Damrubriek. Sevfjjd 0 van i!ie ru'pijn, O&u r fi mm a Provincial nieuws 34. Td2cu Ta3a7 35. T:3—d3 Ta7-»-d7 36. Td3—d4 Ta2—a4 37. Td4d3 Ta4c4 38. Tdl-bl d5—d4 39. c3Xd4f Tc4Xd4 40. Tblelf Kc5b6 41. Td3—b3 b5b4 42. Tel—bL Kb6c5 43. Tb3b2 Td7c7 44. Tbl—al Tc7b7 45. Kg2—f3 Td4—c4 46. Kf3g2 Tc4c3 47. Kg2fl' b4b3 48. Tal—bit Kc5c4 49. Kflel Tc3c2 50. Tb2Xc2 b3Xc2 51. Tbl—cl1 Kc4c3 Wit geeft op. (Tel /A Oplossing probleem Nr. 115 van F. B. fi Bottger t (le plaatsing.) Goede opl. ontvangen van de dames A. H M. en I. en de heeren D. de Boer en P Schmidt alien te Alkmaar. Wit: Kg7 Ta4 en f3 Li8 Pc2, pi i5 en g4. Zwart: Ke5 Pa5 pi d5 en e4. 1. Pb4 (Tempo 2e soort). 1. Kd4 2. Pc6 mat. 1.P co 2 Pc6 mat. 1. e£3: (e3)2. Pd3 mat. f I'. d4 2. Ta5 mat. f De sleuelzet geeft een vluchtveld. Mow van opstelling en aardige matjes. Probleem No. 117 van J. J. O'Keefe G. C 1917 Zwart (6) iii f=? u Wit (6) Wit geeft in 2 zetten mat. Opolssingen voor 22 Sept. A AN DE DAMMERS! Ill onze vorige rubriek gaven wij ter op lossing probleem no. 928 van J. Bergier, Stand. Zw. 9 sch. op 3, 9, 10, 16, 20, 29, 33, 34, 40 en dam op 11 W. 9 sch. op: 8, 12, 31, 32, 38, 42, 43, 47, 49. Oplossing. X. 3228 49—44 31—27 43—39 42—37 47 27 8— 2 2: 6 i. UIT DE PARTI J. 1 - Wij vragen de aandacht der lezers voor de beide volgende partijstanden, die de moeite van't naspelen ten zeerste loonen. 2. 3. 4. 5. 6. 7. a 1. 2. 3. 4 5. 6. 7 33 :22 40 49. 22 :31 34 32. 31 42 49 :21 21 8 Zw. 10 sch. op: 5, 7, 12/16, 18, 21, 27. W. 11 sch. op: 24, 25, 28, 30, 36, 38, 42, '43, 44, 46, 48. Deze stand is ontleend aan „Ctas Dam- blad", een uitgave waarop wij nader hopen terug te komen. De heer C. Hoogstraten te Rotterdam speelde in dezen stand 2822, om zwart te verlokken tot 27—32. Deze vloog er in en tie bet gevolg: I'. 28—22 1. 2. 38 27 2. 3. 25—20 v 3. 4. 24—20 4. 5. 44-39 5 6. 39:17. De tweede stand is uit 's-Gavenhage gespeeld tusschen Hinfelaar en Polman. Rugpijn waarschuwt u, dat uw nieren ver zwakt kunnen zijn. Uit rugpijn blijkt dan, dat gij een specif iek niermiddel client te gebrui- ken om deze belangrijke levensorganen te versterken. Waag u niet aan uitstel! Begin1 onmiddellijk Foster's Rugpijn Nieren1 Pillen le gehruiken. Dit middel kan aan de nieren nieuwe kracht geven, zorg dragen voor goede bloedzuivering, en rugpijn, blaasstoomissen, waterzuchtige zwellingen, pijn in de spieren of gewrichten, matheid, vermoeidheid, zenuw- achtigheid, duizeligheid en urinestoornissen doen verdwijnen. Tal van mannen en vrouwen, die geduren- de de laatste 25 jaren leden aan nierkwalen en de pijnlijke verschijoselen daarvan, ge- tuigden, dat Foster's Pillen him kracht en gezondheid herstelden. Aarzel niet! De werking van dit spetifieke middel is rechtstreeks op de nieren gericht, en als deze organen goed werken, wordt het bloed behoorlijk gezuiverd en krachtig. iDaarom worden Foster's Rugpijn Nieren Pillen dan ook algemeen aanbevolen tegen rheumatiek, lendepijn, ischias, rugpijn en andere ernstige gevolgen van nierzwaicte. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten A 1.75 per flacon. kan wit zijn dam tot nader order opbergen, door 541 en 4147, gevolgd door 30—24 oi 48—42. Ter oplossing voor deze week: Probleem 929 van J. Bergier (Frankrijk) Zw. 14 sch. op: 2 4, 6/10, 12, 13, 14, 18, 19, 20, 24. W. 12 sch. op: 16, 21, 27, 30, 32, 33, 35, 37, 40, 45, 46, 47. Wit speelt 3328. Waarom mag zwart dan niet 2025 apelen? In onze volgende rubriek geven wij de op1 lossing. 27—32? 