Marktfaepichten WAT KWAM HIJ DOEN? Men meldt uit Haarlem aan de N. R Crt Dinsdag is geconstateerd dat iemand op ongewonen tijcl in het stadhuis is geweest en het gebouw Maandagavond om half acht heeft verlaten. Een werkster heeft althans op dat oogenblik gezien, dat een man het stad huis verliet. Er wordt niets vermist. Alleen zijn eenige sleutels verlegd en is het deurtje van een lessenaar nfet een schaar geopend De politie stelt een onderzoek in". Tot zoover het bericht dat wij hedenmor gen uit het politierapport ontvingen. Omtrent di geheimzinnige geval hebben wij getracht Tiadere inlichtingen in te winnen. Ons werd het volgende medegedeeld. Een van de werk siters was Maandagavond in de keufcen van het stadhuis bezig, toen zij plotsding een man zag, die blijkbaar de beaoehng had de keuken keerde kwasi-onverschil is door de deur nabij het kantoor van den ge" ,meente-ontvanger vertrokken. Deze deur .wordt altijd des nantiddage 5 uur gesloten De lessenaar die opengebroken is, stond op de 4e aideeling. De onbekende was waar- schijnlijk een 25-jarige man, die een regenjas droeg. DOODELIJK ONGELUK. Dinsdag is aan het in aanbouw zijnde ge bouw van de Cooperatieve Handelsvereeni- ging van de N. C. B. (Noordbrabantsche Christelijke Boerenbond) te Veghel een doo- delijk ongeluk gebeurd. Twee arbeiders wa- ren bezig met klinkwerk aan de transport- baan in de.kap van de nieuwe Chililoods. Eensklaps stortten beiden naar beneden, met het gevolg, dat de 24-jarige ongehuwde A. Machielsen uit Woensdrecbt ernstig aan het hoofd verwond werd, zoodat de dood onmid- deljijk intrad. Het lijk is naar het gasthuis yervoerd. De andere arbeider heeft slechts een een lichte inwendige kneuzing bekomen. Ook hij is naar het ziekenhuis gebracht. s WRAAKNEMINO? Gisternacht is het veerpontje, dat overdag vaart tusschen het Zwaneneiland en Croos- wijk te Rotterdam, aangetroffen middes in de Rotte, met vastgebonden, strak gespannen ketting. Wanneer een schip gepasseerd zou zijn, zou het pontje zeer waarschijnlijk on- der water getrokken zijn. De veerbaas P. B. en iemand, die in den buurt woont, hebben al geruimen tijd ruzie met elkaar. Vermoed wordt, dat men hier met een wraakneming fe doen heeft. De politie stelt een onderzoek in REDDERS GEHULDIGD. De burgemeester van Enkhuizen heeft gis- teren namens de Noord- en Zuid-Holland sche Maatschappij tot aanmoediging van redding van scnipbreukelingen, ten gemeen tehuize een diploma uitgereikt aan C. Edelen- bosch, A. Edelenbosch, K. van Kuik, P. van der Heide en A. Broer, alien van Enkhuizen en aan drie visscherlieden van Harderwijk, wijl ze in den stornf van 1 Juni een aantal Zeeuwsche visschers (van de Yerseke 9 en Bruinisse 18) hebben gered. DERDE rNTERNATIONAAL CONGRES VOOR REDDINGWEZEN EN E. H. B. O Demonstratie van een spoorweg- ongeluk. Gistermiddag hebben de leden van het Derde Internationaai Congres voor Red- dingwezen en Eerste Huip bij Ongelukken te Amsterdam met groote belangstelling een demonstratie gevolgd van het verleenen van eerste hulp bij een •jpoorwegramp op het rangeerterrein van de Nederlandsche Spoor- wegen te Watergraafsmeer. Nabij de piaats, waar de „ramp" zou plaats vinden niervoor was een gedeelte van het rangeerterrein in de buurt van den Oostelijken Ringdijk uitgekozen waren een paar limonadetenten opgericht. Aan witte tumtafeltjes hadden daarvoor het mee- rendeel der congressisten plaats genomen, teneinde bun dorst te lesschen en het pro- gramma, dat hun van tevoren was verstrekt op hun gemak te bestudeeren. Het