AJ.R'j WMNDElTJBl PUDDEN6 Ti|dschg*Sften Kunst Provincial nieuws O Uwsmaah.Uw aard, IsTbuigen waard. stuur zijn onitvangeo, en waar gelegenheid was het fraaie stadhuis te bezichtigen. A an den gemeenschappelijken maaltijd, in Me voormalige Dominieicanerkerk zijn Vele hartelijike toespraken gehouden, getuigen- van het gevoel van dankbaarheid voor iet vele, dat de F. N. Z. voor de georgani- eeerde zuiv elbereiding doet. 'a Avonds om half tien tenslotte is een Concert aangeboden dioor de Kon. Zangver- eeniging ,,De Mastreechter Staar." in het Staargebouw is men daarna nog ge- zellig samen geweest. DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN EN DE AUTOBUSSEN. r Gisteren heeft de kantonrechtdr te Bergen op Zoom, mr. van Blaricum, uitspraak ge- riaan in de bekende zaak tegen den autobus- <cndememer wegens het innemrn van een istandplaats op het stationsplein te Bergen op fcoom. In het eerste gedeelte van het vonnis stelt de kantonrechter vast, dat de stationchef, die verbaliseerde geheel volgens de voorschriften heeft gehandeld, tevens dat verdachte formed weigerde aan het gegeven bevel zich te ver- wijderen te voldoen. Vervolgens wordt de situatie van het stati onsplein besproken cn toont de kantonrech ter aan dat sinds 1874 het stationsplein te Bergen op Zoom een onbelemmerde verkeers- verbinding vormt, waarover toezicht en be- heer aan de Spoorwegen is opgedragoa, zoo- dat artikel 2 Regl. van Vervoer van toepas- sing kan zijn. Verder wordt overwogen dat het Alg. Regl. van Dienst (door den verdedi- ger mr. Groot ter sprake gebracht) eveneens bepalingen bevat betreffende het toezicht op openbare pleinen en toegangswegen in be- heer bij de Nederl. Spoorwegen. Art. 28 van dat Reglement geeft de politie bevoegdheid volgens verordening door den raad der ge- meente vastgesteld. Artikel 41 der plaatselijke verordening der politie is het eenige artikel dat op deze kwestie slaatdit bepaalt het toe zicht op het verkeer op het stationsplein. Zoo due zou de politie belast zijn met het toezicht. Aangezien echter deze verordening niet op wettige wijze is tot stand gekomen, wijl ae Spoorwegen niet gehoord zijn bij de vaststel- Kng, is deze verordening niet van kracht en was de politie niet bevoegd. Ingevolge art. 2 was de chef dus de eenigst bevoegde en had het reeht, te gelasten dat verdachte zich zou verwijderen. Deze heeft zulks opzettelijk na- gelaten. Deswege veroordeelt de kantonrech ter hem tot een geldboete van 1 subs. 1 dag. Het O.M. waargenomen door mr. van Noorden had eveneens op art. 2 Reglement Vervoer 1of 1 dag gerequireerd, terwijl de verdediger, mr. Groot (Bergen op Zoom) op verschillende gronden vrijspraak had ge- vraagd. DE INBRAAK IN HET KON. PALEIS TE AMSTERDAM. De man, die op eigen aangifte te Alkmaar is aangehouden als dader van de inbraak in het Kon. Paleis te Amsterdam, heeft thans naar de N. R. Ct. meldt, voor de politie al- daar medegedeeld, de gestolen ordeteekenen in den Amstel te hebben gegooidhij zou het plan hebben gehad het gebouw in brand te steken. DE VERONGELUKTE SLEEPBOOT. De lijken van de bij het omtrekken van de sleepboot Minerva door het stoomschip Ran- chi verdronken zeelieden, de kapitein M. Kroon en de matroos B. S. zou gister door de rivierpolitie ter hoogte van de Jobshaven uit de rivier gevischt. EEN STAATSCOMMISSIE VOOR HET HARINGVISSCHERIJBEDRIJF. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft: I. eene commissie ingesteld, aan welke wordt opgedragen een onderzoek in te stel- len omtrent de vraag, aan welke oorzaken de ongunstige toestand van het haringvisscherij- bedrijf moet worden toegeschreven en of, en, zoo ja, in hoeverre maatregelen van over- heidswege dienen te worden getroffen, welke zouden kunnen leiden tot verbetering in den ongunstigen toestand van dat bedrijf, en voorts omtrent de uitkomsten van dat onder zoek yerslag uit te brengen; II. in deze commissie benoemd. a. tot lid en voorzitter dr. H. J. Lovink, lid van de Tweede Kamer, te Alphen a. d. Rijn. HET CONFLICT TUSSCHEN GEMEEN TEBESTUUR EN MEDICI UITGEBROKEN. Het conflict, dat sedert eenigen tijd dreig- de te ontstaan tusschen de Bredasche medici en het gemeentebestuur is, zooals wij reeds in het kort meldden, gister uitgebroken. Het vindt zijn oorzaak in de plannen tot xeorganisatie van den geneeskundigen dienst te Rotterdam, met welke voorstellen gepaard ging het ontslag van twee gwneente-genees- heeren, onderscheidenlijk 15 en 9 dienstjaren. De gcneesheer met, 15 dienstjaren werd met twee dagen, die met 9 dienstjaren met 14 dagen opgezcgd. Met deze wijze van opzeg- ging werd door de betrokkenen genoegen ge- nomen, omdat bij de reorganisatie ruimte word gelaten voor twee geneesheeren, en mondeling de toezegging werd gedaan, dat de beide geneesheeren zouden worden her- benoemd. Deze mondelinge toezegging werd te goeder trouw aanvaard. Naderhand werd ze echter ontkend, en plotseling werd toen een, naar het oordeel van de medici, onvol- doende regeling getroffen, waarbij de beide geneesheeren werden uitgeschakelo. De geneeskundige kring voor Breda en omstreken heeft toen de partij opgenomen van de ontslagenen en eenige voorwaarden gesteld, waaronder voor de verpleging van de sladsarmen, de geneeskundigen van Bre da en omstreken in relatie wenschen te tre- den met het gemeentebestuur. Deze voor- rwaarden waren: Een openlijke erkenning, dat de ontslagen geneesheeren onbillijk wa ren behandeld, en toezegging, dat aan den gemeenteraad een regeling zou worden voor- gesteld, waarbij plaats wordt gelaten voor een definitieve benoeming van de gemeente- geneesheeren. Deze voorwaarden heeft het gemeentebe stuur niet aanvaard, thans' is de relatie tus schen den geneeskundigen kring, omvattencle alle nvdici van Breda en omstreken, en de gemeente Breda verbroken. Intusschen is een regeling aanhangig, waarbij buiten het gemeentebestuur om, voorzien zal worden in de geneeskundige hulp voor de onvermogenden. HEVIGE BRAND. Woensdagavond heeft in de Hareelaar- sche eng, on der de gemeente Barneveld, een hevige brand gewoed. Bij het dorschen van rogge hebben vonken uit de dorschmachine het stroo doen vlam vatten. Do6r het vuur zijn verteerd ongeveer 25,000 pond stroo, 40 H.L. juist gedorschte rogge en circa 20 vim nog ongedorschte rogge, alles toebehoorende aan de heeren H. v. Beek, J. Gaasbeek en R. V. d. Kemp, te Voorthuizen. Bovendien zijn in vlammen opgegaan de dorschmachine en de tractor, die eigendom waren van den heer v. d. Kemp. Niets van het verbrande was verzekerd. KORTE BERIOHTEN. Te Oud-Zevenaar is gistermiddag de 19-jarige G. Zweers bij het baden verdron ken. Te Didam is Woensdagmiddag een huis, bewoond door de families Jansen en Peters afgebrand. Niets werd gered. De oor zaak is onbekend. Te