L. Frankenberff, Alkmaar, Een meening, die men vele malen hoort: Adverteert in de Alkmaarsche, Courant! plaatst Uwe ach ertenties in all* binnen- en fcuitei land ,cub bladen aonder pnjsverhooging. Qeheimhouding wordt gegarandeerd. De prijzen der bosgroente is onveranderd laag, uitgezonderd de peen, hoewel ook hier- i,wan een lager noteering was van pl.m. 3a 4,50 per 100 bos. jf, Dc handel in aardappelen was onveran derd, doch de vraag naar prima aardappelen was beter, echter zonder noemenswaardige prijsverhooging. De prijzen varieerden van /3a 5,50 per 100 Kg. UIT EGMOND AAN ZEE. Dinsdag was het feest voor de leerlingen der hoogste klassen van de Christelijke School. Onder geleide van het personeel en eenige anderen en vergezeld van een aanta belangstellenden -reisden zij naar Amsterdam. Op den Dam werd de tocht onderbroken door een bezoek aan het koninklijk paleis, waarna gewandeld werd naar het Rijksmuseum, waar de jeugd van alles en nog wat bezichtigen 'ken, zoodat de voormiddag al spoedig ver- streken was. Een flinke marsch door het Von- delpark bracht het gezelschap naar Schinkel haven, om daar het hart op te halen aan al tM wat in een speeltuin gelegenheid geeft om sic hte vermaken, hoewel Pluvius'* activiteit natuurlijk minder aangenaam was." Per elec- - trische tram keerden de feestgangers ten slotte naar het station terug om huiswaarts te reizen cci uit te rusten van een dag van veel kijken en lichaamsbeweging. UIT URSEM. Gistermiddag geraakte de brandstoffen- handelaar Leegwater uit Hensbroek onder deze gemeente met paard en wagen van den kleinen dijk. Doordat het paard niet trekken wilde, gaf de voerman eenige flinke klappen, met het gevolg dat het paard niet vooruit, maar achteruit liep en de wagen, die met brandstoffen beladen was, van den steilen dijk rolde. Wonder boven wonder liep alles zonder ongelukkesi af. Alleen het lemoen van den wagen brak doormidden. Op een vracht- auto werden de zakken overgeladen en met behulp van een ander paard werd de wagen weder naar boven getrokken. Gistermiddag was men druk in de weer met het plaatsen van palen op den kleinen dijk en reeds gisteravond zou een viertal lampen den weg verlichten. UIT HARENCARSPEL". De raad vergaderde Dinsdagmiddag vol- tallig. Van den inspecteur was bericht ingekomen dat de opbrengst der plaatselijke belasting voor het dienstjaar 1925/26 is geweest 30300,18. De gemeentelandCrijen zijn nagegaan en in het algemeen in goeden staat bevonden. Twee peceelen weken echter belangrijk af. Ingekomen was de'rekening en begrooting van de gezondheidscommissie waarin 2 cts. per inwoner gevraagd wordt. Ingekomen was een verzoek van P. de 'Jong en anderen uit het Waarland, die na- mens enkele ingezetenen uit den Smeugelpol- der subsidie vragen voor plaatsing van een lantaarn bij de brug die verbinding heeft met de Laanweg. - De raad ging met het verzoek accoord. Het Witte Kruis zal voor den ontsmettings- dienst 20 gulden subsidie ontvangen en de malariacommissie zal op een subside van 15 gulden kunnen rekenen. Aan de orde kwam het verzoek van het R K.Schoolbestuur te Waarland om de speel- plaats bij de school aldaar te vergrooten. B. en W. hebben de motieven onderzocht en adviseerdefl nu op het verzoek niet in te gaan. Ofsehoon B. en W. erkennen* dat de speel plaats niet groot is zijn er veel kleiner, ook in deze gemeente, daarom achten ze de uit- breiding niet zoo noodzakelijk. Het snelverkeer waarop mede gewezen wordt is in het Waarland1 nog zoo groot niet, de kosten zullen tot 685 gaan en door den slechten economischen toestand is het gebo den zoo voorzichtig mogelijk met de uitgavep te zijn. De heer Dekker meende dat het noodzake lijk was dat de kinderen op de speelplaats konden hlijven. Ook hij achtte echter de kos ten