ALCMARIA I D. E. C. I ESuIieniandi Binnenland ALCMARIA VXCTRIX. Bioscopen RVBarkf berichten f DE STAKING DER ENGELSCHE MIJNWERKERS. De conferentie van mijnwerkersgedelegeer- Hen was gister voor een groot deel van den dag in zitting bijeen. De zitting van gister morgen duurde drie uur. Zij werd gepresi- deerd door Herbert Smith en zij ontving rap- porten uit ieder district omtrent de posities aldaar. Na een bespreking van deze rappor- ien werd de conferentie verdaagd, teneinde de executieve in staat te stellen om bijeen te komen tot het samenstellen der aan de confe rentie voor te leggen aanbevelingen. De exe- pitieve kwam onmiddellijk bijeen en gemeld werd dat zij met meerderheid van stemmen besloten heeft aan de conferentie volmacht en open mandaat te vragen voor het openen van pnderhandelingen over een oplossing. Deze beslissing werd gistermiddag laat aan de ge- deiegeerden medegedeeld. Een verdere verda ging vond plaats teneinde de vertegenwoor- digers van Zuid Wales en andere districten in staat te stellen tot het overwegen van hun houding in groepbijeenkomsten. De Conferentie kwam hierna weer bijeen en verleende met 557000 tegen 225000 stemmen machtiging aan de executieve om te onder- handelen over een naticnale overeenkomst, teneinde te komen tot een oplossing van het mijnconflict. SPANJE EN DE VOLKENBOND. Naar uit Rome wordt gemeld, zou de paus gisteren een lange bespreking hebben fevoerd met den nuntius te Madrid, Mons. edeschi, waarin hij den# nuntius verzocht zou hebben, zich dadelijk naar Madrid te begeven om den Spaanschen koning en Primo de Rivera mede te deelen dat het Va- ticaan de meening is toegeaaan dat Spanje tijn plaats in den Volkenbond behouden moet en zich niet aan het werk van den Volken bond mag onttrekken. DE SLAVERNIJ IN BRITSCH-INDIe. De bevrijding der slaven in HUkawangval- lei zal dezen winter gevolgd worden door 'n expeditie naar dat deel van het grondgebied tusschen de beide rivieren, die samen de Irra- waddy vormen, dat bekend staat als de „driehoek". Hier bestaat hetzelfde stelsel van slavernij als in de Hukawangvallei. Of- schoon deze „driehoek" niet zoo groot is als de Hu'kawang-vallei, is zij dichter bevolkt trwijl het aantal slaven, dat veriest moet rorden, er grooter is. De arbeid zal daarom meer tijd in beslag nemen dan die in de Hu- iawang-vallei. Gedurende vele jaren is de delta het toe- vluchtsoord geweest van misdadigers, die het Britsche grondgebie,d ontvluchtten. Men hoopt velen aezer misdadigers thans te kun- nen vangen. BESPREKINGEN TUSSCHEN BRIAND EN VON HoSCH. De Ehutsche gezant te Pariis Von Hosch heeft gistermiddag een langdurige. bespre king gevoerd met den Franschen minister van Buitenlandsche Zaken, Briand, waarin o.a. de kwestie van Duitschland's toetreding tot den Volkenbond, het Rijnlandvraagstuk alsmede een reeks andere problemen werden aangeroerd, welke door de op handen zijnde toetreding van Duitschland tot den. Volken bond actueel zijn. DE SCHADELOOSSTELLING DER VROEGERE DUITSCHE VORSTEN Morgen zal de algemeene gevolmachtigde van het huis Hohenzollernde heer v. Berg, alhier arriveeren om het PruisiscUe staats- ministerie een nieuw voorstel voor te leggen inzake de regeling met de vorstenhuizen. De heer v. Berg vertoefde in den laatsten tijd te Doom, waar hij de verschillende strijdpunten met den ex-keizer heeft besproken, en waar zij ook een nieuw compromis-voorstel hebben