BinnenlaBid Sport Markfberichten TABELL ARISCHE BOEKM lijn onmisbaar in de moderne boekhouding. Qnze registers voldoen aan de hoogste eischen. L. FRANKENBERU ALKMAAR. •- GEVONDEN VCORW'ERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politic Langestraat en aldaar op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voor- ^werpen als gevonden gedeponeerd op: 20, 21, 22 en 23 Augustus 1926: een dasje, een kap van een kaarslantaarn, een portemon- naie, een kinderportemonnaie, een jongens- befie, een regenjas, benevens diverse sieutels, mantelbanden en bandschoenen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 20, 21, 22 en 23 Augustus 1926: een vermoedelijk paarlen ketting, M. van Roozendaal, Komngsweg 46; rijwielbelas- tingmerk, G. ter Ottink, Nieuwpoortslaan; een nieuwe sportkous, Wed. Tuinzaad, Eike- jlenbergstraat 15; rijwielbelastingmerk, A. v. ^Laar, Rochdalestraat 22; een hondje <'bruin) flj. Moeskops, Huigbrouwerstraat; vier kaas- idekken, P. Ris, Breedstraat 31; een porte- monnaie met inhoud, C. W. v. d. Swart, Ken- memersingel 11; een pet, v. d. Kuit, Dijk- graaistraat 16; een Crusifix (kruis) K. Vis- ser, S t. Annestraat 23; een gekfetuk, G. (Maas, Spoorstraat 56; een hondempenning, p. Nierop, Liefdelaan 5; een portemonnaie jmet inh. D. Boots, Koningsweg 1een verm, gouden broehe met steen, J. Luitjes, Dijk- Igraafstraat 14; een veiligheidspeld, A. Wig- jgers, Prins Hendrikstraat 2S; een porte- (monnaie met inh., A. Spaans, Snaarmanslaan 89; een rokvlinder, P. Troost, Liudelaan 69; feen bankbiljet, P. J. v. d'. Bil, Anjelierstr. *10; een keeshondje, A. Nedjtneijer, Koorstr. (5; een halve portefeuille, D. v. d. Linde, (Eikelenbergstraat 27; een heerenrijwiel, Al freds, Verdronkenoord 1een rijwielbelasting- iDierk, G. Haan, Raaksje 5; een bloedkoralen fkinderarmband, J. Kaal, R. O. G. kamer 8; feen Lipssleutel, D. Hartog, K. v. 't Veerstr. ,38; een rqwielbelastingmerk, E. Stins, Stu- artstraat 57. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van politie. EEN BEZOEK AAN EEN ZWITSERSCH DORP, WAAR MEN HOLLANDSCH SPREEKT. De heer S. schrijf ons uit Oudorp: f De Nederlandsche Reisvereeniging maakte dezer dagen met een gezelschap van ruim driehonderd personen een reis naar Locarno <in Zuid-Zwitserland, de stad, die het vorig •.jaar wereldvermaard is geworden door de be- kende vredesconferentie. Van Locarno werden dagelijks tochten gemaakt in de omgeving o.a naar het dorp Bignasco. Een bijzonder- heid van deze plaats is, dat een groot gedeel- te van de bevolking goed Nederlandsch epreekt. De bewoners van Bignasco en Cavergno, dat tot dezelfde gemeente behoort, kunnen alien in hun woonplaats geen bestaan vinden en trekken dan naar Nederland, om hier als schoorsteenveger, metselaar of terrazzo-wer- ker den kost te verdienen. Na het verlaten van de school gaan de jongens met een baas naar Holland, om op rijperen leeftijd, wel nietrijk, maar toch in goeden doen, naar hun bergdorp terug te keeren. Geen wonder, dat 'deze menschen, waarvan sommigen 40 jaar in Holland hebben gewoond, zich even ge- makkelijk van het Nederlandsch bedienen, als van het Italiaansch, hun moedertaal. Des ochtends vertrok het gezelschap Hol landers per extra-trein naar Bignasco. Aan het station waren Burgemeester en Gemeente- raad met de Zwitsersche en Nederlandsche vlag tegenwoordig, om de Nederlandsche toe- (Tisten te ontvangen. Hier Aerd met verschil- lende gewezen Hollanders kennis gemaakt, of