schouw- spel, dat aan hen zou worden vertoond, moest ais volgt verloopen: Verondersteld zal worden een ernstig fipoorwegongeluk in de nabijheid van Am sterdam, waarbij een zestigtal gekwetsten en emkele dooden zullen voorkomen. Als gewon- den fungeeren militairen. Plaats en tijd der handeling: 8 Sept. 1926 3.15 n.m. op het rangeerterrein „Water- graafsmeer". Direct na het ongeval zutlen enkelen van het spoorwegpersoneel, die niet gewond zijn, en eenige wegwerkers, die in de buurt aan de lijn werken, toesnellen om de Eerste Hulp te verleenen. Ete nabijzijnde blokwaohter, getuige van het ongeval, omdat zijn post in de onmiddel- .fijke na'bijiheid van de ramp staat, seint aan den chef van het nabijzijnde station (Ooster- burgergraoht): „Een trein met militairen is op bet ran geerterrein ..Watergraafsmeer" op zijspoor geloopen en gederailleerd. Er zijn wagons in elkaar geschoven. Vele dooden en ge- wonden." De chef van het station „Oo®tenburger- gracht" seint aan den Gemeentelijken Ge- neeskundigen Dienst te Amsterdam: ,.Groot spoorwegongeluk rangeerterrein „Water- graafsmeer. Velen dooden en gewonden" en verzoekt tevens onmiddeHijke hulp van den dichtstbijwonenden spoorwegarfs. Een rangeerlocomotief met materieelwa- gen wordt zoo spoedig mogelijk met eenig technisch personeel en andere hulpkrachten naar het terrein van het ongeval gedirigeerd. De chef van het Centraal Station heeft in- middels toegezegd, dat een hulptrein zoo spoedig mogelijk zal komen." Zooals was aangekondigd, gebeurde. Even voor 3.15 uur kondigde luid geroep van: „Daar is-ie" de komst van den bewus- ten trein aan. Met vrij groote vaart botste de locomotief die een achttal personenrijtui- gen voorttrok, tegen een geimproviseerd stootblok, waarbij enkele daarbij in aange- brachte rookpatronen met hevige knallen ont- ploften. De bedoeling was geweest, dat de ontwikkelde rook den geheelen trein enkele momenten aan het cog zou onttrekken, om de „dooden, zwaar- en lichtgekwetsten" gele- genheid te geven in allerlei houdingen in het gras tusschen de rails en op de waggonban- ken te gaan liggen. Er was echter zoo wei- nig rook, dat de toeschouwers moesten aan- zien, hoe de soldaat en, die tot doodgaan en gewond worden waren veroordeeld, voor het uit den trein sprongen, en eerst nadat zij goed en wel op den grond lagen, erbarmelijk begonnen te schreeuwen en ker- men, waarop het intemationale gezelschap, dat hiervan getuige was, niet anders dan meesmuilend of lachend kon reageeren. On- middellijk kwamen de hoofdconducteur, een paar conducteurs en enkele wegwerkers in actie en verleenden de Eerste Hulp, waarbij enkele dezer personen hun handigheid in het verbinden demonstreerden. Een der sol- daten, die luid schreeuwend op den vloer van een waggon lag, en er gedeeltelijk uit- hing, werd door den hoofdconducteur op niet bepaald handige wijze naar btnnen ge- duwd, waarbij het hoofd nog steeds uit de coupe bleef hangen. Verondersteld werd, dat deze man zfjn rechterarm had afgekneld. De ze demonstratie verwekte onder het publiek uitbundige hilariteit. De waarschuwings- diensten bleken goed gefunctionneerd te heb ben; circa half vier was de gewaarschuwde spoorwegarts, met enkele verpleegsters die hij op zijn reis erheen ontmoet had, terplaatse. Even later arriveerde ook de rangeerlocomo tief met materieelwagen en technisch perso neel. Circa vijf minuten over half vier stopten aan den spooroverweg-Oostelijken Rihgdijk, een viertal auto's van den Ckneesku-ndigen Dienst, waaruit de directeur van dezen dienst met personeel stapten, waarna zij zich met materieel te voet naar het terrein van de ramp begaven. Reeds even later werd hij bij- gestaan door den inmiddels verschenen Dr. van der Reyden van de quarantaime-inrich- ting van den Zeeburgerdijk. Dr. Heyermans had tevens de leiders van de „E. H. b. O.