te hoog en ging er mee accoord voor on- bepaalden tijd uit te steilen. De heer de Vries achtte de uitbreiding niet direct noodzakelijk en was daarom ook voor utistel/ De heer Frances vroeg de mogelijkheid van een eenvoudiger plan. De voorzitter ificrkte op dat het 460 vier- kante meter is. Blijkens rapport van den opzichter is goed- koopere uitvoering niet mogelijk. De raad ging ten slotte met het voorstel van B. en W. accoord. B. en W. stelden wij- ziging en aanvulling voor van het contract met de gemeente Warmenhuizen omtrent gas- levering. De wijzigingen zijn geheel overeenkomstig reeds eercfer gevoerde besprekingen en de raad ging er mee accoord. Harencarspel staat nri geheel vrij in zijn doen en laten en het gasbeorijf geeft geen uitkeering meer aan de gemeenteoesturen, doch stort ze in het re servefonds. De heer de Vries stemde tegen omdat hij de bepaling van vijfjaarlijksche herziening niet noodig achtte. Omtrent de vaststelling van een verorde- ning tot fcepalen van de maximum snelheden in de dorpen stelden B. en W. voor deze te Oepalen op 20 K.M. De voorzitter deelde mee dat 19 Augustus 1920 het besluit reeds genomen was, doch nooit is uitgevoerd. Het' snelverkeer is in dien tijd enorm toegenomen. De controle wordt echter nog even moeilijk geacht. Het voors'tel werd met algemeene stem- men aangenonjen en zal zoo spoedig mogelijk wdrden uitgevoerd. B. en W. stelden voor over te gaan tot het aangaan van een geldleening groot 1700 voor de electrificatie van Schagerwaard te gen een rente van 5 pet. af te lossen in 17 j-aar. B. en W. zouden de verbruikers met deze uitgave willen belasten, doch een zoodanig besluit zal diet worden goedgekeurd, waarom het beter werd gevonden het op de belastba- re huurwaarde te brengen. De heer Francis wilde aflossing in korter 1 tcrmijn, b.v. in 9 jaar. De heer de Vries ging met het voorstel van B. en W. mee. De voorzitter zag financieele bezwaren in het voorstel Francis. Met 1 stem tegen werd het voorstel van B. eni W. aangen omen In verband met bovengenoemd besl uit wordt de verordening tot verhaal van rente en aflos- sing vastgesteld. Ingekomen was een verzoek van de R. K. Kiesvereeniging te Waarland om aanstelling van een agent van palitie voor Waarland B. en W. stelden voor otp dit verzoek niet in te gaan.. Ze achten den toestand ter plaatse niet van dien aard dat een uitgave van 400 gulden of hooger daairvoor gewettigd is. Voor kermis e.a. gelegenheaen wordt steeds voor voldoende toezicht gezorgd, terwijl steeds een min of meer geregeld toezicht plaats heeft. Baldadigheden doen zich daar sporadisch voor. Ook de economische toestand is van in- vloed. De voorzitter toonde zich persoonlijk meer voorstander dan de raadsleden en wilde dan ook niet zieggeo er ter gelegenertijd niet op terug te zullen komen. Ook de iter Dekker achtte een aanstelling als zoodanig ook niet zoo noodzakelijk. Het voorstel van B. en W. werd aangeno- men. B. en W. stelden voor tot publieke verhu- ring over te gaan van de landerijeh, aange- kocht in 1926 van de erven Blankendaal. De verhuring zal plaats hebben voor 3 jaar op 2S September in de avonduren. De verhuring zal plaats hebben in 7 per- ceelerw Het bod geldt alleen voor het eerste jaar en voor de overige jaren wordt een huurprijs van 4 tot 4.50 bepaald. De raad ging met een en ander accoord. De gemeenterekening, alsmede de rekening van het electrisch bedrijf werden voorloopig vastgesteld op de reeds vroeger vermelde bedragen. Aangeboden werden daarna de diverse be- grootingen. De gemeentebegrooting gaf aan een ont- vangst en uitgaaf van 56698.41 met 1468.92 K voor oovoorzien met een ge- raamde opbrengst van 21000 gulden m- komstenbelasting. De begrooting van het burgerlijk armbe- stuur gaf aan een ontvangst en uitgaaf