Stadsnieuws BuefenSand KSarktberachien er twee WeggeMetfSh, n.!. „M5nri^ 8" ~W „Laura H". Na vaak spannende ritten was de f's volgt: le pr. 100 „Lord D" (310_M.), eig. C. Spaans, J {31 D. Kiomp; 2>e p: rigenaar Jb. Koning, Wieripgerwaard, berij- 50 Kocdijk, berijder Kunstler" (315 M.), /^LAwXan.Zoon6n; 3e pr. 25 „Norman'" (200 Mi), eigenaar C. Butter, Oudkarspel, be- njder A. Bakker Jz.4e pr. 5 „Catharina Spier (320 M.), eigenaar R. van Wieringen, Anna-Paulowna, bedrijder E. van der Horst. De uitgeloofde zilveren medaille voor den P'keur van het winnende paard is uitgereikt ban den heer D. Klcmp. Hoewel er heel wat wind was, is het gelukkig droog gebfcven. Er .was veel belangstelling. De melkprijzen zijn alhier weer met een cent per liter verhoofd. We betalen thans 11 cent. UIT HEILOO. Alhier is een spaarbank opgericht als on- derafdeeling van het St. Lodcwijk-Patranaat. Hierop is de koninklijke goedkeuring verkre- gen. Als verantwoordelijk beheerder is aan- gesteld de heer H. J. pielis. -j.TT V. V. H. I Heiloo speelde tegen rnllinen II uit Hillegom en verloor met 2—3 De wedstrijd werd gespeeld om een medaille! aanvoer van boonen aan de veiling „st. u lllebrordus" is buitengewoon groot geweest in de 2 laatsie weken en ook uit het naburige Egmond-Binnen worden groote .kwantums aangevoerd. De aanvoer is nu feeds zoo groot geweest als de aanvoer over een geheel jaar. De prijzen zijn niet lager dan aan de overige veilingen in Kennemerland. 1 UITHOORN. Mej. J. M. van Buchem alhier slaagde te s-Gravenhage voor het examen Duitsch L.O. P' kennel „Duinlust' 'alhier behaalde on de Internationale kampioen-tentoonstelikig' te Utrecht talrijke prijzen. De Holl. Broadwav-Autobus-onderne- rung zal een nieuwen autobusdienst op Enk- •huizen openen. Er wordt 17 maal per dag heenen weer gereden. Als directeur treedt op de heer N. van Meurs, alhier. I UIT AKERSLOOT. Zaterdag 21 Aug. j.l. n.m. 2 uur vergader- de de raad dezer gemeente in voltailige zit- jting. 6 i AIvorens tot de behandeling der agenda werd overgegaan richtte de voorzitter zich tot den heer Groot die heden den dag herdacht dat Ihij 25 jaren lid van den raad van Akersloot was geweest waarvan 15 jaar als wethouder, I met de navolgende woorden: Mijne heeren. De reden waarom juist op dezen dag eene raadsvergadering is belegd is U alien bekend n.l. om het feit dat wethouder Groot vandaao- den dag herdenkt, waarop hi} vodr 25 jaren tot lid van den Raad dezer gemeente werd ge- installeerd. Het is voor mij een aangename taa*. ge- achte jubilaris, U van harte geluk te wen- schen met dit jubileum. Gaarne breng ik U, mede namens den geheelen raad oprechten dank voor Uwen belangrijken arbeid als lid .van den raad en wethouder in het belang der gemeente verricht. 25 jaren onpfgebroken de belangen eener gemeente te behartigen beschouw ik als een groot voorrecht en als een sprekend bewijs van het groote vertrouwen dat de kiezers in U stellen. "Wer verfengd 'dan hoop ik in geSotiaheid met u en de leden van den raad op even prettige wijze te vergaderen, zooals dit steeds heeft plaats gehad. Wetllouder Helder: Ik ben verheugd dat cadeau naar Uw genoegen is en ik hoop dat U langen tijd er gebruik van mag maken op de vergaderingen door ons college te houden Aangevangen werd met de behandeling der agenda. Ingekomen stukken. Mededeeling van den Inspecteur der Dir. Belastingen dat de opcenten op de Hoofdsom der Rijksinkomstenbelasting-1925—1926 