DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. v*° No. 196 flonderd acht en twintigste Jaarganj? 1926 21 AUGUSTUS ZATERDAG Heiloo en het nieuwe raadhuis. Builenland v fete- Ja Uatoia® Ja Dit nummer bestaat nii 3 bladen. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalvc Zon- en Feestdagen, nttgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewqnnummers 5 cents. PRys DER GEWONE ADVERTENTlfiNi Per regel 0.25, bij groote contracten rabat Groote letters naar plaafsrnfmfe. Brieveo franco aan de N.V. Boek- en (iandelsdrokkerjj rjb HERMs. COSTER ft 200N» Voordam C 9. Dlrecteur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactle 33. Postgiro 37060 Hoofdredacteun Tj. N. ADEMAt Diverse professoren hebben er menschen- leeftijden lang over nagedacht wat er eerst geweest is: de kip of het ei. En in Heiloo hebben velen zich sedtert ja ren de vraag gesteld of het raadhuis er al stond vdordat Heiloo er was, dan wel of eerst Heiloo verrezen is en er daarna pas een ge- meent-ehuis is gekomen. Dae twijfel wordt duidelijk als men het te- genwoordige raadhuis eens nader bekijkt. Voor een niet-inboorling is het allesbehalye gemakkelijk te vinden. Het staat een beetje m het groen en de bloemetjes, het lijkt op het eerste gezkht een aardig cafetje met een pret- tig bunienzitje, maar al gauw ontd'ekt men, dat de tafeltjes en stoeltjes bij het naasigele- gcn hotel behooren. Dan blijft er niets anders dan het cafetje over, dat er ind'erdaad heel landelijk uitziet, maar den indruk maakt een beetje voor-histo- risch en een beetje bekrompen te zijn. Die indruk wordt versterkt als men er bin- nen gaat. Het is afles miniatuurwerk en biijkbaar ge- bouwd in een tiid toen de gemeente nog in de luierperiode verkeerde. Het is bovendien een beetje in vervallen toe- stand en al durven wij niet voorspellen, dat men op een goeden dag alle edelachtbaren van den Heilooschen gemeenteraad, mitsgaders dit is een woord uit de Alkmaarsche gemeen- tebegrooting raitsgaders den burgemees- ter, den secretaris en den stenograaf, onder de puinhoopen van het ineen gezakte raad huis zal moeten uitgraven, toch is het een feit, dat de raadszaal een allesbehalve veilige ptaats is en dat er zoo nu en dan stukken van net plafond naar beneden komen, wat reeds meermalen tot minder aangename verrassin- gen geleid heeft. Men heeft er dan in Heiloo ook over ge- dacht een nieuw raadhuis te bouwen, dat wat meer in overeenstemming met de eischen van dezen tijd is, dat een wat grooter verga- derzaaltje heeft, een wat ruimer vertrekje voor den burgemeester en den secretaris, een besogne-kamer en een secretarie, die, met het oog op de toekomst, wat meer personeel kan bergen dan de anderhalve klerk, die er in vroeger jaren de administratie verzorgc hebben. Men heeft over een nieuw raadhuis ge dacht en dat men niet over een nacht ijs is gegaan, kan wel blijken uit de omstandigheid, dat men al ongeveer tien jaren bezig is, dit denkbeeld te overwegen. Et heeft vroeger, in het hartje van het dorp, op het mooiste punt, vlak aan den Rijksstraatweg, een gebouw gestaan, dat als sanatorium of cafe geexploiteerd is, maar blijkbaaf niet aan de yerwachtingen voldeed en daarom verkocht is geworden. Het is toen in particuliere handen overge- gaan en juist in een tijd, dat overal be- hoefte aan woningruimte bestond zcnder meer afgebroken. Waarom het eigenlijk noodig was, dat het „Promenade"-gebouw gesloopt werd, wijl er toch geen ander gebouw voor in de plaats kwam, heeft eigenlijk nooit iemand begrepen en Heilooers, me men er over spreekt, blijken «r nu nog min of meer verbaasd over te we- ren. In afflen gevafle is het gebouw verdwenen <n toen men algemeen betoogde, dat hier nu een geachikte gelegenheid geweest was om aan een1 nieuw raadhius te