BinnenBand Sport uiikeering aan de onderwijzers, de z.g. uitkee' ling ineens over 1925. Voorts een verzoekschrift van den gemeen feveldwachter D. C. Hendrikse vraagd werd feegekend een bedrag tift 'I RfjKs tffSbfcKe', 60 als vergoeding voor de verschulSigde van State? befichVanToed keuring der verordening tot tijdelijke wijzi- ging van de bestemming der winst van het waann te willen ge- zijn jaarwedde te willen ver ftoogen met een bedrag van 50 en alzoo te brengen op 1800. Besloten werd dit verzoekschrift aan bouden tot bij de behandeling van de begroo- ting voor het volgend jaar. Door den heer M. Nibbering te dezer plaatse was 'n verzoek ingediend om de erf. pacht van het perceel, hetwelk eigendom is dezer gcmeente en waarop een woning staat welke door hem indertijd is gekocht, aan de Grafterbaan, welke erfpacht einde dezes jaara afloopt, te verlengen en deze voor den tijd van 75 jaren opnienw te verleenen ten zijnen name. De voorzitter bracht een voorstel om on- gewijzigd verlenging van erfpacht, geduren- de den tijd van 75 jaren en den prijs van 3,50 per jaar, in stemming en dit werd aangenomen. Een door B. en W. opgemaakt ontwerp-be- sluit tot wijziging der begrooting 1926 werd daarna aan de orde gesteld, welk ontwerp werd voorgelezen en zonder o<p- of aantner- kingen goedgekeurd; de ontvahgsten en uit- faven werden in verband met vernieuwine lef straten enz. verhoogd met 7000, terwiil van den post onvoorziene uitgaven wordt afgenom^n een bedrag groot 550, teneinde daarvan over te schrijven op diverse posten, welke verhooging behoefde. De rekeningen der Burgerlijke Armbestu- ren over 1925, werden staande de vergade- ring onderzocht en goedgekeurd en wel die van Graft en Noordeinde in ontvangsten op f 539.36; in uitgaaf op 342.85, batig sal- do 196.51; die van West-Graftdijk in ont vangsten f 1209.7014, in uitgaaf op 926.23 batig sal do 283.4714die van Oost-Graft- dijk in ontvangsten 419.88, in uitgaaf op 363.86, batig saldo 56.02. De gemeenterekening werd voorloopig yastgesteld in totale ontvangsten op 46055,52, in totale uitgaven op 46920.57 alzoo met een nadeelig saldo groot 865.05. fCapitaaldienst: ontvangsten en uitgaven bei den 4000. Beide wethouders onthielden zich van stemming; de overige raadsleden bleken voor goedkeuring. Bij de rondvraag informeerdle de heer Ton naar het te geven avondonderwijs in het a.s. najaar. Besloten werd ook in het a s. najaar bij voldoende deelname weer een herhalingscur- sus in te stellen. De heer van der Oord wees op den treuri- gen toestand van de Kloosterhaven, welke de Graftdijker ingezetenen bezig zijn te dempen met takkenbossen, afval enz. wat een zeer onaangename geur verspreidt De voorzitter meende dat de raad hier niets aan kan doen, maar dat de gezondheidscom missie zich er wellicht mede zal bemoeien. De haven is Rijks eigendom en het water is fen de Ulfwaterende sluizen. VAN TEXEL. Vrijdagnamiddag is bij paal 18, ten noor- den van de Hufter, tusschen de Koog en de Cocksdorp op Texel, een lijk aangespoeld, vermoedelijlk van een manspersoon v»n ten- geren bouw. Naar schatting heeft het eeniige maanden in zee gezwailkt. Daar het in' verre- gaanden staat van ontbinding verkeerde en zwaar vermirJkt was, werd het aan den but lenduinvoet aan de aarde toevertrouwd UIT CASTRICUM. Gisfer werd door het gezelschap tocneelis- ten, onder artistieke leiding van den heer Berghegge, dat gedurende't zomerseizoen, in het daartoe ingerichte openluchttheaterhier cen serie voorstelingen