Delft is de 50-jarige werkman G. L gearresteerd wegens het plegen vhn onzede- lijke handelingen met meisjes van 8 tot 10 jaar. De man is naar het Huis van Bewa ring te's Gravenhage overgebracht. Onder voorzitterschap van den heer D Terhenne uit Leeuwarden was gistermiddag te Arnhem de Nederlandsche Grossiersbond in algemeene vergadering bijeen. De 78-jarige mejuffrouw H., van de Gedempte Sloot in Den Haag, die op 22 Augustus op den Noordwal aldaar door een motorrijder werd aangereden, is gisteren in het ziekenhuis overleden. Het lijk is door de joistitie in beslag genomen.. Gistermorgen is in de Koningin Wil- helminahaven te Vlaardingen bij het zwem- men verdronken de 18-jarige J. P., een der opvarenden van het Engelsche stoomschip York Valley. Het lijk is opgevischt en zal te Vlaardingen ter aarde worden gesteld. Woensdagmiddag is in tegenwoordig- heid van autoriteiten en andere genoodigden de nieuw gebouwde school voor bijzonder christelijk schoo'.onderwijs, de Dn J. Th. de Visserschool te Vlaardingen Ambacht ge- opend. 's Avonds had in dte Groote kerk te Vlaar dingen een openbare vergadering plaats, waarin als feestredenaar optrad dr. J. Th. de Visser, oud-minister van onderwijs. Te Hijken (Drente) zijn een 25 korenmij- ten verbrand. Twee mijten waren niet verze kerd. De schade bedraagt ongeveer f 10.000. De oorzaak van den brand is niet bekend. Nova, Ellermans Nieuw Magazine. Een zeer interessant Septembernummer van het mhandblad Nova vraagt de aan- dacht der lezers. Dit nummer is redactioneel zeer goed verzorgd, terwijl illustraties en foto's het geheel een prettig aanzien geven. Van de pcrtretten der filmsterren noemen wij die van Lil Dagover, Madge Bellamy, Olive Borden en George O' Brien, terwijl ae inhoud wordt gegeven der films Levenswrak- ken en Het Vrouwen-Paradijs. Theater-Bloemen is een artikel over Ketty Kluppell, de actrice, die naar Indie gaat met Cor Ruys. Voor dames zijn zeker van belang de artikelen pver de toekommstige herfstmo- de en het Eeuwig vrouwelijke. Van .de ver- halen en novellen noemen wij vooral: De vriend, van Marie Schmitz, het ontstaan van het Fransche Volkslied de Marseillaise, Bij- na ontkomen, naar het Engelsch van G. H. Powell, Luchtverkeer van G. Spit, De laat- ste avond van J. G. Westenweel en de Ge- maskerde van Charles van Iersel Mr. C. P. van Rossum zet zijn artikelen over de reis naar het hiernamaals voort. Aan't slot de gewone rubrieken: Puzzles, Schaken, Dammen en Bridge. Een zangstukje, (muziek van Purre Palla) mag ook nog genoemd. Als geheel een zeer goed nummer. Het Maandblad voor berechting en reclas- seering van volwassenen en kinderen onder redactie van Mr. N. Muller, bespreekt het vervolg op dp circulaire van 27 Juli 1925 No. 800 betreffende afwijkingen van het regime der gevangenisstraf enz. A. J. Leemans op- voedend ambtenaar bespreekt het vraagstuk van achterlijke jongens in de schoenmakerij. In Volksvertegenwoordiging en strafstelsel worden eenige redevoeringen weergegeven uitgesproken bij de behandeling van de Justi- tiebegrooting voor 1926 in de Tweede en de Eerste Kamer. In een artikeltje onder den titel „Hoe lang nog?" wordt opnieuw een geval medegedeeld, waarin het Departement van Marine op min wenschclijke' wijze een bruikbaren jongeman weert, omdat die eenmaal gestraft is. Wij laten dit sympathiek geschreven arti keltje hier volgen: „Een