DE LANGE DE MORAAZ Eenruiters en Kasglas, KERREBIJN - ALKMAAR Credieten - Deposito - Effecten NIEMEUER Optreden vanAnnie v. d, Lugt Melsert-van Ees en Cor v. di Lugt Melsert. LAH6ESTRAAT 49 - ALKMAAR 22 s si nera land lassea vangen op 1 Sep- TOtLATINO VAN LfcERLTNiQEN TOT DE PARALLEL-EERSTE KLASSE DER OEMiEENTESCHOlEN NRS. 6 EN 9. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis dat de MOGELIJKHEID bestaat dat nog eenige leerlingen toegelaten kunnen wor- den tot ae para 1 lei-eerste klasse der Gemeen- teschool nr. 6 aan de Snaarmanslaan, on- der te brengen in een lokaal der U. L. School voor jongens en meisjes aan de Kre- lagestraat, en tot de parallel-eerste klasse der Gemeenteschool nr. 9 aan de Bleekerskade (R ochdalekwartier Bovenstaande klai temiber e.k. aan, De kinderen moeten, om toegelaten te kunnen worden, uiterliik 28 Februari 1927 den 6-jarigen leeftijd bereiken. Geboortebewija (eventueel trouwboekje) en inentingsbewijs moeten worden medege- bracht. De aangifte van leerlingen uit ANDERE GEMEENTEN moet plaats hebben bij het bestuur der gemeente van inwoning De aangifte tot toelating kan plaats heb ben TER GEM E ENTE-SECRETARIEof. deeling Onderwijs, en wel op MA AND AG 16, WOENSDAG 18 en VRIJDAG 20 AUGUSTUS e.k., telkens van des namiddags 35 uur. Alkmaar, 14 Augustus 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. F. THOMSEN, lo.-Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR, brengen ter algemeene ken- nis dat in het Gemeenteblad van Alkmaar zijn opgenomen de besluiten van den Raad dier gemeente van 15 Juli j.l. waarbij zijn vastgesteld: le. Eene verordening voor de Handels- school te Alkmaar (Gemeenteblad nr. 1032); 2e. Een verordening, houdende alge meene regelen betreffende de toelating van leerlingen afkomstig uit andere gemeenten, tot de HandelS9chool. (Ge meenteblad nr. 1033); 3e. Eene verordening tot wijziging der verordening voor de Handelsavond- school voor handels- en kantoorbe- dienden te Alkmaar (Gemeenteblad nr. 1034). Deze verordeningen zijn heden afgekon- digd en gedurende drie maanden ter ge- meente-secretarie ter lezing gelegd, waar zij tevens tegen betaling der kosten in afdruk verkrijgbaar zijn. Alkmaar, 13 Augustus 1926. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. F. THOMSEN, Lo.-Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Volgens de Daily Herald" is de regeering voornemens, de mijnwerkers en mijnefgenaars uit te noodigen tot een de volgende week te houden conferentie, om te overwegen of het mogelijk is de onderhandelingen tot regeling van het conflict te heropenen. Het blad spoort de regeering aan, deze uitnoodiging nog voor Maandag in zee te sturen, opdat de mijnwer- kcrsgedelegeerden, die dien dag in conferentie bijeen komen, in Londen kunnen blijven om de leiders ten aanzien van kwesties, die moch ten rijzen, te instrueeren. In een onderhoud met journalisten ver- klaarde de mijnwerkersleider Cook gistermor gen, dat het noodzakelijk is, dat de regeering besprekingen houdt met de mijnwerkerslei- ders om tot de opheffing van de staking in de rmijnen te komen. Deze oplossing kan gevon den worden op den basis van een nationale loonovereenkomst met nationale minimum- loonen. De regeering zou dan met de mijn- werkersleiders tegelijkertijd besprekigen me- ten houden over de reorganisatie van de mijnindustrie. Verder verklaarde Cook, dat de mijnwer- ker en zijn vrouw den kreet slaken: „We heb ben genoeg geleden, we