uitgewerkt. Naar verluidt, zou het compro mis-voorstel van de zijde van het Huis Ho henzollern verschillende' tegemoetkomingen mvatten; zoo de teruggave van een reeks ran bezittipgen, welke van historische en cul- tureele beteekenis zijn. HET PROCES TEGEN PANGALOS. Naar gemeld wordt, zal de volgende week het proces tegen Pangalos beginneri. De aanhangers yan Generaal Plastiras en het grootste gedeelte der Atheensche pers eischen dat de doodstraf zal worden toege- past, en wel zou hij moeten worden doodge- schoten evenals zijn vrienden; evenwel heb ben generaal Kondilis en president Kondoe- riotis zich daartegen verklaard. EEN RECORDVLUCHT OVER LANGEN AFSTAND. Naar de „Deruluft" mededeelt, is de Rus- sische vlieger Gromow, die op 31 Augustus van Berlijn vertrok, gisteravond om 7 uur 15 weer in Moskou gearriveerd. Gromow heeft zoodoende een nieuw record afstandvliegen gevestigd. In 64 uren heeft hij drca 7000 K.M. afgelegd en is van Rusland over Lit- tauen, Letland, Polen, Duitschland, Frank- njk, Zwitserland, Italie, Oostenrijk, Tsjecho- Slowakije en Polen naar Moskou terugge- vlogen. Hij bereikte een uursnelheid van circa 200 K.M. KERMISBRAND. Op een kermis te Oldbury, in Worcester shire, zijn zestien pythons, vier krokodillen en drie alligators levend verbrand. De brand, lie's nachts in een van de tenten uitbrak, zerspreidde zich snel. De reptielen bevon- den zich in twee kermiswagens, die vlam vat- ten. Een zware slagregen verhinderde ten ilotte dat.de heele verzameling van tenten en wagens in vlammen opging. HET NIEUWE BEWIND IN GRIEKENLAND. De regeering heeft besloten niet toe te staan, dat de leden der kabinetten onder het regiem-Pangalos het land verlaten voor er een zorgvuldig onderzoek is ingesteld naar de handelingen dezer kabinetten. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Hoewel er geen officieele bevestiging is te rrijgen van de verovering van Woetsjang door de Zuidelijken, bevestigen verscheidene particuliere telegrammen het bericht. Zij voegen er aan toe, dat de buitenlandsche vrijwilligers te Hankau opgeroepen zijn en dat er buitenlandsche matrozen geland zijn om de concessies te bewaken. Daar de Vangtse bijna anderhalve K.M. breed is, behoeft de verovering van Woets- ang nog niet den val van Hankau te betee- ~n. De cov^ar#;£s zijn echter aan de rivier gclegen cn men verwacht, dat de Zuidelijken, die volgens Japausche berichten, geholpen worden door tal van Russische officreren, de rivier zullen oversteken en Hankau van de rechterflank zullen aanvpllen. Particuliere telegrammen uit Sjanghai aan de Londensche bladen deelen nog mee dat het hardnekkig gerucht gisteren in Sjanghai en Hongkong liep dat de gewonde generaal Woe-pei foe in handen der roode troepen van Kanton gevallen is. De „North China Daily News" te Hong kong publiceert het volgei de telegram: Uit Peking wordt officieel gemeld, dat Woe-Pei-foe door zijn ondergeschikten als bevelhebber is afgezet. Hij is thans op het oorlogsschip „Yangtse" eigenlijk een gevan- gene, terwijl generaal Tsjing-Yoen-Ao tot commandant der troepen is benoemd. DIRECTEUREN VAN DIERGAARDEN. De bijeenkomst van directeuren van Buro- peesche diergaardeo te Weenen, is Woensdag gesloten. De volgende bijeenikomst zal te Rotterdam gehouden worden. VLIEGONGELUK TE OLMUTZ. Gisterochtend om 5 uur stegen te Olmutz 2 vliegtuigen op met bestemming naar Krem- sier. Op 250 meter hoogte