Pijnen r SPrijs 73cts Marktberichien BuitenEand Zeefijdisigen worden gestild door tab let ten Hiermede namen de oefeningen een einde en werd alles weer opgeborgen. Gedurende de oefeningen hielden eenige dames-badgasten een inzameling van geld yoor de zeelui. De bezoekers hadden in de oefeningen een aurdige attractie, waarbij ze hebben genoten. Wenschelijk is het, dat deze oefeningen tel- kens in het drukst van het badseizoen worden gehouden. UIT DE RIJP. De muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" alhier (directeur D. Veenman) behaalde op het concours te Laren een tweeden prijs in de tweede afdeeling. UIT AKERSLOOT. Dinsdagmorgen was bij den veehouder van Petten in de Starnmeer het hoogstnoodzake- lijk, dat wegens hooibroei een groote hoeveel heid hooi uit den hooiberg verwijderd moest worden. Bij het naar buiten brengen vatte het hooi zoo nu en dan vlara. Door het doortas- tend optreden van de personen, die aldaar werkzaam waren kon het huis behouden blij- ven. De brandspuit was bij de boerderij aan- wezig, maar behoefde geen dienst te doen. In den namiddag werd de spuit gerequi- reerd naar de boerderij van C. Kuiper in de Boekelermeer waar eveneens hooibroei de oor- zaak was. Hier moest de spuit meermalen ge- bruikt worden daar het hooi alreeds bij het spitten vlam vatte en bij het naar buiten bren gen. Het uitgebrachte hooi verbrandde op de erven. Denzelfden dag verbrandde nog een riethoop van den heer D. Schut Cz. De oor- zaak schijnt gelegen te zijn in het spelen van kinderen met lucifers. Men wist nog een in de nabijheid staande schuur te bewaren. Het mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente weer uit. Reeds zijn twee ge- vallen geconstateerd en wel bij den veehouder Z. in de Boeklermeer en bij M. aan den West- dijk. UIT BROEK OP LANGENDIJK. De staking der losse transportarbeiders, Maandagavond heeft een langdurige be- spreking plaats gehad tusschen de Beaturen van Koophandel en de Transportarbeiders- organisaties, om tot een oplossing te geraken in het conflict. Naar men ons mededeelde, Mgt het verschil tusschen arbeiders en werk- gevers in hoofd^aak in de uitbreiding van het bestaande aantal vaste arbeiders. A1 eerder hebben we vermeld, dat de organisaties zich, in een conferentie in Den Haag onder let ding van den Rijksbemiddelaar, bereid hebben ver klaard hieraan hun medewefking te verlee- nen, indien het organisatorisch verb&nd be- waard bleef, waarmede het dag. bestuur van Koophandel zich heeft kunnen vereenigingen. De leden dezer vereeniging hebben dit ecbtef niet aanvaard, deze hebben zich«op het Hand- punt gesteld, dat de inmiddels in dienst geno- men vrijwilligers in het bedrijf werkzaam ble- ven, en dat hun een loon is gegarandeerd van 30 per week. Door de Hoofdbesturen zijn deze beslui- ten in de conferentie van Maandagavond ten zeerste bestreden en is daartegen aange- voerd, dat door de organisaties deze voor- stellen niet konden worden aanvaard en dat zulks een onhoudbai e toestand aan den Lan- gendijk zou scheppen. De voorstellen der werkgeversorganisaties waren aldus: Alle arbeiders kunnen, voor zoover er werk is, het werk voor de leden der vereeniging Koophandel doen. Een inmiddels in dienst genomen arbeider moet in slappe tijden een weekloon van f 25 worden gegarandeerd. Hun moet een rustig arbeiden worden toe- gestaan. Ieder