komen, heeft de gemeente het „Promenade"-terrein aange- kocht en moest voor den grond alleen meer gevcn dlan even tevoren voor den grond" met het daarop gevestigde gebouw betaald was geworden. Dat was een administratieve vergissing. Dat was de fout, die zich in het koopmans- feven dadelijk wreekt als men den juisten tijd van inkoop onopgemerkt voorbij laat gaan, Maar in alien gevalle had de gemeente nu het terrein in handen1, waarna vanzelfspre- kend werd1 aangenomen, dat het nieuwe Hei- loo$che raadhuis daarop te een of anderer tijd een plaatsje zou kunnen vinden. Het was kostbare bouwgrond geworden en er is in al die jaren zoo goed als geen profijt van getrokken. Een vrachtrijder liet er zijn geitje op gra- zen en men heeft later getracht er een plant- soentje van te maketi, wat althans in den be- binne vrijwel bij het pogen alleen gebleven is. Maar dat't nooit verkocht werd en de ge meente het vast hield, dai was omdat iedere Heilooer met zekerheid wist te voorspellen, dat op die plek nog eens een nieuw raadhuis zou moeten verrijzen. Niemand wist in we'k jaar het HeiLoosche luchtkasteel nog eens den vorm van een aauiuiuvn en als zoodanig ^cn ,,Promenade"-terrein zou kun- plaatsje op het nen krijgen. Maar Heiloo is een mooi dorp, dat betrek- kelijk dicht bij Alkmaar ligt, waar men heel wat minder uitgaven heeft dan in onze ge meente, dat door villa-bouw ook vele gegoede inwoners trekt en waar de belastingen dus betrekkelijk laag zijn s En aangezien het een algemeen mensehe- lijke eigenschap is, dat men het liefst zoo wei- nig mogelijk belasting betaalt, is het inwo- nertal van Heiloo in de laatste jaren met een zeer groot percentage gestegen. In 1920 telde het ruim 3000 inwoners en nu reeds meer dan 4000, zoodat in ruim vijf jaren tijds de bevolking met 33 a 34 procent is vermeerderd. Daaruit blijkt ten duidelijkste, dat het dorp bultengewoon snel groeit en, waar reeds ja ren geleden het raadhuis te klein bleek, is het begrijpelijk, dat steeds meer .gevoeld werd, dat de tijd was aangebroken, om op het „Pro- menade"-terrein een raadhuis te bouwen, dat aan de eischen van dezen tijd en zoo mo gelijk nog aan die van een lange reeks van vo6r ons liggende jaren voldoen kan. De raadhuteplannen Icwamen andermaal ter sprake en na allerlei debatten werden verschillende architecten uitgenoodigd hun teekeningen in te leveren. Wij zullen deze projecten hier niet bespre- ken, omdat het inderdaad1 voor een buiten- staander heel moeilijk is te beoordeelen, welk gebouw daarvan de meest architectonische waarde moet toegekend worden. Slechts dient daamaast vast te staan, dat het nieuwe gebouw zoo moet zijn, dat het voldoende ruimte biedt voor het uitoefenen der verschillende bestuursfuncties." En bo vendien dient men er rekening mede te hou den, dat Heiloo in de toekomst een grooteren raad en een grooter secretarie-personeel zal krijgen en waarschijnlijk meer lokalen voor bijzonderc vergaderingen of administratieve diensten noodzakelijk zullen blijken een zudht van verlichting geslaatot hebben toen hot eindelijik tot dit alleszins verstandige besluit is gekomen. En omdat er naast verschil van Inzicht over de noodzakelijkheid van den bouw, een nog veel grooter verschil van opinie was over de vraag welk project nu moet uitge- voerd worden, begon men achtereenvolgens de plannen der verschillende architecten te verwerpen, zoodat het gevaar dreigde, dat er niet den zou overblijven en het nieuwe raad- mis weer in de rubridk der luchtkasteelen moest worden gerangschikt. Na de verwerping van twee plannen die biijkbaar niet tot de slechtsten behoorden, maar wettcer architecten inmiddels de dupe van deze dorpspolitiek zijn geworden heeft men begrepen, dat het niet raadzaam was op deze wijze voort te gaan. De