IEM EIJEB'S nlEMEIJERS DE LANGE DE MORAAZ t Van reoht en onrecht. Gredieten Deposito - Effected Be Kermis. Schouwbnrg „Harmonle" Kermisagenda van heden en morpiv BinnenSand Provinciaal Nieuws. SE5 HHGESTRAAT 49 - ALKMAAR Siasfswieaawss larkfberichtsn Magekomen Mvcrtcjtttie. f DE FINANCIEELE TOESTA"ND IN 71 ITALIe. Officieel wordt tegengesproken, dat er raogelijkheid zpu kunnen btstaan, .dat het hankdisconto wordt verhocgd. Do circulatie, welke in Juli van het vorige jaar 21375 mil- lioen heeft bedragen, werd teruggebracht tot 20419 millioen lire in Juli 1926. De publie- ke schulden zijn met 1 milliard lire vermin- derd. ERNSTIO AUTO-ONGELUK. De hoofdredaceur van het Brusselsche dagblad „Le Soir," reed gisternanjiddag bij een kruispunt met zijn auto, toen hij wilde uitwijken voor een voetganger, op het trot- toir, waardoor vier personen gewond en een voorbijganger gedood werd. Een telegrambe- steller werden beide beenen afgereden. Twee andere voetgangers bekwamen lichte kwet- suren, terwijl ook de hoofdredacteur zelf licht gewond werd. De auto is vernisld. DR1E NOTA'S AAN JXJITSCHLAND. De conferenitie van Arriba ssadeurs in Pa- rijs heeft dtie nieuwe nota's aan de Duitsche regeering gezonden, gedateerd 17 Aug. In de eerste wordt geprotesteerd tegen het fede- ratief militair optredien van Duitsche bon- den. De conference eiscbt wettelijke bepatin- gen, die dit verhinderen zulfen. In de tweede no+a wordt opgemerict, dat de intergeal'li- eerde nrtStodne contr ole commissie geprotes- ifceerd heeft tegen het onwetiag in dienst ne- imen van manschappen voor de rijksweer, we Ik protest niet geholpen heeft. Ten slotte wordt in de derde nota er over, geklaagd, dat Duitschland inzake de ontwapenimg opzette- iijk de noodige maatregeefm uitgesteld heeft. De toon van deze dlrie nota's moet zeer grof en bevelend zijn, meent de Berlijnsche corres pondent *van het Hbld. te weten. DE AAL-MENSCH R6ME. De juwelier te Chambery, die door den'on- vind'baren misdadiger R&me de „aal- mensch" zooals de „Matin" hem noemt voor 18000 francs bestolen werd, heeft een brief ontvangen met den naam van dezen onderteekend waarin Rente zegt dat hij het geld gestolen heelt om een fabriek voor de veryaardiging van mica, de „mLca-Reme" op te richten. Men heeft alle reden om aan te nemen dat de brief, geschreven op papier van een handelszaak en te Parijs gepost, echt is. EEN ,,GELEERDE" ONTMASKERD. De criminfiele politie te Eisenach heeft den z.g. Afrika-kenner en theoloog Max Geissler gearresteerd wegens bedrog en het onbevoegd dragen van den dokterstitel. Geissler, die cost 20 jaa oud is, is het gelukt de openbare aandacht op zich te vestigen. Hij had net doen voorkomen in Egypte en Soedan geleefd te hebben. Hij zou aan ver- scheidene universiteiten gestudeerd hebben en aan vele wetenschappelijke expedities hebben deelgenomen. Over zijn „wetenschappelijke expedities" heef hij lezingen gehouden. De crimineele po litie heeft vastgesteld dat de beweringen van „Dr. Geissler" niets dan bedrog waren. Hij heeft vermoedelijk onder een ziekelijkeri drang om te liegen gehandeld. de Telg., jich" van geen kwaad be- wusht, een paard, juist over het gedeelte, waar hobbelige keien nog niet door asphalt zijn vervangen. Toen dit edele dier het ge- ruischloos plaveisel had bereikt, had het den euvelen moed, een niet nader te noemen blijk van zijn aanwezighfid ten grondde te depo- neeren. Het zal moeilijk. hebben kunnen