is hiervan proces-verbaa! opgemaakt. Gevonden voofwerpen. Kindertaschje, mes, portemonnaie, bos veters, twee bnllen. UIT SCHOORL. De derde dag der feesten. Ook nu weer prachtig zomerweder; een heldere Augustuszon bescheen het feestter- rein, dat er met zijn verschillende stands, als- ook met een groote collectie rundvee, paarden, schapen, kippen, konijnen, groenten en fruit, weder allergezelligst uitzag. Al spoedig was er heel wat volk op de been, terwijl een gedeelte van't fanfarecorps weder voor de gezellige muziek zorgde. 't Lijkt ons toe, dat door de gevonden sa- menwerking ook deze landbouwtentoonstel- ling een ander karakter heeft gekregen, waar- door de trek van belangstellenden niet 'anders dan stijgen kan. De diverse keuringscommissies hadden ook hier een moeilijke taak. Wanneer't puikje van Noordiholland's veestapel verschijnt, is het toekennen van prijzen geen gemakkelijk werk. Toch zagen we niets dan tevreden gezich- tne, bewijs, dat de jury's zich er goed door- heen hebben geslagen. Hieronder volgen de diverse bekroningen: Afd. I. No. 1. Paarden van 4 jaar en ouder. le prijs 25.T. Kostelijk, Noordscharwou- de; 2e prijs 15.E. de Boer, St. Maar- tensbrug; 3e prijs 10.— W. Ligthart, Alk- maar. Eervolle vermelding: Jac. de Wit, Burger- brug. No. 2. Paarden van 3 jaar. le prijs 20 J. Boersen, St. Maartensbrug; 2e pr. 10-— J. Hoogvorst, Schoorl; 3e prijs 5 J. Mul te Graft. Eervolle vermelding: K. Witlok, St. Maar tensbrug. No. 3. 2-jarige paarden. le prijs 15.— Jac.'de Wit, Burgerbrug; 2e prijs 10.J Boersen, St. Maartensbrug; 3e prijs 5 D. van Essen te Bergen. No. 4. itnjarige paarden. le prijs 15. D. Duin Wz. te Schoorl; 2e prijs 10.— Jb. Swaan te Schoorl; 3e prijs 5.Joh. Ku'hne, Stompetoren. No. 5. Merrie met veulen: le prijs f 25.— Nic. Kruger, Burgerbrug; 2e prijs 15. Jb. Swaan te Schoorl; 3e prijs 5.C Paarlberg, Barsingerhom. Afdeeling II. No. 6. Melkkoeien (afgewis- seld). le prijs 25.— H. Polle te Schoorl; 2e prijs 15.J J. Stroomer te Oudorp; 3e prens 10.D. Duin Wz. te Schoorl. No. 7. Melkkoeien (niet afgewisseld)le prijs 25.H. Polle te Schoorl; 2e prijs 15.J. Eriks te Zijpe; 3e prijs 10.Jac de Wit, Burgerbrug. No. 8. Melkvaarsen. le prijs 25.C. Akkerman, Bergen; 2e prijs 10J. J Stroomer, Oudorp; 3e prijs 5.—H. Groot, Schoorl. No. 9. Kalfkoeien (afgewisseld) le prijs 25.— K.' Kossen en Co, Warmenhuizen; 2e prijs 15.en 3e prijs 10 dezelfde. No. 10. Kalfkoeien (niet afgewisseld). le prijs 25.— N. Kaag te Schoorl; 2e prijs 15.K. Kossen en Co. te Warmenhuizen. No. 11. Kalfschotlen. lc prijs i5.J. J. Stroomer, Oudorp; 2e prijs 10.— Jan Eriks te Zijpe. No. 12. Pinken. 1 e prijs 10.C. Akker man te Bergen; 2e prijs 5.G. de Boer, Burgerbrug; 3e prijs 2.50 G. de Boer, Bur gerbrug. Afd. III. No. 13. Melkschapen 4 stuks. le prijs 10.J. Wijnker te Schoorldam; 2e prijs 5.Jac. de Wit te Burgerbrug; 3e prijs /2.50 D. Duin Wz. tfi Schoorl. No. 14. 4 vette schapen. le prijs 10.K. Kossen, Warmenhuizen; 2e prijs f 5-H Groot, Schoorl. No. 15. Zes lammeren. 