willen niet meer lij- den.' Cook voegde er bij: ik geloof, dat het Britsche publiek de nutteloosheid inziet eener voortzetting van den strijd om onze mannen te dwingen meer uren te werken voor minder loon en ik geloof ook, dat het publiek onzen eisch om rechtvaardig te worden behandeld zal steunen. In regeeringskringen werd gister ver klaard, dat het kabinet niet voornemens is zijn houding ten aanzen van de handhaving der subsidie aan de kolenindustrie te her- zien. Onder geen omstandigheden zal meer steun van staatswege woraen verleend en indien eenig voorstel der Maandag te houden conferentie van mijnwerkersgedelegeerden al hoofdfactor de uitkeering der subsidie zou behelzen, dan zou dit voorstel voor de regee ring niet aannemelijk zijn. De „Times" spreekt de juistheid tegen van het bericht, als zou de regeering van plan zijn tegen volgende week een nieuwe conferentie uit te schrijven. Het blad ver- klaart, dat noch de premier, noch zijn colle- ga's iets afweten van het voornemen, waar- van de „Daily Herald" gewaagt. Zij geloo- ven echter, verklaart het blad verder, dat de arbeidersleiders er hoe langer hoe meer naar velangen, dat de onderhandelingen wordep heropend, doch zij mogen iiiet verwachten, dat de regeering een stap zal doen, zoolang beide partijen zioh bereidvaardig toonen om de onderhandelingen te hervatten en de kans op vruchtdragend resultaat groot is. Voor- loopig wacht de premier de gedelegeerden- conferentie van Maandag af. Volgens Reuter zouden de voorwaarden, voor het openen van onderhandelingen tus- schen de mijneigenaars en de arbeiders met het oog op het weer in werking stellen van 'n bepaald aantal mijnen inNOttingshamshire en Derbyshire zijn: een 7'A-urige werkdag en bij benadering dezelfde loonregeling a's re-ds bestaat. De Algemeene Duitsche Vakvereenigings- oond heeft in de „Vorwarts" een oproep ge- daan aan de Duitsche arbeiders en arbeid- sters, waarin deze verzocht worden de En- gelsche mijnwerkers zooveel mogelijk te yteunen. FRANKRIIK'S FINANCIEELE MAATREGELEN. Gisterochtend is in de Fransche ministeri- ^»le commissie, die zich tijdens de laatste ka- bipctszitting gevormd heeft en die besfaat uit dC ministers van Binnenlandsche Zaken 'acdbouw en van Handel, opnieuw bijeenge TeL 666 Schouwburg- Concertzaal „De Harmonie,^ Alkmaar. Tel. b66 Gedurende de Kermis het Vereenlgd Rotterdamsoh Hofstad-Tooneel. te houden over het bestrijdlng der algemeene komen om een vraagstuk der duurte. Na af.oop van de vergadering verklaarden de ministers aan de persvertegenwoordigers dat zij de resultaten van hun werkzaamheden in een eerstvolgende kabinetszitting zouden mededeelen. De ministers weigerden uitdruk- kelijk eenige inlichtingen te verschaffen over de te nemen maatregelen inzake de bestrij- ding der duurte. De- premier Poincar6 had heden met den secretaris-generaal van de so- cialistische vakvereenigingen Jouhaux, den vertegenwoordiger van de Fransche socialis- tische vakvereenigingen bij het Intern. Ar beidsbureau een langdurig onderhoud over arbeidsvraagstukken, waarbij o.m. ook de kwestie van den achturendag ter kwam. sprake DE ONTPLOFFINGSRAMP IN HONGARIJS. Tegen middernacht slaagde men er In den brand te localiseeren en het op slechts vijftig pas afsrand gelegen ecrasietmagaziin te iso- leeren, zoodat het gevaar voor veraere oot- ploffingen bezworen schijnt en de reddings- werkzaamheden konden worden voortgezet, meldt de Tel. Van de 24 politie-agenten, die bij