DE LANGE DE MORAAZ School- en Studiehoeken Gredieten - Deposito - Effecten mrsFgsssiireaisrHii h¥ pw^. Radio-hod kje L. FRAHKEKBERG ALKMAAR UN6ES1RAAT 49 - ALKMAAR Stadsnieuws I Woensdag 18 Augustus. rrir Hllversum, 1050 M. 12.Politieberichten 5.7.Vooravondconcert door het H. D. O.-orkest. 7.Politieberichten. 7.157.45 Lezing: Waarom speeltuinen voor de jeugd? 7.45 en 10.Persberichten. 8.15 KurhauS' uitzending. Solistenconcert onder leiding van Prof. G. Schncevoigt. Sol isle: Birgit Eng zang. 1. v. Weber: Ouverture „Der Fret schutz". 2a. Gluck: O del mio doloe ardor, b H&ndel: Care Selve, Birgit Engell. 3. Proko fieff: Marsch uit de opera „Die Liebe der drei Orangen". 4. Schubert: a. Suleika's er- ster Gesang. b. Suleika's zweiter Gesang, Birgit Engell. Pauze. Tschaikowsky: Sym phonic no." 5. e-moll. a. Andante-Allegro con anima. b. Andante cantabile, con alcuna It cenza. c. Valse, d. Andante maestoso, Alle gro vivace. Daventry, 1600 M. 11.20—1.20 Het radio- kwartet en solisten (contra-alt, tenor ,viool) 1.202.20 Orkestconcert. 4.20 Caueerie Out of doors. 4.40 Muziek van de New gal lery Kinema. 5.20 Orgelconcert. 5.35 Kinder- uurtje. 6.20 Orkestmuziek. 7.10 Tuinpraatje 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws Lezing: Official weather forecast terms. 7 45 Piano-werken van Weber. 8.Lezing: Cap tain Desmond. 8.20 Kamermuziek door het Modern trio. L. Cellini, tenor. Voorlezing van de gedlchten van Burns. 9.50 Weerbe richt, nieuws. 10.20 Variety J. Walker, Schotsche komiek. T. McLeod, humorist. Ho pe-musical act. W. Beer, liedjes aan de piano. D. Bleach en partner, gesyncopeerde solo's en duetten. 11.2012.20 Dangmuzielc. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 1J2.50 Con cert door het orkest Gayina. 5.05 Concert B.50 Galaconcert. KOnigswusterhausen, 1600 M. 8.50 Van vreemde landen en menschen. Orkest en S. Frenkel, viool. C. Arrau, piano. Brussel 486 M. en Antwerpen 265 M. 8.20 Gala-avond. Symphonie-orkest en Mile Mer gan, sopraan. 9.05 Komische een-acter. 9.20 „De barbier van Seville", opera van Rossini. 10.„Gros chagrin", saynette van Courteli- ne. 10.2011.20 Dansmuziek en zang. Munster, 410 M. 1.35—2.50 Volks-orkest- concert. 4.20 Werken van Mikorey door or kest. 5.50 Lezing. 6.20 Voorlezing uit eigen werken door A. Reinicke. 7.208.en 8.20 Lezingen. 8.50 Orkestconcert. Werken van Verdi en Wagner. UITZETTING VAN VREEMDELINGEN UIT ANTWERPEN. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Een dertigtal vreemdelingen alhier, waar- toe ook een Hollander zou behooren, kreeg dezer dagen aanzegging om binnen veertien dagen het land te verlaten. Hun uitzetting is een uitvloeisel van de aanhouding, ongeveer drie maanden geleden, van eenige wisselagenten, verdacht van onge- oorloofden handel in vreemde betalingsmidde- len. Daar hun alleen belastingontduiking kon ten laste gelegd worden, herkregen zij hun vrijheid na betaling van het ontdoken bedrag. Tevens werd hun het recht tot het houden van een wisselbureau ontnomen. Erger schijnt dat zaakje te eindigen voor deze dertig vreemdelingen, die op het tijdstip waarop het rechterlijk parket bij de wissel agenten binnentrad, daar zijn aangetroffen. Hun tegenwoordigheid in die wisselbureaux heeft hun een uitzetting op den hals gehaald. Wei worden pogingen gedaan om verschil lende uitzettingen opgeheven te krijgen, doch waar verschillende locale bladen daarvan niet willen hooren, is het zeer twijfelachtig of die pogingen resultant zullen hebben. GESTOLEN OF VERVALSCHTE POSTZEGELS. De Londensche recherchedienst Scotland Yard