Alcmaria Victrix. QUICK I, Amersfoort, ALCMARIA 1. BuitenEand Doozen Luxe Post hebben w(j steeds in circa 200 soorten voor- radig, Moderne uitvoering. Lage prijien. L. FRANKENBERG Alkmaar. hinderwet. BURGEMEESTER en WETHOUDERS Vein ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, diat heden op de gemeente-secretarie ter inzage is gelegd het aan hen ingediende verzoek met bijlagen van DE AMERICAN PETROLEUM COMPANY te 's-Qraven- hage, om vergunning tot het oprichten van een benzinepompinstallatie in en v66r het perceel GEE ST nr. 5 alhier. Bezwaren tegen deze oprichting kunnem worden ingediend ten Stadhuize dezer ge- meente, mondeling op 24 SEPTEMBER e k 's voormiddags te elf uur en schriftelijik voor of op dien tijd. Gedurende drie turn kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer ge meente van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 10 Sept. 1926. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN DIJK, lo.-Secretaris. WEN'DELAARi, Burgemeester. dagen vMr gemelden da- "zoeker zij op in „Frou Frou", tezamen met Sarah Bernhard. Daarna heeft zij nog vele kjnder- rollen vervuld. In 1899 debuteerde zij bij het Ver. Kon. Ned1. Tooneel. Bekend zijn van haar de rollen Martine en de Oude Dienst- meid, waarmede zij zeer veel sucoes oogstte. Ook Mevr. Lobo is bij tal van gezelschap- p-en werkzaam geweest, bij sommige tezamen met haar echtgenoot. Laatstelijk waren bei- den geengageerd door het Nieuwe Rotter- damsche Tooneel, Dir. Frits Tartaud Mevr. Lobo, die den leeftijd van 45 jaar bereikte, is erin geslaagd zich zeH op te werken tot :en onzer populairste actric.'s. Men meldt uit 's-Gravenhage, dat bij den ranvang van de voorstelling gisteravond in den Kon. Schouwburg de regisseur mededee ling gedaan heeft van het overlijden van den heer en mevrouw LoboBraakensiek en hei: publiek verzocht, er genoegen mede te wil 'en nemen, dat in verband daarmede geen entr'acte muziek zou worden gespeeld. Alkmaarders in den trein. De heer W. H. A. van der Meer, spoor wegambtenaar alhier, bevond zich ook in den verongelukten trein. Naar hij ons mededeeide zouden er nog eenige Alkmaarders in denzelfden trein heb ben gezeten. Hij vertelde, dat men juist Voorschoten ge passeerd was, toen hij in den op een na achterste wagen 'n zwaren schok voelde Het was of er uit alle macht geremd werd De wagen Wuarin de heer Van der Meer zich bevond, was door het remmen van voren en ■let opdringen van den achtersten wagen eenigszins ontzet. Deze wagen bleef evenwel op de rails staan. De heer Van der Meer hoorde kermen en terzelfder tij-d zag hij de conducteurs langs de coupe's loopen, die om dokters vroegen. De passagiers liepen spoedig alle kanten op. De heer Van der Meer heeft nog meege- werkt den minder zwaar gewonden de ver- eischte hulp te verleenen. DS. VAN OEN BRINK OVER ZIJN SOHORSTNG EN AFZETTING Ds. H. C. v. d. Brink trad gisteravond in het Gebouw voor den Werkenden Stand le Amsterdam op voor het Comitd to-t Herstel van de Eenheid in de Gerelormeerde Kerk Amsterdam-Groot. Alle plaatsen in de ruime vergaderzaal waren bezet, ter wij' tientallen zich met een staanplaa*s tevreden hadden ge steld. Bhiten het gebouw stonden nog velen, die niet meer kenden worden tocgelaten De bijeenkomst werd1 geleid1 door Ir. Voor- ham. Enkele broeders, die bezwaren hadden te gen het gesprokene, maakten gebruik van de gelegenheid tot het stellen van vragen, die alle door Ds v d Brink bean+woord werden Dr. Geelkerken had zich bereid verklaard een slotwoord te spreken. PLOTSELING DOODGEBLEVEN. Woensdagmiddag is de 15-jarige J. P.. uit Bloemendaal, bij het baden in het ondiepe gcdeelte van de zwenjinrichting aan de Kle- verlaan te Haarlem onwel geworden. Hij was niet met het hoofd