DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. .0. 199 Honderd acht en twintfgste Jaargansr 1926 WOENSDAG 25 AUGUSTUS Buitenland Dif niimmer besfaaf nit 2 bladen. Deze Conrant word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. ibonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maandea voor Alkmaar /2.—, franco door bet geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTBNTlfcNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaafsrdthfs. Brieven franco aan do N. V. Boek- en Handelsdrakkcrij v/b HfiRMs. C08TBR A ZORH# Voordam C9. Directeurt G. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Teiefoonnr. Redactie 33. Hoofdredacteurs Tj. N, ADEMA* Postgire 37060. DE REVOLUTIE IN GRIEKENLAND. In tegensteling met andersdindende be- rtchtben wordit uit Athene gemeitd, dat de om- vexwerpinig van de regeering van Pangalos geen wijizigiiig in de buitenlaxKlsche politiek ten gevolge zal hebben. Uit nadere bijizomderheden, door den „Time8"-correspondent te Athene meege- deeld, blijllct, dat de torpedojager Leon de Pergamas, aan boord waarvan zioh Panga los bevond, Zandagavond bij Kaap Matapan aamtrof. Aanvankelijik weigerde de Perga- mos bij te draaien, maar toen ex waarechu- wingwchoten waxen gelost, gat het vaartuig zidh over. De bemanning van de Pexgamos was van plan geweest de Leon te verrassen met handgarnaten, doch zag dxa M dat ver- zet nutteloos was. Generaal Pangalos had zich aan booxd veiiborgen, afschooin de commandant van de Pergamos onticende, dat hij op zijn schip was. Het btijkt nog, dat Pangalos den comman dant van de Pengamos, die hem naax Athene had moeten brengen, had weien te overreden zijn mstxuofcies te negeeren om hem, Panga los, te doen ontsnappen. Aan booxd van de Pexgamos werden even- eens twee stafofficieren van den voormaligen dictator geaxresteerd. De mdruk in Italie. De omvetweiping van generaal Pangalos js een votelagen en ietwat onaangetiame ver- rassing voor Itali5 geweest, meldt de Ro- meinsche correspondent van de „Times". Men i eenigszins bezorgd1 over de toekomstige betrekkingen tusschen beide landen. De fascistische pens geeft uiting aan een Kchte bezorgdlheid ten aanizien van de toe- komst dfer nauwe vriendlschappelijke betrek- kingen tusschen Italie en GrLkentanKwel- ker totstandlkoming als een der voornaamste ItaliaansChe buitenl andsch-politieke succes- sen werd beschouwd. Erkend wordt even* wel, dat er tot dusverre geen aanleiding is, om een wijiziging in de politick van Grieken land ten opziehte van Italie te verwachten. De demooratische pens daarentegen ziet in den val van Pangalos een bewijs voor de on- biuikbaarheid van het d'ictatoriale regeerings- systeem. Zoo schrijft de „Voce Republicane": Het is van beteekenis, dat tot gisteren het officieeie nieuwsagemtschap van het Panga- losbewind de opvatting heeft verkondigd, dat Griekenland een gelukkig en tevreden land was en het heeft voorgesteld als een land, dat den veriangcitem regeeringsvorm had verkregen. Acht omwentelingen sinds 1909. Het Grieksche volk verstaat de kunst van revotuitie maken. In 17 jaar hebben in Grie kenland acht revoluties plaats gehad, die van Zondag 1.1. meegerekend. De serie begint met 1909; toen brak een revohitie uit, met het gevollg, dat de Griek sche prinsen zich uit het leger terugtrokken. Dan volgt 1916. De Saloniki-revolutie. Een voorloopige regeering wortd gevormd door Venize listen in Macedonie. 1917. Kerning Constantijn wordt ge- "dwongen afstand van den kroon te doen, ten gnnste van zijn zoon Alexander. Toen Alex ander in December 1920 stierf, werd een volksstemming uitgeschreven, die tot gevolg had dat Const antijn weer den troon be- »teeg. 1922. Na de Grieksche nederlaag' in Klein-Azie werd Constantijn, na een leger- revolutie, wederom gedwongen het lane te verlaten. Hij werd opgevolgd door zijn zoon George. 