transportarbeider, die hen las- tig valt en daardoor tracht te bewerken, dat ontslag wordt genomen, wordt onmiddellijk ontslagen. De leider komt in directen dienst van Koophandel. Bij de regeling van het werk moet iedere arbeider zich aan zijn ieiding von- derwerpen. Hij beslist in drukke tijden of en hoeveel losse krachten moeten worden geno men; dit laatste, indien noodzakelijk, in over- leg met Koophandel. Arbeiders, welke hieraan geen gevolg ge- ven, dronken op hun werk komen, fooien of gelag aannemen. worden ontslagen. Voor uitbetaling salaris, leider enz. zorgt de leider in overleg met Koophandel. Na een langdurige bestrijding door de Hoofdbesturen, werd door het bestuur van Koophandel verklaard, dat zij niet bij mach- te waren, aan de verzoeken der hoofdbesturen te voldoen. Wel was,men er nog voor te vin den om het garantieloon voor de werkwilli-. gen terug te brengen van f 30 op f 25. Dit moest dan niet door de vereeniging Koophan del, maar door de gestaakt hebbende trans portarbeiders betaald worden. Door de Hoofdbesturen is toen verklaard, dat men onmogelijk hierop kon ingaan, en deze hebben er emstig op aangedrongen om't onmogelijke van deze voorstellen op een vol- ledige vergadering van Koophandel, aan te toon en. Het bestuur van Koophandel heeft hierop verklaard, overleg te plegen met een aantal leden, doch deelde Dinsdagmorgen mede, dat de meerderheid in een dergelijke bespreking geen nut zag. Op dit bericht hebben de organisaties on middellijk vergaderd in cafe Concordia te N.- Scharwoude, waar door de hoofdbesturen verslag werd uitgebracht van de conferentie met de werkgevers, en zijn de voorstellen aan hun gedaan, in stemming gebracht. Door de stakers werden deze voorstellen verworpen met 95 pCt., terwijl de hoofdbe sturen opdracht werd gegeven, zich alsnog weer in verbir.ding te stellen met de koop- lieden om "eder verzoenend voorstel hunner- zijds in ernstige overweging te nemen, opdat in onderlfng overleg naar een spoedige op lossing van het conflict wordt gestneefd. het- welk voor bedriif en burgerij tot onhoudbare toestanden moet Ieldcn. - Van bevoegde zijde vernamen we dat er hedenavond een vergadering zal plaats vin den van de vereeniging Koophandel, om uit de stakende arbeiders per brief een oproep te doen zich weder beschikbaar te stellen voor de vereeniging Koophandel, om alzoo het aantal arbeiders, in samenwerking met de op het moment aangestelde werkwilligen, weer op sterkte te brengen van voor de staking. Mocht eventueel aan dezen oproep geen ge volg gegeven worden dan zal Koophandel weer vergaderen om uit de nog pl.m. 135 in- gekomen brieven van werkwilligen een nieu we keuze te doen tot aanvulling der ploeg. UIT SCHERMERHOR'N. De dames Meindersma, dochters van den burgemeester, legden gistermiddag den eer- sten steen voor het te bouwen woonhuis voor den burgemeester waarbij de heer en mevr. Meindersma tegenwoordig waren. UIT EGMOND AAN ZEE. Mej. G. E. A. Schipper, alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Ma. (hand- en rechtlijnig teekenan M. O.) UIT HEEMSKERK. De Vereeniging „Koninginnedag" ste'.t zich voor haar gewoon jaarlijksch Volksfeest te houden op Woensdag en Donderdag 15 en 16 September. De tweede dag gaat gepaard met een harddraverij, de eerste die de nog jeugdige vereeniging zal houden. Een comite is reeds druk in