- organisatie" en het R'oode Kruis gewaar- schuwd, die bun organisaties gedeeltelijk mo- biliseerden en naar de plaats van het onge val zonden, waar zij om 3.50 uur reeds aankwamen. Zoo was dus reeds na een half uurt het reddingsiwerk in zijn geheel in vol- len gang. Dr. Heyermans wist niet vooraf, hoe laat hij bericht van het ongeluk zou ont- vangen, terwijl hem evenmin de juiste plaafcs op het rangeerterrein was meegedeeld, zoo dat hij en zijn manschappen gedeeltelijk on- voorbereid zijn maatregelen moest nemen. De dooden, drie in getal en de 62 licht- en zwaar- gewonden droegen alien op de borst een nummer. Dit had ten doel de aanschouwelijk- heid van het verbinden enz. te verhoogen, wijl voor ieder nummer de aard van de verwon- djng op het programma vermeld stond. Het verzorgen der gewonden bestond in het leg- gen van eenvoudige verbanden (meestal snelverband) en het lege artis spalken van gebroken ledematen. De gewonden, van wie verondersteld werd, dat zij niet in staat wa ren om te loopen, werden na behandeld te zijn, op een gereserveerd gedeelte van het terrein neergelegd. De veronderstelde zwaar gewonden werden daarop per draagbaar of lorrie naar de auto's van den Geneeskundi- gen dienst of naar de ambulanceboot, die na bij de plaats van de ramp in de Ringvaart ligplaats had genomen, vervoerd. Daar aan- gekomen, kregen ziji hun vrijheid terug, daar de demonstratie niet werd uitgebreid tot het vervoeren naar ziekenhuizen. De lichtgewon- den werden in een op het terrein opgerichte Roode Kruis-tent ligplaats geven, daar voor hen snel vervoer niet noodzakelijk was. E'en aantal brandweerlieden, die gekomen waren met een motorspuit en een gereed- schappenwagen, welke nabij de Oostergasfa- briek waren gestationneerd, verleenden on der leiding van den commandant der brand- weer den fieer Gordijn, verschillende dien- sten. Ook de stafwagen der brandweer voor- zien van een installatie voor radio, was aan den rand van het terrein gestationneerd Van den wagen werd een telefoonlijn naar het terrein van de ramp aangelegd. Commandant Gordijn had vandaag een goede gelegmheid om eens te constateeren, hoe zijn mannetjes zich bij een ongeluk, als boven is beschreven, zouden weren. Mogen zij het nooit in werke- lijkheid noodig zijn De geheele demonstratie is naar wensch verloopen en hoewel er enkele kleine fou- ten zijn gemaakt verklaarde dr. Heyer mans na afloop dat hij zeer tevreden was over de verrichtingen van zijn personeel en over die der andere hqlpverleenenden. Het technisch personeel heeft nog een af- zonderlijke demonstratie gegeven op een ter- reingedeelte, dat op een paar honderd meters afstand was gelegen van de plaats van het spoorwegongeluk. Daar heeft het een goede- renwagen, die men had laten ontsporen, in betrekkelijk korten tijd weer op de rails ge bracht. Ongetwijfeld hebben de congressisten een interessanten en leerrijken middag meege- maakt. EEN MISLUKTE ONTSNAP- PINGSPOGING. Gisternacht werd een beambte van de strafgevangenis te Halle bij een inspectie- tocht door de krankzinnigenafdeeling, waar de simulanten worden ondergebracht, door enkele gevangenen, die uitgebroken waren, aangevallen en zwaar gewond. Een der ge vangenen, Ruachfuss geheeten, die