Dagmeisje. 7 Dagmeisje, Dienstbode, Kantoorbediende (of meisje). Provincials Groninger Gourant Binnenland HERHALINGSO"EflE;'NIN5EN. Op 6 September a.s. komt te Amersfoor. onder de wapenen het coor-detachement der berhalingslichtingen van de InSanterie (le Divisie. "Prl2!; -MALARIA-BESTRIJDING. Verschenen is het verslag van de weric- caamheden der Noord-Hollandsche Commis- sie ter bestrijding der malaria door de be- volking van April 1925 tot April 1926. OPENING „HET KAPPERSHUIS". De heer T. Bos opent hedenavond 6 uur in /let voormalige woonhuis van mr. Zeijlema- fcer, Langestraat 64, een nieuwe damesr en Jxeerenkapperszaak. Het is een inrichting, die tot in onderdee- i<?open. Ze wareu bij een sclfoenwiflkelier la de Haarlemmerstraat op bezoek, waar ze een paar schoenen hadden gekocht. Terwijl de cen de schoenen paste, ging de ander bij een wiflkelier, die verder op woonde een biljet van 100 wisselen. Deze winkelier keek ech ter goed uit, zoodat hij het biljet van 100 in handen kreeg. Dit beviel den man niet en later kwam hij terug, zeggende dat het niet meer noodig was. Het wisselgeld bracht hij terug. Bij telling bleek, dat er twee briefjes van tien gulden aan ontbraken. De politie van het bureau Warmoesstraat werd gewaar- schuwd en de beide verdachten werden gear- merkte, dat de 'directeur hen bcdroog, hebben ze dezen oaj»i44q|Ji# gescho^t en later oat- slageo. fen slotte werd de balans en winst- en ver- liesrekening met groote meerderheid van stemmen goedgekeurd en het bestuur gemach- tigd, een gerechtriijke actie tegen den voor- maligen directeur, den heer A. C. Schoor, in te stellen. Over het al of niet voortbestaan der Ver- eeniging werd geen besluit genomen. KORTE BERTCHTEN. Dinsdagnacht is brand ontstaan op het resteerd. Het bleken Algerijnen te zijn. terrein der voetbalvereeniging R. C. H. te Schoten. Drie tribunes en eenige stoelen die PARADE BIJ HET 13E R. I. moesten dienen voor het feest der vereeniging De parade te Maastricht had gister een Koninginnedag te Schoten, zijn verbrandf. yen uiterst nauwkeurig"'en fijn verzorgd is en J gewoon beloop. Onder leidmg van majoor £>c brand, die waarschijnlijk aan kwaadwil- die din ook tot de beste en netste zaken gere- Froeling marcheerden de drie schoolcompag- Hgheid te wijten is, werd door de Schotensche kend mag worden en zelfs in de hoofdsteden niegn van het 13e regiment infanterie onder brandweer met zand gebluscht. 1 de tonen van de Burg. Kon. Harmonie over het Vrijthof, waar zij door den regiments- commandant Overste Ochsendorff geinspec- teerd werden. Er was niet veel publiek, daar aan de pa rade weinig bekendheid was gegeven. Wei was er een ongewoon groot aantal fotogra- fen aanwezig en zelfs een filmoperateur om majoor Froeling en de parade op te nemen. een bijzonder goed figuur zou maken. Allereerst zijn daar de keurige winkel en de smaakvolle etalages, die getuigen van de jeer verscheiden artikelen op parfumerie-ge- bied, die hier te verkrijgen zijn en die van de beste huizen worden betrokken. Voorts de heerensalon, die een zeer aange- aamen indruk maakt, ruim, gezellig en prac- itisch is ingericht en dank zij de uitvoering in ;Slavonisch eikenhout een voornaam cachet lieeft. Een drietal damessalons zijn achter den heerensalon gelegen (met een aparten in- gang). In twee ervan worden de gewone kap- Iperswerkzaamheden verricht met behulp van !de modernste toestellen. De Queen Anne-toi- letten zijn juweeltjes. De derde salon is meer ingericht op mam- cure- en pedicurewerk, massage e.d. Ook hier treft