Alkmaarsche Gourant Geldkoningen. ADVEHTEERT Iff DE ALKMAARSGHE COURANT! FEUILLETON. Woensdag 25 Aug. No. 199 1926 Hflnderd Acfit en Twintigsti Jaargang, GEMEENTELIJKE SCHOOL VOOR VOORB E RE IDEND MIDDE1LBAAR TECHNISCH ONDERWIJS TE ALKMAAR. t INSCHRIJVING VAN NIEUWE LEERLINGEN. De INSCHRIJVING is OPENGESTELD van 20 TOT EN MET 28 AUGUSTUS a.s., in bet gebouw der AMBACHTSSCHOOL, des voormiddags van 9 tot 12 en des nam id- dags van 2 tot 5 uur. Leerlingen van Ambachtsscholen met een yolledig kerplati voor het voortgezet lager onderwijs kunnen reeds na het doorloopen van de 2e klasse worden toegelaten, mits zij het derde leerjaar aan de Ambaclitsschool te Alkmaar volgen. Leerlingen met het diploma Ambachts- school of zij die naar de 5e klasse van de Ge- meentelijke Avondschool voor Nijverheids- onderwijs zijn bevorderd, kunnen onmiddel- lijk worden toegelaten, onder overlegging van hun rapportboekje en een verklaring van den Directeur dat ze voldoende aanleg heb- ben voor voortgezette studie in de technische vakken. Het schoolgeld wordt geheven naar het in- komen en is zeer laag gesteld. De school geeft opleiding voor het toela- tings-examen eener Middelbare Technische School. De lessen worden in de avonduren gege ven. Aanvang 1 September a.s. Nadere inlichtingen bij den Directeur. Alkmaar, 19 Augustus 1926. A. FLEDDERUS. Cuifenland DE DEPORTATIE VAN ABD EL KRIM. Het B. T. A. meldt nader uit Casablanca omtrent de deportatie van Abd el Krim, dat bij d 27en Augustus uit Fez zal vertrek ken om zich naar Casablanca te begeven waar hij zich den 29en zal inschepen met be stemming naar Marseille. Hij zal door zijn familie worden vergezeld en voorts begeleid worden door een officier, die hem naar zijn toekomstig verblijf zal geleiden. BELASTING ONTDUIKING DOOR RECHTERS. De Duitsche rijksminister van financien heeft een uiterst scherp schrijven gezonden aan den Pruisische minister van justitie, waarbij hij er op wijst, dat in vele gevallen Duitsche rechters de belasting ontduiken door hun bijverdiensten als scheidsrechter of als medewerkers aan bladen en tijdschrif- ten niet aan te geven. Van een rechter moet in dezen strikte eerlijkheid geeischt worden Een zeer hooggeplaatst rechter in West Duitschland heeft, vertelt het Hbl., reeds 5000 Mark boete moeten betalen en is onmid dellijk ontslagen. WEER EEN ANTI-FASCISTISCHE MAATREGEL IN ITALIe. Volgens een besluit van het fascistische di rectorium zullen fascistische advocaten voor taan niet meer de verdediging op zich nemen van anti-fascistische clienten of van clienten, die beschuldigd worden van handelingen ten nadeele der fascistische partij. Hoewel er geen speciale bepaling is ge maakt voor gewone zaken, wordt, naar de Times meldt, niettemin aangenomen, dat voor die zaken, welke een anti-sociaal of immoreel karakter dragen, en waarbij anti-fascisten zijn betrokken, de aandacht van de fascisti sche rechtsgeleerden van hooger hand geves- tigd zal worden op de politieke overtuiging van hun clienten. Deze maatregelen worden 'door de fascistische pers met groot enthou- saasme onvangen. BEDEVAART N?lAR DE IJZER. Onder zeer groote belanigstelllfag had Zondagmorgen de zevende bedevaart van de Vlamingen naar de graven van de IJzer plaats, aldus het Hbl. Uit de veret afgelte- gen dorp en van het Vliaamsche l and tot b ij Nededandsch Limburg toe waren b-elang- hebbenden ten getale van een vijftig duizend roan met behulp van ale mogelijike voerttui- gen naar Dixmuiden gestroomd. De gan- sche stad was bevlagd met Vliaamsche Leeuwenvlagigen, waaronder hier en daar de Beligilsche ddekileur hinig. Te e® uur werd op de buitenigewoon ruime markt, die zwart was van vollk, waar- boven de vlagigen en standaarden der deel- nemende vereeniginigen waaiden, een mis opgedlragen ter nagedachteni® van de ge- Geautariseerde vertaling naar het Engelsch van E. Philips Oppenheim door W. M D. Spies—Van der Linden. 