Alkmaarsche Goerant Oeldkoningen. i FEMLLETOS. Dinsdag 24 Aug^ Ho. 108 Honderd Acht en Twintigsti Jaargang, DIENSTPLICHT. BE'iOENDmaking van uitspraken 1 IN ZAKE VRIJSTELLING. De BO ROE MEEST E R van ALKMAAR bnengt ter algemeene kermis, dat omtrent de aanvrage om VRIJSTELLING van den DIENSTPLICHT wegens BROEDER- DIENST betreffendle den hierondex genoem- den persoon, de uitspraak is geschied, achter zain naani vermeld: H. BLOKDIJK, lichting 1927, voor goed vriigesteld. "Iegen deze uitsipraak kan binnen TIEN dagen na den dag dezer bekendimaking in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegen- woordiger; b. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichtiag ingesdireven per- sonen of door diens wettigen vertegen- woordiger. Het verzoeksdhrift, daartoe aan de Ko- pfngin te riehten, moet met redenen zijn om- kleed en worden ingediend bij den Burge- Oieesier, ter Secretarie dezer Gemeente, afdee- Jing Militaire Zaken, die voor de doorzen- ding zorgt. i Aifcmaar, 23 Augustus 1926. ifDe Burgemeester voornoemd', A. F. THOMSEN, lo.-Burg. Binnenland STAKING TE DEURNE. In de gisteravond door personeel van de firroa Swinkels te Deurne gehouden vergade- ring van textielarbeiders is met S8 tegen 99 steimmen besloten, het werk te dtaken MEUBELEN DIE NOOIT BETAALD WERDEN. Sedert eenige dagen is in de Hardenbollen- straat te Utrecht een sigarenwinkel gevestigd, waardoor in dit anders zoo rustige straatje, al heel wat opschudding is verwekt. In dezen winkel, die men den naam van Ichnaton" gegeven heeft, woont een zekere S. met een helper, beiden bij de politic geen ottbekenden. Bedoelde S. kocht dezer dagen bdj een meu- belhandelaar aan de Oude Gracht een ameu- blement ter waarde van bijna 500.— en het dit naar zijn nieuwen winkel brengen, waar de bediende dan dadelijk het geld zou ontvan- gen. Toen de meubeltjes netjes binnen waren, werd de kwitantie evenwel niet voldaan. Den volgenden dag zou S. wel betalen, doch op het afgesproken uur was meneer niet thuis. Zoo ging het nog eenige malen, doch de meu- belhandelaar kreeg geen cent. Bij onderzoek bleek toen dat S. de meubels verkocht en ge- leverd had aan een opkooper in de Zandhof- •chestraat. De meubelmaker kon toen zijn meubels van dien opkooper terugkoopen voor j 140.—, hetgeen deze dan ook deed. Den volgenden dag gunde S. de klandizie aan een meubelhandelaar aan den Spring- weg. Daar kocht hij voor de installatie van zijn nieuwe woning eveneens wat nette meu beltjes. Niet al te duur, want S. wilde met verder springen dan zijn stok lang wasDe meubels werden wederom thuis bezorgd, doch de kwita'ntie werd niet betaald. Deze meubelhandelaar was spoedig door <Je buurtbewoaers en door het eerste slacht- offer ingelicht en nam de verstandige maat- regel om het huis's avonds en's nachts met zijn personeel te bewaken, zoodat de meubels oiet ongemerkt konden verdwijnen. 'sAvondb laat was er een bekend opkoo per gekomen, doch deze verdween ookweer daar de meubels ongezien het huis nut uit konden. Den ganschen nacht duurde deze be- wakmg en Zaterdagmorgen heeft de meu- belhandealar door middel van een advocaat in kort gediing beslag op de meubels doen leggen. De zaak is thans in handen van de politie teT verdere onderzoek, ook omdat men zeer ernstig vermoedt, dat S. betrokken is bij cogoveer gelijke handelingen die eenigen tijd geleden in een pand aan den Bergweg te Zekt gepleegd zijn. UIT DEN RAAD VAN