II OPROEPING. ProvBnciaaS nieuws Sgsort Kunst RHarktberichfen fldwepfen«i6n 1 11 Ilk i l«! DE LIJCHTVAARTWET. Naar de Telg. verneemt zal spoedig de Luchtvaartwet m het Stattsbla<| worden afge- yradigd en derhalve binnenkort in werking treden. 1 AL TE RANK ZEILBOOTJE OMGE- SLAGEN. Gistermiddag, aldiis de Crt.,sloeg een al 4b rank zeilschuitje, waarin zich een heer en een dame bevonden, op het Nieuwe Meer te AmsterdamAmsterdam plotseling om. De heer was vrij spoedig weer bo- ven water en hield zich vast aan het roer, to nhij plotseling ontdekte, dat zijn dame zich nog in het kuipje van de schuit, onder water bevond Hij wist haar naar zich toe te trekken en boven water te houden. De heer Lewis, iut de Gravestraat, aldaar, die met zijn zeilboot deelnam aan een wed strijd, liet den wedstrijd loopen en was bin- nen enkele minuten ter plaatse. Hij bracht beide drenkelingen in veiligheid. LEERAREN in wiskunde en 1 NATUURWETENSCHAPPEN. Vrijdagmiddag heeft te Haarlem de groep van het Genootschap Leeraren in wiskunde en natuurwetenschappen aan gymnasia en lycea hair gesde jaarlijksche vergadering, onder leiding van dr. D. P. A. Verrijp, uit 'Arnhem, gehouden. Onder de aanwezigen waren: dr. C. Vinke- steyn, inspecteur der gymnasia; dr. C. Spoel- der, rector van het Haarkmsch gymnasium lid van het directoraat van het gemeente- lijk lyceum te Haarlem, en ir. W. van Dorp, lector van het Chr. lyceum. De voorzitter vestigde er in zijn openings- woord de aandacht op, dat het noodig is, dat alle leeraren in de exacte vakken een geheel vormen, omdat er tegenwoordig een neiging schijnt te bestaan, de waarde dier vakken iroor de opvoeding der jeugd te gaan onder- ichatten. Tersprake kwamen de plannen voor samen- verking tusschen de leeraren aan gymnasia tn die bij het middelbaar onderwijs inzake de opleiding der leeraren. De heer Cramer, lid eener te dezer zake benoemde commissie, deed hieromtrent eenige mededeelingen. De voorzitter constateerde dat wel samen- verking te bereiken is. Besproken werd verder de kwestie van de verdeeling der wiskunde-uren en die van de overprenging der propodense naar de gym nasia. Uit een onderzoek is gebleken dat me- dewerking in dezcn van de faculteiten niet te verwachten is. Inmiddels was ter vergadering gekomen de heer H. J. Schogt, vertegenwoordiger van de Vereeniging van Leeraren bij het M. O., die door den voorzitter werd welkom gehee ten. De heer W. Middelberg hield een inkiding over „Scheikunde op het Gymnasium". DE NIEUWE DIENSTREGELING BIJ DE POLITIE. Het bestuur van de afd. Rotterdam van den Bond van Christ. Politie-ambtenaren ver- zoekt aan de N. R. Crt. plaatsing van het volgende: De afd. Rotterdam van den Christ. Politie- bond, die1 1 en 3 September twee zeer druk bezoc'de vergaderingen "heeft gehouden, be sloot met het oog op de door den burgemees- ter goedgekeurde nieuwe dienstregeling, een motie te verzenden aan den burgemeester. den'hoofdcommissaris van politie, de raads- leden en de pers, waarin haar bezwaren ten opzichte van die dienstregeling werden be- kend