wegens roofmoord tot levenslange tuchthuisstraf werd veroordeeld, had met een anderen ge- vangene de deuren weten te openen; zelfs hadden zij twee mede-gevangenen the hier- aan niet mee wilden doen, vastgebonden. Eer echter Rauchfuss de dienstrevolver van den overvallen beambte had weten te bemachti- gen, werden zij door toesnellende beambten overweldigd en naar de cellen teruggeleid. RUSLAND DOET BESTELLINGEN. De Raad voor Arbeid en Verdediging heeft besloten, om de bestellingen in verband met den aanbouw van een kracht station aan de Sjoeassj, een rivier in de buurt van het Ladoga-meer, te doen in Duitschland. Reeds is een commissie op weg naar Duitschland; naar verluidt zou voor een bedrag van 300 millioen mark moeten worden aangekocht. ZIJN VRIJHEID DUUR GEKOCHT. Gistermiddag werd een 24-jarige gedeti- neerde in het Huis van Bewaring te Amster dam gelucht. De jongeman, die in bewaring was gesteld terzake van diefstal met braak in het oostelijk deel der stad, wist in een on- bewaakt oogenblik den bewaker te ontsnap- pen en het balcon te bereiken. Voor iemand het kon verhoeden sprong hij over de balus trade en stortte ongeveer negen meter om- laag. In bedenkelijken toestand werd hij naar het Ziekenhuis Bergweg vervoerd, waar hij: binnen een uur na aankomst overleed. KORTE BERICHTEN. De 21/4-jariere P. de V., uit de Haspel- straat te Rotterdam, die in de ouderlijke wo njng in een kuip heet water gevallen is, is aan de bekomen verwondingen overleden. Dinsdag is te Jutfaas het 5-jarig vent- je van den heer R. aldaar, bij het spelen in den Vaartfichen Rijn gevallen en verdronken De gemeenteraad van Amsterdam heeft het voorstel tot het aangaan van een leening van 15 millioen goedgekeurd. Te Maastricht is Donderdagavond het 8-jarige jongetje J. uit de St. Antonius- straat in het bassin bij het spelen verdronken. Zijn lijk is opgehaald. Tijdschriffen Het 9 Septembernummer van „Toerisme" uitgave Moorman's Periodieke Pers, den Haag, welk blad voor 25 ct. aan de kiosken verkrijgbaar is, bevat weder interessante me- dedeelingen over het vreemdelingenverkeer Vooral hetgeen over Rusland als toeristen- land gezegd wordt, doet zien, dat het in Rus land niet die chaos is die tendenzberichten doen gelooven. Van onveiligheid op de Russische spoor- wegen is geen sprake. Helsingfors is dezen zomer door express- treinen in direote verbinding met Moskou ge bracht. Het vreemdelingenverkeer is in 1926 met 150 tot 180 pet. vooruitgegaan. Van Januari tot Juni werd het land door 10.000 Duitsche en 7000 Fransche toeristen bezocht. Ook uit andere landen kwam een groot aantal toeristen. Het blad bevat voorts een inooie reproduc- tie van een teekening van „De Bellenber^" van Xeno Munninghoff met een aardig bij.* schrift. Dr. Klaus publiceert een lezenswaardig ge- illustreerd artikel over de Poort van Savoye De beelden uit het Hemelsche Rijk in ait nummer zijn eveneens interessant. Leo Lauer publiceert een aardig stem- mingsschetsje over „Als wij ouder worden". Voorts bevat het nummer een en ander on der de gewone rubrieken. De Wereldpost heeft een leuke kiek van een lachenden hond. Op de frontpagina prijkt een fraai siadsgezicht, de oude kerk te Amster dam, die gerestaureerd wordt. Bij de bladzijde „amusement op verschil lend gebied" o.a. een kiek van een scene uit Heijermans' ..Droomkoninkje", dat verfilmc zal worden. Overigens de gewone rubrieksn. Helaas moet ons van het hart, dat het tijd- scbrift er na de verandering in de uitgave niet beter op geworden is. Provinciaal nieuws UIT