Zeefijdingen MISHANDELJNO. lh bewaring is gesteld de 29-jarige W. H. S;, van het Spui te 's-Gravenhage, die, toen hij Zaterdagavond niet thuis mocht komen,' zijn 54-jarigen vader een messteek in de hart- streek toebracht. Een 25-jarige inwonende broer, die zijn vader wilde help-en, lcreeg van den onverlaat ook eenige messteken, waar- door hij verwond werd aan pols en hoofd Beiden zijn in het Militair Hospitaal verbon- den. De vader moest ter verpleging worden Opgeoomen. De geheele familie 8. staat bij de politie ongunstig bekend. BEHOOVING DOOR MIDDEL VAN BEDWELMINO. De 43-jarige koopman S. N. S., uit Dord1- recht heeft aangifte gedaan, dat hij Zaterdag avond, toen hij bij het Wilexnsplein te Rotter dam op een bank zat, aangesproken is door twee Duitsch sprekende mannen, die hem een slok uit een £>ierflesch aanboden. S., die d'orst had, nam het aanbod aan. Kort daarop werd hij zwaar in het hoofd. Hij geraakte in skiap en werd eerst na eenige uren wakker, De Duitschers waren verdwenen, evenals zijn portefeuille met papieren en zijn beurs met 7,50. De politie stelt een onderzoek in. 0 DE PERSONEELRAAD BIJ DE N'EDERLANDSCHE SPOORWEGEN, - In het orgaan van den Centralen Bond be- handelt de heer Cramer, de voorzitter van den Centralen Bond, het Donderdagavond gepubliceerde communique van de 7 leden van den Personeelraad. van welken Raad de heer Cramer ook deel uitmaakt en publiceert het schrijven zijnerzijds bij dien Personee' raad ingediend naar aanleiding van het ont- tverjvcommunique, dat 6 dezer aan de zeven feden, doch eerst 10 dezer aan hem werd ge zonden. INBREKERS AANGEHOUDEM. Een paar weken geleden is melding ge maakt van een brutale inbiaak, gepleegd in het pand Scheveningsche weg 62 te Rotter dam. Terwijl de bewoners sliepen, werd aan den achterkant van het huis een ruit inge- gooid, waaidoor men zich toegang verschaf te en een partij tafelzilver, waaronder een Zilveren servies meenam 7 hans is het gelukt den dader en twee helers n handen te krij gen. Het zijn respecticvelijk L. J. J. T., los werkman, die te Amsterdam is aangehouden en K. C. j. en H. B. Z., alle drie zondei vaste woonplaats. De laatsten werden in een loge- ment hier ter stede gearresteerd A1 het gestolene is in beslag genomen bi een antiquair te '§-Gravenhage. OUDE MOLEN AFGEBRAND. Te Pijnacker is Zondagochitend zooals reeds in het kort gemeld, de waermolen van den Noord -Biesl andschen polder tot den grond afgebrand, De brand ontstond door dat de vlam in een pan met vet sloeg, welke op het vuur stond. Binnen enkele oogenblik- ken stond de molen in lichtelaaie. De bran-d- weer van Pijinacker trachtte vruchteloos het vuur te doovsn. De Technische Dienst der Delftsche politie, aan wie assistentie was ge vraagd, doofde den brand met twee stralen op de motorspuit. Een bij den molen staande hooiberg, alsmede een schuur zijn in vlam' men opgegaan. Ook die inboedel van den mo- lenaar A. Huisman is verbrand. Verzekering dekt de schade. De molen dateerde van het midden der 17de eeuw en typeerde het landschap bijzonder.' Dat zou overigens toch niet lang meer ge- duurd hebben, want het polderbestuur be- sloot nog met lang geleden tot afbraak van den molen. EEN BRUTALE INBRAAK. De familie N. v. d. V., die een villa aan den West Varkenaardischen weg te Rotter dam bewoont, is uitstedig, de dienstbode, die alleen in huis is, heeft haar kamer-op de bovenste verdieping. In den nacht van Zaterdag op Zondag zegt de N. R. Gt. werd deze dienstbode wak ker, doordat het hondje aansloeg. Toen ze even luisterde, hoorde zij op de benedenver dieping