heb- ben 'tx'dragen 16216.Dat de uitkeering van het rijk bedraagt 4926. Van Ged Sta ten goedgekeurd1 terug ontvangen de wijzi- ging van de bouwverordening in verband met de waterleiding. Een schrijven van het comite voor de te houden bloemententoonstelling in 1927 te Alkmaar om van gemeentewege deel te ne- men in het waarborgfonds. B. en W. hebben dit schrijven behandeld en doen geen voor- stel aan den raad, hoewel zij er sympathiek tegenover staan. B. en W. hebben gemeend den raad uitspraak te moeten laten doen. De heer Schut: De bloemencultuur neemt hier veel plaats in, de tijden gaan achteruit, van een te houden tentoonstelling valt veel te leeren en daarom zou ik wi'llen voorstellen dat de gemeente 25 beschikbaar stelde. De heer van't Hof: Ik ben het eens me' den heer Schut. Terecht merkte de voorzitter op dat op ten- toonstellingen de cultuur beter naar voren komt. De gemeente kan best deelnemen jn het waarborgfonds maar zqu tevens een me daille beschikbaar kunnen stellen. Alles moet gedaan worden om deze zaak te steu- nen. De heeren Berkhout en Aafjes waren ook voor medewerking in deze. De voorzitter: Met de gehouden tentoon stelling te Heemstede heeft de gemeente 50 beschikbaar gesteld en heeft daar geen slechf figuur gemaakt. Er zou een bedrag beschik baar gesteld kunnen worden dat het comite naar hun goedvinden besteed. Na eenige be- spreking werd besloten deel te nemen in het waarborgfonds tot een bedrag van /25 en twee medailles beschikbaar te stellen tot een maximum bedrag van 25. De voorzitter wil van deze plaats woord van hulde brengen aan de buren en andere personen die door hun harde werken bereiwt hebben dat de boerderijen van van Petten in de Starnmeer en Kuiper in de Boe- kelerme'T behouden zijn gebleven aangezien de toestand door hooibroei zeer ernstig was. Bij Kuiper heeft de spuit assistentie moeten verleenen. Aan de politie werd, met algemee- ne semmen besloten, een gratificatie te ver leenen van 10.wegens bijzondere dien- sten verleend bij dezen brand. B. en W. stelden voor om de geldleening £Toot 20000.bedrijfsschuld, overgeno- men van het G. E. B. bij raadsbesluit van 3 Mei 1922 met ingang van 1 Januari 1927 wederom over te brengen bij het G. E. B. wegens de meer gunstige financien van dit bedrijf. Aldus besloten. Voorstel B. en W. tot het converteeren van de geldleening met het rijk voor de verlee- ning van hypothecaire credieten van de met premie gebouwde woningen van Schut gencommissie, Kestaande uit verfegenwdordf- gers van het gemeentebestuur en het banne- bestuur werd besloten te adviseeren afwij- zend te beschikken op het plan Zuurbier tot doortrekking van den z.g. Zwarteweg te V eld tot en met den Moerbeekerweg en het in verband daarmede ingekomen verzoek van een aantal landeigenaren, aangezien het gemeenschapsbelang vooralsnog niet wordt ingezien, zoolang niet is te verwachten dat tot den bouw van meerdere huizen aan den weg kan worden overgegaan. Door twee veehouders te Zijdewind is aangift-e gedaan, dat onder hun vet mond- en klauwzeer voorkomt. UIT noordscharwoude. D e M a r k t. Het is ons ook deze week niet mogelijk in ons overzicht iets anders dan een droeven toon neer te leggen. Het was deze week met de prijzen zoo treurig gesteld, als het in lan gen tijd niet geweest is. Het is wel droevig als men zeer goed bkuik- bare roode kool door de markt ziet gaan voor 20 cent per 100 Kg. en daardoor voor een zwaar geladen driekwartspraam