gaf, de afscheids voorsteling gegeven. Opgevoetd werd „De Pastoor van Neuvillette", evenals bij de ope- ningsvoorsteiiingen. We behoeven niet meer te herhalen, dat het spel in alle opzichten goed was. Jammer dat zoo weinigen deze faatste voorstelling bijwoonden, doch gezien de Aikmaarsche kermis, kunnen we nog tevre- den zijn. We roepcn het gezelschap Berghegge van harte tot weerziens toe. Zaterdagavond gaf het fanfarecorps van het Jongenspatrcnaat, dat op het concours fe Purmerend drie prijzen behaalde, een concert in de kiosk in den tuin van „de Rustcnde Ja- ger", nadat vooraf een muzikale rondwaade- 'ing was gemaakt door het dorp. Onder bekwame leiding van den dirigent, den heer Kuijs. werden verschillende muziek- numers ten gehoore gebracht. Het talrijke publiek was dankbaar. Reeds herhaalde malen hoordm wij idachten over den Rijksstraatweg en die bit- ven niet alleen bepcrkt tot 't baanvak' Cas- tricumBeverwijk. Met niet minder grond wordt geklaagd over den toestand van dien weg tusschen Castricum en Alkmaar. Het gevolg van een en ander is geweest dat Ae gemcentebesturen van Alkmaar, Castricum enz. een verzoek hebben gedaan om tot af- doende verbetering in de zeer naaste toekomst pver te gaan. Men hoort evenwel nog niets. Hier en daar wordt de weg wat opgelapt, doch van verbetering in verband met het ver- keersvraagstuk van dezen tijd is nog aller- tninst sprake..Het gevolg is dat de toestand allertreurigst is. Nu men, na verwijdering van de trambaao, over kon gaan tot verbreeding van de be- staande beharding, had men toch mogen ver- wachten dat daramee onverwijld zou worden begonncn, terwijl dan tevens een rijwielpad Jton worden aangelegd aan de oostelijke zijde van den weg. Noch het een noch het ander gebeurt, met als gevolg dat wiekrijders voor elkaar moeten uitwijken en komen op het wrggedeelte dat voor zwaarder vervoer is be- fftemd, wat vaak zeer gevaarlijk is. Zal men cu er eens over denken om dezen weg te ver- beteren en te verbreeden? UIT WIERINGEN. Den raad der gemeen te vergaderde Zater- dag onder leiding van dep heer L. C. Kolff, Burgemeester. Afwezig was de heer M. Koolj Rz. De Voorzitter deelde daarna mede, dat tijn ingekomen de volgende stukken: Van S. Koorn Jz. bericht van aanneming zijner benoeming tot lid van het college van armvoogden van de Verceniging ter bevordering van fetrouw schoolbezoek 'n dankbetuiging voor et in de vorige vergadering verleende subsi-1 zee-gras-exploitatie oogst 1926; van hetzelfde college bericht van verd'a- ging van hunne beslissing op het raadsbe sluit tot het overdragen van het eigendoms- recht van een weg aan het Heemraadsschap V\ ieringen en op het raadhuis tot het aan- gaan van eene geldleening ad 8500, voor de verbetering van wegen; Van Burgemeester en Wethouders de maandstaten der zeegras-exploitatie over Juli 1926; van de Gezondheidscommissie, gezeteld te Schagen de raming van ontvangsten en uit gaven voor het jaar 1927, de bijdrage voor Wieringen is bepaald op 64; A1 deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Van de Commissie voor de malariabestrij- ding in N.-Holland een verzoek om subsidie voor het jaar 1927, berekend naar 1 cent per inwoner. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt dit verleend. Van de Gezondheidscommissie gezeteld te Schagen de rekening en verantwoording over het kalenderjaar 1925. Wordt goedgekeurd. De Voorzitter deelde verder mede, dat van het Bestutir der Cooperatieve Boerenleenbank is bericht ontvangen, dat door de Centrale Bank te Urtecht machtiging is onthouden voor het veistrekken aan de Gemeente van de geldleening tot ten hoogste 8500. voor het op de oudtijds bekende ,breedte uit- zePen van de hoofdwegen. Aangezien in het raadsbesluit de Boerenleenbank als geld- schieter was genoemd, dient een nieuw be- sluit te worden genomen, waaruit die clau- sule vervalt Hieitoe werd zonder hoofdeiijke stemming beslhfen. De in de vorige vergadering aangeboden gemeerierekening over het dienstjaar 1925 wordt voor!oopig vastgesteld. De gewone dienst sluit met een nadeelig saldo van 2350 64 en de kapitaaldienst met een voor- deelig saldo van 1970.73. Ook de rekening der zeegras-exploitatie over het dienstjaar 19251926 wordt voorloopig vastgesteld. De voorzitter dankte de leden der commis sie, de heeren J.,Kooij Cz. en M. Bakker voor 'iet gehouden onderzoek. E>e gemeente-begrooting voor het dienst aar 1927 en de begrooting voor de Zee- gras-exploitatie voor het dienstjaar 1926— 1927 worden den Raad aangeboden. Verder informeerde de heer Lub of reeds overleg was gepleegd met den dienst der Zuiderzeewerken over een .eventueel aan te leggen vluchthaven bij het Woudstrand. De Voorzitter antwoordde dat dit bmnenkort zal geschieden. De heer Oden drong aan op verbreeding van den Mekkenstuinweg. Eenigen tijd gele- den is er een ongeluk gebeurd en ook deze week zat er een auto in den .greppel. De Voorzitter deelde mede, dat reeds ge ruimen tijd geleden met de belanghebbende eigenaars is onderhandeld over den aankoop van ?,rond Dngs dien weg, doch de eischen van een der eigenaars zijn zco buitensporig hoog, dat de onderhandelingen hierop zijn afgestuit. De heeren Oden en Lub zouden dan willen onteigenen, doch de Voorzitter zeide, dat hier aan nogal bezwaren zijn verbonden. Beslo ten werd, dat Burgemeester en Wethouders zich nogmaals met den bewusten eigenaar in verbinding zullen stellen. UIT OTERLEEK. iDen 29sten Aug. nam onze predikant ds. Neijenhuis Ockhuijsen afscheid van zijn ge meente. Het kerkgebouw was tamelijk goed bezet waaronder vele trouwe kerkbezoekers, familie, vrietiden en kennissen. De leeraar begon met naar voren te brengen hoe hij voor vier jaar terug zijn intrede in Oterleek deed en hoe in dien tijd een vriendschapsband was ontstaan met velen. Thans nu hij voor 't laatst zijn gemeente toesprak zou die band verbroken worden. Hoewel hij ten zeerste was ingenomen met het beroep naar Tilburg, de aanneming daarvan ging maar niet zon der slag of stoot. Spr. zal daardoor moeten missen wat hij in deze vier jaren zoo ruim- schoots heeft genoten; de vriendschap en be- langstelling voor hem en de zijnen. Spr. bracht dan ook namens zijn vrouw 'n woord van dank aan de aanwezigen, in't bijzonder aan de fam. C. Hoogvorst. Spr. deed ook nog uitkemen hoe er naast het mooie en goede, ook een donkere bladzijde staat beschreven, hetgeen voornamelijk is gebleken tijdens den bouw der nieuwe kerk. Als hij zich ooit in menschen heeft vergist dan was het wel toen. Na den bouw is het spr. persoonlijk verweteti dat hij de aanstichter was, dat de landerijen der kerk publiek werden verhuurd. Spr. wil van deze plaats nog eens uitdrukke- lijk verklaren dat hij er part nog deel aan had, aangezien de kerkeraad hier absoluut niets mce heeft uit te staan. Gedane zaken nemen echter geen keer, aldus spr., wij zul len het met den mantel der liefde bedekken. Spr. dankte de ouderlingen, diakenen, kerk- voogden en notabelen voor de warme vriend schap voor de