weed de kennismaking hernieuwd, want de Zwitsers ontdekten in het gezelschap ver- schillende kennissen uit Holland. Met de vlaggen voorop trok de lange stoet zingend over een oude, romantische brug naar Bignasco, terwijl 'n filmoperateur hier „van een opname maakte. Na in het Hotel du Glacier geluncht te hebben, ging de optocht naar het'naburige.Cavergno, toegejuicht door de bewoners, alien op hun Zoridagseh ge- kleed, als bewijs, dat ze dezen dag als een feestdag beschouwden. In Cavergno werden de Hollanders toege- sproken door den heer Inselmini, wethouder, vroeger schoorsteenveger te Rotterdam. Elk der deelnemers ontving van een meisje", in nation aal costuum een bouquetje edehveisz als aandenken. Deze edelweisz was door een jongen man, die ook in Holland was werk- zaam geweest, van de bergen geplukt, welke tocht hem twee dagen had gekost. Nu ging het gezelschap naar het Raad- huis, waar Burgemeester Dado, voorheen ook schoorsteenveger te Rotterdam, een toe- spraak hield, waarin hij een en ander vertel- de van het leven zijner dorpsgenooten en nog met groote waardeering gewaagde van de ja- ren in Holland doorgebracht, waar het hun alien zoo goed beviel. De plaatselijke zangvereeniging zong ee- nige mooie Italiaansche liederen, waarnaar met groote aandacht werd geluisterd. Na deze hartelijke ontvangst, die op alien een diepen indruk maakte, ging een dee! van het gezelschap den berg op, om nader kennis te maken met het leven van de bergbewoners, die een bestaan .vinden in houtwinning en het fokken van koeien en gciten. Wie een bergtocht te moeilijk vonden, ver spreidderi zich in het dorp. De deuren van de dorpswoningen waren voor de Hollanders opengesteld, zoodat men de zeer sobere Tessi- ner-binnenhuizen ken bekijken. De huizen van ,de gewezen Hollanders getuigden van groo- tere welvaart. Aan een dezer was een bordje aangebracht met het opschrift: „Hollandsch Koffie en bierhuis". 's Avonds werd het gezelschap door de nieuwe vrienden bij1 het station uitgeleide ge- daan, waar menige handdruk werd gewisseld De dag naar Bignasco heeft op alien een onvergetelijken indruk gemaakt, het was de schoonste dag van deze wonderschoone reis. VADER SPEELDE KRIJGERTJE. Men schrij ft aan den Rotterdammer; 't Gebeurde op den Plantageweg. Vader speelde krijgertje met zjin kroost. Het gevTobnBjk hog al dik bevolkte Plan- tagetrottoir werd tot speelplaats gepromo- veerd, nu niet bepaald ten gerieve van de pas- seerende Plantagebezoekers. Vader speelde zijn rol onberispelijk. Door behendig manoeuvreeren om en over de tal- rijke voetgangers wist hij hoewel niet aan de op- en aanmerkingen van het onthaalde publiek dan toch aan h?t befaamde „tikje" van zijn nakomelingen te ontkomen, wat hem onder de geschetste omstandigheden het zwaarste woog. Vader gaat geheel in zijn spel of, vergeet zich zelf enblijkbaar ook twee dikke da mes, die hij eerst na een vrij onzachte aanra- kiing opmerkt. De nu niet bepaald aangename kennisma king eindigt met een stevig gekruide speech van een der gedupeerde dames. Vader houdt evenwel zijn tegenwoordig- heid van geest, weet zich te herstellen en het spel wordt niet miinder enthousiast voort- gezet. Even later bengelt onder luide hoera's een overgelukkige jongen aan een der panden van vaders waardige jas. Vader tracht de situatie nog te redden, door zich met een geweldigen acrobaatsprong van het trottoir midden op den Plantageweg te verplaatsen vlak voor het wiel van een blijkbaar