omstreeks 16 jarige jongen pleegt.een diefstal. Hij is nog niet eerder met de Justitie in aanraking geweest. De Kinderrechter, die een nauwkeurig rapport over den jongen had ontvangcm, van Pro Juventute (Ambtenaar voor de Kinderwetten) is, na nauwgezette be- studeering van het geval, blijkbaar van oor deel dat het mogelijk is dezen jongen tot een goed burger te maken, hem voor de maat- schappij te winnen, zonder diep ingrijpende maatregelen: de jongen krijgt een zeer kleine geldboete en wordt onder toezicht ge steld. Het toezicht werk steunend en heeft vol- ledig resultaat. De gezinsvoogd, die met toe zicht en leiding belast is, zendt uitstekende rapporten in. De jongen wil in Marinedienst, hoewel zijn burgerpatroon alle moeite doel ^em te bewegen bij hem in dienst te blijven. Geen builengewone slechiaard is het dus blijkbaar. Op welke wijze steunt nu het De partement van Marine deze aanvankelijk uit- stekend geslaagde samenwerking van Kinder rechter, gezinsvoogd en van den onder toe zicht gestelde zelf? Dat blijkt uit het volgend schrijven van den gezinsvoogd, die plotseling het resultaat van zijn moeite bedreigd ziet. Het luidt als volgt: „Hedaamorgen kreeg ik bezoek van den jongen X., die mij vertelde dat hij bericht had gekregen van de Directie dat hij wegens dief stal niet in dienst kan komen. De Directie al- hier heeft van Z.Excell. den Minister dat ant- woord' gekregen. De jongen zit nu in zak en asch en evenzoo zijn ouders. Hij heeft zijn be- trekking al opgezegd en daarvoor is al a an- der ii\ de plaats gesteld. Kan Uedl. voor de zen oppassenden jongen, die voorzien is van uitstekende getuigschriften, een lans breken opdat hij ongehinderd aan zijn voornemen ,kan voldoen?" Wij zouden, zegt de Redactie Van het Maandblad, naar aanleiding hiervan eerbie- diglijk willen vragen: wanneer mogen wij hopen dat het Departement van Marine zich bewust zal worden deel te zijn van de Maat- schappij en dus ook voor belangen buiten den Marinedienst oog te moeten hebben? Wij vra gen geen enkele daad tegen het belang van de Marine, maar wij vragen alleen, dat voortaan „oppassende jongens die voorzien zijn van uitstekende getuigschriften" en die als eenige straf hebben een boete van enkele guldens door den Kinderrechter opgelegd, niet zonder meer als voor den Marinedienst onwaardig worden beschouwd. ORGELBESPELING. De heer Jan Zwart gaf gisteravond z'n laatste orgelbespeling in dit jaar. Het publ'ek was in groote getale opgekomenhet was wel een van de drukste avonden. De geheele reeks orgelbespelingen is dit jaar trouwens zeer goed bezocht geworden. In den vacantietijd kwamen vele vreemdelingen de concerten be- zoeken, doch daarna^js het bezoek dat alleen bestond uit stadgenooten en bewoners uit Alkmaar's omgevipg niet minder geworden. Het publiek begint hoe langer hoe meer be- langstelling voor dit soort concerten te voe- len. We weten het alien, Zwart is kunstenaar op zijn, door hem zoo hoog vereerd instru ment, maar zijn grootste verdienste is vol gens mijne meening toch, dat hij de meester- werken der orgelliteratuur bij zoovelen be kend maakt. Zwart trekt het heele land door, komt niet slechts in groote steden, maar zelts uit kleine, afgelegen en onbekende dorpen ontvangt hij brieven waarin hem verzocht wordt zoo mogelijk te komen orgelspelen. En om die mogelijkheid te bereiken worden er in die dorpen zelfs