overblijven de plannen zullen daarom opnieuw bekeken worden en het is te hopen, dat de raad nu eens aan een commissie van dieskundigen zal overlaten daaruit het voor Heiloo meest geschikte naar voren te brengen In elk geval is de raadszitting van Don derdag in zooverre van beteekenis geweest, dat tihans vaststaat dat Heiloo het raadhuis zal krijgen waarvan reeds jaren lang de noodzakelijkheid betoogd is. Laat men nu een stap verder gaan en niet op een paar duizend gulden zien om het zoo te maken dat het voor lange jaren voldoende zal wezen. Bergen en Limmen kunnen bewijzen, dat zuinigheid op dit gebied in afzienbaren tijd tot dubbele kosten moet leiden. Een welvarend en snel groeiend dorp, dat in weinige jaren tijds water- en gasleiding bracht, dat geen kosten spaart om goede we gen te maken en daardoor langzamerhand een plaats van beteekenis gaat worden, dient op het mooiste deel van het dorp een raadhuis te hebben, dat ook uit architectonisch oogpunt een aanwinst voor de gemeente beteekent. Gouvemer, e'est prevoir. En wie in een snel groeiende gemeente een raadhuis bouwt, dat precies groot genoeg is, zal tot de conclusie komen-, dat hij over vijf of tien jaar opnieuw moet bouwen en de nu verkregen bezuiniging d'aarmee weer aan alle kanten verloren zal gaan. Wij -zullen niet in den breede nagaan wie er in den Raad voorstanders van het een of het ander plan zijn geweest, maar alleen constateeren, dat men op het punt gestaan heeft eenige duizenden guldens aan repara- ties of knutselwerk te verknoeien, wat na en- kele jaren blijken zou weggegooid geld te zijn, omdat Heiloo het op den duur toch niet zonder een presentabel raadhuis met behoor- lijke ruimte zal kunnen stellen. Men heeft niet begrepen, dat een vooruit- gaande plaats niet alleen goede wegen en zeker ook een goede rioleering maar oo-k een behoorlijk raadhuis moet hebben. Een raadhuis, dat op het mooiste en druk- ste punt van den weg ligt, is voor alien die passeeren als't ware het naamkaartje van de gemeente. En allerminst mag een goede huisvesting van bestuur en administratie tot de improduc- tieve uitgaven worden gerekend. Men heeft en dat is altijd heel gemakke- lijik bij de voorstellen die men graag onder de improductieve rangschikt reeds uitgere- kend wat zoo'n raadhuis aan rente en af- schrijving zal kosten en heeft met groote cij- fers gegoocheld, die in werkelijkheid voor- loopig -tot twee kwartjes per inwoner terug- gebracht kunnen worden. In de raadsvergadering van Donderdag- avond zijn de meest verschillende theorieen verkondigd. Men wilde uitstellen, men wilde alles zoo laten als het is, men wilde de woning van het hoofd der school in een tweemaal zoo groot gebouw omtooveren en dan als raadhuis ge> bruiken en het schoolhoofd waarschijnlijk 4iet oude raadhuis cadeau geven men wild toch vooral niet meer uitgeven dan hoogst noodzakelijk was en als er dan een nieuw ge bouw zou moeten komen, dan zou het op een koopje moeten en niet grooter dan van een verdieping mogen wezen. Men was verbaasd, dat er aan een nieuw gemeentehuis ge dacht werd, terwijl de tuin- bouwers een minder goed jaar hadden, alsof de geldleening voor een nieuw raad huis een kwestie van een enkel jaar is en als of de tuinbouwers de eenige belasting betalen- den zijn en er alleen met hun omstandig- heden mag worden rekening gehouden. Men heeft plannen gemaakt, geadresseerd en gede'oatteerd en uit dien choc des opinions is dan ten slotte la verite te voorschijn geko men in den vorm van $en niet te kostbaar raadhuis van twee verdiepingen, dat op het „Promenade''-terrein zal verrijzen. Wij kua.ncn ogs voexstellen, dat B,. en W.5 IN HET VALSCHEMUNTERSPROCES HONGARIJE. Volgens een telegram uit Boedapest, heeft de procureur-generaal in zijin requisitoiir voor Gero