gemaakt, en den burgemeester werd verzocht, dezen dienst niet in te voeren, maar persoonlijk met de besturen der agenten-or- ganisaties daaromtrent een bespreking te heb- ben. Vanmorgen werd den voorzitter der ver- schillende organisaties in een conference met den hoofdcommissaris de mededeeling gedaan, dat met het oog op het door den hoofdcommissaris ontworpen vrljwillig af vloeiings-systeem, aan welk ontwerp echter de burgemeester om practische redenen zijn goedkeuring niet meende te kunnen verleenen, besloten is, de invoering van de bedoelde dienstregeling voorloopig uit te stellen tot het volgende voorjaar. Het bestuur der Christ, organisatie vond in deze mededeeling aanleiding, bedoelde mo tie voorloopig niet te verzenden, noch te pu- bliceeren, om binnen korten tijd deze zaak opnieuw aan de heden voor te leggen. HET PROCES-DAUDET-BAJOT. Leon Daudet werd in November van verle- den jaar wegens smaadschrift ten nadeele van den chauffeur Bajot de zaak hield, naar men zich herinnert, verband met den geheimzinnigen dood van Daudet's zoon tot vijf maanden gevangenisstraf en 35.000 francs schadevergoeding veroordeeld. Op gfond van eenige nieuwe feiten vroeg Daudet herziening van het proces. Dit verzoek is thans door den minister van justitie ontvanke- lijk verklaard. UIT HEItOO. De Gymnastiekvereeniging D. O. V. E. S. (Door oefemng vlug en sterk) gaf Zater- dagmiddag een demonstratie op het wei- land van den heer K. Muijs, dat daarvoor bereidwiilig en gratis was aigestaan. Te voren waren de gymnasten bij de O. L. school opgesteld, waarna werd opgemar- aheerd naar het terrein onder de vroolijke toonen van het fanfarecorps „Eensgezind- toeid" alhier. Het Wakkere bestuur had met de demon- itratie een twefeledig doel, n.l. de kunstlie- vende leden en ouders eens te laten zien wat gepresteert kon worden en tevens de deelne mers eens te laten oefenen, waarvoor in ver- schillende rubriek penrijzen beschikbaar wa ren gesteld. De nog jonge vereeniging beschikt over bekwame leiders en in dit verband mogen. de namen van Mej. P. Langeberg te Alkmaar vn Jac. Schuit, alhier wel eens genoemd frorden. Ook willen we een bijzonder compliment makeft aan de heeren J. L. Groot en W. E. Borjeson, die het dagelijks bestuur vormen en die onvernioeid zijn wanneer het geldt de gymfiastiek op hooger peil te brengen. Hoewel de toegang op het terrein alleen vrij was voor kunstlievende leden kon men vadaf deti Wester w eg alles ^oed overzien en de wedstrijd werd dan ook, dank zij het mooie weerj door hotiderden bijgewoond. Door cjp prijz< He kleinere meisjes en jongens en meisjes waren kinderspelen georganiseerd en voor de oude- ren en dames en heeren oefeningen als hard loopen, hindemisbaan, hoogspringen enz. Voor elke rubriek waren 3 prijzen be schikbaar, bestaan de uit boeken, handwerk- doozen, speelgoederen enz. Hderonder volgen de spelen en behaalde 'jzen:, X loutjesrapen voor meisjes van 6 tot 9 jaar. le prijs A. Modder, 2e prijs T. Nagel- hout, 3e prijs G. Hqen. Houtjesrapen voor meisjes van 6 tot 9 j.: le prijs C. Kossen, 