BERGEN. De afd. Bergen van den Volkabond tegen Draulanisbruik doet reeds eenige jaren het werk, dat in andere plattelandsgemeenten door Floralia-vereenigingen wordt verricht. Zij reikt n.l. in het voorjaar aan de kinderen op de scholea voor een luttel bedragje een potje met een plantje uit, dat de kinderen dan een jaar moeten verzorgen. Aan het einde van net jaar wordt een tentoonstelling van de plantjes gehouden en aan hen die ze het best verzorgden, een prijsje toegekend. Dit. wekt bij de kinderen liefde voor de planten en doet bij hen gevoel yoor de schoonr neid in de natuur ontwaken. Het vorig jaar Februari besloot de afdee- ling, die voor haar eigenlijke taak in Bergen weinig kan doen en toch graag nuttig werk wil verrichten, tot het instellen van een tim- mercursus, waarvan de heer J. Roggeveen de leiding op zich nam. Deze timmercursus werd gegeven in een van de lokalen van de Uloschool en gevolgd door een 40 jongens. Wij waren in de gelegenheid om de ver schillende werkstukktn van de jongens, als: mojentjes, vogelnesthokjes, lampen, bloem- plankjes enz. te bezichtigen en konden con stateeren, dat met zeer goedkoop materiaal (plankjes van stijfsel- en Bluebandkistjes) zeer aardige voorwerpen werden vervaar- digd. Zondagmiddag van 2 tot 5 uur organiseert de afdeeling in het „Oranje-Hotel" een ten toonstelling van de uitgereikte planten, bloe- men en door de kinderen vervaardigde werk- stukjes. Aan de tentoonstelling wordt tevens een bouquettenwedstrijd verbonden, die openge- steld is voor alle kinderen. Voor dezen wedstrijd worden aardige prijs- ies beschikbaar gesteld. De bouquetten moe ten voor Zaterdagmiddag 3 uur worden inge- leverd. De planten en bloemen zullen door een ju ry, bestaande uit de heeren Hoek, directeur van plantsoenen te Alkmaar, en Teerink, bloemist te Alkmaar, beoordeeld worden. Een bezoek aan de tentoonstelling, die gratis toegankelijk is, zal zeker de daaraan verbonden moeite loonen. De afdeeling organiseert ook in het a.s. seizoen een timmercursus, die ditmaal in October zal aanvangen. Aangifte tot deelname van jongens van 10 tot 14 jaar te richten aan mevrouw Blok en de heeren Storm en Baretta. De cursus wordt kosteloos gegeven. Ouders die weten hoe nuttig het is als men later een stukje gereedschap kan gebruiken, zullen zeker gaarne hun kinderen dezen cur sus laten volgen. De jongens hebben er bo- vendien, als ze een beetje opschieten, het grootste plezier in. Buitenland DE STAKING DER ENGELSCHE MIJNWERKERS. De mijnwerkers tot opoffering bereid. Naar gemeld wordt, had gisternamiddag een conferentie plaats tusschen het comite uit het Kabinet inzake het geschil in de mijn- industrie en de leiders der mijnwerkers die naar Londen waren geroepen. In deze confe rentie werden de verschillende punten, die ter bespreking zullen worden gebracht bij de conferentie met de mijneigenaren, nog- maals uiteengezet. De regeering is opti- mistisch. Men gelooft, dat men de mijneige- naars zal kunnen bewegen tot het sluiten van een overeenkomst op nationale basis. Naar vernomen wordt hebben in deze con ferentie de leiders der mijnwerkers aan Chur chill medegedeeld, dat zij weinig hoop koes- terden tot overeenstemming te kunnen komen over een vermeerdering van de werkuren. doch dat zij bereid zouden zijn aanzldilijk'e ioonoffers te brengen, mits het nationaal mi- ttrmum behouden bleef. Een nieuwe conferentie tusschen de partijen. In regeeringskringen hoopt men, dat het mogelijk zal zijn de volgende week een con ferentie te doen plaats hebben tusschen