be- seffen, welk een probleem het in dat moment schiep. Het bewuste „visitekaartje" toch tui- melde op den grens van asphaltbestrating en keibestrating. Een stadsreiniger naderde. En keek. Het probleem rees in al zijn verschrikking. Deze reiniger och was stadsbeambte en had een welafgebakende taak: reinigen van as phalt. Niet van keibestratingfe Het is thans duidelijk, welke moeilijkheden hier te over- winnen waren. Zij wfcrden overwonnen. Salomo indach tig greep de reiniger zijn dagelijksch wapen en decide het visitekaartje in een asphaltge- deelte en een keibestradngsgedeelte. Het eer- ste ruimde hij op. Zijn plicht was vervuld. Op het hobbelig Damrakdeel bleef de helff van het gedeponeerde rusten ZONDAG 29 AUGUSTUS a.s. 8 uur, Laatste Opvoering s ANNIE v. EES. XXIII. KORTE BERICHTEN. Abd-el-Krim en zijn gezin zijn iwar Ca sablanca vertrokken. Het scheidsgerecht vSoi de mijnen in't Ruhrgebied heeft uitprsaak gedaan in de kwestie der loonen. De uitspraak voorziet in een loonsverhooging van ongeveer vier pro- cent. Het „Zechenverband" heeft reeds gewei- gerd de beslissing te aanvaarden. ONMEN5CHELIJKE BEHANDELING Sinds eenigen tijd liep in het dorp Hohen- weiden bij Merseburg het gerucht, dat de daar wonende landeigenaar Bernstein zijn geestelijk niet geheel normale zuster onmen- schelijk behandelde. Het gerucht kwam ook ter oore aan de autoriteiten en onverwacht deden politiebearabten een huiszoeking. Naar de „Frankf. Z." verneemt, ontdekten zij daar- bij toestanden, welke men in de 20e eeuw in Duitschland niet meer voor mogelijk zou heb ben gehouden. Bernstein heeft zijn 44-jari- ge zuster sinds geruimen tijd als een dier op gesloten gehouden in een half donker ho!; van negen meter in het vierkant. Het kleine venster was met ijzeren staven gesloten-. De duer was op slot en bovendien met een dwarsbalk verzekerd. De bodem was bedekt met wat stinkend stroo. De ongelu!ige, die geen oogenblik haat eel mocht verlmen, was gekled in een gescheurde blouse en rok en hemd, die dik onder het vuil zaten, Haar bee nen waren geheel opgezwollen. Als reden voor een dergelijke behandeling gaf Bernstein op, dat hij de kosten van de verpeging van zijn zuster, die reeds op haar 15e jaar teekenen van zinsverbijstering had gegevpn en vroeger in een inrichting had ge zeten, wilde uitsparen. De man is echter zeer goe^l in staat die kosten te dragen. De politie-beambten hebben foto's geno- men van de vrouw en het hoi, waarin zij ge- vonden werd. Het O. M. heeft de zaak in handen. (Nadruk verboden.) MISLEEDEND PROSPECTUS. Het prospectus, dat pleegt te worden ver spreid, wanneer door staat of gemeente o: door handelslichamen een beioep op de geld- markt wordt gedaan, is al vaak een steen des aanstoots gebleken en dat ligt voor de hand. Hij, die geld noodig heeft, tracht zijn positie en daardoor zijn credietwaardigheid zoo gun stig mogelijk voor te stellen en zal de voor deelen, voor den belegger uit de transactie voortvloeiende, zoo breed mogelijk uitmeten Daarbij gebeurt't dan wel eens, dat de juiste maat wordt overschreden. Aan den anderen kant gelooft men gaarne wat men wenscht, en de geldgever, die zich al gouden bergen, in den vorm van groote dividenden e. d., droomt, is maar al te zeer geneigd om, wan neer d'at later eens wat tegenvaFt, de schuld aan de tegenpartij te geven en deze te verwij- tea, dat zij op oneerlijke wijze de zaak mooier heeft voorgespeiegeld dan zij* verdiende. Het