2e prijs G. Hoen, 3e prijs T. Nagelhout. Touwtjespringen meisjes van 9 tot 12 jaar; le prijs A. Bakker, 2e prijs T. Groot, 3e prijs M. Rus. Hindemisbaan voor meisjes van 9 tot 12 jaar: le prijs T. van Weelderen, 2e prijs P. de Geus, 3e prijs T. Groot. Hoogspringen voor meisjes van 12 tot 14 jaar: le prijs T. Bruin, 2e prijs T. Spaans, 3e prijs S. Akkerman. Hindexnisbaan voor meisjes van 12 ot 14 jaar: le prijs C. Rus, 2e prijs T. Spaans, 3e prijs J. Heijt. Verspringen voor meisjes van 14 tot 16 jaar: le prijs A. Koomen, 2e prijs H. Heijit, 3e prijs G. Hartland. Hardloopen (60 meter): le prijs A. Koo men, 2e prijs T. Geus, 3e prijs D. Rus. Voor dames boven de 16 jaar: Duitsche Driesprong, le prijs A. Salomons, 2e prijs C. Bakker, 3e prijs J. Wasterval. Hindemisbaan: le prijs A. Salomons, 2e prijs C. Bakker, 3e prijs A. Spruit. Voor jongens van 6 tot 8 jaar Hardloo pen: le prijs Cor. Spaans, 2e prijs Cor Hol ies, 3e plrijs Dirk Krom. Halterrapen: le prijs Gerard Meuldijk, 2e prijs Jan Eckhart, 3e prijs H. Hartenberg Voor jongens van 8 tot 10 Hardloopen: le prijs J. Derkson, 2e prijs D. Smit, 3e prijs W. Haring. Halterrapen: le prijs P. Schenk, 2e prijs L. de Vries, 3e prijs C. van de Velde Voor jongens van 10 tot 12 jaar Hardloo- ■n: le prijs K. Schenk, 2e prijs J. Eckhart, prijs W. Hartenberg. Halterrapen: le prijs C. Spaans, 2e prijs D. Visser, 3e prijs C. Holtes. Voor jongens van 12 tot 16 jaar Hooj springen: le prijs N Akkerman, 2e prijs de Bakker, 3e prijs P. van Helslancf. Hindemisbaan: le prijs N. Vennik, 2e pr. N. Akkerman, 3e prijs J. Visser. Heerenafdeeling Hardloopen (100 meter): le prijs W. van de Vail, 2e iprijs G. Bakker, 3e prijs G. Heijt. Hindemisbaan (100 meter) le prijs D. Daalder, 2e prijs W. van de Vail, 3e prijs W. E. Borjeson. Na afloop werd gemarcheerd naar ,,De Rus ten de Jager" waar de prijsuitreiking plaats had. Zondag werd door de verschillende vereeni- gingen van Alkmaar een optocht geformeerd vanaf Alkmaar tot Heiloo, met het doel om een bezoek te brengen aan O. L. Vr. ter Nood te Runxputte. Zaterdagavond werd reeds een Lof met toe- spraak gehouden in de St. Laurentiuskerk, waarin de G. Adv. Kapelaan E. J. Helmer een opwekkend woord sprat tot de deelnemers. Zondagmorgen stelde de deelnemers zich op in de Haradraverslaan te Alkmaar en om ongeveer half 10 ging men op weg. Met ontplooide banieren en het fanfare- corps „St. Caecilia" van Alkmaar aan den kop werd de 8 kilometer lange tocht onderno- men. Om kwart over 11 uur werd in de groote bedevaartskerk de Hoogmis opgedragen door de E. P. Redemptorist uit Velzen met assisten- tie van andere heeren, terwijl het zangkoor uit Alkmaar een 3-stemmige mis ten gehoore bracht. De E. P. Redemptorist beklom de kansel en hield een predicate, waarin hij opwekte om ons oos te maken van de wereldsche beslom- meringen en zich voor te bereiden tot de H. Missie, welke te Alkmaar wordt gegeven. Het doel om hiertoe te geraken werd door de re- denaar genoemd en hij sprak de hoop uit, dat de H. Missie vruchten mag dragen voor de eeuwigheid. Het was een opwekkend woord en de jcn- gelingen en mannen moeten een goed voor- beeld te geven in dezen tijd van stofvergoding en deze gunst verkrijgen door de voorspraak van O. L. Vr. ter Nood. 