f- OISTERWIJK. Bij de behandeling van het voorstel tot goedkeuring van de rekening en verantwoor- ding, dienst 1925, en van de begrooting voor 1927 der gezondheidscommissie, heeft zich, aldus het „Hgz.", in den gemeenteraad van Oisterwijk een incident voorgedaan. De heer Cantars vraagt nadere toelichting omtrent enkele cijfers o.a. 22.50 voor een kristallen vaas: spr. vermoedt, dat dit een cjufeau is geweest voor het scheidend lid Van Lith. Zoo is spr. ook opgevallen een post van 10 voor sigaren. De voorzitter: Mijnheer Canters, u begeeft Owutoriseerde vertaling naar het Engelsch van E. Philips Oppenheim door W. M D. SpiesVan der Linden. 87) „Integendeel," verMaarde zij. „Men zegt" van New York is even geweldig als „Men zegt" van Londen. Wij roepen hem alleen maar niet zoo dikwijls op. I och wil ik toege- ven, dat ik eigenlijk niet alleen behoorde te reizen, maar de omstandigheden leidden er Jk hoop," zei hij ernstig, „dat u mij in de gel eg en heid wilt stellen, u nu en dan gezel- schap te houden en te helpen waar ik kan. -k ben ook alleen en ik ken niemand aail boord." Zij liet haar blik even op zijn gelaat rus- ten. Hij was heel jong, zeker niet ouder dan Seven of acht en twintig en niet onknap; maar behalve dat, had hij oogen, die haar aantrokken, een welluidende stem en manie- ren, die niet den minsten twijfel over lieten, wat zijn stand in de maatschappij betrof. Zij boog eenigszins vormelijk. „Het is werkelijk heel vriendelijk van u," ^eide zij. „Ik beb nog nooit een zeereis ge- oijp zeer gevaaTIljk few®: IE zal u ant- woorden, doch op de wijze, die u verdient. Wenscht u antwoord? De heer Canters: Ja, maar u moet netjes bliiven. De voorzitter: ik blijf altijd netjes. Spr. verdedigt nader beide posten, die z.i. zeer te billijken zijn, in aansluiting waarop spr. het in de Gezondheidscommissie prijst, dat zij met deze posten eerlijk voor den dag is ge komen. U, mijnheer Canters, deed vroeger anders. Ik wil u bv. er aan herinneren, dat u indertijd duizend Panatella's voor reke ning der gemeente hebt besteld voor een juf- frouw van de secretarie, welke juffrouw de eigenaardige gewoonte had sigaren te roo- ken. Ik vind uw opmerking dan ook zeer klein. De heer Canters interrumpeert, waarop hij door den voorzitter onder luid hamerge- klop tot de orde wordt geroepen. AlS u, mijnheer Canters, eerst drie uren elders in een cafe hebt gezeten, aldus de voorzitter moet u hier niet komen om met limonade weer bij te komen. (De heer Can ters heeft n.lll een fleschje citroenlimonade voor zich). Als u met uw bezopen kop niet kunt zwijgen als ik spreek, zal ik andere maatregelen nemen. Met uw dronkenmans- praatjes heb ik niets te maken. De heer Canters stelt nog enkele vragen, die onder interruptie zijnerzijds door den heer van der Heijde, die den heer Canters verzoekt hem rustig te laten uitspreken en netjes te blijven, beantwoord worden. Rekening en begrooting worden z.h.s. goedgekeurd. EEN KOMMAKWESTIE. In de vergaderilng van de Eerste Kamer van 9 Juni 1,1. merkte jhr. die Gijselaac bij de behandeling van eenjge ontwerpen van na- turalisatiewetten op, dat de titel van een er van luidde: ,,Naturalisatie' van M. L. Betrix, weduwe van"B. L. Gerard, en 19 anderen en •voegde er bij: „Als die dame nu al 19 andere echtgenooten heeft ge'nad, is het dan niet overbodiig, haar nu nog het Nederlandische Staatsburgerschap toe te kennen?" De mi nister van Justitie antwoordde hierop en te