1 e prijs 10.J. Wijnker. Schoorldam; 2e prijs 5.G. Mee< reboer, Schoorl; 3e prijs /2.50 E. de Boer, St. Maartensbrug. Afd. IV. No. 16. Kippen 1—4. le prijs f 4 Jb. Mooy, Schoorl (Plymouth reds); 2e prijs 2.J. Homan, Schoorl (Bamevelders). Eervolle vermelding: J. Homan, Schoorl (Patrijs leghorns). le prijs 4.G. Meereboer, Schoorl (Pa trijs leghorns): 2e prijs 2.— G. Meereboer, Schoorl (Patrijs leghorns). le prijs 4.— C. Bremer, Schoorl (Anco- na)2e prijs 2.— C. Bremer, Schoorl (An- conajb le prijs f 4.N. Jol, Alkmaar (witte Wy andottes)2e prijs 2.— N. Jol, Alkmaar (Witte Witkuif): 2e prijs 2.— N. Jol, Alk maar (Buf Cochenkriel)2e prijs 2.— N Jol, Alkmaar (Japansche Witte Zwartstaart) le prijs 4.— N. Kaag, Schoorl (witte leg horns)2e prijs 2.N. Kaag, Schoorl (wit te leghorns). Eervolle vermelding: N. Jonker, Schoor (4 patrijs leghorns). No. 17. Konijnen: le prijs 4.A. van der Sluis, Schagerbrug (Kl. reus); 2e prijs 2, A. van der Sluys, Schagerbrug (Kl. reus). Eervolle vermelding: A. van der Sluys, Schagerbrug (Black and Tan). le prijs 4.J. Hoogvorst, Schoorl (Rus sische brandneus)2e prijs 2.— J. Hoog vorst, Schoorl (Russische brandneus). Eervolle verm.: G. Meereboer, Schoorl (Russische Brandneus). le prijs 4.A. van der Sluys, Schager brug (Witte Kl. Reus) Afd. V. Groenten en fruit: le prijs 10.- u. Stoel en J. Hopman, Schoorl; le prij 10.D. Stoel en J. Hopman, Schoorl; 2 lis 5.— Jb. Mooij, Schoorl. Eervolle vermelding: J. Blom, Schoorl. Blocmen en fruit: 2e prijs T. F. Meden- dorn. Kweekerij „Carpe Diem" te Groet. Afd. VI. Inzendingen van vee ter opluiste- ring. D. Duiu Wz. te Schoorl le prijs, (2-ja rige stier)Jac. de Wit, Burgerbrug 2e prijs (2 kuikalveren en een stierkalf); G. Biemond te Schoorl, (Rijbok); A. van der Sluis te Schagerbrug (3 konijnen, 1 konijn)G. Mee reboer te Schoorl (2 tortelduiven, kalkoenen en reekl. loopeenden). De laatste kregen alien 1. Een mooien stand had het P.E.N, met elec- trische artikelen, benevens een electrische pomp met vlottersohakelaar voor onderbema- ling. Ook de demonstratiewagen van de N V. Electrische installatie Mij. „Noord-Holland" uit IJmuiden trok veel bekijks. Deze twee nummers drcegen veel bij tot't mooie effect der tentoonstelling. Doch niet minder de overige stands welke alle een- eervolle vermelding bekwamen, t w. H. Kaal, Alkmaar (riiwielen)- H. de Graaf, Schagerbrug (Electra); K. Kos, Schagen (pluimvee-artikelen)P. Dekker, Schagen (ijzerwaren)J. F. Kroone, Schagen (klok- ken, enz.)F. Poorter, Schagen (meubelen en dekens); P. Met, Schagerbrug (huish. artike len) D. Grootjes en v. Bodegraven, Heerhu- gowaard (rijtuigen); S. van Drunen, St. Maarten (Emaillewaren)Schuijt en de Winter, Schoorl (Radio en Electra)K. Wie- dijk, Schoorl, (rijwielen); Jb. de Jong, Schoorl (rijwielen); J Meijer, Schoorl (rij wielen); Jb. Smit, Schoorl (riiwielen); J. M. Krimp, Schoorl (dekens)P. Oudes, Alkmaar (Velo-waschmachine)Jac. Met, Alkmaar (rijtuigen); A. Peereboom, Nieuwe-Niedorp (zadelmakersart.); P. v. Bodegraven, Schoorl (bloemen en fruit). Des namiddags bij 't Concours-Hippique was er op het terrein een levendigheid als nooit te voren. Een mooie attractie was de komst van een escadrille vliegtuigen uit het vliegkamp De Kooy, dat een aantal evoluties uitvoerde. 