orgelcommissies opge- richt. Is het niet prachtig als men zulke re- sultaten bereikt? Heer Zwart, in't voile be- zit van uw kunstenaarsgaven hopen wij u het volgend jaar hier terug te zien. A. K. DE TRAMLIJN SCHAGEN—WOGNUM. De Minister van Waterstaat heeft aan de belanghebbende gemeenten bij de handhaving van de tramlijn SchagenWognum een cir culaire gezonden met de vraag voor hoeveel zij wenschen bij te dragen in het exploitatie- tekort, dat door hen op 60.000 is berekend. De gemeenteraad te Spanbroek bfesloot in z'n Dinsdagavond gehouden vergadering zelfs niet in beginsel tot het geven van een bijdrage over te gaan. UIT OUDE NIEDORP. Vergadering van den Raad dezer gemeen te, op Woensdag 1 September 1926, n.m. IV* uur. Afwezig met kennisgeving de heeren G. Liefhebber en A. Molenaar. Voorzitter, te vens secretaris, de heer B. J. F. Meijer, bur- gemeester. Verslag van den toestand der gemeente over 1925. Burgemeester en Wethouders adviseerden dit voor notificati aan te nemen. Het gemeenteverslag heeft ook vo:r de in- gezetenengezetenen ter visie gelegen. Goedgevonden. Begrooting 1927 van de gezondheids-com- missie te Hoorn, aanwijzende in ontvangst en uitgaaf 1668.55 met daarbij gevoegde staat van verdeeling der gemeentelijke bij- dragen, waaruit blijkt, dat door deze gemeen te moet worden bijgedragen 16.23, bere kend naar 1 1/4 cent per inwoner (1298 in- woners). Adres van het bestuur der afdeeling Nieu- we Niedorp der vereeniging „Het Witte Kruis" d.d. 5 Augustus j.l. daarbij verzoe- kende voor 1927 wederom een subsidie te wil len verleenen van 400.voor wijkverple- ging en van /200 voor tuberculosebestrij- ding, bij welk adres is overgelegd een reke- ning en verantwoording over 1925 en een be grooting 1926. Adres van de commissie voor de malaria- bestrijding door de bevolking in Noord-Hol- land d.d. 30 Juli j.l. daarbij verzoekende voor 1927 wederom een subsidie te willen verleenen berekend naar 1 cent per inwoner. B. en W. adviseerden de verzoeken in te willigen. Met algemeene stemmen werdhiertoe be- sloten. Voorstel van B. en W. om de gemeentewo- ningen te Verlaat, waarvan de huurtijd 1 Mei 1926 is verstreken, aan de tegenwoordi- ge huurders A. Groot, D. Gelder en E. Stip, wederom voor een jaar te verhuren, gerekend te zijn ingegaan 1 Mei 1926 en zulks voor een jaarl. huursom van 156.per woning. Goedgevonden. Voorstel van B. en W. om de onderwijzers- woning te Oude Niedorp ingaande 1 Septem ber 1926 te verhuren aan I. J. Schroevers, benoemd hoofd der O. L.-school te Oude Nie dorp voor een jaarl. huursom van 250. waterleidingsgelden inbegrepen. De heer Waiboer vroeg hoe hoog de huur vroeger was. De voorzitter zeide van 200.maar nu krijgt het nieuwe Hoofd vrij waterleiding wat nog al wat kost. Goedgevonden de huur op 250.te bepalen. Benoeming van een lid der commissie van toezicht op het Lageronderwijs (vacature M. H. Woutman). B. en W. bevelen aan: 1. J. Schroevers. 2. G. Ott-Billenkamrv Met algemeene slenur.cn v;crd de heer Schroevers benoemd. Alsvoren van een lid der commissie tot we- ring van schoolverzuim (vacature M. W Woutman). B. en W. bevelen aan: 1. J. Schroevers. 