aanhangige wetsontwerp op de n; looze vennootscnap, dat, zooals men ten doel heeft door allerlei regelingen de be- langtn van aandeel- eri obligatiehouders te beschermen, bevat ook eenige voorschriften omtrenf 't misleidende prospectus; deze zijn ondergebracht bij de regeling van de scha- devergoeding wegens onrechtmatige daadi, omdat men het als zulk een onrechtmatige handeling van de uitgevers van een prospec tus kan beschouwen, wanneer zij onware me- dedeelingen doen om aldus't publiek tot deel- nama te bewegen. De voorgestelde regeling omvat echter niet alle denkbare gevallen, zooals blijkt uit een zaak, waarin dezer dagen door het Hof te Den Bosch uitspraak is gedaan. Daardoor wordt de iuistheid aangetoond van de critiek, die als grief tegen het wetsontwerp aanvoert, dat het te veel in bijzonderheden afdaalt, waardoor zich telkens nieuwe, onvoorizene gevallen zullen voordoen, die den bescher- ming behoevende onbeschermd zullen laten.. De tamelijk Ingewikkelde zaak, die leidde tot de bedoelde uitspraak en wharvan het eer- ste bedrijf reeds in 1921 speelde, droeg zich aldus toe: De N.V. Tabaksunie, die een obli- gatieleening uitgaf, had in het prospectus daarvan medegedeeld, dat twee andere naam- heid, d. i. medeschuldenaarschap, sloot geen verbintenis rechtstreeks van X en Y jegens de obligatiehouders in; integendeel, juist deze woorden sneden elke dubbelzinnigheid en on- duidelijkheid af. Ook van een beding ten be- hoeve van een derde kon hier, naar de mee- mng der rechtbank, geen sprake zijn. Dit zou man dan zoo hebben moeten opvatten, dat de Tabaksunie van X en Y zou hebben verkregen dat ide haar verplichtingen jegens de obliga tiehouders zouden garandeeren. Argumenten voor deze stelling gaf het college niet. Wel vond het, dat de Tabaksunie zelf een vorde- nng had tegen X en Y, die thans door den curator in net faillisement kon worden ge- ind en aldus indirect aan de obligatiehouders ten goede zou komen. Waaruit de rechtbank het bestaan van die verbintepis kon afleiden is niet duidelijk; uit het prospectus toch zeker niet; dat bevat slechts de uiring van de eene partlj en kan niets bewijzen tegen de andere, al waren de bestuursleden in hoofdzaak ook dezelfde personen. Het Hof verklaarde zich in alle opzichten met de beslissing in eerste instantie te veree- nigen. Opmerkenswaard is uit het arrest slechts, dat het Hof de mogelijkheid erkent, dat bij den oppervlakkigen lezer van het pros pectus de gedachte gewekt wordt, datde obligates rechtstreeks door X en Y gegaran- deerd zijn. De geheele zaak maalct een onverkwikke- lijken indruk en men kan het gevoel niet van zich afschuiven, dat de onderteekenaars van het prospectus op listigie wijze met hun dub- bele hoedanigheid van bestuurders van de schuldenares en van de garanten gespeeld hebben. UIT HEERHUGOWAARD. In plaats van den heer Van Emmerik is tot stationschef alhier benoemd de heer Hendriks, van Gouda. w rWegcns vertrek naar Indie heeft mej. M. Huismans, onderwijzeres aan de R. K. School in de parochie van de H. Famllie, met ingang van 1 October ontslag uit hare betrek- king aangevraagd. UIT OUDE NIEDORP. E>e cafehouders in deze gemeente, die in aanmerking komen voor dansvergunningen, zijn vanwege den burgemeester dezer ge meente aangezegd hunne danslokaliteiteh. in overeenstemming te brengen met de gestelde eischen voor lichttoevoer en luchtverver- sching. UIT WINKEL. Aangezien thans door den Minister van