DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 191 Houderd acht en twintigste Jaargang 1926. ATbonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden f2.—fir. per post f2.50. Bewijsn. 5 et Advertentiepr. 25 ct p. regel, grootere letters naar plafttsrnlmtft. Brieven franco 3S.T. Bock- en Handclsdx. tJl Herms. Coster Zoon, Voordam C9, TeL Adminlstr* No. 3. Bodactie No. 83. MAANDAG 16 AUGUSTUS. Buifenland Binnenland Dit nnmmer bestaat nit 2 blades. Diiecteor: 0. H. KRAK. Hoofdredacteur T[. N. ADEMA. HET DUITSCHE RIJKSKABINET. 'Het Duitsche rijkskabinet heeft de beide laatste dagen bijna onafgebroken vergaderd, aldus het Hbl. Zoowel wat de binnenland- sche als wat de buitenlandsche politiek be- treft, waren tal van belangrijke kwesties te bespreken. Een officieel bericht over de be- sluiten is ditmaal niet uitgegeven. Men weet intusschen udt informatie van de Berlijnsche pers, dat b .v. nog altijd niet overgegaan is tot het goedkeuren van de benoeming van dr. Dorpmiiller tot directeur-generaal van de rijksspoorwegen. Het heet, dat de Belgische gevolmachtigde vertegenwoordiger der En tente in den Raad van Toezicht nog altijd niet te vinden is voor den eisch der rijksre- geering, dat de rijksminister van Verkeerswe- zen voortaan alle vergaderingen van dien Raad met adviseerende stem zal bijwonen. Ook inzake den Volkenbond werd nog geen besluit genomen. Na de lange rede van minister Stresemann bleek, dat het kabinet nog steeds geneigd blijft de politiek van den minister van buitenlandsche zaken betreffen- de Geneve te volgen en de onderhandelingen met den Volkenbond op loyale wijze voort te zetten. De tegenwoordige, benoemde studie- commissie zal nog een bijeenkomst houden; Duitschland wacht haar beslissing af. De betrokken regeeringen schijnen het met de Duitsche rijksregeering eens te zijn, dat voor- vallen als in Mei j.l., die tot de vertraging van de aansluiting van Duitschland gevoerd hebben, in September tot elken prijs verme- den moeten worden. In dezelfde kabinesziting werd ook beslo- ten den niet minder dan acht maal ter dood veroordeelden bolsjewiek Solewski, uit te wis- selen tegen een veertiental Duitschers, die in Rusland al geruimen tijd onschuldig gevan- gen zitten. Het schijnt, dat zoowel de rijks- presidemt als een deel van de rijksregeering er ernstig bezwaar tegen hadden den moor- denaar Sokolewski uit te levcren. De meer- derheid van het kabinet heeft dit echter toch ter wille van de veertien Duitschers doorge- zet. BULGARIJE'S ANTWOORD AAN DE BUURSTATEN. Het Bulgaarsche antwoord, dat thans in groote trekken is opgesteld, zal de beschuldi- gingen van de buurstaten weedeggen. De regeering zal den toestand aan de Grieksche en Roemeensche grens bespreken, terwijl gewezen zal worden op het algeheele ontbreken van feiten, welke men als pogingen van Bulgarije zou kunnen beschouwen, om de veiligheid van Griekenland en Roemenie in gevaar te brengen. Roemenie zelf wordt in het antwoord verantwoordelijk geacht voor de pijnlijke gebeurtenissen in den Dorboedsja, waardoor ernstige onrust onder de Bulgaar sche bevolklng van deze provincie is ont staan. Met betrekking tot de Joegoslavische grens, welke vaak het tooneel is van incidenten, waarbij bloedvergieten geen uitzonderiag vormt, zal het antwoord der regeering een volledige uiteenzetting bevatten der oorzaken van dezen toestand, welke omafscheidelijk verbonden is met de positie van Bulgaarsch Macedonie. De nota zal voorts ophelderingen geven over de revolutionnaire 1' weging. De oor- zaak van het bestaan daarvan zou volgens de nota niet