's Middags werden wederom oefeningen ge houden. in de kerk, op het bedevaartsterrein en bij de Votiefkapel. De oefeningen werden afgewisseld door zang en orgelspel en opgeluisterd door het fanfarecorps en besloten met het „Te Deum". Het aantal deelnemers uit Alkmaar, waar- bij zich verschillende uit den omstrek aansld"- ten, bedroeg ongeveer 500. Om ongeveer 4 uur werd de terugtocht aan- vaard. Onze gemeente gaat steeds vooruit met het inwonertal. Behalve de vestiging, welke hier ook geregeld doorgaat, is het aantal ge- boorten gedurende de eerste acht maanden pl.m. 80. Door de politie is proces-verbaal opge- maakt tegen fietsrijders, die zich voortbewo- gen op cen rijwiel en vasthielden aan een auto. Het is gelukkig, dat hierop streng wordt toegezien, UIT NOORDSCHARWOUDE We vememen dat als gevolg van oneenig- heid onder enkele leden het bekende „Het kleine Tooneel" de2en winter niet in staat zal zijn op te treden. UIT OUDKARSPEL. D. T. S. Ill speelde Zondagmorgen tegen N. Niedorp III en verloor daarvan met 12. D. T. S. I speelde s middags tegen Rood Wit I uit Alkmaar en verloor daarvan met 2—3. UIT LIMMEN. De collecte voor de stichting ,,Wolfh"e", inrichtihg voor blinden, heeft hier ruim 100 opgebracht. Door de politie zijn weer 9 processen- verbaal opgemaakt tegen motorrijders die de maximumsnelheid overschreden. Aan den heer Jacob Hollander alhier Is opgedragen de electrificatie van het Vacantie- koloniehuis te Egmond aan den Hoef. Door de politie is in beslag genomen ecrt rijwiel van mej. V. Dit rijwiel was op ofifechtmatige wijze in haar bezit gekomen, n.l. door huurkoop, terwijl de verplichtihg niet was nagekomen. VOETBAL. ALcmaria Victrix—D. C. 4—2. Deze oefenwedstrijd van Alcmada tegen het Amsterdamsche D. E. Cj. is een aaroige spannende ontmoeting geworden, met dikwijls staaltjes van heel goed spel. Alcmaria kwam uit met Exdsieck; Schuit en Hartland; v. d. Pol, Porsius en Roozen- daal; Elfring, Homan, Peetoom, Mulders en D. E. C. had drie invaliers voor den rechtsbuiten en de beide vleugelhalfs. De rechtshalf verwisselde al spoedig van plaats met den rechtsback. Reeds na vier minuten nam Alcmaria de leiding. De eerste voorzet van Elfring kwam pracbtig voor doel, Peet oom en Mulders liepen in en de laatste pas- seerde den D. E. C.-keeper. Na een kwartier maakte D. E. C. prachtig gelijk. De rechtsbinnen zette een corner zeer juist in. Den Alcmaria-keeper werd het uit- zicht belemmerd. Bos bracht den stand op 21. Na een Snellen doorbraak, verwachtte den keeper een voorzet, doch Bos schoot in- eens in. Na veertig minuten hracht mooi sa- menspel tusschen Elfring, Mulders en Ho man het derde doelpunt. De linkervleugel van D. E. C. weerde zich in de eerste helft ge- duoht, doch voor doel was de voorhoede niet bijzonder gevaarlijk en ook niet gelukkig. Rust 3—1 voor Alcmaria. Na de rust kwamen