Dieostmeisje, Net Dienstmeisje Werbster Met Meisje Hrcishiiidster. Adjunct-lnspectsur Dienstbode. Net Meisje Directeur. Directeur. Jongste Bsdiende le Bediendo, SLECHTS EEN KLEIN BEDRA6 Directeur, Diners Fa. VALK, Mil. Het Fanfarecsrps „0e Vrisnd- schap" to Scheorl viaagt een Gestoff. zit-slaapkamer ASTON BRUIN Zutphenscke Courant De L.E.T.T. te Heiloo. Don 22sten Augustus hop&Ti onze geliefde ouders, bohuwd-, gi;oot- en overgrootouders Jb. DE BEURS en A. DE BEURSTjsimerman te Petten, hunuo 60-jarige echtvereeniging le herdenken. Hunne dankbare kinderen, behuwd-, klein- en achter- kleinkinderen. Schoorldam, 18 Augustus 1926. Oadertrouwd: J. OCHQUtf en L. HEIN. Alkmaar, Westerburgstr. 4. Broek op Langendijk, Prins Hendrikkade 516. 19 Augustus 1926. Heden overleed te onzen huize, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder L. SCHAAK, Wed. v. D. Admiraal, in den ouderdom van 66jaar •n 7 maanden. P. ADMIRAAL. A. ADMIRAAL— Lanoereis en Kind. Hensbroek, 18 Aug. 1926. Oilmen hartelijken dank voor de zoo vele blijken van belangsteliing, bij onze 45-jarige echtvereeniging ondervonden. JAN HEINIS en NEELTJE HEINIS—Koster. Bleekerslaan 8. Met 1 Sept wordt in Bergen ge- vraagt net f 30.p. maand (liefst Duitsche). Brieven NIJLAND, tijdel. NOL, in 't bosch, Renkum. Gevraagd een flinke DIENSTBODE voor den d., zelfst. en netjes kun- nende werken. Adres Mevr. ERDTSIECK, Kenneinerstraatweg 187. GEVRAAGD een net voor winkel en huishouding en voor Zaterdags een WERKSTER. Banketbakkerij ZWAKMAN, Spoorstraat. ZUTPHEN. Zij, die wenschen te adverteeren te Zutphen en in de Graafschap, worden opmerk/aam gemaakt op de uitgevers W. J. THIEME Co. door welk dagblad daar de meest afdoende publiciteit wordt geboden. GEVRAAGD. Aan te inelden Oudegracht 182. GEVRAAGD. Adres Zevenhuizen 7. gevr. voor de morgenuren. Adres RE MPT, Schoutenstraat 9. JONGE VROUW met meisje van 2l/j jaar zoekt tegen Sept. een betrekking als Hoog loon geen vereischte. Br. of ink aan Mej. E. VAN TOUR, p.a. R. VAN ESSEN, Huize „Zonneheim" Schoorl. Een SPAARVERZEKERING vraagt voor het Noordelijk gedeelte van Noord-Holland een ier opleiding voor Inspector. Proef- tijd 3 maanden. Hooge provisie. Bij gebleken geschiktheid volgt aanstel- ling tot Inspecteur. Brieven met uitvoerige inlichtin- gen onder letter P 883 aan het bureau van dit blad. Wegeh9 huwelijk van de tegenWoot- dige tegen 1 September gevraagd con nette Mevr. KUIPER, Laat 221. gevraagd. Mej. KES, Zocherstraat 20. Aanbiedingen worden ingewacht, 't liefst met verlangd salaris, bij den heer P. DUIN Wz., B 1 te Schoorl. GEVRAAGD voor Muziekvereeni- ging „AURORA" te Koedijk een Fr. brieven bij den heer P. BAR- SINGERHORiN, Secretaris, voor 1 Sept. 1926. Gedurende de kermisweek of langer Host en Inwoning aangeboden 2 gulden per dag. Omtrek station. Adres te bevr. bureau van dit blad. Ten kantore van het Noord- hollandsch Landbouwcrediet kan een geplaatst worden. Zich schriftelijk aan te melden. Heer vraagt of kamer met bedstefi, met of zonder pension, bij bej. echtpaar z. k. of Wed., bij voorkeur benedenkamer. Br. lett. N 9p2, bur, v. d. blad. VERDROSKEN'OORD 123, lioek Hiiigbrouwerstraat. Tel. 774. Schermer's Wijnen en Advocaat. per fleseh. Port k port 1.1 25 Goudkroontje 1.10 Samos 1.125 St. Esteffe MO Medoc 110 Advocaat per 1/1 fl. 2.35 Advocaat per 1/2 flesch 1.20 Onaangebroken flesschen woruen terug genomen. Dagelijks booren en bezorgen. per stuk 50 cent