heeft op verzoek van de „General Post Office" e§n onderzoek geopend in verband met het in cmloop brengen en verkoopen van eden postzegels en plakzegels. Zijn deze gestolen of vervalsfht? Het juiste weet men er nog niet van. Deze zegels werden in partijen verkocht tegen gereduceerde prij- zen. De kcopers kregen 10 pet. korting. De postadministratie houdt 't voor onmo- gelijk dat een zoo groote hoeveelheid postze gels gestolen zou zijn, zonder dat zij dit di rect gemerkt zou hebben. Of deze moeten zijn nagemaakt, meent men bij de Posterijen 6f het betreft hier series geschonden postzegels, die gereed lagen om vernietigd te worden. Echter zijn de1 afwiikingen zoo gering, dat alleen een philatelist ze kan zien. Onder de menschen die deze postzegels ge- kocht hebben, zijn groote firma s, die getypte circulaires verzenden, handelsmaatschap- pijen, sportvereenigingen, enz. De schade, die de staat door dezen verkoop lijdt, wordt op 300.000 geschat. Van de da- ders is nog geen sppor gevonden. DE MAIN-BRUG INGEWIJD. Te Frankfort a/M. is in tegenwoordigheid van den Duitschen rijksverkeersminister Krohne de brug over de Main met groote plechtigheid ingewijd. Een Mainbrug werd reeds in de dertiende eeuw genoemd, doch in 1914 werd de loen aanwezige afgebroken en thans is de oude door een nieuwe vervangen. Toen het touw was doorgesneden, passeerden de „feestschepen", voorop het pronkschip der stad Bazel, gevolgd door een Nederlandsch en een Oostenrijksch schip. De schepen wer- den door honderdduizenden toegejuicht. HET FEEST DER DUITSCHE j REICHSBANNER. Het groote feest der Reichsbanner bereikte Zondag zijn hoogtepunt met het defild van 100.000 Reichsbannerleden. Aan dit defile, dat twee uur durde, nam ook een afdeeling Oostenrijkers, ter sterkte van 2000 man deel. De belangstelling langs den weg> dien de stoet nam, was buitengewoon groot. Daarop werden in net Luitpoldhain ver schillende redevoeringen gehouden. Voorle zing werd gedaan van een begroetingstele- gram der eerste buitenlandsche Reichsbanner- groep uit Amsterdam, hetgeen stormachtigen bijval verwekte. Horsing constateerde, dat de republiek niet meer zoo in gevaar verkeert, als voorheen. doch haar tegenstanders hebben den strijd ncg niet opgegeven. „Nog steds zijn zij", al- dus spreker, in het bezit van een illegale be- wapening, waarin zij gesterkt worden door de lagere organen der Rijksweer, in tegenstel- ling met de leiding, die daarmede niets te ma- k*n heeft. -Het klein-kaliber geweer der vaterlindi- Wat zij kunnen, kunnen wij ook!" t>aarna richtte hij zich tegen de communis- ttk lit verband metde critiek in de rechtsche pers op zijn houding in de Maagdenburger affaire, zeide Hoi-sing ,;Ik zje naar niets met zooveed veriangen uit, afe naar den dag, waarop ik de Duitsche reqhtspraak zal kunnen prijzen, den dag waarop ik kan vaststelkn, dat het Duitsche volk weder vertrouwen in de Duitsche justitie heeft. Die dag is evenwel nog ver verwijderd. DE KAMERS VAN KQOPHANDEL TE KONSTANTINOPEL. De Engelsche regeering heeft nog geen of- ficieel bericht ontvangen van de slutting van buitenlandsche Kamers van Koophandel te Konistantinopel. Verwacht kan worden, dat zij, zoodlra er bericht is ontvangen, met het oog op de belangrijke handelsbetrekkingen; met Turkije, te bevoegder plaatse zal protes- teeren. Aangenomen wordt, dat de genomen maat- regelen een gevolg zijn van Turkije's liChtge- raaktheid ten opzichte van alles wat de onaf- hanbelijkh-eid van het land betreft. Zaterdag heeft de politie wederom een be- zoek aan de Britsche Kamer van