Alkmaarsche Cnurant Geldkoningeo. FEU1LLETON. Yrjjdag IS Aug. Ifo. 189 Honderd Achf en Twintigst? Jaargang, Binnenland ROEIBpOT OVERVAREN. Woeasdagmicklag omstreeks half twee is op de Lek nabdj de gemeente Groot-Ammers een ernstig ongeiuk gebeurd. Drie jongens uit Groot-Ammers waren in een roeiboot op de rivier, met het plan, naar Nieuw Lekker- land te roeien: Toen ze een sleep aan zagen komen, bestaande uit een sieepboot van de Roode Ster met twee schepen die gesleept werden, wilden de jongens aanhaken. Ze iwierpen een lijn uit en wilden achter het eerste schip aanhaken. Dat mislukte en de roeiboot kwam daardoor onder het tweede echip terecht. De drie jongens geraakten te water. Een van hen ging onder hef setup door en kon aan den anderen kant boven gehaald wor sen. Een andere werd gered' door schippers, die op het noodsein van de sieepboot onmid- dellijk de reddingsbooten hadden afgezet Dezien knaap werd een roeispaan toegesto- iken. De derde jongen is echter verdronken. Di was de 16-jarige Teunis Pek, een knech- tj« van den smid Van Zessen. De beide an dere jongens waxen zoons van Van Zessen De sleepbootkapitein gaf zoodra hij het ongeval bemerkte het noodsein op de fluit, waardoor de aandacht van de schippers (werd getrokken. De sieepboot veranderde di rect van koers om vluger te kunnen stoppen. Ondanks deze maatregelen heef het ongeiuk een menschenleven geeischt. De te Bergambacht gestationneerde rijks- politie heeft aan boord van die sieepboot een onderzoek ingesteld. DE ONTROUWE KASSIER. In de zaak tegen den 60-jarigen kassier W. te Heinenoord, die verdacht wordt van vexcuistermg in dienstbetrekking van onge- veer bO,OCO, ten nadeele van den notaris M. van de Leuvehaven te Rotterdam, is nog het volgendte gebleken. W. was vroeger in het bezit van een eigen kapitaaltje. Dit heeft hij evenwel met specu- leeren verloren. Een jaar of vier geleden is hij toen met zijn knoeierijen begonnen. De verdachte heeft bekend, een Bedrag van 20,000 verduisterd te hebben. Dit zou hij gedaan hebben door posten van f 100 tot 1000 niet in de boeken te verantwoorden, maar ten eigen bate aan te wenden. Gedurende de laatste maanden zijn in ieder geval talrijke bedragen niet verant- woord. De verdachte geeft op, dat hij de ontvangen bedragen voorloopig genoteerd heeft. Daarna zou hij ze aan den boekhouder afgedragen hebben. Deze boekhouder spreekt dit ten stelligste tegen en verklaart dat hem kort geleden, toen de heer M. met vacantie was, opgevallen is, dat enkele afgeloste hy- potheken niet in het desbetreffende kasboek verantwoord werden. H. heeft den kassier daar toen naar gevraagd en hem de gelegen- heid gegeven de bedragen, die niet verant woord waren, alsnog in de kas te storteu. W. heeft dit evenwel niet gedaan. De boekhouder heeft daarop den notaris met het gebeurde in kennis gesteld. Aan niet geboekte hypo theekgtel den zou een bedrag van rond 40,000 verdwenen zijn. Bovendien zou een totaal bedrag van 2300 door W. als uitgaven geboekt zijn, welk be drag in werkelijkheid niet betaald is, maar door W. eenvoudig uit de kas genomen zou zijn. Het onderzoek wordt voortgezet. DE AMERIKAANSCHE HOOG- LEERAREN IN ONS LAND. De Amerikaansche professoren, die op het oogenblik te 's-Gravenhage verblijven, hebben gistcren kennis gemaakt met dte Academie voor Internationaal Recht en het Permanente Hof van Int. Justitie, waaromtrent zij werden voorgelkht resp. door dr. James Brown Scott, lid