brak een vleugel van een der vliegtuigen, hetwelk ueerstortte. Door den schok ontplofte het benzinereser- voir en vloog het vliegtui"- in brand. De twee inzittenden zijn verbrand. IN HET STRENGE SPANJE. Het vak van een caricaturist is niet bijzon- der gevaarlijk, behplve in landen, waar het doen en laten van de pers door dictaroriale en censorciale brilleglazen wordt bekeken. Dit ondervond dezer dagen een achttienjarig jongmensch in Spanje. Hij had zich verstout, een advertentie te ontwerpen voor het te Madrid verschijnend weekblad, de „Mundo Grafico", die de beeltenis vertoonde van Primo de Rivera. Dit zou wellicht op zich- zelf geen aanleiding hebben gegeven tot een bijzonder strenge straf, ware het niet, dat hte portret was omgeven door een eigenaar- digen rand. Hield men de advertentie onder- steboven, dan bleek de rand een inscriptie te bevatten, die voor den dictator nu niet be- paald vleiend was. Misschien zou het waaghalzige jong mensch aan het veelziend oog van den cen sor ontsnapt zijn, wanneer hij maar niet had gepocht over zijn welgeslaagde advertentie. Zoo vestigde hij de aandacht op zijn euvel- daad en er werd een bevel tot gevangenne- ming tegen hem uitgevaardigd. De politie vond den boosdoener in de Gua- darrabergen, op 100 K.M. afstand van Ma drid. Men liet hem dien weg geheel te voet afleggen, in een brandende zon. Te Madrid werd hij onverwijld in de gevangenis opge- borgen, en daar zit hij nu nog. In Spanje spot men niet met spotternij. KORTE BERICHTEN. Het Britsche ministerie van Luchtvaart maakt bekend, dat te Hinaidi in Irak een ongeluk heeft plaats gehad met een De Ha viland-vliegtuig. De bestuurder werd ter- stond gedood en de mechanicien, die zwaar gewond werd, is den volgenden dag over- leden. De „Matin" meldt uit Athene, dat te Sparta Maandag j.l. een hevige aardschok is gevoeld waardoor eenige huizen zijn inge- stort. Door onbekende oorzaak is een vlieg- tuig bij Bennisch (Tsjecho Slowakye) naar beneden gestort. De bestuurder en de waar- nemer zijn gedood. Tej bezuiniging op de Fransche staats- begrooting zullen meer dan 100 onderpre- fecturen en 20 secretarissengeneraal der prefecturen worden ontslagen, zonder dat dit van invloed zal zijn op het toekomstig aan tal afgevaardigden of de begrenzing der kiesdistricten. In de havens van Hamburg ontwik- kelt zich een ernstig loonconflict. Nadat reeds de loontarieven der Hamburgsche ha- venarbeiders door beide partijen waren opge- zegd, is dit thans ook ten aanzien der tarie- ven van de werfarbeiders geschied. De ar- beiders verlangen hooger loon efi een acht- urigen werkdag. Een Wolff-bericht meldt uit Boedapesv dat gravin Alexander Esterhazi, de weauwe van graaf Alexander Apponyi haar bezitting van 3200 juk met alle gebouwen, die er zich op bevinden, geschonken heeft aan 't Hon- gaarsche nat. museum ten bate van de bi- bliotheek van de archeologische afdeeling. De mailboot naar Madagascar „Ami- ral Pierre", is van Marseille vertrokken met Abd el Krim, zijn familie en gevolg. ONTEVREDENHEID ONDER MILI- TAIREN. Uit Amersfoort wordt aan de Telegr. ge meld: Gisteravond is het in de Infanteriekazeme aan den Leusderweg en op het vcorplein ver- re van rustig geweest. Vooral in kazernt III was het rumoerig. De oorzaak was de arres- tatie van een der soldaten, die naar de mee ning zijner vrienden, otischuldig was. De overigen hebben toen zoo lang gedreigd en