niet meer dan oms-treeks 6 terecht komt. De allermooiste partij bracht meestal niet meer op dan omstreeks 1,50, maar de meeste partijen bleven ver beneden den gulden. Witte kool bracht ten minste 40 cent en ten' lioogste 1,40 op, doch ook deze bleef meestal beneden den gulden. Gele kool hebben we ook vele malen zien verkoopen voor 20, 30 en 40 cent per 100 Kg. De hoogste noteering hiervan was 1,50. De aardappelen gaven bij de vorige week met veel verschil te zien, doch ook hier viel zoo af en toe een kleine daling te constatee- ren. Spercieboonen verminderden evenzoo in prijs.* De zilveruien konden in het laatst van de week ook zoo goed als niets meer opbrengen Een partij zagen we zelfs gaan, die geen 5 cent kon opbrengen.- De laagst genoteerde prijs was 20 cent mi de hoogste in het begin der week f 2,20, maar verreweg de grootste aanvoer werd beneden den gulden- verkocht. De drielingen brachten het Zaterdag tot ten lioogste 1,80 en de nep tot '7,30. De gele uien zijn beter in prijs. Deze brach- •ten de laatste dagen van 3 tot 4,40 op, de drielingen vrijwel denzelfden prijs, terwijl de nep tusschen de 6,50 en 8,80 noteerde. De boswortelen bleven de geheele week vrij gelijk op den veel te lagen prijs van om streeks 3 cent per bos. Bloemkool daalde in sterke mate. Werd in het begin der week nog van 9 tot 13,50 gemaakt, Zaterdag was de noteering slechts 5 tot 8,90, terwijl de tweede soort de laatste dagen van 20 cent tot 1,60 opbracht. Snijboonen, tuinboonen, rammenas, peen en kroten werden sporadisch aangevoerd. De totaalaanvoer was ongeveer 115 wa gons of 45 minder dan de vorige week. In Broek werden 30 wagons aardappelen, 88 wagons koo;l en 133000 stuks bloemkool aangevoerd en in Warmenhuizen was de aan- v°er van de diverse producten uiterst gerirtfc. jen werden opgericht Een Fransch militair viiegtuig is tijdens een nachtelijke vlucht in de nabijheid van Metz neergestort. De beide inzitfcenden wer den gedood. f l'Witte tool 0.10-/ 0.50, Gele kool °-60, Uien f 1.70, Drielingen t i'^9' f 3.60, Groote Schotsche muizen 2.20-/ 2.35, Kleine Schotsche muizen DE RENTE VAN CREDIETEN VOOR RESTAUR ATI E DER GROOTE OF ST. LAURENSKERK. In bijlage No. 98 schrijven B. en W.: Ingevolge Uw besluit van 15 Januari 1926 betaalt de Kerkvoogdij der Nederdnits h rlervormde Gemeente alhier voor de credie ten welke haar ten behoeve van dfe restaura tie der Groote of St. Laurenskerk in reke- ning-courant bij den gemeente-o-ntvanger zijn verstrekt, eene rente van 6 pet. per jaar. Bii brief van 21 April j.l. heeft de Kerkvoogdd ons verzocht te bevorderen, dat, te rekenen van 1 Januari 1926 af, het rentepercentage tot o wordt varlaagd. Wij meenen, dat het billijk is aan dit ver zoek te voldoen. De bedoelde credieten toch zijn -uit de besehikbare kasgelden der ge- meente verstrekt. Indien de belegging hiervan tijdelijk op andere wijze had plaats gevon- den, dan zou de renteopbrengst ongetwijfeid niet meer dan 5 pet. hebben bednagen. Even- min zou de gemeente een hooger percentage verschuldigd zijn, indien zij de middelen voor deze credieten zou vinden door het slui- ten van eene.tiidelijke geldleening. Eene ren- tevergoeding van 5 pet. per jaar komt ltsdien aan mit. aannem-elijk voor. ons Wanneer ik een terugblik sla op flit 25-ja- rig tijdperk, dan valt te constateeren dat Gij U in menig opzicht verdienstelijk hebt ge- 'imaakt voor de Gemeente. Ik zou daarvan en- kele belangrijke besluiten, waaraan