1923. Militaire revolutie, onderdrukt door Pangalos. 1924. Koning George II wordt ont- troond, nadat Venizelos bij de algemeene verkiezingen heeft gezegevierd. De republiek wordt uitgeroepen. 1925. Pangalos neemt het bewindl m handen. 1926. Kondiliiis werpt het Pangalos-xe- gime omver. Zooals men ziet, sinds 1922 zijn revoluties in Griekenland jaarlijk® terugkeerende ge- 'beurtenissen. Een onderhoud met Koxidilis. De correspondent van de ..Chicago Tri bune" te Athene heef-t na de revolutie een onderhoud gehad met generaal Kondilis, die thans het be wind in handen heeft. Hij heeft hem verschillehde vragen gesteld over de politiek, die Kondilis voornemens is te voeren. In de eerste plaats zeide de generaal de vrij'heid van het volk, welke door gene raal Pangalos aan banden is gelegd, te zul- len herstellen. Hoewel hij leider der Natio- naal-Democratisceh partij is, zal generaal Kondilis zich boven de partijen stellen. Zoo- dra admiraal Kondoeriotis te Athene aange- komen zal zijn, zal hij de leiders van alle po- litieke partijen bijeenroepen om met hem te beraadslagen over de samenstelling van een niet politiek kabinet, dat zioh in de eerste plaats zal bezighouden met de veibeterinjg van den economischen toestand van het land. Wanneer de partijleiders hun mede- werking zullen weigeren, dan zal generaal Kondilis een kabinet vonnen uit zijn vrien- den, met wien hij dian zijn program zal door- voeren. Ten opziehte van de buitenlandsche poli tick verklaarde generaal Kondilis, dat hij met affle buurstaten in volkomen vriendlschap wil samenwerken. Ook met Italie zal hij goedt betrekkixngen onderhouden. Er zal geen wij- ziging komen in de buitenlandSChe politiek ten opziehte van de gesloten verdragen. Een Reuter-bericht uit Athene meldt, dat mevrouw Pangalos bij het verlaten van het militaire hospitaal na bazoek aan haar echt- genoot, door de menigte werd uitgejouwd. Pangalos zal naar het eiland Aegina ge- bracht worden, teneinde zijn leven tegen de woede der Atbeners te beschermen. Kondoeriotis besloot het presidentschap defintief te aanvaarden tot de nieuwe verkie zingen. Maandagavond kwamen de leiders van alle politieke partijen bijeen. Zij zouden tot de conclusie zijn gekomen, dat het vormen van em coalitieregeering de eenige oplossing van de politieke problemen is. Naar gemeld wordt, is in de gebieden noordwestelijk van Saloniki een krachtig ar- tillerievuur hoorbaar: De Bulgaarsche grens- wacht heeft reeds voorzorgsmaatregelon ge- troffen om het overschrijden van de grens dOor vluchtende Grieksche troepen te vei'hin- deren. Het schijnt, dat de revoktie-beweging te Athene toch ook nog, zij het ook gedeelte- ♦ijk, op tegenstand is gestooten DE STAKING DER BRITSCHE MIJNWERKERS. Wie heeft gelijk? Lloyd George, die Maandagavond een li- berale vergadering te Holyhead toesprak, is het antwoord niet schuldig gebleven op den aanval van Churchill van j.l. Zaterdag. De liberale leider zeide: „Mijn vriend Cuhrchill is zeer verontwaardigd, omdlat ik critiek heb geoefmd op den leider, dien hij leidt .-*■ den premier, aien hij met waarlijk wreede ontstuimigheid in een kring voert. Het verbaast mij niets, datn de arme man naar Aix-les-Bains is gevlucht." En verder: „Toen een delegatie naar Ame- rika ging om gelden in te zamelen ten behoe- ve van de mijnwerkefs en hun gezinnen, schreef den heer Baldwin een brief om de Amerikanen er van af te houden hiervoor in te teekenen. Ik noemde dit een lagen brief, en zoo noem ik het nu weer. Mm heeft mij gezegd, dat ik het karakter van den premier besmeur. Maar hij besmeurt het karakter van een millioen arbeiders van dit land." Want ik ben na onderzoek tot de overtui- ging gekomen, aldus Lloyd George, dat er werkelijk ellende heersoht. Productie be per king noodig? De econoom Sir Alfred Mond, voorzitter van het dezer dagen ingestelde „Fuel Econo my Commitee", pleit in een betoog tot oplos