van het curatorium dfar academie, en mr. Hammarskjold, griffier van het Hof. Na de ontvangst door het gemeentebe- atuur, waarover reeds uitvoerig bericht werd; heeft het gezelschap in De Twee Steden aan- gezeten aan een diner, waaraan, behalve de Nederlandsche gastheeren van de bezoekers, o. m. ook de burgemeester, mr. J. A. N. Pa- tijn, en mevr. Patijn dteelnamen. Gister hebben de professoren het Perma nent Hof van Arbitrage bezocht, waar zi] werden ontvangen door den eersten secretans van het internationale bureau van het Hof, dn heer Crommelin. Vervolgens heeft mr. Van Kief fens, secre- taris van het scheidsgerecht voor de uitleg- ging van het Dawesplan, den gasten hier- Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch van E. Philips Oppenheim door W. M D. Spies—Van der Linden, is) HOOFDSTUK XII. Stella zegeviert. Virginia stak snel de hall over en trad de bibliotheek binnen. Zij merkte dadelijk, dat zij zich niet vergist had, maar deinsde vet- rast terug, toen zij ontdekte, wien daar in aandac'itige beschouwing voor het cylinder- bureau stond. Stella keek op en de oogen van de tw«. meisjes ontmoetten elkaar. Stella knikte, blijkbaar geheel op haar gemak. „Hoe maak je het, nichtje Virginia?" zeide zij. „Je ziet, ik ben teruggekomen, om de rol te spe.cn van de berouwhebbende dodder." Virginia was pijnlijk getroffen. Zij kwam verder de kamer binnen, nadat Z'j de dear achter zich gesloten had. „Stella," zeide zij, „het spijt mij erg, maaf je vader heeft liever niet,- dat er, terwijl hij ziek is, iemand in deze kamer komt." Stella ging in zijn stoel zitten. „Uitstekend", zeide zij. „Ik hoop, dat je er voor zorgen zult, de menschen er uit te houden. Hii heeft altiid zoom massa gchei- over voorgelicht, waarna zij een conference hadden over de gemengde scheidsgerechten. De ochtend werd besloten met een bezoHc aan de bibliotheek van het Vredespaleis, on der leiding van dr. Ter Meulen, bibliotlie- caris. De lunch, welke werd aangeboden door het bestuur van de Carnegiestichting te 's-Gravenhage en de autoriteiten van de Aca demie voor Int. Recht, werd gepresideerd door mr. P. W. A. Cort van der Linden, mi nister van staat, vroeger minister van justitie en minister-president, lid van het Permanent Hof van Arbitrage, voorzitter van de Haag- sche Carnegiestichting en van de raad van beheer der Academie voor Int. Recht. Gistermiddag hadden de bezoekers in de Ridderzaal, waar de 2e vredesconferentie in 1907 werd gehouden, een conferentie met dr. Loder, rechter en de eerste president van het Permanente Hof van Internationale Justitie over de Haagsche conferenties over inter nationaal privaatrecht Ten slotte heeft een conferentie plaats ge- had met mr. Torley Denvd, directeur van het Internationaal Intermediair Instituut. Een receptie bij den Auierikaanschen zaak- gelastigdle mr. Raymond Henry Norweb, welke een intiem karakter droeg, besloot het programma van dien dag. DE OPEN D'EUR. Het voortgezette politieonderzoek in de zaak betreffende de door een majoor van po- litie in den nacht van Dinsdag op Woensdag |.l. open gevonden deur van een magazijn aan den Blaak te Rotterdam, heeft uitgew.'