de nette uitvoering. Tenslotte zij vermeld, dat er een badkamer 'disponibel is met kuip, douche en stortbad. /Deze liikt ons heel practisch en uiterst zin- delijk. De badkamer is gelegen op de eerste /erdieping. Bij de opening worden bij wijze van recla me aan iedere bezoekster en bezoeker een proef en een proefflacon van de beroemde kostbare parfum Burval Paris verstrekt. Dit is buitengewoon fijne en dure parfum. EEN ONBETROUWBAAR BEHANGER Een dame aan de Bergschelaan te Rotter dam had een behanger 500 gegeven, om daarmee haar huis te Scheveningen te voor- zien van nieuwe stoffage. De behanger be- stelde het benoodigde bij verschillende win- keliers; hij betaalde echter niet. De ontvan- gen 500 gebruikte hij ten eigen bate. We- gens verdiiistering zal hij in bewaring wor den gesteld. HOFBERICHT. De grootmeester van het Huis van de Ko- ningin, en de chef van Hr. Ms. Militaire Huis maken bekend, dat H. M. de Koningin tot haar leedwezen in den vervolge niet meer in de gelegenheid zal zijn mondelinge dank- betuigingen voor door H. M. verleende on- Te Venlo zijn gisternacht de schuren en de stalling van de tuinders De Winden en Haenen aan de Maagdenbergerweg afge- brand. De voorraad hooi en stroo werd een prooi van de vlammen. Een aantal kippen en een jong paard kwamen in het vuur om. De oorzaak van den brand is onbekend. Te Maastricht is gistermiddag de 18- jarige jongen Palmans bij het baden in de Maas verdronken; een uur daarna is het lijk opgehaald. Uit de rivier de Gouwe bij Gouda is gistermorgen het lijk opgehaald van het 5- jarig zoontje van den spoorwe£wachter H., dat sinds Maandag werd vermist. De heer J. B., van de Koningin Emma- kade in Den Haag, die Maandagavond, toen op de Laan van Meerdervoort v6or de brug van de Suezkade op een rijdenden tramwa- gen van lijn 14 wou springer, stiet met het hoofd tegen een lantaarnpaal en kw«m te vallen, is in het ziekenhuis aan den Zuidwal aan de bekomen verwondingen overieden. Provinciaal nieuws EEN BOYCOT VAN HET I. V. V.? Naar Het Volk meldt, heeft Stenhuis on een vergadering te Amsterdam meegedeeld, 'dat hit, wegens de invoering van den negen- arigen werkdag in Italie aan het bureau van hot Iternationaal Verbond van Vakvereeni- Cringen heeft voor gesteld om met de Coope- ;atieve Internationale te overwegen een boy- cot uit te spreken over alle Italiaansche goe- deren, die in negen-urendag gemaakt zijn En voorts om de socialistische Kamergroepen in alle landen te verzoeken in het parlement voor te stellen dubbele invoerrechten te hei- if en van deze goederen. EEN HOTELRAT TE ZANDVOORT. In een hotel aan den Bouleverd te Zand- voort melddie zich gisteren als gast een yreemdeling. Hij verzocht, thee en schrijfpa- pier met het hoofd1 van het hotel bedrukt op rijn kamer te brengen. Het was de laatste maal, dat men hem zag, toen men hem het gevraagde bracht. 's Avonds reeds bleek hij voor goed verdwenen. Hij had kans gezien in dat korte tijdsbestek het fooienpotje van de bedienden, dat het niet onaardige bedrag van f 600.