z£er haastig wielrijder. Ook deze ontmoeting was niet bijster ge- lukkig. De wielrijder werd door de botsing van zijn rijwiel geslingerd, en bekwam nog al ernstige verwondingen, die hem noopten, zich op (fen politiepost aan den Oudendijk te laten verbinaen. Als curiositeit dient nog vermeld, dat do krijgertje spelende vader ook na deze oni- moeting zijn spel gewoon voortzette. HET-GEVAL VAN VERDUISTERING TE ARNHEM. Het is bij' het verder onderzoek naar de verduistering ten nadeele van de vereeniging Protestansch Ziekenverpleging en spaarkas gebleken, dat de penningmeester niet, zooals men aanvankelijk dacht, 1300, maar zeker een bedrag van 3000 heeft ontvreemd. Het bestuur heeft de pplitie en justitie nog niet in de zaak gemengd. De kwestie, of dit zal> gebeuren zal dezer dagen in een alge- meene ledenvergadering van de vereeniging aan de orde worden gesteld. Intusschen heeft het bestuur den penning- mester op diens verzoek nogmaals in de gele- genheid gesteld, het ontvreemde bedrag bij gedeelten terug te betalen. HET NEDERLANDSCHE VLIEG- WEZEN. Verschenen is „Het Nederlandsche Vlieg- wezen" uitgave van de N V. Vereenigde Bu reaux voor de uitgave van speciale werken ten behoeve van handel en industrie te Am sterdam. De redactie van dit werk was in handen van den heer W. P. van der Abeelen. Het is samengesteld met medewerking van de be- trokken departementen, den rijksstudiedienst voor de luchtvaart en de Kon. Ned. Vereeni ging voor de luchtvaart. Gcpensioneerd1 generaal C. J. Snijders zegt in het voorwoord o.m.: Het luchtverkeer en de luchtvaarindustrie zijn maatschappelijke verschijnselen van jon gen datum. Nog geen twintig jaren scheiden ens van hun allereerste praktische levens- uitihgen. In dezen korten, maar schitterenden ontwikkelingsgang heeft Nederland een, naar de mate zijner beperkte krachten, eervolle plaats weten in te nemen en hebben Neder- landers weergetoond eigenschappen te bezit- ten, welke hen ook op dit gebied tot een ener- gieke mededinging met elk ander vcfk in staat stellen Onze militaire en civiele vliegers hebben een gevestigden naarn van bekwaam- heid en betrouwbaarheid. In binnen- en bui- tenland behaalden zij welverdiende trioinfen. Met waardeering gewaagt de heer Snijders van onze vliegtuigfabrieken, van de Kon. Luchtvaart Maatschappij, de Kon. Ned. Ver eeniging voor de luchtvaart Maatschappij, de Kon. Ned. Vereeniging voor de lucht vaart en den rijksstudiedienst Hij acht alle efementen aanwezig voor een gezonde en krachtige ontplooi'ing en voor opgewekt le ven der luchtvaart, en hij herionert aan de E.L.T.A. te Amsterdam, de I C.A.R te Rot terdam. Voorts aan de vaart van die Z. R. Ill naar Amerika en aan de 'NederlandIndie vlucht. Voor ons land zal de toekomstige vexbinding tusschen Nederland en Neder landsch-Indie, aldus de heer Snijders, van het allerhoogste belang zijn. Ook de luchtge- meenschap binnen onzen Indischen archipel acht hij van groot politiek, economisch en maatsohappelijk belang. Hij merkt voorts op, dat onze luc'htvaart- wetgeving, reeds in 1911 ter hand genomen, nog geen Map verder is gekomen. Voor alles acht hij een doelbewuste en consequente lucht- verkeerspolitiek noodig, opdat de ontwikke- ling van het luchtverkeer in vaste banen wor- de geleid en voor onze nationale belangen de rijkste vruchten afwerpe. In het eerste hoofdstuk behandelt prof. Treub de beteekenis van de luchtvaart voor Nederland en zijn kolonien. Het tweede hoofdstuk