vna partij gaan steilen. Het adres had gedepo- neerd moeten worden waar het behoort, in de prullenmand. Wat geeft het hem als de raad zegt: we geven u het vertrouwen. Ails de di- recteur er mij in persoan of in de krant over onderhouden had, zou ik mijn meening heb ben kunnen kenbaar maken. Ik wil de cijfers van den directeur niet voor juist nemen als ik ze niet kan beoordeelen, van het gesprokene neem ik geen woord! terug. Wat ik gezegd heb was niet als beleediging bedoeld en was ook niet beleedigend. De heer Francis: Wait er gepasseerd is, heeft betrekking op het bewuste rapport. Met de inhoud daarvan ben ik het niet eens, daar de voorwaardten te zwaar waren. Het gaat hier echter over de wijze waarop de heer de Vries zich geuit heeft. Ik geloof niet dat hij het doel gehad1 heeft te beleedi- gen. maar to£h kon de directeur er een be leediging in zien. De heer de Vries heeft zich niet voorzich tig genoeg uitgedrukt. Ik zal me dan ook aan de zijde van aen directeur steilen. De heer de Vries heeft zich niet gel'ukkig uitgedrukt. De heer Groen schaardie zich aan de zijde van den heer Dekker. De Voorzitter: We erkennen dat het een zaak is tusschen de heer de Vries en den di recteur, doch we hebben overwogen dat de heer de Vries alle cijfers van het rapport had behoorentte noemen. Als B. en W. net schrij- ven in den prullenmand gedaan hadden zou zeer waarschijnlijk en terecht critiek uit den raad gekomen zijn. Wij meenden partij te moeten kiezen eri dat is ons recht. De heer die Vries: Ik bedoelde te zeggen dat B. en W. hadden behooren te adviseeren het adres naar de prullemand te doen verhui- zen. In stemming gebracht waren de beide wet- houders met de heeren Francis en Duijves voor het voorstel van B. en W. terwijl de hee ren Dekker, Groen en de Vries zich buiten stemming hielden. Nadat nog een suppl. begrooting voor den dienst 1926 was vastgesteld als we het goed hebben op een bedrag van f 23000 werd de vergadering gesloten. UIT OUDORP. Bij de gister gehouden verkiezing van een lid van het bestuur van de banne Oudorp werd gekozen de heer Jan Blom Pz., aftre- dend. ren Ik behoef niet te advertee- m als ik er voor zorg, dat Ig H m'n etalages steeds aantrek- B kelijk en verzorgd blijven" H B Zij, die dit zeggen, hebben B Ijg ongelijk, het publiek moet tot ig de etalage komen, de annonce H echter komt tot het publiek. Om een grooten kring van jjj H menschen in Noord-Holland J te bereiken is er den manier: W 7291.25 met 3000 gemeentesubsidie. of 500 minder dan het vorige jaar. De begrooting van het electrisch bedrijf gaf aan een ontvangst en uitgaaf van 5219,36 met een stroomprijs van 53 cts. of 2 cts. lager dan het vorig jaar. Aan de orde kwam daarna de nadere be- handeling van het schrijven van den direc teur der gasfabriek te Warmenhuizen in ver band met de uitlating van den heer de Vries. B. en W. hebben de gerezen kwestie nader overwogen en zijn van oordeel dat het thans wel gewenscht is dat ze zieh partij steilen. Ze zijn van .oordeel dat de heer de Vries zich onjuist heeft uitgelaten en meenen dat den directeur geen blaam treft. Hij behoort gerehabiliteerd te worden. Volgens B. en W. heeft de heer de Vries de zaak verkeerd vcor- gesteld. De uitlating van den heer de Vries was in verband met de omstandigheden voor den di recteur beleedigend, en kan hem tot nadeel zijn. De heer de Vries heeft o.a. gesproken van een eigenaardige berekening en: hadden we gehad een rekening die niet font was Ook wij gingen met de cijfers en het rap port van 1921 niet accoord doch dat is iets anders dan dat van foutieve cijfers wordt ge sproken. Het lijkt ons toe dat het noemen van de cij fers door den heer de Vries verband hield met het rapport van 1921 en daarin werden cijfers genoemd van 23, 24 en 15 