Koophandel te Konstantinopel gebracht. Den secretaris werd medegedeeld, dat men't gebouw moest sluiten; een bevelschrift werd echter niet overhandigd. Tot nu toe hebben de mogendheden nog geen stappen gedaan, doch Frankrij'k wil thans inlichtingen te Angora vragen, terwijl Duitschland zich bereid heeft verklaard, aan elke gemeenschappelijke actie mee te doen, ondanks bet feit, dat dit land zelf geen Kamer te Konstantinopel heeft. De kwestie der sluiting van de buitenland sche Warners van Koophandel heeft een on- verwachte wending genomen, zegt de Times, doordat de diplomatieke vertegenwoordiger van Kemal te Konstantinopel aan de verte- genwoqrdigers der betreffende landen heeft medegedeeld, dat men niet de Kamers wenschte te sluiten en dat de bezoeken van de politie in de afgeloopen week op een mis- verstand berustten. Birmenkort zal de regee ring aan de Kamers de kwestie schriftelijk uiteenzetten, terwijll dan echter tevens naams- verandering gevraagd zal worden. De Britsche Kamer van Koophandel was gister geopend, doch voor het oogenblik worden nog geen eertificaten van oorsprong weer uitgegeven. ERNSTIGE EPIDEMIE ONDER KINDEREN. Naar uit Landsberg a. d. Warthe wordt gemeld, is de in het grensgebied heerschende kinderverlamming-epidemie ook naar de Pool- sche grensgemeenten overgeslagen. Er zijn ook daar tal van gevallen met doodelijken af- loop. COBHAM IN MELBOURNE AANGE- KOMEN. De vlieger Cobham is Zondag te Melbour ne aangekomen. Nadat hij zijn machine aan een grondig onderzoek heeft onderworpen. zal hij zoo spoedig mogelijk den terugtocht naar Londen ondernemen (vermoedelijk 22 Augustus). Een geestdriftige menschenmassa, geschat op een 100.000 personen, was bij de landing van Cobham's toestel, dat geescorteerd werd door een vijftiental Australische legervlieg- tuigen, aanwezig. HET TREINONGELUK TE PARIJS. Een nader bericht omtrent het spoorweg- ongeluk te Parijs meldt, dat een personen- trein uit een der voorsteden op een goederen- tnein op de pont de Rambouillet liep. Twee wagons werden letterlijk versplinterd, zoodlat de identiteit van de slachtoffers, in het geheel vier dooden, moeilijk was vast te stellen. Vijf personen werden zwaar gewond onder de overblijfselen te voorschijn gehaald, terwijl een twintigtal lichte kwetsuren opliep. BRAND IN EEN MIJN. Er heeft een noodlottige brand gewoed in de mijnen van Brakpan (Zuid-Afrika). Twee inboorlingen zijn gedood, 22 Europeanen en 219 inboorlingen zijn naar het ziekenhuis ver- voerd, daar zij door ontsnappende gassen lebben te lijden gehad. DUITSCHLAND EN DE ZETELS VAN DEN VOLKENBONDSRAAD. Het Duitsche rijkskabinet zal 27 dezer op- nieuw bijeenkomen, ten einde Duitschland's defintieve houding ten aanzien der Volken- bonddkwestie te bepalen. ningsoord vertrekken. Die plaats is, in weer- deiegeerden naar de eventueale bijeenkomst derstudie-commissie instructie geven, vast te houden aan de in Mei j.l. aangenomen voor- stellen der commissie betreffende de uitbrei- ding van den Volkenbondsraad. DE VERBANNING VAN ABD-EL-KR1M. Abd-el-Krim zal volgens de „Petit Pari- sien" binnen een 14 dagen naar zijn verban- ningaoord vertrekken. iDe plaats is ,in weer- wil van alle geruchten, nog niet vastgesteld, zegt het blad. Men noemt Madagascar en Reunion. In ieder geval zal Krim niet direct naar zijn defintief verblijf worden gebracht. Daarbij zal het vertrek worden geheixn ge- louden en zal niemand den gevangene mogen spreken, hoewel dit in strijd is met de Marok- kaansche traditie. DE CHAOS IN CHINA. Door het hoofdkwartier van generaal Tsjang-Tso-lin