recht „Wat betreft de kwestie, die de heer De Gijselaar meer als note gaie naar voren heeft gebracht, van de weduwe van Gerard en 19 anderen, ik geloof, dat dit een voorbeeld is van het nut van komma's, want ik meen, dat, in verb and met de komoia, die achter B. L. Gerard is geplaatst, er niet de min9te twijfel aan kan bestaan, dat die 19 anderen met het weduwschap van die dame niets te maken hebben Wat is nu, zegt mr. C. Bake in het „W.Md. v. h. R.", het dwaze van het geval? Dat en in het opschrift en in de considerans van die wet, zooals zij in Staatsblad no. 175 is afge- kondigd, de komnia, die in het ontwerp op 'beide plaatsen achter den naam Gerard1 was geplaatst, verdwenen is. Moest jhr. de Gijse laar dan fen slotte toch nog id' het gelijk worden gesteld? NED. DROGISTENiBOND Zaterdag is te Apeldoorn de algemeene vergadering van den Algemeenen Nederland- schen Drogistenbond gehouden. De heer H. Sand), IJmuiden, leidde de vergadering. De balansrekening over 1925 werd in debet en credit goedgekeurd tot een bedrag van 12.193, de winst- en verliesrekening tot een bedrag van 9350. Een commissie, gevormd door de heeren P. Blokpoel, J. C. Blonk en J. J. Zeylema- ker, leden van d!e afdeeling Den Haag, had in opdracht der algemeene vergadering een concept-reglement samengesteld voor een fonds tot hu!p bij overldjden. Uit de toelichtingen van den secretaris, den heer Swier, bleek, dat hier van eenige levensverzekering geen sprake is. Deze maat- regel legt den leden ook niet meer lasten op, daar de contributie er niet door mag worden verhoogd. •Na eenige discussie werd het ontwerp on der applaus aangenomen. Met algemeene stemmen werd aangenomen een voorstel van Deni Haag, dat voor het hou den van een jaarbeurs de algemeene verga dering haar goedkeuring moet geven; de beurscommissie ging hiermede volkomen ac- coord. Dat de wintervergaderingen op eeu werkdag en de zomervergaderingen op een Zondag gehouden worden, werd gesanctio- neerd. Het voorstel Haarlem: De algemeene ver gadering machtigt het hoofdbestuur, dat met de groothandelaren een overeenkomst wordt aangegaan, waarbij zij zidh verplichten geen nieuwe drogistzaken te installeeren, noch aan winkeliers van bestaande zaken (geen dro gistzaken), die een afdeeling drogerijen wenschen op te riehten, goederen te leveren, tenzij die eigenaar in het bezit is van een diploma drogist of apothekersassistent, lok- te een zeer uitvoerige discussie uit. Tot slot der besprekingen werd een motie van den heer Dreckmeier aangenomen, luidend: De algemeene vergadering enz., spreekt har af' keuring uit over de telkens voorkomende in sfaMfles van met vakkun'dign door den groothandel, semi-grossiers en bondsleden; Besluit hiertegen met alle krac'ht en ten dien- ste staande middel en te reageeren; dringt derhalve bij den groothandel aan zich te organiseeren en wenscht alleen met den georganiseerden groothandel zaken te doen, opdat ter bereiking van dit doel orga- nisatorisdh gewerkt kan worden zal ter uit- voering van deze motie samenwerking zoeken met de georganiseerde apothekers. Een voorstel van de afdeeling Rotterdam, dat de algemeene vergadering de vertegen- woordiger van het preparaat Sanatogen dringend uitnoodigt afdoende maatregelen te nemen om de prijze® van Sanatogen te hand'- haven en het ten verkoop stellen in zaken, geen dfogistzaak of apotheek zijnde, te beilet- ten, werd inede aantvaard. Gistermorgen is een exoursie