Gewone Jaarlijkseli© lag© prijzen. Lakens en Sloopen Boeken Vanaf Woensdag II tug. t.m. Zaterdag 14 Augustus. Tafellakens Servetten Keukendoeken Handdoeken Vertfronksnosrd 117 KLEEDERMAKERS. HEEREN-, JONGEHEEREN- EN KINDERKLEEDING. tot en -aniaL<&-b 14 Auornstias LA AT Isoek BOTE^STRAAT - ALKMAAR. Zie de prijsnoteering In de fctalagesLAAT hoek BOTERSTRAAT - ALKMAAR. - Wmft GESLAAGD. De heer W. da Jong, filhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen boekhou- den M. O. De geslaagde werd op-geleid door de heeren Markus, Verbeeck en Co. Mej. E. Koning alhier slaagde te 's-Gra venhage voor het examen Ma (Handteekenen en Rechtlijnig teekenen M. O.) POLITIE-ELFTAL. Men verzoekt ons te willen vermelden, dat hedenavond 7 uur het politie-elftal op het ter- rein aai. den Westerweg een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen een combinatie van andere clubs zal spelen. f PRIJS BEHAALD. Bij de onlangs gehouden schictwedstrijden van de Amersfoortsche Burgerwacht is door het 21ste Regiment Infanterie (de jongens uit Alkmaar en omstreken) de 3e prijs be ha aid. OO'NCERT op VRIJDAG 13 AUGUSTUS, des avonds te 8 uur, door de R. K. MUZIEKKAPEL „ST. LOUIS" (Dir. Willy Kdhler), in den Muziektuin. Programma 1. Monte Carlo. Marsche mili- taire. K. Kaps 2. Lustspiel Ouverture. L. Blaauw. S. Voix Roumaines, Valse M. J. H. Kessels. 4. La F&te tviomphale, Fan- taisie. G. Joh. van Dam. P a u z e. 5. La Dame an Coeur d'Or, Fantasie. 0. Oadenne. 6. Romeo et Juliette, Fantaisie. Bellini. 7. La Ruche, Ouverture fantas- tique. Aug. Fock. 8. .Finale. ORGELBESPELING GROOTE KERK Het programma der OrgelbeSpeling, a.s. Donderdagavond half acht door den heer Jan Zwart te geven bevat de volgende wer- ken: Toccata in C, Jan Pz. Sweehnck; ruga, C. F. Hurlebusch; Andante con moto, A Pomper; Tempo di Minuetto, A. v. Opstal en verder werken van Fransche Componisten De toegang is vrij, programma 10 cts. Bij de kerk is gelegenheid tot het in bewaring geven van rijwielen. DONATEURSCONCERT „ST. CAECILIA". Het R. K. Harmoniecorps „St. Caecilia" heeft gisteravond, onder leiding van zijn di- recteur, den heer Willy Kohler, in den tuin van het St. Josephgezellengebouw aan het Verdronkenoord een extra-donateursconcert gegeven ter gelegenheid van het behalen van twee eerste prijzen op het laatstgehouden na- tionaal concours te Amsterdam. „St. Caecilia" is daardoor in de eerste af- deeling gekomen en het spreekt bijna vanzelf, dat dit min of meer feestelijk in den vorm van een concert moest worden nerdacht. Er waren vrij wat belangstellenden, die het aantrekkelijke programma met groote aan- dacht hebbki gevolgd en de uitvoering ervan zeer waardeerden, blijkens het spontane ap- plaus. Dit programma vermeldde een 9-tal nummers, waaronder „Lily", een marsch van G. Delfort, waarmede in den marschwedstrijd te Amsterdam een eerste prijs werd behaald, „Aurore en Crepuscule" fantasie de concours van G. Gadenne (het verplichte nummer voor het concours) en Keler Beta's Lustspiel",- ouverture (het vrije nummer in Amsterdam). Ook nu werdert deze nummers fraai vertolkt. Voort werd o.m. „Rose doree cavatine en po- lacca" goed gespeeld. De heer C. v. d. Peet gaf hier een zeer mooie solo-partij voor piston. De heer Ruckert vond gedurende de afwis- daar het corps staat voor de aanschaffing yan een aantal muziekinstrumenten, hetgeen ongeveer een zeshonderd gulden zal kosten Spr. deed daarom een krachtig beroep op de 'donateurs om de vereeniging in dezen te steu- nen, opdat de muzikanten in; de gelegenheid .worden gesteld daartegenover hun uiterste best te doen om het muzikale pell steeds hooger op te voeren, hetgeen dus mede weer ten goede komt aan de donateurs. Spr. richtte voorts nog waardeerende woorden tot den dirigent, den heer Kohler. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen te 9.09 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Willem Cornelis Riviere en Helena Scheep- bouwer. GEBOREN: Anna Maria, d. van David Leeuwenburgh en Anna Maria Schregel. Cornelis Lauren- tius, z. van Petrus Nicolaas van der Meer en Hendrika Maria de Winter. Provinciaal nieuws UIT EGMOND AAN ZEE. De commissie uit de badgasten, vermeer- derd met een tweetal bestuursleden van V.V.V. heeft het geluk gehad de door haar georgani- seerde strandwedstrijden begunstigd te zien door het meest gewenschte weer. Alvorens zich naar het terrein van de werk- zaamheden te begeven, hadden de kinderen zich verzameld op de speelplaats achter de openbare school, waar een stoet werd gefor- meerd, die onder de tonen van de Langedijker muziekkapel een wandeling door het dorp maakte om ten slotte op het afgezette gedeelte van het strand precies op den afgesproken tijd te arriveeren. In een oogenblik had ieder een plaats op de onder leiding van den heer Sietsma verdeelde vlakte gevonden en kon de arbeid een aanvang nemen. Er werd heel ved moois gemaakt. Het lijstje van de onderscheidene figuren, dat we op9chreven heeft een respectabele lengte, doordat sleehts weinige figuren meer dan een maal voorkwamen. Iedereen was bet er dan ook over eens, dat de jury, die dit te beoordee- len kreeg, geen gemakkelijke taak had. Er waren b.v. een praalgraf, een rotspark, een oiifant, een swastika, een hagedis, forten, een vliegtuig, enz. Tegen vier uur kwam de zee opdagen, die toonen zou, wqt hij vermocht tegen de opge- worpen barricades en het duurde niet lang, of de worsteling begon, terwijl tijdopnemers de noodige aanteekeningen maakte om straks een oordeel over het werk der fortenbouwers te kunnen uitspreken. Langzamerhand werd de zee meester van het geheele terrein en werd alles verzwolgen. In gespannen verwachting verzamelde de jeugd zich des avonds in de zaal van den heer Gravemaker, om den uitslag te verne- men. De heer Bosschaart wensChte als voorzit- ter van de commissie eerst een woord van dank uit te spreken aan alien, die tot het or- ganiseeren van dezen dag hadden medege- werkt, zoowel de gevers van de vrijwillige bijdragen als de dames en heeren uit de bad gasten, die zoo ijverig en onvermoeid hadden gearbeid en aan wie spreker ook zijn per- soonlijken dank betuigde voor de bijzonder aangename samenwerking. Een extra woord richtte de voorzitter nog tot de jury voor de sierwerken, mej. Maas, onder-directrice van „Zwartendijk", den heer Koning, kunstsch'il- der en den heer van Eenennaam, directeur der visscherijschool, voor hun belangrijk en moei- lijk werk. Naar den leeftijd waren de kinderen in vier roepen verdeeld, waarin dan zoowel forten- ouwers als sierwerkers voorkwamen, voor wie weer afzonderlijke prijzen waren uitge- loofd. Zoodoertde luidde de totaaluitslag als volgt: I. Sierwerken voor kinderen elk afzonder- lijk: A (67 jaar). le prijs Frits Bruhl, 2e pr. Fre Gerdes. B (89). 