en fl H. H. KAPPERS. f Oeyraagd een bekwame voor eerste klas zaak. Brieven franco onder letter O 90? aan het bureau van dit blad. TE HU'UR GEVR. Bergen-binnen v. een of twee praktiach ingericht jaar ongemeub. Opgaven van ligging en prijs bureau van dit blad onder let ter M 901. worden aan huis bezorgf? yanat t 1.25. Een ideaal voor elke huisvrouw is zoo'n Naaimachine van f 25. met afsluitkast. Door en door ge- garandeerd. Eerste Alkm. Naaimachinehandel A. HILDERING. Alkmaar: Zaadinarkt 66 en Lan- geslraat 44. Holder: Spoorstraat 77, Tel. 449. kelijk is van den wind. De heer Kaan gaf een reeks cijfers waar. uit blijikt dat de kosten van een ruw-oliemo- tor zijn 10500, we Ike som in 10 jaar moet worden afgeschreven kracbtens de gemaakte bepalilng van Gedeputeerde Staten. Dc kos ten per jaar zuften zijn (afschrijvinig oldever- bruik enz.) f 2375 per jaar bij een bereke- ninig van 800 maaTuren. Voor de electrische bemaling is de kosten- berekeniinig f 2275 per jaar, doch dit kan uiet juist worden opgegeven en hangt af van het contract van net G.E.B. van Egmond Bimuen, waarvan men stroom moet betrek- ten, doch zal volgens 9prekers meening de 2275 per jaar niet te boven gaan. De be- mattngskosten met den molen zijn de laatste 3 jaren 3300 per jaar geweest en zullen, volgens de mededeeldmg van den opzichter Moeies verhoogd moeten worden, omdat er bimnen afzienbaren tijd belaragrijke vernieu- wimigen moeten plaats hebben. Hierna werden de besprekingem geopend. De heer K. Benger meende dat we ons water moeten houden, <it geldt vooral voor het westelijk gedeelte, een jaar als dit is een uit- xondering, voorts moeten de greppels be- hoorlijk worden oagezien, aan de loozing van het water mankeert heel wat. De heer Wit e.a. gaven in overwegimig om den afsluitdam voor t hooger gedeelte voor rekening van de belanghebbenoen te nemen en hiermede niet alle imgelanden te belasten. De voorzftter antwocmdde dat alle belan- gen gelifk zijn; 't is een polder voor alien. De heer Rike uilt Alkmaar vond deze bere- kening aan den lagen kant. Spr. miste een post voor afschrijving en eveneens voor den afsluitdamVoorts vroeg spr. of de electri sche bemaling in den bestaanden molen wordt aangebracht. Spr. is voor het behoud van den molen als zulks mogeliijk is. De heer Kaan antwoordde dat een af schrijving wel berekend was echter niet de afsluitdam, z.i. behoorde dit niet tot de im- stallatie. De voorzitter zeide dat hij voor een een- voudig gebouwtje is, het zou nog mogelijk zijn om te onderzoeken of de molen ge- spaard kan blijven, we moeten ons echter niet blind staien op matuunschoon, d'och heb ben de belangen van de imgelanden te behar- tigen en deze zijn tegen behoud van den mo- Jen omdat er veel kosten aan komen. De heer Rike miste ook op de begrooting ae pensionoeeririg voor den molenaar dien de voorzitter heeft genoemd. Spr. is het met het bestuur eens, dat men daarvoor dient te zorgen doch waar haatt men dit vandaan? De commdssie meent dat dit ook niet op de aanschaffimgskosten geplaatst moet woiden. De voorzitter zeile dat dot op andere wij- ze geregeld kan worden. De heer Rike: „Voor f 10.000 malten we this?" De voorzitter en de oommissie bevestigden zulks en de heer Kaan merkte op dat bij electrische bemaling de molenaar d':t kan doen. De heer Rike hield nog een pleidooi voor het behoud yan den molen en de molenaar moet ook women. De heer Apeldoom te Egmond-Binnen gaf cijfers over de