— bevatte en evens voor nog ongeveer 400.aan sieraden mee te nemen. De po- 'itie stelt een onderzoek in. '■m* VIER BOERENWONINGEN AFGEBRAND. Gistermiddag zijn te Vlijmen de woningen Van T. Oremans, M. Oosterwaal, A. van den Heuvel en F. de Laak in den asch gelegd. Al- les ging verloren; ook eenig vee kwam om. De huisjes waren slechts laag verzekerd. MAReCHAUSSeE DOOR ZIJN COLLEGA'S GEARRESTEERD. Te Spekholzerheide is, na een hefhge vechtpartij en een poging tot ontvluchting, door zijn collega's de marechaussee K. ge- arresteerd. K. was ten huize van zekeren D in twist geraakt over een vrouw, waarmede hij een betrekking zou onderhouden hebben. Hij had, naar de Trig, meldt, daarbij een re volver getrokken, waarop om assistentie van de andere marechaussees verzodht was. HET ONGELUK BIJ LOOSDRECHT. Men is er thans in geslaagd de beide -jon- gelieden, die te Loosdrecht door het omslaan van een bootje zijn verdronken, te identificee- ren. De slachtoffers zijn Gerard Kolb uit Haarlem en Ciska Poorters uit Amsterdam. k HAND VERPLETTERD. Onzen landgenoot dr. ir. J. van Dorp, die als werktuigkundige bij de Soc. An. Italo- Olandese „Enka" te Palestro bij Milaan werlczaam is, overkwam dezer dagen zegt het Hbl. een ernstig omgeval. Ir. van Dorp raakte n.l. met zijn linkerhand bekneld tus- scben den zuiger en den cylinderbodem van een compressor, waardoor dit lichaamsderi vrijwel geheel verpletterd werd. Pink en ring- vinger moesten denzelfden dag nog worden geamputeerd, terwijl later ook nog de andere vingers behoudens de duim weggenomen werden. Ir. van Dorp wordt in het ziekenhuis te Vcrcelli behandeld. 1 DE ONTVOERDE MEISJES. Het onderzoek, inzake de ontvoering te Noordwijkerhout heeft nu uitgemaakt, dat de Vee meisjes door middel van een auto zijn Kitvoerd. De ontvoering geschiedde door een Vrouw, zoo goed als zeker de moeder, verge- teld van een man. r VOORDEELIG GELD WISSELEN. Het was reeds verschillende keeren voorge- komen, dat er klachten bij de Amsterdamsche politie waren ingediend over twee personen. die bij het geld wisselen, behalve het wissel geld cok het in betallng gcven biljet opstre- ken. In den regel gebeurde dit met bankbil- jetten van 100. Ten einde de winkelier bij }wie ze wisselden in de war te brengen ver- ianderden ze betreffende 't wisselgeld telken- male van wensch. Nu eens wilden ze uitslui- tend biljetten van 10 hebben, dan weer van 25 of 40. Gistermorgen is het tweetal in den val ce- derscheidjngen in ontvanget te nemen. Aan hen, die H. M. dank wenschen te betuigen, wordt in overweging gegeven, dit schriftelijk tedoen. AFPERSING. Te Stadskanaal (Gr.) zijn gister gearres- teerd G. en H. M. te Braamberg, G. W. te Sellingerbeetse en J. v. d. V. te Zandtan- ge, alle vier personen beschuldigd van af- persing, gepleegd in Juli j.l. te Zandtange. Het viertal wordt ter beschikking der jus- j tide gesteld. DE STAKING BIJ HEEMAF. Maandagavond hebben de gezamenlijke besturen der metaalwerkersbonden een breedvoerige bespreking gehouden over het antwoord dat aan den rijksbemiddelaar zal worden gezonden naar aanleiding van zijn voorstel inzake de staking op Heemaf. De besturen kwamen tot volledige overeenstem- ming. Gisteren hebben de organisaties met hun besturen vergaderd en hun voorstel goedgekeurd. De besturen der metaalbewerkersbonden hebben onderstaand telegram verzonden aan den rijksbemiddelaar, den heer Van IJsel- stein: De besturen van den Algemeenen na- tionalen metaalbewerkersbond, den R. K. en den Christelijkcn metaalbewerkersbond zijn bereid een voorstel in uwen geest het stakend personeel ter aanvaarding voor te leggen, als de Heemaf uw voorstel aanvaardt. Ver- zoeke verdere oplossing van andere punten. 