Gij Uw- medewerking verleende, kunnen opnoemen zooals de tot standkoming van de electricifica- tie, de watetleiding, de verfraaiing in zoo me nig opzicht der gemeente en verschillende yerbreedingen van gemeentewegen, maar daarmede zou ik zeer onvolledig zijn. Er is immers zoo ontzaglijk veel arbeid door U ^n als wethouder en als raadslid ver richt die zoo moeilijk op hare juiste waarde is te schatten. Laat ik daarom volstaan met te zeggen dat steeds Uwe adviezen in zoo meni- ge voor de gemeente belangrijke zaak geble- ken zijn, van zoo groote waarde te zijn ge weest en door den raad en door mij zoo gaar ne werden opgevolgd. Wie kan beter Uwen arbeid waardeeren dan ik, die bijna dagelijks met U samenwerk, ik, die weet hoeveel tijd, moeite en opofferin- gen door U werden getroost aan het waar- achtig heil der gemeente, vooral in Uwe func- tie als wethouder welke gij thans reeds ruim 15 jaren bekleedt. Als ik dit alles overdenk dan treft het steeds weer, dat gij een dergenen waart die steeds ijverde voor een goede ver- standhouding in de vergaderingen en daarin zoo uitstekend slaagde. Zeker, tusschen ons kwamen meeningsver- Bchillen voor, ook wel van min of meer ernsti- gen aard, maar steeds bleef daarbij de goede harmonie bewaard, m.i. eene eerste vereischt? voor een vruchtbare samenwehking om den yooruitgang der gemeente te bevorderen. Voor al hetgeen gij in die 25 jaren in het belang der gemeente verrichtte zeg ik U mede namens den raad recht hartclijk dank en epreekt de hoop uit, dat het U gegeven mag zijn' met God's hfllp nog lange jaren te ar beiden aan den vooruitgang van het ons alien zoo dierbare Akersloot. Uwe medeleden alsmede den bode wen- schen U van harte geluk en hebben met mij gemeend, om U als een bewijs van onze hoo- ge waardeering voor Uwen arbeid, maar in het bijzonder voor de wijze waarop gij mede- werkte om een goede verstandhouaing in de vergaderingen van het,gemeentebestuur te be- warcn, bijgaand stoffelijk huldeblijk aan te bieden. De voorz. overhandigde den heer Groot 'n yulpen en sprak hierbij den wensch uit dat dit den jubilaris steeds tot in lengte van da gen moge herinneren aan de oprechte waar deering en hoogachting die de schenkers je- gens hem koesteren. De heer Groot: Mijnheer de Voorzitter. Ik dank U voor de sympathieke woorden tot mij gericht. Alle medewerking heb ik steeds van U, van de leden van den raad en van den bo de mogen ondervinden, waarvoor ik zeer er- kentelijk ben. Mocht het zijn dat het wel eens niet is gegaan waardoor ieder bevredigd was, dan heb ik dit gedaan uit overtuiging om de belangen der gemeente te behartigen zooals mij dit goed voorkwam. Het mij aangeboden cadeau is zeer naar mijn genoegen en wordt door mij op hoogen prijs gestela. Wordt mijn mandaat als lid van den raad rom. Alzoo aangenomen. In behandeling kwam de gemeentebegroo ting dieast 1927 in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op 62818.66, kapitaaldienst SO'OO in" ontvangsten en uitgaven. Begrooting G.E.B. 1927 in ontvangst en uitgaaf 15125.Begooting Burgerlijk Armbestuur 1927 ontv. 9212.50, uitgaven 8922.50, verm, batig saldo 400. Deze begrootingen werden met algemeene stemmen aangenomen. Rondvraag. De heer Mul: De ramen in de school in den Kogerpolder zijn slecht, De voorzitter. Dit is mij niet bekend. Ik zal er met den opzichter over spreken. Hierna sluiting. Na afloop van de behouden raadsvergade- ring Zaterdagmiddag j.l. werd den