de weer om gelden in te zame- len voor het welslagen der festiviteiten. UIT KOEDIJK. Gevonden voorwerpen: Een zak, inhouden- de waschgoed, te bevragen bij K. Sagekuele; een kinderportemonnaie met inhoud te bevra gen bij P. Kaaij, alhier. UIT STOMPETOREN. De kermis en de daaraan verbonden verma- ken zijn hier weer achter den rug. Hoewel het aantal kramen ook dit jaar zeer gering was, heeft jong en oud veel kunnen genieten. De commissie voor de kinderspelen hreld weer hare gewone wedstrijden, waarvan de uitslag was als volgt: Jongens van 58 jaar houtjesrapen: le prijs Jacob Kaaij, 2e prijs Piet Staasen, 3e prijs Muus Weder. Jongens van 912 jaar, tonkruien: le pr. Dirk Plas, 2e prijs Wim Ackermann, 3e prijs Gerrit Kaaij. Jongens van 1316 jaar, zakloopen: le prijs Jb. Kalverboer, 2e prijs Dirk Hop, 3e prijs Arie Muis. Voor meisjes van 58 jaar, houtjesrapen: le prijs Bertha Ackermann, 2e prijs Antje Grebe, 3e prijs Corrie Buis, 4e prijs Lijntje Grebe. Meisjes van 912 jaaf, balletjesloopen: le prijs Willy Plugboer Bd., 2e prijs Guurtje Renooy, 3e prijs Trien Dekker, 5e prijs Jantje Bellis, 5e prijs Betsy Groot. De commissie verdient ongetwijfeld een woord van hartelijken dank voor het genoe- gen, dat zij zooveel kinderen heeft verschaft; aan de kinderen, die geen prijs hadden ge wonnen, werd door Mej. Renses een reep cho- colade cadeau gegeven. 's Avonds trad bij den heer Renses Daan Pool op, die zijn goeden naam schitterend handhaafde en aaii velen een prettigen avond heeft verschaft Het glanspunt der vermaken was echter de internationale handicap-draverij, die Dins- dagmiddag op den Oterleekerweg werd ge houden. Tien, meerendeels bekende dravers, waren ingeschreven, waarvan 9 in de -baan verschenen. Een vrij talrijk publiek volgde met groote aandacht de vaak spannende rit- ten tot het einde en vernam later op de boven- zaal van den heer Renses den uitslag. Op uii- stekende en vaak schertsende wijze deelde de voorzitter, de heer J. M. Bakker, mede, dat de le prijs 125) was behaald door Zorca van den heer C. Tijnis te Heemskerk, berijder J. Vergaaij; de 2e prijs 60) door Mignon van den heer K. Korver te Oterleek, berijder de eigneaar; de 3e prijs 25) door Nelly Z van den heer S. Waterdrinker te Oude Nie- dorp, berijder J. Vergaaij en. de 4e prijs (/40) door Denena van den heer G. Schoorl te Harenkarspel, berijder J. Witteveen. Hij sprak zijn vreugde uit over den goeden afloop der draverij, waarna de prijzen aan de eigenaars of winners, voor zoover aanwezig, werden uitgereikt. Na een poosje vroeg de heer Vergaaij het woord, sprak op aardige wijze over de kunst van rijden en draven en uitte de beste wen- schen voor den bloei der vereeniging. Ten slotte bracht de voorzitter een woord van dank aan de pers, aan de leden van Scher- meers Fanfare, die het echt nationale feest met hunne muziek hadden opgeluisterd, aan het bestuur van het waterschap voor het af- staan van den weg, en aan de juryleden voor de uitstekende wijze, waarop zij hunne vaak moeilijke taak hadden vervuld, zoodat geen etkele wanklank werd vernomen. Tot Directeur der gymnastiekvereeni- ging Voorwaarts alhier is benoemd de heer J. van Zeonen te Alkmaar, tot directrice der meisjesaldeeling Mej. Hartman te Purmer- end. Bij' het sloopen van de oude boeren- plaats van den heer K. Korver aan den Mo- lenweg in de Schermeer vond