100 JAAR. Gister herdacht de in Ede overal beken- de oude baker mej. de wed. Braafhart haar 100 sten geboortecag. Zij geniet nog een goe- I de gezondheid. „DE GLINDHORST". Uit Barneveld wordt gemeld: Met toestem ming van den minister van Justitie zal de stichting „De Glindhorst" binnenkort weder worden opengesteld voor de opname van verwaarloosde jeugd. Alle pleegmeisjes boven 14 jaar zullen binnen een vastgestelden termijn uit de pleeg- gezinnen worden verplaatst naar het Meis- jespaviljoen. Twee jaren lang is het verbod om nieuwe pleegkinderen op nemen, van kracht geweest. De blijvende steun der regeering is voor de toekomst verzekerd. DE D6B3.CLE DER C06P. GRON. ZAAD- TELERSVEREENIGING. In een te Groningen griiouden gewone al- gemeene vergadering van de Groninger Zaad- telers, is naaer opening van zaken gedaati. De voorzitter der Cooperatieve Vereeni ging, de heer F. J. Oosthoff te Winschoten, erkende naar de Telegr. meldt, dat de exploi- tatie-rekening van het afgeloopen boekjaar een aanzienlijk verlies aanwijst, in hoofdzaak veroorzaakt door het wanbeheer door den voormaligen directeur, den heer A. C. Schoor, gevoerd. De vereeniging is ziek, doch het zal aan de leden der Vereeniging liggen of ze herstellen zal of te gronde gaan. Ondanks de ongunstige omstandigheden, waarin de Ver eeniging momenteel is komen te verkeeren, wanhoopt spr. niet aan de toekomst der coo- peratie. Deze toch heeft haar bestaansrecht bewezen, is den Groninger landbouw tot grooten steun geweest en zal niet zonder na- deel te veroorzaken, weer kunnen verdwij- nen. Ook de Coop. Gron. Zaadtelersvereeni- ging heeft nuttig gewerkt, ten voordeele van den landbouw. Spr. doet een beroep op de le den der Vereeniging, om deze te laten voort bestaan, terwijl hij buitenstaanders opwekt, om hunnefi steun in't vervolg niet lang< aan de Vereeniging te onthouden. Langdurig werd er gediscussieerd over de winst- en verliesrekening. Het totaal verlies heeft 611.926 bedragen. Hiervan zal door de aandeelhouders moeten worden gedragen 557.665, de rest door de leveranciers der voorraden, voor zoover deze afkomstig waren van de leden. Het fatale is geweest, dat de voormalige directeur op de Amsterdamsche en Rotter- damsche beurs contracten afsloot en ze ver- volgens verzweeg. De directeur heeft aan het bestuur bij her- haling onjuiste inlichtingen verstrekt. Aan- wijzingen, hem door het bestuur gegeven, werden niet uitgevoerd. Toen het bestuur be- UIT KENNEMERLAND. De aanvoer van sijn- en spercieboonen heeft het hoogtepunt bereikt en daarmede be gint het grootste prijsverschil te komen. Prima Snijbonen en dunne boonen. zonder draad gaan in prijs omhoog en dikke boonen en voorts 2e en 3e kwaliteit van al den ove- rigen aanvoer zijn bijna niets waard. De prijs blijft laag doch mooie snijboonen loopen weer boven de 20 en dunne boonen zonder draad gaan weer boven de 12 en bij een overvloedige teelt als dit jaar kan hier- voor wel geplukt worden. Er komt echter met de dag meer uitschot en daarom zijn de prij- zen niet loonendf De fabrieken verwerken enorme kwantums en voor een prijsje wordt het blik gevuld en de voorraad welke dit jaar wordt ingemaakt is voor enkele jaren, doch een groot risico is hieraan niet verbonden. Naast de fabrieken gaan groote kwantums naar de groote steden en men kan verzekerd zijn dat de particulieren ook van den bijzon der lagen prijs profiteeren en voor den win ter zorgen. Als prijzen noteerden we heden: Snijboo nen f 9 f 21.50, dunne boonen z. dr. 8 a 12, id. m. dr. 6 a 8.50, dikke boonen 3.50 a 9, tros /9k/ 15 en Spekboonen /3k/ 4.50, alles per 100 Kg. De grootste aanvoer van aardappelen be staat uit gemengde kwaliteit en lage prijzen voor beste kwaliteit Zeeuwsehe en Friesche aardappelen was de prijs iets hoogerde prij zen varieerden van 2.50 k 6.50 per 100 kilogram. De aanvoer van sla, postelein en spinazie