sing van de moeilijkheden in de steenkoolin- dustrie voor een vermindering van de pro ductie. Hij wijt den bestaanden economischen toestand van de industrie aan overproductle, die naar zijn meening heeft geleid tot een ..slaughtering" van de prijzen. Een vermin dering van de productie met vijftien pCt. zou voldoende zijn. De werkhervatting Uit de Midlands wordt gemeld, dat van- daag verscheidene duizenden mijnwerkers het werk hebben hervat. Enkele Londensche bladen melden, dat Maandag in die verschillende kolenvelden 36.000 man aan den arbeid waren, doch voorzichtigen schattingen stellen het aantal op 25.000. Ongeregeldheden. Gister is de politic in het mijnbekken van Nottinghamshire tot verschillende arrestaties overgegaan wegens het lastigvallen van werhvilligen. In Ilkesftn zijn zes stakers gearresteerd! wegens het molesteeren van twee mijnwer kers, van wie er een in het kanaal werd ge- worpen. Cook weer aan het woord. Cook, de secretaris der Mijnwerkersfede- ratie, die gister in Norman ton het woord! voerde, verklaarde bereid te zijn een vrede te teekenen op den grondslag van een minimum- loon van tien shilling per dag. Het parlement weer bijeen Het parlement zal voor Maandag a.s. worden bijeengeroepen om de verlenging der noodhepalingm tijdms den duur der mijn werkersstaldnig goed te keuren. De werkzaaniheden zullen, naar wordt ver- wacht, niet langer dan twee dagen in beslag nemen EECONOMISCHE ONTWAPENING. De New Yorksche correspondent van de ..Times" seint aan zijn blad em uittreksel van een interview, dat de „New York Times heeft gehad met den bekenden Dmtschen econoom prof. Moritz Bonn, die de Vereenig- de Statm aanspoort, tot het uitwerken van- een plan voor economische ontwapening, „dat alle landen, klein en groot, de gelegen- heid dient te geven veilig, vreedzaam en ta- melijk vrii van vrees voor oorlog te leven. Hij maakt een tegenstelling tusschen het oprechte verlangen van het volk der Veree- nigde Staten naar militaire ontwapening, en de commercieele en- financieele agressie, die Europa drijft naar „een federatie van vrees," gericht tegen de Vereenigde Staten. Professor Bonn meent echter dat het stre- ven der Vereenigde Staten naar economi sche zelfgenoegzaamheid en paraatheid even zeker oorlog zal verwekken als het op- hoopen van wapentuig. Dit beteekent het op- stapelen van voorraden, het invoelen van landbouw- en industrieele protectie tot een omvang, die de bestaande tarieven in het niet doen verzinken en tenslotte een financi- eelen last zullen tengevolge hebben, veel grooter dan de tegenwoordige bewapenings- kosten. Intusschm probeeren de Vereenigde Staten hun overvloedige natuurlijke rijkdom- men te deelen met armer landen door de ex- porten, die zij met reusachtige handelscredie- ten bevorderen. Deze politiek, zegt Bonn, wekt het diepste wantrouwen in Europa, omdat Europa nog nooit een staat tot groote macht heeft zien stijgen, zonder dat het 't bewustzijn heeft dat deze zal worden misbruikt. Hoewel men in Europa erkent, dat het Amerikaansche volk niet gewonnen kan worden voor een systematische, doelbewuste imperialistisohe politiek, beseft het vagelijk dat er zich een geweldig economisch mechanisme ontwik- kelt, waaruit Amerika als de „war lord" der wereld te voorschijn komt. Bonn wijst er op, dat de pogingen van dm Amerikaanschen crediteur om de Europee- sche schulden te innen in Europa de verden- king hebben gewekt, dat de V. S. „een gewel dig plan willen uitvoeren voor em inter- nationaal economisch systeem van slavernij een verdenking, die door prof. Bonn zelf fan- tastisch wordt genoered, doch die niettemm gekoesterd wordt. Tenslotte, zegt Bonn, zijn de Vereenigde Staten, hoewel buiten den Volkenbond ge bleven, innig met Europa verbonden, inniger dan velen beseffen. De betrekkingen tus schen debiteur en crediteur brengen vaak een nauwere samenwerking met zich