hulp en steun die hij van hen had ondervondtn. Ook aan den organist en zijn helper bracht hij zijn dank voor het aan- deel dat zij hadden voor het slagen van de godsdienstoefeningen. De koster en zijn vrouw werden door spr. in warme bewoor- dingen herdacht als plichtsgetrouwe dienaren der kerk. Nooit was hun iets te veel en met groote toewijding heben zij zich van hun taak giekweten. Ook de heer Slot dankte hij voor de aanpename samenwerkimg van hem on- dervonden deze vier jaar. Beiden hadden een leidende positie bij de T. V. Met een vol ge- moed dankte hij ten slotte zijn trouwe hulp in de huishouding mej. J. Kcning en ook den burgemeester als huisvriend. Spr. nam van velen een aangename herinnering mede. De heer A. Hoogland als oudste ouderling ver- zocht de gemeente den scheidenden leeraar staande toe te zingen Gez. 224 Vers 1. Ds. Groot, uit Oudorp, sprak zijn ambt- genoot toe, en hiermiede was de plechtigheiid afgeloopten. UIT LIMMEN. In de vergadering van de afd. Limmen van do Ned. Ver. van Bloembollencultuur, is be sloten om 100 beschikbaar te stellen voor de in 1927 te houden voile grondstentoonstel- ling te Alkmaar. Tevens werd besloten om een te groote uitplant van Darwintulpen te voorkomen en narcissen aan de kweek te ont- trckken en deze voor veevoeder te benutten. r' kerk is plm. 20.000 bijeengebracht aan vrij- willige bijdragen, voor den tijd van 5 jaren en plm. 80.000 aan onderhandsche ltening te- gen lage rente. Om deze reden zal geen geldleening wor den aangegaan door middel van inschrijving UIT PURMEREND. Vrijdag werd alhier gehouden een twee wielige wegschaatsen wedstrijd op een geas- phalteerde baan. 16 persorten namen daar- aan deel waaronder zeer bekende schaatsen- rijders. De baanlengte was 300 Meter. le prijs zilveren wisselbeker en werd wonnen door T. Boot te Purmerend, 36 2/5 seconde. 2e prijs, W. Kos te Oudkarspel, tijd 1/5 sec.; 3e prijs, A. J. Haag te Amsterdam, 42 seconden; 4e prijs G. Mettes te Haarlem tijd 42 seconden. Er werd gereden onder de reglementen van den Algemeenen Ned. Schaatsenrijders bond. Blijkens een bericht in de Krasnaja Gazetta zijn verschillende bestuursleden en ambtenaren van de Moskousche warenbeurs gearresteerd, wegens het deelnemen* aan of toelaten van frauduleuze handelingen, waar- mede honderdduizenden roebels gemoeid zijn. ge- tijd 41 tijd 2/5 EEN OP RECLASSEERINGSKOLONIE SAMBEEK. Het vroegere terrein van het Radiostation is voor den tijd van drie jaar met recht van aankoop gehuurd door de R.-K. Reclassee- rinigsvereeniigiing, die voornemens is daar een kolonie te stichten. DE KAPITEIN EN EEN MATROOS VERDRONKEN. Zondagmiddiag even over twee is op <fe Maas.te Rotterdam nabij de Dokhaven de sleepboot „Minerva" van L. Smit Co.'s Internationale SleCpdlenst omvergetroikken en onmiddelijik gezonken. Alle 5 opvarenden geraakten te water; siechts drie hurnner wist men te redden. Het ongeval heeft zich als volgt toegedra- gen. Te 2 uur vertrok uit de Jobs-haven het Engelsdhe toeristenschip „Ranchir", dat, naar men weet, werd gecharterd voor een toer langs de havens van Noord-Europa door het bekende toeristenbureau Cook Son en met 500 tSerisfcn Vrijdag te Rotterdam arriiveerde. Na een trip naar Den Haag en Amsterdam hadden de toeristen zich gister weer ingesoheept voor de rejp naar Einge- land. i Het vaartuig zou naar zee worden ge- sleept door die sleepbooten „Minerva", ..Schiedam" en ,,IJselmonde", ale van L. Smit Co's Internationalen sleepdienst. Vo6r was de