ocider water geweest. Plot- seling gaf hij een schreeuw en viel voorover. Eenige andere jongens vingen hem op en brachten hem aan den'kant, waar men onder fpiding van dr. M. Mauritz een uur lang ver- geefs getracht heeft de levensgeesten op te wekken. Het lijk is naar het St. Elisabethgast- huis te Haarlem vervoerd. recnaussee zal het toezicfat in voormelde bos- schen dan ook verscherpt dienen te worden en zullen met name automobielen, motorrijwie- len en rijwielen niet meer in de bosschen wor den toegelaten, dan' langs de daarvoor kenne- lijk aangegeven wegen, terwijl verder, perso- nen, die op eenigerlei wijze zich misdragen (w.o. ook begrepen wordt het verontreinigen der bosschen door het achterlaten van papier, schillen, enz.J dadelijk geverbaliseerd en ver- wijderd zullen,worden; zoo ook diegenen, die nog steeds "niet weten, dat het rooken bij droog weder in de bosschen moet worden nagelaten. Het medenemen van hondea zal ten strengste verboden zijn, terwijl de bos schen na zonsondergang en voor zonsopgang niet voor het publiek toegankelijk zullen zijn. De beheerder voornoemd doet een beroep op de medewerking, zoowel van de pers als van het goedgezinde publiek, opdat hij niet ge- noodzaakt zal worden eerlang de bosschen voor alle bezoek te moeten sluiten. ZWERVERSLUST. Dinsdagavond laat zijn te Rotterdam op straat zwervende aangetroffen de 11-jarige C. L. uit Vlissingen en de 16-jarige W. v. D., van het Frederiksplein te R'dam. Eerstge- noemde had van zijn moeder 10 gestolen en voor dit geld een reisje naar R'dam onder- nomen. Hij had in den loop van den dag kennis met v. D. gemaakt en met hem samen de rest van het geld versnoept. L. is naar Vlissingen op transport gesteld, v. D. is naar zijn ouders teruggebracht, BRAND. Woansdagavond circa 11 -- uur ontstond brand in het woonhuis van den kolenhande- r i-i- fcl eplaaiende vlammen meester. De brand - he.m de ernstige wensch be- was ontstaan, doordat de dg?aar, die_ bezig bladen is hij eerst thans, in gezelschap van zijn adjudant, uit Moskou naar China ver- trokken. Het gebeurde te Wanhsten, In Europeesche kringen is men van mee- ning dat de expeditie der Britsche kanonneer- booten naar Wanhsien is geslaagd, daar zij vijf van de zes officieren van de Engelsche koopvaardij heeft bevrijd en den Chineezen een voorbeeldige tuchtiging heeft toegediend wegens de vernedering, die de Britsche vlag heeft ondergaan. Het vuur der kanonneerbooten heeft een groot aantal slachtoffers gemaakt. Uit Wan hsien zelf wordt gemeld, dat de stad door het bombardement zou zijn verwoest. MIJNONGEVAL. Tengevolge van een steenstorting in de Clottilde-mijn bij Elsleben, werden eenige mijnwerkers in een schacht ingesloten. Twee van hen werden gedood, een zwaar en een licht gekwetst. DE REVOLUTIE IN NICARAGUA. De troepen van president Chamorro heb ben een nieuwe overwinning behaald op de revolutionnairen, waarbij zij dertig hunner doodden, ook een hunner leiders en een vijf tig wondden. De regeeringstroepen, die acht en twuitig gewonden hadden, vermeesterden 135 geweren en een hoeveelheid munitie. DUITSCHLAND EN DE VOLKENBOND Stresemann, die gister Geneve bereikte, plaatste in een interview met de buitenland- sche pens gisteravond de Duitsche Volken- bondsplannen vierkant op den grondslag van vreedzame samenwerlring in den geest van Locarno. Stresemann's van VERDUISTERING VAN 80.000. De kantoorbediende van een bankinstelling te Amsterdma werd gisler door het Gerechts hof in hooger beroep Veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van zes maaa- den preventieve hechtenis. Hij had bij deze bankinstelling in den loop van een paar jaar een bedrag van 80.000 verduisterd. De rechtbank had deze kantoorbediende vroeger veroordeled