2 G. Ott-Billenkamp. Gekozen J. Schroevers. Voorstel va nB. en W. om de voor 1^ waarnemend hoofd der O. L. School K. van der Ham, gemaakte reiskosten voor de helft voor rekening van de gemeente te nemen (/40). E>e voorzitter lichtte toe dat van den heer v. d. Ham een verzoek was ingekomen om de reiskosten pl.m. 80.bedragende aan hem te vergoeden. Spr. deelde mede, dat destijds ook de heer Arpeau de helft vergoed kreeg, waarom B. en W. ook nu de helft of 40. willen vergoeden. Goedgevonden. Opmaking van een opgave ter benoeming van 2 leden' van het College van zetters we gens periodieke aftreding van de leden: J Ligthart en A. Strijbis. B. en W. bevelen aan: 1. J. Ligthart. 2. D. Wijnker, 1. A. Strijbis, 2< H. Kossen. De door B. en W. aanbevolen personen werden door den Raad op de voordracht ge- plaatst. Voordracht van B. en W. om aan de alge meene Politieverordening toe te voegen een artikel 46a, luidende: Het is aan vergunning- en verlofhouders verboden ingeval hun overeenkomstig het be paalde in art. 47 door den Burgemeester ont heffing is verleend van het verbod tot het aanleggen van danspartijen als bedoeld in art. 46, in hunne localiteiten gedurende den tijd, dat daarin gedanst wordt, kinderen toe te laten, die den leeftijd van 16 jaar niet heb ben bereikt met dien verstande, dat dit ver bod niet geldt voor des avonds 9 uur wette lijken tijd. In verband hiermede art. 51 te le- zen aldus: Overtreding van het bepaalde in de artike len 42, 43, 43a, 46 en 46a wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste 25.of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. De heer Waiboer vond het moeilijk om te controleeren wie 16 jaar was of niet, anders juichte hij het voorstel wel toe. De heer v. d. Oort kon ook wel met het voorstel meegaan, maar zag den leeftijds- grens gaarne bepaald op 14 jaar. Ook'de heer J. Ligthart vond het voor de cafehouders moeilijk om zoo te zeggen wie 16 jaar is pf niet. Nadat de voorzitter de sprekers had beant- woord en genoeg vertrouwen in de gemeente- politie steide omtrent het onderzoek der leef- tijdsgrens, werd met algemeene stemmen tot bovengenoemde wjjziging besloten. Aanbieding der gemeente rekening 1925 vergezeld -Van de rekening van het Burger- lijk Armbestuur 1925. Tot onderzoek der rekeningen werden aan- gewezen de heeren Ligthart, Waiboer en v. d. Oord. Aanbieding gemeente begrooting 1927; gaat ter visie en zal in een volgende vergade ring worden behandeld. De voorzitter deelde nog mede, dat op een verzoek van de ingezetenen uit de Moerbeek om aan te sluiten bij de waterleiding, vermoe- delijk gunstig zal worden beschikt. In Oude Niedorp zijn «u reeds 90 pet. aangesloten In Barsingerhorn pl.m 60 pet. Wanneer dit percentage wordt opgevoerd tot 80 pet., wordt tot aansluiting in de Moerbeek overge- gaan. Omtrent een verzoek van ingezetenen aan de Langereis om electrisch licht, kan nog niets worden gezegd. Vermoedelijk zullen B. en W. a.s. Maandag daarover een conference hebben, zeide de voorzitter. Rondvraag. De heer Waiboer vroeg inlichtingen om trent de bocht in het begin van den Moerbee- kerweg. De voorzitter deelde mede, dat B>. en W daar ter plaatse zijn geweest en vinden het nog niet geheel in orde. Met den voorzitter van de banne zou daarover worden gespro- ken. De voorzitter zeide: De heer Molenaar is afwezig, anders zou hij misschien naar de brandspuit in't Veld vragen, maar deze zaak is nog geheel in orde. Officieus kon voorzit ter wel mededeelen, dat te't Veld voor reke ning van Oude en Nieuwe Niedorp een brandspuit zal worden geplaatst. Hierna sluiting. UIT BERGEN. In de plaats van den heer Jos. Zeegers, die zich te Aerdenhout gaat vestigen, is tot pre sident van de St. Vincentiusvereeniging geko zen de heer H. B. Bouchette. UIT DE RIJP. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer G. C. Kooijman, is namens den Minister van Kolo- nen uitgenpodigd om aangesteld te worden tot 3e officier bij de Gouvernements-Marine (Indischen dienst). Onder't vee van den veehouder H. Oort- wijn alhier is mond- en klauwzeer geconsta- teerd. Dit is het eerste geval in 1926 te de zer plaatse en gelukkig niet van ernstigen aard. UIT GRAFT. Onze vroegere plaatsgenoot J. H. van Giessen (thans 2e Luitenant-Vliegenier) be- haalde te Soesterberg zijn interna tionaal bre vet. UIT HEEMSKERK. De gemeenteraad kwam Woensdagmiddag op dr. v. d. Bergh na voltallig bijeen. Tot de ingekomen stukken behoorde o.m.t Een verzoek van het comite uit de a.s. Alk- maarsche bloemententoonstelling voor toetre- ding tot het waarborgfonds wordt voor ken nisgeving aangenomen. Wel besloot men om 25 subsidie te geven. Afwijzend wordt be schikt op een dergelijk verzoek van de N. H. Vereeniging Het Witte Kruis voor eventueele ontsmettingskosten op grond dat er door de gemeente en zelfs door enkele 'particulieren de kosten zelf zijn bestreden. Van den Prov. Waterstaat was een verzoek ingekomen voor samenwerking tot verbree- ding der Zaanl. Communicatieweg. Z. h. s. besloot de raad een bedrag groot 3000 te voteeren. Daarna bracht de heer P. Klaasse als rapporteur verslag uit over de rekeningen ,.van de gemeente en die van het B. A. dienst Zaterdag 4 September. Hilversum, 1050 M. 12.Politieberich- ten. 5.307.45 Vooravondconcert door het H. D. O.-orkest. Hr. A. Gremme, heldente- nor. 7.Politieberichten. 7.45 en 10.— Persberichten. 8.10 V.A.R.A.-avond. Phi Brinkman, piano en orgel. I. Rodenburg, viool. Willem v. Capellen, declamatie. 1. Sonate no. 2, D kL t. op. 21 (le deel), Niels W. Gade (viool en piano. 2. Morka Stunder, Torsten Petre (Harmonium). 3. le fragment uit „Brand", Ibsen (declamatie). 4. Chant de „Vesleproy", Halvorsen (viool en orgel). 5. Fjalltoner Torsten Petre (orgel). 6. Romance, Svendsen (viool en piano). 7. 2e fragment uit „Brand" (declamatie). 8. Svikna Drommar, Torsten Petre (orgel). 0 Wiegenlied, Aulin. 10. Humoresque, Aulin (viool en piano). Daventry, 1600 M. 11.Openingscon- cert van de N.A.R.M.A.T. (radiotentoonstel- ling). 10.50—12.50 Concert. Orkest en solis- ten (sopraan, bariton, viool). 4.20 Concert. De band van H. M. Royal Air Force. A. Moxon, sopraan. S. Robertson, bas. 6.20 Causerie. 6.35 Kinderuurtje. 7.20 Tijdseia Big Ben, weerbericht, nieuws. 7.45 Oude En gelsche muziek door R. Robertson, piano. 8.Concert. 8.20 „The awful revue". Zang en muziek. 9.20 Vaudeville feature. 9 50 Weerbericht, nieuws. 10.20 Ouderwetsche dansmuziek. OrkesL 10.50:12.20 Dansmu- ziek van het Savoy hotel. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Con cert Lucien Paris (piano, viool, cello). 5 05 Concert. 8.50 Galaconcert. Orkest, jazzband en solisten. Konigswusterhausen, 1300 M. 8.20 „Das Glockchen des Eremiten", kom. opera in 3 acten 10.50—12.20 Dansmuziek. Brussel 486 M. en Antwerpen 265 M. 5.20 Concert tot 6.20. 8.2010.20 Concert. Mme. Visconti, sopraan. Miinster, 410 M. 1.352.50 Orkestcon- cert. 4.054.20 Kindervertellingen. 4 20— 4.50 Sprookjes. 4.506.05 „Konig Nase- rich", klucht in 6 tafreelen. 