heer Groot voor het raadhuis een serenade ge- bracht door het R. K. Harmoniekorps St. Cecilia, directeur den heer Pepping. De bur- gemeester en de raadsledlen waren hierbij tegenwoordlg. UIT BERGEN. Door den Bond van bedrijfsautohouders in Nederland is aan de Directie der- Ned. Spoorwegen een verzoekschrift gericht, waarbij verzocht wordt, waar wegens de hoo ge kosten redelijkerwijze niet kan worden verwacht dat vergrooting van den spoor- wegtunnel in den weg AlkmaarBergen in afzienbaren tijd zal totstandkomen, het ran- geeren zooveel mogelijk te beperken, althans het rangeeren voor een groot deel van den dag, geheel achterwege te laten en dit in de avonduren te doen plaats hebben. Blijkens een gehouden verkeerstelling van 's morgens 8 tot's avonds 10 uur op een donkeren dag in de week, passeerden den overweg 151 vrachtauto's (waarvan 24 tus schen 11—12 uur v.m.) 381 luxe auto's (waarvan 42 tusschen 3—4 uur n.m.). 204 voertuigen (29 tusschen 12—1 uur v.m.) 138 handkarren, 114 motorrijwielen, 3328 rijwie- len en 1264 voetgangers. Gedurende den duur dezer verkeerstelling werd de overweg 103 keeren gesloten, totale tijdsduur der sluiting 511 min. Tusschen 910 uur v.m. werd de overweg 11 keeren gesloten. De Iangste tijdsduur van eene sluiting was gedurende dien dag 13 min u ten. Tusschen 9 en 10 uur v.m. was de totale tijdsduur der sluiting 45 minuten. Gedurende 14 uren'van den dag was dus de overweg 8 uur en 31 minuten gesloten of bijna 2~/3 van den tijd. Door het Gemeentebestuur Is aan het ver zoekschrift bij de Ned. Spoorwegen adhaesle betuigd. Zondagmiddag had op het voetbalter- rein van B. S. V. een drietal wectetrijden plaats. De aspiranten van B. S. V. speelden .tegen de aspiranten van Assendelft gelijk' met Hierna speelde Assendelft I tegen D. W. S. I uit Amsterdam. De Amsterdammers toonden hun meerderheid door een 41 over- winning. Ten slotte verloor een combinatie van B. S. V. van Assendelft II met 51. UIT OUDE NIEDORP. In de Laafctgehouden vergadering der we- DE ONTRUIMING VAN HET RIJN- LAND EN DE DUITSCH.E NATIONA- LISTEN. De Duitsche rijksdagafgevaardigde prof. Bergstrasser verklaarde op een pacifictisch jeugdeongres te Bierville aangaande het re- sultaat der pacifistische beweging in Duitsch- land, dat thans Duitschland in groote meer derheid pacifistisch is. Daarom is het wen- schelijk, dat de kwestie van dfe voleldige ont- ruiimng van het Rijnland spoedig geregeld wordt, aangezien daarmede den tegenstan- ders van dfe vredesbeweging een argument zou zijn ontnomen, waarvan zij zich het meest bedienen. MISLUKTE TAPIJTENSMOKKEL NAAR DUITSCHLAND. Bij het onderzoek van den D.-nacht-trein naar Berlijn hebben de Duitsche commiezen te Bentheim onder de matrassen en met bed- delakens omwikkeld gevonden, 14 tapijten, ter waarde van 4—5000 gulden, die uit Ne derland waren gesmokkeld. Twee Turken werden als schuldigen aangehouden en moes- ten 20.000 mark aan geldboete betalen AARDSCHOKKEN IN 1TALIS. In Verschillende plaatsen op de Aeolische eilanden zijn aardscWokken waargenomen. Te Malfa zijn 400 huizen beschadigd, te Releno stortten er 60 in. De bevolldng kampeert in de open lucht. Te Silicudi is aan de kerken groote schade aangericht en werden met na me de torens vernield. De autoriteiten hebben tenten gezonden en materiaal voro het opslaan van barakken. De regeering zond ambtenaren voor het verlee nen der eerste hulp. In verband met het bericht, diat melding maakte