gaat onverminderd voort, de prijs was laag, Bloemkool en andere koolsoorten komen onverminderd aan en de prijzen zijn abnor maal laag, alleen le soort bloemkool brengt 10 k 13 op, prima 2e kwaliteit brengt slechts 4k 6.50 op. Tomaten houden goed prijs en als men in aanmerking neemt de prijs op andere plaat sen dan is 10 a 15 per 100 Kg. niet laag Peen (wortelen) nog steeds in trek en tegen hooge prijs. De overige prijzen onveranderc UIT OUDORP. Geboren: Johanna Catharina Magda lena, dochter van Jan Coritelis van Wijk en Maartje Gillisse. Maria Jacoba, d. van Jacob Dekker en Meinoutje Bijman. Ni colaas Geradus, zoon van Cornelis Bijman en Margaretha Vriend. Getrouwd: Cornelis Knijn en Maria Buisman. is veTdweiien, lieel "gevoeglijk aan "den oos- tenlijkeo kapt van het beharde gedeelte van cen weg, waardoor vermeden kon worden dat wielrijders voor rikander moetende uit- wijken op den straatweg komen en het gevaar voor het verkeer grooter maken. Maar wat gebeurt er nu? Verschillende gedeelten van het baanvak zullen nu eens eindelijk een meer dan noodige beurt krijgen, waarvoor steenen zijn aangevoerd. In plaats nu deze steenen op te tasten op den oostelij- cen berm en daardoor het verkeer niet te be- lemmeren, heeft men deze geplaatst op den berm en gedeeltelijk op het rijwielpad ten westen van de bestrating. Het verkeer wordt daardoor er niet beter op en het gevaar voor ongelukken des te grooter. UIT HEILOO. ,,'t Ontluikende Roosje" jubileert. Het be- staat heden 35 jaar en het bestuur, bestaande uit de heeren D. J. Ruijter, P. van't Veer, A. Greeuw Jr., Mevr. C. Jongejan-deJager en mej. S. Stroomer, heeft gemeend dezen dag niet ongemerkt te moeten laten voorbijgaan ,,'t Ontluikende Roosje" ifc niet alleen de oudste vereeniging, doch ook populair en als herdenking aan dit heugelijk feit heeft men gemeend de kunstlievende leden een feest- avond te moeten aanbieden in de vorm van een uftvoering. De club heeft in studie geno men „Truusje Meijer" een vroolijk spel in 3 bedrijven door Jan Grosveld en Leo Post, met den heer P. van't Veer in de hoofdrol. Op dezen dag vieren de oud-veteranen Ruijter en van't Veer ook hun jubileum, want zij behooren tot de oprichters en de heer van't Veer heeft vanaf de oprichting tot heden onafgebroken tot de werkende leden behoord en is trots het klimmen der jaren, nog een der beste spriers. Op 8 September wordt een opvoering ge geven voor genoodigden en op 12 September tegen entree en we twijfelen niet of beide avonden zal de zaal van „De Rustende Ja- ger' goed bezet zijn. Het aantal kunstlievende leden wordt zoo groot, dat men in de toekomst verplicht zal wezen twee maal een opvoering te geven, daar de zaal niet alel leden kan bevatten. Op 8 September belooft het een .mooien, feestavond te worden. We loopen er niet op vooruit, doch willen nu reeds verklappen dat de burgerij de jubileerende vereeniging zal huldigen, zooals ze dit verdient. Men zie advertentie in dit nummer. In de gister gepubliceerde cijfers van de Export van Tuinbouwproducten is het laatste niet duidelijk. Dit moet zijn. De geheele uitvoer van fruit en groenten uit Nederland bedraagt over de eerste 7 maanden van 1926 slechts 13.712.000 tegen 19.354.000 in 1925. Tot onderwijzeres (assistente) aan de Openbare school te Egmond aan den Hoef i benoemd Mej. W. J. H. Smidts, alhier. UIT CASTR1CUM. Maandagavond te ongeveer 7 uur sloeg een berijder van een motorrijwiel op den Rijks- straatweg in de richting Heemskerk door het springen van den voorband over den kop. Met een