tot twee jaar en zes maanden ge vangenisstraf met aftrek van drie manden preventieve hechtenis. TOT BEHOUD VAN HET NATUURSCHOON. Men schrijft ons: De Beheerder van de Treeker- en Pyrami- de-bosschen gelegen ten Oosten en ten Zui- den van de zoogenaamde Leusderheide bij Amersfoort onder de gemeenten Leusden, Woudenberg, Maarn, Driebergen en Zeist, heeft zich genoodzaakt gezien strenge maat- regelen te treffen ten aanzien van het bezoek dier bosschen en zulks te meer waar hem van hooger had op de wenschelijkheid van het treffen van zoodanige maatregelen werd. Een zeker gedeelte toch van het publiek en niet het minst diegenen, welke zich van de groote steden per auto, motorrijwiel of rij - wiel naar buiten begeven, schijnt er in weer- wil van alle waarschuwingen die daartegen in de pers herhaaldelijk de ronde doen, beha- gen in te blijven scheppen, om de eigendom- men van anderen te beschadigen of te veront reinigen; ja zelfs zich te gedragen op eene voor andere bezoekers hirvderlijke, ja, aan- .tootelijke wijze. In samenwerking met Rijks00^^6 en ma~ gewezen was de spijkers uit een muur te trekken, web ke hij wilde behangen, van de tafel viel, waarop hij stond en daardoor een op een stoel staand brandend petroleumstel omver- wierp. De vlammen grepen terstond gretig om zich heen. Inplaats dat de eigenaar trachtte de vlammen te dooven, spoedde hij zich naar den paardenstal, om zijn paard in veiligheid te brengen. Met veel moeite kon- den toegesnelde buren de vrouw en het kind, die zich in bed bevonden, redden. De vrouw werd in bewusteloozen toestand opgenomen. Huis en inboedelj die geheel verbandden, wa ren verzekerd. DE STAKING DER BRITSCHE MIJNWERKERS. In den brief dien de kanselier der schatkist aan Evan Williams, den voorzitter van de Vereeniging van Miineigenaars heeft gezon- den wordt, naar de Britsche draadlooze dienst meldt, uiteengezet, wat naar de re- geering gelooft de beste en kortste weg is om het doel, dat men op het oog heeft, te berei- ken, nl. een zakelijke en behoorlijke regeling voor een flink langen tijdsduur. Churchill geeft een onmiddellijk te houden conferentie tusschen mijnwerkers, mijneige- naars en de regeering in overweging om de groote beginselen vast te stellen en practise he stappen aan te bevelen noodig om een spoedi- ge en algemeene hervatting van het werk te verzekeren. Het plan dat hij oppert om de verschillen tusschen de eigenaars eft de mijnwerkers over nationale en districtsovexeenkomsten te ver- zoenen, berust op de vijf volgende hoofdlij nen lo. De vaststelling voor het geheele land van overeengekomen algemeene beginselen. 2o. Districtsregelingen in overeenstemming met die algemeene beginselen. Loonen, uren en andere voorwaarden te regelen in districts regelingen. 3o. Hervatting van het werk onmiddellijk bij het sluiten der districtsregelingen. 4o. Bekrachtigng door een centraal lichaam van de districtsregelingen voorzoover zij za- ken betreffen die volgens het gebruik natio- naal geregeld worden of waar noodig terug- wijzing naar het district. 5o. Een nationale regeling die vele, zoo niet alle punten beheerscht, die tot dusver op nationalen grondslag geregeld zijn. De werkhervatting. In 106 mijnen van Nottinghamshire Derbyshire hebben 45.079 mijnwerkers arbeid hervat. Het aantal werkende arbeiders is tegen Woensdag in totaal met 1150 geste- gen. Een „strop" voor Cook De heer Cook, de secretaris van den Mijn- werkersbond, heeft naar de „Westminster Ga zette" vertelt op het congres van het Vakver- bond een pakje ontvangen inhoudend een stuk touw met een brief je er bij waarin te verstaan werd gegeven dat hij er een „lus" van moest maken. „Ik laat me ha'ngen als ik het doe", zei Cook na opening van het pakje. MILLIOENEN