28) „Dag juffrouw Longworht, hoe maakt u het?" zei deze. „lk had er geen idee van, dat wij mede-reizigers waren." Zij was bijna te verbaasd om hem behoor- lijk te beantwoorden, maar zij stamelde wat over een onverwachte reis. Naderhand, op weg naar haar hut, haalde zij hem in bij een van de trappen en legde haar hand op zijn arm. „Mijnheer Littleson," zeide zij, „zoudt u mij een dienst willen bewijzen?" Natuurlijk," antwoordde hij. „Niets zal mij aangenamer zijn." „Vertel aan niemand iets over mij," smeek- te zij. „Ik bedoel over mijn oom, of ook maar jets in verband daarmee. Ik steek over naar Engeland voor lets heel dwaas, en ik heb maar liever, dat het niet bekend is." Het werd Littleson wat ernstig te.moede. Hij was geen kwade kerel en Virginia was niet veel meer dan een bekoorlijk kind, ter wijl zij daar zoo met smeekende oogen en even geopende lippen naar hem stond op te zien. „Meent u," vroeg hij, „dat u van uw oom bent weggeloopen?" «JDat niet benaajt." ap.twoordde zii- „Miid sneuvelden. Daama had een optochi plaats naar het Vlaamsche Kruis aan de IJzer, waar de eerste heipaal voor het definitieve monument zou worden geheid. Een ootzag- lijike menigte was hier aanwezig. Nadat onder de leidiog van Jef van Hoof een paar liederen waren uiiigevoerd, kwam advocaat Borginon uic naam van de Vlaam sche oud-strijders aan het woord. Hij liet uitkomem, dat de Vlamingen, die hier waren gesneuveld, eigenlijk hun leven voor het Vlaamsche vollk hadden gegeven en dat de Belgische staat aan zijn plicht te kort deed, door te weigeren Vlaanderen recht te laten wedervaren. Die Vlamimgen zijn niet geval len voor den staat, die Vlaanderen ver- dirukt, maar opdat Vlaanderen leven zouk De gesneuvelden zouden zeker niet hebben be- grepen, dat Vlaanderen van wie ook de toe- lating had moeten afbedelen om zijn recht op zelfbeschMing uit te oefenen op de voor de Vlamingen het meest voordeelige wijze, ook wanneer deze al of niet overeen te bren- gen was met den huidigen vonn of zelfs met het voortbestaan van den Bellgischen staat en ook zouden zij, meende spreker, met af'keer getuige zijn geweest van de thans bestaaode tweedracht. Op touw aan het Vlaamsche ideaal dirong Borginon ten slotte aan. Daarna sprak prof. Hans Daels, voorzit- ter van het inrichtingscomite, die moeders en kmderen van gesneuvelde Vlaamsche sol- datcn, wier nagedachtenis hij met ontiroe- rende woorden huldigde, verzocht om met hem den eersten paal van het monument te heien. Na die plechtigheid hield aalmoezenier Nobels een godsdienstige rede in verband met het offer, door de Vlaamsche soldaten tijdens den oorlog gebracht. Ten slotte sprak dr. Mol'ler uit naam van het Algemeen Nederlandsch Verbond enlkele woorden uit om den dank van den gansehen Dietsehen stam te betuigen aan het Vlaam sche volk, dat het voorbeeld gaf van ge trouwheid aan eigen taal en eiigen zeden. Nederland kon niet.- anders brengen dan zijn dank en enkele woorden, maar weinig da- den; doch de Nederlanders voeleo sterke be- wondering voor Vlaanderen, een spruit van den Dietsehen stam, alsodk een groote sympathie met den in Vlaanderen gevoerden strijd. Met Vlaanderen ate voorbeeld moet Nederland in echt christelijlke deugd trouw blijven aan eigen taal, eigen zeden en eigen beschaving. Na het neerleggen van een groot aantal bloemtuilen voor het monument en het doen van een gebed voor de gekerkerde en voor de afwezige Vlamingen werd de plechtigheid besloten. HET BANDIETENWEZEN OP CORSIKA. Eenige maanden geled'en werd in den strijd