mede dan „entangling alliances." DE AGHTERSTAND IN DE UITBE- TALING DER LOONEN IN RUSLAND De sovjet-bladen wijzen er op, dat de achterstand in de uitbetaling der loonen bij de staatsindustrie den laatsten tijd weder een bedenkelijk grooten omvang aanneemt. Niet alleen komt het euvel thans bij ongeveer alle takken van industrie voor, maar ook de be- dragen van dm achterstand stijgen. Dit ver- schijnsel, en ook het onvoldoende binenko- men der belastingen, waarvan in een dezer dagen verschenen officieel rapport wordt melding gemaakt, leggen getuigems af van den uiterst moeilijken financieelen toestand, waarin de staatsindustrie verkeert. In ver- band met den achterstand in de loonbeta- ling neemt, volgens de Roel, ook de ontevre denheid onder de arbeiders toe. Koejbysjef heeft een order uitgevaardigd, waarin op korten termijn liquid a tie van den achterstand wordit gelast, doch uit dm aard der zaak kan dit bevel weinig uitwerken, daar de middelen ontbreken. Evenmin is veel heil te verwach ten van de instelling van een nieuwe, buiten- gewone commissie, onder voorzitterschap van den volkscommissaris van arbeid, waar- toe dezer dagm besloten is en wier taak zal zijn te bevorderen, dat de bestaande achter stand zoo snel mogelijk wordt ingehaald. Wat dm achterstand in de betaling der be- lasting aangaat, heeft de raad van volkscom missarissen besloten, voortaan krachtiger op te treden dan tot nu toe is geschied. KLOPJAOHTEN OP WOLVEN IN RUSLAND. De Moskousche Sovjet heeft, naar de „Is- westija" meldt, een verordening uitgevaar digd, volgens welke de plaatselijke Sovjets in het gouvernement Moskou alle medewerking moeten verleenen aan de personen, die klop- jachten op wolven houden. Voor elken gedoo- den wolf wordt een premie van 15 roebel be- taald m voor elke wolvin 20 roebel, terwijl, wanneer een nest jonge wolven gevonden wordt, 5 roebel voor elk dier wordt uitge- keerd. HET BULGAARSCHE ANTWOORD AAN DE BUREN. De Bulgaarsche minister van Buitenland- l sche Zaken is naar Varaa vertrokken om den koning den tekst van het antwoord aan de buurstaten ter goedkeuring voor te leggen. Oorspronkelijk zou de nota vandaag worden overhandigd, doch in verband met dm toe stand in Griekenland, is het waarschijnlijk dat de verzmding nog zal worden uitge- steld. DE KERKWETTEN IN MEXICO. De hoop op een spoedige bijlegging van het religieus conflict is teleurgesteld door- dat het katholieke epiccopaat met algemeene stemmen besloot de kerkaiensten voor het oo- genblik niet te hervatten. De boycot zal wor den voortgezet en intuschen zullm de kefk- leiders de plannen bespreken voor een cam- pagne ten gunste eener amendeering der grondwet. DE SEKTE VAN O. L. V. DER TRANEN. In October zal voor de rechtbank te Melun de zaak behandeld worden van de mishande- ljng, in het begin van dit jaar, van den pas- toor van Bombon door eenige mannen en vrouwen, uit Bordeaux met dit doel overge- komen. Het waren, naar men zich herinnert, aanhangers en aanhangsters van de sekte van O. L. V. der tranen, welker hoofd Marie Mesmin was. Aanvankelijk waren de beide mannelijkie verdachten wegens ontoereken- baarheid buiten vervolging gesteld, maar naar aanleiding van protesten der advoca- ten van den mishandelden pastoor werd een nieuw geneeskundig onderzoek ingesteld, als gevolg waarvan de twee mannen volkomen toerekenbaar verklaard werden. Zij zullen dus met hun gezellinnen in de beklaagden- bank moeten plaats nemen. BOSCHBRANDEN BIJ BORDEAUX. Naar gemeld wordt, zijn op verscheidene plaatsen in de sparrenwouden langs de Ga ronne boschbranden uitgebrokea. Over een afstand van 8 mijlen zijn de bosschen ten deele door brand vernield. De ontwikkeling van rook is zoo sterk, dat het merkbaar is in Bordeaux, dat op 2 K.M. afstand van den haard is gelegen. Bij het aanbreken van den nacht heeft de bevolking gister met behulp van de gendarmerie