JJselmonde" bevestigd, achter de „Schiedam" en de „Minerva". Na het zwaaien op de rivier wilde ter hoogte van de Dokhaven kapitein Kroon van de „Miner- va" d'en tros, waarmee -de sleepboot aan de Ranchi" bevestigd was, losgooien. Dodh deze manoeuvre mislukte door onbekende oorzaak. Vermoed wordt, dat de sleephaak, waarmee de tros aan de „Ranic!hi" vast zat niet spoedig genoeg los raakte. Het gevolg was, dat de „Minerva" door de Ranchi" om- ver werd getroklken en de sleepboot onmid- delflij'k zonlk. De „RanChi" kon geen hulp bieden en zette de reis voort. Maar roei- booten, die in die nabijlheid waren sdioten in allerijll toe, om de 5 opvarenden te redden. Zij slaagden er in de 48-jarigen machinist A. van Raffen, den 27-jarigen stoker T. C. van Es en den 25-jarigen eersten matroos A. Lobs, alien te Rotterdam woonaditig, be- houden op het diroge te brengen. De kapi tein, de 36-jar?ge M. Kroon uit de Spanjaard- straat en de 15-jarige tweede matroos B. van der Steen uit de Bloeirikweekerstraat waren onmiddellijk iln de diepte verdwenen. Vergeefs werd nog urenlang naar hen ge- zocht. De stedke stroom moet de lijken heb ben weggespoeld. De rivierpolrtie, die om middellijk met de „Politie 2" ter plaatse was, heeft eiveneens vergeefs gedregd. Later in den avond is het dlreggen nog voortgezet, zonder resultaat. De stoker Van Es en de eerste matroos Lobs konden na aan het bureau der Rivier- politie van droge kleeren te zijn voorzien, weer naar huis worden gebracht. De machi nist Van Raffen had echter een ernstige hoofdwonde bekomen. Hij is door de sleep boot „IJs\1monde" naar het bureau der Rivierpolitie gebracht. Na aldaar te zijn ver bonden werd hij per auto van den G.G.D. naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd en aldaar opgenomen. De voorgamger der Engelsehe Keric heeft het gebeurde per radio naar de ..Ranchi" ge- seind en kreeg ten antwoord, dat aan board een cotecte zal worden gehouden ten bate der geredden en de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers. De Internationale Sleepdienst zorgt zelf voor het lichiten van de „Minerva". De plek, waar de ..Minerva" gezonken is, heeft men door een boei gemarkeerd ter waarscbuwing van passeerende sohepen. ONDER DEN WAGEN GERAAKT. Te Oversehild (igem. Slochteren) geraakte Vrijdag de 14-jarige J. v. d. S., die een wa- gen bestuurdv, bij het op hoi slaan der paar- den onder het zwaar beladen voertuig. Hij was dp slag dood. H van Bduseldtfi tnri R. P. beiden recbter. HET STOOMSCHIP WINTERSWIJK IN VEILIGHEID. De directie van de firma Erhardt en Dek- kers dealt mede, dat zij een draadlloos be richt van den kapitein van het stoomschilp Winterswijk heeft ontvangen, meklemd, dat het schip zich gisteroChtend op 700 mijt ten Oosten van Kaaip Race bevond. Tevens deelde hij mede, dat bij ongeluk ten Zuiden van Ierland -wee reddingsboeien zijn ver- loren gegaan. Het stoomschip is op weg van Plymouth naar Hampton Roads. ONGELDIGE HANDTEEKENINGEN. Onlangs is bij de behandeling van het voorstel van B. en W. in .den gemeenteraad van Vlissingen tot den bouw van een nieuw ziekenhuis een verzoekschrift uit de burgerij ingediend om dezen bouw achterwege te laten, voorzien met lijsten van 5798 handteekeningen. Deze handteekeningen werden toen becritiseerd, waarbij B. en W. een onderzoek van deze lijsten toezegden. Gebleken is nu, dat de lijs ten de namen bevatten van 175 Belgen, 37 personen beneden 15 jaar, 4 personen dubbel en 5 onbekenden. de favoriet Moko