gemaakt naar Uthermolen's vefbandlwatenfabriek te Ernst biji Vaassen. M ISlH A'NDEL INC. Te Barneveld heeft Zondagavond een landbouwerszoon een 25-ja.rigen kippenkoop- man uit Scherpenzeel met een mes in de borst gestoken. De dader zou uit noodlweer ge- handeld hebben. De gestokene was onder den invloed1 van sterken drank. WAT WAS HIJ VAN PLAN? De 27-jarige schilder, metselaar en rook- verdrijver F. J. V. te Rotterdam, heeft tot taak een leegstaand pand aan den Heem- raa^dsingel aldaar op te knappen. In ver ba nd hiermede is hij in het bezit van den sleutel van de straatdeur. Zaterdagavond laat toen hij in zijn werk- pakje in de binnenstad liep, kreeg hij oipeens een nival. Hij riep een taxi aan en liet zich naar het pand rijden. Bij aankomst vroeg hij den chauffeur even te wachten. Hij haalde den sleutel voor den dag, opcode de straat deur en verdween in het huis. Toen.de chauf feur geruimen tijd gewacht had, zonder zijn klant terug te zien, besloot hij eens te bellen. Maar op zijn hexhaald gebel verscheen nie mand. De chauffeur, denkend dat hij erin ge- loopen was begon groot misbaar te maken, waarop tal van belangstellenden voor het huis te hoop liepen. Eindelijk ontdekfe men V., die rustig op het dak zat. De politie werd gewaarschuwd en deze haalde den man naar :>eneden. 1 Op het politiebureau verklaarde V. dat hi] dronken was en niet wist, wat hij gedaan had, noch waarom hij op het dak was gaan zitten. De politie geloofde evenwel1 niets van deze dronkenschap. Aangezien tal van hui- zen in de omgeving in dezen vacantietijd tij- delijk onbewoond1 zijn, is het niet onmogelijk, dat V. aan een van deze huizen een bezoek heeft willen brengen'. Het onderzoek wordt voortgezet. INBRAAK. Donderdagavond laat bemerkten eenige bewoners van de Oosterstraat te Rotterdam, dat twee mannen probeerden de deur te ope- nen van de iloodgieterswerkplaats van P. O. Toen de mannen zich ontdekt zagen, sloegen zdj op de vlucht. De politie werd gewaar- schuwd1 en deze kwam tot de ootdekking, dat men door de werkplaats, via een koekoek- raam, in den tuin kan komen van het aan den Goudschesingel gelegen modemagazijn van de finna K. In dit magazijn ligt voor een groote waarde aan stoffen opgeslagen. Men besloot een oogje in het zeil te houden. Gis- ternacht ontdekten twee agenten, dat de deur van de loodgieterswerkplaats open stond. Zij; stelden een onderzoek in en trof- en in de werkplaats twee mannen aan. Een dezer twee stond op een trapleer, vlak bij van een aan flen wai Hggenc! schip, slaagde deze er niet in het meis]e te vinden. Vermoe- delijk is zij onder het schip geraakt. Tot gis teravond laat werd gedregd, doch zonder re- maakt en ik wil graag, als u tijd over hebt, uw aanbod aannemen. Hij glimlachte geruststellend. „Dat is dan in orde," v,i! zei hij. „Ik kan u verzekeren, dat ik al veel meer pleizier in de reis heb. Maar, mag ik^me even voorstellen, mijn naam is Mildmay." „En de mijne," antwoordde zi], na een oogentolik aarzelen, „is Virginia Longworth. „Virginia," herhaalde hij met een glim- lach. „lk vind dat een van de liefste van uw Atnerikaansche namen." - „U bent een Engelschman, is 't met? vroeg zij. Hij knikte. „Ik ben op de terugreis van mi}n ^eerste bezoek aan de Vereenigde Staten. Ik neb gelogeerd bij een neef, die een ranch heeft in het Western Wij hadden een heerlijken tijdt Zij keek naar zijn bruin verbrande gezrcht en glimlachte in zichzelf. „Bent u in New