gedemonstreerd, niettegenstaande de aanwe- zigheid van zeer veel superieuren tot de kameraad werd vrijgelaten. De avond te voren, toen vele soldaten had- den deelgenomen aan de viering van het Oranjefeest, is het verzet reeds begonlnen door het ingrijpen der militaire politie. Na afloop van het vuurwerk verzamelden vele militairen zich voor de hoofdpoort aan den Leusderweg en weigerden op last der militai re politie naar binnen te gaan. Zij hadden permissie tot twaalf uur en namen een drei- gende houding aan. Toen de gemeente-politie voorbij kwam, onder leiding van den inspec- teur A. Losekpot, bleken de militairen niet cn-, handelbaar te zijn en de inspecteur met de agenten, geassisteerd door een brigadier der rijksveldwacht, hadden binnen korten tijd al le militairen binnen het hek. Zonder moppe- ren van de zijde der soldaten, die verbitterd waren, doordat een sergeant der militaire po lice zijn klewang getrokken had en aaarmede drcigd*. Fen. nachtoefening van gisteravond is afge- last. De soldaten hadden gisteren in de warm- te e«-n marsch gemaakt en velen verklaarden ors, .bet in de gelegenheid geweest te zijn zich te verschoonen. Nader wordt gemeld: De militair, die naar aanleiding van het cpstootje bij kazcrne III was'gearresfeerd cn daarna weder vrijgelaten, dan'kt naar de Te legr. vemeemt, zijn invfijheidstelling aan het ingrijpen van den majoor-bataljonscomman- dant. Woensdagavond om ongeveer halfelf werd op een helder verlichte slaapzaal, aan de zij de der Van Campenstraat, van binnenuit een ruit ingeworpen. Even later volgde een twee- de ruit en kort daarna werd het geheele raam' naar buiten geworpen. Een oefening, welke gisteravond zou heb ben plaats gehad, is afgelast. Vrijdagavond, den laatsten avond dat de manschappen onder de wapenen zijn, moeten alle militairen om elf uur binnen zijn. Het al- gemeen appel zal dan door de officieren wor den gehouden. De militairen zijn verbolgen over het op- treden der militaire politie. NA DEN WATERSNOOD. De burgemeesters der g€meentcn Wamel, Dreumel, Appeltem en Druten zijn dezer da gen door den minister van binnienlandsche zaken in audientie ontvangen, teneinde hem in te lichten omtrent de toestand, waarin zich de bevolking der door den watersnood getroffen streek zich thans bevindt. FLINKE HULP. Toen Woensdagmorgen vroeg de 23-jarige v. d. B., cafehouder te Nieuwkoop, op zijg motorfiets terug kwam van het Oranjefeest te Nieuwveen, heeft hij bij het passeeren van twee fietsers een dezer aangereden, waar door deze een arm heeft gebroken, en v. d. B., onder zijn motor, in den wetering terecht kwam. De tweede fietsrijder stond aan den kant van de wetering luidkeels om hulp te roepen, maar vergat zelf v. d. B. te redden. Toen een boerenknecht van de naastgelegen hoeve ter plaatse was aangekomen, bleken de levensgeesten van den motortijder reeds ge- weken. ONDER DE WIELEN. Per auto van den geneeskundigen dienst zijn naar het Ned. Isr. Ziekenhuis te Amster dam vervoerd een 12-jarig meisje en een 10- jarig jongetje, die op den Amstel op een 6- wieligen vrachtauto waren geklommen en daarvan af waren gevallen, waarbij het der- de stel wielen hen over het lichaam was ge- gaan. De toestand van het meisje is ernstig, die van het jongetje bevredigend. DE PRINS NAAR DE BIESBOSCH- WERKEN. Prins Hendrik heeft gister een bezoek ge- bracht aan de Biesboschwerken. Hij is om half elf per spoor te Dordrecht