21 32 14:34 15 :24 18 :27 een partij1 te de heeren iZw. 14 sch. op: 2, 3, 4, 6, 8/11, 13, 15/19. - W. 15 sch. op: 26, 28, 30, 31, 35, 36, 39, 42/49. In dezen stand speelde wit 2822, zwart alzoo een schijf presenteerende dOor 18 27 (31 22) en 17 28, doch dan zob gevolgd 1. 2. 3. 4. 5. 6. Zwart: 18 27? 17 :28 16 27 27 36 3 6 38 Wit: 28—22 32 :32 26—21! 36—31 47—41 43 5 Zwart kan wit de dam wel afnemen, doch met verlies. 6. 13—19 7. 5:16 6—11' 8. 16 7 2 11 Kiest zwart deze .vooxtzetting niet, dan STOOMTRAM SCHAGEN— WOGNUM. Op Donderdag 9 September vergaderde te Opmeer de belanghebbenden bij den Stoom- tram SchagenWognum ten einde te over- leggen in hoeverre er steun kan worden ver- leend aan verdere exploitatie om te komen tot een antwoord aan den minister van wa- terstaat voor 15 Sept. a.s of op een bij- drage van 60.000 per jaar is te rekenen. Tegenwoordig waren gemeente- en polder- besturen en voorts belanghebbende instellin- gen, totaal 40 perscmen. De heer A. Commandeur (Wognum) heet de aanwezigen welkom ep brengt in herin- nering, dat de belanghebbenden geheel op de loogte gesteld zijn met de handelingen der commissie en ieder met kennis van zaken hier aanwezig is om de belangen door het behoud van de stoomtram Schagen-Wognum te behartigen. Een bewijs ,dat er belang- stelling voor deze zaak is, blijkt wel uit het adres tlat de Kamer van Koophandel te Hoorn aan den minister van wateTstaat heeft jezonden en waarvoor spreker zeer dank- oaar is. Met deze woorden opent spreker deze vergadering. De heer Pijper (Vier Noorder Koggen) deelt mede dat het dag. bestuur de zaak be- sproken heeft en het resultaat daarvan is, dat wanneer blijkt dat er algemeene belang- stelling is voor het behoud van den tram een voorstel zal worden gedaan aan de alge meene vergadering. Het bericht dat in enkele bladen is versche- nen als zouden „die Vier Noorder Kogger" zich terugtrekken is onjuist. Het adres van de Kamer van Koophandel heeft ook op het Koggebestuur een goeden indruk gemaakt. De heer Donker (Hoogwoud) gelooft niet aan een zoo groot tekort en berekent aan de hand van de resultaten van de lijn Schagen— v. Ewijcksluis, dat dit veel en veel minder kan zijn doch de exploitatie moet herzien worden en een verminderd aantal treinen is genoeg. De heer Glas (Hoogwoud) meent dat de tram niet best gemist kan worden. Spr. be hoort niet tot de wanhopigen, maar wil de commissie naar den minister hebben, om te redden wat er te redden is, al is't dan maar het goederenvervoer. De heer G. Nobel (Banne Winkel) acht het een verloren zaak als de bijdrage van 60.000 de laatste eisch is, doch zou willen wachten den minister tot een ander inzicht te brengen en daarvoor moet de commissie naar Den Haag. De heer Commandeur (Banne Wognum en Wadway) deelt mede dat de Banne in principe besloten heeft steun te verleenen, doch vooraf de zekerheid moet hebben, dat Wognum als gelijk berechtigde wordt be- handeld. Nu is dit niet het geval en reizigers uit Wognum kunnen mede als er plaats is. De heer Ham (Hoogwoud) ziet het werk der commissie niet afgedaan. De minister moet worden ingelicht omtrent de wijze van exploitatie. De heer Breebaart (Hoogwoud) betreurt het dat Gedep .teerde Staten zoo'n ongunstig rapport uitbrachten op advies van den Hofingenieur-directeur van den Provinvalen Waterstaat die zijn advies grondde op gege- vens, welke onze commissie zeer onvolledig en onvoldoende voorkwamen, en het spijt spreker dat daaraan is medegswerkt door die leden van Gedeputeerde Staten, die deze streek zoo goed kennen. Spreker meent ook dat de minister bezocht moet worden en aan Gedeputeerde Staten gevraagd of zij meer gegevens hebben dan de Commissie. De heer Pijper (Opmeer) deelt