in Bulgarije gezocht moeten wor den. Bovendien zal de regeering de groote moeilijkheden naar voren brengen, welke Bulgarije bij de bewaking der grens ontmoet ten gevolge van de onvoldoende militaire macht en cndanks den wensch, om de bewa king zoo volledig mogelijk in het belang van het land zelf uit te oefenen. Verder zal verklaard worden, dat Bulgarije een vredelievende politiek nastreeft en in het belang van den vrede tot elke opoffering be- reid is. De buren zouden daartoe echter even- eeus veel kunnen bijdragen door de noodige maatregelen te nemen, welke in hun vermogen liggen, waardoor de oorzaken der ongere- geldheden zouden verdwijnen. Ten slotte zal het antwoord er den nadruk op leggen, dat Bulgarije met alle beschikbare middelen de wanordelijke elementen bestrljdt. Het zou op prijs worden gesteld, wanQeer de buren Bulgarije zouden ondersteunen door het te helpen bij de pogingen, om de ernstige crisis, waarin het land door den oorlog is ge- bracht, te boven te komen. Een afschrift van het antwoord zal aan de drie groote mogendheden worden gezonden, die daaTdoor het gedrag van Bulgarije ter beoordeeling zullen krijgen. De regeering heeft voor het oogenblik van haar plan, om de kwestie voor den Volken bond tde brengen, hangende de verdere ont- wikkeling der onderhandelingen', afgezien. Dit sluit evenwel niet uit, dat het land zich dk oogenblik bereid zal verklaren het woord aan Geneve te geven, zoodra zulks wensche- lijk voorkomt. KERK EN ST A AT IN MEXICO. President Calles heeft besloten, geen for- meele beschuldigingen in te brengen tegen aartsbisschop Mora y del Rio v/egens een de- zer dagen door hem aan Amerikaansche jour- nalisten verleend interview, waarin hij be- weerde dat Calles de grondwet had geschon- den door aan de geestelijkheid te verbieden critiek op de regeering te oefenen, of op de fundamenteele wetten des lands. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE VAN WASHINGTON. Volgens een Reuter-telegram aan de En- gelsche bladen, heeft de gepensionueerde ad- miraal W. L. Rogers in een te Williamstown fehouden rede een nogal scherpen aanval op ngel and gedaan, waarin hij zeide dat Enge- land als lokaas voor de Ontwapeningsconfe rentie van Washington, die het noodig had omdat het z.i. wilde verhinderen dat de Ver- eenigde Staten een grooter handels- en oor- logsvloot kregen dan Engeland, het denk- beeld van regelingen in het Verre Oosten op- wierp, gepaard gaande met de opheffing van het Engelsch-japansch verdrag. Het resul- taat van de conferentie was volgens Rogers geweest, dat in het voordeel van Engeland een verdrag was geteekend, dat de dreigende Amerikaansche suprematie ter zee verijdeld en Groot-Brittannie de leiding had gelaten. DE KWESTIE EUPEN-MALMEDY. De Berlijnsche correspondent van de „Manch. Guard." bericht, dat er in spijt van alle tegenspraken werkelijke redenen bestaan voor de hardnekkige berichten volgens welke Duitschland erover denkt Eupen en Malmedy terug te koopen. Informeele besprekingen be- gonnen onder de vorige Belgische regeering. Zij werden gestaakt bij het heengaan daer re geering, omdat men dacbt, -dat de huidige Belgische regeering de kwestie ongunstigge- zind was, maar thans zijn zij hervat in een half formeel en half officieel karakter. Het plan is, dat Duitschland de papier- marken die in Belgie tijdens den oorlog in omloop waren, valoriseert. Belgie zou daar- bij een aanzienlijke som winnen. In ruil daar- voor ?ou een nieuw plebisciet worden gehou- den in Eupen en Malntedy, dat naar men ge- looft, mits fair gehouden, een aanzienlijke meerderheid