tegen het Corsikaansche bandietenwezen door de politie een groota overwinning behaalc door het sneuvelcn van Romanetti, „roi du maquis", in eeci hinderlaag. Als een merkwaardig staaltje van den ge- vaarlijken invloed, welke dat bandietenwezen in de streken tot voor kort nog op de maat- schappelijke samenleving uitoefende, kan het volgende gelden De naam en het romantsch leven van den gedooden bandietenaanvoerder werden weer druk besproken, omdat nu pas gebleken is, dat tusschen een burgemeester en Romanetti nauwe betrekkingen werden onderhouden. Deze burgervader n.l., aan wiens hoede de burgerij van Alata was toevertrouwd, koes- terde sinds lang het hevige verlangen in het bezit te komen van het huis van een van zijn medeburgers, die echter hard'nekkig weigerde zijn eigendom te verkoopen, al ware het den burgemeester zelf. Niet gewoon zijn wen- schen te zien gedwarsboomd, stelde de bur gemeester zich in verbindidng met zijn vriend Romanetti. Deze ging op een goeden dag op bezoek bij den huiseigenaar, en verzekerde hem heel vriend'sehappelijk, terwijl hij zacht- jes over de kolven van zijn revolvers in zijn gordel streek, dat hij hem een goeden raad wilde geven en wel om zijn huis te verkoopen aan den burgemeester, teneinde te vermiiden, dat hem een ongeluk zou overkomen. Waar- aan Romanetti toevoegde, dat de kooppennin gen niet dadelijk betaald zouden worden, daar de burgemester zeker wilde zijn, dat de huiseigenaar geen klacht tegen hem zou in dicnen. E>eze begreep wel, dat er niets anders op- zat, dan den -goedgemeenden raad op te vol gen. De burgemeester van zijn kant hield zich aan de afspraak; na eenige maanden voldeed hij den koopprijs, toen hij meende, dat wel voldoende tijd verstreken was om de woede van zijn slachtoffer te doen bedaren. De dood van Romanetti heeft den man ech ter weer moed doen vatten. Met't gevolg, dat de burgemeester van Alata thans in de gevan- genis zit te mediteeren over het gevaarlijke oom vond het heel goed, dat ik wegging, maar hij weet niet precies, waar in ben en dat weten ze bij mij thuis ook niet. Wilt u mijn geheim bewaren, als't u blieft?" „Zeer zeker!" antwoordde hij. „Voor iedereen aan boord en ook, als u brieven zendt uit Queenstown?" „Wel, ik zal probeeren te doen, wat u mij vraagt," antwoordde hij, „maar voordat we van boord gaan, zou ik nog graag eens met u willen praten." Hij ging peinzend naar zijn hut. De ge- dachte was nog niet in hem opgekomen, dat Virginia's reis naar Londen en de zijne mogelijk iets gemeen konden hebben. HOOFDSTUK II. Overpeinzingen. Voordat er vele uren van de reis voorbij gegaan waren, had Littleson gemerkt, dat Virginia niet in 't oog loopend, maar toch onmiskenbaar trachtte hem te ontwijken. Hij had te Cambridge gestudeerd, was een soort athleet en een gezien jongmensch van goede familie; de gedachte kwam echter geen oogenblik in hem op, dat er iets per- soonlijks in haar gevoelens kon zijn. Hij kwam daarom tot de conclusie, dat zij of ont- dekt had, dat hij niet vreemd was aan Stel la's daad, of dat zij het dod van haar reis naar Europa voor hem wenschte geheim te louden. Op den middag van den dag, dat zij Hem voor den eersten keer duidelijk getoond had, dat zij hem od een afstand .wilde houden, van al fe intieme relaties met illustre" perso nages als wijlen zijn vriendi Romanetti. Wellicht, dat bij het rechtsgeding te Ajac- cio verschillende hoofdstukken uit het leven van dezen modernen rooverfaoofdman nader belicjit zullep worden. CRISIS IN HET BELGISCHE - PRUKKERSVAK. 