men achter hou- ten schotwerk een groot tegeltableau, voor- stellende Jezus aan het kruis, terwijl Maria en Johannes zich aan den voet daarvan be vinden. Door den heer J. Poll te Alkmaar werd dit tableau aangekocht UIT BERGEN. Een Jan van Riemsdijkavond is een avond waar men levenskracht en levensblijheid op doet. Een dergelijke wordt dan ook door hen, die weten wat van Riemsdij'k geeft, op hoogen prijs gesteld, zoodat gisteravond de nieuwe tooneelzaal van „de Rustende Jager" goed bezet was. De zaal.had echter uitverkocht moeten zijn en dit zou zeker het geval geweest zijn, wan- neer er ook guldens plaatsen verkrijgbaar waren geweest. Wij geven dit den ondernemer voor de toe- komst in overweging. Bij zijn optreden verscheen de heer Van Riemsdijk en zijn zoon in smoking en Ma- rietje Schieveen in avondkleeding. Gedrieen zongen zij; op de piano begeleid door mcvrouw van Riemsdijk, eenige Hol- landsche en Engeische liedjes. zongen nog In keurlge Bledemeijercostmrms eenige Hollandsche, Duitsche en Engeische liedjes, die zeer insloegen, doch het glanspunt van den avond was toch Jan van Riemsdijk in Veluwsch costuum zijn eigen liedjes met harmonica-begeleiding zmgende De zaal daverde bij zijn uitbeelding van het Veluwsche Muziek concours. Wanneer hij met zijn Tsjien, Boem Boem de man van de groote trom weergaf, leefde het geheele fanfarecorps voor de aanwezigen. Genoten werd er ook van het trio in Ve luwsche kleederdracht en niet het minst bij de samenspraak tusschen van Riemsdijk en zijn zoon als Veluwsche boertjes. Kostelijk was ook het liedje van van Riems dijk op de bloote armen van Udens onderwij- zeres, waarvan het refrein door de aan wezigen werd meegezongen. Het was een zeer geslaagde avond. In de Haven bfnnen le sleepen mfslukten. Het schip zonk. De vijf opvarenden werden door een der torpedobooten overgenomen en te Kiel aan land gezet. EEN ZUINIGE RIJKE. Dezer dagen werid te Berlijn een vrouw op verzoek der medebewoners van haar huis naar het ziekenhuis overgebracht, daar haar woning in zulk een verregaanden staat van vervuiling verkeerde, dat de ondragelijke stank tot in de andere woningen doordrong. Een beambte van Armenzorg, die een keuken- kastje opende, viel fiauw. Hoe groot was echter de verrassing der beambten, toen bleek, dat deze vervuilde vrouw schatrijk was. In een stroozak vond men 31 OOO mark aan goudstukken, 4.009 mark aan zilvergeld, 42.000 mark oorlogslee- ningen en een spaarbankboekje van de stad Berlijn ter waarde van 116.000 mark. DE KORTE ROKJES EN DE BLOOTE ARMEN. Koning George van Engeland blijkt aan stoot te hebben genomen aan de tegenwoordi ge damesmode. Vooral tijdens de onlangs ge houden zeilfeesten te Cowes heeft hij zich ge- ergerd den hoofdschuddend verklaarde hij aan zijn omgeving: het wordt te bar. 's Kcciings afkeer van bloote armen en kor- te rokjes werd spoedig ver buiten zijn naaste omgeving bekend. En natuurlijk Werd zijn opmerking door de betrokkenen druk bespro- ken. Of het besluit met enthousiasme of eerst na veel innerlijken tweestrijd en vinnige debat- ten in dameskringen genomen is, is nietbe- kend. Wel dit, dat toen de koning de regatta den volgenden dag weer bezocht, er geen bloote armen en geen korte rokjes waren te bespeuren. Alle dames droegen de mouwen keurig gesloten tot aan de pols en zodige rokjes reikend bijna tot den