voor Duitschland zou opleve- ren. Een plebisciet acht de correspondent, daar de bevolking overwegend pro-Duitsch i,s een daad van eenvoudige rechtvaardigheid, zelfs indien Belgie geen schadevergoeding kreeg. Men hoopt in Belgie het referendum in het najaar te kunnen doen houden. Duitschland staat op het standpunt dat ar- tikel I van het Locarnoprotocol (de onveran- derlijkheid waarborgend van Duitschland's westelijke grens) niet uitsluit een herziening van de grens bij wederzijdsch goedvinden. Het plan betreffende Eupen en Malmedy wordt te Berlijn, zoo meldt de correspondent nog, beschouwd als een voonspel tot een veel belangrijker transactie, welke thans wordt overwogen, n.l. de terugkeer van het Saar- gebied. Men oordeelt in Berlijn, dat de Fran- schen de hoop, dat het plebisciet in '36 een voor Frankrijk gunstig resultaat zal opleve- ren, hebben opgegeven. Op grond van art. 45 van het vredesverdrag werden de Fran'- schen eigeanars van de kolenmijnen in het Saargebied. Indien de Duitschers de mijnen terug kunnen koopen, zaet men geen reden waarom het Saargebied niet weer Duitsch ge- bied zou worden. De tijd voor zulk een transactie wordt gun stig geaCht, daar de waarde van de Saarmij- nen in de gegeven economische omstandighe- den op de wereldikolenmarkt betrekkelijk ge- ring is en Frankrijik behoefte aan geld heeft. De Duitschers hebben reden om te gelooven, besluit de Engelsche correspondent, dat de Franschen zulk een transactie gunstig ge- zind zijn, welke voordeelig zou zijn voor bei de landen. Uit menschelijk oogpunt zou het de beste oplossing zijn, indien de bewoners van Eupen, Malmedy en het Saargebied be- vrijd konden worden van vreemde overheer- sching en indien' bronnen voor voortdurende wrijving (het Saargebied is terecht de gevaar- zone voor Europa genoemd) konden worden weggenomen. NIEUWE INVAL IN JOEGOSLAVIe. Uit Belgrado wordt gemeld: Volgens een bericht uit Oeskjoeb heeft eeen Bulgaarsch bende onder aarivoering van den wojwode Peterrasko uit Bulgarije komend, de Joego slavische grens overschreden. Tusschen de Bulgaarsche bende en de grenswacht ont- stond een hevig vuurgevecht, dat den gehee- len nacht voortduurde. De bende trok zich te rug, nadat drie harcr leden waren gedood, met medeneming der dooden. Aan Joegosla vische zijde werden enkele grenssoldaten ge- wond. Op het. oogenblik poogt de grenswacht de mae den terugtocht af te snijden. Te Belgrado heerscht wegens dezen nieu- wen inval groote opwinding. KITCHENER'S LfCHAAM IN ENGELAND. Het Kitchener-mysterie, dat bij het verschij- nen van het witboek de belangstelling'van het publiek deed herleven, vraagt thans weer de aandacht en wel door een merkwaardige ver- klaring van den bekenden ijveraar in deze affaire Power in een interview met een „Dai- ly News" vertegenwoordiger. Power deelt nu mede, dat hij een lijkkist, waarin zich volgens zijn meening het stoffelijk overschot van lord Kitchener bevond, uit Noorwegen naar En geland heeft laten overbrengen. Deze kist werd volgens zijn zeggen 10 jaar geleden voor lord Kitchener vervaardigd. Power heeft het plan, zich met de regeering in ver- binding te stellen. De Tel. meldt nader: Zooals reeds gemeld, beweert Power, dat de lijkkist, die hij uit Noorwegen naar Lon- den heeft laten overbrengen, het stoffelijk overschot van lord Kitchener bevat. De politie is thans in de zaak gemengd en Vrijdagavond laat werd de kist van Water- loostation naar het Westminster-lijkenhuis overgebracht. Gister zou de kist in tegen- woordigheid van de autoriteiten worden ge- opend. DE ONTS-PORING IN BEIEREN. Het