York geweest?' vroeg zr ,Jwee dagen maar," antwoordde hi]. „I apt nipt wanrom. maar die croote sfeden weet niet waarom, maar die groote maken me griezelig. Ik had er geen vrienden en ik liep er rond als in een woesternij. „Hoe jammer!" zeide zij zacht. „De Ame rikanen zijn zoo gastvrij. U zoudt toch we een vriend hebben kunnen vinden, als u ge wild had!" P tjij glimla^ite ooliik. het koekoekraam. In hun bezit werden vele inbrekerswerktuigen aangetroffen. De beide mannen, twee oude bekenden van de politie, die 26-jarige J. A. H. en de 43-jarige W. J. v. d. V., zijn opgesloten. GEVAAROLIJKE ARGUMENTEN Het huwelijk van R. J. K. met E. is al se dert jaren ongelukkig. Nu eens verhet K. de echtelijke woning dan weer ging de vrouw een tijdl^ng" cild^rs woncn om ssn de steeds weer voorkomende twisten een eind te maken. De vorige week is de vrouw weer de echtelij ke woning aan de Eendrachtstraat ontloo- pen. Zij nam haar intrek bij haar ruster in de Anemoonstraat. Zooails gewoonlijk kwam do man haar daar telkens opzoeken, om haar te overreden weer terug te komen. Ditmaal hield de vrouw evenwel voet bij stuk Zater dagavond kwamen man en vrouw elkaar op den Langen Hilleweg tegen. Zij krUgen ruzie en de vrouw haalde opeens een revolver te voorschijn, waaruit zij twee schoten op haar echtgenoot loste. Deze had zich, zoodra hij het wapen zag, op den grond laten vallen, waardoor beide kogels over hem heen suis De vrouw is aangehouden. TE WATER GEVALLEN. Zondagavond is te Schiedam ce 13-jarige A. B. achter het terrein van de Maatschap- nij Matex aan den Maaskant van een steiger te water gevallen. Ofschoon zij onmiddellijk is nagesprongen door een der opvarenden sullaac. VERDRONKEN. Naar het Binnengasthuis te Amsterdam is vervoerd het lijk van een 21-jarigen jon- geman, die nabij het voormalig Polderhuis aan de Ruysdaelkade door onbekende oor- zaak te water was geraakt en verdronken. Gedurende 15 minuten hadden twee brand- weerleden tevergeefs naar den drenkeling ge- doken. MAN VERDRONKEN. Zondagochtend hporden wandelaars in het Sterrebosch te Schiedam hulpgeroep en za gen op ongeveer tweehonderd meter afstand van den wal een man in de Maas, die om hulp riep. Daar geen enkel vaartuig in de buurt was kon niet tijdig hulp worden gebo- den en verdween de drenkeling in de diepte. Het stoomschip Prinses Juliana dat kort daarop passeerde heeft nog tevergeefs den omtrek afgezocht. Wie de drenkeling was, is nog onbekend. Men vermoedt een opva- rende van een der zeeschepen, die kort te vo ren naar zee vertrokken waren. DE TOESTAND DER OUD- GEPENSIONNEERDEN. De buitengewone algemeene vergadering van den Algemeenen Militairen Pensioen- bond, die Zaterdag te Rotterdam gehouden is, heeft een motie aangenomen, waarin zij, gehoord de besprekingen inzake den steun zooals de regeering dien aan de oud-gepensi- onneerden van Land- en Zeemaoht vermeent te moeten verleenen; dezen steun waar door bovendien in geen enkel opzicht kan worden voorzien in den grooten nood der oud gepensionneerden en weduwen en weezen als diep krenkend voor hen, die om rechts herstel hebben verzocht, met verontwaardi- ging afwijst, in herinnering brengt, dat den oud-militairen van land-, zeemacht en kolo- nien, alsmede den weduwen en weezen, groot onrecht is gedaan, door hen, die het vader- land onder de meest ongunstige omstandig heden, lange jaren hebben gediend, zonder meer uit te sluiten van de Pensioenwetten 1922; er