gestommel. Zij durfde niet naar be- needn gaan, om te telefoneeren en vluchtte naar het dak. Toen zij hier een oogenblikje Zat, kwam een voorbijganger aan. De dienst bode riep hem toe, dat er vermoedelijk dieven in huis waren. De voorbijganger snelde daarop naar het goederenbureau van de Ne derlandsche Spoorwegen, waar hij het poli- ti^btfreau aan de Paul Krugerstraat opbelde Van daar trokken dadelijk twee agenten per rijwiel op onderzoek uit. Bij de villa geko- men, ontdekten zij, dat het huis verlaten was. Zij kregen evenwel een aanwijzing in welke richting zij de dieven moesten zoeken. Zij trokken erop uit en vonden inderdaad in den Hillebuurt twee mannen, die een groot pak droegen. Op den komst van de agenten sloe- gen de mannen op den vlucht, waarop een der agenten zijn revolver te voorschijn haal- de en een schot in de lucht loste. De vluchte- Jingen bleven staan, waarna de agenten het twcetal en het pak naar bet politiebureau overbrachten. De aangehoudenen bleken de Italiaansche kooplieden F .R. en H. C. te Zijn, beiden 26 jaar oud. Zij ontkenden iets van de inbraak af te weten. Het pak, wat zij bij zich hadden Week evenwel te bestaan uit een tafellaken van de familie v. d. V. In dat laken was een groote partij tafelzilver, sieraden, zilver en goud- geld en een beurs met geld geknoopt. Boven- dlen zat een van de sieraden in een apothe- kersdoosje, waarop naam en adres van de familie v. d. V. voorkwam. Uit het voortgezet onderzoek is gebleken dat de dieven eerst aan de achterzijde binnen- gekomen zijn. Na over een ijzeren hek ge- klommen te zijn, zijn zij den turn doorgeloo- pen en hebben zij van de serre twee groote spiegelruiten Ingeslagen. Hier stuitte zij evenwel op een geslofen deur, die zij niet open konaen krijgen. Zij hebben daarop het pand weer verlaten en hebben toen aan den zifkant het glas in lood raam van de vestibu le verbrijzeld. Hiertoe waren zij op een tuin- bank gestaan, dien zij van v66r het huis vandaan gehaald hadden. Van d'e. vesh'bule zijn zij naar de eetkamer gegaan, waar zij al le kasten opengebroken hebben. Ook in de zttkamer en de keuken is alles overhoop ge haald. De beide Italianen zijn opgesloten. EEN KWADE DAG VOOR BRUMMER. De koopman in kleeden, Brummer, die nog steeds in voorarrest xit in verband met het vermoeden, zich schuldig gemaakt te hebben aan den overval van de Boz-bank te Bus- sem, is, zooals we onlangs reeds meldden, zegt de lelg., van tal van geweldmisdrijven verdacht. Doch bij confrontatie werd hij niet herkend; in andere gevallen Week, dat hij de bewuste misdrijveij niet gepleegd k6n hebben. Anders staat het ten opzichte van een mis drijf in Juni te Hoogkarspel gepleegd. Hier werd een vrouw onverhoeds overvallen en met een hamer op het hoofd geslagen. In ver- band hiemiede is de gedetineerde geconfron- teerd met den burgemecster van Hoogkarspel en een politie-beambte, die den vermoedelij- ken dader dien dag gezien hadden. Zij her- icenden Brummer dadelijk. Op de plek des misdriifs "werd een electrische zaklantaarn gevcnden. 