- zen, dat de winkeljuffrouw den avond van te voren de deur boogstwaarschijnlijk wel ge sloten heeft. Een meneer, die vroeger in het magazijn werkzaam geweest is, heeft, naar de politie nu aanneemt, kans gezien, de deur des avonds laat weer te openen, om met een kennis het paard te bezoeken. ONWEER. Tijdens een kort maar hevig on weer Woensdagavond boven Tilburg is de bliksem gestagen in een perceel in de Heuzelstraat aldaar, bewoond door den kapper H. De brand liet zich in het begin dreigend aanzien, maar de brandweer, die met voile kracht was uitgerukt, had hem spoedig onder de knie. Enkel de bovenverdieiping is uitgebrand. De waterschade is groot. HET BEZOEK VAN DE KONINGIN AAN AMSTERDAM. Het bezoek van de Koningin aan Amster dam, in verband met dte opening van het nieuwe gebouw van het Koloniaal Instituut, dat op 4 September was gesteld, is uitgesteld tot 9 October. DE EERSTE KAMERVERKIEZING. De Vrijheid meldt omtrent hetgeen aan de verkiezing voor de Eerste Kamer met betrek- king tot de stem van den heer Braat (Plattel. Bond Links) en de lijst van den Vrijheidsbond is voorafgegaan: De heer Braat is alleen gepolst, of hij in- dien de heer Koster no. 2 op de lijst stond, bereid zou zijn dezen-door zijn stem een kans te geven op een Eerste Kamerzetel. Daarbij werd door den persoon, die met den heer Braat gesproken heeft en die dit deed ge- heel op eigen gelegenheid de nadruk ge- legd op de omstandigheid, dat de heer Koster niet behoort tot degenen, die politiek op den voorgrond waren getreden in den Vrijheids bond en er "dus voor den heer Braat, die op de „kopstukken" in den Vrijheidsbond tame- lijk gebeten bleek, hoegenaamd geen reden was om niet op den heer Koster te stemmen. Den heer Braat is daarbij geen enkele toe- zegging gedaan, in welken vorm dan ook. De heer Braat heeft toen verklaard, op den heer Koster te zullen stemmen, wanneer deze no. 2 stond, mits hij daardoor de candida- tuur van den anti-revolutionnairen Porf. Die- penhorst niet in gevaar bracht. Deze komt n.l. uit dezelfde street als hij, is 66k tegen den zomertijd en is hem bij de behandeling van zijn wetsontwerp tot afschaffing van den zo mertijd in de Eerste Kamer zoo wann tege- moet getreden. Hadden dus de anti-revoluti- onnairen in Zuid-Holland Prof. Diepenhorst no. 3 gesteld, dan zou de heer Braat niet op den heer Koster hebben gestemd en hadden de antirevolutionnairen van zijn stem gepro- fiteerd. Wat ten slotte, schrijft de Vrijheid nog, de stem van den heer A1 bias (nerv. Geref. Staatsp.) betreft, ligt het vermoeden voor de hand, dat deze geheel op eigen initiatief zijn stem heeft uitgebracht op den heer Koster, die, ofschoon niet tot de rechterzijde behoo- rende, het Protestantisme in Limburg krach- tig steunt. Mr. H. C. DRESSELHUYS. Het Tweede Kamerlid mr. H. C. Dressel- huys, die wegens ernstige ziekte geruimen tijd in het buitenland heeft vertoefd, is thans her- stellende en hoopt in den loop van de vol gende week in ons land terug te keeren. men en ik weet, dat hij er een hekel aan heeft dat de lui hier rondacuzen." Virginia voelde, dat nog geen enkele be- zoeker haar in zoo'n lastig iparket had ge- bracht. „Stella, zou je met me naar de zitkamer willen gaan?" zeide zij. „Deze deur hoort ge sloten te zijn. Je kende natuurlijk het ge- heime slot, anders had je niet binnen kunnen komen." „Ja, ik kende het slot", antwoordde Stella, „en, mijn lieve kind, je moet me niet kwalijk nemen, dat ik het zeg, maar ik heb hier eenige jaren gewoond en ik beschouw dit nog als mijn huis. Jij bent hier daarentegen pas een paar weken. Ik weet. dat je niets onvriende- lij'ks bedoelt, maar juist, omdat ik een beetje met mijn vader gekibbeld heb, moet je me niet zeggen in welke