spoorwegongeluk bij Langenbach heeft een twaalfde sTachtoffer geeischt, n.l. een ze- venjarig meisje, dat in het ziekenhuis aan haar ernstige verwondingen is overleden. Thans verkeert nog een zwaar gewonde on- derwijzer in levensgevaar. OVERSTROOMING BIJ HANKAU. Van de Yang-TseKiang wordt gemeld, dat de rivier bij Hankau op het oogenblik een diepte van meer dan 14 meter heeft, een waterstand, die in 25 jaar niet werd ge- registreerd. De streek ten Zuiden van Han kau is over een groote uitgestrektheid over- stroomd. De scheepvaart wordt hierdoor zeer bemoeilijkt, daar het onmogelijk is vast te stellen, waar zich de oorspronkelijke oevers bevinden; alleen enkele boven het wa ter uitstekende daken wijzen aan, waar vroe- ger dorpen hebben gelegen. De militaire operaties in Hoenan zijn door den hoogen waterstand tot stilstand geko- men. PEKING VIERT EEN 0VERWINN1NG. Er werd' Zaterdag in de stad Peking ge- vlagd in verband met het officieele ^richt omtrent den val van het voornaamste steun- punt van het Kwomintsjuun nabij den Nan- kau-pas. Alle nadere bijzonderheden ontbre ken. Volgens vroeger ontvangen berichten ruk- ken de geallieerden langzaam op. Door ver- scheidene flankbewegingen dreigen zij, de verdedigers te isoleeren. DE BRIEF VAN CLEMENCEAU. In een onderhoud met de „Intransigeant" verklaarde Clemenceau zeer verwonderd te zijn over de opwinding, welke zijn jongste brief heeft verwekt. Naar aanleiding van senator Borah's ver- klaring, dat feitelijk alle 6chulden zouden moeten worden geannuleerd om den wereld- vrede te hersteleln, zegt Clemenceau: In dat geval zouden we bet wel eens kunnen wor den. Verder zal Clemenceau niemand antwoor- den, daar hij aan de rjactie op zijn brief den vrijen loop wil laten. KAPITEIN EHRHARDT. Naar het „Berl. Tag." van betrouwbare zijde beweert vernomen te hebben, zou de vroegere kapitein Ehrhardt zich schriftelijk tot de Westfaalsche grootindustrieelen hebben gewend om deze te winnen voor zijn politieke plannen. Hij zou erkend hebben in te zien, dat met staatsgrepen niets meer te winnen valt, zoodat hij zijn doel langs parlementairen weg zou willen benaderen. De industrieelen wor den verzocht voortaan hun financieelen steun nit meer aan de partijen, maar aan de vader- landsche bonden te verleenen. De correspondent te Essen van de „Koln Zt." schrijft in verband daarmede: Naar ik boor ijvert kapiteip Ehrhardt voor vereeni- ging van de vaderlandsche bonden. Dat hij parlementaire bedoelingen, in het bijzonder voor zijn eigen persoon, heeft, gelooft men bier niet. Hij dient een naar zijn opvatting ideaal zedelijke vaderlandslievende beweging zonder te ontkennen, dat ten slotte de partijen de laatste stem hebben. Ook acht men het niet juist, dat hij na de jongste gebeurtenissen in het Ryhrgebied, zijn bonden door geld te vra- gen van'de industrieelen tracht te financieren en evenmin gelooft men, dat hij in het alge- meen geld daartoe gekregen heeft. EEN BLOEDIGE STATISTIEK. De Duitsche bladten maken melding van een offideele statistiek van gevallen van moord, manslag enz. in Pruisen in 1924. Daaruit blijkt, dat in dat jaar in Pruisen 861 personen en wel 585 mannen en 276 vrouwen) den dood hebben gevonden door moord of manslag. Geexecuteerd werden twee mannen. Tot de genoemde 861 gedoode perso nen behodren 203 kinderen in het eerste le- vensjaar, meerendeels zuigelingen, waarvan de meesten door de moeder zelf zijn gedood. Er waren 40 kinderen onder van een tot vijf jaar, 31 van 5 tot 15 jaar. EEN HONGERKUNSTENAAR, DIE NIET WILDE HONGERLIJDEN. De „dichter en hongerkunstenaar" Wahl- man