het depbt de wacht hklden, ontbreekt elk spoor en er bestaat geen twijfel aan, dat zij om het leven zijn gekomen. Een groot aantal personen wordt nog vermist. Groote moeilijkheden bracht de redding der zieken uit het ii^ de nabijheid van de plaats des cnheils gelegen arbeidersziekenhuis met zich. Velen hunner werden door neervallende stukken muur gewond, doch alien brachten er het leven af. Het aantal gewonden bij de ramp wordt op meer dan 300 geschat; het aantal der dooden staat nog niet vast. Een later bericht spreekt van verscheidene honderden dooden. Talrijke arbeiders hebben een zenuwschok gekregen; de meesten hunner werden naar verschillende ziekenhuizen te Boedapest over- gebracht. Velen verkeeren in levensgevaaT. Een uitgebreid onderzoek is ingesteld naar de oorzaak van de ramp, die, naar de politie aanneemt, aan een aanslag moet worden toe- geschreven. De minitiefabriek op het eiland Czepel is de eenige, die volgens de bepalingcn van het vredesverdrag van Trianon in Hongarije mag bestaan. Zij staat onder controle van de geal- lieerde militaire commissie. De vlammen zijn van de hooger gelegen stadswijken van Boe dapest duidelijk zichtbaar. Uit het zieken- huis van Czepel werden 25 zieken naar het ziekenhuis te Boedapest overgebracht. Een Wolff-bericht uit Boedapest meldt, dat bij de ontploffing op het eiland Czepel nie- mand gedood is. Wel werden vele persotien, een 32-tal, gewond, van wie drie ernstig. De gemengde militaire en civiele commissie heeft een bezoek aan de plaats van de ramp gebracht oih de oorzaak vast te steleln. van den trein bleven onbeschadigd op de rails staan. A'ile dooden en gewonden zijn gister- middag geborgen De gewonden zijn naar het hospitaal overgebracht. De beide personen, die nog tusschen de wagens bekneld zaten zijn bevrijd. Zij waren ernstig gewond. De au.toriteiten stellen een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeval. Naar gemeld wordt draagt een arbeider, die met het herstel van den wissel belast was, de jchuid van deze ramp. Hij had vergeten't signaal op langzaam te zetten. De man is ge vlucht. I let parket heeft zich naar Langen- bach begeven om de zaak ter plaatse te on derzoeken. 1 DE „LOOPGRAAF VAN DEN DOOD". Volgens het ,,Handelsbiad van Antwer- pen" deelt men in bevoegde kringen te Brus- sel mede, dat men er van hoogerhaud over denkt, het tot nu toe bewaarde verdedigings- werk bekend onder den naam van „Loopgraaf van den Dood" (Boyau de la Mort) op den linkeroever van den Yzer, even benoorden Dixniuiden, te sloopen. Men zou het doen, schrijft het blad verder, ten einde de kosten te vermijden welke ge- paard zouden gaan met het verleggen van den weg langs den Yzer, door het behoud van dit verdedigingswerk noodzakelijk ge maakt. We zouden het zeer betreuren, zoo consta- teert het „H. v. A.", moest een zoo historisch- belangrijk overblijfsel van den gruwelijken loopgravcn-oorlog tot verdwijning gedoemc zijn. Zou het verleggen van den weg langs den Yzer dan toch zooveel kosten, men ook zijn toevlucht tot die bezuiniging nemen moet? DE VREEMEDELINGENBELASTIN- GEN IN BELGIe. De Belgische Staatscourant zou heden een Koninklijk Besluit publiceeren, waarbij met ingang van 16 dezer voor vreemdelingen, wonende in landen met niet-gedeprecieerde valuta, de verblijfs- en consumptiebelasting in hotels, enz. wordt verhoogd van 10 tot 20 pet. voor het huren van een kamer of een appartement en van 10 tot 15 pet. voor volle- dig