laatste 5 jaar van den Baafjes- polder die belamgrijk hooger zijm dan de ge- noemde berekening van den heer Kaan. De heer Kaan zeide, dat men rekening moet houden met de motor en imstallatie. We krijgen telkens verbeterkig en de cijfers die de commissie geeft zijm betrouwbaar. De heer Apelidoom had het nog eens mee- gemaakt dat een begrooting met f 12000 werd ovenschreden, het deed hem echter goed dat de heer Kaan, die spr. hoog achtte em diem hij vertrouwde,.verklaarde, dat deze cijfers betrouwbaar waren. Na opgedane om- dervinding wondt men voorzichtig. De heer Kaam zette nog uiteen dat men bij electrische bemaling nooit juist de kosten kan zeggen. De inkoop van stroomprijs wordt soms voor 4, soms tot 8 cent per K. iW.U. berekend, doch't kan geen overwe- gend groot verschifi maken. Uit de verdere toelichtimg Week, dat de Baafjespolder niet eoonomisch bemalen wordlt door de verouderde typen van mstal latie die telkens verbeterd worden. De heer Apeldoom vroeg of het bestuur geen 3 jaar nitstel wilde verleenen om dan nog meer verbeterde imstallatie aan te schaf- fen. De voorzitter zeide dat het bestuur dat niet duirft voorstellen. De molen zal dan veel onderhoudskosten 'brengen. Nog werd het voor en tegen van alle zij- den bekeken, doch veel verder kwam men niet. De heer Rike stelde vast, dat de imgelan den geen kenmis dragem van het rapport. Men heeft eenige cijfers gehoord, zonder meer. Men gaat af op de gegevens van de commissie en het bestuur. Men moet het be stuur gelooven en spr. doet zulks. Doch dit neemt niet weg, dat men zeif veramtwoorde- lijtk moet zijm en spr. concludeerde dat de vergadering zelf kenmis van dit rapport wil nemen. Bovendieu mist men de kosten van den stroomprijs, wat toch ook wel van be- lanig is. Daarom stelde psr. voor, dat de commis sie zicch vergewist van den stroomprijs, en voor oliemotor en voor electrische bemaling met juiste cijfers komt, want nu is het vaag omdat men zich niet heeft vergewist om- trent den stroomprijs. Ook zag spr. gaarne dat er electrische bemaling komt, spr. is er een voorsfander van, dat deze imstallatie in den molen woidt aangebracht, want spr. is voor het behoud van den molen. De kosten zijn slechts f 80 en dan weten we precies waar we aan toe zijn. Het rapport kan dan ter visie liiggen. De heer Kaan zeide, dat de geheele kosten f 450 zijn, doch daarin is alles begrepen als iinstalleeren, goedkeurimgen enz. enz. doch een nieuw arpport kost wederom 80. De voorzitter vroeg of het voonstel-Rike bijval vond. De heer Apeldom loom zich hiermede ver- eenigen doch prefereerde dat men het rap port fhuis kreeg. Na besprekitng werd het voorstel-Rike met algemeene stemmen aangenomen.' Daarna werd bestoten, dat het rapport 14 dagen ter visie zal liggen bij den secretaris, den heer N. G Apeidoom, Heerenweg alhier, en dat na een maand het bestuur met een nieuw voorstel zal komen. De verwachting van onzen burgemeester, eere-voorzitter van de L.E.T.T., die bij de opening gister het vermoeden uitsprak dat met hri mooie weer ook veel publiek zou ko men, is bewaarheid. Nog nooit is het aan- tal bezoekers zo6 groot geweest en evenmin is er zulk 'n deelname aan het concours-hipp:- que geweest als thans en wat is gepresteerd dwong bewondering af. We waren er getuige van, dat de jury, bestaande uit de heeren C. Roodzant te Alkmaar, Jb. Kaan Kz. te Wie- ringerwaard en D. Stammes Jbz. te Anna Paulowna, meermalen liet rijden in verschil- lende