mag geen honger lijden, en is daarom tot hontgerlijden gedoemd. Dit klinkt para- doxaal, maar toch is het zoo; hij zegt het ten- minste zelf, en wel in een open brief aan den „Polizeiprasident" van Berlijn. Hij verklaart daarin, dat hij sinds eenige wcken gedwon- gen is tot onvrijwillig honger lijden, omdat: 1. hem de kostwinning als hongerkunste naar door het volgens hem volkomen onwet- tige verbod van den Polizeiprasideat onmoge lijk werd gemaakt; 2. het tegenwoordige Duitsche geslacht liever lichte prullectuur leest dan zijn ern- tige boeken en geschriften. "De brief begint als volgit. „Den heer Polizeiprfei<feit! Toen ik in Maart en April 1926 te Berlijn vrljwillig 35 dagen lang in het publiek vast- te, liebt u een verbod tegen' het ,Jcunsthonge- ren" uitgevaardigd, zondei- dat hiervoor een wettelij'ke basis bestaat. U hebt echter niet tegelijkertjjd bepaald, dat de tienduizenden, die te Berlijn onvrijwillig hongerlijden, ver- zorgd moeten worden. Toen later mijn broed als hongerkunstenaar optrad, kwam de politie den verkoop van toe- gangskaarten verhinderen; zij waagde het echter niet, mijn broer uit zijn glazen huis te verwijderen, daar hij dit bij de politie als zijn woning had laten inschrijven". Hij slaat vervolgens in zijn brief verschil- lende toonaarden aan: gevoelvol, waar hij wijst op het feit, dat hij zijn oude moeder nu niet meer door zijn hongerlijden kan onder- houden; verontwaardigd, wanneer hij betoogt dat hij zijn geheel bezit door het „inflatiebe- drog.van staatswege" heeft ingeboet; drei- gencl ten slotte, waar hij er op wijst, dat on- billijke politiemaatregelen steeds geleid heb ben tot nieuwe misdaden, en dat de Polizei- prasident het aan zichzelf moet wijten, wan neer de hongerkunstenaars thane een inbre- kersbende zouden vormen om zijn woning leeg te plunderen. Om al deze redenen verzoekt, namens den hongerkunstenaar Wahlmann, zijn „mana- ger" Mtiller om opheffing van het verbod. HAAR KINDEREN UIT ARMOEDE VERKOCHT Uit Boedapest wordt, volgens de Tel., ge meld: Op de markt te Debreczin heeft zich dezer dagen een verschrikkelijk tooneel afge- speeld. De vrouw van den arbeider Branyik stond weenend op de markt en bood drie ha- rer kinderen, n.l. meisjes van dertien en drie jaar en een zuigeling van negen maanden, aan de voorbijgangers te koop aan. Merk- waardig genoeg waren er inderdaad gegadig- den voor de meisjes. Het driejarig dochtertjp ging van de hand voor 300.000 kronen, het meisje van dertien jaar voor 900.000 kronen, doch niemand wilde den zuigeling hebben. De ongelukkige moeder verklaarde, dat haar man reeds lang zonder verdienste was en dat zij daarom besloten had, drie van haar zes kinderen te verkoopen, opdat niet het ge- heele gezin van honger zou omkomen. Ten slotte kwam de politie bij dezen mo- derne slavenhandel tusschenbeide. Uit de in- gewonnen inlichtingen blijkt inderdaad, dat het gezin reeds langen tijd in de meest be- hoeftige omstandigheden verkeert. MISPLAATSTE HELDENVER- EERING. De vereering van bokshelden neemt soms schrikbarende afmetingen aan en het valt dan ook niet te verwonderen, dat een handi- ge oplichter van deze dwaze overdrijving misbruik heeft gemaakt. Einde Juni, zoo vertelt de Parijsche cor respondent van de „Dailv Telegraph," arri- veerde in een hotel te Fontenay-sur-Loihg nabij Montargis een jongeman. Hij vertelde, Andre Routis te heeten. Nu is Andre Routis te heeten. Nu is Andre Routis een der boks- kampioenen van Frankrijk en op het oogen blik erg „en vogue." Het duurde dan ook niet lang, of een de- putatie van het gemeentebestuur, met