St. L. VERKEERSONGEVAL. Zaterdagmorgen is te Apeldoorn op een overweg, waarvan de sluitbooinen niet waren neergelaten, een auto, bestuurd door den hr. B, uit Apeldoorn, tegen dea locaaltrein Het LooHattum gebotst. Hij zelf sprong tijdig uit den auto; de inzittende mevrouw V. W., uit Doetinchem, werd aan een ann en een been gewond, maar is er toch ook nog goed afgekomen. De marechaussee stelt een onder zoek in, waarom de sluitboomen niet waren neergelaten. KORTE BERICHTEN. Zaterdagmorgen maakten die deelne- mers aan de excursie \aa de Nederlandsche Heidemaatschappij een tocht naar de Peel. Een van de groot!-te walvischvaardens is in de Rotterdamsche haven aangekomen. Ingediend is een wetsontwerp tot ver lenging van den termijn genoemd in art. 88a der tabakswet. Door onbekende oorzaak is Zaterdag avond brand •ontstaan in het perceel Lange- straat 7072 in Den Helder, bewoond door de families Volikers en Van Straaten. Het per ceel is geheel ukgebrand. Het woonhuis was verzekerd, het meuc ilair niet. Zaterdag heeft men bij het afgraven van gronden, gelegen aan; de Prinses Marianne- laan te Voorburg, waar in vroeger tijden de Romeinsehe vesting Forum Hadriani is ge weest, een aamtal beenderen en een nog gave schedel gevonden. Een visscher heeft Zaterdag in de Maas te Grave een zahn van ruim 15 pond ge- vangen. Bij het lossen van een houtboot in de haven te Zaandam is de 50-jarige bootwer- ker H. V. door een vallende stut zoodanig verwond, dat hij aan de gevolgen overleden is. Te Losser is Zaterdag een tweejarig kind, dat een speentje in de keel kreeg, ge- stikt. Verschenen is het verslag van de Al- gemeene Rekenkamer over 1925. Zaterdagmorgen 7 uur heeft de chauf feur G. v. d. B. met den auto van den heer Van H. op de Spoorlaan te Tilburg een on- geveer 60-jarige vrouw doodgereden In verband met het feit, dat het Zater dag 40 jaren geleden is, dat hiit.-generaal Muller Massis, commandant van het veld- leger, tot officier bevorderd werd, kwamen velen hem op het hoofdkwartier van het veldleger aan den Fluw. Burgwal, compli- menteeren. AUTO-ONGELUK. Een auto van Meppel, bestuurd door den heer J. de Groot aldaar, komende van Wol- vega, is Vrijdagavond te Tuk, onmiddellijk bij Steenwijk, tegen het huis van den heer H. Kranendonk gereden. De auto werd ge heel verniefd, en de bestuurder werd aan een arm ernstig verwond; hij is naar het zie kenhuis te Zwolle overgebracht. De ihizftten- den, een jonigmensch en de heer I. Blauw, van Steenwijik, kwamen er beter af; het jongmensch had 'geen letsel, de heer B. kreeg een paar niet ernstige womden aan het hoofd en een been. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 27 Augustus 1926. J. J. de G. te Schermerhorn, dronkenschap, 10 boete of 5 dagen hechtenis; J. G. Lz., P. Z. Cz. te Egmond aan Zee, Jachtwetovertre- ding, ieder 20 boete of 10 dagen hechte nis. C. K. te Heiloo, overtreding Arbeidswet, 6 boete of 5 dagen hechtenis. D. de B. te Helder, overtreding Binnenaan- varingsreglement, 5 boete of 3 dagen hech tenis. E. S., G. B. te Egmond aan Zee, W. K. te Alkmaar, loopen verboden grand, de le en 2e ieder 5 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e 4 boete of 4 dagen hechtenis. A. B. te Broek op Langendijk, nachtrust verstoren, S boete of 3 dagen hechtenis. J. T., C. J. B., W. C. te Uitgeest, overtre ding Leerplichtwet, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. Th. M. te Castricum; R. P. te Uitgeest; J. C. S. te Ursem; A. C. B., J. M. te Helder; J. G. G., G. S. te