pension. Voors zou de Staatscourant heden het Ko ninklijk Besluit publiceeren, waarbij aan bui- tenlanders behalve Luxemburgiers, die motor- rijtuigen bezitten, voor het verblijf dezer ver- voermiddelen in Belgie een belasting wordt opgelegd van 10 francs per dag voor auto's en van 4 francs voor motorrijwielen. DUITSCHLAND'S FINANCIEELE TOESTAND. De Duitsche minister van financien, dr. Reinhold, heeft gistermiddag in een perscon- ferentie een uitvoerig expose gegeven van den fnancieelen toestand des rijks. Deze heeft zich, ondanks aanzienlijke belastingverlagin- gen, die dr. Reinhold onmiddellijk na zijn ambtsaanvaarding heeft ingevoerd, den laat- sten tijd zoo gunstig ontwikkeld, dat de mi- DE DE SCHADEVERGOEDINO AAN HOHENZOLLERNS. Naar het „Berliner Tageblatt" verneemt, heeft de gevolmachtigde van de Hohcnzoi- lerns, de heer Von Berg, die naar men zich herinnert, eenigen tijd geleden de Pruisische regeering nieuwe onderhandelingen over een vergelijk tusschen Pruisen en de Hohenzol- lerns heeft voorgesteld, thans nieuwe concrete voorstellen ingediend. Van bevoegde zijde wordt het bericht van eenige buitenlandsche bladen, als zou rijks- president von Hindenburg een beroep op den keizer hebben gedaan om zijn eischen te ver- mindcren, tegengesproken. EEN ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN DU1TSCHLAND. Gistermorgen om 9.28 ontspoorde de boe- meltrein van 8.58 RegensburgMunchen bij het binnenrijden van het station Langenbach. Verschillende waggons vielen om. Twaalf reizigers zijn gedood, zeven zwaar, twintig licht gewond. Omtrent het ongeluk met den sneltrein uit Regensburg deelt de machinist van den ver ongelukten trein het volgende mede: De trein reed op dep laats van het ongeval met de voorgeschreven snelheid van 72 K.M. De locomotief, de postwagen en 3 wagons waren een wissel gepasseerd, toen blijkbaar doer een loshangend stuk van een volgende wagon de wissel in anderen stand werd ge bracht. De trein werd tengevolge hiervan in twee deelen gespliist Het voorste deel reed door, terwijl de volgende wagens ontspoorden en links van den spoorweg terecht kwamen. Doordat de reminrichting waarschijnlijk niet gelijkmatig werkte schoven eenige wagens in elkaar, ten gevoige waarvan zoovele slacht- offers zijn te belriu'en. D.e laatste 7 wagens nister met stelligheid gielooft te kunnen ver- zekeren, dat het ioopende boekjaar zonder de ficit zal sluiten. Zoowel de belastingen als de invocrrechten hebben vooral in Juli aanzien- lijk meer opgcbracht dan geraamd was. De scmbere voorspelilingen van de Duitsch- nationalen. die naar men zich weliicht herin nert, het financieel beleid van den democra- tischen minister scherp hebben becrtiseerd, .-.ijn dus niet in vervulling gegaan. RELLETJES IN DUITSCHLAND. Naar aanleiding van de communistische relletjes, die dezer dagen in verschillende deelen van Berlijn hebben plaats gehad en mede met het oog op de groote opwinding, die allerwege onder de werkloozen heerschc, heeft er gister in het hoofdgebouw der Ber- lijnsche politie een conferentie plaats gehad tusschen den plaatsvervangenden hoofdeom- missaris van politie, dr. Friedensburg en de leiders van de Schupo eenerzijds. en een aan tal communistische afgevaardigden en eenige vertegenwoordigers van de „Rote Frontkamp- ferbund" anderzijds, meldt het Hbl. De com- munisten verklaarden, dat ook zij er alle be- lang bij hebben, dat de orde in de straten zal worden gehandhaafd en dat zij van hun