1 De Belgische drukkerijen maken thans een ernstigp": crisis door, daar bij gebrek aan be- stellingen'.wekelijks arbeiders moeten worden otnslagen" Te Brussel zijn thans 600 ietter- zetters werkloos. De werkgeversvereeniging heeft de bestaande arbeidsovereenkomst opge- zegd en, over een nieuwe overeenko-mst zal nog worden onderhandeld. V TRAGISCHE DOOD. J Op tragische wijze is dezer dagen de be- kende Hongaarsch-Jocdsche dichter Nicholas Adler om it leven gekomen. Adler, die blind was en'onder het pseudoniem Saf Aacc on- derscheidene bundels verzen publiceerde, kwam op 54-jarigen leeftijd als slachtoffer van eehvanti-semietischen boycot door den hengerdood 'om het leven. Van zijn verzen zijn verschillende popupaire Hongaarsche volkshymnengeworden. OM EUFEN EN MALMEDY. Van 'beypegde zijde wordt met betrekking tot de bericjiten in zake Eupen en Malmedy het voigehdefaan het Wolff-bureau medege- deeld: Bij,.besprekingen tusschen Duitsche en Belgische financiers over Duitsche mede- werking bij internationale planntn tot be- scherming der Belgische valuta werd, zonder bijzonder initjatief van Duitsche zijde, het denkbeeld geoppera, dat een Duitsch-Belgisch samcngaan op financieel en economisch ge- bied beyorderd1 zou worden door een overeen- komst a'angaande het toekomstig lot van Eu pen en Malmedy. Ook van Belgische zijde scheen men dit in te zien. Dezebesprekiogen droegen geen officieel karakter als..onderhandelingen tusschen re- geeringen, dcch natuurlijk droeg de Duitsche rcgeeririg kennis er van en even natuurlijk volg-de zij ,de besprekingen met de grootste belangstelling. DE MOORD OP DE PARIJSCHE g;r :v,' TELEFONISTE. Het verhaal, dat de politie Vrijdag heeft gegeven .aangaande de arrestatie van Gyot, den millionhair, die bekend heeft de moorde- naar te zijn van Marie Louise Beulagnes, blijlct thans volkomen gefantaseerd te zijn. De vader van Guyoc had enkele aanwijzingen ge geven, die tpt de arrestatie hebben geleid. Guyot Sr., die burgemeester is van een plaats- je in de nabijheid1 van Parijs, achtte het in het belang van zijn zpon zelf, zich aan de politie over te leveren. Hij nam enkele politie-autori- teiten en oude vrienden in vertrouwen, en er werd een samenkomst tusschen vader en zoon in het Quartier Latin in elkaar gezet. Inder- daad was Guyot Jr. daar op het afgespro- ken uur Donderdagavond aanwezig en na een aandoenlijke scene gaf de vader zijn zoon aan de politie over. Het verhaal, dat omtrent de arrestatie ge geven was, had slechts ten doel den vader voor eventueele gevolgen van zijn daad te be- schermen. Vijf uur lang is Guyot Jr. aan een verhoor onderworpen, waarbij hij ten slotte bekende. Bij een ruzie, zoo zeide hij, sloeg en trapte het meisje mij in het gelaat. Voor een oogen blik verloor ik mijn zelfbeheersching. Op dat oogenblik bevonden wij ons nog in den auto Buiten mijzelf van woede greep ik haar bij den keel en ik liet haar niet los, voordat zij dood neerviel. Nog steeds buiten mijzelf en niet wetend wat te doen, droeg ik het lijk uit den auto en legde het naast een hooiberg op een korenveld. Toen kwam het plan in mij op, het hooi in brand te steken, in de hoop, dat op die wijze de sporen van mijn misdaad zouden verdwijnen. Provincial nieuws VAN TEXEL. .De raad der gemeente Texel vergaderde 21 Augustus. Aanwezig waren- die voorzitter, Burge meester Oort en 12 leden (een vacature). Ingekomen stukken: 1. Een verzoekschrift van de Texe-teche Onderwijzersvereeniginig, om het minimum aarutal leerlimgen voor vervoligonderwijs voor elken enrsus te bepalen op 6 voor twee- mans en op 9 voor 3 mans scholen. Zal later in behandeling komen. Dankbetuigiing van den gemeemte-arfbeider Spigt voor de verlleende tegemoetkoming in zijn woninghuur. Opname van kas en boeken bij den ge me en'te-ontvanger. Het batig sald-o was f 3733,38; met alles ging men accoord. Mededeelini^ werd gedaan, dat de vaca- kwam hij op een gegeven