mede, als er te helpen is, de banne Opmeer' zijn hou- dino- hepft bepaald, n.l. of 10 jaar lang o van tut lugciuavhtc kapiiahl, ci j-iO.uOu ucor aiieu .ezamai ulceus in ve^- houding tot vroegere bijdragjn. De heer Koster (Winkel) acht ook audi- entie aanvragen de beste weg, doch dan moet de Commissie ruggesteun hebben van deze vergadering en kunnen zeggen: de streekbewonere zijn bereid te helpen indden dit op grond van gegevens noodig blijkt want de tram kan niet gemist worden. De voorzitter,'de sprekers beantwoordende, zegt tot den heer Pijper dat het hem genoe- gen doet dat „de Vier Noorde Koggen" zich niet zal onttrekken. Van het cijfermaterieel van den heer Don ker zal zoo mogelijk gebruik worden ge maakt. Aan den heer Glas, dat hei gevoel bestaat alsof de minister de commissie niet wenscht te ontvangen. Op de vraag om van advies te mogen dienen is geen antwoord gekomen, alleen de eisch om bericht v<5or 15 September. Maar omdat de brief niet van den minister zelf is, is dit misschien een lichtstraal. Aan den heer Nobel en de heer Comman deur dat de commissie gaarne bereid is naar den minister te gaan, doch dat daarvoor opdracht noodig is van deze vergadering. Aan de heer Ham is de wijze van exploitatie, ook door de commissie onder het oog is ge- bracht van de directie. Aan den heer Breebaart, dat zijn gevoelen ten opzichte van 't advies van Gedeputeerde Staten ten voile wordt gedeeld. Voorts deelde de voorzitter mede dat de banne Opmeer toezegging heeft gedaan. De banne Spanbroek heeft geen toezegging ge daan en zelfs de beginselverklaring afge- stemd. De gemeente Opmeer heeft zkh in begin- sel voor behoud verMaard. De voorzitter ziet met genoegen verfegen- woordigers yan Schagen en hoopt daarin een andere zienswijze van Schagen te be- speuren. De heer Oorter (Schagen) zegt dat B. en W. van Schagen voorstelden in beginsei steun toe te zeggen, doch de Raad nam dit niet aan. De heer Visser (Nieuwe Niedorp) deelde mede dat de Raad zich in beginsei voor steun uitsprak. De voorzitter doet aan den heer Glas mede- deelingen omtrent pogingen, om het kanaal Opmeer wel te krijgen, als de belanghebben den bereid zijn 1/6 bij te dragen. De vergadering verklaart eenparig als haar meening, dat de commissie den minister van waterstaat moet bezoeken en trachten daar een andere zienswijze te bewerken. De voorzitter zegt. dat de commissie zich daarvan gaarne zal xwijten en sluit met een woord van dank voor de belangstelling, de vergadering. UIT URSEM. Begunstigd door schitterend weer hadden Donderdag te Rustenburg de Koninginne- feesten plaats. De optocht was dit jaar lang zoo mooi niet als het vorig jaar. Wellicht is de korte voorbereiding en de minder roos kieurige toestand der bouwers hieraan niet vreemd. Intussohen heerschte er een gezellige stem ming en van heel veel huizen waaide de drie- kleur. Aan de verschillende volksspelen werd zeer druk deelgenomen. In het cafe van den heer Kok konden de danslustigen hun hart ophalen, terwijl bij den heer S. Bijman gezorgd was voor muziek. Des avonds circa 9 uur was de bovenzaal van den heei; Kok statnpvol en heette de heer D. Aay, voorzitter van de feestcommissie, alien hartelijk welkom, in het bijzonder den Burgemeester. Spr. dankte alien, ook den Gemeenteraad, voor den steun aan de feest commissie verleend dezen dag zoo schitte rend te doen slagen. Ook bracht spr. een woord van grooten dank aan de jury-leden, die evenals verieden jaar ook thans zich zoo goed van haar taak gekweten had. Verder dankte hij zijn medeleden voor hun krachtige huilp en het fanfarecorps „Ons Genoegen" voor zijn