zware hersenschudding werd de man opgenomen en na verbonden te zijn overgebracht naar het St. Elisabethszieken- huis te Alkmaar. De motorrijder had, toen het ongeltik gebeurde, een vaort van circa 50 K.M. per uur. Gelukkig waren personen van een passeerende auto er direct bij om de eer ste hulp te verleenen. Gistermiddag te ongeveer 2 uur had het tweede ongeval plaats, dat voor den be- stuurder geen ernstige gevolgefl had maar wel voor een juist daar passeerende dame Door't breken van de as van den stuurstang van een autovrachtwagen raakte de bestuur- der van de auto de macht over zijn wagen rift en reed in den berm van den weg. cardoor werd Mej. K., wonende alhier, die zich per rijwiel naar Alkmaar op weg was omver gereden en kwam zij met haar rijwiel onder de auto. Met een beenfractuur werd zij opgenomen. Juist passeerde daar Dr. Kruijt- bosch van het ziekenhuis „Duin en Bosch", die de eerste hulp kon verleenen, terwijl dr. Leenaers alhier direct werd gewaarschuwd cn het been verbond. Met een auto werd de vrouw vervoerd naar het ziekenhuis te Alk maar. Rijksstraatweg. In verband met de vra- gen dezer dagen door het kamerlid den heer Boissevain gericht tot den Minister van Wa- terstaat maakten wij eenige opmerkingen over den toestand van den Rijksweg en over de noodzakelijkheid van den aanleg van een tweede rijwielpad, hetgeen, nu de trambaan Heden overleed plotseling onze geliefde broer, behuwd- broer en oom, JACOBUS MATTHIAS BUIJS, in den ouderdom van 62 jaar. Namsns de familie: H. BUIJS. Alkmaar, 1 September 1926. Heden overleed, in den ouderdom van 75 jaar, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- Groot-en Overgroot- vader, d® Heer ABRAHAM JACOB ELZAS. Uit aller naam Mevr. Wed. A. J. ELZAS— Herschel. Alkmaar, 31 Aug. 1926. Eenige algemeene kennisgeving Eenigste en algemeene kennisgeving. Heden overleed te Hilver- sum, onze beste Vader, Be huwd- en Grootvader. de Heer JOHANNES VERMEULEN, Wedn. van Elisabeth Mar garetha de Vries, in den ouderdom van ruim 69 jaar. Uit aller naam, Fr. VERMEULEN. Alkmaar, 31 Augustus 1926. Kennemerstraatweg 22. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Zaterdag, n.m. 3 uur, vanaf den Kenne- .merstraatweg 22, op de Al gemeene Begraafplaats alhier. Op 31 Augustus maakte de commissie ter beoordeeling van den tuinaanleg en balcon- versiering, bestaande uit mej. van Zuiden en de heeren Sacktr en Mendelson haar rond- gang door de gemeente. De commissie zeide dat het een waar ge- noegen was te constateeren hoe naast fraai aangelegde tuinen, waarbij klaarblijkelijk moeit nog kosten gespaavd waren, ook vele tuintjes door viijt en smaak der bezitters, een keurig aanzien hadden gekregen. Jammer dat de beoordeeling wat laat in den tijd plaats had doch de commissie hoopt dat in de toekomst de beoordeeling eerder kan plaats hebben o-pdat de tuinen dan niet een herfstachtig karakter hebben. De deelnemers waren in 2 rubrieken inge- deeld ten eerste zij die zelf den aanleg der tuinen verzorgen en ten tweede zij, die dat aan vaklieden toevertrouwen. De beoordee- lingt had plaats op punten, maximum 45. De uitslag is als volgt: Rubriek I. lste Prijs Grundlehner, 45 punten, 2e prijs G. Hartland 42 punten, 3e prijs P. A. Holtes 30 punten. Rubriek II. Eerste prijs J. L. Groot, 2e prijs van Lookeren Campagne. Rubriek III (buiten mededinging). Eervol- le vermelding: G. Smits. De balconversiering, hoewel ramelijk aar- dig, was niet van dien aard om daarvoor prijzen toe' te kennen. „Heiloo Vooruit" en de commissie uiten den werisch