Waterstaat een antwoord wordt verwacht op de vraag of belanghebbenden bereid zijn in het tekort op de exploitatie van de lijn Schagen—Wognum per jaar 60.000 bij te dragen en wel v66r 15 September a.s., is te gen 9 September een groote vergadering van met deh minder gunstigen economischen toe- stand is dit volkomen te begrijpen. Cafe's, voozoover zij al of niet in cabarets veranderd zijn, mak€n over het algemeen tamelijke zaken. „Het Wapen van Heemskerk", dlat een nieuw programma heeft met o.a. het succes- vol oiptreden van Piet Groenendaal, moest gisteravond gedurende geruimen tijd de dear sluiten, omdat alles bezet was. Wij vestigen mede nog de aandacht op het bijzonder goede programma van „Centrum- hotel" aan de Kraanbuurt, waaraan ver- schillend eerste rangs artisten medewerken om den bezoekers een buitengewoon genoeg- lijken avond te verschaffen. Ook „Central" heeft over het bezoek in dancing en cabaret niet te klagen, terwijl in ,fopulair" aan de Laat eveneens cabaret is De dancing „Harmonie" blijkt haar groo te aantrekkingskracht te behouden. „Amici- ii<£' en „Concordia" aan de Laat krijgen vele bezoekers; „Walhalla" in de Krebbesteeg eveneens. Het is te hopen, dat de beide laatste ker- misdagen even rustig en ordelijk mogen ver- loopen als hun voorgangers. Daar het eerst om 2 uur sluiten is, is het noodzakelijk, dat het publiek zijnerzijds alles doet'om de orde te bewaren en de kermis ge- past te vieren. Van de medewerking in deze der verschillende cafehouders zijn wij over- tuigd. Ernstige gevallen van dronkenschap deden zich weinig of niet voor. Wij hebben gisteren slechts een enkelen man zien opbrengen. Het aantal ter zake dronkenschap opgebrachte Eersonen, beloopt per dag niet meer dan oogstens 1 a 2. De politie is dan ook tevre- den over het verloop. In de 8chommelschuitjes op de Paarden- markt nam gistenniddag iemand plaats, die cennelijk te veel aan Bacchus geofferd had. Al schommelende is hij uit het schuitje getui- meld. Wonder boven wondeT mankeerdehem zoo weinig of niets. Wel was hij eenigszins versuft, doch alcoholmisbruik was hiervoor wel een van de voornaamste factoren. Hieronder volgen de gewone mededeelin- gen omtrent de schouwburgen en wel wat er gisteravond gespeeld werd en hed'en en mor- genavond nog gespeeld zal worden. Het Hofsta&tooneel in de Harmonle. „Boefje". Gisteravond heeft een niet geheel uitver- kochte zaal in hooge mate geooten van de tooneelbewerking van M. J. Brusse's „Boefje". Een applaus, dat soma den vorm van een ovatie aannam, bekxmde de diverse artisten, onder wie mevr. Van der Lugt MelsertVan Ees in de eerste plaats schit- terde. In de gevangenilssc&ne speelde zij zoo omt- roerend, dat vele bezoekers zich niet konden bedwingen en de tranen den vrijen loop lie ten. Het was een avond, waar veel te genfeten viel. „Boefje" wordt Zondagavond als af- scheidsvoorsteWing gegeven. Over hedenavond het volgendle! Mrs. Cheyney's verdwijnmg. Dit zeer interessante stuk, dit spel van verrassingen, heeft in Londen vele bonder- den opvoeringen beleefd voor voile zalen res optrad dienen nog genoemd. Het orkest kweet zich uitstekend van zijn taak en het populaire lied van Roosje sloeg weer dani& m. Ook voor de twee laatste avonden succes verzekerd. is hef belanghebbenden bijeen geroepen. De schrijver Frederik Lonsdale heeft blijk- De Spoorwegmaatschappij heeft inmiddels baar uit diW" P aan den Minister verzocht de exploitatie zoo spoedig mogelijk