't Bleek dat deze afkomstig was van den dader. De justitie heeft thans den rijwielhandelaar opgespoord, die de lantaarn verkocht had. Brummer werd ook door dezen persoon herkend als de man die het voorwerp in den winkel in ontvangst had genomen. EEN SCHENKING. Mevr. de wed. dr. P. van Hoek-Borgman heeft aan de bibliotheken der landbouwhoo- Eeschool te Wageniagen eu der Middelbare andbouwschool en Rijkslandbouwwinter- school te Groningen een belangrijk aantal boeken uit de bibliotheek van wijlenhaar echtgenoot, den voormaligen directeur-gene- raal van den landbouw, geschonken, voorna- melijk op het gebied1 van den landbouw en de iiulpwetenschappen. Aan de scheokster is daarvoor den dank der regeering betuigd. BRANDSTICHTING Zaterdagavond omstreeks elf uur is de groote landbouwschuur van J. Dieleman te Driewegen gem. Biervliet afgebrand; een ge deelte van den oogst en 2 varkens zijn ver brand. Vermoedelijk is kwaadwilligheid de oorzaak. De landbouwer zelf was niet thuis en de overige bewoners lagen reeds te'slapen. DE ONREGELMATIGHEDEN TE ST. PHILIPSLAND.' Men meldt uit St. Philipsland aan de N. Rott. Crt: Vanmorgen zijn hier gekomen ter onder zoek van ae gemeente-administratie en andere zakea, de heeren van der Weyden, lid van Ge- deputeerde Staten, tevens waarnemend Com- missaris der Koningin in Zealand, en mr, Tellegen, hoofdcommies ter Provinciale Grif- fie. Het onderzoek heeft tot half vijf gister- middag geduurd. DE JONGE STRUIS. f Wij geven, zegt de N. Rott. Crt., met leed-# wezen kennis van den dood van den jongen' struisvogel, die in onze Diergaarde het le- venshcht had aanschouwd, en oomiddlellijk daarna door zijn vader een eind was wegge- smeten. Hoewel het beest het niet verder heeft mo- gen brengen dan den aaixvalligen leeftijd van dirie dagen, is dit mischien voor hem maar ge- lukkig, gezien den meedoogenloozcn aard zijns vaders. Het stoffelijk overschof is naar Leiden op- gezonden en het professorate rapport zal uit- wijzen, of deze ontaarde vader mishandeling den dood tengevolge hebbende ten laste ge- legd lean worden, of dat het jonge' dier door een andere oorzaak ons zoo spoedig weer heeft verlaten. candidaten, reeraren en examinatoren zitting zullen hebben. DE VOLLE TREIN. De Dordr. Crt. meldt: Een aantal reizigers dat Zaterdag met deQ trein van 4.58 in de richting Rotterdam wilde vertrekken, heeft een onaangename ervaring opgedaan. Deze trein, welke uit een groot aantal wa gens bestond, zat wat men zoo gewoonlijk noemt „stampvol". Hierdoor kon een aantal reizigers geen plaats vinden. Onder leiding van den conducteur werd een wandeling on- dernomen, die begonnen werd geheel aan het achtereinde van den langen trein, Portier na portier werd geopend on de inhoud van elk compartiment nageteld. Hier en daar werd nog iemand in een coujte bijgestopt, maar de menigte, die nog geen plaats vond, slonk slechts weinig. Ten slotte bleek dat er geen plaats meer was: de derde, tweede en eerste klasse zaten stampvol. Natuurlijk was het vertrekuur door het lange plaatszoeken reeds ver overschreden De conducteur gaf het vertreksignaal, het- geen toch feitelijk alleen tot de bevoegdheid van een chef behoort, en de trein zette zich in beweging, hoewel nog verschillende menschen op het perron stonden. E&i onzer redacteuren die mee moest met dezen trein en enkele per- sonen zagen kans, op den in beweging zijn- den trein te springen en zich een nauw staan- plaatsje te veroveren in het gangpad van een eerste klasse wagon. Een aantal menschen zag echter hiertoe geen kans of durfde den min of meer gevaarlijken sprong niet te ma- ken. Wij zagen door het geopende raampje hoe deze menschen den conducteur waar- schuwden dat zij nog mee moesten. Maar aan hun verzoek om den trein te doen stoppen werd niet voldaan. Nog juist hoorden wij hoe een moeder zich beklaagde tegenover den conducteur, dat haar kinderen reeds een plaats in den trein hadden en zij zelf toch ook mee moest. Alle verzoeken en waarschuwin gen ten spijt reed de trein door naar Rotter dhm. Het wil ons voorkomen, dat veel tijd en veel onaang«naamheid zou