Alkmaarsche Courant Geldboningen. FEUILLETON. Donderdag 27 Aug. Binnenland I No. 200 1926 Henderd Acht en Twlntigsti Jaargang, EEN HOTELRAT. In pension Juliana te Domb-urg heeft een iotelral zijn slag geslagen. Uit een lade van den eigenaar nam hij geld was; eveneens op de learner van een der vrouwelijke gasten, waarna hij vertrok zonder ziijn logies te be- talen en met tnedeneming van een rijwiel dat hij bij een rijwielhandelaar ter plaatse ge- frutird had. CHRISTELIJK-NATIONALE WERKMANSBOND. Dk»dag is te Utrect'h de 32ste jaarveTga- derang van den ehristelijk-Nationialen Werk- mansbood begonnen. De voorzitter, de heer P. J. Nahuysen van daar, verhengde zich in zijn openingsrede over de groote opkomst van afgevaardigden. Jiij dmkte zijn leediwezen er over uit, dat de Bynode der Ned. Herv. Kerk, hoewel sym- palhiek staande tegenover den Bond en zijn arbeid, gemeend heeft niet te moeten iogaan op het verzoeik van den Bond om den eenige ;|aren geleden gezonden brief aan predikafl- ■Sen en kerkeraden om den bond1 medewer- jp'ing te verieenen in zijtn socialen arbeid, te yennieuwen en opnieuw rond te zenden. Met jgeooegen stelde hij evenwel vast, dat ook ponder officieele aanschrijving der Synode, jEe Bond zich verheugen mag in de medewer- fcinip en hulp van vele predikanten. Vervolgens wees spr. op den niet zoo zeer eneleln, doch gestadigen gro-ei van den Bond. iWeT werdeti een paar kleine en zwakke afdee- Knigen opgeheven, doeh daartegenover Stand1 de oprichting van een paar nieuwe afdeelingen. Een frisch en krachtiig lev en Woe it dan ook in den bond. Spr. zette dan uiteen, dat de Chr. Nat. IWebkmansbond een tak te vervullten heeft, zij het dan ook met kleine kraoht en op een ne- derige plaats, en hij hoopte, dat de Bond nog veel tot stand zal mogen brengen tot het weMagen in geestelijk en stoffelijk op- ridi van hen, de God ons tot naasten heeft gegeven. De vergadering werd bijgewoond door de beeren P. v. d. Wet, voorzitter van Patri- moninmK. Kruithof, voorzitter van het Oix. Nat. Vakveibond; J. T. Ruppert, voor Otter van het Luthersch Werkliedenverbond, en d!s. Boer uit Vrteseveen (Operate), thans te Amsterdam benoemd, terwijl ook .aanwezig was het ohr-hist. Tweed's Kamerlid, de heer Bakker. Volgens het verslag van den secretaris, den heer J. A. Uding te Den Haag, verloor de bond twee, doch won er twaalf nieuwe afdeelingen, zoodat de bond thans 172 af- deehngen telt met 11.350 leden Een lid van b<t bondsbestuur heeft zitting g-.-kregen in .iQt bestuur van 7onnegloren Medegedeeld werd nog, dat het hoofdbe stuur voor den bondspropagandfst, den heer A. Broers, een levensverzekering heeft ge sloten. Inigekomen was een brief van de synode 'der Ned. Herv. kerk, waarin deze haar waar- deerinig uitspreekt voor bet weric van den Ohr. Nat. Werkmansbomd- en mededeelt, de beste wensohen te koestereo voor den bloei van den bond, doch de propaganda voor den bond aan dezen zelf meent te moeten overlaten. Gnder lividen bijval werd besloten namens 'de 11.000 leden van den Chr. Nat. Wenk- mansbond een telegram aan de Komingiin te zenden, Waarin de vergadering haar blijd- schap uit over het herstel van H. M.'s ge- zond'lieid, en onder aanbicjding van Godls onmisbaren zegen, den wensch uitspreekt dat het H. M. gegeven moge zijn om tot in lenigte van dagen in de regeering tot hel van het Nederlandsohe vollk wedkzaam te zijn. Vervolgens werden verschilende fonds-ver- slagen uitgebrachf. Hierbij werd een