den burgemeester aan het hoofd, maakte haar opwachting bij den nieuw aangekomene, om hem te vragen, of hij geen bokstournooi voor liefdadige doeleinden wilde organisee- ren. De jongeman, die inmiddels geweldig had zitten opsnijeen van zijn heldend!aden in den ring, verklaarde zich daartoe bereid, en vertrok naarParijs, om het tournooi voor te bereiden. Toen hij terugkwam, stonden de burge meester en een menigte bewonderaars op het perron. Een meisje overhandigde een boquet, uit naam van de gemeente. De boksheld deeldte mede, dat het tournooi op 22 Augustus zou plaats hebben en alles op dat gebied zou overtreffen; zijn intieme vriend, maarschaik Lyautey, zou presideeren. Er bevond zich echter te Fontenay-sur- Loing ook een politieagent, die niet door de gemeentelijke heldenvereering was aange- tast. Hij interesseerde zich bovendien voor boksen. En toen hij den eeregast eens goed te zien kreeg, wist hij twee dingen ze- ker, dat dit Andre Routis niet was, en dat de ware Andre Routis een tournee door Amerika maakte. De pseudo-kampioen viel aldra door de mand1; hij kon'niet eens zijn hotel betalen, zoodat hij zijn vacantie eindigde in de ge- vangenis. Het was heelemaal geen glorierij- ke bokskampioenhet was maar een arme assistent-conservator van een der Parijsche musea, die ook eens wilde proeven, hoe het smaakt, door de massa aangebeden te wor den. KORTE BERICHTEN. De „Rjetsj" schrijft, dat een Fransch- Joego-slavisch arbitrage-verdrag reeds lang vOorbereia is, doch dat de onderteekening daarvan vertraging heeft ondervonden tenge- volge van bezwaren van Italig welk land het standpunt zou innemen, dat dit verdrag in strijd is met het Joegoslavisch-Italiaansch bondgenootschaps verdrag. De Italiaansche secretaris-generaal van den fascistischen vakbond, Olivetti, en de se- cretaris der fascistische vakvereeniging te Mantua, Moschimi, hebben in de nabijheid van Rome geduelleerd.. Olivetti werd aan den arm gewond. Het duel is het gevolg van een polemiek in de pers, waarin Moschimi scher- pe aanvallen tegen Olivetti had gericht. Aan generaal Nobile's fox-terrier Titina, die de Noo(rdpoolvluc!ht heeft meegemaakt, is een gouden medaille toegekend, op initiatief xan het genootschap voor Dierenbescher- ming, dat een inschrijving georganiseerd had. De Spaansche bladen melden uitBarce lona, dat een' groot gedeelte van de stad en de voorsteden door onweersbuien onder water te gezet. Er zouden tal van slachtoffers zijn, terwijl de materieele schade aanzienlijk is. De Spaansche minister van buitenland sche zaken is te St. Sebastiaan aangekomen en had een langdurig onderhoud met de am- bassadeurs van Duitschland, Engeland, de Vereenigde Staten en Italie, alsmede met den zaakgelastigde van Frankrijk, die bij hem bleef dejeuneeren. Een sneltrein met vier honderd passa- giers, komende van New-York, rijdende met een snelheid van 90 k.m. per uur, is bij River- head op Long Island ontspoord. Twee wa gons sloegen om. Er werden zes personen ge dood en minstens tien ernstig gewond. Bij een botsing tusschen een tram en een autobus te Londen beide vol passagiers, werden circa 20 personen gewond, waaron- der zes zwaar. De bus werd volkomen ver- nield Een Reuter bericht uit Londen meldt dat gisteren de zes slachtoffers van de H 29 met groote plech'tigheid zijn begraven. Een Fabra-bericht uit Madrid meldt, naar aanleiding van geruchten, welke de ronde hebben gedaan, dat het Spaansche ar- bitrageverdrag met Italie geen enkele gehei- me bepaling bevat. Ht zal t.z.t. in zijn geheel en zonder eenig voorbehoud worden gepubli- ceerd De