met de meeste klem bij regeering en Tweede Kamer op aandringt, ten spoe- digste maatregelen te treffen, om volledig rechtsherstel te verkrijgen, onder opmerking, dat zelfs de toestand van's lands financien niet meer als motief tot afwijzing van deze eerezaak kan gelden; en den vasten wil uit- spreekt, geen wettelijke middelen onbeproefd te zullen laten, tot het verkrijgen van recht voor de oud-gepensionneerden van land-, zee macht en kolonien en van hune weduwen en weezen. OPLICHTERS. Te Utrecht is sedert eeige dagen in de Hardenbollenstraat no. ll een sigarenwin kel gevestigd, waaraan men den naam Ich naton gegeven heeft. In dien winkel woont een zekere C. S. met een helper, beiden bij de politie geen onbekenden. Bedoelde S. kocht dezer dagen, naar de N. R. Crt. meldt, bij een meubelhandelaar aan de Oude Gracht een ameublement ter waarde van ongeveer 500 en liet dit naar zijn nieuwen winkel brengen, waar de be diende dan dadelijk het geld zou ontvangen Toen de meubelen netjes binrftn waren, werd de kwitantie evenwel niet voldaan. Den volgenden dag zou S. wel betalen, doch op het afgesproken uur was meneer niet thuis Zoo ging het nog eenige malen, doch de meubelhandelaar kreeg geen cent. Bij onder zoek bleek toen dat S. de meubels verkocht en geleverd had aan een opkooper in de Zand- hofschestraat. De meubelhandelaar kon toen zijn meubels van dien opkooper terug koopen voor 140, hetgeen deze dan ook deed. Den volgenden dag gunde S. de klandizie aan een meubelhandelaar aan den Spring- weg. Daar kocht hij voor <$c installatie van zijn nieuwe woning eveneens wat meubels. Niet al te duur, want S. wilde niet verder springen dan zijn stok lang was? De meu bels werden wederom thuis bezorgd, doch de kwitantie werd weer niet betaald. Deze meubelhandelaar was spoedig door de buurtbewoners en door het eerste slacht- offer ingelicht en nam den verstandigen maatregel om het huis Vrijdagavond en 's nachts met zijn personeel te bewaken, zoo dat de meubels niet ongemerkt konden ver dwijnen. 's Avonds laat was er wel een bekend op kooper gekomen doch deze verdween ook weer, daar de meubels niet ongezien het huis uit konden. Den ganschen nacht duurde de bewaking en Zaterdagmorgen heeft de meubelhande laar met behulp van een advokaat in kort geding beslag op de meubels doen leggen. Een en an-der is thans in onderzoek bij de Utrechtsche politie, ook al daar men_ ver moedt dat S. reeds eerder betrokken is ge weest bij dergelijke handelingen die kortgele- den te Zeist gepleegd zijn. BRAND. Zondagmorgen in de vroegte werd dt Haarlemsche brandweer gealarmeerd voor een uitslaanden brand aan de Koudernhom. De brand bleek te zijn in perceel 361 rood, waar de kopergieterij van J. R.? in Schoten, is gevestigd, alsook in de papierbergplaats van de drukkerij Nobels aan de Kouden- horn. De brand was ontstaan in een koper- smeltoven, vanwaar het vuur zich verspreid had naar de papierbergplaats. De kopergie terij en de papierbergplaats zijn geheel uit- gebrand. De brandweer werkte met 4 slan- gen op de waterleiding. De oorzaak van den brand is onbekend. HET ONGELUK TE VELSEN. Omtrent het motorongeval te Velsen meldt men nader, dat het motorrijwiel bestuurd werd door H. J. B., terwijl op de duo was gezeten de schilder S. W., beiden wonende te Velsen. De bestuurder reed met groote snelheid en voorbij het stationskoffiehuis, waar de weg een zeer gevaarlijke bocht maakt, vloog hij tegen een