zijn'voorkomen indien reeds dadelijk £en of meer wagons waren aan- gehaakt; dan was de trein eerder vertrokken. alle reizigers hadden een plaats gevonden en niemand had zich aan het gevaar om op een reeds rijdenden trein te springen behoeven bloot te stellen". DIEFSTAL. Twee zigeunervrouwen, wier woonwagens te Steenwijk staan, wisten Zondagmorgen, toen de bewoners naar de kerk en een paar meisjes van 6 en 8 jaar alleen thuis waren, ongemerkt het huis van den heer G. Spitsen, te Tuk, onmiddellijk .bij Steenwijk, binnen te dringen. Reeds hadden zij een kast.geopend en waren zij bezig den inhoud daaryan te on- derzoeken, toen een der meisjes in de kamer kwam. Dit kind1 werd bij de keel gegrepen en in een hoek gedrukt. Op het hulpgeroep van haar zusje kwamen de buren toeloopen, die de beide dieveggen grepen en hen vasthielden tot de marechaussee gekomen was om haar in verzekerde bewaring te stellen. Ook te Steenwijk schijnen de vrouwen te hebben getracht, haar slag te si a an, evenwel zonder resultaat. CONTROL E OP MOTORRIJTUI GEN Bij de Zondag te Vlissingen gehouden con- trole op auto's en motorrijtuigen zijn 125 voertuigen aangehouden. In 20 gevallen werd procesverbaal opgemaakt wegens het niet in orde zijn van de remmen, het niet aan- wezig zijn van 'de voorgeschreven papieren enz. Maandag werd te Middelburg controle ehouden en ook daar liep menigeen tegen de amp. ONDERWIJS IN H AND EL STER MINO- LOGIE EN -COR R E SP ON'D E NT IE IN VREEMDE TALEN. Bij kon. besluit van 3 Augustus is ing«steld een akte van bekwaamheid voor onderwijs In landelsterminologie en handelscorresponden- tie in vreemde talen. SMOKKEJJAR'IJ. Toen dezer dagen zekere J. H. uit Schore jelastingambtenaren zag opdagen, zette hij 13 kisten over boord, die bij onderzoek frau- duleus ingevoerd sigarettenpapier bleken te l>evatten. Er was voor ongeveer 5000 aan inkomende rechten ontdoken. Het zal voor H. nu wel een zeer dure reis worden. DE EXAMENS MIDDELBAAR GYMNASTIEK. Mr. N. J. Vallenga, te 's-Gravenhage, die de belangen behartigt van eenige candidaten, die meenen ten onrechte te zijn afgewezen bij de te Haarlem gehouden examens voor licha- melijke opvoeding, heeft den volgenden open brief gericht tot den heer M. F. Graafland, in- specteur der lichamelijke opvoeding, voorzit ter der examencommissie middelbaar gym n as tick: Uit de door uwe commissie aan candidaten verstrekte 5 eindcijfers de eenige officieele gegevens die zij bezitten is mij gebleken: 1 o. dat, indien er geen sprake is van loting, welke kwalificatie van het examen uit uwe commissie zelve afkomstig schijnt te zijn, dit examen dan .toch in elk geval een kansspel is geweest; 2o. dat in ieder geval belanghetbenden ernstig zijn geschokt in hun vertrouwen in de ernst, de rechtvaardigheid, de billijkheid en de juistheid van ie beoordeelingen, zoowei candidaten als hunne leeraren. Afgezien van de vraag of deze conclusies, die te zijner tijd zullen worden gestaafd met >ewijzen, juist zijn, deelde men mij mede, dat de bedoelde officieele gegevens (5 eindcijfers) ook nog vergezeld zijn gegaan van de ver- iluffende opmekring, dat „deze door u (can didaten) slechts eene relatieve waarde hebben, daar u niet bekend zijt met de wijze waarop deze ontstaan". Derhalve zou ik gaarne zien, dat u die be- langhebbenden op doeltreffende en snelle wij ze langs dezen weg kunt inlichten (teneinae hun teed over de gevallen beslissing te ver- zachten en hunne toekomstplannen niet te vernietigen) op de navolgende punfen inlich- tingen zoudt willen verschaffen: le. welken maatstaf heeft uwe commissie bij hare beoordeeling toegepast? 