1. Rob Turfboer, 2. A. Sietsma 3. Jan Vermeulen. C (10—13). 1. Ali Vuil, 2. M. v. d. Wal. D (14—16). 1. E. de Duiker, 2. Willy Lok. II. Sierwerken voor kinderen in groepen: A 1. H. Planter, C. d'Ancona, D. v. Ree- nen, M. v. Reenen en J. Oldenburg. 2. A SmU en I. Humeus. B 1. E. Visser, C. de Graaff, M. de Graaff, T. de Graaff, J. de Graaff en A. Vuil. 2. N Duin, L. Willemse, E< Knaapen en C. Wil- lemse. C 1. J. Howell, H. Howell en L. v. Wijn- gaarden 2. J. Nijman, H. Nijman, G. v. Nie- kerk en E. v. Niekeik D 1. N. v. Niekerk en J. Linschoten. III. Sterke forten: D 1. A. P. J. en F. Elsenburg en W. Bothe (37 min. 15 sec.) 2. Cor Haas, Piet Olden- boom, Jan Vooges, A. Teekenbroek en Dick Haas (37 m'in.) C 1. Arnbld en Hernia Boekwinkel, B. Co- nijn en B. v. d. Berg (35.53). 2. Auke Bult, F en J. Fahrenfort, C. Hoogervorst en Annie Visser (31.47). B 1. A. de Jong, L. Brands Buijs, W. d'Ancona, P. v. Voorst van Beesd en R. Borst (23.05) 2. L. en M. Elzenburg, E. en G Hamburg en Nora v. d. Garde (21. Na het bekend worden der uitslagen wer- den lampions uiigereikt en trok de stoet Eg- monds straten door onder groote belangstei- ling van het publiek, dat van den mooien aanblik van dien langen l'ichtstoet genoot. Teruggekeerd in de zaal van Gravemaker ontvingen de winnaars hun prijzen en boven- dien. alien een kleine belooning voor hun ijver, na de versnaperingen tijdens wedstrijden en optocht. De commissie, behalve de voorzitter, be- staande uit de dames mevr. Schoenniaker, mevr. Willemse, mevr. Wolter, mevr. Knaa pen, mej. Zelvelder en de heeren Wolter, Wil lemse, Knaapen, Sietsma en v. Eenennaam heeft alle eer van haar werk en mag daarop met voldoening terugzien. DE STAKING DER TRANSPORT- ARBEIDERS. Noordscharwoude. Gister hebben zeer lang- durige besprekingen plaats gehad. door het bestuur van Koophandel en de hoofdbestuur- ders van de organisaties van transportarbei- ders. In deze besprekingen is gezocht naar een oplossing van het bestaande conflict. Naar de hoofdbestuurders ons mededeelden ligt het verschil tusschen arbeiders en werk- gevers in hoofdzaak in het uitbreiden van het aantal arbeiders. Ten deze opzichte hebben de organisaties zich in de conferentie welke onlangs op het ministerie met den Rijksbemiddelaar heeft plaats gehad op het standpunt gesteld^ dat ze bereid waren medewerking te verleenen, wanneer het organisatorisch verband bestaan bleef. Met dit voorstel heeft het bestuur der Werkgevers de heeren R. Slot Kramer en Kui- per zich vereenigd. De leden van Koophandel hebben dit ech- ter niet aanvaard en ten slotte hebben ze zich op het standpunt gesteld, dat de door hen in dienst gestelde werkwilligen in het bedrijf werkzaam blijven. Er is gebleken, dat aan die werkwilligen de belofte gedaan is, dat ze het geheele sei- zoen aan het werk gehouden worden en indien er geen voldoende werk is hun een loon van 30 is gegarandeerd. Deze besluiten zijn in de gisteravond ge houden vergadering door de "hoofdbesturen bestreden en er tegen aangevoerd, dat deze besluiten door de organisatie niet konden wor den aanvaard, omdat daardoor een toestand in het bedrijf en aan den Langendijk gescha- pen zal worden, die funest zullen worden. De voorstellen van Koophandel luidden als volgt: Alle arbeiders komen voor zoover er wefk is in