te mogen staken "T 'T WAS ZOO ERG NIET! Dezer dagen heerschte te Ter Neuzeti eeni- e onrust, naar aanleiding van het bericht, at aan net Westelijk havenhoofd' een ge- vaarlijk projeckijj was gevonden, dat daar aan den voet van de steenglooiing door een M HI „JI|CL.,ct. „ollira ingezetene, die na zijn daad hard was weg- sbrak op grond van orosMctus X geloopen. was nedeconeerd Op inenPrip„r u:; h,v n Plospyctus A geloopen, was gedeponeerd. De inspecteur van politie zctte er een agent bij op wacht, opdat niemand er aan zou kunnen komen en verwittigde inmiddels de militaire autoritei ten om het onschadelijk te maken. Uit het ingestelde oiiderzoek bleek, dat de bedoelde ingezetene het naar zijn zeggen in zijn kelder had aangetroffen, vermoedelijk door een vroegeren bewoner van het huis achtergelaten en hij uit vrees voor gevaar er zich op voormelde wijze van had willen ont- doen. Vermoed werd, dat het projectiel, een Fransche granaat, was afgeschoten, doch niet ontploft. Donderdagmorgen kwam echter aan het licht, dat het niet was gel ad en. De wacht werd opgeheven, het pro jectiel naar het politiebureau medegenomen en de aanleiding van de gewekte emotie was verdwenen. HOE EEN PAARD EEN PROBLEEM SCHIEP. Het geschiedde gisterm'orgen tegen nege- tpa. Ob het Damrak te Amsterdam. Daar looze ver.nootschappen, die wij kortheids- halve met X en Y aanduiden, zich.hoofdeiijk hadden verbonden jegens de Tabaksunie om rente en afiossing der obligaties te voldoen. Met veel nadruk werd gewezen op de groote waarborgen, welke daaruit voor de obligatie houders zullen voortvloeien, nu hun vorderin- gai geheel gedekt zijn, o. m. door het kapi- taal en de reserves van de soliedc maatschap- pij X- De leening werd geplaatst, maar on geveer anderhalf jaar later staakte de Tabaks unie haar betalingen en werd failliet ver- klaard. Een der gedupecrde obligatiehouders aan, maar hij werd eerst door de rechtbank te Maas tricht en daama in hooger beroep bij het Hof te 's-Hertogenbosch in het ongeiijH gesteld. De rechtbank overwoog, dat wel de aange- haalde zinnen in het pfospectus en nog ande rs, die de aandacht vestigden op het nauwe verband, bestaande tusschen de Tabaksunie en de maatschappij X, geschreven waren met net klaarblijkelijk doel de inschrijving op de leening aantrekkelijk te maken en te bevordc- ren, zooals veelal bij dergelijke aanprijzingen te doen gebruikelijk is. Maar, voegde zij er het prospectus blijkt tevens dui delijk, dat daarin alleen de Tabaksunie aan het woord was; voor X kon uit de mededee- lingen van een ander geen verplichting ont- staan. Wel zaten een aantal bestuursleden van de Tabaksunie in den raad van beheer of in de directie van X, maar zij hadden hun namen toch onder het stuk gezet in de eerste kwaliteit en, daar de twee maatschappijen nu eenmaal verschillende rechtspersonen vorm- den, ging X vrij uit. Ook de uitdrukking omtrent de hoofdeliik- N. V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWART1ER. ALKMAAR, 28 Aug. 1926. Op de heden gehouden mankt waren 102.000 stuks Kip- eieren en 8000 stuks Eendeieren aangevoerd, waarvan de orijzen der Kipeieren waren- 56/58 f 6.60—/ 7.10; 58/60 6.90- 7.50; 60/62 f 7—f 7.60; 62/64 f 7.50— 8.10; Bruin 7.808.50. De prijs der Eendeieren was /.5.90. op- niet een 1NBRAAK. Gistermiddag tusschen 3 en 6 uur is inge- broken in de woning van den heer J. H. H., Tuinstraat 33. Vermist wordt een bedrag van circa /350. De politie