van aardschokken op de Aeolische ei landen, dcelt het Italiaansche consulaat te Amsterdam medfe, dat volgens een van de Italiaansche regeering ontvangen telegram de aangerichte schade van geen beteekenis is. DE FRANSCHE SCHULD AAN AMF.RIKA. De plaatsvervangende Amerikaa-nsche mi nister van Financien Winston heeft, volgens een te Parijs uit New-York ontvangen be richt, verklaard, dat het demkbeeld der af- doening van de Fransche schuld door over clracht van rubberplantages in Indo-China door het Congres zou moeten worden onde *■- zocht. i ZOU DAT WAAR ZIJN? In de Russische pers circuleert het bericht van een sensationeele uitvinding door een ze- keren professor Goldman, hoogleeraar aan de Universiteit te Kieff. Deze prof, zou een toestel hebben geconstrueerd, waarmede hij op groote afstanden geluidstrillingen kan produceeren van zulk een kracht, dat zij doo- delijk zijn, voor ieder levend organisme. De uitgebreide proefnemingen met dit aparaat zouden gefinancierd worden door de Sovjet- regeering; KORTE BERICHTEN. Te Nymphenburg bij Mtincherj is op 70- jarigea lceftijd overleden pastoor Emanuel Felke, een man, die zich met zijn eollega prof. Kneipp grooten naam heeft gemaakt aoor zijn Zooals U uit de stukken kan blijken, deelt de Commissie van bijstand voor de fiancien onze zienswijze, met dien verstande dat naar ,iaar oordeel de v^flaging niet behoort in te gaan op 1 Januari 1926, doch op het tijd- stip, waarop Uwe Vergadering daartoe het besluit neemt. Hiermede ons vereeni-gendfe, stellen wij U yoor te bepalen, dat de Kerkvoogdij der Ne- derduitsch Hervormde Gemeente alhier, voor de haar ten behoeve van de restauratie der Groote of St. Laurenskerk, verstrekte credie ten, van heden af eene rente is verschuldigd, berekend naar 5 pet. per jaar. VOORZIENING IN EEN VACATURE IN DE COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET LAGER ONDERWIJS. Ter voorziening in de vacature van lid der Commissie van Toezidht op het Lager On- derwijs, on-tstaan door het verleende eervol ontslag aan mevrouw A. Jorritsma-Spoers, zendt de Commissie overeenkomstig artikel 1 der betreffende Verordening (Gemeenteblad Nr. 736) de navolgende aanbeveling van twee personen aan B. en W.: 1. C. KERIDEL, Westerweg 45 2. Mevr. S. WAGENAAR—BONKEN- BURG, Oudfegracht 218. B. en W. zull-en van de bevoegdheid om aan deze aanbeveling nog twee personen toe te voegen, geen gebruik maken en stellen voor tot de benoeming over te gaan. RE K EN IN GE N GEZON'D H E IDSCO M- MISSIE OVER 1924 en 1925. De rekeningen der Gezondheidscommissie alhier over 1924 en 1925 bedragen in ont- vang resp. 836.745 en 794.80 en in uit- j?aaf resp. 652.70 en 609.83, zoodat zij n batig saldo aanwijz-en van resp. 184 04" en 184.97. Nu ook de toelage voor deze commissie het karakter heeft gekregen van een crediet, zul- len voortaan geen saldi meer kunnen ont- staan. Het onderzoek der rekeningen geeft geen aanleiding tot het maken van opmerkingen. B. en W. stellen derhalve, onder overl-eg- ging van het advies der Commissie van bij stand voor dfe Financien v66r, die rekeningen goed te keuren bij het volgende besluit: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien de rekeningen der Gezondheids commissie over 1924 en 1925; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders opgenomen in bijlage Nr. 96 tot 's Raads handelingen; Gelet op art. 12 der Gezondbeidswet: Keurt de rekeningen der Gezondheidscom missie over 1924 en 1925 goed met een to- taal aan ontvangsten van resp. 836.74° en 794.80, een totaal aan uitgaven van resp. 652.70 en 609.83 en- een batig sal- do van resp. 184.04° en 184.97. ALKMAARSCHE E X UORTVEILI NG ALKMAAR, 22 Aug. 1926. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort per 100 st. 8— 12.10, 2e soort 36, Roode kool per 100 K.G. 0.401.90, GeJe kool per 100 K G. 0.401.80, Wortelen per 100 bos 3.20—/ 6.9, Rabarber per 100 bos 1 50 tot 4.40, Zilvernep per 100 K.G. 711 Enkele Sla-boonen per 100 K.G. 6.80— 16.40, Dubbele Sla-boonen per 100 K.G. 1.20—ll.80, Andijvie per 100 stuks f 1.10—/ 3.30, Augurken per 100 K.G. 16—/ 65, Kropsla per 100 stuks 1.20— 2.90, Komkommers per 100 stuks 2.50— 0.30, Pieterselie per 100 bos f 1.40— 3.30, Postelein per bakje (5 K.G 0.13— 0.57, Snijboonen per 100 K.G. f 4— 16.50,Spinaziep. bakje (2J4 K.G.) /0 20 tot 0.35, Selderie per 100 bos 1.10 4.40, Tomaten per 100 K.G. 5.20— tot 1.30. PURMEREND, 23 Aug. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken r, Aardappelen 0.53-/ 1.01 per zak (25 K.G.), kleine aardappelen 0.33 per zak (25 K.G.), Slaboonent 0.49—/ 2.20 per zak (15 K.G Snijboonen 0.20—/ 3.30 nti zak (15 Kg.), Perziken 4—/ 10 per "lOO Pruimen 0.10—f 0.33 per K.G., Komkom-' °f92rJ 22t 100> Tomaten ,0-^6~T °T3 per K G Bloemkool 2.60 v r 100' Postelein 0.07 per K G., Sla 3 per 100 krop, Andijvie 1.50 !°nn k rP!1" l°P krop' SeIderii f 160 P«r 100 bos, Bieten 10.50—/ 12.50 per 1000 Uien/1.15—1.30 per 25 K.G. Appels: Codlin Keswick 0.060 14 Transparante de Cronsels 0.08—/ 0 12* Tulpappel, roode 0.07—/ 0.20 per K g' Peren: Beurre de Merode 0.09, Clapp's Favorite 0.07-/ 0.17, Durandeau 005 tot 0.06, Duchess Williams 0.080 10 Juttepeer 0.20-/ 0.34, Seigneur d'Espe- j/1 f 0.21, Soldat Laboureur 0 06 1°*/ °jP8- Suikerpeer 4.50-/ 9.10 per 100 f de y^"neJ 0A2' Di^and l®- P61" K.G., Dirkjespeer 7.90 tot 10.50 per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 23 Aug K-G. AardappelenSchotsche Mui, zen 4.30—4.70, Duken 2.50—/ 2.90 Schoolineesters 2.80, Drielingen 3.80—! tKG. .Spercieboonen 2 90 f 640 Zilverui.en: Zilveruien 0.40—1.20, Drielingen 0.40—/ 2 10 Zilvernep 5.60-/ 8.20, 19500 K.G. Uien.: f c"/ 4'80' Drielingen 3.80— 5, Gele Nep 6.30-/ 8.40, 31000 K G Roode kool 0.80—/ 2.30, 49400 K.G Wit te kool 0.801.30, 10400 K.G. Gele 1 80' alles Per too K.G, 1750 bos Boswortelen 2.80—/ 3.50 oer 100 bos, 10300 stuks Bloemkool 5 30— 11 per 100 st., 2e soort 0 70—f 1 90 WARMENHIJIZEN, 23 Augl926 Schotsche Muizen 4.20, idem grove 4 Negentigyoud, enz. 2.50, Bloemkool le soort 8.5010.80, 2e soort 0.90 6.60, Roode kpol 0.30—/ 1.50, Witte kool 0.50, Gele Nep 7.10-/ 7.90, Gele P'erl T 3/0-/ 4.10, Geile drielingen 4.10 tot 4.60, Slaboonen 3.70—/ 4.50 Aan voer: 2700 K.G. Aardappelen, 5300 Roode kool, 10000 K.G. Witte kool, 19' Sfle NeP- 75 K'G- Silaboonen, stuks Biloemkooi. K.G. 4500 1500 442ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 23 Augustus. 3de klasse lste liist. 19 165 355 511 758 994 1151 1306 1493 1947 2342 2537 2758 3032 3320 3553 3742 4063 4484 4S96 5209 5412 5611 5915 6114 6535 6829 7158 7334 7813 13.20, Peren per 1 len door hem waaraan de Dor znn skunde, toegepaste natuurgeneesl leemkuurgeneesinrichtingen Duitschland haar ontstaan hadden te danken en yoor welk systeem bijzondere propagan- l per 100 K.G. 528, tr-r> f 32, Druiven per 100 K.G. 56—f 78. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 23 Aug. 1926. 