c.s. minder strange staffen geeischt, omdat de verantwoordelij'kheid vooral vallt op degenen, die hem tot dieni daad hebben gebracht. Tegen- Nadosy (den minister van politie) werd bevestiging van het vonnis in eerste instanitie geeischt, waarbij Nadosy zich neerlegde, De ambtenaar van het O. M. wees in zijn raquisitoir erop, dat de actie van de valsche munters geheel peisoonilijk is geweest, en dat de rageering met de zaak n-iets te maken heeft gehad. Raba heeft wel-iswaar de re- eering beschuMigd- ervan geweten te heb- en, maar het is spoedig gebleken, dat el'ke positieve grondslag ontbreekt voor die be- schuM'iging. Ongetwijfeld -heeft prins W-in- disch-Gratz aan het hoofd van de onderne- ming gestaan. Hij is de auctor in-teHectualis -geweest; hij heeft de zaak gefinancierd. Veel ernstiger achtte de procureur-gene- raal de houding van Nadosy, die medeplich- tig is geweest. De vertegenwoordiger van de Banque de France betoogde q.a. dat geheel Frankrijk wist hoe het Hongaarsche volk de valsche munsters veroordeelt. De aan-valien in de Fransche pers hadden zi-ch dan ook alleen g-ericht tegen de daders, niet tegen de Hon gaarsche natie. De verdediger van Nadosy, die geldt voor een der beroemde advocaten, bekleedt een leidende plaats in de democratisiche partij, n-aar de Boedapesterr correspondent van het „Berl. Tag." verzekert, en werd door Nado sy pas op het laatste oogen-blik als verdedi ger ge-kozen. Hij aanvaardde de cpdiracht on der uitdrukkelijke voorwaarde, dat hij geen honorarium zou ontvangen. In zijn verdedi'.gin-gs-rede, een waar meester- sruk. volgens den correspondent, somcfc hij alle motieven- op, welke de beklaagden tot hun daad gebracht hebben. Geen verrijklng was t doelsleCh-ts pa-triottische dtijfveeren hadden hier gewerfet. Verder trach-tte hij aan te toomen, dat Nadosy nooit actie-f aan de hand-elinio-en had deeligeno"-en. Als verdediger van prins Windisch-Gratz trad de rechtsrad-icale leider dr. U'l-ain op. Ook hij betoogde dat hoogere doeleinden de valsche munters geleid hadden. Hij besloot met de wocwrden: „Wij moeten de werald toonen, dat deze beklaagden bloed zijn van ons bloed, vleesch van- ons vleesch. Wij we- ten, dat zij gezondigd -hebben, -maa-r daar- voor moeten zij slechts tegenover ons boe- ten. In dezen geest verzoek ik het vonnis te wij-zen". NEDERLANDSCHE KERK TE ROUBAIX. Zondag 29 dezer zal het 65 jaar geleden zijn. dat de Nederlandsche kerk te Roubaix werd gesticht. Dit feit zal worden herclacht in op boVengenoemden dag in de Nederlandsch- Vlaamsche kerk. Behalve door den voorgan- ger der gemeente, ds. J. Rijks, zal ook het woord worden gevoerd door den heer J. Pier- son uit Parijs en den heer Chr. Apetz, ouder- ling der gemeente, terwijl de samenkomst zal worden opgeluisterd door de dames Jo Kui- pers (zang), Jo Meeuwse (viool) en den heer Henk van Steenhoven Jr. (orgel), alien uit Amsterdam. Er bestaat goede hoop, dat de dreigende stopzetting der electro-dhemische industrie in Noorwegen wordt vermeden. De vertegen woord'igers van beide partijen zijn tot over eenstemming gekomen omtrent een nieuwe loonregeling. De overeenkomst zal aan de ar- beiders worden voorgelegd. SPIONNAGE EN CONTRA- SPIONNAGE. Acht jaar na den oorlog heeft de Fransche regeering officieel waardeering uitgesproken voor de diensten welke Mme Lebrun het va derland gedurende den oorlog bewezen heeft. Het „Journal" herinnert naar aanleiding daarvan aan hetgeen deze Mme Lebrun ge- presteerd heeft in de bestrijding van de spion- nage en haalt een staaltje aan uit haar staat van dienst, waaruit weder een keer te meer blijkt, tot welke daden het instituut van den oorlog dem ensohen over en weer brengt. De Duitsche spion Felice Pfaadt, die lan- gen -tijd- gewerkt had in Houlon en Marseille