't Concours is uitstekend geslaagd. In de eerste afdeeling (geen prijswinnaars tot heden) behaalde de heer A. Wit te Aker- sloot met „Gonder" den eersten prijs; W. Ligthart uit Alkmaar den tweeden; Radema- ker te Zijpe den derden en Jb. Swaan te Schoorl den vierden prijs. In de open klasse was de eerste prijs voor A. Schagen te Alkmaar, de tweede prijs voor A. Wit te Akersloot met ..Paerlqueen", de der de prijs voor C. Kuiper, Heiloo en de 4e prijs voor F. Kostelijk te Noord-Scharwoude. De prijzen bestonden ditmaal uit contanten doch de winnaar van den eersten prijs in de open klasse werd tevens de mooie verguld zilveren medaille deelachtig, welke was aan- geboden door den burgemeester van Schoorl. Naderhand hadden nog volkspelen plaats t.w. tobbespel voor mannen en kinderwagen- race voor vrouwen. Bij 't tobbespel waren de prijswinnaars de heeren J. Stam, L. Schotvanger en W. Duin Czn. Bij de kinderwagenrace wonnen de dames D. Bregman, G. Veldman en J. Graaff de '~-jzen. jedurende den avond was er een zeer ge- animeerd gemaskerd bal en daarna een ge- woon bal. HERHALINGSOEFENINGEN. Van 9 tot en met 25 September a.s zullen te Helder dienstplichtigen voor herhalings- oefenitigen onder de wapenen komen. (De on- derofficieren van 2 tot en met 25 September 1926). INLIJVING. In het tijdvak van 1 tot 3 September a.s. zal eene inlijving van dienstplichtigen der lichting 1926 plaats hebben voor de Zee- macht (tweede ploeg der lichting 1926). UIT ST. PANCRAS. Ter gelegenheid van de kermis waren de 'Aikmaarsche scheidsrechters hier weer eens op bezoek bij Vrone II, welke wedstrijd na een geanimeerd verloop met gelijk 2 eindigde. KAMPEERVEREENIGING „STILLE STRAND". Begunstigd door fraai zomerweer werd j.l. Zondagmiddag door de Kampeervereeniging „Stille Strand" te Alkmaar de uitgeschreven wedstrijd voor kinderen gehouden aan het strand te Bergen aan Zee, welke als goed ge slaagd mag worden beschouwd, getuige.het groot aantal deelnemers en de bijzondere animo. Was aanvankelijk gedacht de kinderen te laten wedijveren in het maken van zandfigu- ren, later was het algemeen gevoelen van de wedstrijdeommissie dat het fen voor de kinde ren fen voor de toeschouwers aardiger en spannender zou zijn wanneer er benendig- leidspelen werden gehouden, zoodat men voor den dag kwam met houtjes rapen voor de allerjongste, balloopen voor de midden- en zakloopen voor de oudste groep. Alles liep op een door fleurige vlaggetjes afgezet sti'andgedeelte ordelijk en vlot van stapel. eeds v66r den aanvang der spelen was een groot aantal luchtballonnetjes aan de kinderen uitgereikt en zag men allerwege glundere, blijde gezichtjes. Een aardig aantal Rriizen en oriisles lag, zeer verlokkend voor de a.s. winners, ultge- stald op een tentzeil, terwijl v6or den aan vang van den wedstrijd de firma Erven Stam, goud- en zilversmeden aan het Fnidsen te Alkmaar, als extra verrassing aan de wed strijdeommissie de toezegging deed1 dat zij een zilveren lepeltjes-met-kaasdragers iets specifieks Alkmaars als prijs beschikbaar stelde voor den len prijswinner in de hoog- ste groep. Het is te begrijpen dat zulks op hoogen prijs werd gesteld en de commissie doet ho- pen op navolging bij volgende feestjes. Met ecnige aardige toespraken van de hee ren Duif en v. d. Bogaarden