wordt medegedeeld, dat de ge- allieerde troepen gistermorgen Hwailai heb ben ingenomen. De bezetting van Nankau wordit bevestigd. De geallieerden trekken op ailel fronten voorwaarts, terwijl het Kwo- mintsjuun zich terugtrekt in de richting van Kalgan. TOCH REVOLUTIONNAIRE ONLUS- TEN OP KRETA. De Grieksche regeering, die de onlangs op Kreta plaats gevonden onlusten tot dusverre steeds als van geen beteekenis zijnde heeft voorgesteld, erkent thans, dat deze een revo- lutionnair karakter hebben gedragen. De be- weging had ten dioel president Paogalos ten val te bremgen en een nieuwe regeering te vormen onder leiding van generaal Plastiras of van Kondylis. Naar de regeering mede- deelt, is deze poging evenwel volslagen mis- lukt. Tegen de leiders der actie wordit een vervolginr ingesteld. DE BOYCOT TE KANTON. Berichten uit betrouwbare bron melden, dat tat rommunistische element in Kanton hog sfeeds het steffisl vertegenwoordigd is. Er zijn niet genoeg troepen, om de orde te handhaven en de Kooden erkennen geen en- kel gezag. De regeering weet tijdelijk den vrede te bewaren door een beroep te doen op de na tional gevoelens. De vooruitzichten op een spoedige opheffing van den boycof zijn wei- nig gunstig. Naar gemeld wordt zou Tsjang-Kai-Sjek groote hoeveelheden oorlogsmateriaal waar- onder vliegtuigen, uit Rusland hebben ont vangen. KORTE BERICHTEN. Uit Boedapest wordit gemeldi, dat de vroegere minister van binnenlandlsche zaken, von Lukasz, het presidium van de Hongaar- sche sectie van de Pan-Europa-Unie heeft noergelegd, daar het huidige Hongaarsche regime van de Pan-Europa-beweging hem on- sympathiek is. Dr. Hall Edwards, de pionier op het gebied der X-stralen, is in den ouderdom van 67 jaar te Birmingham overleden. Door zijn proeven werd hij in den loop der jaren vree- selijk verminkt. Hij verloor o.a. een arm en vier vingers van de overgebleven hand. In Berliin dreigt een staking van het ge- zamenlijke personeel der bierbrouwerijen. De beslissing zal vandaag vallen. In Landshausen bij Karlsruhe heeft een enorme brand gewoed. De brandweer stond machteloos, Drie woonhuizen en 11 hooi- schuren gingen in de vlammen op. Twee brandweerlieden werden levensgevaarlijk ge wond. Een man is gearresteerd, verdacht van brandstichting. De regeering van Luxemburg heeft, in navolging van Belgie, bij besluit het „een- heid&brood" ingevoerd. Te Breslau is een arbeidersvTOuw, Scholz gefueten, gearresteerd, onder verden- king achtereenvolgens zeven kinderen kort na de geboorte om het leven te hebben ge bracht. Bij Merzig (Saargebied) is een auto met zeven personen ten gevolge van een defecte band over den kop in een beek gesfort. Een gezin van vier personen werd gedood, de drie anderen zwaar gewond. Draadloos wordt uit Berlijn gemeld, dat de politie te Breslau, overeenkomstig be sluit van den Pruisischen minister van bin- nenlandsche zaken, met driehonderd man zal worden verminderd. VLUQGE LEVERING Daarna volgde een versierde wagen, op- nieuw meisjes in het wit gekleed en verschei- dene rijtuigen, waarin o.a. de burgemeester, de oud-burgemedbter en vele notabelen waren gezeten. Ten slotte volgde de met vier paarden be- spannen landauer van den jubilaris. Het is te begrijpen dat er zeer veel belang stelling getoond werd. De kerkingang was versierd en ook inwendig was het gebouw een feestdijk aanzien gegeven. Toen de jubilaris het kerkgebouw binnen trad :ng een stoet in het wit gekleede meis jes met palmen hem vooraf. Misdienaars volgden en de aanwezigen zon?en een wel- komstlied. Kapelaan Oltshoorn