KRONEN VERDUISTERD. In een mijn in Oost-Opper-Silezie, nabij Ratibor, heeft de politie den kassier in hech tenis genomen, die in den loop van dit jaar verduisteringen heeft gepleegd tot een bedrag van ongeveer iy9 millioen Tsjechoslowaak sche kronen. De beklaagde heeft b&kend. HET TESTAMENT VAN VALENTINO. Naar uit New York gemeld wordt, heeft Rudolf Valentino in zijn testament een dol lar vermaakt aan zijn tweede vrouw Rambao- va. De tante van deze laatste ontving echter een derde deel van zijn vehnogen. De rest scheppen en dat hij zich te; over Polen betrekkelijk veilig voelt. Het- geen natuurlijk niet wil zeggen, dat Duitsch- land in de vergadering v66r den Poolschen Raadszetel zal stemmen. Dit kan rustig aan anderen worden overgelaten. HET CONGRES VAN HET ENGELSCHE VAKVERBOND. Op het congres van het Vakverbond te Bournemouth is sensatie veroorzaakt door een telegram van den Russischen vakvereeni- 'ingsleider Tomsky; waarin hij de leiders ler algemeene staking uitmaakt voor verra- ders van de mijnwerkers en verklaart, dat het feat, dat de regeering de Russische dele gate buiten het land hield, er op wees, dat de Britsche arbeiders rechteloos waren. De raad van het vakvereenigingscongres deelde mee niet voornemens te zijn op deze aanmatigende critiek te antwoorden. In de middagzitting van het congres ont stond opschudding toen Bromley, leider der spoorwegarbeiders, zich verhief tot het steu- nen van een resolute, waarin er bij de ledem der vakvereenigingen op wordt aangedron- gen, hun krachtsinspanning ten behoeve van den financieelen steun der mijnwerkers te verdubbelen. Bromley, dien de mijnwerkers ervan beschuldigen dat hij hen verraden heeft, was niet bij machte zich bij het lawaai der protesten van de afgevaardigden der mijnwerkers verstaanbaar te maken. Ten slotte schorste de voorzitter de zitting. Toen de zittng hervat werd, las Bromiley een rede voor, die men onder volkomen shite aan- hoorde. KORTE BERICHTEN. In Frankrijk is weer een nieuwe wet in het leven geroepen met betrekking tot de iraan- en broodvoorziening. Rekening hou aend met de geldende bezuinigingsmaatrege- len, achat de minister van landbouw het te kort voor het a.s. seizoen op &00.000 tot 1 millioen ton. De rookvonkepidemie, die in Polen sinds eenige weken heerscht, heeft den laatsten tijc bedenkelijke afmetingen aangenomen. Alleen in het ziekenhuis te Warschau liggen reeds meer dan 650 aan roodvonk lijdende kinde ren. Generaal Jaswinski, die met drie ande re generaals na de Mei-revolute werd gear- resteerd, is na een langdurig onderhoud met maarschalk Pilsoedski uit de gevangenis te Wilna ontslagen en heeft zich naar War schau begeven. te storten. B. en W. vereenigden zich met dit voorstel, waartoe z. h. st. werd besloten. De heer Cramer rapporteerde over de re kening van het Burgerlijk Armbestuur, die conform in ontvangsten op 10191.05 en in uiitgaaf op 8524.43, batig saldo 1616.62 werd vastgesteld. Als rapporteur over de gemeenterekening trad de heer v. d. Woude op. Ook deze reke ning had geen aanleiding gegeven tot het maken van opmerkingen, waarom deze voor- loopig als volgt werd vastgesteld: Gewone dienst ontvangsten 76145.47, uitgaven 73428.96, batig saldo 2716.81. Kapitaaldienst ontvangsten en uitgaven 20404.28. Punt 5 was het aanbieden van de begroo- tingen voor 1927. De begroohng van de gemeente wijst voor den gewonen dienst in ontvangst en uitgaven een bedrag van 65691.25 en voor den kapi taaldienst 15000. De begroohng voor electriciteits-be- drijf wijst in ontvangst en uitgaaf een be drag aan van f 13054 voor de le afdeeling en 7 1400 voor de 2e afdeeling, die voor het Burgerlijk Armbestuur 8985.97 in ont vangst en uitgaaf, waaronder een bedrag van 3600 als