moment met zijn stoel naast -haar zitten. „Ik ben niet van plan u heel erg lang las- tig te vallen, juffrouw Longworth," zei hij, „maar ik kan niet nalaten u een vraag te doen. Ik verlang niet van u, dat u een moge- 'ijke belofte breekt, zelf lean ik u ook niet veel zeggen, maar ik zou graag willen weten of uw bezoek aan Engeland iets te maken heeft, met wat er op zekeren middag in de biblio- theek van uw oom gebeurde." „U weet daar dus van af?" vroeg zij kahn. „Ja," antwoordde hij. „Ik weet, dat er een stuk gestolen werd door uw nichtje, die het aan iemand gaf, wiens naam ik niet noemen wil, maar die nu in Europa is. Ik wil u ook dit zeggen: ik steek naar Engeland over om dien man in het oog te houden. Het is eigen- aardig, dat u, die ook in de zaak gemoeid was, nu met dezelfde boot de overtocht maakt." „Het doel van mijn reis gaat niemand aan, behalve mijzelf," zei Virginia terwijl zij over de zee staarde. De jonge man koikte. „Ik verwachtte, dat u dat zoudt zeggen," merkte hij kalm op. „Toch, onze ontmoeting noopte mij tot deze vraag. Als ik u in Lon den met iets van dienst kan zijn, dan hoop ik, dat u mij dat dadelijk zult laten weten. Uw oom zou't mij nooit vergeven, als ik niet alles voor u deed, wat ik kon." Virginia lachte eenigszins bitter. „Mijn oom," zeide zij, „zal waarschijnlijk zijn hoofd niet over mij breken. Hij heeft in 't vervolg mijn diensten niet meer noodig. Als ik terug ga, ga ik weer na§r mijn eigen ture Dros nog onvervuld te. Het Gentraal Stembureau heeft achtereenivolgens aange- wezen de heer-en Visser, Lieuwen, Koninig, Koppen, Kuiper, Duinker, Beumkes, Brans, die alien hebben bedanikt. Thans zal wor d-en aangewezen de beer Jan Buys van De Cocksdorp. 2. De Gemeenterekening over 1925 werd aangeboden en in ha-n-den gesteld van de heeren De Graaf, A. Boon en Epe. Verzocht werd met het onderzoek spoed te willen be t.rachten, daar uiterlijk over 3 weken weder Raad zal gehouden worden en dan goed keuring moet kunnen volgen. 3. E)e rekening over het jaar 1925 van het Algemeen Armbestuur wordt in handen ge steld van de heeren Keesom, Reeper en Vonk 4. De rekening van het Algemeen Wees huis kwam in handen van de heeren Stoep ker, Pisart en S. Keijzer. 5. De rekening van het Gem. Electr. Be drijf, wordit op advies \an de Commissve (Pisart, S. Keijzer en J. B. Boon) op een batig saldo van f 792.69 lA voorlooplg vas-tigesteld. Er waren geen op- of aanmer- krngen. 6. Aan mej. C. j. LangeveldFlierman wordt als gemeente-vroedvrouw op haar verzoek eervol omtslag vedeend. De Voorzitter bracbt hierbij woordien van dank voor hetgeen de nu ontslagene voor de gemeente heeft gedaan; ze werd ge schetst ate werkzaam en ijverig en als iemand, die met toewijding haar plicht heeft gedaan. Spreker meende namens den Raad en namens vele moeders in de gemeente te spreken, wanneer hij zijn beste wenschen uitsprak voor de toekomst van mej. Lange veld—Flierman. De heer A. Boon vroeg hierna aan den voorzitter, of er een opvolgster benoemc zal worden, waarop de voorzitter zei, dat er over gedacht en gesproken is, doch dat bij B. en W. nog geen overeenstemminig is. Men meent, dat er voldoende v-erloskundige hulp in de gemeente aanwezig is. De heer De Graaf zou door verplaatsing van geneesheeren op de verschillende dorpen een beteren toestand wenschen te brengen waarop de voorzitter aaramerkt, dat men maar niet over de dakters kan beschikken daaF 'het geen gemeente-geneesheeren zijn De heer De Graaf zou ze dan alien ge- meente-amfotenaren willen maken. 