fe gewijd aan den rijksvliegdienst, de luchtvaartafdeeling, den marine-lucht- vaartdienst; het derde aan het burgerlucht- verkeer. Uit een overzicht van de werkzaam- heid der K. L. M. blijkt, dat zij in 1924 ge maakt heeft 1467 vluchten met 5847 vlieg- uren en 789.615 afgelegde K.M.; vervoerd werden 3648 passagiers (3937 in 1923) en 143.843 K.G. goederen (166.288 in 1923). In het vierde hoofdstuk worden de vlieg- tuigindustrieen in Nederland beschreven, de Fokker fabriek, de N. V. Nationale Vliegtuig- industrie, de fabriek van H. Pander Zo- nen. Daarna volgt nog een en ander omtrent de N.V. Philip's Gloeilampenfabriekeni en de Ned. Vliegtuigenfabriek. Het boek (luxe-uitgave) is goedl verzorgd en bevat een aantal goede en belangwekken- de foto's. KINDERACHTIGE STREEK. - De bewoners van de Simonstraat te Rot-, terdam zijn, naar de N. R. Ct. meldt, druk bezig hun straat te vcrsieren, met het oog op den Koninginnedag. Eerebogen worden opge- richt era langs de voetpaden komen palen, die onderling verbonden worden en die sfraks vlaggentooi en groen en lichtjes zullen dra- gen. Maar een medebewoner van de straat kan zich met deze versieringen niet vereeni- gen en gisteravond laat heeft hij alle palen een voor een uit den grond getrokken, waar- mede het werk van den dag te niet gedaan De verb'olgen Simonstrafet* hebben "de po litie in het geval genoemd en deze heeft den man ter verantwoording geroepen. OP LIGHTING. De Bredasche rechtbank heeft gister j. A. B., die om gelden ten bedlrage van 11,525 uit de verzekering te krijgen zich den wijsvin- ger zou hebben laten afhakken, tot 3 jaar ge- vangenisstraf veroordeeld. De eisch luidde 1 jaar en 3 maanden. Zijn medeplichtige C. A. J. M. werd veroordeeld, overeenkomstig den eisch, tot 8 maanden gevangenisstraf. GEHEIME DISTILLEER'DERIJ. Gisternacht hebben de gemeenteveldwach- ters Van Waarder en Barwoutswaarder in de gemeente Waarder een geheime dis'tilleerderij ontdekt. Een volledige installatie en een lioe- veelheid drank zijn in beslag genomen. POGING TOT DOODSLAG. In den avond van 19 Juni heeft de 30-ja- rige arbeider C. K. te Breda zijn vroegere verloofde, C. de H., met een mes gestoken, omdat zij niet bereid was de verkeering met hem te hervatten. Gister had hij zich voor de Bredasche rechtbank te verantwoorden. Hij 'zou het meisje na kalm beraad messteken in borst en sChouders hebben tcegebracht, waar- door zij bloedend verwond was. Er werden drie getuigen gehoord, n.l. het meisje zelve, haar broer en haar tegenwoor- dige verloofde. Eisch wegens poging tot moord 4 jaar ge vangenisstraf. Uitspraak 6 September. VAN EEN OVERWEG DIE 2V» UUR GESLOTEN BLEEF. Het U. D. meldt: Zij, die in onze stad nog iets meer willen zien dan een „groot dorp", die voor haar nog een mooie toekomst zien weggelegd, als de hand maar aan d: ploeg gestagen wordt, zij hebben weer eens re den, om zich te ergeren. Nu de omvangrijke werkzaamheden aan de Catharijnebrug een aanvang hebben geno men, wordt een gedeelte van het verkeer ge leid over den Vleutenscheweg. Begrijpelijkerwijs is men daarop niet bij- z on e'er gecharmeerd, omdat deze weg geze- gend1 is met een van de vele spoorwegover- gang, die onze stad telt, en dan nog een overweg, die misschien 20 van de 24 uur, die de dag telt, gesloten is. Zoo bont echter, als het Zaterdagmidag gemaakt is, is het nog nooit geweest. Toen toch is deze overweg aan een stuk gesloten geweest van ongeveer half vier tot om-en-de-nabijkwart