kant gaarne bereid zijn al het mogelijke te doen om excessen in de toekomst te verhinderen. Zij drcngen er echter op aan, dat de politie reke- ning zou houden met de toenemende opwin ding van de massa's. Dr. Friedensburg nam met bevrediging van deze verklaringen kennis, voegde er ech ter aan toe, dat de politie tot plicht heeft orde en veiligheid in het straatverkeer te handha- ven en vooral het lastig vallen van anders- denkenden en verzet tegen de openbare macnt te verhinderen. Hij gaf den communisten era stig in overweging in de komende weken het aaatal demonstraties aanzienliik te beoerken. Alleen op deze wljze kan de communfsHsche partij er toe bijdragen conflicten tusschen d« demonstranten en de politie te verhinderen. De politie zal zooveel mogelijk welwillend en on partij dig optreden, maar in geval van ver zet van de zijde der demonstranten, dient zij onverbiddellijk in te grijpen. Het verbod van de communistische demon- stratie, die gisteravond zou plaats hebben, bleef gehandhaafd. DE ABESSINISCHE KWESTIE. De Italiaansche onderminister van buiten landsche zaken heeft aan het secretariaat van den Volkenbond een nota gezonden, waarin wordt verklaard, dat de Italiaansche re geering met leedwezen uit den toon van het schrijven van Ras Tafari aan den Volken bond heeft gezien, dat de Abessynische regee ring den telcst en den geest niet heeft begre- pen van de overeenkomsten tusschen Italig en Engeland gesloten. De Italiaansche regee ring gelooft, dat de Abessynische regeering geen vrees mag uitdrukken voor dwingenden druk, welken de beide regeeringen zouden wil len uitoefenen op haar. Die vrees is absurd, want de plechtige overeenkomsten tusschen Italie en Engeland doen in niets te kort aan de vrijheid van beweging van de wederzijd- sche regeeringen om de concurrentie te ver hinderen, die in het bijzonder schadelijk is voor de exploitatie van de plaatselijke hulp- bronnen van Abessynig. MODERNE KAPERS. De bondsambtenaren in de Vereenigde Sta- ten zijn, na een conferentie tusschen vertegen woordigers van het departement van Justitie en het bureau van den „attomey", de opspo- ring begonnen van een trio van moderne zee- schuimers, die opereeren in de wateren binnen twintig mijlen van de kust en zich uitgeven voor kustwachters. Zij zouden uniformen dra- gen en hun operaties doen met een duikboot. Zij hebben verscheidene visschersboofen en pleizierjachten aangehouden en daarvan het geld en de juweelen medegenomen, toen zij geen sterken drank vonden. HINDENBURG WAARSCHUWT DEN EX-KEIZER. tingstroepen in het Rijnland, welke voor September is overwogen-, 6000 man zal bei dragen. 7 Het Britsche ministerie van Vervoer* wezen heeft een staat gepubiiceerd van de treinongevallen, die verleden jaar in Groot- Brittannig zijn voorgevallen. In het geheele land werd slechts een passagier bij een treinongeval gedood. Het risico, dat reizi gers op het Britsche spoorwegnet een on geval met doodelijken afloop zullen krijgen, wordt geschat op 1 1700.000.000. Ten gevoige van een aardverschuiving te Wiju (Noord-Korea) zijn dertig personen bedolven. Negen lijken zijn reeds geborgen. De onderhandelingen in de Noorschf papierindustrie zijn mislukt, zoodat een ui$- sluiting in deze Industrie or a.s. Maandag Volges een telegram uit Berlijn aan de I frnJpfP'n' ziin 1.25P.