Peetoom en v. d. Pol er- iets beter in en deden beiden soms heel oede dingen. Na een kwartier doelpuntte 'oman uit een zeer mooien voorzet van Peet oom. Even daarna was de stand echter 42, want een mooie aanval van D.E.C. had' suc- ces. Verschillende pogingen tot doelpunten van beide zij den werden ver ijdeld en het ein- de kwam met 42 voor Alcmaria. Scheidsrechter Meerman had een zware taak, waarvan hij zich echter goed kweet. Enkele verkeerde buitenspelbeslissingen kwa men voor. De blondle rechtshalf van D.E.C. trad nogal fanatiek op en kreeg een ernstige waarschuwing, wat in een vriendschappelij- ken wedstrijd zoeker nite dient voor te komen. Eenmaal kreeg Alcmaria nog een strafschop te nemen. Mulders had gerust kunnen trach- ten deze te benutten. Bij D.E.C. was de verdediging zeer goed. De halflinie zwak, spedaal de invaller links- halfs,waardoor Elfring veel te veel vrij spel kreeg. De voorhoede combineerde heel handig doch't schieten was zwak. De rechtsbuiten toonde zich duidelijk een invaller. Rechtsbin nen was heel goed. Midvoor verdeelde't spel mooi Erdsieck in 't Alcmaria-doel was uitste- kend, evenals Hartland als back. Schuit is echter veel beter half-back, dan achterspe- ler. In de middenlinie was Porsius veel beter dan in de beide vorige wedstrijden. Roozen- daal heel goed en v. a. Pol vooral in de twee- de helft 'heel verdienstelijk. Zijn combinatie met de rechterwing vlotte goed. De voorhoede van Alcmaria was uitste- kend. Elfring had alle gelegenheid zich bij zonder te onderacheiden. Zijn voorzetten wa ren keurig en een voortdurend gevaar Voor de tegenpartij. Homan was beter dan in een van zijn vorige wedstrijden en het samenapel met Elfring wordt beter en vooral vlotter. Peet oom had natuurlijk nog wat moeite om zich aan de vreemde omgeving aan te passen. Het tempo moet veel sneller. Mulders was best op dreef en deed vaak handige dingen. Bos speelde beter, dan hij in langen tijd heeft ge daan. Er zit in't Alemaria-elftal wel belofte voor het komende seizoen Om den Zilveren Voetbal. H. V. V.-D. H. C. 3-2, Unitas—C. V V. 1^1, (C. V. V. wint bij loting1), Feijenoord— H. B. S. 32, Sparta-—Excelsior 10, V. U. C.—V. O. C. 5—2. Om den Arol-Beker. Zeeburgia—V. V. A. 10. Bl. Wit—A. F. C. 4—0. Bl. Wit—Zeeburgia 5—1. KORFBAL. Men schrijft ons: Gisteren werden de wedstrijden om den zilveren K.V.K.V. korf, evenals ieder jaar ge- speeld. Aan deze wedstrijden werd door zes twaalftallen zijnde: D. E. V. Ill, S. V. 0. II. D. V. D. Ill, uit Amsterdam, Q. S. D. uit IJmuiden en K. V. K. V. II en III, deelge- nomen. Dat de clubs vrijwel tegen elkaar op- wogen blijkt wel uit de uitslagen. Na, veel strijd werd door D. E. V. Ill met 1—0 van S. V. O. II gewonnen. K. V. K. V. Ill verloor met 2—0 van Q. S. D. en D. V. D. Ill won met 10 in de laatste minuut van K V.KV. II. De 3 winnaars speelden ioen een halve competitie om de eersten en tweeden prijs. Hierbij zorgde Q. S. D. voor een verrassing. door in een mooi gespeelden wedstrijd met 50 van D. E. V. Ill te winnen. Hierna spelde D. E. V. II 00 gelijk