kamers ik wel en in welke ik niet komen mag. Ik ben van plan hier een half uurtje te blijven, om enlkele brieven te schrijven." „Je kunt ze in elke andere kamer van het huis schrijven", verklaarde Virginia, „maar niet hier. Het is onmogelijk." Stella glimlachte en haalde de schouders op, terwijl zij bleef zitten. „Het spijt mij", zeide zij, „maar ik ben van plan, ze hier te schrijven. je moet niet verge- ten, dat dit het huis van mijn vader is. Jij bent hier tijdtelijk in mijn plaats. Je hebt niet veel last van mij gehad en het is een kleinigheid, wat ik je vraag. Ik wil deze kamer gebruiken om een paar brieven te schrijven. Daarna zal ik heen gaan". De onrust teekende zich no? 6cheroer on HET VERHAAL, DAT EENTONIG DREtGf iE WORDEN. Eenige maanden geleden, zegt de N. R. Crt. werd op een nacht de winkelruit ingesla- gen van den goudsmid C. W. M. P. aan den Katendrechtechen Lagen Dijk te R'dam. Een groot aantal gouden ringen werd toen gesto- len. De dader is nimmer opgespoord en van den buit is niets teruggevonden. De goud smid is niet tegen diefstal verzekerd. Zijn maatregelen tegen deze diefstallen zijn vrij sober. Des avonds wordt een lancaster gor- dijn achter de winkelruit neergelaten en dat is al. Geen luik of ijzeren hek beschermt de vele voorwerpen van waarde, die in de etalage uit- gestald worden. Eenige weken geleden werd op een nacht de winkelruit ingeslagen van den goudsmid C. W. M. P., aan den Katendreschtschen Lagen Dijk te R'dam. De dader werd gestoord en moest vluchten zonder iets van zijn gading te kunnen meenemen. Vannacht is de wikelruit ingeslagen van den goudsmid C. W. M. P., aan den Katen- drechtschen Lagen Dijk te R'dam. De dader werd blijkbaar gestoord en moest vluchten. Hij kon tenminste niets van zijn gading mee nemen. DE GOENOENG BATOER. Uit Singaradja wordt gemeld: De Goenoeng Batoer blijft verhoogde wor king vertoonen; de lavastrcom vordert 200 meter per etmaal. De lava moet eerst de heu- vel overwinnen welke zich verheft op den weg van het Batoermeer. Groote blokken en ko- kende stukken lava schuiven naar beneden met een geluid, dat veel overeenkomst heeft met dat van kruiende ijsschotsen; zij ver- branden en vernielden alles wat zij op hun weg tegenkomen. Reuzenvaringins worden meegevoerd. De ontploffingen zijn te Singa radja waar te nemen. De uitbarsting zdl vrr- moedelijk van langen duur zijn. OVERVAL IN ATJEH. Bij het innen van belastingen in Teureu- bangan, op de Westkust van Atjeh, zijn kwaadwilligen het bivak van kapitein Behrens binnengeslopen. Drie van hen, die het bivak binnendrongen, werden neergelegd. Onzer- zijds is gesneuveld luitenant der infanterie W. A. M. Molenaar. Drie Inlandsche fuse- liers zijn licht gewond. BAZARDIEFSTALLEN. Woensdagavond zijn in den Franschen Ba zar aan de Hoogstr. te R'dam op heeterdaad betrapt op het stelen van rokken, eau de co logne en handschoenen, de 32-jarige I. F. O., huisvrouw van J. M. uit de Ruivenstraat, en de 34-jarige J. W. A. O. huisvrouw van H. J., uit de Kabeljauwsche straat. Bij een huis- zoeking bij beide vrouwen is nog een groote partij zijden dameskousen, onderrokken, rok ken, hemden en vesten gevonden, welke goe- deren alle gedurende de laatste weken gesto len zijn, o.a. uit den Franschen bazar te Am sterdam en de Bijenkorf te 's-Gravenhage. De beide vrouwen zijn opgesloten. VERDRONKEN. Toen gistermiddag drie kinderen van H. Keijzer uit Enschede, die eenige dagen met bun