hek op. Het motorrijwiel schoot nog een aantal meters langs het hek vooruit, maar sloeg toen over den kop. De bestuur der B. was er 't ergst aan toe en had zware verwondingen. De duorijder W. had een kunstbeen; dit werd losgerukt en lag een eind verder op den weg; hij kreeg bovendien ernstige verwondingen aan het andee been en een polsfractuur. De doktoren H. en de W. uit Velsen heb ben de beide mannen verbonden, waarna ze per ziekenauto naar Haarlem werden ver voerd, B. naar die Mariastichting en W. naar het Diaconessenhuis. DOODELIJK ONGELUK. Gisterochtend te ongeveer half 11 is te Bergen op Zoom een doodelijk ongeluk ge- beurd. Toen de auto van de finna H. een wagen met hout wilde passeeren stak tegelij- kertijd een zekere mej. de W. den straatweg over. Ofschoon de chauffeur nog alle moeite deed om zijn wagen tot stilstaan te brengen en trachtte de vrouw te ontwijken, werd zij door het voertuig gegrepen en aangereden. Zij werd haar woning binnengebracht, waar zij spoedig daarna overleed. KORTE BERICHTEN. - Een sleepboot heeft Zondagochtend in de Maas drijvende gevonden een omgeslagen kano, waarop zich een jongeman had vastge- klampt. De sleepboot nam beiden aan boord. Zondag is te Valkenswaard de stal van hotel Du Commerce met daarin opge slagen partijen rogge, hooi en stroo bene- vens vrachtauto en landbouwwerktuigen, afgebrand. Een en ander was slechts gedeel- telijk verzekerd. Gisterochtend is te Didam door onbe kende oorzaak brand uitgebroken in de wo ning van den landbouwer H. J arisen. Allet is verbrand. In de Haarlemmermeer op den Leimuf- derdijk is een 3^-jarig jongetje door een auto overreden en gedood. De gehuwde aannemer J. van K., uil Leende, die Zaterdag bij een motorongeluk te Geldrop een schedelbreuk kreeg, is giste- ren aan de gevolgen overleden. Te Wijmeer, achter Bellingwolde, is Zaterdag de groote boerenplaats van den heer M. Boelman door hooibroeiing afge brand. Zeven varkens en alle koren- en hooivoorraden zijn verbrand. Op den straatweg naar Horsten is Zaterdag de stuurman Aden op zijn motor rijwiel tegen een wagen aangereden. Hij werd zwaar verwond en is na eenige oogen- blikken overleden. Te Venlo is gisternacht bij de Gelder- sche poort een auto, bestuurd door P. v. L'. uit Venraai, tegen een boom gereden. De auto werd totaal vernield. De inziHende twee heeren verkeerden vermoedelijk onder den invloed van sterken drank. De bestuurder werd licht aan de kin verwond. De overigen kwamen met den cchrik vrij. Zondag is te Hengelo een anderhalfja- rig kind in een tobbe met water verdronken. Provinciaal nieuws Ja," zei hij, „waarschijnlijk wel, maar ik had er den tijd niet voor, om ze op te zoeken. Vertelt u me nu wat over uw bezoek aan En- geland. Waar gaai u wonen, buiten of .in Londen?" Ik weet het nog met," antwoordde zi], „maar ik geloof in Londen, tentminste in het „U hebt daar natuurlijk familie?" vroeg hij „Heelemaal niet," antwoordde zij. „Vrienden dan?" Zij richtte haar donkere oogen op hem. Hi] voelde zichzelf opeens verlegen. „0, vergeef mij," zei hij. „Ik heb het recht niet al deze vragen te doen. Om u de waar- heid te zeggen, ik deed het eigenlijk alleen, om een kans te krijgen u later nog eens ontmoeten, nadat we aangekomen zijn. „Ik ben bang," zeide zij, „dat dat eigen lijk niet mogelijk zal wezen, maar, als u wilt, doet u me dan geen uragen over mijn reis. Ik geef toe, dat het wat eigenaardig is, dat ik geen vrienden in