serien, alvorens de prijzen te bepalen. De heer en mevr. Bultman uit Haarlem- mermeer ontbraken dit jaar, doch dit gemis werd vergoed door de schitterende prestatie van de 3 en 4 spannen van den heer Wonder uit Heer-Hugowaard en het publiek gaf op ondubbelzinige wijze blijk deze prestatie op hoogen prijs te stellen. Ook kan niet onvermeld blijven de prestatie van het Heilooer fanfarecorps „Eensgezind- heid", directeur de heer D. Harder Jr., dat onvermoeid het concours heeft opgeluisterd en daarvoor een woord van dank mag ontvan- gen. y Na afloop van het concours was er ringste- ken en sleuteltrekken door paren. Hiervoor was bijzonder groote deelname. Niet minder dan 20' paren namen hieraan deel, terwijl nog een achttal waren afgewezen wegens te late aanmelding. Van de zijde van het publiek was hiervoor geen groote belangsteliing. Dit is wel ver- klaarbaar, want als men pl.m. 5 uur aan&n naar het concours heeft gekeken raakt men op, men kan van het goede ook te veel krijgen en een program kan ook te overladen zijn. Ligt hierin geen vingerwijzing om een derge- lijk sportfeest eens op een anderen dag te hou den en is dit niet iets voor het bestuur van de Harddraverijvereeniging? De regen werd hierin spelbreker en de tent liep ook nagenoeg leeg. Niettemin hield het bestuur stand en met niet minder groote voj- harding werd om de prijzen, bestaande uit kunstvoorwerpen, gekampt. Hiermede was het program op het terrein afgewerkt en wer- den de feesteliikheden in de Buurt voortgezet In het bondshotel Sluyters was optreden van mevrouw Mien Emeis- van Buren en den heer Jules Verstraeten en in „De Rustende lager" was de overbekende humorist Daan Pool. In „de Rustende Jager" was het stampvol en moesten tientallen worden teleurgesteld Bij den heer Sluyters begon het wat later, in verband met het ringsteken en sleuteltrekken Er was een echte feeststemming en de jon- gelui zwierden lustig in de dansgelegenheid. Resumeerende concludeeren we dat de 10c tentoonstelling uitstekend is geslaagd. Hieronder volgen de uitslagen van het con- cours-hippique en het sleuteltrekken en ring steken. le Serie. Concours van eenspan Merrien of Ruinen, type landbouwtuigpaard, in Neder- land geboren en gefokt. 5 jaar en ouder Prijzen: le prijs 40, 2e prijs 25, 3e prijs 10; Voor t sch<jonst geheel verg. zilveren medaille. le prijs Jac. Molenaar Dz., Hoofddorp, „Elza 8 jaar, No. 2777 N. S. T. G. Bruino merrie; 2e pr. Gebr. Hoed, Alkmaar, „Otto" 3e prijs A. Schagen, Aartswoud, „Manuel", 6 jaar. Schoonst geheel K. Reijne, Kromme- nie, „Deunette", 10 jaar, zwart St.b. 1492. 2e Serie. Concours van eenspan Merrien of Ruinen, type landbouwtuigpaard, in Neder- land geboren en gefokt, jonger dan 5 jaar. le prijs 30, 2e prijs 20, 3e prijs f 10. le prijs K. Reijne, Krommenie, „Kreijna 1", vos, 3 jr., St.b, 3233; 2e prijs K. Muys, Hei loo ;3e prijs K. Blokker, Limmen, ruin, bruin, w.v.t. 3e Serie. Coucours van eenspan Merrien of Ruinen, type landbouwtuigpaard, in Neder- land geboren en gefokt, 5 jaar en ouder. Eige- naren van paarden, welke sinds 1920 in de eerste serie den len en 2en pr. gewonnen heb ben, mogen niet deelnemen. le prijs 30, 2e prijs 20, 3e prijs 10. le prijs Gebr. Hoed, Alkmaar, „Otto". 2e prijs A. Wit, Akersloot, „Gonda", 8 jr., mer rie, bruin. 3e prijs A. Schagen, Aartswoud, „Manuel", 6 jaar. 4e Serie. Concours van eenspan Open Klas- se maximum hoogte 1.56 M. Prijzen: le prijs 25, 2t prijs verg. zilveren medaille, 3e prijs 10. le prijs A. Wit, Akersloot, „Paerll Queen", 8 jr., merrie, vosbles. 