hield van den kansel een begroetingsrede. Door den jubilaris zelf werd het lof gecele- breerd en door het koor werd een Gregori- aansch Maria-lof fezongen. Vervolgens sprak de jubilaris van den kansel een woord van dank voor de hem ge- brachte hulde. Om 10 uur's morgens had de plechtige hoogmis plaats, waarbij het koor het voor de ze gelegenheid ingestudcerde „Lauda, Sion" van Hubert Cuypers zong. Pastoor Rengs had tot tekst „Gratias aga- mus Domino Deo nostro". Pater Bonaventura sprak den jubilaris toe. Zeer velen maakten gebruik aen jubilaris op de's middags gehouden receptie te compli- menteeren. Niet minder dan 405 personen zijn ter re ceptie verschenen, waar de heer Apeldoorn den jubilaris toegesproken heeft. Hij bood een couvert met inhoud aan, waarvoor door de parochianen een bedrag van 1600 bijeenge- bracht was. Getroffen dankte de jubilaris, waarna de eerewijn werd rondgediend. Te zeven uur werd een sluitingslof gecele- brcerd, waarin pastoor Rengs een magisitrale rede hield, waarin hij o. a. waardeerende woorden tot den Bergenschen predikant, Ds. van den Kieboom, richtte. 's Avonds bracht Bergen's Harmonie den I pastoor, onder groote belangstelling van de Provinciaal nieuws UIT BERGEN. T wee dames bij het baden verdronken. Te Kamperduin, 10 minuten in de richting van Bergen, had' gistermiddag ongeveer 5 uur een droevig ongeval plaats. Dr. Poot, uit Bergen, was met zijn echt- geaoo'te, mevrouw Poot-Schouten, en haar zuster, mej. Schouten, uit Ooster-Blokker, in gezelachap van den jongenheer Blank, uit Bergen, aan het baden. Een vriendin van mej. Schouten bleef op het strand, omdat zij niet in zee dlurfde. Geen enkele der vier baders kon zwemmen. Op een gegeven moment werden mevr, Poot en haar zuster door een verraderlijken stroom gegrepen. Dr. Poot deed nog pogin gen om de dames te redden, doch te vergeefs, zoodat de beide zsuters den dood in de golven vonden. Na een half uur spoetde het lijk van mevr. Poot reeds op het strand aan. Dr. Poot deed! alile pogingen om de levens- geesten op te wekken. De jongelieer Blank stelde dr. Heringa van Schoorl met het feit in kemnis. Deze was spoedig ter plaaitse en per auto arriveerde weldra dr. Dekker van Bergen eveneens. Na anderhalf uur spoelde ook het lijk aan van mej. Schouten. Al'le pogingen om de levensgeesten van beide dames op te wekken, bleven vruchte- loos, waarop de ldjken in het naastbij zijnde cafetje werden geborgen, am van daar later per ziekenauto, die uit Alkmaar was gere- quireerd, naar Bergen te worden vervoeid. In Bergen waren de jonge dokter, en zijn vrouw zeer gezien en men is dan ook zeer on der den indruk van dit droevige gebeuren. In verband met de reeds gister gemelde priesterjubilea kan uit Bergen nog het vol- gende medegedeeld worden. Overal zag men, ter eere van de heugelijke gebeurtenis, de vlaggen uitgestoken en voor een passende versiering bij het kerkgebouw was zorg gedragen. Tegen 6 uur kwam pastoor Rengs per auto door een der eerepoorten rijden en werd door den voorzitter van het kerkbestuur verwel- komd en werd een fraaie stoet gevormd. Daarin reden achter herauten het hoofdeo mite, waarna Bergen's Haynonie en vele in het wit gekleede meisjes liepen. de zijde der burgerij, een serenade, waarbij voorzitter van het corps een rede hield. Verschillende geschenken zijn den jubilaris aangeboden, o. a. door mevrouw Regout een schilderij en door den heer Sluijter een Per- zisch tapijt. Verschillende parochianen gaven eveneens cadeaux. Gistermiddlag werd den Jubilaris een kin- derhulde "gebracht in „De Rustende Jager". 