7. Opmakimg voordracht voor ben-oeming 2 leden van het college van zetters. Aftne- den moesten de heeren D. P. Bakker en T. de Wijn. Na eenige stemmingen zien de voor- drachte-n er aldus uit: le voordracht: D. P Bakker en Jan S. Geus Jfoz.2e voordracht: T. de Wijin en A. Biom. 8. Tot tijdelijk leeraar in Engei^che taal aan de zeevaartschool wordit voor 1925/'26 herbenoemd de heer A. T. Turkow. 9. Het regtement voor de zeevaartschool wortd volgens het voorstel van B. en W. ge- wljizi-gd, aangezien de Regeering ook eisohit, dat 1-es in draadioos seimen en ra-dio-telegra fie gegeven zal worden. Met 1 September a.s. treedt dit in werfking. 10. In verband met het vorenstaande wor den de verordeningen op de heffinig en invor- dering van sohooigelden voor het zeevaart- kundig onderwijs goedgekeurd. 11. De berekening wijst uit dat voor de openbare scholen ieder leering 12.31 heeft gekost. In verband hiermede wordt vastgesteld, dat voor de Ohristelijke school te Den Bung f 664.74 vergoed zal worden. Voor de school met den Bij'bel te Oosterend f 1978.26 H en voor de R.-K. school te Den Burg f 4058.57. 12. B. en W. stellen voor tot verbreedilng familie." Littleson had werkelijk met haar te doen. Hij voelde, dat tot op zekere hoogte dit alles zijn schuld was. „Dat is juist iets voor Phineas," zei hij. „Hard als staal en zonder een greintje mede- gevoel. Ik zie niet in, hoe u iets doen kunt aan wat gebeurde. U stond niets vrijwillig af. U hebt aan niemand wat verteld." „Mijn oom oordeelt alleen naar den uit- slag," zeide Virginia. Per slot van rekening is die manier onfeilbaar. En nu ga ik wat lezen. Vindt u het goed? Van praten krijg ik hoofdpijn." Hij boog en ging heen. Voor een uur of langer liep hij net dek aan de andere zijde op en neer en dacht na. Het was natuurlijk onmogelijk, dat dit kind den oceaan overstak in de hoop het stuk van Norris Vine los te krijgen, waar al hun aanbiedingen en hun overredingen hem niet hadden kunnen bewe- gen er afstand van te doen. En toch kon hij haar reis niet verklaren. Hij wist heel goed, dat Phineas Duge geen vrienden of familie in Engeland had. En pas een paar weken ge- leden had Virginia, toen zij aan tafel met hem praatte, hem verteld, dat zij vooreerst feen hoop koesterde naar Europa te gaan. ,ater op den dag, zond hij een marconigram naar New York. Misschien zou Weiss begrij- pen wat er achter stak, dat dit kind op de boot was. „U h'ebt dus toch een vriend van u aan boord ontmoet?" merkte Mildmay op, voor haar stoel stilstaande. „Hii is geen vriend van mii." zeide zij, .,en van den weg aan den Hoorn aan te koopen eenige s-tukjes grond en daarvoor beschik- baar te stellen een bedirag van f 400 voor aankoop en vain f 160 voor afheiningen enz. en aan den heer Kuipers aldaar te verhuren 314 M2 grond voor de som van 15. Na eenige bespreking wordt dit voorstel aangen-omen. 13. Verleenmg opdrachten voor het uit- brengen van stem omtrent verschillende be- sluiten in de eerstvolgend-e vergadering van aandeelhouders van de N. V. Texelsche Elec- triciteitsmaatsohappij. (T. E. M.). De vooitetcllen zijn de volgende: De Raad d-er gemeente Texel besluit, ten behoeve van de electrifkatie der ge meente Texel aan de N.V. „T. E. M." geves ttgd te Xexel ter leen te verstrekken een be- drag van 300,500 tegen een jaarlijksche rente van 4 3/4 pCt. en zulks met inachtne- ming van het na volgende a In de betrekikelijke overeenkomst met de „T.E.M." zullen de vervaldagen van de ren- ten en aflossingen worden bepaald op ten minste vijf dagen vroeger dan die, waarop de gemeente Texel de rente en i flossing heeft te voldoen van de leening, welke door haar in verband met de onderwerpelijke ka- pitaalsverstrekking is aangegaan met de Pensioenfomdsen voor Koloniale landsdie- naren en locale beambten, of zooveel dagen later als B. en W. mochten goedvinden. b. de rente en a flossing moeten worden voldaan ten kantore van den