en an- der verteld van die opgerichte Ohristelijk- Nationale Ziekenlkas. Gerekend wordt op een ledental van 5000 en gehoopt wordt, dat minister Slotemaker de Bruine met wat door eigen kracht is gesticht, rekening zal hou den. Na mededeeting, dat vertegenwoordigc waren 86 afdeelingen met 8545 leden, brach ten de zooeven genoemde heeren Van Vliel Kruithof en Ruppert "de groeten over h-umner organisatie. De heer Fred. Hartsuiker, leeraar aan de Nifver-heidssdhodl te Zutphen, spra'k over ,.6<roepskeuze", wellke infleiding tot gedach tenwisseling aanleiding gaf. In de vacature-E. Rendenk werd als 11c van het hoofdbestuur benoemd de heer P, ieautoriseerde vertaling naar het Engelscb I van E. Philips Oppenheim door W. M D. SpiesVan der Linden 29) „Er is niemand anders," zei hij, om zich heen kijkend, „om u te amuseeren en ik zal er werkelijk heel erg mijn best voor doen." „Geef mij dan die bonbons eens aan en begin," zeide zij. „Vertel me over de land itreek, waar u woont." Mildmay, die zeven huizen bezat in he: Vereenigd Koninkrijk, wist niet goed te be- ginnen, maar hij vertelde haar over een er van (waar hij trouwens nooit woonde) een kaal, grijssteenen bouwsel op de kust van Northumberland. De ramen ervan werden bespat door het schuim van de Noordzee, maar de tuinen waren beroemd door geheel het Noorden van Engeland. Het duurdfe niet lang of hij wist haar te boeien. Zij voelde een wonderlijke rust over zich komen bij den klank van zijn krachtige, goedhartige stem, waar iets beschermends in lag. Zij bleven daar zitten tot de gong voor de lunch ging en wandelden een tijdje samen. De zon was doorgekomen en de zee was van grijs in blauw veranderd. De dekken waren droog. aan- nam. BRAND TE VEENENDAAL. Dinsdagmiddag is de reeds door een an- der vervangen chef van de firma Albert deijn wegens vermoeden van brandstichting in arrest gesteld. AFSCHEIDING C. B. P. T. T. In de gisterenavond gehouden vergadering van de afdeeling Rotterdam van den Centra- len Bond van Post- Telegraaf- en Telefoon- personeel, werd met bijna algemeene stem- men besloot tot afscheiding van den C. B. T. T. T. en is overgegaan tot het stichten van een nieuwe bedrijfsorganisatie van P. T. en T. personeel. De bestuursleden van de voormalige af deeling (behoudens eene uitzondering) ver- daarden zich bereid voorloopig de leiding van de nieuwe organisatie op zich te nemen. CHR'ISTELIJKE DRANIKBE- STRIJDERS. 'De Nat. Chr. Gehee 1 onthoudersvereeni- ging heeft gister te Amsterdam haar 47ste algemeene vergadering gehouden onder lei ding vara dls. D. J. v. Krevelen vara Lichte- voorde. Deze herdacht in een kort oipeningswoord, waarin hij allereersl herdacht enkele feiten uit het afgeloopen jaar, en herinnerde aan het overlijden van dr. J- C. de Moor, die zulk een belaragrijke plaats in die Geref. Ver. voor Drarakbestrijding en op Prot. Chr terrain innam en aan het jubileum van dr. Aniens, een der voonmannen op het gehied der R - Kath. drankbestrijdingsbewegiug. Naaat enkele commissie Wf.rtn tenoemd was aan de orde de besprekiog van het jaar- verslag van dien secretaris cte. D. J. v. Kre velen. We ontleenen hicraan, dat het hoofdbe stuur des gevraagd afwijzend adviseerde in- zake het houdien van een nieuw volkspetition- nement voor plaatsdiyke keuze. Noode bewil- ligde het hoofdbestuur in de O'pheffing van het Chr. gesticht voor drankzuchtige mannen Het Hietveld zulks om financieele redenen. Opgericht werden 17 nieuwe afdeelingen, opgeheven