enkel. En koning George glimlachte vergenoegd. DE MAAGDENBURGSCHE MOORDZAAK. Gister deelden wij reeds een en ander mede omtrent de nieuwe phase in deze moordzaak door de publicatie van een verklaring van „Oberprasident" Horsing (tevens voorzitter van de republikeinsche Rijksvlag) te Maag- denburg. In dit document geeft Horsing een overzicht van de stappen, door hem gedaan in het conflict-Haas-Kolling. Allereerst deelt de „Oberprasident" mede, dat hij tot dusver Ru dolf Haas nooit heeft gezien; de vader en broer van Haas heeft hij pas leeren kennen na de arrestatie van Haas. Rudolf Haas, noch zijn vader, noch zijn broer, is sociaal-demo- craat of lid van de Rijksvlag; geen hunner heeft direct of indirect de Rijksvlag financieel gesteund. Horsing was van het begin overtuigd, dat de arrestatie of een daad van waanzin, of een misdaad was of wel beide en dat wel op grond van de door hem onmogel k geachte criminalistische constructie boekenverval- sching, belastingontduiking, aanstichting tot moordelke nieuwe misdaad met andere me- deplichtigen. „Zoo iets ware van een groot- industrieel alleen aan te nemen, wanneer hij volkomen krankzinnig was". Maar Haas was volgens alien, die hem kenden een intelligente, geestelijk gezonde en normale man. Daar kwam bij, dat bij de bevoegde autoriteiten ab- soluut niets bekend was van eenige belas tingontduiking door de firma Haas. Als politiek commissaris van de staatsre- geering voelde de „Oberprasident" zich ver- plicht met alle hem ten dienste staande mid- delen te beletten, dat een „politieke gruwelijk- heid van een alkrdwaaste soort" verder om zich heen zou grijpen. Daartoe was slechts een middel beschikbaar: sneile en absolute ontsluiering vaa den moord door den be- kwaamsten rechercheur, dien hij kende en,ter beschikking kon stellen. Zijn meening over het geval en ziin plan heeft Horsing aaarop uitvocrig besproken met twee als zeer be- kwaam bekend staande juristen en ambtena- rcn. Beiden waren het geheel in elk opzicht met hem evr-s. Commissaris Busdorf kwam en verzocht na drie dagen om ontheven te worden van zijn opdracht; de ,;Kriminaldi- rektor" Miiller en de commissaris ten Hold waren wangunstig, de rechter van instructie scheen in hun opvatting te deelen; men scha- kelde hem uit. Horsing had eeu onderhoud met den rechter van instructie KOI ling. Na een uur deelde de hoofdeommissaris aan Hor sing mede, dat hij thans met Busdorf zou sa- menwerken. Dit was het begin tot de telkens veranderde houding van Rolling. Ten slotte schetst Horsing hoe Rolling bekende door de geschiedenis geheel over stuur te zijn ge- raakt en keert zich ten slotte tegen zijn recnt- sche belagers, die hem zijn optreden in de kwestie hoogst kwalijk namen. Hij uit daarbij de felste aanklachten tegen verschillende au toriteiten en vraagt ten slotte of er een amb- tenaar van het O. M. te vinden is, die een ver- volging instelt tegen de laaghartige lasteraars en lichtvaardige leugenaars en misdadige vrij heidsberooversen of er een rechtbank be- staat, die hier vonnis durft wijzien. „Ik ge- loof het niet. Het recht bestaat niet meer, ten gevolge van de reactie in de Duitsche justitie; wij Duitsche republikeinen zijn het meest rechtlooze volk ter wereld. E)eze rechterlijke privileges moeten worden opgeruimd en daardoor het recht in eere hersteld; er moet spoedig en afdoende