ouders bij de grootouders te Rheden ver- blijf hielden, aan den IJsel aan het spelen waren met een klomp, die zij als scheepje ge- bruikten, viel het 10-jarige jongetje in de ri- vier. Hij werd door den sterken ^foom mede- gevoerd. Eenige schippers stelden al het mo- gelijke in het werk om het jongentje te red den, doch zij mochten er niet in slagen. Het lijkje is nog niet gevonden. PERSONEELRAAD BIJ DE SPOOR- WEGEN. De personeelraad heeft tot het spoorweg- personeel het volgende stuk gericht, dat on- derteekend is door alle leden, behalve den voorzitter van den Central en Bond: ,jOfschoon de personeelraad slechts korten tijerbestaat en werkt, zijn er eenige incidenten voorgekomen, die een regelmatige en eerlijke samenwerking in den weg staan en waar door de belangen van het personeel, indien zij zich herhalen, zeker worden benadeeld Er is eenige malen getracht door onder- linge discussie in onzen raad dit begin van oneenigheid te voorkomen. De vertegenwoor- diger van den Centralen Bond schijnt zich hieraan bitter weinig gelegen te laten liggen. Voortdurend komen in het orgaan van dien bond vijandig gestelde artikelen voor, die bovendien in strijd zijn met de waarheid. Er is letterlijk geen woord waar van de bewerin- gen over den personeelraad, die eenigen tijd lang de kolommen van bedoeld orgaan vul- den. Hiertegen wenschen ondergeteekenden ten sterkste op te komea Wij laten dte gepubliceerde artikelen voor wat ze zijn en zullen hierover geen polemiek aangaan. Slechts teen geval wenschen wij te memoreeren ten bewijze, hoe verkeerd de ver- tegenwoordiger van den Centralen Bond op- treedt. Op een in de maand Juni gehouden huis- Virginia's gelaat af. „Stella-lief", zeide zij, „hoewel niets mij meer genoegen zou doen, dan dat je weer goede vrienden met je vader werd, moet ik je toch zeggen, dat hij niemand toestaat in deze kamer te komen, als zijn secretaris er niet is. Inderdaad is, zooals je weet, de deur afgeslo- fen en als je de geheime slutting niet gekend tiad, had js niet binnen kunnen komen". „Kom", hernam Stella luchtig, „nu ik een- maal hier ben. ben ik hier. Toe, maak dat bureau open en geef me wat postpapier. „lk kan het niet open maken", zei Virginia. „Dat moet je hrgriipen „Maar je liebt de slcutels", wierp Stella tegen. „Als ik die heb", verklaarde Virginia, „i« het, omdat je vader ze mij heeft toever- trouwd." „Misschien", zei Stella, terwijl zij zich wat vooroveTboog in haar stoel, „heb je ook de sleutels van die prachtige, kleine geheime bergiplaats van hem, die hij mij eens heeft la ten zien". „Misschien heb ik die", antwoordde Vir ginia, „maar als dat zoo is, zal niemand an dere ter wereld het ooit te weten te komen." „Dus je witl niet eens dat bureau voor me open maken?" vroeg Stella. „Zeer zeker niet'antwoordde Virginia, „de bevelen van je vader aan mij waren voi- komen duidelijk." „Denk je dan niet", vroeg Stella, zijn bedoeling was, een uitzondering te maken voor zijn eigen dochter?" ..Hoe kan ik dat zeggen?" antwoordde houdelijk congres van den Centralen Bond heeft deze vertegenwoorddger mededeelingen gedaan in strijd met hetgeen in onzen raad heeft plaats gevonden. Volgens een niet voor publicatie bestemd, doch offieieel verslag van dat congres, liet hij zich o.a. als volgt uit: „Spreker geeft vervolgens wvjr iioe op de personeelraadsvergadering van 17 Mei j.l. de door onzen bond ingediende voorstellen o.a. inzake de bevorderingsclausules voor