2e prijs K. Kostelijk, Zuid-Scharwoude „Poppii". 3e prijs K. Muijs, Heiloo, 4 jaar, bruin w.v.t. 5e Serie. Concours van eenspan Open Klasse, minimum hoogte 1.58 M. Prijzen: le prijs 25, 2e prijs verg. zilveren medaille, 3e prijs 10. le prijs Jac. Molenaar Dz., Hoofddorp, „Elza", No. 2777. 2e prijs Jac. Molenaar Dz. Hoofddorp, „Gerda", No. 2962. 3e pr. Gebr. Hoed, Alkmaar „Otto". 6e Serie. Concours van een span Merrien of Ruinen van paarden welke meegereden hebben in de eer3te, tweede en derde Serie, en daarin geen prijs gewonnen hebben. le prijs 10, 2e prijs 7.50, 3e prijs 5, 4e prijs 2.50. le prijs Jac. Molenaar Dz., Hoofddorp, „Geraa". 2e prijs T. Kostelijk, Noord-Schar- woude. 3e prijs W. P. Stadegaard, Beemster. 4e prijs P. Wonder Pz. Jr., H.-Hugowaard, „Nelly" 10 jaar. 7 Serie. Concours van een span Merrien of Ruinen van paarden welke toebehooren aan inwoners van Heiloo. le prijs 10, 2e prijs 7.50, 3e prijs 5, 4e prijs 2.50^ prijs S. Lig prijs K. Muijs, 4e prijs G. Muijs. le prijs S. Ligthart, 2e prijs D. Blokker, 3e 8 Serie. Concours van tweespannen, type luxe of tuigpaard. le prijs 25, 2e prijs verg zilveren medaille, 3e prijs 10. le prijs Jac. Molenaar Dz., Hoofddorp, „Elza" en „Gerda"; 2e prijs K. Muijs, Hei loo; 3e prijs P. Wonder Pz. Jr., Heer-Hugo waard, „Nelly" en „Manuel", 9 jaar. 9e Serie. Concours van tweespannen, type landbouwtuigpaard, aangespannen voor boe- reriwagen. Prijzen: le prijs 25, 2e prijs ver- guld zilveren medaille, 3e prijs 10. le prijs Jac. Molenaar Dz., Hoofddorp, „Elza" en „Gerda", 2e prijs P. Wonder Pz Jr., Heer-Hugowaard, „Nelly" en „Manu61", 3e prijs K. Reijne Krommenie, „Deunette" en „Kreijna I". lOe Serie. Concours van eenspan Merrien of Ruinen gereden door dame, vergezeld van heer. 3 prijzen, Kunstvoorwerpen. le prijs Mevr. A. Wit, Akersloot, „Paerll Queen", 2e prijs Mej. L. Buurman, Hoofd dorp, „Elza", No. 2777, 3e grijs Mevr. K Kostelijk, Zuid-Scharwoude „Poppii". lie Serie. Concours van yierspannen. Open Klasse. Prijzen: le prijs gouden medaille, 2e prijs 10. le prijs P. Wonder Pz. Jr., Heer-Hugo waard, 4 bruine witvoeten. Na de derde serie hield de heer P. Wonder Pz. Jr., te Heerhugowaard een demonstratie met een driespan. Hij verwierf hiermede den eersten prijs. Ringsteken en sleuteltrekken, voor jaren. le, 2e en 3e prijs voor heeren en le, 2e en 3e prijs'voor dames le prijs K. Muijs en mej. O. Strooker; 2e prijs Jb. Relk en mej. A. Appel; 3e prijs C Kuiper, Akersloot en mej. A. Witsmeer. Mej. J. Bakker en J. Leegwater le prijs; Mej. A. Bommezij en A. Pijper 2e prijs; Mej G. Doctor en C. Muijs, 3e prijs. UIT BEVERWIJK. Ged. Staten hadden gcedkeuring: van het gicmeente-subsidie van 8000 per jaar aan het te stichtcn ziekenhuis van „Het Roode Kruis" afhankelijk gesteld eener vaste jaar- lijksche biidrage van 3000 door ledcn. Hier- toe is opgericht een „Ziekenhuis-Verplegings- fonds". Een aantal huisbezoekers zijn er op uitgetrokken, met het resultaat, dat zich voor dit fonds reeds nu 1610 leden hebben opge geven met een jaarlijksche bijdrage van bijna 5000, terwijl nog vele adresseci nader moe ten worden bewerkt in verband met de va- cantie. Iemand die onbekend wenscht te blij ven, heeft nog 1000 toegevoegd. Het bou- wen van het ziekenhuis is dus verzekerd. Spoedig kan tot aaiabesteding worden over- gegaan. f y UIT HOORN. De