aanmerking het werk voor de leden der vereeniging Koophandel te doen. De inmiddels in dienst genomen arbeiders moet in slappe tiiden een werkloon van 30 worden gegarandeerd. Hun moet een rustige arbeid worden toege- staan. Ieder transportarbeider die hen lastig valt en daardoor tracht te bewerken dat ontslag wordt genomen werd onmiddeUijk ontslagen. De leider komt in directen dienst van Koop handel. Bij de regeling van het werk moet iedere arbeider zich aan zijne leider onderwerpen. Hij beslist in drukke tijden of en hoeveel losse krachten moeten worden genomen, dit laatste indien noodzakelijk in overleg met koophandel. Arbeiders die hieraan geen gevolg ge ven, dronken op hun werk komen, fooien of gelag aannemen worden ontslagen. Voor uitbetaling, Salaris leider enz., zorgt de leider in overleg met Koophandel. Na urenlange bespreking.door de hoofd bestuurders verklaarde het bestuur van Koop handel zich niet bij machte aan de wenschen van de Hoofdbestuurders tegemoet te komen, hoewel ze mede overtuigd waren dat deze voorstellen niet bevredigend en tot blijvende moeilijkheden aanleiding zouden geven. Ze verklaarden zich bereid de beloofde ga- rantie terug te brengen van 30 op 25. De hoofdbestuurders hebben er gisteravond ernstig op aangedrongen in de voile vergade ring van Koophandel de onmogelijkheid der gedane voorstellen aan te toonen. Het bestuur van Koophandel verklaarde zich bereid met een aantal leden overleg te plegen, doch deelde laterm ee, dat de meer- derheid in dergelijke besprekingen geen nut zag. In de heden Dinsdagmiddag gehouden ver gadering met de stakers is door de bestuur- ders op zeer objectieve Wijze verslag ge daan van de conferentie met de werkgevers. De voorstellen zijn zonder eenig advies der hoofdbestuurders schriftelijk in stemming gebracht en met 95 pCt. der uitgebrachte stemmen werden de bovengenoemde voorsel len van Koophandel verworpen. Aan de Hoofdbesturen is thans opdracht gegeven zich opnieuw met de werkgevers in verbinding te stellen onder mededeeling van het besluit der stakers en de uitgesproken te- leurstelling dat de werkgevers zich hebben laten leiden door een volgens de stakingslei- ders verkeerde mentaliteit. De besturen betreuren dat des te meer, waar zlj zoowel schriftelijk als mondeling ver- zoenende voorstellen hebben gedaan. De besturen verklaren zich in hun sdirijven alsnog bereid elk verzoenend voorstel oogen- blikkelijk in ernstige overweging te nemen en zijn ook bereid in onderling overleg naar een spoedige oplossing te streven. Zij achten het daarbij alsnog van belang dat de hoofdbesturen in volledige vergadei' van Koophandel hunne opvatting aan leden kenbaar kunnen maken en spreken het vertrouwen uit, dat de werkgevers evenals de besturen alsnog willen medewerken aan een oplossing uit de moeilijkheden die en voor het bedrijf en voor de burgerij op den duur finest moeten worden. UIT KENNEMERLAND. In het begih van de vorige week was de prijs der boonen nog vrij goed, doch in het midden der week liep het al mis met de prij zen en met eenige schomtneling in prijs zal het wel laag blijven, want eenerzijds is de aanvoer geweldig groot en anderzijds is bijna alles voor binnenland bestemd, want er-gaat zoo goed als niets naar het buitenland. Bij deze misere komt nog, dat de boonen- ziekte weer op den voorgrond treedt, wel niet in de mate