gemeente-subsidie, zijnde 7 1400 minder dan het vorig jaar. De voorzitter sprak den wensch uit, dat de ervaring zal leeren, diat men met dit geld toe kan. De begroottngen werden- in handen van de desbetreffende raadscommissien ge steld. Tot werknemerslid voor de commissie voor arbeidsbemiddeling werd de heer A. Groen no. <§en der voordracht met algemeene stem- men benoemd. Aan de orde was hierop het reglement van orde voor de raadsvergaderingen. (Wordt vervolgd). UIT HE I LOO. Gistermiddag had de jaarlijksche verlotin plaate van de L. E. T. T., onder toozieh van den burgemeester. Als altijd was er groote belangstelling voor de trekking en hoewel dit jaar voor het eerst 15000 loteti waren uitgegeven (vorig jaar 12000), was alles uitverkocht. De verloting van de L. E. T. T. heeft blijk baar hetvertrouwen, want enkele lotendebi- tanten waren weken tevoren reeds uitver kocht. De hofdprijs, complete-bespanning (paard, break en tuig), is gevallen op No. 9823; de 2c prijs, bakwagen, op No. 10656; de 3e prijs, een 214-jarig paard, op No. 5216; de 4e prijs, een driewielde kar, op No. 14041; de e5 prijs, een veuldn, op No. 4604; de 6e en 7e prijs, een heeren- en damesrijwiel, op de Nos. 13697 en 321. De hoofdprijs is gevallen te Bergen. De gemeenterekening 1925 geeft aan in gewone dienst: ontvangsten 109.024.95, uitgaven f-112.607.83, nadeelig saldo een be drag van 3582.88. Ka Zondag 2 uur Nieuwe donateurs- en seizoenkaarteh 1926—1927 alleen geldig. Tribune le Rang, entree 2e ingang. en 7 38 te laag; 1926 wordt voor hen geen goed jaar. Zeer zeker ontvangen zij, wanneer de prijzen niet spoedig gunstiger worden, voor hun producten een derde minder dan het vo rig jaar. CABARET „AMICITIA". "1 De heer A. Bakker, eigenaar van „Amid- tia", Laat 8, die verleden week veel succes heeft gehad met znij cabaret, heeft ook voor morgen- en Zondagavond wederom een caba- ret-programma samengesteld. VERPLAATSING ZAAK. E>e heer J. L. Sostman, die tot nog toe in een pand aan de Ridderstraat (een gedeelte van den vroegere nstal van den heer Schuur- manl een verkooulokaal in tweedehandsch meubelen had gebestigd, opent Zaterdag- avond zijn nieuw verkooulokaal in het er aptiaaldienst: Ontvangensten tot een be drag van 43.100.0114, uitgaven tot een M8433 tT f 41 -666-621/2, voordeelig saldo ^goscopen Provinciaal nieuws wordt tusschen zijn broer en zuster verdeeld Het legaat aan de tante van zijn tweede vrouw is een groote verrassing; de reden er van is niet bekend. De dood van Valentino heeft dep verzeke- ringsmaatschappijen 425.000 dollar gekost. SCHEEPSRAMP BIJ RIGA. De kustvaarder „Reibade" is tijdens een storm in de golf van Riga op nauweliiks drie mijl afstands van de kust gezonken. Tien le- den der bemanning en circa dertg passagiers zijn verdronken. Een B.T.A.-telegram meldt nog, dat het niet onmogelijk is, dat het schip op een mijn is gestooten. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Onlangs werd gemeld dat Feng Joe Hsiang, de „Christen"-generaal uit Moskou was vertrokken en zich in Mongolia offhield. Blijkens een bericht uit Moskou zou dit on- juist zijn geweest. Volgens de Moskousche UIT KOEDIJK. De raad vergaderde Donderdagmiddag ten 314 uur. Afwezig wethouder de Geus wegens familieomstandigheden. De voorzitter, burgemeester Kikkert, sprak een kort woord van welkom, waarna de secre taris, de heer Sloof, de notulen las, waarvan de lezing 20 minuten duurde, hoewel #r om- trent de gevoerde discussies niets vermeld werd. Onveranderd vastgesteld. Van den heer G. Slotemaker was bericht ingekomen, dat hij zijn benoeming tot lid van het B. A. had aangenomen. Ingekomen was voorts de goedkeuring op het besluit tot vaststelling van het vermenig- vuldigingscijfer; de mededeeling dat Ged Staten de instructies voor den secretaris voor kennisgeving hadden aangenomen en de sup- pletoire begrooting van 1926 hadden goedge- keurd. Ged. Staten hadden tevens bericht, dat zij de beslissing inzake het besluit omtrent de geldleening voor den woningbouw hadden verdaagd. Van den heer L. van Veen was bericht in gekomen, dat hij wegens uittreding uit de vakorganisatie bedankte als lid der commis sie voor de arbeidsbemiddeling. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. In verband met een ingekomen schrijven van den heer K. Ridder werd op voorstel van B. en W. besloten aan adressant voor een half jaar ontheffing van de inkomstenbelas- ting te verleenen. en klacht van den heer A. Groen te Sint Pancras gemeente Koedijk over den lijnwer- ker Zeeman werd in handen van B. en W. om advies gesteld. Namens de betreffende commissie rappor teerde de heer Mulder over de rekening van het electriciteitsbedrijf. Overeenkomstig het voorstel werd deze rekening in afd. een in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op een be drag van 14215.73V2 en in afd. twee op een bedrag van 7 1400. De commissie stelde voor de winst, groot 7 1435.05 in het reservefonds van het bedriit Programmes van Vrijdag 10 Sept. tot en met D onderdag 16 Sept. Theater Cinema Americain. Hoofdnummer: Sandy, het Charleston- meisje van 1926 (moderne zeden-film.) Hoofdrol: Madge Bellamy. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer Vrijdaglaterdag en Zon dag: Het vlammende woud (sensationeel drama). Hoofdrol: Elaine Hammerstein. Hoofdnummer Maandag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag: De man, die zijn vrouw verkocht (drama). Hoofdrollen: Harry Liedtke, Liana Haid, Alfons Fryland, Robert Scholz, Frieda Ri chard e.a. Extrarnummer de geheele week: Het spoor- wegongeluk bij Leiden op 9 Sept. Victoria Theater. Hoofdnummer: De dochter van den Sheik (drama). Hoofdrollen: Harry Liedtke en Maria Ja- cobini. Extra-nummer: Het spoorwegongeluk Leiden op 9 Sept. bij RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarneiningen, verricht in den morgen van 9 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.0 te Mlinchen Laagste barometerstand 746.4 te Seydis- fjord. Verwachting (geldig tot den avond van 10 September) Zwakke tot matige zuidelijke tot zuid- westelijken wind, ncvelig tot zwaar bewoikt, of betrokken, weinig of geen neerslag, wei- nig verandering in temperatuur. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD Gerirt Zwaan eta Geertje Kaal. Theodo- rus Dekker en Engelina Maria Pover. Jo hannes van Westerop en Leentje Bijker. Francisus Xaverius Heukeshoven en Elise Caroline Henriette Butgault. Cornelis Jo hannes Koopmeiners en Agatha Kaandorp. Willcm Gerardus Johannes Koopmeiners en Cornelia Kaandorp. Spoilt Tennis in Amerika. De eindstrijd om den Davis cup wordt de zer dagen in Amerika gespeeld tusschen Amerika en Frankrijk. De beide eerste enkelspelen werden door Amerika gewonnen Johnston sloeg Lacoste en Tilder won in drie sets van Borstra. Sfasflsnieuws DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden een 170.000 Kg. De prijs was gelijk aan die van de vorige week, 38 per 50 Kg. voor de gemerkte fa- briekskaas, cjpch de handel was vlugger, zoo- dat de gemiadelde prijs de hoogste markt dichter benaderde en er ditmaal niet vermarkt werd. Voor de boeren is met de tegenwoordige bedriifsonkosten en landnriizen een Driis van naast gelegen pand, de vroegere bakkerij van den heer Pronk. Dit perceel is gehee Ivoor verkooplokaal lngericht, heeft een oppervlakte van 112 M2 en een frontbreedte van 6.50 M. en bleek ons bij uitstek voor dit doel geschikt. De heer Sostman, die zich uitsluitend toe-' legt op den verkoop uit de hand van goede gcbruikte