medewerking. Met een hartelijke toespraak overhandigde ae voorzitter aan de dames jury-leden, Mevr. van den Heuvel en Mevr. de Ruyter, als blijk van waardeering een bouquet. Daarna deelde de heer J. Buis Jzn. namens de jury den uitslag mede. De naam van de pop was Arnold. Door de feestcommissie werd ou bekend gemaakt, dat niemand dezen naam geraden had. Later werd opnieuw de pop een naam gegeven en toen 'leek dat zij Klaas genoemd was. Het was een Volendammer op witte klompen. De heer A. Breebaart, Rustenburg, en mej. G. Borst uit Heer-Hugowaard, bleken de ge- lukfc'ge raders te zijn. Bij loting werd de pop toegewezen aan Mej. G. Borst. De uitslag van den optocht was als voted Betsie Kok. lste prijs. voorsteflende grot met ka-bou- ters, A. de Groot; lste prijs vooretellende de vischclub, R. Warns; 2de prijs, wagen met de vroolijfce visschers, N. N.; 3de prijs wagen voorstellende de Societeit „Ons Genoegen", .N. N. Groepen ruiters: lste prijs Indiaanseh op- perhoofd, D. Aay; 2de prijs een cowboy, G./ de Groot; 3de prijs Marechaussee te paard, Belsie Kok. Versierde fietsen: Nationale kleuren, lste prijs G. Sprenkeling, boer en boerin in natio- naal costuum, 2de prijs. Plankfietsen: lste prijs P. Koning, 2de prijs Adr. Kok, 3de prijs Klaas Blom, 4de prijs Cor Verdwaald. Ringsteken: lste prijs Greta de Groot, 2de prijs Mej. Zuurbier, 3de prijs Grietje Rood. Hindernisspel voor dames: lste prijs Mej. C. Berkhout, 2de prijs Greta de Groot, 3de prijs Mej. J. de Jong, geb. Vlaar. Tonkruien voor heeren: lste prijs D. Aay, 2de prijs G. J. Borst, 3de prijs Corn. Sijs, 4de prijs Klaas de Wit. Kinderspelen: Paling grijpen: lste prijs P. Bakker (8 jaar), 2de prijs M. Blom, 3de prijs Meindert Velseboer, 4de prijs Nic. Sprenkeling. Balletie-loopen voor meisjeslste prijs Betsie Kok, 2de prijs Grietje Zuurbier, 3de prijs Marie Buis, 4de prijs B. van Leijen. BERGEN. (Augustus). .Geboren Cornelis wilhelmus, z. van Nicolaas Bakker en Antonia Petronella Telle- man. Cornelis, z. van Klaas Bakker en Jannetje de Boer. Gijsberta Maria, d. van Johannes Zethof en Alberta van Altena. Petrus Loiaeatius, z. .van Njcolaas Mattheus Gi'Oui ai Cailifltiua van Dam. Cornells, z. van Corneas Zandbcrgen vn Amu Peiiu- niila Levering. Helena Lngeliua, d. van Jacobus Hoilenberg en Hillegonda van Leeuwen. Wouterus Andries, z. van An- dries Wouterus Blokhuis en Margaretha Wilhelmina Kuijpers. Cornelis, z. van Cor nelis Delis en Sientje Johanna van der Wijk. Heinrich Johannes, z. van Antoon Ber nard- Maria Kollmer en Margaretha Catha- rina Blankendaal. Anna Theresia Maria, d. van Nicolaas Johannes Punt en Guurtrui- da Maria Terra. Elisabeth Elsje, d. van Edzies Roukema en Adriana Johanna Ber nard. Antonia, d. van Johannes Zeehui- sen en Frederike Wilhelmine Charlotte Su sanna Happ£. Klaas, z. van Pieter Jan Vlam en jannetje Bos. Over leden: Lamber ta J ohanna van Pel, echtgen. van Engelbertus de Vrij, 40 jaar. Elisabeth Spruit, echtgen. van Corne lis Meijer, 61 jaar. Maartje Schermer- hom, wed. van Jan Kaan, 65 jaar. Catha- rina Schouten, echtgen. van Hendricus Wil helmus Johannes Maria Poot, 29 jaar, (overleden te Schoorl). Jantje Kuiper, wed. van Hendrik Karel Bekker, 61 jaar. Gehuwd Age Witteveen te Schoorl en Catharina Min, alhier. Bernardus Alphoti- sus Krijgsman, alhier, onl. te Alkmaar, en Mietje Brak, te Schermerhorn. UIT SINT PANCRAS. Donderdagavond werd in het vergaderlo- kaal der Christelijke School door de dam- vereeniging D. O. S. haar eerste bijeenkomsf in dit seizoen gehouden, waaraan het karak- ter eener vergadering was verbonden. De heer Madderom heette