aangekomen en omstreeks 11 uur met een stoomboot van den veerdienst naar den Biesbosch vertrok ken, vergezeld van den burgemeester en een paar wethouders van Dordrecht. Gisteravond zou Z.K.H. te Dordrecht het middagmaal gebruiken; hij vertrekt om 9 uur 8 min. uit Dordrecht. Gister zijn, naar reeds is gemeld, de Bies boschwerken der vereeniging de Biesbosch bezichtigd door den Prins, die, vergezeld door zijn adjudant jhg. Von Muhlen, deel- nam aan een excursie naar het nieuw inge polderde gebied en den daaraan grenzenden tot het kroondomein behoorenden polder de Tongplaat, welke excursie op touw was ge- zet door de hoofdadministratie van genoemd domein. Bij aankomst van Z.K.H. met den trein van 10.30 te Dordrecht waren ter begroeting aanwezig de administrateur van het kroon domein en de burgemeester van Dordrecht. In auto's werd gereden naar het Zwijn- drechtsche Veer, waar een stoomboot der ge- meente Dordrecht gereed lag. Het overige gezelschap werd hier aan den Prins voorge- steld. Gevaren werd door Dordtsche Kil, Hollandsch Diep, Zuid Maartensgat naar de nieuwe sluis van den nieuwen polder. Tijdens den boottocht gaf het directielid ir. Verhoeven een technische beschrijving van het bezichtigde. De rentmeester van het kroondomein in het rentambt Dordrecht, baron Miilert, bood in het polderhuis van de Tongplaat het gezel schap een dejeuner aan. Te ongeveer 2.30 ging het gezelschap we der aan boord, de terugtocht geschiedde over de Nieuwe Merwede. De excursie werd met een gemeenschappelijke maaltijd besloten. Per trein keerde Z.K.H. naar Den Haag terug, uitgeleide gedaan door den administra teur van het kroondomein en den burgemees ter van Dordrecht. LEERAREN MIDDELBAAR ONDERWIJS. Nadat in de gistermiddag in de societeit der Rotterdamsche Diergaarde voortgezette algemeene vergadering van de Algemeene vereeniging van leeraren bij het middelbaar onderwijs, de voorzitter, de heer L. C. Buurveld van Rott. welkom had geheeten den heer G. Bolkesteie, inspecteur M. O. 3de seotie, en dezen onder instemming der ver gadering namens haar Tad gelukgewenscht met zijn 25-jarige werkzaamheid bij het mid delbaar onderwijs op 1 dezier, hield de heer Bollkesfein zijn inieidiog over: De Volken bond en het onderwijs. De voorzitter dankt den heer Bolkesteio voor diens boeiende*rede. Hij heet welkom den heer de Boer, vertegenwoordiger van de Vereeniging van leeraren bij het Christelijk middelbaar onderwijs. Bij de bespreking van de begrooting 1926- 1927 zette de heer de Waard van Rotterdam uiteen, dat de contributie te hoog is, en daar- door ledenverlies veroorzaakt. Na een vrij uitvoerige geda ch tenwi sseling over dit punt, wordt een amend ment-Rotterdam om de contributie voor salarissen beneden 2500 te verlagen van 8 op f 6, door het hoofdbestuur overgenomen en bij acclamatie aangenomen. Overigens wordt met groote meerderheid de bestaande regeling gehand- haafd. Aan de bibliotheekcommissie wordt inplaats van f 40 een subsidie van 100 gegeven. Ten eindie te komen tot epn nieuw Btelblad1 van het weekblad, wordt met 32 tegen 21 stemmen en 2 bianco besloten, de betrokken commissie f 75 toe te Staan. De be grooting wordt overigens vastgesteld zoo als zij is ingediend. De heer Rondeel geeft vervolgens een korte uiteenzetting betreffende ziekteverzeke- ring voor hoogere ambtenaren. De penningmeester achtte het gewenscht, een ap rt beheer in te voeren van het