cts., doch niet 13 en 14 cts. Wij steilen dan ook voor dat namens den raad aan den directeur ge- schreven wordt dat we ons niet scharen aan de zijde .van den heer de Vries. De heer Dekker bleef bij zijn oordeel dat het eon kwestie is tusschen de heer de Vries en den directeur. Hij heeft zich daarom de moeite niet getroost het rapport in te zien en zal dan ook niet aan de stemming deel ne men. De heer de Vries: Eerder heb ik er reeds op gewezen dat ik niet gezegd heb, dat de prijs toen 13 en 14 ets. was, doch wel dit: wa ren we op die berekening ingevlogen, dan zouden we nu de eigenaardigheid beleefd1 heb ben dat voor gebruikt gas 13 en 14 cts. en voor niet verbruikt gas 15 cts. betaald werd. Het woord eigenaardig is niet beleedigend. Ook heb ik gezegdals de berekening niet fout was zou ik er voor kunnen zijn, wat niet inhoud dat de berekening werkelijk fout was. Toen de voorzitter me de verzekering gaf dat de cijfers goed waren heb ik me er dan ook bijt neergelegd. De balans kan ik niet beoordeelen, wel de jaarverslagen.. Ook dit heb ik reeds eerder ge zegd. Ik weet werkelijk niet wat ik beleedi- gends gezegd heb en geloof dan ook zeker dat de directeur aan uiterste gevoeligheid lij- dende is. Ik verbaas me er over dat B. en W. zich Bij de gehouden verkiezing van een lid van het bestuur van den polder Oudorp v/erd gekozen de heer Jac. J. Stroomer, aftredend. UIT HEER-HUGOWAARD. De raad dezer gemeente vergaderde Dins dagmiddag. Alle leden waren present. De voorzitter, burgemeester van Slooten, tevens secret3ris, opende met een welkom, waarna lezing- en goedkeuring notulen volgde. Een paar verzoeken om bijdragen zullen bij de begrooting worden behandeld. Een tweetal hooistekers bedankten voor hunne functie, die voor het vele werk hunne belooning te laag vonden. Hen werd onder dank van verleende dien- sten per 1 September j.l. ontslag verleend. Ingekomen was een verzoek van R. Hoog- land om de kosten 300's jaars) van de voor zijn ongeveer il-jarig dochtertje nood- zakelijke opneming in 't gesticht te Sint Michielsgestel voor rekening der gemeente te nemen. Bij de besprekingen hierover deed de heer Poland het voorstel om op dat verzoek in te gaan. Dit werd met 6 stemmen tegen en 5 voor verworpen. V6or stemden Pool, Zuur- bier, Van Lange, Borst en Poland. Een voorstel van den heer Krom, om eerst nog nader met de ouders en den plaat- selijken geneesheer te confereeren en het punt tot de volgende zitting aan te houden, werd daarna met algemeene stemmen aange- nomen. Rapport der commissie tot het nazien der gemeenterekening. De commissie bestaat uit de heeren B.om, Zuurbier en Pool). De heer Blom rapporteerde, dat de reke ning is nagezien en in orde bevonden en dat tot goedkeuring en voorloopige vaststelling wordt geadviseerd. Echter is het der com missie opgevallen, dat de kosten der straat- verlichting (f 1260) in 1925 hoog waren te noemen. Het kwam der commissie dienstig voor, om te bespreken. De Voorzitter zeide, dat over de straatverlichting van dat jaar weinig valt te zeggen. De heer K o s t e I ij k vroeg, of in de jaren van winsten. op de straatverlichting deze winsten in de gemeentekas kwamen, iets wat mocht gebeuren. De Voorzitter zei, dat het vorig jaar die winst in het reservefonds van het elec- triciteitsbedrijf is gestort en hiervan uitbrei- dingen zijn verricht. Overigens is bij vorige bespreking beslo- ten, om de kosten der straatveriicbting voor <Je helft voor gemeenterekening en voor de andere helft voor rekening van het bedrijf te nemen. De kosten ervan worden gaandeweg hooger door uitbreicling. Verleden najaar s het pas begonnen, om de helft voor gemcenterckeniug te.nemen. Bij belianaeimg ctei gemeentebegrooting, dienst 1927 kunnen we de zaak nog nader bespreken. De heer Blom