om bewegingen van militaire transporten en de mogefijkheid ze te torpedeeren aan haar landslieden te melden was gearresteerd. Daar zij echter hardnekkig bleef ontkennen, werd mevrouw Lebrun, die naam had gemaakt in het vangen van spionnen, er mede belast de noodige bewijzen te verkrijgen. Bij de verdachte in de eel gelaten, toonde zij deze brieven van den chef van den Duit- sehen spionnagedienst. Felice Pfaadt liet zich daardoor overtuigen dat zij mevrouw Lebrun kon verirouwen. Deze verzekerde haar in vrij- heid te kunnen doen stellen, maar men moest voorzichtig zijn. Aangezien de Duitschers zeer vertoornd op haar waren, omdat zij sifids maanden niets meer van zich had laten hooren, zou het moeilijk zijn haar weer in de gunst te brengen. Daarom moest Felicie alles opsdhrijven wat zij al aan Fransche geheimen was te weten gekomen en Duitschland gemeld had. Den volgenden morgen kwam Mme Le brun het stu-k halen, waarin Felicie Pfaadt een nauwkeurige beschrijving had gegeven van al haar spionnagedaden. Kort daarop werd de Duitsche ter d-ood veroordeeld en gefusileerd. KERKELIJKE STRIJD IN ODESSA. Het gebeurde te Odessa. De fabrieken ston- den stil, de troepen werden gealarmeerd en de heele stad verkeerde in groote opwinding, omdat drie kerkelijke gemeen-ten een woest ge- vecht leverden om twee kerken in het har-tje van de stad. Drie half-d-ood-geslagen pries- ters en een paar honderd licht gewonde lee- ken vielen ten offer aan deze uitbarsting van kerkelijken strijd. Twee der oudSte orthodoxe kerken van de stad, de Kazan- en de Alaxejef-kerk, vormden den inzet van den strijd. Een gemeente van de z.g. „levende kerk" verlangde het gebouw van de Kazan-kerk in bezi-t te krijgen; de aanhangers der z.g. „Oekraiensche Autoso me Kerk" hadden hun zinnen op de Alexejef- kerk gezet. De ambtenaren, belast met het be- heer der geconfisceerde kerkelijke eigendom- meo, meenden er in geslaagd te zijn, een com- promis tot stand -te brengen. Zij meenden ver- keerd. Toen de kerken "aan de nieuwe gemeen- ten zouden worden uitgeleverd, kwamen de leden der orthodoxe gemeente bijeen, om zich te verzetten tegen een handeling, waarvoor hun toestemming niet was gevraagd. Zij stonden om de Alexejef-ke#k en produ- ceerden zulk een lawaai, dat de printers der autonome kerk, die de mis trachtten de cele breeren, hun eigen woorden niet konden veb- staan. Een paar door de orthodoxen gehuur- de straatjongens klom-men in den toren en luid-en de klofcken zoo wild, dat de priesters den dienst beeindigden en de geloovigen uit- noodigden, de indringers te verdrijven. Cava- lerie moest een eind maken aan de vechtpar tij. De Kazan-kerk werd door orthodoxe vrou wen bestormd, toen de priesters de mis zon gen. Zij sleurden drie popen bij hun baarden de deur uit en de straat op en ranselden hen bewustdoos. De politie kwatn net bijtijds om de „levende" priesters van den dood te red den. Inmiddels snelden andere vrouwen naar de fabrieken, waar fij de arbeiders aanspoorden, hun kerken te verdedigen. En overal werd de arbeid gestaakt, tot de troepen de straten ge- zuiverd hadden. BRANDSTIOHTERS AAN HET WERK. Naar de correspondent van het „Ber!. Tag." te Karlsruhe meldt, komen de laatste dagen in Raden opvallend veel branden voor, waarvan de oorzaak in de meeste gevallen brandstichting is. huizen af, een 16-jarige jongen was de da- der. Elders weer brandden twee huizen af, de derde brand binnen enkele dagen. Ook hief wordt aan brandstichting gedacht. In Hoch- stetten gingen vijf gebouwen in vlammen op, wederom vermoedt men met brandstich ting te doen te hebben. In een boerendorp werd 'n 14-jarige jongen gearresteerd, om dat hij een brand had gesticht waardoor een groote boerderij in de asch werd gelegd DE BOSCHBRAND IN CALIFORNIA. Een