als het vorig jaar, doch het wordt weer steeds erger, terwijl het broeiweer van de laatste dagen de ziekte en vooral de zwar te luis in niet geringe mate in de hand werkt De tuinder nceft het dit jaar weer zwahr te verantwoorden. Eerst de mislukking van de aardbeien en nu weer de boonen, want de lage prijs en ziekte zijn twee factoren van be- teekenis en de meeste tuindens, die in meer- dere of mindere mate ook bollenkweekers zijn, zien ook die hoop den bodem ingesla gen, want van de zeer hooge prijzen van dc vorige jaren is ook weinig overgebleven en de prijzen zijn verminderd, dit geldt al thans voor de massa-aanvoer en in darwin- tulpen is weinig handel en zijn de prijzen fa belachtig laag. Wat de aanvoer betreft en de prijzen, deze zijn voor boonen als volgt: Snijboonen 14 a 22, dunne.boonen zonder draad 12 it 18, idem met draad 11 a 15, dikke boo nen 8 4 14, tros 17 a 25, alles per 100 Kg. Naast de boonen is de aanvoer van groen- ten buitengewoon groot, wat verklaaid kan worden doordat er volop gelegenheid is ge- weest voor het zaaien en planten en alles door het bijzonder gunstige weer tot zijn recht kwam. De aanvoer van bloemkool is bijzonder groot, doch er is groot verschil in kwaliteit, echter zijn de prijzen voor le soort, voor f 12 a 18 niet laag, doch 2e en 3e soort brengt een prijsje op van 3,50 tot 7,50 per 100 stuks. De aanvoer van roode en groene kool is ook al vrij groot en de prijs is laag, alleen ex tra kwaliteit roode kool gaat nog wat. De aanvoer van sla is enorm groot. Dui- zenden kisten .worden verhandeld, doch de niassa brengt een prijsje op. Dit komt echter niet omdat er geen vraag is, doch de niassa heeft de z.g. randziekte en wat niet zuiver is, belieft men niet, vandaar het groote prijsver- schil van 0,25 tot 1,90 per kist. De aanvoer van postelein is onveranderd, de prijs middelmatig. Wortelen zijn bijzender gewild, de prijs is dan ook goed, we noteerden heden /II a 24 per 100 bos. Komkommers wil niet, de prijs, /2a 5,50 enkele partijtjes' iets hooger is niet hoog. De aanvoer van tomaten wordt steeds grooter en daar men in deze streek steeds meer kweekt, kan de aanvoer nog grooter worden, de prijs, 13 a 28 per 100 Kg., is loonend. Friut raakt afgeloopen, althans de bessen, deze zijn, vooral .het „groote" soort, duur. De overige aanvoer onveranderde prijzen. UIT HEILOO. Wij werden gister in de gelegenheid gesteld het riieuwe plan van het gebouw voor patien- ten te bezichtigen, dat zal verrijzen in het bosch van de N.V. Mij. „Nijenburgh", tegen- over Kerklaan en Heerenweg. Het ontwerp van het nieuwe gebouw is ge maakt door den architect A. K. Beudt te Hengelo (O.) en het zal een sieraad voor de omgeving Zijn. Het gebouw krijgt een frontbreedtde van 16 Meter en een lengte van 14 Meter, heeft een bovenverdieping en Zal met brandvrij riet worden afgedekt. He gebouw is voorzien van alle comfort, o .m. vaste waschtafels. badgelegenheid enz., terwijl het centraal zal worden verwarmd. warmd. De bedoeling is een verblijf voor patiBnten die om een of andere reden een rustkuur willen ondergaan, doch het kan ook voor pen- sionruimte benut worden. Het gebouw. dat de aannemer voor den winter onder de kap denkt te hebben, zal worden bestuurd door Jonkvrouwe A. van Foreest. Het werk is opgedragen aan onzen plaats- genoot, den heer J. Rus. De heer Th. B. Brand heeft op de