rapporteerde vervolgens over het onderzoek der rekening van het Burgerlijk Armbestuur, die mede in orde was -bevdnden en tot goedkeuring, waarvan werd geadviseerd. Ook over het onderzoek der rekening van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf, door de commissie ingesteld, werd door de heer Blom rapport uitgebraoht en ook ten op- zich-te van deze rekening, die in orde werd 'bevonden, werd tot goedkeuring geadvi seerd, onder opmerking echter, dat het na zien moeilijk was ten aanzien van enkele pos- ten, waarvan geen rekening was. De Voorzitter zeide, dat B. en W. bij het nazien toch alle uitgaafposten door nota's gedekt had bevonden. De heer K o s t e 1 ij k herinnerde zich van h^t vorige jaar, dat er meerdere posten op een rekening waren, wat het nazien moeilijk maakte. De gemeenterekening, rekening Burgerlijk Armbestuur en rekening G. E. B., werden nu goedgekeurd en voorloopig vastgesteld. De Voorzitter wees er op, dat het Electriciteitsbedrijf 4265.69 winst heeft. De Raad heeft te beslissen, wat we daar- mee zullen doen: hetzij in de reservekas van 't electriciteitsbedrijf storten of wel geheel of gedeeltelijk in de gemeentekas doen vloeien. De heer K o s t e l ij k vroeg den voorzit ter, wat de commissie van bijstand van 't electriciteitsbedrijf ir deze zegt. De v o o r z i 11 e r zei, dat die er nog niets over besloten heeft. Het zal nu trouwens niet noodig zijn, om dat geheele bedrag in't reservefonds te de- poneeren. De heer K o s t e 1 ij k vond, dat het bedrag van de helft der straatverlichting in de ge meentekas kon en de rest in het reservefonds. De heer Krom achtte het wenschelijk, om zooveel mogelijk af te lossen. Algemeen werd goedgevonden, om rond f 700 in het reservefonds te etorten (onge veer de helft der straatveriichtingskosten) en het overige en de gemeentekas. Aan de orde was daarna behandeling en vaststelling der Industrie van den meterop- nemer-geldophaler A. Kwantes, van het ge meentelijk electriciteitsbedrijf. B. en W. zouden daarbij willen zien opge nomen, dat de iristructie aangeeft, dat de meteropnemer op ongeregelde tijden zoo hier en daar eens onder de verbruikers voor controle onderzocht of er geen overtreding of fraude voorkomt. Het idee was, dat zulk onderzoek boven-dien door den administra- teur van het Bedrijf en door den gemeente- veldwachter wordt gedaan. Bij de besprekingen werd overeenkomstig het idee van den heer K o t e 1 ij k bepaald dat in de instructie bovendien nog bijge- voegd wordt, dat de meteropnemer aan den voorzitter van de ^commissie van bijstand rapport zal doen van de gedane controle De heer Kostelijk zei, te verwachten, dat de commissie van bijstand van't G. E. B ook van den administra-teur verslag krijgt nopens door dezen ingestelde controle. Het volgende punt der agenda was: Be- spreking voorstel B. en W. tot opheffing der 'betrekking van hooistekers. Na eenige be- spreking, (de hter W-ijnker, verhinderd om langer te blijven, verliet de vergadering) vond stemming plaats, waarbij dus nu 10 stemmen worden uitgebracht, waarvan voor het voorstel van B. en W. en 4 tegen Het voorstel van het Degel. Bestuur is dus aangenomen. Voor.stemden de heeren Mie- ni-s, Pool, Krom, Kostelijk, Poland en Tromp, tegen de heeren Blom, Zuurbier, van Lange en Borst. Nu aan de twee hooistekers, die voor deze functie bedankten, ontslag ver- l'ee'nd is uit die betrekking, zal ook aan de overige hooistekers ontslag worden aange- zegcL De gemeentebegrooting, dienst 1927, were aangeboden in ontv. en uitgaaf of f 139979.68 met f 5198.96 voor onvoorzien. De kapitaaldienst geeft in ontvangst- uitgaaf aan 1503.88. Voorts werd aangeboden begrooting voor het electrisch bedrijf, in ontv. en uitg. op f 32156.25 en een post voor onvoorzien of saldo Winst