2e. welke motieven hebbien uwe commissie daarbij geleid? 3e. welke waarde moet aan de verstrekte 5 eindcijfers worden toegekend? Mr. Vellenga geeft aan belanghebbenden in overweging, een comite te vormen, waarin DE KANALISATIE VAN WEST-FRIESLAND. In een vergadering van den gemeenteraad van Schagen is officieel meegeaeeld, dat ge ruchten, als zou van het rijk geen bijdrage zijn te verwachten in dfe kosten voor de kana- lisatie van West-Friesland, ongegrond zijn. Tevens werd megedeeld, dat de commissie- van Aalst op zich eeft genomen, een onder zoek in te stellen naar de bijdragen van ge- meente-, polder- en bannebesturen in deze uitgebreide, te kanaliseeren streek. NA 25 JAAR. Ongeveer 25 jaar geleden verloor de met- selaar K. te Zevenaar zijn gouden trouwring Alle zoeken was vruchttloos. Dezer dagen spitte een daglooner een stukje land om en vond den ring, die doordat de initialen nog gaaf waren aan den eigenaar kon worden te- ruggegeven. OVERVAREN. Het Engelsche stoomsdiip The Marquis heeft Zondag in het kanaal Gent—Terneuzen een zeilbootje overv^en. De twee opvarende broeders, de Belgen van Hecke, oud 26 en 37 jaar, uit Amandsberg, van wie een gehuwd was, zijn verdronken. VERDRONKEN. Zondag is bij het zwemmen in de Kreek te Hoek de 21-jange Jacob de Bokx verdronken, die zijn, met hem zwemmend 11-jarig broer- tje Andries, wien de krachten begaven, wilde redden. Andries is bewusteloos gered door Leendert Kense en later tot bewustzijn geko men. Jacob is levenloos opgehaald. DOODSLAO. Zaterdagavond is de 28-jarige D. E. G. door den 22-jarigen P. J. gestoken. Hij is inmiddels overleaen. De dader is gearresteerd en heeft bekend. Men meldt nader aan de N. R. Crt. Zaterdagavond te ongeveer 11 uur kregen te Zierikzee twee iongens van reap. 20 en 21 jaar in een lokaal, waar gedanst werd ruzie over een meisje. De ruzie werd buiten voort- fezet; de jongste greep een mes, waarmede ij den oudsten een steek in den hartstreek toebracht. De getroffene, die gunstig bekend stond, overleed een uur later aan de toege- brachtc wond. De dader, minder gunstig be kend, ging ergens een glas bier zitten drin ken, maar werd spoedig gearresteerd. Zon dag was de justitie uit Middelburg ter plaat- se en de aangehoudene legde een volledige be- kentenis af. Het lijk van den verslagene is in beslag genomen. OVERREDEN. Vrijdag werd mej. M. J., uit de Werner- laan te Hilversum, op de Emmastraat al- daar aangereden door een autobus van den motordienst gemeente Hilversum, toen zij, zeli uit een anderen bus gestapt, den weg wilde oversteken. De bestuurder van den bus, die haar plotseling van achter den an deren wagen te voorschijn zag komen, wierp snel het stilur om, doch kon niet verhinderen dat mej. J. door het voorspatscherm werd omvergeworpen en door een der achterwie- len overreden. Vermiinkt werd zij per bran card naar de r. k. ziekenverpleging overge bracht, waar zij Zondagmiddag aan de l^omen verwondingen is overleden. D'E 10.000STE INWONER. Gistermorgen is te Hillegersberg de lO.OOOste inwoner in deze gemeente inge schreven. Den vader werd als herinnering namens het gemeentebestuur door den bur gemeester, den heer F. H. van Kempen, een fraai zilveren kinderbeker met inscriptie aan- geboden. HET VERPLICHT GEVEN VAN EEN GETUIGSCHRIFT. Een werkman, wonende te Leiden, was in Leiden, was in lossen dienst bij de Haag sche Tramweg Maatschappij. Zijn taak be stond in het schoonhouden van ae rails van de H. T. M. te Leiden, welke werkzaamheid hij volgens zijn eigen bewezen van 19 Fe- bruari 1925 