Hamburgsche reederii Gustab Ip- land heeft van den gezagvoerder van haar zeesleepboot ..Ingeborg Ipland" bericth gekre gen, dat hij de 27 man sterke equipage van de (restrande Engelsche stoomboot „Ayleston' te Fernando de Nor on'"a (Pernambuco-Bra- zilie) aan boord heeft genomen. HET BINNEN-GASTHUIS VIERT FEEST. Het Binnengasthuis te Amsterdam vierde feest gister. Want het is thans vijfentwintig jaar gele den, dat zr. M. W. Melchior, gedurende 22 jaar hoofdverpleegster van de kinderkliniek, haar verpleegstersdiploma verkreeg en dade- lijk daarop aan het Binnengasthuis in dienst trad. Vijfentwintig jaren van trouwen en liefde- vollen arbeid, van nauwgezette plichtsbe- trachting en vooral: van vreugde brengen in het leven van zoovele zieke klemtjes: het is stellig een loopbaan, die een stille doch riike voldoening geeft! Doch bescheidenheid is een sieraad van het liefdevolle hart. En daarom wilde zr. Mel chior dezen jubileumsdag wel gaame stil- letjes laten voorbij gaan. Maar haar collega's. haar superieuren en haar dankbare patientjes niet te vergeten, alien die haar leven en 6tre- ven van nabij leerden kennen en waardeeren, hadden het anders beschikt, en zoo werd de 15de Augustus een blijde feestelijke dag, waaradn het geheele Binnengasthuis harte- lijk deelnam. Reeds Zaterdagochtend om 10 aur begon het feest op de ziekenzaal, waar een der kin deren, als bruidje gekleed, de beminde hoofd verpleegster bloemen aanbood, dadelijk ge- volgd door een welkonistlied, gezongen door alle patientjes. Om elf uur weid zr. Melchior door de direct rice, zr. A. Oosterveen, afge- haald en naar de collegezaal geleid, die geur- de en kleurde van groen en bloemen en waar verder de liederen en toespraken „niet van de lucht" waren. Een enthousiast huldelied van de verza- melde hoofdverpleegsters en verpleegsters, een rede van den waamemenden directeur, dr. Delprat, die een door het gemeentebestuur onderteekende oorkonde overhandigde. toe spraken van prof. De Bruin, prof. Ruitenga, en dr. Van de Zande. De laatste had boven dien zijn drie dochtertjes te hulp geroepen, om als bloemendraagstertjes de feestvreugde te verhoogen, terwijl zr. Franken uit naam van de zusters een hartelij'k woord sprak. Natuurlijk mocht ook een receptie, waarbij vele dankbare ouders van patientjes gelegen- heid hadden zr. Melchior geluk te wenschen, niet op het program ontbreken. En gister- avond hadden de zusters haar eigen intiem feestje, waar een zoo blijde en warme stem ming heerschte, dat zelfs een bescheiden hart als dat van zr. Melchior zeker wel even snel- ler geklopt heeft van blijdschap voor zooveel wefverdiende sympathie. DOOR EEN SNELTREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Zaterdagavond is te Geldrop de gepension- neerde onderwijzer F„ uit Heeze, die hard- hoorend is, op het stationsemplacement, door een sneitrein gegrepen en gedood. MET GROOT VERLOF Op 21 Augustus a s vertrekt het v66>'-'de- tachement der herhalingslichtingen van de Infanterie wede-r met groot-verlof. DE OUDE WATERMOLEN BIJ PIJNACKER AFGEBRAND. Zondagmorgen is de oude watermolen, staande in den Noord-Bieslandschen Polder onder de gemeente Pijnacker, tot den grond afgebrand. Het benedengedeelte van den mo- len was ingericht tot woning voor den mole- naar Huisman. De brand is ontsfaan, door- dateen op de kachel staande pot met vet vlam vatte. Daar de molen van hout was opgetrok- ken en met riet. gedekf, breidde het vrur zich zeer snel uit en stond weldra het geheele bouwwerk in lichte laaie AARSGHE GOURANT.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1