° arbe'ders he- Chicago Tribune" heeft rijkspresident Hin- l°°n$' denburg den ex-keizer gevraagd met hem sa- t j i n men te werken ten einde den politieken strijd .J/1, "I'J" Graf. Bismarck in Westf. in Duitschland te kalmeeren, welke strijd ^dne" I tussc,hen twee o.a. samenhangt met de kwestie van de eicen- - F doo<^sSdTukt. In een andere mijn dommen dlr vroeger regeerende families. onLnomen schadlt; hlJ' werd dood Hindenburg verzoekt den keizer de vorderin v-inHaan- gen van zijn huis aan een nieuw onderzoek te 1 C' R onderwerpen en waarschuwt hem, dat de ei schen der Hohenzollern niet alleen de veront- waardiging der republikeinen gaande maken, maar dat zij ook door een aantal conservatie- ven te hoog worden geacht. DE NOTA AAN BULGARIJE. De „Chicago Tribune" verneemt uit Sofia: Het Bulgaarsche kabinet is gisteravond in buitengewone zitting bijeengekomen, ten einde de collectieve nota van Joegoslavie, Roemenie en Griekenland te bespreken. Er werd een te legram gezonden aan koning Boris, die zich momenteel te Pystian (Tsjecho-Slowakije) be- vindt, waarin dezen verzocht wordt onmidde'.- lij'k naar Sofia terug te keeren. De Matin" deelt mede dat de Bulgaar sche minister van Buitenlandsche Zaken aan den Franschen vertegenwoordiger te Sofia heeft doen weten, dat zijn regeering besloten heeft de meest energieke maatregelen te ne men ten einde een herhaling van de grensin- cidenten te voorkomen. ^HRn?^aarnhe HntW0°fd °P de n°La.'! - m 1 —H VUUI .rcl der Balkan-geallieerden zal wel eenigen tijd gebouw waar de raad vergadert. Volgens is te Konstantinopel een nieuw geval van pest geconstateerd, waar- door het aantal pestgevalien in den tijd van twee maanden tot vier stijgt. Donderdagavond had een ontploffing plaats te Cafcorna in een fabriek - an ontplof- bare stoffen. Er Werden zeven menschen ge dood, drie ernstig gekwetst van wie een doo- delijk. In verband met het feit dat in de maand Juli te Sjanghai veertien hond:rd ge- vallen van cholera onder de Chineezen voor- k warn en, werd de achterdocht opgewekt van de medici, die een onderzoek instelden naar den toestand van het lcidingwater van Gha- pei, in het gebied, dat grenst aan de buiten landsche nederzetting. Bij dit onderzoek werden cholerakiemen gevonden, naar aan leiding waarvan onmiddellijk de noodige stappen tot ontsmcfting we-'den genomen. Naar het B. T. A. ui Tanger meldt, moest gisteren door hat wetgevende college aldaar een wetsontwerp op de pers worden behancfeld. De aangelegenheid heeft in de stad onrust gewekt; de winkels waren ge sloten, een menigte liep te hoop voor het op zich laten wachten, zegt de Tel., zulks in verband met de noodzakelijkheid een gedetail- eerd onderzoek in te stellen naar de gegrond- leid van eenige der in bedoelde nota's vervat- te beweringen. IT ALIA ANSCH-SP A ANSCH ARBITRAGE- VERDRAG. De Spaansche minister van Buitenlandsche Zaken heeft er op gewezen, dat het Spaansch- Italiaansche verdrag niet het resultaat van de een of andere nieuwe politick is en daarom niet in verband mag worden gebracht met Spanje's eisch tot het verkrijgen van een permanent en zetei in den Volkenbondsraad. Te dien aanzien blijft Spanje's standpunt on- gewijzigd. De Spaansche regeering is er van overtuigd, dat Spanje goed werk voor den Bond kan verrichten, indien het land perma nent in den Volkenbondsraad vertegenwoor- digd is, doch zonder zulk een zetei kan Spanje/niets doen voor de zaak van den wereldvrede. DE ZETELKWESTIE VAN DEN VOLKENBONDSRAAD. De debatten over de toekomst van den Volkenbondsraad zijn in Zweden weder her- vat, waarbij opnieuw wordt verkiaard, dat