voor zes. Twee uur en een kwartier achtereen geslo ten. Dat zijn toch toestanden, waarvan men zou denken, dat zij in ons moderne Utrecht niet meer voorkwamen. Wij hebben indertijd wel eens geklaagd over den overweg aan de »Jeremie, als die eens 20 minuten dicht bleef maar nu 2'/t uur! Wij vernamen deze klacht van een onzer industrieelen, van wien een voertuig al dien tijd heeft gewacht En als men vroeg aan den overwegwachter of het nog lang zou duren, kwam steeds het antwoord: „Ik weet het niet". Wij vernemen, dat deze klacht bij de Ka mer van Koophandel aanhangig is gemaakt, die zich erover tot de directie der spoorwegeo zal wenden. Het zou misschien wel aanbeve- ling verdienen, als bij wijze van voorloopige maatregelen op een bord aan het huisje van den overwegwachter werd bekend gemaakt, op welke momenten de overweg beslist open is. Dan zou men daarmee al vast rekening kunnen houden. BEGRAFENIS LUI TENANT W. A. M. MOLENAAR. Uit Kota Radja wordt d.d. 24 Augustus ge- meld: Onder enorme belangstelling heeft de begrafenis van het stoffelijk overschot van den eersten luitenant der infanterie W. A. M. Molenaar, den 12den Augustus bij het innen van belastingen ter Westkust van Atjeh ge- sneuveld, plaats gehad. Er was een schat van bloemen. Luit.-kolonel der infanterie H. A. Bennewitz hield een on-troerende toespraek. Het stoffelijk overschot van Molenaar is naast dat van zijn vader begraven. EEN RARE GRAPPEN'MAKERIJ. Te 's-Gravenhage is ten postkantore een aangeteekende brief binnengekomen, geadres- seerd aan de Algemeene Industrie Maat schappij, terwijl elke nadere aanduiding ont- brak. De brief was afgezondten door het Bank-Aktiengesellschaft Treuca, 'I Wallner- strasse 4, te Weenen. Vanwege de posterijen wendde men zich tot de Kamer van Koophandel aldaar om het adres van de Algemeene Industrie Maat schappij te weten te komen. Deze gaf op een adres in de Anna Pau- lownastraat, waar inderdaad een Algemeene Industrie Maatschappij' gevestigd bleek te zijn. Bij opening van den brie'f ten kantore van deze maatschappiji bleek deze te bevatten een brief, waarin den dirgcteur van de Algem. Industrie Mij. werd1 medegeeeld1, dat in de gesloten enveloppe, die zich eveneens in den briefomslag bevond, een cheque van 245000 aanwezig was, beiaalbaar bij het bankiers- huis Pierson Co. te Amsterdam, ter verre- kening van gedane transacties. In stede van de verwachte cheque bevatte de gesloten en veloppe echter "en velletje bianco papier. De directeur van de Algemeene Industrie Maatschappij heeft de'politie van een en an der in kennis gesteld en tevens medegedeeld, dat zijn maatschappiji tot de Treuca in Wee nen niet in betrekking staat, zoodat de che que ook niet voor de Algem. Industrie Mij. bestemd kon zijn. De p olitie heeft de firma Pierson te Am sterdam gewaarschuwd om de cheque bij aanbieding niet te honoreeren. Een onderzoek is gaande. Het is waar- schijnlijk, dat ihen hier met een eengiszins zonderlinge grap te doen heeft. ON'BEWOONOE HUIZEN ,Een paar perceelen aan den Velperweg te Arnhem, die onbewoond waren, hebben blijk baar aantrekkingskracht uitgeoefend op per sonen, die er niet thuis hoorden, zegt de N. R. Ct. In een dier perceelen, dat van Mei af leeg stond, blijkt ingebroken te zijn. De in- brekers hebben het linnen muur-bekleedsel van de wanden der kamers gehaald en mee- genomen. Verder hebben zaji de huizen die in het huis lagen weggebroken en Fayencetegel- werk gestolen. In een andere, in