tegen D. V. D 3. De wedstrijd Q. S. D.D. V. D. bracht na veel strijd een 20 overwinning voor D V. D. III. D. V. D. Ill had metdeze over- winning den eersten prijs, Q. S. D. den twee den. De prijzen, bestaande uit de zilveren wisselkorf, die nu voor de tweede maal door D. V. D. Ill werd gewonnen en twaalf draagmedailles als le prijs en een zilveren medaille als tweeden, werden door den voor zitter na afloop der wedstrijden uitgereikt. ZWEMWEDSTRIJDEN TURNKRING ALKMAAR EN OMSTREKEN. ■De eerste zwemwedstrijden, georganiseerd door den Turnkring Alkmaar en Omstrekcn, mogen schitterend geslaagd genoemd wor den. Alles heeft dan ook medegewerkt. Op 5 September met een watertemperatuur van 70 graden, zal wel niemand va'ak meVgemaakt hebben. Doch dit niet alleen, maar ook de deelname en belangstelling van het publiek was buitengewoon groot, zoodat het bestuur en In het bijzonder de technische commissie van den Turnkring met voldoening op dit zwemfeest kan terugzien en niet zal schro- men het volgende seizoen wederom een zwem feest, misschien nog grootscher, op touw te zetten. Er werd deelgenomen door turners van „Kracht en Vlugheid", „de Halter" eh „Turnlust" van Alkmaar, „Voorwaarts" van Koedijk en „Volharding" van Schermerhorn Al de beschikbaar gestelde medailles kwamen in het bezit van leden Van „Kracht en Vlug heid", welker leden alien reeds lid waren van verschillende zwemvereenigingen. zoodat ook sterk de geoefendheid van 'die leaen naar vorcn kwam. De uitslagen zijn als volgt: I. Estafette 4 X 30 M. 1. Kf&cht en Vlug heid, 1 min. 36 sec; 2. de Halter, 1 min. 47 sec.; 3. Turnlust, 1 min. 52 sec.; 4. Volhar- ding, 2 min. 13 sec. 2. Heeren 2-kamp, 30 M. vrije slag cn M. rugslag1. J. riazelhof, 48 sec.; 2. I Vink, 50.8 sec. 3. Dames 2-kanro, 30 M. vrije slaj, 30 M rugslag: 1. J. Kuht, 65/ 1 min. 18 sec. 65.6 sec. 2. R. Asscr, 4. 60 M. schoolslag heeren: 1. P. Vink, 57.6 sec. 5. 3 M. schoolslag dames: 1. R. Asser, 33.2 sec. (J. Hindemisbaan heeren, 30 M.: 1. J. Ha- zelhof, 35 sec.' 7. Dames. 1. J. Kuhl, 51.1 sec. IN DEN MUZIEKTUIN. A.s. Dinsdagavond, half acht, is in dit sei zoen het laatste concert der H. O. V. Aan dit concent is iets bijzonders verbonden, waar- door het programma afwijikt van dat der vorige conoerten. In afwisseling met de or- tkestnumniers zal de coloratuu r-zangeres Seffia Epmenani aria's uit Itaiiaansche ope ra's ten gehoore brengen. En om eenheid in het programma te brengen, waar de heer Gerharz trouwens alitijd naar streeft, zal het orkest eveneens muziek van opera componis- ten van dat land uitvoeren. 'n Opera-programma is altijd iets, waar veel menschen belang in stellen, door het optreden van een zangeres is dit program ma nog aantrekkelijker geworden en kan er daarom mongenavond bij gunstig weer druk bezoek verwacht worden. A. K. ALKMAAR, 6 September 1926. Op de he den gehouden weekmarkt waren prijzen eo aanvoer: 26 Vette koeien"/ 260—/ 460, 19 Vette kalveren 60—/ 140, Vette kalveren p, ned. pond 1.20—/ 1.45, 31 Nuchtere kalv. slacht per stuk van 826, 435 Vette Varkens zware