doet onderzoek. Gisteren is Let bijzonder gunstig weer ge- weest.'We hebben werkelijk niet te klagen, omdat het weder zich over het algemeen heel goed houdt. Hetgeen we nu eenmaal op de Alkmaar- sche kermis niet gewoon zijn. Het bezoek aan het kermisterrein, dat gis termiddag heel vroeg begon, is verder den ganschen middag en avond zeer groot ge- weest. Toch gelooven wij niet, dat over het alge meen degenen, die moeten bestaan van wat de kermissen hun opbrengen, zoo heel tevreden zijn. Wat vroeger kijkers waren, wa ren vaak ook koopers. Nu overtreft de eerste categorie de laatste verreweg. In verband ,'rbe genres het bests genomen en dit zamen gebonden door een dialoog. waarin spanning en geest geen oogenblik verflauwen. Het is een spel van bruuske overgangen, waann telkens weer datgene gebeurt, wat men niet verwacht had De in- houd in't kort samen te vattcn is niet wel mogelijk, maar wij zouden het ook niet gaar ne doen, teneinde de verrassingen tot haar voile recht te laten komen. Dit stuk is het nieuwste en grootste suc ces van het Hofstad-Tooneel. Het g.-zelschap heeft er in April j.l. overal de meest door- slaande successen mee behaaldl en als wij de kritieken uit die dagen nog eens doorlezen treft ons in alle bewondering voor stuk en spel. Annie van Ees en Cor v. d. Lugt Melsert vervullen ook thans weer de hoofdrollen, ter- zijde gestaan door alle beste krachten, die men zoo in de afgeioopen week heeft leeren kennen. Voor de hoofdrollen had Lonsdale hier in Holland moeilijk twee artisten kun nen vinden, die den geestigen dialoog beter weten te lanceeren. f En nu zouden wij nog kunnen vertellen van Arthur Dilling, van het paarlen collier van Mrs. Ebley, van Lord Elton, maar dan zouden wij allicht iets van het geheim, dat dit stuk heeft, verklappen. Wie een fijn modern stuk in perfecte voering weet te waardeeren, verzuime hedenavond naar de Haralonie te gaan. Het Nieuwe Nederl. Tooneel. Gisteravond bij den heer Mooij weer geheel gevulde zaal, en, evenals bij de vorige voorstellingen van „Blanke Ballast", een en- thousiast publiek, dat zeer onder den indruk kwam van hot sterke spel dezer artisten. Na elk tafereel moesten zij tallooze malen voor het voetlicht komen om voor het hun spontaaa gebraclit applaus te danken. Heden- eu morgenavond gaat „Blanke Ballast" op- niemv en met zekerheid kan men wel voor- spellen, dat de toeloop van hen, die van dit stuk en het uitmuntrind spel willen genieten, even groot zal zijn dan bij de reeds gegeVen voorstellingen. Elk tafereel wordt ingeleid door een kort muzieknummer van een uit piano, viool en vic-!cticel te zamen gesteld trio. In de pauze geeft de violist een paar num- mertjes waaronder het „Wiegelied" van Schubert op de „Zingcnde Zaag". Het ge- luid dat hij er aan ontlokt, heeft veel overeon- komst met dat van en occarino, eeri beetje zoe telijk. De speler beheerschte het eigenaardige instrument volkomen. Ter Hall's Revue 1926. Een uitverkochte zaal heeft gisteravond genoten van de opvoering dezer revue en er is onbedaarlijk gelachen. Naast de uitsteken- de dansen van het ballet en de met overdadi- ge pracht gemonteerde finales, dient de schit- terende prestatie van Buziau genoemd die in verschillende scenea zich inderdaad deed kennen als een kunstenaar. Voora! zijn Al- oenscene was uitmuntend. Mevr. Kohier a!s Roosje vervulde de rol van de millionairs- dochter met groote toewijding. Piet JK/h'er ais de kouwgomkoning en S. Kohiervan Dijk, die bij diverse groote scenes als zange- Schouwburgloge Doelenveld De Dolle Lola. Evenals de vorige avonden is er gister avond wederom geweldig gelachen, ja bij wijlen gegierd bij de opvoering van ae one- rette .