Alkmaar, overtreding Motor- en Rijwielwet, de le, 2e, 3e, 5e en 7e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 4e 5 boe te of 3 dagen hechtenis en de 6e f 40 boete of 20 dagen hechtenis. W. J. G. W. W., IJ. v. Z. te Haarlem, G. A. C., C. R., C. M„ A. L., H. H. te Castri cum, C. K., H. R. te Alkmaar, C. W. te Broek op Langendijk, C. H. te Wijk aan Zee, G. P. "V. te Delft, J. B., W. B. te Amsterdam, P. F. S. te Beverwijk, overtreding Politieverorde- ning, de le 16 boete of 8 dagen hechtenis, de 2e /12 boete of 8 dagen hecht., de 3e en lOe ieder 8 boete of 6 dagen hechtenis, de 4e, 5e, 7e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 6e, lie, 12e ieder 10 boete of 6 dagen hechtenis, de 8e 5 boete of 3 dagen hechte nis, de 9e 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 13e en 14e ieder 7 boete of 5 dagen hechte nis, de 15e 6 boete of 4 dagen hechtenis, de 16e 3 boete of 3 dagen hechtenis. RECHTERS AANOEWEZEN. De minister van justftie heeft aangewezen met ingang van 1 September voor den tijd van twee jaren in de enlkelvoudige kamer(s) voor de vereenvoudiigde behamdeing van strafzaken van de arrondissementsrecntbank te AJkmaar: a. tot id: mr. dir. N. Muller, rechter; b. tot plaatsvervangend lid: mr. A.' DRAVERIJEN KENNEMER SPORTCLUP. Prachtig weer begunstigde gisteren de draverijen op den laatsten kermis-Zondag door de Kennemer Sportclub gehouden. Er was veel publiek, de sport was mooi en boeiend en daarom kan terecht van een suc- cesvolle meeting worden gesproken. De beide eerst courses waren een succes voor den rijder Jeroen Witteveen, die zoowel de Vierdeklasdraverij als de tweede en der- deklasheat op verddende wijze wist te .win- nep- i - - In het eerste numnier stelde Penelopee teleur en met Prince won Witteveen den eersten prijs. Penelopee werd als tweedie aankomenae gediskwalifi- ceerd. Daardoor werd Nella Schoon tweede en kwam Quicksilver H. N. gereden door Tj. Witteveen in de prijzen. De eerste heat van het tweede nummer werd gewonnen door Markis, gereden door J Oosterwijk. Nevada B. scheen eerst de beste kans te hebben, maar Otelha was haar zeer lastig, waarvan Markies profiteerde. In de tweede moest hij echter weer eerste aankomende we gens onregelmatig draven gediskwalificeerd worden. Otelha werd nu eerste en voor de der de heat bleven maar twee paarden over want in de eerste heat was Oracle gediskwa lificeerd en Kitty Romond gedistanceerd. Otelha won ook de derde heat en daarmee de eersten prijs. De eersteklasheat was een fraaie overwafc ning voor Silladar, die in de eerste heat vier- de aankomende in 2.331/., de tweede heat won in 2.28*U en de derde in 2.30'/B. Karabin en Ramses werden in de eerste heat gediskwalificeerd. Marie V. won die heel mooi. In de tweede en derde heat was de aan- komst der vier overblijvende paarden precies in dezelfde volgorde n.l. Silladar, Marie V, Wahnfried en Nobilissixnus. De Kortebaandraverij vereenigde 17 paar- den. In vier series 1 van 4, 1 van 5 en 2 van 4, geloopen, kwamen er toch 5 paarden in de finale, doordat in de tweede serie Markies en Catrien R. gelijk aankwamen. De finale werd op verrassende wijzie gew wonnen door Catrien R. gereden door J. Leeuwen. Rautenkranz moest zich met de tweede plaats tevreden stellen. Kunstler werd derde, Markies vierde en Barones viel buiten de prijzen. Eerst na langdurig beraad werd de uit- slrg der finale bekend gemaakt. 