werden er 13. Ondaoks dleze stij- gimg verminderde het ledental met bijkans 450 en bedraagt het nu 11,304, georgani- seerd in 232 afdeelingen. Te Amsterdam is gister de jaarlijksche al gemeene vergadering gehouden van de Ger. vereenigirag voor drankbestrijding onder lei ding van ds. W. H. van Gispen. Deze hield een openingsrede waarin hij met vreugde vaststelde oat het aatal leden zich handhaaf- de Daartegenover staat dat het leven in ver- schillende afdeelingen zeer is ingezonken. Spr. herdacht verder wijlen dr. J C. de Moor, die met liefde, kennis en talent zich ook in den dienst van de drankbestrijdirag heeft gesteld. Aan het jaarverslag vara den secretaris, ds J. v. Herksea, van Hillegom, ontleenen we, dat de vereeniging een ernstig verlies leed in het overlijden van haar vice-voorzitter, dr. J. C. de Moor. In de organisatie vielera teekenen van op- leving te bespeuren. De Rijkssuhsidie bracht ditmaal eenige verrassing. Opgericht werden nieuwe afd. te Bergen op Zoom, Berlicum, Brielle, Barne- veld, Amersfoort, Ede, Heemse, St. Jacobi- Parochie, Vijfhuizen en Steenwijk. Daarte genover staat de opheffing van 15 afdeelin gen. Ondaraks dit verlies bleef het ledental stathionair en steeg van 3840 op 4842, w.o. 914 verspreide leden. Het aantal prov. bon- den werd met een vermeerdierd Gelderland) en bedraagt nu 8. Het aantal afd. 113. Aan het verslag van den penningmeester- administrateur, den heer C. Buitendlijk, van Amsterdam, ontleenen we dat de ontvangsten bedroegen 7840.97 en de uitgaven 8848.84, zoodat er een nadeelig saldo is van 607.87. Aan Rijkssuhsidie were oratvangen 1427; aan contributie totaal 3553.82. In de gistermiddag voortgezette vergade ring van de Nat. Qtristelijke Geheel ont- houdersvereeniging werd besloten dat de volgende vergadering gehouden zal worden te Apeldoom. De hoofdbestuurs'leden prof. A". J. K. Slotemaker de Bruine en dls. J Henri Ledeboer, respectievelijk voorzitter en penwngmee9ter, werden, daar geen tegen- candidaten zijn opgegeven, gekozen ver- klaard. •Verschilende voorstelilen kwamen diaama in behandeling. Het viierde Ghnistelijk congres tegen het alcoholisme uitgaande van „Enkrateia", den bond van protestant chr. drantobestrijders- vereenigi'ngen is gisterenavond geopend me': gehouden. Deze bijeenkomst, welke zeer dtruk be- zocht was, werd1 geopend door ds. J. H Ledeboer, die mededeelde, dat de minister prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, die he: openingswoord zou spreken, verhinderd was aanwezig te zijn. De stoomfluit zweeg. De beweging van he schip was rustig geworden en de uiteenspat- tende golven flonkerenden in het zonlicht als diamanten droppels. „Wat een verandtering!" zeide zij zacht, rond zich kijkend. „Wonderlijk, is het niet?" stemdle hij in „En wat een verrukkelijke zeewind!" „Ik moet zeggen," zeide zij, „dat ik werke lijk honger heb! Ik geloof, op stuk van za- ken, dat ik deze reis nog prettig ga vinden." Na de lunch weifelde zij een oogenblik en ging toen, met een lichten zucht, naar haar hut. Zij ging op haar kooi zitten en, met haar elleboog op de ronde opening leunend keek zij peinzend uit de open patrijspoort Was het dwaas van haar geweest, voor een oogenblik te vergeten en liep zij gevaar om nog dwazer te worden? Haar gedachten gin- gen terug naar de kleine „farm,""zoo ver weg van de beschaving. Zij dacht aan de veran- dering in het leven van hen alien daar, haar vader, van zorg bevrijd, haar broer op „col- lege," haar moeder, die niet meer dat onrus- tige licht in haar oogen had, die niet meer behoefde te tobben, elken dag w6er, hoe zi; den leveranciers hun armzalige rekeningen. die toch zoo gauw opliepen, moest betalen Te denken, dat de oude dagen konden terug keeren, was een nachtmerrie voor haar. Zij voelde, dat zij alles zou kunnen, alles zou durven doen, om weer haar oude positie bij haar oom terug te winnen. Er waren bij he:: alscheid maar enkele woorden tusachen hen Nadal Bet aangkoor „Emmanuei" der ivangelische gemeente psalm 146 had ge- zangen, betrad ds. W. H. Gispen uit Scheve- ningen, voorzitter van de Geref. Ver. voor >ranlkbestr. en vice-voorzitter van Enkrateia, den kansel. Ds. Gispen sprak naar aankVding van een wijdinigsamenkomst in de Nieuwe Kerk Coloss. 3 17 over het: „In den Naam van den Heere Jezus". Daarna sprak ds. J. C. Konirgsberger uit Amsterdam over: „De Chr. Gemeente en de Dranlkbestrijding". DE RIJKSWEG E IN'D HOVEN—WEERT. De besturen van den A.N.W.B., Toeristen- bond voor Nederland en de K.N.A.C. hebben in een gezamenlijk ad'res den minister van waterstaat dringend verzocht, de verbetering van den weg EindhovenWeert zoo spoedig mogelijk ter hand te doen nemen. DE VEREENIGDE STATEN EN H'ET PiERMANE'NTE HOF VAN INTER NATIONALE JUSTITIE. Op de door den Volkenbond bijeengeroepen conferentie ter bespreking van de door de Vereenigde Staten gemaaWe reserves met be- trekking tot hun toetreding tot het Perma- nene Hof van Internationale Justitie, welke conferentie zal aanvangen te Geneve op 1 September, zal de Nedferlandsche regeering vertegenwoordigd zijn door prof. jhr. mr. W. J. M. van Eysinga, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden. DE LUCHTV^ARTDAGEN OP SCH E VENINGEN Ondter veel belangstelling heeft gistermor- gen in den foyer van het Kurhaus, in tegen- woordigheid van den Prins der Nederlan- den, de opening plaats gehad van de lucht- vaartdagen, ingericht door de Haagsche af deeling van *het Algemeen NederlandSch Verbond. Alvorens het woord te verleenen aan den minister van waterstaat, die de opening ver- ricthen zou, sprak de voorziter het Haagsche afd. van het A. N. V., luitenant-kolonel K. E. Oudendijk, een rede uit. De minister van waterstaat, de heer van der Vegte, heeft daarop het woord gevoerd. TEGE'N CI RCUSVERTOON'I NG'E N Het Nederl. Jack London Verbond heeft zich per adres gewend1 tot B. en W. der ge meente Leiden, met het verzoek, circusvoor- stellingen af te schaffen. Het adres boudt in het verzoek om totale afschaffing, zoodat dan de particuliieren hun terrein ook niet be- schikbaar zouden kunnen stellen. Mochten B. en W. op dit adres afwijzend beschikken, dan zal het raadslid Witmans in den raad op afschaffing aandringen. De heer W. F. K. Kievit heeft in verband hiermee de raadsleden bezocht om hun steun te krijgen. LUITENANT-GENERAAL- F. DE BAS. Gister heeft luitcnant-generaal F. de Bas, directeur van het Krijgsgeschiedkundig Ar- chief, den dag herdacht, waarop hij 70 jaar geleden in dienst van het Rijk trad. 