m de militairen het vuur kutinen overmeesteren. Ook uit de om- geving van Toulon worden boschbranden ge meld. Reeds zijn verscheidene hectaren bosch verwoest. ONSCHULDIG SPEL? Drie bekende figuren zijn in Evian-les- Bains vereenigd: Mellon, de Amerikaansche staatssecretaris van financien, Strong, de di- recteur der Federal Bank, en Parker Gilbert, de agent-generaal der schadevergoedingsbeta- lingen. Het eenige wat het B. T. A. van de onb moeting dezer groothedm meldt, is dat zij alle dagen tezamen golf spelm. ONTEVREDENHEID IN HET SPAANSCHE LEG-ER. Het „Journal" verneemt uit San Sebasti an. dat de jongste maatregelen, waarbij een radicale wijziging wordt gebracht in de voorwaardm van bevordering der officieren van genie en artillerie, tot algemeene protes ten hebben geleid van de officieren dezer corpsen en tot vestingstraf voor den iuspec- teur .der gmie, generaal Montero, met wien alle genie-officierenp zich solidair hebbm ver- klaard Als het nieuwe besluit niet wordt inge- trokken, zou, volgens het „Journal", Spanje weleens bedreigd kunnm worden door een nieuwe opstandige beweging onder de mili tairen. HET COMPLOT TEGEN MOESTAFA KEMAL. Uit Angora wordt geseind, dat het O. M. in het proces tegen de Jong Turken de vol- gende straffm geeischt heeft. Voor de beide oud-ministers Dsjavid en dr. Nasim, alsmede voor Hilmi en Mail de doodstraf of levms- langm dwangarbeid. Voor zeven andere be klaagden, onder wie de oud-minister-presi- dent Reoef, levenslange verbanning. EEN NIEUW PANOPTICUM TE LONDEN. Zooals men zich herinnert is geruimen tljd i geleden het bekende Londensche wassenbeel- denspel Madame Tussand's grootmdeels I door brand vernield. Aanvankelijk lag het niet in het voornemen, het Londensche pa- I nopticum weder op te bouwen, doch thans lezen wij in de Engelsche bladen dat de heer John Tassaud bezig is met plannen tot her- stel van de wassenbeelden. Drie honderd beelden zullm vernieuwd moeten worden, waarmede geruimen tijd gemoeid zal gaan. De nieuwe verzameling zal bestaan uit on geveer duizend modellen van bekmde per soonlijkheden uit het veyleden. Aan het nieu we panopticum zullen intusschen em groote |bioscoop en een restaurant worden verbon den. DE VREE MDELING ENBELASTING IN BELGIe. Naar aanleiding van het decreet van 14 Augustus j.l., waarbij de „taxe de sejour" in Belgie van 10 op 20 pet. wordt verhoogd voor den huur van kamers in hotels of etage- woningen en van 10 op 15 pet. voor volledig pension, heeft de Brusselecbe correspondmt van de „Daily Telegraph" een onderhoud gehad met Vandervelae, dm minister van bui- tmlandsche zaken, die verzekerde dat de maatregel geenszins speciaal tegen Engel- schen, Amerikanen of Nederlanders is ge richt. Hij betreft alien, die hun vaste woon- plaats in een land met hooge valuta hebben, ook al zijn het Belgen of Franschm. Het gaat dus am de woonplaats m niet om de na- ti-onaliteit der belastingplichtigen. De minis ter meend-e dat de Belaische taxe uiterst be scheiden is, vergeleken met die, welke andere landen hebben ingevoerd. Bovendim is de belasting slechts van toepassing op uitga- ven, welke een bepaald maximum overschrij den. Vandervelde verklaarde voorts, dat de maatregel niet den minsten invloed- op het vreemdelingenbezoek heeftgehad. In Blan- kenberghe hebben weliswaar emige onbe- langrijke incidenten plaats gehad tusschen Belgen en Duitschers, doch deze aldus de minister werden door onbeschaamdheid der laatsten veroorzaakt. Thans trekken ein- delooze rijen autocars met buitenlandsche toeristen door de straten der Belgische ste- den, welke niet anders dan uitingen van sympathie opwekken. Uit het onderhoud blijkt voorts, dat tot de landen met gedeprecieerde valuta, welker in- woners van de belasting zijn vriigesteld, be halve Frankrijk en Italie, nog behooren BuT- garije, Luxemburg, Griekenland, Polen, Por tugal. Koemenie, Tsjecho-Slowakije