ver- tegenwoordigers van de -regeering, de mijn- dgenaars en de mijnwerkers. Churchill heeft aan den president van de Vereeniging van Mijneigenaars een brief ge- schreven, waarin hij voorstellen overlegt voor een nationale overeenkomst, waarbij de loo nen en arbeidsuren worden geregeld, doch aan de districtsvereenigingen algeheele vrij heid wordt gelaten, over de bizonderheden der voorwaarden in de mijnen onderhandelin- gen te openen. De werkhervatting. Het aantal mijnwerkers, dat in Notting hamshire en Derbyshire werkt, is met 1520 -toegenomen. De mijneigenaars in Lancashire en Cheshire besloten de mijnen met ingang van 13 September te openen op den grondslag van den achturigen werkdag en de loonschaal van vo6r den oorlog. In de Midlands hebben sedert gisteren 1597 mijnwerkers den arbeid hervat, zoodat er thans 42.409 werken. In Lancashire zijn thans 6674 mijnwerkers weer aan den arbeid. Nieuwe stem uit Rusland. Bij1 den Mijnwerkersbond is, naar de „Dai- ly Herald" meldt, bericht ontvangen, dat er binnen een dag of tien drie millioen roebels (ruim 3.8 millioen gulden) zullen worden gezonden als steun van de Russische arbei ders voor de Britsche mijnwerkers. De Sov- jetvakvereenigingen hebben n.l. aan haar le den voorgesteld gedurende den heelen duur van het conflict 1 pet. van hun loon af te staan. Zoo vol vertrouwen zijn de leiders dat dit voorstel zal worden aangenomen, dat zij reeds op rekening dezer voorgestelde heffing besloten hebben binnen tien dagen in drie ter- mijnen het bovengenoemde bedrag te zenden. KORTE BERICHTEN. In den Rijksdag is een inrichting ge- bouwd, waardoor eenige officieele bureaux in de stad in staat zullen worden gesteld alle redevoeringen in het Rijksparlement door luidsprekers mede aan te hooren. Sir William Pryke, de Lord Major van Londen, heeft een brief gericht tot Senator Cremonesi, den gouverneur van Rome, waar in hij de hoop uitspreekt, dat Mussolini in de naaste toekomst een bezoek aan Engeland zal brengen, waar hij hartelijk zal worden ont vangen. De Moskousche pers publiceert een tele gram uit Parijs, volgens hetwelk op verzoek van Polen de regeeringen van Polen, Finland, Letland en Estland zijn overeengekomen een gcheime conferentie te doen houden van de ministers van buitenlandsche zaken dezer staten te Geneve gedurende de zittingen van den Volkenbond. Volgens een bericht in de „New-York Tribune" is mevrouw Alexandra Kollontia benoemd tot gezant voor de sovjet in Mexico. (Zij is al sovjet-gezant geweest in Oslo). De inwoners van de stad Milan (Ohio), geboorteplaats van Thomas Alva Edison, hebben een fonds gesticht, waarvoor zij een park willen laten aanleggen, ais een monu ment voor den grooten uitvinder. Bij een poging om te landen is em ma- rine-vliegtuig nabij Bembridge (Wigh) nei-r- gestort. Eau telegrafist werd gedood, de be- stuurder en de mecanicien licht gewond. De „Oss°rvatore Romano" spreekt ca- tegorisch de beweringen tegen, weike door den secretaris-generaal van het Fransche R. K. gymnastiekverbond aan den paus zijn toegeschreven nopens de sluitiog van het in ternationaal congres van R. K. gymnasten te Rome. KALENDERS. De Tempelkalender 1927 is weer verkrijg baar gesteld. Ze wordt uitgevoerd op een fraai vierkleurenschild met een driekleuren reproductie naar een schilderij van Jan de Boer voorstellende Het Omhoogstijgen der Menschheid. De kalender belooft weer gulden woordeq, voor iedferen dag, gedichten, astrologische gegevens, zon- en maanstand. Hij geeft elke religieuse en humanitaire richting een plaats en daardoor aan ieder bevrediging. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 8 Sept. 1926. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Bl. kool le s. (per 100 st.) 7—/ 12.50; Bl. kool 2e s. 3.550; Roode Kool per 100 K.G. 13.20; Gele Kool per 100 K.G. 11.70; Wortelen per 100 bos 2.30 5; Rabarber per 100 bos 2.204.40; Enkele Slaboonen per 100 K.G. 6.70 15.80; Dubbele Slaboonen per 100 K.G 2.4012.20; Andijvie per 100 stuks 1.602.10; Augurken per 100 K.G. f 2067Kropsla per 100 stuks 1.20 3.30; Komkommers per 100 K.G. 2.80 7.30; Pirterselie per 100 bos 0.60 1.60; Prei per 100 bos 4.20—/ 7.50; Postelein per bakje (5 K.G.) 5—18 ct.; Snij- boonen per 100 K.G. 5.20—/ 20.80; Spi- nazie per bakje (2K K.G.) 12—35 ct.; Sel- derie per 100 bos 0.50—/ 1.80; Tomaten >er 100 K.G. 617; Appelen per 100 K.G. 624; Peren per 100 K.G. 38; Druiven per 100 K.G. 56—/ 66. SOHAGEN, 9 Sept. Aanvoer en prijzen waren op de heden gehouden eierenmarkt als volgt: 29140 kipeieren: wit 6.10— 7.30 per 100 stuks; bruin 77.80 per 100 stuks. 1060 eendeieren: 4.50—/ 5.60 per 100 stuks. HOORN, 9 Sept. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 11 stapels kleine fabriekskaas 38; 24 stapels kleine boerenkaas 38; 1 stapel fabr-ekscommissiekaas 40; O stapels boe- rencommissiekaas f 40, totaal 47 stapels, wegende tezamen 33504 kilo. Handel goed. BEVERWIJK, 8 Sept. 1926. R. K. Coop. Tuindersveiling Kennemerland. Aan de boo- nenveiiing varieerden de prijzen per hon derd K.G. als volgt: Snijooonen le s. 13 idem 2e s. 5—/ 11Stele 1—/ 4; Dik m. dr. 6.5010.50; idem z. dr. 814; Stamspercieboonen m. z. dr. als voren Perfect boontjes 7,50—/ 14; Spekboonen 3.50—/ 6, fijne fros 10—/ 15, i<jm groote 8—/ 10, Tomaten 11—/ 24 aardbeien 1.90—/ 2.10 per slof. BEVERWIJK, 8 Sept. 1926 R. K. Coop Tuindersveiling „Kennemerland". Aan de aardappelenveiling trad sinds de laatste op- gaaf geen noemenswaardige prijsverandering Voor klei besteedde men 3—7 ct. en voor zand 5—9 ct. per Kg. BOVENKARSPEL, 8 Sept. 1926, Vei ling „De Tuinbouw" Heden besteedde men voor: Bloemkool I 7.50—/ 15.70, Bloemkool II 1.5-04.70, Bloemkool III 0.75— 2.40, Roode kool 0.30—/ 2.60, Witte kool 0.40—/ 0.80, Gele kool 0.50-/ 1, Uien 1.50, Drielingen 1.10—/ 1.25, Nep /2— 2.30, Dubbele Slaboonen 0.60, Groote Schotsdie muizen 2.35, Ideaal 1.70 Due 2.15—/ 2.50, Blauwe 1.65, Eigen-' heimers 1.60. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Sept. '26 Bloemkool le s. 7.60—/ 15; Bloemkool 2e s. 0.300.80 per 100 stuks; Wortel 3.704.60; Wortelen 2e s. 2.30 100 bos; Roode Kool le s. 0.80/— 3._ Gele Kool le s. 0.30—/ 1; Witte Kool 0.40—/ 0.70; Uien 3—f 3.30* Drielingen 1.40—/ 3.60; Gele Nep 4.60 5.60; Slaboonen 2.20—f 7 20; Boonen 2; Snijboonen 1.10—/ 1.40; Aardappe- len: Schotsche muizen 34.70; Eigen- heimers 2.70; Drielingen 3340* Kleine 1.10, alles per 100 K.G. Aanvoer: 45000 stuks Bloemkool; 750 bos Wortelen; 500 K.G. Wortelen; 73000 K.G. Roode Kool; 42000 K.G. Gele Kool- 66500 K.G. Witte Kool; 16500 K.G. Uien1 1700 K.G. Slaboonen; 187 K.G. Snijboonen' 15000 K.G. Aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 8 Sept. 1926. Schotsche Muizen 4.40—/ 4.80; Dukea 3.403.90; Eigenheimers 280— 3.50; Bl. Eigenheimers 2.90; Drielingen 3.50; Spercieboonen 4.30—/ 7.30; then 2—/ 2.80; Drielingen 1.60—/ 2.40: Gele Nep 5.30—/ 6.70; Peen 2.40— 2.70; Roode Kool 0.60—/ 3; Witte Kool 0.40—/ 0.90; Gele Kool 0.70- 2; alles per 100 K.G.; Boswortelen 5.60 7 per 100 bos; Bloemkool le a. 6.40— 15; Bloemkool 2e s. 1.20—/ '2.80 per 100 