„De Dolle Lola". Kostelijike gevallen doen er zich voor als de gehuwde Huge Bendler (Louis Davids) zijn belofte will houden om zich em dag per jaar aafc zijn oude liefde, de Spaansche danseres Lola Coraero, te wijden. Toevalligerwijze komt Hugo's sdhoonvader op denzelfden dag oak ap bezoek bij Lola. Schoonmama heeft ech ter lomt geroken met gevolg dat de twee, due „elkander begrijpen" in een minder be- nijdenswaardiige positie komen, Door aller lei verzinsels trachten zij het slippertje als niet te bestaan te beschouwen. Eerst nadat Hugo en zijn schoonpapa nog hachelijke mo- menten hebben moeten beleven wordt de ge heele situatie op gelukkige wijze opgelost De verschillende liedjes zijn verbazend leuk, ja zoo zelfs dat Louis DavidS het klaar 'krijgt dat de heele „gemeente" mee zingt. Zij, die nog niet van deze operette geprofi teerd hebben, zijn nog twee dagen in de ge- legenheid om dit te doen. Wij kunnen haar ten zeerate aambevelen. Margen is er 6peciale afscheidSvoorste 11 ing. Harmonle, 8 uur: Ver. Rott. Hofstad too- neel: Mrs. Cheyney's verdwijning, blijspel. Zondagavond 8 uur; Boefje, tooneelspel. Gulden Vlles, 8 uur; Het N. Ned. Too neel: Blanke Ballast, tooneelspel. Zondagavond 8 uur: Idem. Doelenveld 8 uur: Ter Hall's Revue 1926. Schouwburgloge, Doelenveld, 8 uur: Dol- le Lola, operette. Cinema Americain, Vijf dagen naar Parij, (komisch). Alkrn. Bioscoop Theater: Ein Walzerfraum (naar de operette van Oscar Strauss). Victoria Theater: Watt en Half Watt als balletdanseressen (komisch). Cabarets en Dancings iederen avond go opend. ALKMAAR; 28 Aug. 1926. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd: 25 paarden 150325, 69 melkkoeien 230 tot 420, 59 nuchtere kalveren slacht 12 tot 28, 406 vette schapen 2531, 28 schrammen 3-2—/ 42, 125 biggen 10 we- ken 2026, 3 bokken en geiten 412 ALKMAAR, 28 Aug. De boterprijs was hedeneerste soort 0.85—/ 0.95, 2de soort 0.70—/ 0.80, Kipeieren:- groothandel 6.90—/ 7.40, kleinhandel 67.50. Eendeieren 5 75. ALKMAAR, 27 Aug. 1926. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 227 stapels wegende 186233 kilogrammen. Fabriekskaas: kleine met merk 38, zon- der merk 36, commissiekaas met merk 42, Boerenkaas: kleine met merk 38, zonder merk 38, commissiekaas met merk 42. Handel goed. 9 AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- t MARKT. 1 AMSTERDAM, 28 Aug. De prijzen en aanvoer waren heden als volgt: IJpolder blauwe borgers 1.802; IJpolder borgers 2—/ 2.30; Zeeuwsche eigenheimers 2.10—/ 2.40; Zeeuwsche bl. eigenheimers 2.40—/ 2.70; Zeeuwsche bonten 3.253.75; Hillegommer zand 4.605.60. Aanvoer 6 ladingen, ziinde 1847 H.L. J ALKMAARSCHE EXUORTVEILING ALKMAAR, 27 Aug. 1926. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor; Bloemkool le soort per 100 st. 11—/ 16, 2e soort 48, Roode kool per 100 K G. 0.502.10, Gele kool per 100 K.G. 0.401.60, Wortelen per 100 bos. 2 40 tot 6.20, Rabarber per 100 bos 2.10— Heden overieed tot onze diepe droefheid onze eenigste beveling K RES, in den leeftijd van 16 dagen. P. N. v. d. MEER. H. M. v. d. MEER— de Winter. Alkmaar, 27 Aug. 1926. Zilverstraat 1. r.tiAb-f INBOOODU9 NIcHCVCB p __00 JPVO

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2