meubelen enz., wist zich reeds een goed en naam op dit gebied te verwerven. Wij namen heden de nieuwe zaak in oogen- schouw en konden constateeren, dat de heer Sostman zijn zaak vrij houdt van wat men zolderommel kan noemen. Wat er sthat, mag gezien worden, terwijl de prijzen zoo laag zijn gesteld, dat men er van verwonderd staat hoe daarvoor verkocht kan worden. Op dezen goeden stand zal de zaak het zeker doen. EERE WIEN EERE TOEKOMT. Gister maakten wij melding van het feit, dat een jongentje (dat de 7-jarige Jan Koe- man uit de Polderstraat blijkt te zijn) bij de Vlotbrug te water was gevallen. Niet de badmeester Punt redde het zinken- de knaapje zooals wij schreven, doch het was zijn broeder, Kl. Punt, die direct te wate: sprong en het ventje van een zekeren dooc heeft gered. ZANGVEREENIGING „TOONKUNST" Men schrijft ons: Met verwijzing naar de in dit blad voor- kom'ende advertentie wordt aan belaagstel- lenden ter kennis gcbracht, dat de repetities voor de eerstvolgende uitvoeringen zullen aanvangen op Dinsdag 14 September e.k. ia iiet gewone lokaal van „De Unie", onder lei- ding van den heer J. H. Oushoorn. Voor de eerste uitvoering in dit seizoen,; op 14 en 15 December, zullen in studie geno men worden: lo. Psalm 12 van F. Liszt, voor koor en tenor-solo, en 2o. „Christoforus", oratoriuci van J. Rheinberger, voor koor, or- kest en soli, (sopraan, tenor en barinton). Dit programma zal zeer waarschijnlijk nog uitgebreid worden met enkele liederen voor solisten. Het pracht-oratorium „Die Legende von der heiligen Elisabeth" van F. Liszt, zal naar alle waarschijftlijkheid geplaatst worden op het programma voor de tweede uitvoering, in de laatste week van April. De vertolking van dit hoogst belangrijke en fraaie toondicht, met zijn heerlijke, melo- dieuze muziek en prachtige soli en frissche, flinke koren, eischt in de eerste plaats de me dewerking van vier zeer goed geschoolde en hoogstaande solisten, (sopraan, alt, bariton en bas), en in de tweede plaats een vrij sterk koor, met begeleiding van een geoefend or- kest. Voor deze uitvoering zou het dan ook al- leszino gewenscht zijn, dat het koor eenige uitbreiding ondervond, en dus met verschil- lende goede krachten, dames zoowel als hee ren, versterkt werd; zangers en zangeressen, die veel voor de beoefening der Toonkunst gevoelen en gaarne, door persoonlijke mede werking, met dergelijke genoemde kunstwer- ken willen kennis maken. j OPENLUCHTSAMENKOJ^IST. Wij deelen mede, dat Zondagmiddag om 3 uur bij de rotende in den Westerhout zal spraken de heer J. Sevensma, van Amster dam. Men zie de advertentie in dit nummer. MATINeE, te geven door het Sted. Muziekcorps, (dir. de heer H. A. Maas), s, op Zondag 12 September, van 3 tot 5 uur; in den Stedelijken Muzielctuin. Programma: H. Blankenburg. Marsch. D. Auber. Ouverture „Le domino noir*. J. Strauss. Wiener Kinder Walzer. F. Blumentritt. Im Zigeunerlage (fantai- sie romantique). Pauze. L. v. Beethoven. Ouverture „Prome- theus. W. A. Mozart. Ave Verum Corpus. Cli. Gounod. ----- Finale. 6. Fanlaisie „Faust". LICHT OP! HedenSvond voor rijwielen en motorrijtul- gen te 7.55 uur licht /p. Voor rij -en andere voertuigen een half uhr later. TEGEN DE TUBERCULOSE. Morgenavond om 8 uur houdt Jan A. van Zutphen een rede voor de radio over het on- derwerp: „Arbeidskolonies voor Tuberculose- lijders in Nederland". Een collecte voor dit doel zal hier ter stede worden gchouden op 25 September a.s. PREDIKBEURTEN. 12 September. Alkmaa r. Groote kerk, 10 uur, Ds. Verwaal. Avond 6 uur, Ds. Verwaal. Kapcl half elf, Ds. Makkink, Evang. Luth. pred. alhier. Onderwerp: Demetrius de zil- versmid. Hand. 19 23—20a: 2 Cor. 6.: 13,

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2