den onmidellijke nabij- heid van dit huis leegstaande woning, heeft een juffrouw, die blijkbaar geen onderdak Had, haar intrek" genomen. Zij heeft haar kleeren in de kasten gehangen en zich zoo goed als dat in een ongemeubileerd huis gaat, geinstalleerd1. Van tijd tot tijd vertoon- ae zij zich brutaalweg op het aan den Vel perweg gelegen hordes der woning; omwo- nenden de haar zagen, dachten dat zij een werkvrouw was, dde voor de E.N.K.A., aan weilke het huis toebehoort, het huis schoon- maakte. Blijkbaar is de juffrouw dezer da gen een paar dagen op stap geweest en in dien tusschentijd heeft iemand van de E.N. K.A. de deur afgesloten. Toen de juffrouw terug kwam, kon zij haar tijdelijke woning niet binnen; zij miste daardoor het gebruik van haar garderobe en wendde zich toen tot de polite, die nu een en ander wel verder zal onderzoeken. LEVE DE KOE. Ongeveer tien dagen gdeden, aldus een lezer van het Hbl., was ik in den Wijden Wormer en zag daar een optocht ter eere van het driehonderdjarig bestaan van den polder. Op een van de praalwagens stond een koe; en daarboven las ik het volgende ge- dioht: Gezegend zij de koe op haar vier beenen Melk, boter, kaas, alles komt uit haar speenen. Men aanschouwde het dier in stille be- wondering. ZONDERLINGE BRAND. Dezer dagen ontdekte de heer B., die op het kantoor van zijn 13 Juli overleden broer Mr. B., aan de Leuvehaven 21 te Rotterdam kwam, dat in een kast in een' kamertje naast het kantoor twee stapels schrijfpapier lagen, waarvan een brandde. Hij wist het begin van brand zelf te blusschen. Hoe de brand ont- staan is, werd tot dusver niet ontdekt. De heer B. was den geheelen morgen op het kantoor van notaris C. geweest, welk kan toor een verdieping hooger is gelegen. Toen de heer B. de trap af kwam, hoorde hij knet- teren. Het geval wordt nog vreemder, wanneer men weet, dat korten tijd terug op de trap geel poeder werd gevonden, terwijl eenige dagen daarvoor op het kantoor van notaris C. een hoeveelheid zand op den vloer wa; uitgestrooid. De politie stelt een onderzoek in. DE RADIO EN DE TU1NBOUW. Men meldt aan de N. R. Crt.: Een regeling tusschen den Nederl. Tuiu- bouwraad en den Hilversumschen Draad- loozen Omroep heeft het mogelijk gemaakt, dat den luisteraars op geregelde tijden iets belangrij'ks op het gebied van den tuinbouw wordt verteld. Het eerste radio-tuinbouwpraatje zal worden gehouden opu heden, 25 Augus tus, des avonds van 7 u. 15 tot 7 u. 45. De heer F. V. Valstar, voorzitter van het Cen- fcraal bureau der veilingen in Nederland, zal den dienst openen met een causerie over dure groenten. HET NEDERLANDSCH-BELGISCHE VERDRAG. In een dezer dagen gehouden huishoude- lijke vergadering van de afdeeling Vlissin- gen van den Centralen Nederlandschen Amb- tenaarsbond, groep loodswezen, heeft de heer Waterberg gesproken over de Schelde- beloodsing in verband met het Nederlandsch Belgische verdrag. Aan'genomen werd een mode, waarin er bij de Staten-Generaal op wordt aangedroa gen, het verdrag skcbts dan te aanvaarden, wanneer de daarin ^oorkomerde bepaiing betreflende d1 uitoelen.ng van het loodsbe- drijf op dt Schelde zocdanig wordt gewij- zigd. dat de schade, welke aan de belang. n van het person-el van het Nederlandsche loodswezen wordt toegebracht, wordt opga- heven of voorkomen. Er werd bij de besprekingen o a betoogd, dat het Belgische loodswezen gunstiger komt te staan dan het Nederlandsche, vooral als juist blijkt te zijn dat de vaste lijnen buifen het verdrag zullen vallen en dusookinhet Oostgat gebruik zullen kunnen maken van Belgische loodsen. HET ALGEMEEN NEDERLANDSCH VERBOND EN DE VLAAMSCHE IJZERBEDEVAART. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel schrijft: Op de Zondag te Dixmuiden gehouden Vlaamsche herdenkingsplechtigheid. bekend onder den naam van Vlaamsche Bedevaart naar de graven van den IJzer welke plech tigheid door 50 a 60.000 Vlamingen werd bijgewoond heeft dr. Moller, als afge- vaardigde van het hoofdbestuur van het Al- gemeen Nederlandsch Verbond, een rede uit- gesproken. KIND UIT DEN TREIN GEVALLEN. Even voor het station Veenendaal ging Zondag plotseling in den trein die 6.50 al daar arriveert van een der coupe's een por- tier open, waaidoor een jongentje van on geveer 5 jaar uit den in vollen gang zijnden trein viel. De vader van 'het ventje trok oo- middetlijk aan de noodrem. Na eenig zoe- ken werd heit gevonden en met den trein naar 'het station vervoerd. De te hulp geroepen dokter constateerde slechts niet ernstige kneuzingen. Na verbonden te zijn konden va der en zoon per eerstvolgende gelegenheid-de reis voortzetten. DE INTERNATIONALE TENTOON5TELLING VOOR BINNENSCHEEPVAART EN GEBRUIKMAKING VAN WATERKRACHT. Men meldt aan de N. R. Crt.: De tentoonstel'ling te Bazel en de collec- tieve Nederlandsche afdeeling blijven zich in een voortdurend succes verheugen. Zooals wel te begrijtpen is, is het aantal' bezoekers op feestdagen het grootst, maar dan is het ook overstelpend te noemen. Den voorlaat- sten Zondag waren er meer dan 10.000 be zoekers, den laatsten Zondag kwamen er nog een paar duizend meer. Op de gewone dagen is voligens herhaalde malen uitgevoer- de telling het bezoek in de Nederlandsche af deeling het drukst tusschen 11 en 12 uur 's ochtends en tussahen 3'A en 4Vt uur des middags en stijgt het aantal bezoekers in de Nededandsche afdeeling dan tot 400 perso nen per uur. Tal van Holalnders, die anders op hun reis maar Zwitserland van Bazel niet meer zien het station, blijven in verband met de ten- tognstelling te B_azel over en alien verklaren aan den Ne'dedandsch'en verfegenwtoordiger. den heer C. Schreuder, dat zij zeer ingeno- men zijn met de wijze, waarop hier de Neder landsche naam in het buitenland wordt hoog gehouden. In verband met de groote belangstelling, die bij de bezoekers van de tentoonstelling bestaat in het bijzonder voor de inzending van de Zuiderzeewerken, zal ir. L. T. van der Wal. eerst aanwezend ingenieur bij de Zui derzeewerken, op Donderdag 9 September is een der zalen van het tentoonsteTIingsgebouw een lezing met lichtbeelden houden over d* droogfegging van de Zuiderzee. i VERKEERSONGEVAL. Gisteravond omstreeks 7 uur is op den Vosscheweg, ter hoogte van de Oude Don- kerstraat, te Tilburg een ernstig ongeluk ge- beurd. Een motorfiets, bestuurd door den 29-jarigen H., met een jongen van 16 jaar achterop, wilde uitwijken voor een auto. Door te groote snelheid reed de motor tegen den auto, H. en de 16-jarige jongen werden op den grond geslingerd; H. overfeed spoe- dig daarop en de duorijder werd levensge- vaarlijk gewond. VERKEERSBORDEN. Ged. Sfaten van Zuid-Hlland hebben in een circulaire de medewerking ingeroepen van de gemeentebesturen tot wering van andere dan de uniforme waarschuwingsborden, van den A.N.W.B., toeristenbond van Neder land. KORTE BER1CHTEN. Het driejarig dochtertje van den heel B. te Helder kreeg een pan met kokende soep over haar