25000 stuks Bloemkool le soort 6.70— 11 per 100 st., 2e aoort 0.80—/ 140, 975 bos Wortelen 4.50—/ 4.80 per 100 bos, 800 K.G. Wortelen 4, 63000 K G Roode kool le soort 0:50—/ 1.70, 6500 K.O. Gele kool le soort f 0.90—f 1.70 28000 K.G. Witte kool (vroege) 0.60— 1.30, 4400 K.G. Uien: Gele uien 4.10— 4.70, Drielingen 4.40—/ 4.80, Nep 5.70-/ 7.80, 1875 K.G. Zilvernep 5 80 tot 6.80, 2100 K.G. Slaboonen 2.60 5.40, 760 K.G. Snijboonen 612.30 2550 K.O. Bieten 1.50—/ 2.50, 39000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 4.40 tot 5.70, Scthoolmeesters 3.80, Due of York 2.102.60, Blauwe Eigenheimers 2.30—/ 3.90, Drielingen 2.50—/ 4.50, Kleine 0.80—/ 0.90 per 100 K.G. BOVENKARSPEL „E>e Tuinbouw", 23 Aug. 1926. Heden besteedde men voor: Bloemkool' I 17.50—/ 15.50, 6.50, III 13, Roode kool II 3— 0.10— 8322 8512 8649 9120 9339 9632 9819 10035 10128 10308 10613 10979 11234 11415 11564 11746 11914 12296 12581 12771 12982 13354 13692 13933 14342 14895 15166 15551 15789 16016 16139 16265 16527 17022 17073 17195 17446 17763 17910- 18015 18231 18424 18626 18929 19120 19213 19417 19723 20221 20552 20800 69 195 385 589 827 1002 1169 1322 1651 2049 2349 2555 2793 3033 3321 3566 3745 4185 4507 4943 5259 5425 5684 5939 6144 6563 6914 7162 7451 7830 8175 8330 8542 8690 8131 9346 9657 9846 10041 10238 10341 10624 11097 11269 11430 11582 11825 11946 12311 12607 J2816 12983 13457 13725 13983 14387 14922 15171 15559 15801 16025 16151 16330 16<$81 17023 17083 17214 17618 17769 17924 18066 18291 18464 18671 18974 19125 19256 19489 19754 20299 20585 20861 lste lijst. Prijzen van 45,- 80 253 456 694 837 1051 1173 1367 1708 2144 2354 2587 2823 3094 3322 3630 3851 4271 4542 4959 5282 5431 5719 5982 6324 6602 7057 *289 7522 •'*842 8231 8405 8545 8693 9177 9354 9720 9854 10043 10258 10374 10630 11100 11276 11483 11657 11846 11958 12327 12670 12867 13119 13467 13812 14043 14444 15005 15174 15582 15922 16090 16194 16362 16753 17028 17127 17235 17640 17849 17945 18102 18300 18479 18679 19042 19157 19308 19552 19781 20346 20619 20870 96 254 459 696 848 1063 1180 1380 1723 2167 2439 2716 2838 3143 3332 3664 3881 4309 4739 5024 5288 5444 5722 5999 6375 6615 7069 7293 7636 7853 8287 8415 8552 8837 9204 9417 9747 9859 10064 10259 10442 10651 11107 11333 11521 11661 11876 12141 12441 12675 12927 13160 13545 13819 14059 14513 15006 15262 15673 159.54 16094 16204 16367 16855 17043 17128 17262 17673 17850 17987 18166 18315 18492 18687 19062 19180 19311 19593 19827 20438 20623 .20895 129 304 476 722 851 1065 •1203 1413 1737 2217 2447 2751 2857 3152 3355 3707 3905 4433 4782 5043 5355 5450 5797 6054 6497 6744 7117 7306 7647 7946 8305 8468 8621 8957 9292 9487 9781 9934 10076 10291 10536 10833 11149 11339 11527 11689 11886 12242 1247S 12692 12938 13246 13591 13888 14279 14523 15028 15386 15702 15997 16099 16215 16393 16920 17064 17160 17362 17698 17851 18011 18205 18377 18507 18796 19086 19182 19397 19642 19840 20442 20674 135 332 480 731 913 1133 1303 1421 1772 2287 2484 2752 2999 3312 3448 3737 4052 4441 4830 5105 5373 5497 5832 6088 6508 6760 7129 7316 7742 8064 8320 8482 8635 9055 9312 9597 9804 9984 10094 10299 10537 10951 11153 11403 11531 11721 11893 12!i66 12564 12749 12969 13266 13615 13904 14296 14874 15153 15460 15735 16011 16110 16216 16403 16942 17065 17T75 17396 17744 17880 18014 18218 18403 18604 18822 19110 19187 19412 19710 20029 20502 20741 in

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6