gemeente-ont- vanger; c. op het ter leen verstrekte kapitaal zal worden afgelost in het jaar 1928 ten minste 3500; in het jaar 1929 ten minste f 6500; in het jaar 1930 ten minste 3500; in het jaar 1931 tot en met uiterlijk hei jaar 1960 ten minste f 9400 per jaar. d. in-dien binnen de eerste vijf jaren na he- sluiten der overeenkomst de vennootschap meer dan de onder c gen-oemde minimumbe- dragen of wei het geheele resteerende bedrag wenscht af te lossen, zai door haar aan de gemeente Texel over het meerdere een ver- goeding van een ten hond-erd worden be taald. e. van het bedrag der leening zal in hel jaar 1926 ten minste 125.500 worden op- genomen en het resteerende bedrag voor I Juli 1927, z-ullende de opneming geschieder bij ronde sommen van minstens 50.000, in veelwouden van 1000. De Raad der gemexte Texel besluit: lo. Op de algemeene vergadering van aandeelhouders van de N. V. „T. E. M." za) door de gemeente Texel: a. worden voorgesteld en dienovereen komstig worden gestemd tot volstorting van de aandeel-en op 1 Januari 1927 of vroeger en alsdan op de data, nader door den Raad van commissarissen vast te stellen; b. bij de benoeming van 4 leden van den Raad van Commissarissen worden gestemd onderscheidenlijk op de heeren Smit Kleine, Bruin, R. P. Keijser en P. Verfcerne Jz. c. bij de benoeming van een E)irecteui worden gestemd1 op den heer P. A. de Rode; d. worden voorgesteld den Dirgdeur te be- noemen op tijdelijke aanstelling en in-gaande met den datum door den Raad van. Commis sarissen nader te bepailen en dien overeen- komstig worden gestemd e. worden voorgesteld de jaanved-de van den Directeur te bepalen op 2409 en dien- overeenkomstig worden gestemd; f. worden voorgesteld en dienovereenkom- stig worden gestemd ten behoeve van de elec- trificatie der gemeente met de gemeente Texel een leening aan te gaan groot 300 500. onder de voorwaarden en bepalingen vervat in het besluit van den Raad van heden. ik mag hem niet. Daarom heb ik tegen hem gezegd, dat ik van praten hoofdpijn krijg. „Dan vermoed ik begon hij. „U moet niets vermoeden, maar gaan zit ten," zeide zij. Vertel mij als't u blieft wat over Londen, of over iets anders, wat dan ook. Ik ben vandaag wat moe, ik geloof dat ik wel kan zeggen, wat gedruk. Ik kan niet lezen en ik ga liever niet zitten denken." „U bent nog zoo'n kind," zei hij zacht, „om zoo te praten!" „Ik ben negentien," antwoordde zij, „en soms voel ik mij, of ik negen en dertig was." „Negentien!" herhaalde hij, „en heel alleen op de boot naar een vreemd land. De Ameri- kaansche mentaliteit is iets wonderlijks." Zij schudde het hoofd. „Het is niet de Amerikaansche mentali teit," zeide zij eenvoudig. „Het is de noodza- kelijkheid. Ik geloof, dat elk meisje ter-wereld Engelsch of Amerikaansch, het prettiger zou vinden, ate iemand voor haar zorgde, dan alleen te reizen." „U maakt, dat iemand lust krijgt be gon hij, terwijl hij zich wat voorover boog en laar in de oogen keek. ,..Ik geloof eigenlijk," viel zij hem in de rede, „dat ik beter deed, te gaan lezen." „0, neen!" smeekte hij. „Ik beloof u heel ernstig te praten. Het is mijn schuld niet, dat ik het vergat. U keek mij aan, ziet u, en wij zijn in Engeland niet aan zulke oogen gewend." „U bent of heel dwaas of heel brutaal. Ik geloof, dat ik u weg zal sturen." JWord+ vervolgd). Als ge alios hebt beproefd en de energie voor uw zaak U nog niet de resultaten heeft gebracht, die Uzich hadt voorgesteld, besluit dan tot het nemen van een regelcontract in een goed, dooraliestanden gelezen dagblad. Wij twijfelen niet, of dit zal U zeer zeker brengen tot het gewenschte succes. Het zal blijken HET MIDDEL te zijn!

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 5