'sOchtends in de vroegte heeft de in Den Haag gelegen cavalerie gedefileerd voor het huis van den generaal in de Riouwstraat, onder commando van ritmeester Van Voorst tot Voorst. Toen de 86-jarige jubilaris tegen 10 uur op zijn werkakmer kwam, vond hij daar een aantal bloemstukken. Deze waren van de offi- cieren van den Generalen Staf, van het perso neel van het Krijgsgeschiedkundig Archief, van het personeel militaire verkenningen en van de bedienden van het archief. Boven de deur was een versiering, met in roode, witte en blauwe asters de jaartallen 1856—1926, aangebracht door de leden van het personeel H. J. Peters en J. Mook. De generaal, die verzocht had', bij dit jubileum den grootst mogelijkeneenvoud te betrachten, stelde deze bloemenhulde zeer op prijs. Namens het vaste personeel sprak de kolo- nel der mariniers, C. N. Cazaux van Stap- horst, hem toe. Generaal De Bas dankte en hoopte op een samenwerking van nog ten minste 70 jaren. Een der eersten, die verder den generaal kwamen gelukwenschen, was de oud-opperbe- velhebber van land- en zeemacht, generaal 9nijders. Namens den commandant van het veldle- ger, die uitstedig is, kwam kolonel Schuur- raan gelukwenschen aanbieden. Vervolgens verschenen luitenant Boer namens de Ko- ninklijke Militaire Kapel, dr. Eringaard en luitenant Verschoor, voorzitter en secretaris van het comite tot waarschuwing tegen een- zijdige ontwapening; luitenant-generaal Kemper en de heer Doorman, oud-secretaris- generaal van het departement van oorlog. Tegen 11 uur verscheen de minister van oorlog en van marine de heer Lambooy, ver- gezeld van zijn adjudant, kapitein Carstens, en majoor v. d. Horst, chef der lie afdeeling van het departement van oorlog, waaronder de werkzaamheden van generaal De Bas ressorteeren. De minister wees er op dat generaal De Bas nog met groote opgewektheid zijn taak vervult en hij hoopte, dat het den jubilaris gegeven zij, nog vele jaren in welstand zijn land te dienen. Generaal De Bas herinnerde er aan, dat hij in de afgeloopen 70 jaar een 40 ministers van oorlog heeft gekend. Allen is hij dank verschuldigd voor den steun welken hij steeds heeft gekregen. Spr. hoopte nog lang te kunnen werken voor zijn land. Niemand mag ter ruste gaan, zeide hij, tenzij hij ter ruste wordt gelegd. Hierop verscheen de chef van den genera len staf, generaal-majoor v. Palm, verge- zeld van een deputatie, vertegenwoordigen- de alle actief dienende reserve-officieren, burgerlijke ambtenaren, personeel der Topo- grafische inrichiting, officieren der militaire verkenningen, hoofden van afdeelingen, on- de beheer van den chef van den generalen staf. E>e deputatie bestond uit de heeren ko lonel Belzer, van den generalen staf; Over- si uys, directeur der Topografische inrich- ting; luitenant-kolonel De Ridder, van den generalen staf: reserve-majoor van Oor- schot, referenaaris bij den generalen staf; kapiteins Thonus en v. Alphen en luitenant v. Altena. Generaal v. d. Palm sprak den jubilaris toe. Vervolgens kwamen er nog velen hun ge lukwenschen aanbieden. Provinciaal nieuws IS UW SCHRIJFMACHINE DEFECT Bel no. 150 op I Wij helpen U direct. L. FRANKENBERG - ALKMAAR. gewisseld. Zij had hem gevraagd aan haar menschen thuis niets te zeggen, om hen te doen denken, dat zij voor hem op reis was. „Geef hun nog enkele maanaen!" smeekte zij. „Als ik dan slaag in wat ik van plan ben te probeeren, dan is alles goed. Slaag ik niet, welnu, dan zijn zij een tijdje langer gelukkig geweest." Hij had geen woord van hoop tot haar gesproken. Hij had geen beloften gedaan. Alles, wat hij gezegd had, was koel en ter zake. „Wat je verloren hebt, staat aan jezelf om terug te vinden. Als het gevonden is, zal het zijn, alsof het nooit verloren was." Maar wat een onmogelijke onderneming scheen het! Hoe kon zij verwaehten te sla- •en! Zelfs Stella zou haar uitlachen; en ine, ze had hem maar