stuks. Aanvoer: 27400 K.G. Aardappelen; 1800 K.G. Spercieboonen; 17500 K.G. Uien; 3200 K.G. Peen; 49200 K.G. Roode Kool; 19200 K.G. Witte Kool; 16500 K.G. Gele Kool; 1400 bos Boswortelen; 11100 stuks Bloem kool. PURMEREND, 8 Sept. 1926. Veilingver- eeniging Beemster, Purmerend en Omstre- ken. Aardappelen 0.38—/ 1.28 per zak (25 Kg.), Slaboonen l.Ol—/ 2.15 per zak (15 Kg.), Snijboonen 0.20—/ 3.60 per zak (15 Kg.), Perziken 2—/ 9 per 100, Prui- men 0.20f 0.45 per Kg., Komkommer* 1.905.60 per 100, Tomaten 0.10— 0.23 per Kg., 15592 manden Augurken: Middel 0.47—/ 0.50, Basterd 0.56- 0.58, Grof Fijn 2, Stek 0.02—/ 0 05, Bommen 0.18—/ 0.23 per mand (6 Kg.), Bloemkool 2.606.80 per 100, Spruit- kool' 1.20 per 15 Kg., Spinazie 0.03— 0.27 per mnd. (5 Kg.), Sla 0.70- 2.80 per 100 krop, Andijvie 0.202 70 per 100 krop, Peterselie 1.50 per 100 boa. Selderie 1.40—/ 2.10 per 100 bos, Bieten 5.5010.50 per 1000, Wortelen 750 13.90 per 100 bos, Uien 0.800 90 per 25 Kg., Druiven 0.45—/ 0.65 per Kg. Appelen: Winter Calville 0.24—/ 0.32per Kg., Codlin Keswick 0.10—/ 0.22 per Kg., Keizer Alexander 0.12—/ 014 per Kg., Transparante de Cronsels 0.170.24 p. Kg., Tulpappel, roode 0.16—/ 0.21 per Kg. Peren: Beurre d'Amanlis 0.15— 0.18 p. Kg., Beurre de Merode 0.09— 0.14 per Kg., Beurre Hardy 0.17—/ 0 22 per Kg., Beurre Lebrun 0.14— /0.16 per Kg., Clapp's Favorite 0.150.24 per Kg., Durandeau 0.07—/ 11 per Kg., Duchess Williams 0.070.20 per Kg., Gieser Wildeman 1—/ 1.06 per 100, Jutte- peer 0 20—/ 0.40 per Kg., Louise Bonne 0.100.34 per Kg., Kruidenierspeer 0.120.37 per Kg., Soldat Laboureur 0.100.12 per Kg., Triomphe de Vienne 0.13—/ 0.28 per Kg., Vijgepeer 0.16 per Kg. SCHAGEN, 9 Sept. 1926. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 22 Paarden 150—/ 450; S Stieren 120- 325; 30 Geldekoeien (mag.) 170— 280; 90 Idem (vette) 275—/ 395; 35 Kalfkoeien f 210—/ 400; 27 Nuchtere kal- veren 10—/ 24; 40 Schapen (mag.) 20 -/ 25; 48" Idem (vette) 2528— j 38.25; 19° Lammeren 1419; 3 Bok- ,n en Geiten 3—f 13; 10 Varkens (mag.) Z 2835; 33 Idem (vette) per K.G. 0.70 0.77; 130 Biggen 1622; 8 Konij- nen 0.502; 491 Kippen 0.502; 7 Eenden 0.60; Haantjes 0.501.60; 139 K.G. Boter 1.50—/ 1.70—/ 1.90. WARMENHUIZEN, 8 Sept. 1926. Roode Kool, le soort 0.50—/ 1.35, Witte Kool, le soort 0.50, Bloemkool 9.20— 9.50, Nep 5.706.50, Drielingen 1 80 2.10, Uien 1.90-/ 2.50, Schotsche Muizen f 4, Schotsche grove 3, Schotsche drieling 2.60, Slaboonen 2.50—/ 4 50 Aanvoer: 4400 Kg. Roode Kool, 50 st Bloemkool; 10400 st. Witte Kool; 5250 Kg. Nep; 2700 Kg. Uien; 1250 Kg. Aardappe len; 550 Kg. Slaboonen. WIJDENES, 8 Sept. 1926. Veiling Tuin* dersbelang. Trosperen 1.50—/ 2.50, Riet- peren 4.805, Dirkjes 55-50, Clapp's favorite 10—/ 12, Seinjeur a Espe- ren f 1113.50, Beurrd Merode 9— 10.20, William Duchess 911.50, Diamantperen 8—/ 8.50, Jutteperen 12— 14.80, Slaboonen 22.50, Snijboonen 47.50 per 100 pond. ZAANDAM, 8 Sept. 1926. Veiling Zaanstreek". Eigenheimers 2.80 per Kg., Selderie 15 ct. per bos, Gr. Koo 8 ct. per stuk, Pieterselie 23 ct. per bos, Meloen 1048 ct. per stuk, Spinazie 20— 52 ct. per kl. kist, Postelein 20—40 ct. p. kl. kist, Andijvie 30—78 ct. p. kist, Slaboonen 27 V? ct. p. p., Komkommers 29 ct. per stuk, Rabarber 9Vi ct. p. bos, Peen 16—18 ct. per bos, Bloemkool 49'A ct. per stuk, Snijboonen 913 ct. p. p., Snijboonen III 1 —3 ct. p. p., Zure Appelen 7—11 ct p. p., Zoete J. en D. 67J4 ct. p. p., Stoofperea 5J£—8 ct. p. p., Sla 72 ct. per 100 6-

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 8