ten- toonstellingen te Doetinchem en Groningen zijn nieuw systeem kunstmoeder geexposeerd en mccht op beide tentoonstellingen den len prijs behalen in de rubriek „ter opluiste- ring". Oeboren Cornelis, z. van Thimothcus Johannes van Vegten en van Neeltje de Wit. Maria Adriana, d. van Jacobus Joseph de Graaff en Dieuwertje van Veen. Lahren- tius Wiilebrordus, z. van Lourens Jonker en Maria Schut. Cornelis Meinardus, z. van Cornelis Kaandorp en Anna Maria Winder. Jacobus, z. van Pieter Winnips en van Agatha Hendrika Laan. Annie, d. van Jan Stuifbergen en Catharina Mooij. Aafje Catharina Maria, d. van Jozel de Moel en van Maria de Graaf. Anna Catharina Maria, d. van Adrianus Cornelis Smit en van Wilhel- mina Maria Catharina Noort. Hendrika Johhnna Eduarda, d. yan Hendrik Willem Blom en van Anna Maria Apeldoorn. Catharina Alida, d van Albertus Kraakman en van Geertje de Waard. Overleden: Levenloos aangegeven kind van Klaas van Nienes en van Anna Johanna Maria NieGsen. Maartje IJfs, echtgenoote van Herman Vader, oud 69 jaar. Jan Brakenhoff, oud 75 jaar. Antje Kaptern, wed. van Matheus van Veen, 67 j. Cornelis Hugtenburg, 60 jaar. Ondertrouwd Nicolaas Starreveld. 22 jaar, te Uitgeest en Margaretha Bruin, 22 j., wonende alhier. Jafi Smit, 25 jaar, te Zuid- en Noord-Schermer en Hendrika Jacoba van den Burg, 22 jaar. G e t r o u w d Johan Hendrik Philip Luttge en Jannetie Tax Nicolaas Starre veld en Margaretha Bruin. OUDORP, (Juli). Oeboren Adriana Bavonia, d. van Johannes Dekker en Bavonia Blom. Getrouwd Antonie Mulder en Ca> tharina Buisman. Cornelis Schot en Trijn- tje Balder. Cornelis Knijn ert Maria Buis man. Overleden Simcn Dirk'Muller, 2 ja ren. URSEM. (Juli) Oeboren Petrus Jacobus, z. van Cor- nelife Berkhout en van Pietertje Brink. Ja cobus Theodorus, z. van Theodoras Bakkum en van Adriana Bleeker. Cornelis, z. van Nicolaas Ursem en van Cornelia Nieuweboer. Elisabeth, d. van Jozeph Schurer en van Maria Elisabeth Schots. Overleden: Johannes Tessel, oud zes en twintig jaren. Catharina de Goede, 3 jaar. Ondertrouwd ;Cornelis Knyn, oud 26 jaar alhier, en Maria Buisman, oud 26 jaar te Oudorp. GetrouWd Hendrik Ringelberg, oud 24 jaar, alhier, en Cornelia Johanna van der Doom, oud 19 jaar. „Hoe mo-et ik solliciteeren" is de titel van een bij den uitgever P. Noordhoff te Gronin gen van de hand van den heer W. v. d. Elst verschenen werkje, dat voor 0.75 in den boekhandel verkrijgbaar is gesteld. Dit werkje kan zeer velen nuttige diensten bewijzen en zal zeker door de practishe wen- ken die het bevat er toe bijdragen dat het motto „The right man onHhe right place" wordt wrwezenlljkt. RADIOFONISCH. WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 11 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. j Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.1 te Memel. Laagste barometerstanA 747.7 te Thors- havn. Verwachting (geldig tot den avond van 12 Augustus) Matige zuid-westelijke tot westelijlcen wind, meest zwav bewolkt, waarschijnlijk nog regenbuien, weinig verandering in tem,- peratuur. iK,| t DAGHEMDEN NACHTHEMDEN PANTALONS COMBINATIONS PYAMA'S j CHEMISES j j CAMISOLES iriCOl CHEMISES ENYELOPPES DIRECTOIRES Extra koopjes in alle afdeelingen Pa. H. S. CLOECK „Het Witte Hois" 0f RPBlTIIWIMfl-tn JSaa Restanten H. H. Willers

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3