tot 5 Maart 1926 „vlug en net jes" heeft verricht. Den vierden Maart 1926 kreeg de werk man zijn ontslag met uitbetaling van een week loon, welk ontslag den volgenden dag door de H. T. M. werd bevestigd met een brief, waarbij als reden werd opgegegeven „verregaande onbetrouwbaarheid. De Maatschappij betichtte den werkman ervan, dat hij zich ziek gemeld had op een ochtend. volgende op een avond, waarop hij in gezel schap van een ander verscheidene cofe's had bezocht en vrij laat in den nacht in beschon ken toestand was thuisgebracht. De werk man ontkende dit ten stelligste en verzocht man en paard te noemen, waarop de beschul- diger was gebaseerd, ten einde zich te kun- nen verweren. Na zijn ontslag drong de werkman er bij de H. T. M. op aan een getuigschrift te mo- gen ontvangen, waarbij uitdrukkelijk werd verzocht daarin te vermelden, een oordeel over de wijze waarop hij zijn verplichtin gen was ingekomen. De Maatschappij wei- gerde dit echter en zond op 8 Mei een ge tuigschrift, waarin alleen voorkwam de ver- klaring dat X bij haar in dienst was geweest van 19 Februari tot 18 Juni 1925 als los lijnwerker en van 18 Juni tot 5 Maart 1926 ais los railveger. Bij monde van diens rechtskundig advi- seur, mr. A. J. Romijn te Leiden, sommeeitle de werkman de H. T. M., hem een getuig schrift te verstrekken in overeenstemming met art. 1638 van het B. W., dat o.m. be- paalt, dat de werkgever verplicht is, bij het eindigen van de dienstbetrekking den arbei- der op diens verlangen een getuigschrift uit te reiken, welk getuigschrift onder andere op bijzonder vreozek van dengene aan wien het getuigschrift moet worden uitgereikt, moet bevatten „de wijze waarop de arbeider aan zijn veiplichtingen heeft voldaan." Door het niet-bezitten van een dusdanig getuigschrift zou de werkman schade lijden, doordien het hem thans niet mogelijk zou zijn, een andere betrekkir.g te krijgen. Deze schade werd begroot op 12 per week, zijnde het verschil tusschen het genoten loon en de steunuitkeering, die hij thans ontvangt. In haar verweer beoogde de H. T. M. dat het artikel van het B. W. in kwe6tie o.m. be- paalt: Het getuigschrift moet bevatten de wijze waarop de' arbeider aan zijn verplichtingen heeft voldaan en de wijze waarop de dienst- betrekkihg geeindigd is. In het onderhavige eval zou het getuigschrift dus ook moeten •vatten „dat hij ontslagen is in verband met een voorgewende ziekte en het afleggen van onjuiste verklaringen." Het weglaten hiervan in het getuigschrift zou strijdig zijn met de wet en misleiderid tegenover volgen de werkgevers. Zooals het getuigschrift thans is afgegeven is dit, zoo werd gezegd, eerder in het voordeel dan in het nadeel van den werkman. Van schade was dan ook geen sprake. De kantonreehter te Leiden heeft thans in deze kwestie een beslissing genomen, waar bij de Haagsche Tramweg Maatschappij is veroordeeld tot het afgeven van een getuig schrift zooals dit door het B. W. wordt voor geschreven; tot betaling van de gevraagde schadeloosstelling van 5 Maart 1926 af tot- dat het getuigschrift zal zijn verstrekt, en tot de kosten van de procedure. De Haagsche Tramweg Maatschappij heeft tegen dit vonnis appfcl aangeteeken 1. HET VERONTRUSTE GOUDA. Het door de politie. gedane onderzoek naar de „inbraak" aan de Turfmarkt te Gouda heeft uitgewezen, dat het zeer onwaarschijn lijlc is, dat er inderdaad een poging tot in braak is gedaan. Deuren en vensters van het bewuste perced zijn alle gegrendeld gevon den. Slechts het plotseling uitgaan van het electrische licht, dat enkele personen verkla- ren te