eens gezien, maar zij kon zich den glimlach voorstellen, waarmee hij haar smeekbeden zou beantwoorden. Smeekbeden! Zij zou een ander wapen te kiezen hebben. Door geweld en list was zij bestolen; haar eenige kans van welslagen was het gebruik van dezelfde middelen, maar alleen met meer juistheid toegepast. Ondertusschen hield zij zichzelf voor, dat zij afleiding, als die van zooeven, moest ontwij- ken, maar zij was toch eigenlijk nog een kind en zij had zoo weinig vriendschap on- dervonden. Haar hoofd zonk wat lager en zij sloeg de handen voor haar oogen. Wat was zij toch dwaas! Zij sloot haar deur af en huilde zichzelf in slaap. UIT U'RSEM. Dezer diagen ontdekte de veehouder A. G. uit deze gemeente dat een rat vluditte in een opening onder zijn huis. Weinig gesteld op het bezoek van dergelijke diertjes nam hij zijn maatregelen. Het noodige rattenvergif werd aangeschaft en na verloop van enkele dagen zou de veehouder het vergif in de bewuste opening deponeeren. Toen de man zijn hand zoo ver mogelijk in die opening stak bleek de rat weer in zijn schuilhoekje te zitten, want hii gaf den man uit- dankbaarheid voor de lekkernij een gevoetigen beet in zijn vinger. Uit voorzichtigheid stelde de man zich onder doktersbeihandeling en liet de wond reinigen. 'Dit bleek niet overbodig geweest te zijn, want nog steeds wordt de man door den dok- ter behandeld. Dczer dagen vergaderde de vereeniging Koninginnedag te Rustenburg ten huize van S. Bijman. De vergadering was druk bezocht Aan de ordte was het voorstel van het bestuur om op 8 September a.s. he jaarlijksch Ko- ninginnefeest te vieren. Enkele waren met het oog op den landbouwtoestand voor uit- stel, doch de groote meerderheid meende in den geest van de Rustenburgers te handelen dit jaar wederom een optocht te organiseeren me daarneven verschillende volksspelen. Bin- nenkort zullen den ingezetenen lijsten wor den aangeboen ter inteekening. UIT GROOTSCHERMER. Maandagavond had de prijsuitreikin; plaats van de bekroningen toegekend aan de inzendingen op de tentoonstelling van Huis- vlijt en Floralia. Te 6 uur werden door mevr. Borgwat de kinderprijzen uitgereikt, waarna het hoofd der school de uitslag van den op Zondag gehouden teeken- en kleurwedstrijd bekend maakte en de prijzen daaraan verbon den uitreikte. Ieder kind, dat niet voor een prijs je in een of andere afdeeling in aanmer- king was gekomen, ontving een troostprijsje. Verheugd trok de jeugd, velen beladen met schatten, huiswaarts. Te half negen schalden vroolijk fanfare- tonen door de Kolfbaan en even daarna heette de voorzitter der feestvierende vereeni ging, de heer J. Q. Borgwat, de aanwezigen van harte welkom. Hij deelde de opmerkin- gen van de jury mede, gemaakt naar aanlei ding van de plantenkeuring; dankte voor de aangename wijze, waarop de heer H. H van Truijen en diens vrouw met het bestuur had- den samengewerkt om de tentoonstelling in orde te maken. Ook dankte de voorzitter de heeren P. Kieft (van't dijkie) en W. Scher merhorn voor't halen der planten en bloe- men ter opluistering, terwijl de heer Poeser eveneens een complimentje kreeg. Ook de da mes, die voor de grabbelmand gezorgd had- den oogstten een bedankje. Met de opwekking de vergaderingen der vereeniging wat trouyer te bezoeken, waar- door het bestuur ook anderen eens aan werk kan zetten en't vele werk wat redelijker verdeeld wordt. Daarna werd er een begin gemaakt met de pijsuitreiking. Meisjes tot 16 jaar. le prijs