leerlingen en ondermachinisten om hals zijn gebracht, hoe eigenmachtig voorstellen door andere organisaties ingediend, door diens ei gen vertegenwoordigers- weer werden inge- trokken. Dan krijgt men hierdoor een beeld van de behartiging der personeelbelangen door de overige organisaties." Aan het slot van het betoog wordt heel liefelijk de vraag opgeworpen of: dat vertegenwoordigers van de organi saties of van de werkgevers zijn." Geen wonder dat het verslag verder ver- meldt, dat meerdere afdeelingen blijk geven van heftige verontwaardiging over de door den voorzitter geschetste gebeurtenissen. In de zitting van den personeelraad op 15 Juni kwamen enkele geruchten over de mede deelingen des heeren Cramer ter sprake. De ze ontkende hetgeen door hem zou zijn mede- gedeeld. Volgens de notulen van onzen raad zeide de heer Cramer: „Er is niets gedaan ten nadeele van den raad. Spr. zegt, dat op het tweedaagsche con gres van ^en Centralen Bond werd geinfor- meerd hoe het stond met de voorstellen be treffende het locomotiefpersoneel. Hij ont kende gezegd te hebben, dat de voorstellen zouden zijn afgestemd of namen van perso- nen te hebben genoemd. Hij heeft niets anders gezegd, dat de raad het tijdstip niet gunstig achtte." En verder bij de repliek zeide de heer Cra mer: „Hij wil er den nadruk op vestigen, dat bij de besprekingen op het congres de naam van geen enkele organisatie is genoemd." Uit het officieele verslag van het congres van den Centralen Bond blijkt, dat ook deze verklaring onwaar is geweest. Welke benaming wij zulk onwaarachtig optreden moeten geven, weten wij niet. Maar vast staat, dat wij het personeel moeten waar- schuwen voor de valsche berichten die op deze wijze worden rondgedragen. Deze zaak maakte in de laatste gehoudten zitting van den personeelraad op Maandag 2 Augustus opnieuw een punt van bespreking uit. Besloten werd, wijl de heer Cramer slechts ontwijkende antwoorden wenschte te geven, deze kwestie te publiceeren, opdat liet perso neel weet hoeveel waarde kan worden geheeht aan niet door den raad vooraf goedgekeurde mededeelingen." Provinciaal nieuws UIT OUDKARSPEL. (Vervolg gemeenteraad). Aan de orde kwam hierna het voorstel van de gascommissie om de prijs van het kachel- gas te verlagen van 6 op 5 cent. B. en W. hebben dit voorstel overgenomen omdat door den directeur gemeend wordt hiermee een toenemend verbruik te kunnen be- reiken en het voor de fabriek winst geeft. Volgens den directeur zal deze meerdere productie slechts hoogstens 2V, cent per M3. kosten zoodat er met 5 cent nog een aardige winst gemaakt wordt. Uit koopmansoogpunt is het gewenscht reclame te maken en dan is dit een gunstige gelegenheid, temeer waar er slechts een min- dere ontvangst van f 350 tegenover kan staan. De directeur is ootimistisch gestemd en hoopt gelegenheid te krijgen gaskachels in huurkoop te verkrijgen. I>e heer Paarlberg weesde een tegenover- gesteld resultaat. Als gerekend wordt op een totaal produc tie van 750000 M3. en dan alleen gerekend wordt de prijs der kolen na aftrek van de opbrengst der cokes kost het gas 3 3/4 cent.. Bij een belangrijke toename van gaskachels zal de productie niet zonder bijkomende kos ten kunnen geschieden en bovendien zal de toename zeer groot moeten zijn, als't op den algemeenen gasprijs eenigermate van invloed is. De totaal kosten van fabricage en distribu- tie zijn 12)4 cent. Er is gewezen op de groote steden, waar het