6.357.7 7.30, 7.308.Lezingen. 8.20—9.20 Con cert door het soloskwartet Bielefelder Lieder- tafel, van 1831. 9.2010.20 Twee eenacters. „Der President" en „Der Mord in der Kohl- messergasse". 10.40—11.50 Dansmuziek. 1925. Beide rekeningen werden daarna goed- gekeurd. Verder besloot de raad om behou- dens goedkeuring van G. S. de verkoop der 0. L. School goed te vinden. Punt 7 en 8 der agenda luidende: aanbie ding rekeningen, die der gemeente en van het B. A. toonen de cijfers aan die wij hieronder laten volgen. Gewone dienst Ontvangsten: 115.389.50li Uitgaven 114.643.51 Batig saldo Kapitaaldienst ontvangsten Uitgaven Nadeelig slot Burgerlijk Armbestuur. Ontvangsten: Uitgaven 745.99VS 376.45.33 385.47.05Ji f 901,72)4 f 8115.17V2 8593.88M Nadeelig saldo 478.71 Een commissie bestaande uit de heeren N. Henneman en Jb. Beentjes zal t. z. t. ver slag hierover uitbrengen. UIT LIMMEN. Groot-Limmerpolder. Onder presidium van den dijkgraaf, den heer C. Pepping werd een vergadering ge houden voor Hoofdingelanden van geno-em- den polder. Ingekomen stukken. Een schrijven van den pensicenraad inza- ke ambtenaren van den polder. Een schrijven van de regeering inzake Zuiderzeevisschers. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Medegedeeld werd dat thans uitgemaakt is, dat eigenaren van landen in den Heilooer- polder grenzende aan de westering langs den Heilooerdijk, schouwplichtig zijn voor den Groot-Limmerpolder. De begrooting werd vastgesteld, zooals ze was aangeboden. De aanleg werd bepaald op 8 per H.A. Besloten werd dat de Polder 1/5 zal bij- dragen in de kosten van uitbaggeren der Disseldorpervaart, hetgeen voor rekening der gemeente zal worden uitgevoerd. In de volgende vergadering zal worden beslist over de verbetering van de Laander- vaart. Daarna was aan de orde een bespreking inzake de jacht. Voorgelezen werd een afschrift van het jachtcontract. Hier.uit blijkt, dat de pachters geen recht hebben jacht te houden in de wateren van den Polder. De dijkgraaf deelde mede, een onderhoud te hebben gehad met den pachter der jacht. Gebleken is, dat bij de landgebruikers zeer veel bezwaren bestaan tegen de wijze waar- op de jacht hier wordt gevoerde vooral de uitplanting voor eenden wekt veel ontstem- ming. Door den pachter is voorgesteld, de aan- wezige eenden voor November af te schieien; gevraagd werd voor de najaarsjacht nog een beperkt aantal uit te planten. Mededeeling werd nog gedaan van een uitvoerig schrijven van genoemden heer, waarbij tevens het onderhoud met den dijk graaf werd bevestigd Tevens werd medegedeeld dat 25 Augus tus de gewijzigde huur van den Polder, waardoor het eendenhouden wordt beperkt, door Ged. Staten is behandeld Deze zitting is door den dijkgraaf en den secretaris bijgewoond. De beslissing is ncg niet afgekomen. Na uitvoerige discussie werd een voorstel voor den Voorzitter aangenomen, om de gevraagde vergunning aan den pachter te verleenen, mits door deze een schriftelijke verklaring wordt afgegeven, dat na 1 No vember geen broederij of uitplanting van eenden zal plaats vinden, ook niet in vol gende jaren. Tevens zal het verbod enzijn, onder de melktdjden en in de nabijheid van vee te jagen. Bij de rondvraag werden verschillende za ken besproken waarna sluiting volgde. ■ajgjjijfil PUDDIMGFASRien A.J.POtAN-6R0Nlf10£f1

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6