schoonmaak worden ge houden." KORTE BERICHTEN. Een Duitsche onderzeeboot heeft gister bij een oefening in de Oostzee het Deensche zeiljacht „Sigrid" uit Frederica met een tor- pede geraakt, waardoor de „Sigrid" begon te zinken. Pogingen van twee Duitsche torpedo- Marietje Schieveen en van Riemsdijk Jr.booten om het schip drijvende te houden en SCHAGEN, 12 Aug. 1926. Op de heden ehouden weekmarkt waren aangevoerd: 5 harden 150—/ 300; 15 stieren 130— 300; 17 Geldekoeien (mag.) 100—/ 205; 75 Idem (vette) 275—/ 455; ^0 Kalfkoeien 190—/ 360; 43 Nuchtere kalveren 14 25; 364 Schapen (vette) 26—/ 37; 160 Lammeren 1017; 17 Varkens (mag.) 2038; 66 Idem (vette) per K.G. 0.80 0.84; 161 Biggen 18—/ 27; 48 Konij- nen 0.50—/ 1277 Kippen 0.75—/ 1.50; 20 Eenden 0.65—/ 1.60; 182 K.O. Boter 1.50—/ 1.85. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 11 Aug. 29500 stuks Bloemkool le soort 11.40 16.80, 2e soort 1.50—/ 3.70 per 100 st. 12O0 bos Wortelen 3.30—/ 5.90 per 100 bos, 105000 K.G. Roode kool le soort 0.60 tot 1.70, 53500 K.G. Gele kool le sodrt 0.30-/ 1.60, 43000 K.G. Witte kool (vroege) 0.60—/ 1.60, 2700 K.G. Uien: Uien 1.908, Drielingen 2.705.40 Zilvernep 4.50—/ 6.80, 3800 K.G. Slaboo- men 7.70—/ 10.50, 2135 K.G. Bieien 1.20-/ 1.90, 59700 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 2.80—/ 6.10, School masters 3.40, Due of York 3.20—/ 3.40, Eigenheimers 2.70—/ 4.20, Drielingen 2.503.70, Kleine 1 per 100 K.G. HEEMSKERK, 11 Augustus. Coop. Tuin- dersveiling Kennemerland Aan de boonen- veiling noteerden wij per 100 K.G. voor: Snijboonen 1419, dik 8.50—/ 12, idem z. d. 9.5014, Spercieboonen m d. 1114.50, idem z. d. 14.50—/ 19, Sipekboonen 9—/ 11, Tros 20—/ 24, Snijboonen stek 3.507.50. WAR ME NHfU I ZEN, 11 Aug. 1926. Schotsche Muizen 4.90—/ 5.90, idem grove 4.504.70, Eigenheimers 4.50, Blauwe Aardappelen 7 3.80—/ 3.90, Bloem kool le soort 14.50—/ 20.30, 2e soort 2.90—/ 7.90, Roode kool 0.80-/ 1.20, Gele kool 1.70—/ 2.50, Witte kool 080, Gele Nep 8, Gele drielingen 4 70, Zilver nep f 4.505.30, Zilveruien 0.90 1.10, Zilverdrielingen 3.20—/ 3.50, Sla- boonen 6.708.40. Aanvoer: 11000 K.G. Aardappelen, 2700 K.G. Roode kool, 900 K.G Gele kool 600 K.G. Witte kool, 3300 K.G. Zilvernep, 2050 K.G. Gele nep, 4500 stuks Bloemkool, 350 K.G. Slaboonen. NOORDSGHARWOUDE, 11 Aug. 118000 K.G. Aardappelen: Schotsche Mui zen 1.70—/ 5.40, Duken 2.60—/ 3 40, Schoolmeesters 2.6'02.70, Eigenheimers 3.103.60, Blauwe Eigenheimers 3.20 tot 3.80, Ideaal 3.604.10, Drielingen 3.503.80, 2^00 K.G. Spercieboonen 7.50—/ 12.20, 600 K G. Rabarber 15, 18800 K.G. Zilveruien: Zilveruien l.<?0 1.90, Drielingen 44.30, Zilvernep 4.30-/ 5.40, 10600 K.G. Uien: Uien 5.706.70, Drielingen 5.706.50, Gele Nep 7.80—/ 9.40, 44200 K.G. Roo de kool 0.50—/ 1.60, 34200 K.G. Witte kool 0.501, 9600 K.G. Gele koo 0.70 tot 1.80, alles per 100 K.G., 5800 bos Boswortelen 3.804.80 per 100 bos, 18200 stuks Bloemkool 14.50-r-/ 20.70 per 100 st., 2e soort 0.30—/ 1.40. BOVEN'K ARiS P E L „De Tuinbouw", 11 Aug. 1926. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 12—/ 23, II 5.50— 11.50, III 1.20—/ 5.10, Rcode kool f 0.402.50, Witte kool 0.50-/ 1, Gele kool 2.503.30, Enkele slaboonen 1.902. Dubbele slaboonen 1.20 1.30, Aardappelen: Gr. Schotsche muizen 2.30—/ 2.65, Kleine Schotsche muizen 2—/ 2.25, Ideaal 1.65—/ 2.30, Koks 1.70-/ 1.80 Due 1.55—/ 1.85, Nine- tyfold 1.451.55, Blauwe 1.45, Gel- dersche Schotsche 2.202.40, Augurken: Fijn fijn 0.34, fijn 0.25, fijn basterd 0.15, basterd 0.08, grof 0.03. ZAANDAM, 11 Aug. Veiling „De Zaan- streek". Slaboonen 47V2 ct. p. p., Snijboo nen 811 Yz ct. p. p.; Peen 81614 ct. per bos, Selderie 25 ct. per bos, Pieterselie 34 ct. per bos, Uien 4—6 ct. per bos, An- dijvie 30—80 ct. per kist, Sla 11.25 p. kist, Komkommers 1—7 ct. per stuk, Bloem kool 520 ct. per stuk, Postelein 2050 ct. per kleine kist, Bieten 4 ct. per bos, Spinazie 7080 ct. per kl. kist, Dirkjesperen 514 ct. p. p., Kruideniersperen 1016 J4 ct. p. pond, Aardappelen 33.10 per 100 K.O., Augurken 5V227 ct. p. p., Suikerpeer 614 714 per pond. PURMEREND, 10 Aug. 1926. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken". Aardappelen 781.42 per zak 25 K.G.; kl. Aardappelen 8088 ct. per zak 25 K.G.; Slaboonen 1.36—/ 1.42 per zak 15 K.G.; Snijboonen 0.901.65 per z?v 15 K.G.; Roode Aalbessen 26 ct. per K G.; Perziken 610 per 100; Komkommers 3.904.80 per 100; Tomaten 24 ct. er K.G.Bloemkool 6.508 per 100; la 50 ct. per 100 krop; Rabarber 2.40— 7.80 per 100 bos; Wortelen 8-.20—16 er 100 bos; Uien 1.651.85 per 25 EG; Blauwe Eig. 56—73 ct. per 25 K.G.; Winter blauwe 0.94—/ 1.01 per 25 KG.; els: Codlin Keswick 1418 ct. per K.G Tufpappel, roode 9 ct. per K G.; Yellow Transparant 38—46 ct. per K.G.; Peren: Clapp's Favorite 19—23 ct. per K.G.; Krui- denierspeer le s. 20—31 ct. per K.G.; Suiker peer le s. 8—9 ct. per K.G. 442ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 11 Augustus. 15 Prijzen van 30,— 76 99 100 116 117 137 144 158 166 204 259 267 279 296 406 420 468 502 549 632 668 712 774 784 817 842 877 924 925 951 970 987 1046 1078 1082 1244 1265 1436 1466 1516 1523 1578 1636 1873 1875 1884 1904 1917 1964 2000 2061 2137 2409 2780 2887 2894 2991 3020 3041 3056 3161 3191 3202 3288 3356 3361 3368 3376 3424 3462 3475 3498 3518 3576 3577 3644 3671 3704 3796 3814 3820 3825 3846 3963 4229 4236 4350 4365 4407 4408 4416 4447 4523 4608 4610 4687 4714 4716 4797 4800 4818 4819 4850 4909 4977 5012 5080 5097 5126 5130 5147 5155 5222 5288 5291 5i41 5430 5434 5495 5532 5583 5677 5742 5785 5795 5810 5835 5870 5682 5895 5896 5916 5963 6025 6064 6085 6108 6112 6186 6190 6201 6261 6267 6291 6319 6331 6412 6438 6443 6504 6518 6545 6575 6588 6655 6660 6700 6787 6802 6852 6885 6965 6968 6981 6983 7000 7036 7127 7169 721.1 7219 7237 7265 72?4 7313 7329 7347 7378 7386 7541 7611 7624 7633 7637 7659 7682 7771 7852 8102 8:07 8218 8278 8294 8316 8331 834} 8356 8360 8361 8424 8516 8646 8620 8766 8776 8731 8811 8814 8819 8864 8865 9054 9064 9087 9123 9126 9142 9144 9175 9194 9250 9326 9359 9371 9393 9422 9484 9443 9535 9567 9681 9695 9698 9744 9824 9920 9953 10097 10123 10154 10255 10276 10298 10343 10441 10491 10501 10575 10580 10631 10716 10772 10774 10794 10831 10834 10847 10906 10981 10999 11034 11035 11046 11096 11167 11169 11198 11225 11334 11391 11411 11481 11569 11729 11734 11769 11800 11806 11818 11830 11858 11971 12041 12042 12094 12111 12218 12339 12391 12473 12496 12518 12558 12568 12624 12725 12786 12918 12922 12945 13018 13098 13106 13108 13144 13197 13284 13391 13445 13499 13500 13614 13616 13627 13694 13738 13763 13778 13841 13941 14009 14012 14085 14104 14112 14217 14256 14267 14336 14396 14412 14434 14441 14535 14577 