Engeland heb en dat het op de menschen leven. plan om te gaan, ineens in me op kwam. 1 Mijn reis heeft natuurlijk een doel, maar ik kan u niet zeggen, wat het is en u moet het mij niet vragen." „Dat zal ik natuurlijk met," antwoordde hij, „maar ik zal er nog eens met u over pra- ten v6or wij landen. Ik bedoel er mee, dat u me toe moet staan. u miin adres te geven, te dan weet u tenminste, dat er in Engeland iemand is, om wien u zenden kunt, als u een vriend noodig hebt. Zij glimlachte allerbekoorlijkst tegen hem. „En ze hebben mij altijd gezegd, dat En- gelschen zoo langzaam zijn!" zeide zij „Wel, ik ken u nauwelijks een kwartier." „Maar ik heb u al twee dagen lang ge zien," antwoordde hij. „Nu, ik houd van impulsieve menschen, zeide zij, „dus ik geloof wel, dat ik uw adres zal vragen voor wij landen. Woont u in Lon- den?' „Ik heb er een huis," antwoordde hij. „Ik ben er zoowat twee maanden in 't jaar i soms een week-eind in den jachttiid." „Vertel me wat van Londen, wilt u?" „Historisch," begon hij weifelend, ik bang Zij viel hem in de rede, terwijl zij haar hoofd schudde. „Neen", zeide zij, „vertel mij van de beste restauraties en theaters en de manier waar- en ben „Dat is een uitgebreide opdracht," ant woordde hij, „maar ik zal mijn best doen." Zij praatten eeh uur of langer; geen van beiden lette eigenlijk precies op den tijd. Plotseling keken ze op en zagen een donker uitzienden, onberispelijken knecht voor staan. „De gong voor de lunch is gegaan, uwe UIT HEEMSKERK. Den laatsten tijdi laat de gezondheidstoe- stand van Pastoor Boonekamp wel iets te wenschen over. Het is om die reden dat hij, die sedert 1913 in onze parochie werkzaam is geweest het voornemen heeft opgevat bin nen niet al te langen tijd emeritaat aan te vragen om zich dan ergens in een der zaiide- lijke provincies te vestigen. UIT WIERINGERWAARD. Onder controle van Hollands Noorder- kwartier is alhier een cursus gehouden in melken, waaraan door 4 jongens is deelge- nomen, aan wien j.l. Vrijdag op een gehouden examen alien een diploma is uitgereikt. Het zijn de heeren Klaas Koster, Arie Braaf, Miek Schenk en Arie Bakker. Aan d^ op Zondag gehouden handicap- harddraverij werd door 13 paarden deelgeno- men. Van de 15 aangegeven paarden waren Genade," zeide hij. „Zal ik de reisdeken* meenemen?" Ze gingen samen op weg naar de eetzaal. Virginia keek vragend naar hem op. „U zeide, dat uw naam Mildmay was," merkte zij op. „Wat bedoelde uw knecht er mee, om u „uwe Genade" te nocmen?" Hij lachte. „0, ik heb den man nog niet lang in dienst," zei hij, „en hij kwam regelrecht bfi een Italiaanschen hertog vandaan of iemand anders van adel. Ik veronderstel, dat hij het uit gewoonte zegt. Ik ben benieuwd, of ik het zal kunnen klaarspelen, dat ik aan uw tafel I kom te zitten. De administrates Ifikt m« nogal een geschikte kerel. „Ik ben nog niet in de eetzaal geweest," zei Virginia, „maar het zou erg prettig zijn, als u ergens in mijn buurt kon zitten." Het viel den heer Mildmay niet moeilijlr de zaak te regelen. Zijn plaats aan de kapf- tein's tafel werd omgeruild tegen &n, aan die van den purser en de twee zaten naast Toen kreeg Virginia, terwijl zij rondkeek, opeens een lichten schok. Zij hoorde aan den j overkant van de tafel op vnendehjken toon haar naam noemen en opkijkend merkte zij, dat vlak over haar de heer Littleson zat (Wordit vervolgd), i

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 5