Tr. Schemer horn een prijsje voor een paar geschil- derde vaasjes); 2. Marie de Geus; 3. Gerie Molenaar. HOOFDSTUK III. „Wil je met mij trouwen?" „Deze keer kunt u mij niet ontsnappen," zei hij ferm. „Wilt u in uw stoel gaan zitten of zullen wij hier praten?" Zij keek naar hem op en de woorden, die zij van te voren bedacht had, bestierven haar op de lippen. Zij ging hem heel gedwee voor tot de plek waar hun stoelen naast elkaar stondeij. „Wij zullen even gaan zitten," als u het goed vindt, een oogenblik maar," zei ze wei- felend. „Ik kan niet lang blijven. Ik heb nog zooveel te pakken." Hij antwoordde niet voor hij haar reisde- ken geschikt en 't haar behaaglijk gemaakt had. Het waren de enkele laatste uren van de reis. V66r zich konden zij in de verte de lich ten van Wales zien. Den volgenden morgen zouden zij aanleggen. „Ik zal u niet lang ophouden." Hij trok zijn stoel tot vlak bij de hare, zoodat nie mand kon hooren wat zij zeiden, „maar ik sta er op, dat u mij zegt, waarom u mij de laatste vier en twin tig uren aldoor ontweken hebt. Ik heb u toch met op de een of andere manier gehinderd?" „Neen," antwoordde zij, terwijl zij strak naar e van de Hchten keek, „u weet wel van niet." „Ik heb wt^gendeel," antwoordde hij, „al Dames h'andwerlcen. le prijs JoH. Bol, 2e :)rijs Mevr. Pascha-van Leijen, 3e prijs a. Vlevr. Borgwat-Carpentier, 3e prijs b. M Kaij-Koning, 4e prijs Guurtje Melling De taart van ae vereeniging viel op no. 4, evr. terwijl een andere taart ten bate van de kas verloot werd. Na de prijsuitreiking vroeg de Burgemees- ter het woord. Namens eenige bestuursleden boor hij den voorzitter en z'n vrouw een palm in pot aan, als aandenken aan deze ten toonstelling, die vooral door het werken van die twee zoo'n goed verloop heeft gehad. Door de artistieke leiding van den voorzitter slagen hier onze tentoonstellingen juist zoo uitstekend, merkte de burgemeester op. Een daverend applaus volgde op de woorden van den burgemeester. Daarna volgden wederom een paar num- mertjes van 't wereldberoemde Bazarorkest, terwijl de zangvereeniging G. G. K. eveneens een paar hiooie nummerfjes zong. 't I: s een genoeglijke avdnd geworden! UIT HEEMSKERK. Tot tijdelijk onderwijzer aan de St. Jo sephschool alhier is benoemd de heer J. v d. Maat te Beverwijk. UIT OUDKARSPEL. Bij de gister gehouden stemming voor een lid van bestuur van de banne Oudkarspel is benoemd de heer C. Butter Jnz. Te Utrecht slaagde voor het examen Fransch 1. o. de heer N. H. Vos van Zon te Oudkarspel. UIT H'EERHUCOWAARD. Op Koninginnedag zal op het gemeenteliji sportterreiu feest worden gevierd door de leerlingen van alle sciholen in onze gemeente Totaal zullen hieraan kunnen deelnemen on- geveer 750 kinderen. Behalve dat er allerlei wedstrijden door het jonge volkje gehouden zullen worden, zal ter afwisseling een goo- chelaar optreden en een ballonwedstrijd wor den gehouden. 's Avonds muziek, waarvoor de medewerking zal worden gevraagd der hier bestaande muziekcorpsen, terwijl tot slot een vuurwerk zal worden afgestoken. UIT EGMOND AAN ZEE. In overleg met het personeel der openbare school is door de commissie voor kraderfees- ten van de afdeeling „De drie Egmonden" der vereeniging „Volksonderwijs" beslotec met de kinderen der hoogste klassen, 8 en 9, evenals het vorige jaar een reis naar Am sterdam te maken, waarvoor de datum be- paald is op 2 September a.s. Tevoren wordt echter op 31 Aug. met de laagste klassen, 1 tot en met 