werden ten slotte de prijzen, waaronder als voornaamste, ge- noemd lepeltje, rugzak, veldflesch, rackets, schoppen, ballen, zandvormpjes, aan de kin deren uitgereikt. De minder gelukkige deelnemers gingen met een troosprijsje nog opgemonterd strand- waarts. Hieronder volgen de namen van de voor naamste winners: Jongst? groep: le pr. Bartinus Harsevoort; 2e pr. Wim v. d. Oest; 3e pr. Gerda v. d. Bogaarden 4e pr. Joh. Woelders. Middengroep: le pr. Jaap Langenberg: 2e pr. Koos v. d. Wal; 3e pr. Arend Lin- 4e pr. Corry Mens. Oudste groep: le pr. Afina van Viersen; 2e pr. Miep Karels. SCHOOLBOEKEN voor U.L.O., Ifnndels school, R.H.I5.S. en Gymnasium worden spoedigst geleverd door Alkmaarsch Bioscoop Theater. De laatste dagen van Po'mpei. In het A. B. T. wordt deze week de film De laatste dagen varPPompei gegeven. Men kent het beroemde boek van dien naam, dat zich uitstekend voor verfilming leent. Voor de verwoesting van Pompei krijgt de filmtechniek volop gelegenheid te toonen, wat gedaan kan worden om het publiek de impres- sie van een geweldig natuurtafreel te geven. Vuurspuwende bergen, het onder een ge- weldige aardbeving ineenstorten van een reusachtige stad, de lavastroom en de asch- regen, die alles bedelven wat eenmaal een centrum van beschaving geweest is. En daartusschen door de vlucht van den nietigen mensch, de verwoede strijd om het le- ven van de met den vuurdood bedreigde steds- lingen waarvan een enkele maar uit die hel van vuur en vonken weet te ontkomen. Grootsch van opzet is dit meesterlijk film- werk, overweldigend door de reusachtige na- tuurkrachten, die men hier ziet losbreken. En tusschen al dit geweldige door speelt zich het verhaal af van den edelen Clausus, die van moord beschuldigd werd en zich'door een hei- densch priester de vrouw ziet ontrooven, die hij lief heeft en die, door de toewijding van een blind meisje, ten slotte aan den martel- dood weet te ontkomen. Den toeschouwers wordt de oude arena ge- toond waarin de gladiotoren elkaar bekampen en de ter dood veroordeelden voor de leeuwen geworpen worden. Op het laatste oogenblik wordt het onschul- dige slachtoffer gered door de verklaring van een monnik die gezien heeft wie de ware moor- denaar geweest is. Maar als de heidensche priester zelf als voedsel voor de wilde dieren zal worden geworpen, volgt de aardbeving die de geheele stad vernietigt. De moordenaar wordt dan het slachtoffer der natuurkrachten en volgens het film- verhaal treft hem de wraak die hem voor al zijn misdaden ten voile toekomt. Wie een meesterwerk der filmtechniek wil zien, bezoeke het A. B. T. waar deze film nog tot en met Donderdagavond vertoond wordt Vo6r het hoofdnummer gaat een amusante twee-acter „Huwelijkswolken". Ook het bloe- mencorso te Bergen wordt tot en met Donder dagavond op het witte doek gebracbt. 442ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 9 Augustus. - 2de klasse Iste lijst. Prijzen van 30, 72 134 186 214 284 382 443 540 603 631 658 683 733 770 771 772 820 865 873 881 9921 1001 1004 1069 1080 1118 1135 1146 1157 1261 1281 1296 1313 1315 1428 1531 1685 1698 1699 1700 1783 1808 1813 1817 1837 1857 1872 1913 2093 -2125 2256 2269 2303 2310 2320 2377 2380 2467 2471 2497 2529 2546 2621 2658 2682 2767 2797 2808 2865 2878 2918 2933 2942 2944 2966 3043 3057 3076 3082 3131 3175 3187 3188 3207 3236 3245 3295 3364 3385 3392 3515 3522 3627 3729 3823 3910 3956 3970 4005 4129 4143 4259 4277 4354 4396 4401 4414 4422 4434 4442 4529 4543 4563 4576 4632 4683 4699 4717 4734 4747 4748 4796 4808 4861 4880 4907 4939 4946 5049 5057 5077 5124 5183 5187 5200 5212 5336 5343 5363 5396 5417 5470 5484 5508 5530 5652 5728 5789 5852 5869 5910 6098 6134 6181 6507 6637 6644 6757 6783 6795 6861 6886 6947 6951 6997 7026 7027 7030 7031 7039 7043 7067 7094 7114 7116 7250 7253 7350 7414 7435 7449 7454 7455 7503 7528 7608 7694 7695 7727 7730 7739 7768 7867 7905 7914 7938 7939 8034 8076 8097 8114 8138 8168 8265 8310 8365 8369 8435 8522 8601 8803 8835 8873 8887 8932 9035 9053 9065 9160 9183 9200 9213 9237 9241 9284 9300 9324 9384 9389 9404 9462 9491 9547 9653 9660 9707 9942 9950 9966 10000 10027 10179 10279 10283 10387 10407 10414 10422 10504 10530 10647 10654 10719 10812 10879 10886 10897 10905 10962 11004 11067 11068 11178 11285 11309 11361 11408 11439 11544 11648 11691 11727 11780 11814 11821 11845 11867 11880 11961 12005 12067 12123 12134 12136 12139 12144 12216 12252 12326 12370 12375 12403 12405 12442 12472 12509 12514 12615 12650 12657 12669 12673 12704 12848 12935 13013 13014 13052 13096 13125 13130 13131 13133 13528 13695 13871 14284 14446 14679 15054 15227 15840 16004 16304 16791 17182 17353 17596 17777 18007 18318 18593 18781 19007 19257 19537 19732 20023 20342 20610 20673 20940 13212 13551 13709 13952 14314 14459 14732 15069 15312 15864 16038 16387 16810 17184 17369 17604 17784 18023 18381 18608 18793 19052 19275 19559 19765 20155 20445 20626 20750 20960 13249 13298 13344 13397 13575 13600 13650 13686 13749 13754 13834 13837 13976 14067 14070 14176 14315 14335 14352 14357 14582 14598 14609 14616 14764 14946 14961 14985 15144 15154 15220 15224 15674 15708 15715 15760 15915 15950 15991 16002 16043 16130 16181 16286 16436 16442 16598 16759 16811 16862 16912 16963 17186 17263 17303 17322 17411 17438 17555 17570 17621 17694 17733 17770 17890 17892 17917 17934 18154 18174 18217 18226 18384 18404 18535 18538 18642 18698 118703 1871? 18879 18924 18958 18999 19124 19172 19193 19242 19330 19341 19472 19473 19565 19643 19675 19680 19803 19832 19901 19982 20156 20162 20286 20329 20475 20511 20551 20597 20630 20643 20648 20657 20777 20808 20889 20929 20970 STOOMVAARTLIJN'EN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Celebes (thuisr.) 7 Aug. v. Triest Modoera (thuisr6 Aug. te Pondicherrv Prases Juliana (thuisr.) 8 Aug. v.m. 6 uur te Genua; zqtte nam. 4 u. de reis voort. Smgkep (uitr.) 8 Aug. te Port Said. Batoe 7 Aug. v. Batavia n. Amst. Koningin der Nederlanden arr. 9 Aug vat? Amsterdam te Batavia. Roepat (uitr.) 6 Aug. v. Sabang. KON. NED. STB MIJ KON. W.-I. MAILD. Almelo (thuisr.) 