reser- vefonds, cn hri bedrag van het fonds vast te stellen op f 9500. Aldus besloten. Tot plaats voor cP" -*lgende vergadering wordt Ar:ihem aangewezen. In de plaats van ^en heer H. v. d. Heuvcl Rijoders te Haarlem, aftredend en niet her- kiesbaar, wordt benoemd tot lid van de com missie van beroep en van beheer van het weekblad, de heer dr. N. Baldker te Velsen. Nadat nog eenigen tijd besprekingen zijn gevoerd over de bij salarisactie te volgen richtlijnen, wordt de vergadering te 6 uur ge- sdhorst. Vanmorgen werd een huishoudelijke bij eenkomst gehouden ter bespreking van het beleid van het hoofdbestuur en van de redac- ie van het weekblad. DE BANKOVERVAL TE BUSSUM. Gister is, als gemeld, door de justihe te Amsterdam de van den overval te Bussum verdachte F. B. in vrijheid gesteld. In de instructie, geleid door den lechter- oommissaris mr. V. G. A. Boll, waarbij de verdachte, volgens de nieuwe bepalingen van het wetboek van strafvordering, door een verdediger, in dit geval mr. Max Leven- bach, weird bijgestaan, zijn naar het Hdbl. meldt, niet minder dan tien g-etuigen komen veridaren, dat de verdachte op den dag van den overval in de Boazbank te Bussum den geheelen dag in het woonwagerikamp aan de Hembrug heeft doorgebracht. Zij noemden tevens de namen van tal van andere personen, die zulks eveneens konden bevestigen, en gaven, tot staving van hun veriklaringen, aanwijzingen, die bij nader onderzoek volkomen klopten. Onder die omstandigheid achtten noch de substituut-officier van justitie, mr. D. K. S. van Lier, noch de rechter van instructie zich verantwoord, verlenging van den ter- mijn der voorloopige hechtenis, die gisteren afliep, bij de rechtbank aan te vragen. Gisteren is Br. dan ook in vrijheid gesteld. UITVOER NAAR ENGELAND VAN BACON. Men sdirijft van bevoegde zijde aan de N. R. Crt.: Zooals bekend1, is het Engelsdhe invoer- verbod van vleesch van het vasteland, niet van toepassing op bacon (licht gezouten var- kensvleesch). Dit artikel vereischt evenwel een zeer zorgvuldige bereiding. Thans heeft Engeland voorschriften uitgevaardigd, waarin nauwkeurig wordt omsohreven, wat onder „fully cured bacon" wordt verstaan en welke formaliteiten bij den Lnvoer van dit artikel in Engeland in acht dienen te worden genomen. Deze voorschriften treden 1 Oc tober" a.s. in werkiing. In afwachting van dezie voorschriften is de Veeartsenijkundige dienst reeds geruimen tijd bezig de noodiige vooibereidiingen te treffen, ten eiude te bereiken, dat ooze expor- teurs in alile opzichten aan de Engelsche eischen ten opzichte van bacon zullen vol- doen. Bovendien werd het Kon. besluit, regelen- de de exportvleeschkeuring, o.m. aanigevuld met de bepaling, dat de minister van bi-n- neiilandsche zaken en landbouw voorschrif ten kan geven ten aanzien van den staat, waarin vleesch, dat verduwrzaamd wordt en het verduurzaamde vleesch ter keuring aan- geboden en voor uitvoer ingelaten wordt. Deze aangelegenheid verkeert derhalve in een zoodanig stadium, dat de mmisterieele voorschriften spoedig kunnen worden ver wacht en belanghebbendeni hiermede tijdig rekening kunnen houden. Behalve bovenbedoelde voorschriften fen aanzien.van bacon heeft Engeland eveneens bepalingen uitgevaardigd omtrent den in- voer van verschillende gezouten onderdee- len van varkens (koppen, klauwen, magen, enz.). Met betrekking tot den iuvoer van deze artikelen zijn eveneens binnenkort