legertje van zeshonderd man is io actie tegen den brand, die de beroemde reu- zenboomen in het nationale park Sequoia be- dreigt. Hun pogingen schijnen met succet te zullen worden bekroond. KONINKLIJK BEZOEK AAN DE FORDFABRIEKEN TE DETROIT. Bij hun verblijf onlangs in Amerika, heb ben de kroonprins en de kroonprinses van Zweden een bezoek gebracht aan de fabrie ken van Ford te Detroit. Onder leiding van Henry en Edsel Ford bezichtigden kroonprins Gustaaf Adolf en kroonprinses Louise de geheele fabriek en de Henry Ford school en gaven daarbij blijken van een levendige belangstelling. Aan het einde van den tocht toonde de kroonprinses zich enthousiast over het feit, dat de wagen, waarvan zij de fabricage ge heel gevolgd had, op eigen kracht wegreed. Na het bezoek aan de fabriek, bood Henry Ford de kroonprinses een Lincoln ten ge- wenschen gebouwd, zal bij den terugkeer van schenke aan. Deze auto, geheel volgens haar de gasten naar Zweden, voor hen gereed staan. DE VERBANNING VAN ABD-EL-KRIM. De „Petit Parisien" meldt uit Rabat, dai Abd-el-Krim op 28 Augustus uit Fez zal ve.rtrekken, om naar het eiland Reunion te worden overgebracht. Waarschijnlijk zal Abd-el-Krim te Casablanca scheep gaan, naar welke plaats hij in een gesloten auto zal worden overgebracht. DE FRANSCHE SCHULD AAN AMERIKA. Het Fransche Kamerlid voor Indochina, Outrey, oppert in de, nationalistische „Volon- te" het denkbeeld, den Vereenigde Staten ter betaling der oorlogsschulden een gebied aan 2 millioen acres in Indochina toe te wijzen, dat geschikt zou zijn voor den rubber-aan- plant, waaraan Amerika zooveel beho-fte heeft. Outrey heeft dit denkbeeld reeds in overweging gegeven aan Poincare en den minister van Kolonien Perrier en hij wil er tijdens het reces stemming voor maken onder de Kamerleden en Sena toren. In verband hiermee is een bericht van be- lang, dat de afgevaaraligde Borger juist een wetsontwerp heeft ingedien-d om een mono- polie in het leven te roepen voor de concea- sies in de Fransche kolonies. -j KATHOLIEKEN EN SOCIALISTEN IN OOSTENRIJK. De Oostenrijksche bisschoppen hebben volgens een bericht uit Weenen een instructie gericht tot het geheele episcopaat in Oosten- rijk, waarin de verkiezing van soc.-dem. ver-, tegenwoordigers der gemeenten, der landen en van den Bond wordt veroordeeld, daar het soc. program volgens hem in strijd is met het Christendom. DE CH AO SIN CHINA. Hsuehliang, de zoon van Tsjang Tsjo Lin; deelt mede, dat de Mandsjoerijsche troepen gistermorgen Halgan hebben bezet EUPEN EN MALMEDY. De Belgische premier Jaspar heeft aan de „Soir" verklaard, dat er nooit oficieele onder- handelingen zijngevoerd en ook niet gevoerd zullen worden betreffende Eupen en Mtlme- dy" KORTE BERICHTEN. De voormalige Grleksche ministerpre- sidenten, Kafandaris en Papanastasioe, zullen naar verluidL naar al'le wasrschijn- lijkheid uit het land worden gezet. De Engelsche vlieger Cobham, die den tocht door de lucht volbraoht van Londen naar Melbourne, zal Dinsdag of Woensdag weer van laatstgenoemde stad vertrekken. Bij Gloucester een toestel bij een proef- vlucht ter aarde gestort. Het vliegtuig ge- raakte in brand. De bestuurder werd ga- dood. De „Times"-correspondent te Parijs verneemt, dat Tsjitsjerin in September, na zijn kuur te Wiesbaden, naar Parijs zal komen, om met Briand te confereeren over een heropening der derhandelmgen betref fende een Russisch-Fransche overeenkomst. Volgens een bericht van den ,,Keicni- dienst der deutschei Presse" zou in op- dracht van Stalin Boecharin te Berlijn zijn aangekomen naar aanleiding van geschillen in de Duitsch e c mmunistische partij. Boe charin zou opdrachf "bben gekregen, de verwijdenng dei le' ALRHAARS CODRAN

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1