's Ayonds had in de tooneelzaal een uit- voering plaats voor parochianen en genoo- digden met medewerking van zang- en too- neelvereenigingen, alsmede een klein sympho nie-orkest. Hedenavond zad dezelfde feestuitvoering voor een ander deel der parochie worden ge geven. UIT OUDE NIEDORP. Ter gelegenheid van de kermis alhier wer den er Zondag groote Gymnastiek- en Athle- tiekwedstrijden gehouden, uitgeschreven door „Tumlust" alhier, onder leiding van den heer K. Boot Jz. de heer B. J. F. Meijer, Burgemeester dezer gemeente hield een openingsrede, waarin hij onder meer uit liet komen de voordeelen van de sport enz. en riep de aanwezige leden der verschillende vereenigingen en de juryleden een hartelijk welkom toe waarna met de wedstrijd een aanvang werd gemaakt. De uitslagen hiervan waren als volgt: Marschwedstrijd: le prijs O. K. K. Aarts- woud; 2e pr. „Turnlust" O. Niedorp; 3e prijs Hercules Hygiea Oudkarspel. Vereenigingen welke met de meeste leden op kwamen: Hercules Hygiea Oudkaespel. Dames drie kamp.: Vrije oef., brug en paard: le prijs L. Butter, Hebe N. Niedorp 51 3/4 punt, 2e prijs A. Zomer T.A.V.E.N.U. te H. H. Waard 5014 punt, 3e prijs N. Seeper, Hebe te N. Niedorp 50 punten en C. Liefheb- her „Turnlust" te N. Niedorp. 4 Kamp Heeren Vrije Brug, paard en rek. le prijs W. Keesman U.D.I. Dirkshorn 6414 punt, 2e prijs J. van Dort van U. D. I. 6314 punten R. van der Molen „Turnlust" te O. Niedorp 6014 punt. Vrije oefeningen dames: le prijs „Turn- lust" te O. Niedorp, 2e prijs T.A.V.E.N.U. te H. H. Waard en derde prijs O.K.K. te Aarts- woud. Stokoefeningen Heeren: le prijs Lycurgus Schagen 51 punten, 2e prijs Hercules Oud karspel 47 punten en de 3e prijs T.A.V.E.N.U. te H. H. Waard met 45 punten. Extra prijs vrije en stokoefeningen „Tum- lust te O. Niedorp 140 punten. Verspringen dames: le prijs L. Butter, Hebe N. Niedorp 4.51 Meter, 2e prijs G Jon- ker, Hygiea Oudkarspel 4.42 Meter en 3e pr. T. Kuiper Turn lust te Oude Niedorp 4.12 M. Hoogspringen Dames: le prijs A. de Vriea, Hebe te N. Niedorp 1.25 Meter, 2e prijs M Huigen, Hygiea Oudkarspel 1.20 Meter en den derden prijs prijs D. Timmerman aldaar. Hoogverspringen Heeren: le prijs H. Pee- reboom, Hercules te N. Niedorp, 4.10 Meter, 2e prijs A. Blaauboer 4 Meter en de derde prijs Fijnheer 4 meter. Polsstok hoogspringen Heeren: le prijs H. Peereboom, Hercules N. Niedorp, 2e prijs A. Blaauboer en de derde prijs Mantel, Sparta Winkel. Het geheel werd opgeluisterd door muziek gegeven door het fanfarecorps „Crescendo" alhier. W. O. L'. Polder. Tengevolge van de binnen gekomen goedkeuring op de diverse plannen tot stichtiing van den W. O. L. pol der, zal met den meesten spoed worden aaa- gevangen met, de werkzaamheden. Na overleg met gecombineerde besturen is door het dagelijtksch bestuur van den Leijer* polder de watermolen met erf en schuren ver«, koeht aan den fegenwoordigen molenaar te vens bewoner P. Mulder, voor de kapitale som van f 400.onder bediing dat levering1 zal plaats hebben zoodra de polder het ge heel zal kunnen missen. Begin September zal worden aangevangen met als eerste work .het bouwen van een be, tonbrug in den Rijterweg. UIT BEEMSTER. 