hebben waargenomen, is tot nu toe niet verklaard. De meening dat er werkelijk inbrekers aan het werk waren geweest, werd niet weinig versterkt doordat eenige personen, voor wie blijkbaar de drijfjacht in het aonker een machtigy bekoring had, op eigen gezag de tuinen achter de Turfmarkt doorzochten Daardoor is de algemeene opwinding, waar- door vervolgers voor de vluchtende daders werden aangezien en door den heer D. met een revolver werden bestookt, te verklaren Weinig had het dus gescheeld, of dit blijspel vol verwarring had nog offers geeischt, Ter geruststelling van de bevolking, die door in de afgeloopen week werkelijk gepleeg- de inbraken vermoedelijk wat al te zees ver- ontrust is, heeft de commissaris van politie des nachts een extra-bewaking ingesteld. NIEUW MATERIAAL TEGEN DE GOUDSCHE INBREKERS. Het onderzoek der politie te Gouda heeft naar de Telg. meldt aangetoond, dat de tij- dens de laatste kermis gepleegde diefstal bij den heer De Grouw te Gouda op dczelfde wijze heeft plaats gehad als die bij den heer Teekens, waarvan, gelijk men weet, de beide gearresteerde Amsterdammers S. en W. ver dacht worden. Bovendien is gebleken, dat bei- veer 30 k.m. ver gelegen Heerlerheide. Na een marsch van zooveel kilometers, enkel on- derbro-ken door de reglementair voorgeschre ven rusten, arriveerde men aldaar tegen vijf uur n.m. Daar werd een maaltijd genomen en wat gerust. Tegen halftwaalf begon de nach- telijke velddienst, welke duurde tot zes uur 's morgens. Na het ontbijt, tegen kwart voor acht's morgens, marcheerden de mannen af naar Maastricht, waar men omstreeks vier uur binnenrukte. In dertig uren tijds hadden de johgens dus niet alleen om de 60 K-M over zeer bergachtig terrein geloopen bij warm weer, doch bovendien nog ruim zes uur nachtdienst meegemaakt. De meesten waren z.g. voorgeoefend, pas enkele weken in dienst en bovendien nog maar een paar dagen terug van zware oefeningen te Harskamp. Deze militaire marsch, die alien lang zal heugen, werd gemaakt met volledige bepakking van om de 20 K.G. De gevolgen zijn natuurlijk niet uitgeble- ven. De troep heeft ongeveer 150 uitvallers gehad, dus bijna de helft van het effectief. 's Anderdaags gingen honderd man op zieken- rapport. Een moest naar Calvarienberg we gens blindedarmontsteking. Het ziekenzaaltje van het regiment was terstond geheel vol. Enkeien zijn op Calvarienberg ondergebracht, terwijl twaalf k zestien man het juiste cij- fer kon het blad niet te weten komen mo- menteel in het militaire ziekenhuis te Utrecht verpleegd worden, wegens gebroken midden- voet-beentjes. Natuurlijk doen nu allerlei dramatische verhalen omtrenf dezen geforceerden marsch de ronde. Ook hoorde het blad, dat een ktacht bij de betrokken autoriteiten omtrent het gebeurde zal worden ingediend. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Madoera (thuisr.) 14 Aug. v. Cuddalore. Celebes (thuisr.) 15 Aug. te Marseille. Jan Pietersz. Coen (iutr.) 15 Aug. v. Colom bo. Pnrises Juliana 16 Aug. v. Batavia te Amst. Batoe (thuisr.) 15 Aug. v. Sabang. Kambangan 16 Aug. v. Amst. n. Batavia via Antwerpen. Radja 14 Aug. v. Batavia n. Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. KON. WEST-IND. MAILDIENST. Almelo (thuisr.) 