voor schriften te verwachten. HET NIEUWE DIACONESSENHUIS. Aan het in aanbouw zijnde Diaconessen- huis achter het Wiihelminapark te Utrecht zal aan de zijde van de Bosboomstiaat ter plaatse waar de hal komt, een gedenksteen worden aangebracht. Deze plechtigheid is nu voor goed' be- paald op Woensdag 8 dezer vijf miuuten voor elf. De Koningin Beschermvrouwe der Stichfing vermoedelijk vergezeld van den Prins, Rinses Juliana en de KoninginrMoe- der, zullen daarbij tegenwoordig zijn. Zij hebben het vocmemen daartoe met den ge- wonen te Utrecht ten 10.40 aan 't Centraal- station aldaar aan te komen en zullen ten 11.35.het terreio van het diaconessenhuis weder verlaten am daarna terstond weder per trein naar Den Haag terug te keeren. Bij deze gebeurtenis zal de voorzitter van de diirectie van het Diaconessenhuis, ds. H. H. Barger, predikant bij de Ned. Herv. ge- meente te dezer stede, het woord voeren, ter wijl een> koor van diaconessen enkele liederen zal zingen. R. K. VOLKSPARTIJ. Men zendt ons het volgende communique: De Provinciale Kieskring Noordholland der R. K. Volkspartij mocht op zijn verzoek om in audientie te worden ontvangen, van den bisschop van Haarlem een schrijven ont vangen, waarin medegedeeld wordt, dat aan dit verzoek niet karf worden voldaan, omdat de H. H. Bisschoppen zich zoo nauwgezet o^thouden van de politick. 'De Kieskring zal in een laatste schrijven aan den Bisschop zijn groote spijt betuigen over het niet in audientie ontvangen en het vertrouwen daarbij uitspreken, dat deze vin- gerwijzing van den Bisschop tot gevolg mo- ge hebben, dat onze partij in den vervolge verschoond zal mogen blijven van daadwer- kelijke tegenwerking van de zijde der R.K. Geestelijkheid. NA HET ONGEVAL MET DE i- „MINERVA". Uit Rotterdam wordt gemeld: Na langdurig dreggen heeft de rivierpolitie de lijken opgehaald van den kapitein M. Kroon en den matroos B. van der Steen, die Zcndag jl. bij het ongeval met de sleepboot „Minerva" verdronken. De lijken zijn naar Crooswijk overgebracht. VERGADERINGEN MET ATTRACTIES. Men schrijft aan het Hbl.: Op een in een der grootste gemeenten van de Veluwe gehouden vergadering, waarop middelen werden besproken om' de leden trouwer ter vergadermg te doen komen, stel- de een der aanwezigen voor om, wanneer er weer eens zoo'n snijpartij als onlangs mocht plaats hebben, deze te doen filmen en op het ZONDAG a.s. AMSTERDAM. Aanvang 2 nur. doek te brengen. Een ander lid twijfelde blijkbaar, oj dit nog wel genoegzaam zou helpen, en voegde er den wensch aan toe, er een pakkende be- schriiving bij te laten maken, die dan kon worden voorgelezen. HUWELIJK MET HINDERNISSEN. Toen gistermorgen een jong paahje te Wouw, in het geieedstaaiid rijtuig zou stap- pen om zich naar het gemeentehuis te bege ven, waar de huwelijksvoltrekking zou ge- schieden, sloegen de paarden op hoi en ren- den met het lodige rijtuig den weg naar Ber gen op Zoom op. Het gelukte eerst in de na- bijheid van deze plaats de paarden tot staan te brengen. Het rijtuig bleek emstige averij te hebben bekomen. Het paar was intusschen in een an'der rij tuig gestapt om aan hun voornemen, onaf- hankelijk van de onwilige paarden, gevolg te geven. v 'it, HUISELIJKE TWIST. Per auto van den G.G. en G.D. is te A133- sterdam naar het Wilhelmina-Gasthuis ver voerd een 49-jarige man, die bij een huiselij- ken twist door zijn vrouw met een mes in het rechteroog was