'f Te 's-Gravenhage (middagexamen) slaag, de voor het examen Ho:gduitsch L. O. de heer J. Boot alhier. UIT WINKEL'. Do6r de Gymnastiek-vereeniging „Sparta" alhier, is besloten uit zijn midden een vrijwib lig brandweercorps te vormen en zich daar- voor in verbinding te stellen met de gemeente, ter verkrijging van de beschikking over een deel der openbare blusschingsmaterialen. Tijdens de vacature van Hoofd dei school voor L. O. en U.L.O. is tijdelijk tot hoofd benoemd, de heer J. A. Lok, onderwij- zer op wachtgeld te Vlieland en tot tijdelijk onderwijzeres te Lutjewinkel, tijdens de onge- steldheid van mej. H. C. Heislager is be noemd mej. D. B. Schermer alhier. UIT OUDKARSPEL'. Maandag werden door de V. V. V. de wed* strijden voor de schoolkinderen der O. L. en Kath. school gehouden. De belangstelling van de zijde van het publiek was niet groot, doch aan de wedstrijden namen een groot aantal kinderen deel. 44 prijsjes werden na afloop uitgereikt Onze gymnastiekvereeniging nam deel aan de wedstrijden te Oude Niedorp en kwam vandaar met 5 prijzen thuis. Een mooi succes. UIT NOORDSCHARWOUDE. Enkele baldadige jongens stapten Zondag avond in een auto, die eenige oogenblikken onbeheerd stond. Na de lichten te hebben aangedraaid ging men rijden, doch zat spoedig in het hek. Re- sultaat. Hek beschadigd, as van den auto verbogen en belangrijke schade voor den eige- naar van den auto, die te Winkel woont. UIT HEILOO. j! Maandag werd pastoor A. J. M. v. Meeu- wen gehuldigd door de kinderen. Om 1 uur stelden zich pl.m. 500 kinderen op, aan elk waarvan een sjerp en vlaggetje werd uitge reikt. Met het fanfarecorps „St. Caedlia" aan den kop werd daarop een rondgaeg gemaakt met als einddoel het Bedevaartsterrein. De kinderen zongen den jubilaris toe, waarna een samenspraak en gelukwensch volgden. Bij mocde van een der kleinen werd een cadeau aangeboden, bestaande uit eikenhou- ten klok. Hierna werd de kindercantate uitgevoerd', onder leiding van den heer Jac. N. Al, uit Alkmaar. Den kinderen werd hierop een herimne- ringsmedaille uitgereilct. De jubilaris bracht op beide dagen een hartelijk da'nkwoord en roemde het werk van den organisator van dit feest, dat hem in d'ankbare herinnering zal blijven. Voetbal. V. V. H. I tegen D. A. K. 1, Amsterdam. Uitslag 012. V. V. H. 2 tegen D. A. K. 2, Amsterdam. Uitslag 3—1. Het bestuur van den Vennewaterspolder heeft het onderhoudswerk gagund aan de laagste inschrijvers, de heeren Gebrs. Hoet- jes, alhier. BURGF.RLIJKE STAND. GETROUWD: Clemens Marie Schneiders en Wilhelmina Lambcrtina Francisca Wijdeman. Ariejan Antonius Winter en Clara Maria Wijdeman. GEBOREN Meinardus Johannes, z- van Jacobus An- thonius Botman en Catharina Schaper. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waamemingen, verricht in den morgen van' 17 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederi. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 763.3 te Toulouse. Laagste barometerstand 749.2 te Stock holm. Verwachting (geldig tot den avond van 18 Augustus) Zwakke tot matigen wind uit zuidelijke' of westelijkc richtingcn, veranderlijke bewol- king, waarschijnlijk nog regen- of onweers- buien, weinig verandering in temperatuur. te 's-Gravcn- handteekenen GESLAAGD. De heer J. F. Kuijper slaagd; hagc voor het examen L. O. huis- en schoolonderwijs. DE ZAAK VAN DEN HEER NIEUWLAND. In ons vorig-nummer is o. a. vermeld dat dc nieuwe winkel van den heer Nieuvvland in de Spoorstraat een filiaal is van de Zui- velfsbriek „West-Friesland". Dit is niet juist. Vroeger had de heer Nieuwland de bekende zaak in de Hoogstraat. Hij was toen filiaal- houder aan de Zuivel Export Nocrd-Holland, dat thans opgeheven is. De heec Nieuwland is daama in de Spoor- srraat nu voor eigen rekening begonnen. De boter wordt nog steeds betrokken van de bekende codperatievc- zuivelfabriek „West Friesland' te Lutjewinkel

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2