13 Aug. v. Talcahuaino. Amsterdam 15 Aug. v. Antwerpen te Ham burg. Ares (uitr.) 14 Aug. v. Valparaiso. Oranje Nassau 15 Aug. v. Amst. te Ham burg. Stella 16 Aug. v. Amst. te Hamburg. Adams 14 Aug. v. Samos n. Albiers. Ariadne 15 Aug. v. Amst. n. Chili. Bacchus 15 Aug. v. Olhao te Gibraltar. Ceres 15 Aug. v. Amst. n. West-Indie. Crynssen (uitr.) 14 Aug. n. Dover. Irene 14 Aug. v. Huelva n. Amst. Iris 16 Aug. v. Hamburg te Amsterda*. an van Nassau (iutr.) 14 Aug. te Barbados, -una 13 Aug. v. New-York n. Laguayra. Medea 13 Aug. van New-York n. Kaap Haiti Nero 14 Aug. v. Danzig n. Amsterdam. Nickerie 16. Aug. v. West-Indie te Amsterd. Oberon 15 Aug. v. Algecinas te Amsterd. Perseus 16 Aug. v. Kopenhagen te Amsterd. Saturnus (uitr.) 14 Aug. te Curasao. Tellus 14 Aug. v. VenetieTe Tricst. Theseus, v. Amst. n. Kopenhagen, 15 Aug. V, Holtenau. Venus 14 Aug. v. Catania n. Messipa. Zeus 14 Aug. v. Alexandria n. Vathy. N. HOLL. LOLYD. Amstelland (thuisr.) 14 Aug. v. Rio Janeiro Orania (thuisr.) 15 Aug. v. Las Palmas. rlandria 13 Aug. v. Amst. te Buenos Ayres, Zeelandia (uitr.) 15 Aug. den zich, tiidens bovengenoemde kermis, aan verschillende oplichtingen hebben schuldig gemaakt. Het schijnt dat zij elken avond met dien laatsten trein naar Rotterdam terugkeer- den. Zij zijn door de benadeelden herkend. Gister is de zaak tegen S. en W. naar den rechter van instructie te Rotterdam verwezen. EEN ONGELUKKIGE MILITAIRE MARSCH. Dezer dagen heeft het 13e regiment infan- terie, gelegen te Maastricht, een grooten mi- litairen marsch gemaaktj die in de analen van het korps vermelding zal verdienen, meldt de „Msb." Omstreeks 10 uur waren de manschappen. ongeveer 300, uitgerukt, Doel was de onge- Orania (thuisr.) 15 Aug. te Las Palmas. HOLLAND AMERIKA LIJN. Nessian 14 Aug. v. Rott. n. Philadelphia. Eemdijk v. de N.-Pacific n. Rott., 15 Aug. te Liverpool. Narenta 15 Aug. te Antwerpen. Rotterdam v. New-York n. Rott., 15 Aug. v. Plymouth. Beemsterdijk 14 Aug. v. New York n. Rott. Gaasterdijk 14 Aug. v. Rott. n New York- Lochgoil v. Rott. n.d. N.-Pacific 15 Aug te Londen. Veendam 14 Aug. v. Rott; te New York. KON. PAKETV. MIJ. Duymaer van Twist, Rott. n. Batavia. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Bali (thuisr.) 15 Aug. te Antwerpen. Kieldrecht-15 Aug. v. Hamburg te Rott. HOLLAND WEST AFRIKA LIJN. IJstroom 15 Aug. v. Lagos n. Calabar. Djofja 15 Aug. v. Hamburg n. Amsterdam Ambon 15 Aug. v. Amst. te Rott. HOLLAND OOST AZIE LIJN. Ouderkerk (uitr.) 15 Aug. te Genua. Oostkerk (uitr.) 15 Aug. v. Singapore. Aldebaran (thuisr.) 15 Aug. v. Marseille- JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjisalak 16 Aug. v. Shanghae n. Dairen. Tjikarang 14 Aug. v. Batavia n. Hongkong ROTTERDAMSCHE LLOYD' Bandoeng (uitr.) vertr. 14 Aug. v. Suez. Insulinde (thuisr.) vertr. 15 Aug. 's mid- dags 12 uur van Marse^le. Kedoe (uitr.) arr. 15 Adg. te Londen. Palembang (uitr.) arr. 15 Aug. te Genua. Soekaboemi arr. 15 Aug. v. Rott. te Hamb. Buitenzorg (thuisr.) arr. 15 Aug. 7 uur te en vertr. 16 Aug. 6 u. van Marseille. Madioen arr. 15 Aug. v. Hamb. te Rott. Tosari arr. 15 Aug. v. Hamburg te Rott. Modjokerto (uitr.) arr. 14 Aug. te Penang. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Rietfontein (uitr.) arr. 15 Aug. te Port Soe- dan. JAVA—NEW YORK LIJN. Agamemflon vertr. 12 Aug. v. New York n. Batavia. Krakatau vertr. 16 Aug. v. Batavia n. New York. Stadsdijk, v. New York n. Java, vertr. 14 Aug. van Sabang. ROTT—ZUID-AMERIKA LIJN. Algenib (uitr.) vertr. 13 Aug. v. Santos. Poeldijk arr. 16 Aug. v. B'Aires te Rott. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony arr. 16 Aug. v. Barcelona te Genua. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Melampus vertr. 14 Aug. v. Batavia naar Amsterdam. Theseus, v. Japan n. Rott. arr. 15 Aug. te Londen. Teiresias vertr. 14 Aug. v. Hankow n. Rott,

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6