gestoken. E>e vrouw is in ver- band hiermede aangehouden. KORTE 4ERICHTEN. Te Dokkum (Fr.) is Donderdagnacht de timmerzaak van J. Edema, met den voorraad hout, afgebrand. Verschenen is het advies van den Mid- denstandsraad over de Weeldeverteringsbe- lasting aan den minister van arbeid, handel en nijverheid. Tegen gemeld on twerp bestaan bij den raad om onderscheidene redenen zeer over- wegende bezwaren. Gistermorgen omstreeks 9 uur is te Vlaardingen in de Koningin Wilhelminaha- ven verdronken John Price, oud 18 jaar, gewoond hebbende te Shields (Engeland), opvarende van het Engelsche stoomschip „Vorvalley". Het ongeval is door zwemmen veroorzaakt. Na eenige uren dreggen werd het lijk opgehaald en naar de begraafplaats overgebracht. CORRESPONDENTS. J. Z. alhier. Het „volksspel" waarbij leven- de kilckers gebruikt worden, wekte reeds jaren geleden verontwaardiging. Wij kunnen de Uwe dus best begrijpen. Evenwel heeft een stukje van gelijke strekking als het Uwe gis teravond reeds in een ander blad gestaan. De inhoud daarvan zal den betrokkenen thans wel bekend zijn, waarom wij Uw artikeltje maar achterwege zullen laten. Red. Alkm. Crt.)' BURGELIJKE STAND. ONDERTROUWD. Willem den Hengst en Johanna Wilh'elmina Oosterling. Hendrik Johannes Geels en Anna Braak. Sipke Pomper en Cornelia Johanna Catharina van der Wel. Johannes Comelis Vermeer en Maartje Colijn. Jo hannes Cornelis Dekker en Wiebke Johanna Melchior. Klaas Schenk en Anna Kaan. GEBOREN: Pesutr Johannes z.v. Petrus Boots en An na Bakkum. Ebbo Gerard z. v. Ebbo Ge rard van der Horst en Maartje Deus. OVERLEDEN: 4$.!?! Elias Ott 65 jaar. Programma's van Vrijdag 3 Sept. tot en met Donderdag 9 Sept. Cinema Americain. ■Hoofdntmmer: Met donderend geweld (sensatie). Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer Vrijdag, Zaterdag en Zon dag: De eeuwige strijd (sensatie-speelfilm). Hoofdrollen: Wallase Beery en Barbara la Marr. Hoofdnummer Maandag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag: De excentriek. Hoofdrol: Douglas Fairbanks. - Victoria Theater. Hoofdnummer: De gcschaakte bruid (dra ma). Hoofdrollen: House Peters en Patsy Ruth Miller. ALKMAAR, 3 Sept. 1926. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd- 5511 hectoliters. 1808 H.L. tarwe 13 14, 89 H.L. rogge 9.50—/ 10.75, 1202 H.L. gerst chev. 1011, 1951 H.L'. ha ver 9.7011.40, 11 H.L. witte boonen 23—/ 25, geel mosterdzaad 25, 2 H.L. karwijzaad, 448 H.L. erwten: groene kleine 19—/ 21, groote 34—/ 36, grauwe 40-/ 50,. vale 27—/ 40 per 100 kilo. NOORDSCHARWOUDE, 2 Sept. 45400 Kg Aardappelen: Schotsche Muizen 4.30 tot 4.80, Duken 3.10 tot 3.30, School- meesters 3, Eigenheimers 3.60 tot 4, B1 Eigenheimers 3.30 tot 3.70, Drielin- gen 3.20 tot 3.70, 2500 Kg. Spercjeboo- nnen 1.60 tot 5.30, 75 Kg. Snijboonen 7.10, 2800 Kg. Zilveruien 0.50 tot 0.60, Drielingen 0.60 tot 1.50, Zilvernep /6.50 tot 9.60, 32800 Kg. Uien: Uien 2 tot 2.80, Drielingen 1.90 tot 2.90, Gele Neo 5.10 tot 5.50, 4600 Kg. Kroten /0.70 tot 2, 18200 Kg. Roode Kool 0.60 tot 2.60, 24000 Kg. Witte Kool 0.50 tot f 1.10, 5000 Kg. Gele Kool 0.20 tot 1. 3400 bos Boswortelen 1.80 tot f 2.90 per ICO bos, 10100 stuks Bloemkool 7.40 tot 13.10 per 100 stuks, 2e soort f 1 per 100 AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. De prijzen waren heden onveranderd. Aaavoer 5 ladingea 1267. Kg. N, Mi

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7