p. ned. pond 0.72 0.76, Zouters 0.68. N.V. EIERVEILING NOORDHOL- LANDS NOORDERKWARTIER. Aanvoer en prijzen van heden 4 Sept. Kipeieren 120.000 stuks. Prijzen: 56/58 6.20 tot 6.60, 58/60 6.50 tot 6.80, 62/64 6.70 tot 7.90. Bruin 7 tot /7.70. Eendeiaren 9000 stuks. Prijzen 5.80. ALKMAAR, 4 Sept. Opgave van den marktmeester der kleine markten te Alkmaar, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 30 Aug. tot en met Zaterdag 4 Sept. Kippen 0.752, Kuikens 0.10 1.70, Eenden 0.40—/ 2, Konijnen 0.30 2.75, Eendeieren 5.50, Kipeieren (grooth.) 6—/ 6.65, Kipeieren (kleinh.) per 100 stuks 5.50—/ 6.75, Boter (le soort) per pond 0.82K—0.92H, idem (2e soort) per pohd 0.700.80, Slacht- duiven 0.150.30, Jonge kippen 125 -/ 2.75. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. Aanvoer 7 ladingen zijnde 2406 H.L. Prijzen onveranderd. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 460 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kw. 1.04—/ 1.05, 2e kw. 0.8o 1.04, 3e kw. 0.700.86, mindere soor- ten 0.620.70 per Kg. slachtgewicht, 150 melk- en kalfkoeien 325500 per stuk, 134 vette kalveren, 2e kw. 0.80 0.88 per Kg. levend gewicht, 3e kw. 0.68 tot 0.70 per Kg. levend gewicht, 88 nuchte- re kalveren 8—/ 14 per stuk, 172 schapen 26f 32 per stuk. 600 Overz. en Geloer- sche. Holl. le kw. 0.940.95, Holl. 2e kw. 0.930.94 per Kg. slachtgewicht, Vette varkens 0.88—/ 0.92, 25 paarden 100250 per stuk. WARMENHUIZEN, 4 Sept. 1926. Schotsche Muizen 3.904.10, Dric-lin- en 3.10, Negentigvoud, enz. 2.80, iloemkool, le soort 4.504.80, Bloem- kool 2e soort 0.70, Roode Kool 0.40— 1.50, Gele Kool 0.90—/ 1.30, Witte Kool 0.60, Nep 4—/ 4.30, Uien /2.30—/3.10, Uien drielingen 1.50—/ 1.70, Slahoonen 3.50—/ 4.50. Aanvoer: 9400 Kg. Aar'dappelen4600 Kg. Roode Kool; 1500 Kg. Gele Kool; 2000 Kg. Witte Kool; 4850 Kg. Nep; 5100 Kg. Uien; 650 stuks Bloemkool; 800 Kg. Slaboo- nen. NOORDSCHARWOODE, 4 Sept. Schot sche Muizen 3.905, Duken 2.80 3.10, Schoolmeesters 3.10, Bl. Eigenhei- mers 3.103.30, Bravo's 2.50, Drie lingen 33.70, Spercieboonen 3.60— 5.60, Snijboonen 9.30, Zilveruien 0.20 0.30, Drielingen 1, Zilvemep 3—. 6.60, Uien 2.60—/ 3.20, Drielingen 1.50—/ 1.90, Gele Xep 4.40—/ 5 60, Kroten 0.90, Roode Kool 0.50—/ 3.20, Witte Kool 0.40—/ 0.70, Gele Kool /0 20 1.30, Boswortelen 3.304.10 per 100 bs, Bloemkool 3.507.70 per 100 stuks, 2e Soort 0.301 per 100 stuks. Aanvoer: 48400 Kg. Aardappelen; 1500 Kg. Spercieboonen; 20 Kg. Snijboonen; 3200 Kg. Zilveruien; 23800 Kg. Uien; 2600 Kg. Kroten; 44200 Kg. Roode Kool; 20400 Kg. Witte Kool; 17800 Kg. Gele Kool; 1300 bos Wortelen; 13600 stuks Bloemkool. BOVENKARSPEL, 4 Sept. 1926. Veiling „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bloemkool I 6.5011.20, Bloemkool II 3—/ 4.70, Bloemkool III 0.80-/ 2.60, Roode kool 0.50-/ 2.50, Witte kool /0.40 0.80, Gele kool 1—/ 1.40, Uien /1.25 1.40, Drielingen 1.301.40, Nep /2 2.25, enkele Slaboonen 0.60—/ 0 75, dubj>ele Slaboonen 0.400.50. Aardap pelen: Gr. Sch. muiezn 2.30—/ 2 45, Kl. Sch. muizen 2.252.40, Iideaal 1.85, Due 1.75—/ 1.90, Blauwe 22 20, Eigenh. 