4, een tocht gemaakt naar Bergen, terwijl voor de middelklassen 5, 6 en 7 Schoorl en Bergen op het programma staan voor 7 September. De kosten van een en an der wordt bestreden door de spaarpenningen der kinderen met steun van particulieren. Hoewel de commissie uit den aard der zaak uitsluitend haar zorgen wijdt aan de leerlin gen der openbare school, is zij gaarne be reid gevonden tot een combinatie met de kinderen der R. K. school, zooals dan ook reeds verleden jaar na de eerste schoolreis was afgesproken. De plannen met onkosten- berekening zijn door de commissie medege deeld, doch van het hoofd der R. K. school werd bericht ingezonden, dat zijn pogingen om voldoende fondsen te verzamelcn niet naar wensch waren geslaagd, zoodat voor dit jaar van combinatie moest worden afge zien. Voor het volgende hoopte men betel voorbereid te zijn. Bij het bezoek aan Amsterdam Hgt het in de bedoeling behalve een bezoek te brengei aan Artis en een boottocht door de havens te maken ook nog een der groote oceaanstoom- schepen te bezichtigen. Zekere C. P. alhier, die zich had laten aanmonsteren voor een logger, welke Woens- dag zou uitvaren, en daarbij eenig geld had opgenomen, scheen meer lust in de Alkmaar sche kermis dan in vertrekken te hebben. Zoo was hij dus op een gegeven oog.nblik uit IJmuiden verdwenen. Per auto was de ree- der, die de hulp der politie inge-'oepen had, den heelen avond in de weer om den jonger zeeman op te sporen, hetzij te Egmond of te Alkmaar, doch zonder resultaat. UIT ZUI'DSCH ARWOUD-E. Door de societeit „Opmaat" alhier zijn als korpskolvers voor de a.s. wedstrijden aangewezen de heeren A. Berkhout, W. Koa telijk en P. Molenaar. i UIT KOEDIJK. Woensdagnamiddag werd door de woning- bouwvereeniging „Goed Wonen" in tegen- woordigheid van B. en W. een aanbesteaing gehouden van het bouwen van twee dubbele aroeiderswoningen en berg-plaats voor 20 spoorwagens kool, ir.geschreven was als volgt: voor den bouw zonder glas en schil- derwerk W. J. Karsen te Alkmaac, f 18277, W. van der Peet en Pronk te Heiloo f 19060, P. Buis te Heerhugowaard f 14964, L. den Das te Bergen 17.700, Keizer en St' het mogelijke gedaan, om u de reis drage- lijk te maken. Natuurlijk weet ik, dat het ge- noegen van uw gezelschap mij ruimschoots schadeloos stelde voor de kleine diensten, die ik in staat was u te bewijzen, maar toch heb ik niets gedaan, waardoor ik verdiend heb, dat u mij zoo anders behaadelt. U moet mij zeggen, wat dit beteekent." „U overdraft," zeide zij koel, ,Jk heb mij den heel dag wat nerveus en gedrukt ge- voeld en ik had geen zin om met iemand te praten. Ik heb u niet meer ontwesken dan een ander." „Dat is niet waar," antwoordde hij. Zij draaide zich langzaam om, totdat hij haar in 't gelaat kon zien, dat rustig, bleek en kalm hem bijna licbtgevend blank scheen in de zwarte duisternis van dit maanlooze oogenblik. „U kunt mij tegenspreken, als u daar zin in hebt," zeide zij, „maar u kunt nauwelijks verwaehten, dat ik hier zal blijven zitten, om u aan te hooren." Hij boog zich wat diehter naar haar toe en zij voelde plotseling zijn hand de hare om- vatten. „Virginia," zeide hij ja, ik meen het i Virginia, wees niet zoo onvriendelijk tegen mij, onzen laatsten avond. Je weet heel goea. dat het mij pijn doet als je zoo tegen mj(j spreekt en naa rmij kijkt. We zouden toch vrienden zijn; dat heb je me immers hy loofd?" (Wordt vervolgiB

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 5