Zweden aan zijn vroeger ingenomen stand punt onvoorwaardelijk zal vasthouden, na- melijk dat in September geen enkele andere staat dan Duitschland een permanent en zetei in den Volkenbondsraad mag verkrijgen. In dien geest heeft zich thans volgens de Tel. ook minister Eckmann uitgelaten, die te- genover een Deensch journalist woordelijk heeft verklaard: „Wij staan nog steeds op hetzelfdc stand punt en overigens achten wij het voorloopig onwaarschijnlijk, dat men verder zal gaan dan de opneming van Duitschland in den Volkenbondsraad. Daarentegen weten wij na- tuurlijk niet, hoe de toestand zich na Duitsch- lands opneming zal ontwikkelen". Van Leteekenis is voorts, dat Eckmann zich voor de vorming van een neutrale groep uit- sprak, waartoe de Scandinavische landen, Zwitserland en Nedcrland zouden moeten be- hooren, welke groep tegenover de groote rao- gendheden een neutrale politick ten bate van het Internationale recht zou moeten vocren. KORTE RERICHTEN. De bladen te Boekarest brengen mede- deelingen van gevechten, die nabij Odessa zouden hebben plaats gehad. "Aan het hoofd der opstandelingen zou generaal Las- jewitsj staan. Voorts wordt medegedeeld, dat de opstandige troepen het belangrijke sta tion Smerinka hebben veroverd, dat den spoorweg naar Kief beheerscht. Het „Journal" preeiseert, dat de ver- mindering der effectieve Fransche bezet- het telegram was in verband met een en an- der de kans groot, dat de behandeling van het ontwerp zou worden uitgesteld. De Turksche buitenlandsche Kamers van Koophandel hebben van het commissa- riaat van politie order gekregen om van vandaag af hun werkzaamheden te staken, Naar men mededeelt is de Landenwed- strijd West-DuitschlandNederland, die 22 Augustus in Keulen zou plaats hebben, tot 12 September uitgesteld. Naar een B. T. A.-bericht uit Brussel meldt, zijn de grondslagen gelegd voor een regeling tusschen de betrokken Fransche en Belgische departementen voor de wederzijd- sche schulden. Van Belgische zijde bedroeg de schuld 310 millioen. De rekening is ten slotte in het voordeel van Belgievtot een be- drag van 150 millioen. De Fransche premier Poincare had gis ter met den secretaris-generaal der sorialis- tische vakvereenigingen Jouhaux, vertegen woordiger van de Fransche socialistische vak-, vereenigingen bij het Intern. Arbeldsbureau, een langdurig onderhoud over arbeidsvraag stukken, waarbij o. m. ook de kwestie van den achturendag ter sprake kwam. De Duitsche Rijksminister van financien heeft gister aan persvertegenwoordigers een overzicht gegeven van den financieelen toe stand van het Rijk, welken hij als gunstig kenmerkte, daartrots de ingevoerde belas- tingverminderingen de gezamenlijke inkom- sten over Juli hooger zijn dan in dezelfde maand van het vorig jaar. Aan een leening e. d. behoeft dan ook op het oogenblik niet te worden gedacht. Laag-ste prijzen. Prima kwaliteit. DE SALDI VAN WONINGBOUW- VEREENIGINGEN. De minister van arbeid, handel en nijver- heid heeft, onder dagteekening van 2 dezer de volgende circulaire tot de gemeentebesturen gericht: In de dezerzijdsche circulaire dd. 26 Mei 1925 is bepaald, dat, tenzij anders is over- eengekomcn, batige saldi niet zullen worden aangewend tot verrekening van Rijks- en ge- meentelijke bijdragen, doch dat zij zullen worden gcreserveerd om te zijner tijd te wor den gebruikt voor dceleinden in het belanar van de volkshuisvesting.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2