heer Visser, depotehef bij de Holland- sche Sporwegen aan het station Hoorn, heeft den dienst met pensioen verlaten. Op hartelij- ke wijze werd afscheid van het personeel ge nomen. Door den heer Bosma werd den ver- trckkenden chef een fraaie Spiegel aangebo den. De heer F. Kruithof alhier slaagde voor het exatnen N.b. Nijverheidsonderwijs. Naar „0nze Courant" meldt zal een nieuw Missiehuis worden 'gebouwd op een terrein van den heer J. Bakker, aan den Berkhouterweg. Tijdens het rangeeren geraakten bij den overweg Koepoortsweg een locomotief met tender uit de rails. De dienst ondervond geen vertragitig. UIT WINKEL. Door Gedeputeerde Staten is de jaanvedde der wethouders bepaald op elk 200. Voor- gestcld was een verhooging tot 225. UIT ST- PANCRAS. Als typische bijzonderheid vermelden wc het fcit, dat door een tuinbouwer alhier, ter bestrijoing van de rupsenplaag, in een akker bloemkool op dat veld een 30-tal haantjes zijn losgclaten. UIT NOORDSCHARWOUDE. Het fofoienstelsel. Als een verkeerde ge- woonte is reeds langen tijd in persoonilijike gesprebken maar voren gekomen het fooien- stelsel aan omze laadplaatsen. Als men die gesprekken alle wil geiooven, 'moet het reeds tamelijk groote afmetkigen hebben aanigenomen en tot zeer onitoelaatbare hau- delitngen aamleidimg hebben gegeven. Tot een besprekitng in de een of andere vergade- riing kwam het nooit. Het is tot op den huidigen d'ag blijven be- staan hoewel zoo wel tuiinlbouwers, kooplie- den als arbeidens er het elude wel van zou- den wilen zien. Thaus is de zaak echter aan het roll en. Door een der tuinibouwbesturen is tot de le den een circulaire gericht met den uitdruk kelijken wensch met het geven van fooien op te houden. Inmid'dels had reedls eerder de vereeniging „E)e Koophandel" in een aangeboden con tract een artiikel vastgelegd waarin tegen dit euvel tegenover de transportarbeiders straf bedreigd werd. De arbeiders hebben toen dit artikel aan- vaard, zoodat van den goederi wil thans uit alle drie richtingen blijk gegeven is. Als nu gezorgd wordt dat het balletje blijft rolten, kan aan dezen ongezonden toe- stand1 een einde komen. UIT HOOGWOUD. De alhier bestaande kaasfabriek in De Gouw zal worden opgeheven. UIT URSEM. Nadat de parochianen in algemeene H. Co- munie het heil voor hun herder hadden afge- smeekt en de plechtige H. Mis, opgedragec door den jubilaris, geassisteerd door zijn broeder, den pastoor van Heerhugowaard, on dien kapelaan G. Keijzer, uit Haarlem, ten einde was, zong het zangkoor een feestcanfa- tc, welke zeer prachtig werd uitgevoerd. In den namiddag werd receptie gehouden. Namcns de parochie werd1 hier door het feest- comite een geschenk overhandigd), bestaande uit een prachtig vloerieleed met keurige gor- dijnen, benevens een enveloppe met inhoud, waarvoor de jubilaris hartelijk danktp. Verder werden nog door verschillende vereemgingau en particulieren prachtige cadeaux aangebo den. Zeer vele geestelijken uit den omtrek kwamen den jubilaris gelukwenschen en van de receptie werd een zeer druk gebruik ge maakt. Maandagavond werd in de oude kerk de feestvicring voortgezet. Om circa 7 Yt uur (oude tijd) opende de burgemeester, voorzit ter van het ccmite, met een toepasselijk woord de bijeenkomst, dankte de feestvierende pa rochianen voor den financieelen en moreelem steun aan het comite verleend en uitte zijn grcote veldoening over den goeden geest, die er onder de parochianen heerscht en