dat het volgend jaar de derina me nog grooter zal zijn, wat slechts kan meewerken om de aantrekkelijkheid van ons reeds zoo fraai dorp te vergrooten. Uit dezen eersten wedstrijd valt ook nog te leeren dat overlading schaadt terwjjl een- voud van lijn en beplanting en gelijke en overgaande kleurschakeering een gewichtige factor zijn geweest bij de beoordeeling. UIT EGMOND AAN ZEE. Dinsdagmborgen kwamen de kinderen der vier laagste klassen der openbare school op den gewonen tijd bijeen, ondanks het feit, dat het dien dag ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin vacantie was. Doch in plaats van de gewone werkzaamheden te beginnen, trokken de 68-jarige kleintjes onder geleide van ht personeel en de be- langstelling van het publiek naar het station om een reisje te maken naar Bergen. Vele moeders maakten den tocht mede, die vooral door de begunstiging van prachtig zomer weer uitstekend verliep. In Bergen werd naar h artel us t gespeeld en gewandeld, het eerste in „Duinvermaak", het laatste in duin en bosch". Hoewel vermoeid van een dag vol beweging kwam de jeugd weer zingende op Egmond aan, opgewacht door een groote schare belangstellenden, die de ruim 130 kinderen tot de school vergezelde, waar nog een extra versnapering werd uitgereikt. De afdeeling „De Drie Egmonden" van „Volksonderwijs", wier commissie dezen tocht in overleg met ht onderwijzend perso neel organiseerde, mag met voldoening op deze reis, gedurende welke een prettige ver- standhouding tusschen ouders en leerkrach- ten bleek te bestaan, terug zien. Daar de heer I. J. Schroevers, onder- wijzer aan de openbare school alhier, we gens benoeming tot hoofd der openbare school te Nieuwe-Niedorp de gemeente ver- laat, was door de leerlingen d-er, zevende klasse in het lokaal eenige versiering aange bracht en werd den scheidenden vriend naast enkele andere bewijzen van waardeering een barometer aangeboden. Tot tijdelijke leerkracht aan de open- bare school is met ingang van 1 September benoemd mej. D. Breek te Alkmaar FAILLISSEMENT van IGNATIUS LEO BERGSMA, Broodbakker, wonende te Egmond-Binnea. Door den E.A. Heer Rechter. Commissaris is bepaald: 1. dat de schuldvorderingen bij den Curator moeten worden ingediend v6or 26 September 1926 en 2. dat de veri- ficatievergadering zal worden ge houden op Woensdag 13 October 1926, des voormiddags te elf uur, in het Gerechtsgebouw aan den Geestersingel te Alkmaar. Mr. C. H. BOSMAN, Curator. Alkmaar, 31 Augustus 1926. Kennemerstraatweg 79. Gevraagd een net Adres Oudegracht 154. Boven. Gevraagd een net voor heele of halve dagen. Adres Verdronkenoord 81. Gevraagd net van half acht tot 3 uur, niet be- neden 16 jaar. Adres te bevragon Boekh. DE ROOIJ. Gevraagd in klein gezin een notte voel vrij. Adres Emmastraat 25. Bij de Fa. W. HELLING Co., Spanjaardstraat 19, kan direct ge plaatst worden een aar.komend Bekendheid met de Engelsche taal en Stenographie strekt tot aanbe- veling. Sollioitaties schriftelijj|. De publiciteitswaarde van een blad wordt in de eerste plaats bepaald door den lezerskring. Daar de in stad en provincie Groningen in de meer gegoede kringen alge- meen wordt gelezen, bereikt met. met advertenties in dit blad h®i ontwikkelde, mcest koopkrachtigt publiek. Succes is beslist gewaarborgdf Voor den handel voordeelig tarief dat op aanvrage gaarne wordt toe- gezonden, evenals proefnumtners. Men lette op het juiete adres: OUDE EBBINGESTR. :i J GRONINGEN. 44 Tel. Adm. 91. Redactie 1702. •Urr

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3