en Zuidu Slavie. DUITSCHLANDS TOELATING TOT DEN VOLKENBOND. Reuter meldt uit Montevideo, uit geloof- waardige bron nog wel, dat de gedelegeerden van Uruguay den eisch van Duitschland in- zake een permanenten zetel in dm Volkm- bondsraad zullen steunen. Er was geen aan leiding om te meenen, dat Uruguay, lid van den Raad, zich tegen de toekenning van een permanenten zetel aan Duitschland zou ver- zetten. En het bericht zal dus vermoedelijk wel zoo moeten worden gelezen, dat Uryguay den eisch zal steunen, dat alleen aan Duitsch land een permanmte zetel zou warden toege- staan. ITALIe's VLOOTPOLITIEK. De door den Amerikaanschen minister Van buitenlandsche zaken, Kellog, te Pittsburgh gehouden rede, die algemeen geinterprqt&ejiU wordt als een eerste stap tot het bijeenroepen van een nieuwe maritieme ontwapeningscon- ferentie te Washington, is met opvallend gebrek aan vertrouwen in Italiaansche offi cieeie kringen ontvangen. Men is hier van gevoelen, 'dat het voornaamste streven van een dergelijke conferentie gericht zou zijn op de inkri mp'ing van kruisers, torpedojagers en onderzeebooten en Italie is beslist gekant te gen iedere beperking van deze klasse van oorlogsmateriaal. Het ministerie van buiten landsche zaken weigerde gister Kellogg's re de oflicieel te commenteeren, aangezien nog geen beslissing genomen was in zake de offi cieeie houding van Italie. Uit gesprekken met verscheidene ambtena- ren van het minsterie van marine blijkt even- wel dat Italie zich zou verzetten tegen iedere poging om de kleine oorlogseemheden ter zee te beperken. Italie is van meening, dat krui sers, torpedojagers en onderzeebooten de eenieg types oorlogsbcdenis zijn, die door de arinere naties kunnen worden aangeschaft en het ziet in een poging om deze bewapening te beperken een streven om de huidige Ameri- kaansch-Britsche vlootsuprematie te consoli- deeren. Een beperking der kleine strijdkrach- tra zou tevens beoogen den huidigen status quo te bestendigen. Italie voelt daarentegen, dat zijn huidige vlootsterkte onvoldoende is. Daarom zal Italie zich verzetten tegen iedere overeenkomst, welke de huidige vlootsterkte der naties definitief onveranderlijk zou ver- klaren. Het succes van een ontwapeningscon- ferentie wordt in hvijfel getrokken, aangezien naar verwacht wordt, alleen Engeland en Amerika een beperking van het aantal krui sers, torpedojagers en onderzeebooten zullen voorstaan. De „Gioraale d'ltalia" schrijft, dat de klei ne marine-eenheden, waarvan een inkrimping verlangd wordt, het eenige middel van verde- diging zijn voor de naties die uitgebreide kustlijnen te beschermen hebben. PROPAGANDA VOOR DEN I SOVJETS. Een van de propaganda-middelen van de bolsjewiki is de organisatie van reizen van delegaties van buitenlanders naar Rusland. De leden van dergelijke delegaties worden dan goed uitgezocht, waarbij gezorgd wordt, dat niemand van hen Russisch kent. Het is ook verboden eigen tolken mede te nemen, zoodat de delegatie geheel op de officieeie tolken van de bolsjewiki zijn aangewezen. Er bestaan tegenwoordig in Rusland spe- ciale scholm, waar dergelijke tolken worden opgeleid en waar zij worden voorbereid voor de propaganda. De reizen van die delegaties kosten den Russichen staat veel geld, maar de propaganda, die de leden van deze dele gaties later thuis voeren, is, meent men, wel de onkosten waard. Daarom worden na overal dergelijke delegaties georganiseerd. Ook in ons land is er volgens het Hbl. een streven om een dergelijke delegatie naar Rus land te sturen. Het kost niets, want alle* wordt betaald door dm Russisch en belas- tingbetaler, en het is prettig een dergelijke reis te onderaetnen, in prima hotels te logee- ren en later als Russisch deskundige te gel den zonder iets van de Russische toestanden te weten. COURANT. MMHI

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1