was er van overtuigd, dat alien dezen feestdag voor hun lu-rder tot een onvergetelijkcn hadden ge maakt. Spr. hoopte, dat alle spelers hun beste krachten zcuden inspannen om dezen avood eveneens schittercnd te doen siagen. In de zaal, die tot in de uiterstc hoeken ge- vuld was, hecrschte een feestelijke stemming en het fanfarecorps heeft onder haar bekwa- men directeur prachtig gespeeld, wat het ap- plaus na elk nummer bevestigde. Ook de too- neelspelers, onder leiding van den heel H. Ammerdorffer, hebben het publiek doen schudden van het lachcn. Vooral het stukje .jGoochem zijn is maar alles", werd uitste kend bespecld. Men ontdekte onder de spelers wcer verschillende oud? bekenden en *t ware te wco.schcn dat deze personen den Ursem- mers van dezen winter wederom eens lieten genietcn. Ongetwijfeld zal er dan zeer veel belangsteliing zijn. Ook liet bioscoopnummer „Charlie Chaplin als pelgrim" was aardig. niettegenstaarde de film te snel werd afgedraaid. Den tweeden avord was dit veel beter. Het slotwoord van elken avond sprak de pastoor, die daarbij zijn groote voldoening uitsprak over de heerhjke samenwerking en de goede harmonie die er onder ziin parochia nen heerschte. Spr. uitte den wensch, dat die goede geest onder de ingezeteneo zou blijven voo'ileven. Nog dient vermeld, dat de eerepoort en de ingang van de pastorie geheel electrisch ver- licht waren door den heer P. Oudejans, die eveneens met behulp van enkele anderen de oude kerk geheel versierd heeft. Maandagavond werd den jubilaris door de schoolkinderen een pracht van een tafelkleed aangeboden. waarbij een dochtertje van den heer D Spil -cen wensch opzegde. Hierna werden de schoolkinderen vergast op een bios- i coopnummer en door den jubilaris getrac- teerd1 on koejc cn chocolade. Het feest van den pastoor van Ursem is op schitterende wijze door de parochianen ge- vierd. i x UIT OUDE N'lEDORP. Men meldt aan de N. R. Ct. uit Oude Nie- dorp, dat de watermolen in den W.O.L.-pol-^ der, die als gevolg van een besluit tot elec trische bemaling buiten dienst zal worden gesteld, is aangekocht door den tegenwoor- digen bewoner. Daaronder zal deze molen hoogstwaarschijnlijk behouden blijven. j UIT WEST GRAFTDIJK. Te's Gravenhage slaagde voor de Akte- examens nijverheidsonderwijs de heer D. Re- nooij, te West Graftd'ijk. VAN DE LANGEDIJKEN. Hcewel de Twuiverweg den laatsten tijd niet wordt opgenoemd, heeft hij toch de aan- dacht van velen niet verlyoren, die meenerf dat deze verkeersweg tusschen St. Pancras en den Langed'ijk verbreed en verbeterd dient te worden in het belang van een veilig verkeer. Dinsdagmiddag werd1 de weg weder in oogenschouw genomen door de Kamer van Koophandel te Alkmaar en werden op een paar punten de autobussen van de firma Kok, Tuinman en Wilken naast elkander ge plaatst om te passeeren. Wij verwachten, ge- zien deze proeven, dat de Kamer van Koop handel wel verdere stappen zal doen tot daadwerkelijke verbetering van dezen weg. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgeo van 19 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Necterl. /f Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766.6 te Rocne- fort. Laagste barometerstand 748.6 te Inors- havn. Verwachting (geldig tot den avond van 2u Augustus) Meest matige. westelijke tot zuidelijken wind, gedeelteTijk bewolkt, weinig of geen re-^ gen. Qverdaer iets warmer. 'S

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3