heen. De kleine is aan de bekomen verwondingen overleden. Maandagmiddag is schipper van Veen, toen hij te Coevorden zijn schip op kwam, door een adder gebeten. Men vreest voor zijn leven. Te Arnhem heeft de politie aangehou- den een magazijnmeester van een groothan- del in papier, verdacht van verduistering van een vrij aanzienlijke hoeveelheid papier. Te 's-Graveland is overleden de schilde- res mevr. H. W. J. SchaapVan der Pek. Gistermorgen is men te Deventer be- gonnen met de onttakeling van den mooien korenmolen van Kreef-tedberg aan den Klin- kenbeitsweg te Deventer. DUIVENSPORT. Zondag 22 Augustus hield de Postduiven- verceniging ,,De Postduif" een wedvlucht met jcage duiven vanuit Sterpenich (Belgie). Afstand 342 K.M. Duiven los 9.35 uur. Aankomst: 1. Edm. Kratz, Bergen, 4.02.19 2. Jos. v. Seggelen 3.58.51 3. Edm. Kratz, Bergen, 4.12.47 4. Dezelfde 4.14.05 5. Dezelfde 4.16.15 6. Jos. v. Seggelen 4.15.23 7. Edm. Kratz, Bergen, 4.20. S. Dezelfde 4,23.10 9. Dezelfde 4.30. 10. Dezelfde 4.33.52 11, C. D. Huiberts 4.54.42 De Postduivenvereeniging „Alcmaria Vic trix" hield Zondag 22 Augustus een wed vlucht vanuit Sterpenich (Belgie). Afstaod 342 K.M. Duiven gelost te 9.35 uur. Wind West. Aankomst: 1. R. H. J. Caarls 3.42.28 2. Dezelfde 3.42.48 3. H. J. Struijs A. J. de Wit 3.43.58 4. 3.44.41 5. Dezelfde 3.50.09 6. C. H. Noome 3.50.51 7. Dezelfde 3.52.24 8. B. Termaat 3.54.52 9. J. B. de Looze 3.54.57 10. W. Godschalk 3.57.04 11. C. H. Noome 3.57.56 12. C. J. de Moel 3.58.35 13. Dezelfde 3.58.35 14. C. H. Noome 4.—.34 15. B. Termaat 4.—.25 16. C. Wanner 4.01.08 17. C. H. Noome, 4.02.41 18. Joh. Stikvoort 4.02.42 19. B. Termaat 4.02.58 20. J. B. de Looze 4.03.49 BOVENKARSPEL „De Tuinbouw", 24 Aug. 1926. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 8—/ 15.10, II 3—/ 5.50, III f 1.20—/ 1.50, Roode kool 0.10— 0.40, Witte kool 0.30—/ 0.50, Gele kool 0.300.60, Dubbele Slaboonen 0.50 0.60, Enkele Slaboonen 0.80—/ 1, Uien 1.50—/ 1.60, Drielingen 1.60—/ 1.75, Nep 3—/ 3.50, Aardappelcn: Groote Schotsche muizen 2.302.50, Kleine Schotsche muizen 2.402.60, Ideaal 1.902.25, Due f 1—/ 1.70, Blauwe 1.601.75, Eigenheimers 1.20—/ 1.40 Augurken: fijn fijn 0.30, fijn 0.25, fijn basterd 0 10, basterd 0.04, grof 0.01 BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 24 Aug. 11200 stuks Bloemkool le soort 715.10, 2e soort 0.60—/ 0.90 per 100 St., 750 bos Worte- len 3.10—/ 5.20 per 100 bos, 1400 K.G. Wortelen 2.30—/ 3.70, 55000 K.G. Roode kool le soort/0.50—/1.SO, 29000 K.G. Gele kool le soort 0.70—/ 1.50, 22000 K.G. Witte kool (vroege) 0.90^—/ 1.50, 11825 K.G. Uien: Uien 3.60—/ 5, Drielin gen 4.30-/ 5.20, Nep Q 6.80—/ 8, Zil- vernep 7.60, 1425 K.G. Slaboonen 1.70 6.20, S50 K.G. Bieten 1.50-/ 2.60, 41300 K.G. A ardappelen: Schotsche mui zen 5.30—/ 5.70, Schoolmeesters 3, Due of York 2.802.90, Blauwe2 4.50, Eigenheimers 3 20, D rielingen 2.80 4.20, Kleine 1 alles per 100 K.G. BEVERWIJK, 23 Aug. 1926. Co&p. Tuindersveiling Kennemerland. Aan de boo- nen veiling noteerden wij per hone'erd K.G. voor sijboonen 714; dlk m. d. 4 i 7idem z. d. 610; S tokspercieboonen m. d. 812, idem z. d. 10—/ 14; Spek 6—/ 9; Stam Q—f 12; Perfect 9— 13; Tros 14—/— 18; Tuinboonen 4— 15.50. Aan de aardappelveiling merkten wij nog steeds eene tragen handel. De aanvoer be- stood uit ongeveer 200 H.L. Voor klei noteer den wij per H.L. 3—/ 5 en voor zand 3— .6,75, "flO» j -

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7