kachelgas ook 5 cent is, doch daarbij is niet genoemd dat de algemeene prijs daar 10 cent is en de kostprijs hier een cent per M3. hooger moet zijn, omdat de fabriek niet aan groot vaarwater gelegen is. Er is ook gezegd, dat de 1000 winst ge- komen is door de gaskachels, maar niet is er gezegd, dat er geen winst van 1000 doch een verlies van 1500 is, omdat. er een toe- vallige bate is ingekomen van ruim 2500. Virginia. ,,Ik weet niets van de moeilijkheden tusschen jullie beiden", liet zij er zachter op volgen. „Het is mijn zaak niet, hoewel niets mij meer genoegen zou doen, dan je weer met je vader verzoend te zien. Als je in de zit kamer wilt komen en daar wachten, zal ik naar boven gaan en hem probeeren over te halen, je te ontvangen." Stella schudde het hoofd. „Het zou tot niets leiden", .zeide zij. Hij is vreeselijk koppig en ik zal nooit kans hebben, om weer vrede met hem te sluiten, tenzij ik hem onverwachts kan ontmoeten." „Nu", zei Virginia, „het is niet waarschijn- lijk, dat hij vandaag beneden zal komen en Stella, wees niet boos op mij, maar ik moet je werkelijk vragen, deze kamer te verlaten". „Dank je wel", antwoordde Stella koel. ,,Ik ben hier bij mij thuis en ik ben van plan hier net zoo lang te blijven, als ik verkies. Jij bent hier de indringster. Als je maar een greintje verstand hebt, dan ga je weg Om met je poppen te spelen. Het kan niet zoo lang geleden zijn, dat je dat nog deed en ik verzeker je, dat het een passender tijdverdrijf voor je is, dan hier in het huis van mijn va der den baas over mij te spelen". Virginia liep in de kamer heen en weer De tranen stonden haar al in de oogen, zij was geheel ontdaan. „Stella" zeide zij, „je weet, wat voor eoort man je vader is. Als hij te weten komt, dat je in deze kamer bent geweest, zal hij het mij nooit vergeven. Hij zal mij naar huis zenden en dat zou om meer dan eten reden vreeselijk zijn. Toe. wees nu redelijk en ga mee naar een GOEDE RAAD IS DUUR! ADVERTEERT IN DE ALKMAARSCHE COURANT III Hebben de gaskachels nu 1500 verlies ge bracht of 1000 winst, spreker kan dat niet beoordeelen. Hij vreesde echter dan een belangrijke toe name niet zonder meer personeel geschieden kan en eer de voorgestelde verlaging een al gemeene verlaging tegenhoudt dan deze be- vordert. Ook vreesde hij, dat de lage kachelprijs niet vol te houden is, waardoor de menschen die op deze lage prijs een gaskachel gekocht heb ben een strop hebben. Meer heil verwacht hij van een strijd tegen de petroleum die in meer dere gezinnen het gas voor een groot dee' verdrongen heeft. Wethouder Kostelijk deelde mede, aanvan- kelijk ook niet voor te zijn, doch in de verga- dering van de gascommissie van houding te zijn veranderd. Door den directeur is meegedeeld, dat hij kans ziet met hetzelfde personeel de lielft meer gas te produceeren Wethouder Kroon achtte het een mooi mid- del om reclame te maken. De voorzitter verdedigde het voorstel en wees er op, dat het te probeeren is omdat hei nooit meer dan 350 kan kosten. De heer Paarlberg bestreed dat omdat ve- len een strop kunnen hebben als vroeg of laat blijkt dat de prijs te laag gesteld is. Wethouder Kroon wees er op, dat de prijs van 5 cent geiijk met de kosten van steenko- lenverwarming. Het voorstel werd ten slotte in stemming gebracht en met 4—2 stemmen verworpen. Daarna wees de voorzitter erop, dat door het ontslag van den heer Posthumus het aan tal leerkrachten van 4 op 3 gekomen is. Met een gewijzigde regeling zal 3 maanden een proef genomen worden. In de plaats van den heer A C. Kroon werd als lid van de schatterscommissie geko- zen de heer A. J Wijnveldt. Als zetters zijn aftredend de heeren J. Kalverdijk en J. van Exter. De laatste wenschte wegens hoogen leeftijd niet meer in aanmerking te komen.. De aanbevelingen werden als volgt opge- maakt: 1. J. Kalverdijk, 2. C. Paarlberg; 1. Jb. Kroon, 2. Jb. Mosk. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede, dat B. en W. 20 Augustus een rondgang door de gemeente zullen houden in verband met de onderhoudswerken, De heer Paarlberg sprak zijn genoegen uit voor de uitgebreide samenstelling der raads- agenda, .waardoor een meer duidelijk over- zicht de te behandelen punten verkregen wordt. De heer J. Kroon dankte voor de medewer- king welke hij tijdens zijn functie van loco- burgemeester heeft genoten, de heer Kostelijk dankte hem voor zijn arbeid in deze en voor de goede samenwerking. De voorzitter dank te den heer Kroon voor diens medewerking voor het verkrijgen van een geschikte wo- ning, dankte daarna voor de gezellige be spreking, dankte de pers voor haar aanwe- zigheid, hoopte op een getrouwe en objectieve weergave der besprekingen er niet aan twij- felendte of een prettige samenwerking zal daarvan het gevolg zijn. UIT WIERINGEN. Tot controleur der Coop. Electrische Cen- trale te Hippolytushoef is benoemd de heer D. Engel Hz., alhier. Vanwege de Middenstandsvereeniging alhier wordt gelegenheid gegeven tot het deel- nemen aan een cursus in motoren. Reeds heb ben zich hiervoor een 40 personen opgegeven van de andere kamers. Ik wil alles doen, wat ik kan, om je met je vader te verzoenen". Stella scheen het er op gezet te hebben, met haar nichtje te kibbelen. Haar gelaat was bleek en droeg een harde uitdrukking. Zij lachte eenigszlns schamper voor zij antwoordde. „Jij ons verzoenen!" riep zij uit. „Dacht je soms, dat ik je daarvoor niet beter kende? Ik weet best, dat het je hier veel te goed bevalt en dat je bang bent, dat, als mijn vader mij vergaf en ik terug kwam, jij naar huis zou moeten gaan. Denk maar niet, dat ik je niet begrijp". Virginia liep naar het venster en stond daar een oogenblik naar buiten in de Avenue te kijken. Haar oogen waren nu geheel droog en op haar wangen vertoonde zich een vurige bios. De onrechtvaardige woorden van haar nichtje hadden haar tranen gestuit, maar zij misten ook verder hun uitwerking niet. Zij keerde zich langzaam om. „Heel goed Stella", zeide zij. „Ik zal mij niet meer met je zaken bemoeien, maar ik ben van plan volkomen mijn plicht te doen. Wil je deze kamer uitgaan, ja of neen?" „Als ik klaar ben", antwoordde Stella, „eerder niet". Virginia liep de kamer door met de bedoe ling om te bellen. Stella sprong vlug van haar stoel op, haalde haar nichtje in en, haar bij de schouders beetpakkend, draaide zij haar om. Toen sloof zij kalm de deur van de ka mer, waarin zij waren, aan de binnenzijde af tWordt vervolgd) 1926 Wi| echter kunnen U een goeden raad ge ven, die absoluut niet duur is. ^Wanneer glj merkt, dat het aantal uwer klanten steeds geiijk blijft, geen voor- uitgang vertoont, dan 0 is dat een bewijs, dat uw zaak niet bekend genoeg is. U zult dus meer reclame moeten gaan maken. Regel- matig adverteeren is dan ook een eerste vereischte en we kun nen U daarom slechts met klem advlseeren: CIl

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 5