26 September zullen de volgende drave rijen gehouden worden. De gedetailleerde uitslagen der verschillen de nummers volgen hieronder: I. Augusiusprijs. Prijzondraverij 4e klas. se. Afstand 2100 M. Ingeschreven elf paar den. Niet opgekomen Quisa 2050 M., Piet Hein 2050 M„ Present H. 2145 M. 1. Prince Moko St. L. 2050 M. van A. Witteveen te Alkmaar, rijder J. Witteveen tijd 3.40»/„ (1.475). 2. Nella Schoon 2115 M. van J. M. Schoon te Medemblik, rijder J. v. Leeuwen. tijd 3.412/0 (1.44s). 3. Quicksilver 2050 M. van A. J. Har- brink Numan te Schoorl, rijder Tj. Witteveen tijd 3.46*1, (1 50). Gediskwalificeerd wegens onzuiver draven Penelopee, tweede aankomende. Niet geplaatst: Nelly Ru 2100 M., Nelly Z. 2115 M. Neerlandia 2130 M., Mignon 2145 M. II. Koninginrteprijs. Heat-Prijzendrave- rij 2e en 3e klasse. Afstand 1600 M. Ingeschreven zes paarden. Niet opgekomen Melesse 1600 M. le heat. 1. Markies 1625 M. van A. Witte veen te Alkmaar, rijder J. Oostenrijk, tijd 2.34(1.35). 2e en 3e resp. Otelha en Nevada B. Gedistanceerd en gediskw. Oracle 1605 M. 2e heat. Drie paarden. 1. Otelha 1600 M. van Jb. Plevier te Alkmaar, rijder J. Witte veen, tijd 2.364/„ (1.38). 2e Nevada B. tijd 23V\t (1.36s). Gediskwalificeerd als eerste aankomende Markies. 3e en beslissende heat, 2 paarden. 1. Otelha. tijd 2.44'L. 2. Nevada B 1630 M. van L. Ensing te Heemstede, rijder eige naar, tijd 2.504/s. III. Kermis prijs. Heatdraverij Handicap le klasse. Afstand 1600 M. Ingeschreven 13 paarden. Niet opgekomen: Meteor 1600 M. Kunstler 1600 M., Catherine Spier 1610 M., Norton B. 1620 M. Sally Harvester 1630 M., Rumilly 1640 M. en Madrigal 1660 M. le heat. Zes p^rden. 1. Marie V. 1610 M' van Stal Toekomst, rijder P. C. Appel, tijd 2.29*/ (1.32s). 2e, 3e en 4e Nobilissimus, Karabin, Sella- dar, Ramus en Wahnfried. Gediskwalificeerd: Karabin 1630 M. en Ramses 1600 M. Tweede heat. Vier paarden. 1. Silladar 1660 M van J. W. Schuijl te Rotterdam, rijder D. G. Schuijl, tijd 2.281/r (1.30). 2e, 3e enz. Marie V 2.293/n, Wahnfried 2.3 14/b, Nobilissimus 2.331 Derde en beslissende heat. 1. Silladar 1660 M. tijd 2.303/s. 4 2. Marie V. 1610 M. tijd 2.304/.. X 4 3. Wahnfried 1610 M. tijd 2.313/s. Niet geplaatst Nobillissimus 1610 M. tijd 2.31V W.Kortebaanprijs. Draverij korte baan. Max. afstand 800 M. Ingeschreven 22 paar den. Niet opgekomen Piet Hein 700 M., Ma rie V 770 M., Senator Axbond 785 M., Ca* trien Spier 780 M., Meleese 720 M. le serie. Zorka 730 M., Rautenkranz 775 M., Leitstern 770 M., Auto 800 M. 1. Rautenkranz. 2e serie. Mignon 720 M., Markies M., Catrien R 760 M., Kitty Romond M., Neerlandia 710 M. 1. Markies en Catrien R. 3e serie. Nobel 730 M., Barones 735 Lord D 745 M., Frederika B. 1. Barones. 1 4e serie. Nella Schoon 720 M., Otelha 735 M., Leo 700 M., Kunstler 755 M. 1. Kiinstler. Finale. Rautenkranz 775 M., Markies 740 M., Catrien R 760 M., Barones 735 M., Kunstler 755 M. 1. Catrien R 760 M. van J. M. Schoon te Medemblik, rijder J. v. Leeuwen. 2. Rautenkranz 775 M. van S. v. d. Oord, Haarlemmermeer. 3. Kunstler 755 M. van Jb. Koning te Wieringerwaard, rijder J. Witteveen. 4. Markies 740 van A. Witteveen te Alk maar. Niet geplaatst Barones. ATHLETIEK. Bij de Zondag gehouden Athletiekwedstrij- den uitgeschreven door den N. H. A. B. be haalde de volgende leden van de A. V. Alk maar" eenige prijzen. W. Blok le prijs 800 M. hardloopen (kampioen 1926 N. H. V. B H. de Bakker 4e prijs, Speerwerpen 34.55 Meter, 3e prijs Verspringen met aanloop 5.71 Meter, v- - •- 740 720 M, o - wy - wm.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6