14606 14623 14631 14639 14669 14705 14710 14733 14742 14767 14791 14827 14886 14905 14942 14973 15000 15021 15093 15107 15133 15300 15322 15344 15380 15385 15529 15541 15563 15658 15700 15723 15807 15820 15914 15967 16041 16068 16087 16202 16205 16220 16288 16315 16337 16411 16420 16460 16462 16477 16491 16578 16653 16665 16694 16697 16715 16719 16726 16769 16873 16926 16970 17101 17191 17226 17302 17337 17351 17388 17406 17407 17466 17505 17532 17654 17662 17669 17674 17691 17773 17876 18013 18120 18147 18198 18203 18225 18230 18261 18382 18421 18432 18610 18771 18806 18824 18841 18859 18861 18896 18907 18938 18961 19010 19076 19098 19115 19303 10345 19348 19454 19486 19493 19534 19538 19670 19763 19820 19821 19874 19938 19939 19943 19969 20062. 20064 20098 20101 20115 20180 20190 20201 20250 20253 20276 20290 20293 20322 20350 20408 20426 20434 20513 20595 20608 20822 20921 20925 20958 20964 20996 2de klasse, 2de lijst: No. 19780 moet ziin 19788 STOOMVAARTLIJNEN. STOOM,; MIJ. NEDERLAND. B'.niang (uitr.) 10 Aug. v. Suez. Grotius (uitr.) 10 Aug. v: Algiers. Mauoera (thuisr.) 9 Aug. te Cuddalore. Prinses J"' (rhuisr.) 10 Aug. v. Algiers Batoe rfpii'S" I 9 Aug. te Singapore. Johan de Witt Aug. v. Batavia n. Amst. VC'v NED. STB. MIJ. KOv' ""EST IND. MAILD. Almclo 9 Aug. v. Corral. Ariadne ug. vt Hamburg n. Amsterdam Fauna '"or. - Aux Cayes n. Puerto-Cortes Iris 11 Aug. Amst. n. Hamburg. Jason 11 Aug. v. Amst. 11. Hamburg. Nero 11 Aug. v. Amst. te Danzig. Rhea 10 Aug. v. Port-au-Prince n. Cap Hab ticn. Ares (uitr.) 8 Aug te Valparaiso. Ceres 11 An? Bremen te Amsterdam. Erato ,,r> Aug. v Kopenhagen te Stethn. Strabo 11 Aug. Bordeaux te Amsterdam. Venus 10 Aug. v. C vorno n. Napels. KON. HOLL. LLOYD. Eeinland (uitr.) 10 Aug. te Rio Janeiro. Flandria (uitr.) 10 Aug. v. Santos. Zeelandia 11 Aug. -. Amst. n. Buenos-Ayres, HALCYON LIJN. Agneiapark 11 Aug. v. Antwerpen n. Gria kenland. HOLLAND AMERIKA LIJN. Brrc-»i'r l -g. v. Baltimore te Rott. Burgr dhk 1Aug. v. Rott. n. N.-Orleans. Caraiganshire. v.d. N.-Pacific n. Rott., 9 Aug. v. Angeles. Noorberdijk v. Rott. n.d. N.-Pacific 9 Aug. v. rstobal. Voiendam 11 Aug. v. Rott. n. New-York. Maasdam Rott n. N.-Orleans 10 Aug. v. Tampico. Westerdijk 10 i\ug. v. Norfolk n. Rott. HOLLAND AFRIKA LIJN. j'ltjaa (uiti.) 10 Aug. v. Lorenzo M^rquez, jagersfontein 10 Aug. v. Mozambique n. Beira. HOLLAND AUSTRALIE LIJN. AbV'e.'V ;tx.) 11 Aug. te Melbourne. Arer.d~,-;7\ V Aug. v. Rott. te Antw. r BRITSCH INDIE LIJN. Ridd-rKk 11 Aug. v. Rott. n. Br.-Indfe. H "LAND WEST AFRIKA LIJN. Aug. v. Amst. n. Hamburg. Djoqa V. »'-g. v. Rott. n. Hamburg. hol; and oost azie lijn. Gemma H'-;.;Sr.) 10 Aug. te Manila. JAVA NEW YORK LIJN. Soemba Java n. N.-York 10 Aug. v. Oran. ROTTERD. LLOYD. Deli 11 Aug. v. Rott. te Hamburg. Kawi uitr.) 11 Aug. v. Sabang. Madioen 11 Aug. v. Rott. te Hamburg. Tambora 1 Aug. v. Rott. n. Batavia. Insulinde (thuisr.) 10 Aug. v. Port Said. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Agapenor v. Japan n. Rotterd., 9 Aug. v. Sin gapore. Dardanus v. Japan n. Rott. 10 Aug. v. Port Said. Eurymedon v. Amst. n. Java 11 Aug. te Port Said. Ningchow 11 Aug. v. Japan te Rott. Peisander v. Liverp. n. Java 10 Aug. te Porl Said. EMZETCO LIJN. Jonge Antaonie, 10 Aug. v. Palma n. All cante. Ifi4

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6