ad f 1205.57. Daarna volgde aanbieding der begrooting burgerlijk arm bestuur ad 9256.5814 in ontv. en uitg, met f 359.5814 voor onvoorzien, waarbij is in- begrepen 4400 subsidie van de gemeenten Deze begrootingen zullen ter inzage wor den gelegd. Een commissie uit den raad zal ze daarna onderzoekej en vervolgens rap port uitbrengen. Tot leden dezer commissie werden benoemd de heeren Kostelijk, Borst en Pool, die de benoemin-g aannamen. Aan de orde was daarna een voorstel B. en W. inzake gebrui-k brandspuiten in na- burige gemeenten. De voorzitter gaf eenige toelichting. Het was de bedoeling om onze brandspuiten bij voorkomende gevallen ook voor aangren zende gemeenten beschikbaar te steilen a 15 per keer per brandspuit. Een persoon, die met de bediening op de hoogte is, zal meegaan. De kosten van bediening der spuit door arbeiders voor het pompen, enz. komen voor de gemeente, die de spuit heeft laten halen. Algemeen goedgevonden. Van den heer Mienis- was een schrijven in gekomen met bezwaar tegen de bepaling, waarbij het is verboden van September tot en met Maart in de lichturen stroom af te nemen door gebruik van strijkijzers of elec- triciteitskachels. Deze bepaling zou de heer Mienis wat gewijzigd willen zien, waar er ten deze wel eens onwillekeurig gezondigfd zal worden. De Voorzitter gaf tbelichting. De be paling was gemaakt, toen er nog zeer weinig strijkijzers met electriciteit werden gebruikt. Spreker achtte het wel te doen om de 'bepa ling te '/erzachten. Algemeen werd goedgevonden, dat eerst de administrateur. en de comm. van bijstand nadere berekening ten opzichte hiervan ma ken. Daarna zal dit punt opnieuw in behan deling komen. Verder werd goedgevonden om te betalen dat de aangeslotenen verplicht zijn te zor gen, dat geen takken of boomen op h-un per- ceel de geleidingsdraden van het electriscfj net raken. en I Otnfren! de plaats. waar een' meter be. hoort te ctaanzai eerst nog certs met de commissie van Bijstand overleg worden ge- pleegd. Er zijn thans meters, die op zeer las- tige plaatsen zijn aangebracht. Onder dank volgde hierna sluiting der vergadering. UIT HOORN. Bij Kon. Besluit van 3 Sept. j.l. is tot tijde- lijk leeraar aan de H. B. S. te Enkhuizea benoemd de heer K. P. Postma, alhier. INLIJVING. In het tijdvak van 4 tot 8 October a.s. an eene inlijving van dienstplichtigen der ligh ting 1926 plaats hebben voor: het wapen der Infanterie, het Regiment Wielrijders, de Schoolcompagnie van den Motordienst, de Compagnieen Hospitaalsoldaten (ziekenver- plegers en ziekendragers), de Oubereden Ar- tillerie, de Bereden Artillerie, de Compagnie Intendancetroepen, de Luchtvaartaldeeling en het Wapen der Cavalerie. UIT HEILOO. Door de politie is proces-verbaal opge- maakt tegen een 3-tal fietsers, die zonder licht reden en zijn aangehouden 2 motorrijders die de straat onveilig maakten met een vaar- tje van pl.m. 80 K. M. per uur. Het is ge- lukkig dat men ook hier eens iets doet. Men kan niet op alle slakken zout leggen, doch't "loopt hier soms de spuigaten uit. Op 20 September wordt de overweg a. d. Westerweg en Zevenhuizen een onbe- waakte weg. Gelukkig wordt de wachterswoning ,,a?ge- broken, zoodat men het gezicht op de spoor- baan vrij heeft. Haastige spoed is zelden goed. Dit on- dervond de heer A. J. M. van Meeuwen, die zonder aanvrage een houten antogarage bouwde. Nauwelijks was het gebouw klaar of't moest worden afgebroken, eerst ens om dat de bouw niet was aangevraagd en twee- dens omdat een gebouw voor bergplaats van een auto van steen moet opgetrokken wor den. „Tuindorp" is heden morgen uit zijn isolement veriest. Na een jaar van plagerij blijft de toestand zoo als deze was. De be- woners van Tuindorp zijn een geheel jaar de dupe geweest van een ambtenaar die zich verdienstelijk wilde maken. We hebben inza ge gehad van de voorwaarden waarop den eigenaars recht van uitgang is verleend en ac*K „voorwaarden" zijn een hopelooze po- ging geweest om de vlag te redden. Intus- schen zijn de belanghebbende en de bewoners in hun nopjes dat de „sta in den weg" ver- dwenen is. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Gedurende de afgeloopen maand werd op 13 dagen regen in den meter gevonden tot een gezamenlijk bedrag van 68.7 m.M. Twee dagen gaven minder, 11 dagen meer dan 1 m.M. Gedurende de afgeloopen maanden werd nu in 't geheel 422 m.M. neerslag af* gciapt tegen. 429 m.M. gemiddeld. De ge- middelde'jaameerslag bedraagt 691 m.M In den nacht van 11 op 12 Augustus kwamen 2 donderbuien voor. Net 35-jarig bestaan van ,,'t Ontluikende Roosje". Woensdagavond werd in „De Rustende Jager" de jubileumvoorstelling gegeven van de Rederijkerskamer ,,'t Ontluikende Roosje" onder de zinspreuk „Door Vriendschap bloeiende". Een voile zaal, oud-bestuyrsleden, notabe- len en een keurige versiering deed de oningc- wijden vennoeden dat hier iets bijzonders aan de hand was. Toen het scherm gehaald was trad de heer D. J. Ruijter, vanaf de oprichting voorzitter, naar voren en ging na de oprichting der Ka- mer tot heden en constateerde dat men dank- baar kon zijn omdat de Kamer na 35 jaar zich altijd nog mag verheugen in de gunst van het kunstlievend publiek. In tegenstelling met hen die meenen dat het „roosje" tot een roos is uitgegroeid, zeide sp". dat de ontluiking de bescheidenheid voor- stelt en tevens is dit de symbolisclie beteeke- nis dat men nog niet daar is waar men wenscht, want voor de 35-jarige is ook nog veel te leeren. Hierna trad naar voren de heer J. Krom, die als de oi:£rste der jongere garde de oude- re garde huldigde en hartelijke woorden richtte tot de heeren Ruijter en van't Veer. Hij bood hun namens de jongere werkende leden een tinnen beker met rozen aan. In de beker was aangebracht een inscriptie die aan de oprichting tot heden herinnerde. Na een dankwoord werd een spontaan „Lang zullen ze leven" gebracht. Hierna werd door het Fanfarecorps „Eensgezindheid" een bloemenhulde aange boden welke eveneens in dank werd aan- vaard. Daarna werd met de voorstelling begon nen. „Truusje Meyer" een vroolijk spel m 3 bedrijven, was een succes voor de jubileeren- de vereeniging. Mooi vlot spel en een harte lijke en guile lach om de komische vertolking van het spel verhoogde de feestelijke stem- ming. In de pauze zou de huldiging eerbt recht beginnen. Het eerst trad naar voren Jhr. N. van Foreest die de dankbaarheid van de do- nateurs aan de Kamer vertolkte. Op dezen feestavond, zeide de burgemees ter, hebben we gemeend U een kleine hulde te moeten brengen voor hetgeen U heeft ge daan. U, mijnheer Ruijter, nam altijd een be- scheiden plaats in in de vereeniging.Men zag U bij de opening der voorstelling, U stak een kleine speech af en verdween weer, doch niettemin is het aan Uw krachtige leiding te danken dat alles zoo uitstekend is gegaan. U, mijnheer van't Veer, zagen -we wel. U is altijd een der hoofdfiguren geweest op het tooneel. Ik herinner mij maar een keer, dat U geen rol van beteekenis vervulde, doch an ders heeft U altijd meegespeeld en een vluch- tig inziefl in het programma overtuigde ons, dat U weer de hoofdrol vervulde. Dit is veel en aan Uw energie en goed spel 'ieeft de Kamer den naam te danken, dien ze leeft. De donateurs en kunstlievende leden heb ben gemeend U een klein stoffelijk bewijs van hoogachting te moeten aanbieden en hebben gevraagd of ik dit wilde doen, een taak, waaraan ik gaarne voldoe. Wij hebben gemeend U een stoel te moeten aanbteden, want een beetje rust komt v wel n V

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6