6 Aug. v. Valparaiso. Ares (uitr.) 7 Aug. v. Coquimbo. Ariadne 9 Aug. v. Amst. te Kopenhagen. Ceres 9 Aug. v. Hamburg te Bremen Erato 9 Aug. v. Amst. te Kopenhagen. Orion 9 Aug. v. Rott. n. Amsterdam. R'hea (uitr.) 7 Aug. te Kingston, J. Saturnus (utir.) 7 Aug. te La Guayra. Achilles 7 Aug. v. Setubal te Cadix. Adonis 7 Aug. v. Constanza te Constants nopel. Calypso 7 Aug. v. Rott. n. Gibraltar (v.o Crynssen 9 Aug. v. Hamburg te Amsterdam. Dido 8 Aug. v. Gothenburg te Amsterdam. Deucalion 7 Aug. v. Volo n. Salonica. Euterpe 8 Aug. v. Kopenhagen te Amsterd. Ins 9 Aug. v. Hamburg te Amsterdam. Irene 7 Aug. v. Mahon n Carthagena. Nereus 7 Aug. v. Santander n. Musel Oberon 8 Aug. v. Algeciras te Lissabon. Orpheus 7 Aug. v. Malaga n. Carthagena Orestes 7 Aug. v. Rott. n. Lissabon Perseus, Amst. n. Kopenhagen, 8 Aug. van rioltenau. Prins der Nederlanden 6 Aug. v. New-York naar West-Indie. Strabo 7 Aug. v. La Pallice n. Amst. Telus 7 Aug. v. Malta n. Patras. I lies us, Stettin n. Amst., 9 Aug. v. Bruns buttel. Venus 8 Aug. v. Genua te Livorno Venezuela 5 Aug. v. Curacao n." Puerto Cabello. KON. HOLL. LLOYD. Gelria (toeristenv.) 9 Aug. te Grimsbv (thuisr.) Eemland (uitr.) 7 Aug. v. Bahia. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk 8 Aug. v. Rott. te Norfolk. Boschdijk 7 Aug. v. Norfolk n. Rotterdam. Noorderdijk, Rott. n. d. Pacifickust, 8 Aug, te Cristobal. Sommelsdijk, 8 Aug. v. Rott. n. Philadelphia. Drechtdijk, v. Tacoma n. 'Rott., 6 Aug te Panama, Nieuw Amsterdam, v. New York n. Rotter dam, 9 Aug. nam. 4 u. 30 v. Boulogne. Lochtkatrine 6 Aug. v. Tacoma n. Rott. Rotterdam 7 Aug. v. New-York n. Rott. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Blommcrsdiik (uitr.) 7 Aug. te Kilindini. Heemskerk 9 Aug. v. Hamburg te Antw. Meliskerk (uitr.) 9 Aug. te Kaapstad. Nijkerk (thuisr.) 4 Aug. te Genua. Rietfontein (uitr.) 7 Aug. te Malta. Nias 6 Aug. v Algoabaai n. Kaapstad HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. Kennemerland 8 Aug. v. Amst. n. W.-Afrika Rijnland 8 Aug. v. Warri n. Koko. HOLLANeD OOST-AZIE LIJN. Aldebaran (thuisr.) 7 Aug. v. Port-Said. Oostkerk (uitr.) 9.Aug. v. Colombo. JAVA BENGALEN LIJN. Bawean 9 Aug. v. Calcutta n. Java. HALCYO NLIJN. Emmapark 7 Aug. v. Kimassi te Malta. KON. PAKE7V. MAATSCHAPPIJ. Tasman 9 Aug. v. Java te Melbourne. Van Diemen, v. Rott. n. Batavia, 7 Aug. Suez. HOLLAND-BRITSCH-INDIf LIjSl, Bali (thuisr.) 8 Aug. v. Algiers. Meerkerk (uitr.) 8 Aug. v Madras. Schiedijk 8 Aug. v. Rott. te Hamburg. Streefkerk (uitr.) 7 Aug v. Port Soudan. HOLL. AUSTRALIA LIJN. Anenskerk 9 Aug. v Bremen te Rotterdam Abbekerk (uitr.) 7 Aug. te Adelaide. JAVA—NEW YORK LIJN. Jacatra, v. Batavia n. New York, 7 Aug. K Belawan. Sitoebondo, v. New York n. Java, 9 Aug. v Suez. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tjibodas 6 Aug. te Manila. Tjisalak 9 Aug. te Amay. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (thuisr) 9 Aug. v. Port-Said. Kawi (uitr.) 8 Aug. v. Colombo. Soekaboemi (thuisr.) 9 Aug. v. Sabang. Ternate (uitr.) 8 Aug. te Soerabaja. Tosari 8 Aug. v. Rott. te Hamburg. ROTT.—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (thuisr.) 6 Agu. v. B.-Aires. Poeldijk (thuisr.) 8 Aug. v. Las Palmas. Aldabi 6 Aug. v. Buenos-Ayres n. Rotterdam Aludra 8 Aug. v. Antwerpen te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Memnon 8 Aug. v. Batavia 1. v. Londen te Amsterdam. Eumaeus, v. Japan n. Rotterdam, 8 Aug. t« Londen

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6