1.401 60. Augurken: Fijn fijn 0.32, fijn 0.20, Fijn basterd 0.08, bas- terd 0.04, grof 0.01. PURMERENED, 4 Sept. 1926. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- strejien." 21924 manden Augurken: Middel 5160 ct.Basterd 5439 ct.; Grof Fijn 1.751 .85; Stek 5—7 ct.; Bommen 20 ct.per mand (6 K.G.) BROEK OP LANGENDIJK, 4 Sept. '26. Langedijker Groentenveiling. Bloemkool le s. 48.30 per 100 st.Bloemkool 2e s. 0.7Q—/ 2.10; Wortelen 2.10-/ 2J.0 per 100 bos; Roode Kool 0.40—? 2.90; Gele Kool le s. 0 30—/ 1.20: Witte Koo) (vrcege) 0 4C0 90; Gele Uien 2.3C 2.60; Gele Drielingen 1.70—/ 2.20; Gele Nep 4.404.80; Zilvernep 5.50 5.70; Slaboonen 3 305.90; Aard appelen: Schotsche muizen 3 80—/ 4 30; Due of York 3; Blauwe 3.10; Eigenhel- mers 2.90; Drielingen 3.40, alles pet 100 K.G. Aanvoer: 36000 stuks Bloemkool; 1400 bos Wortelen; 16000 K.G. Roode Kool; 25000 K.G. Gele Kool; 68000 K.G. Witte (Cool; 13000 K.G. Uien; 350 K.G. Zilver nep; 900 K.O. Slaboonen; 19500 K.(l Aardapoelen. Varloofd: N. BLAAUBOER en 1 A. W. TEN HOOPEN Alkmaar Kennemerstraatweg E 93. Geesterslngel 5. Getrouwd: P. BUIS M. FRANKENHOISt ^die, mode namens wederzijdsohe familie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele bljjken van belaugstolling bij hun huwelijk ondervonden. Stompetoren, 3 Sept. 1926. In plaats van kaarten. De Heer en Mevrouw WYNNE— NIJHOFF geven kennis van da geboorte van hun dochtertje KLLY. Alkmaar, 4 September 1926. Nassaulaan 18. G e b .o r e n MAYKE GEERTRUIDA doshter vau P. M. BtfRMANN en M. KRAMER GLIJNIS. Zuld- en Noord-Schermor, 5 September 1926. Heden overleed na een langdurig doch geduldig ljjden onze geliefde Moedor, Ba- huwd- en Grootmo^der, JANNETJE VOLKERS, Wed. van JACOB METSELAAR, In den ouderdom van rulm 69 jaar. Namens de familie, D. C. BUTTER. Koedijk, 5 Sept. 1926. Met leedwozen goven wij kennis van hot ovorlydon van onzen lieven man, vador, be- huwd- en grootvader JAtOB DE WAAL, in den ouderdom van 53 jaar. Wed. K. DE WAAL Veenhuijsen. D. LAMMERSCHAAG de Waal. H. LAMMERSCHAAG. A. DE WAAL. A. DE WAAL—ScniPPBn. M. DE WAAL. I. H. DE WAAL. J. DE WAAL Jz. JO DE WAAL. MARffiTJE DE WAAL. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 7 Sep tember, to 2 uur. Eenigo konnisgeving. Koedijk, 4 Sept. 1926. Hoden overleed m^n beste schoonzoon JACOB DE WAAL, in den ouderdom van 53 jaar. WED. I. VEENHUIJSEN— Voor de vele bewijzen van deel- neming, otttvangen bij het over- lijden van onze geliefde zuater NEELTJE i ST AM, Wed. van S. BAREMAN^ betuigen wjj onzen hartelijken dank. Wed. G. DE GEUS—Sta*. M. STAM. Wed. J. VADER—Su*. Koedijk, September 1926. Alien, die iets te vorderen heb ben van-, verschuldigd zijn aan of borgstellingen onder zich hebben, geteekend door wijien Mejuffrouw NEELTJE STAM, Wed. van BAREMAN, gewoond hebbende te Koedijk en aldaar den 24 Aug jjl. overleden, worden verzocht daar van opgaaf of betaling te doen voor 20 Sept. 1926, bij P. STAM Mz. te Koedijk. v r SWAAN. Alkmaar, 3 Sept. 1926.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3