de aanwezigen welkom en verheugde-zich tevens over de ia- melijk groote opkomst. di'ukte in lCocdiji co!; tc ever het vcrrenl- guigsievvii. Ut voorzitter oordee'.dc deze kwestie ten punt van later zorg. Het voorstel van B. en W. werd hierop z. h. s. aangenomen, waarna de vergadering werd gesloten. UIT HOORN. De afdeehng Hoorn van de Holl. Maatsch yan Landbouw heeft in „de Roskam" een ledenvergadering gehouden onder leiding van den wo. Voorzitter, den heer J. Kama t? Berkhout. Medegedeeld wordt o. a., dat de stieren- markt op 1 Mei wegens gebrek aan belang stelling niet is gehouden; dat door het Gemeentebestuur 75 subsidie is verleend van de fokveekeuring- dat vanuit Denemarken boerenzoons be- schikbaar worden gesteld voor Hollandsche landbouwers; het resultaat van het onderzoek van het Hoofdbestuur inzake de bestrijding van den runderhorzel; dat het Bestuur besloten heeft tot het hou- aen van een cursus in motorkennis en kippen- houderij. Naar aanleiding van het verslag over de gehouden Fokveekeuring wordt van gedach- tcn gewisseld over de verbetering van het markterrein, waarvan de kosten 12000.-*- bedragen. Afgescheideo van eventueele beslqL ten van het Gemeentebestuur acht men hS aanbrengen van een' zoogenaamde hoogen rand zeer wenschelijk. Zeer uitvoerig wordt gediscussieerd over t voorstel: „Is uitbreiding van de Fokveekeu ring wenschelijk en financieel uitvoerbaar Men wijst in dit verband op Alkmaar, waar het Gemeentebestuur 500.— bij- Na lezing der notulen volgde het verslag draagt en ock ingezetenen de keuring steu- van den penningmeester, waaruit bleek een I nen. ontvangst van 137.95 tegen een uitgaaf van f 123.75. Het batig saldo was aldus 14.20 tegen 33.35 in het vorig jaar. Goedkeuring der rekening volgde. Door den secretaris werd daarop een schema ontwor- pen over de rangorde der spelers bij een wed- strijd. De aftredende beshiursleden, de hee ren Toepoel, Kooij en Koelemey, werden bij acclamatie herkozen. Medegedeeld werd, dat de vereeniging 38 leden telt tegen het vorig jaar 42. Besloten werd, dat elke klas 10 leden zal tellen. Door de club zal aan het Schoolbestuur een verzoekschrift worden gezonden om vermin- dering van lokaalhuur. Nieuwe leden zullen bij de eerste competitie als losse leden wor den toegevoegd. Bij de rondvraag werden nog eenige huis- houdelijke zaken behandeld. Hierna volgde de slutting, waarna velen zich nog gereed maakten elkaars krachten op het bord te me- ten. UIT SCHAGERBRUG. De heer Koster merkt op, dat het Bestuur en de regelingscommissie hebben gedacht'- over uitbreiding der keuring met schapen en varkens en de keuring na de Hoomsche kermis te ho#uden, welk voorstel wordt aan- gehouden. Nadat enkele verslagen zijn uitgebracht houdt de heer Ir. T. P. Huisman, secretaris- penningmeester van het Hoofdbestuur, een interessante infeiding over: „Doel en wer king van den Hollandsche Maatschappij van Landbouw". Tot afgevaardigde en plaatsvervangend af- gevaardigde naar de a.s. algemeene vergade ring werden gekozen de heeren J. Best Nz te Berkhout en J. Pz. Eriks te Hoorn. Tot lid van de commissie voor de fokvereeniging werd gekozen de heer C. Donker. Tot leden van de financieele commissie voor 1927 wer den benoemd de heeren C. Bloem, C: Posch en W. Kollis. Tot lid van het bestuur voor kring III werd gekozen de heer J. Best Nz. te Berkhout. x Ii u j I?e h^r pi{stra a'hier geraakte met zijn Voor de tentoonstelling alhier op 13 Sept. hand tusschen een cirkeizaag, waarbij hem zijn 249 aangiften ingekomen met nog 37 nos. ter opluistering. Dit is ruim 100 num- mers meer dan in 1925. UIT NIEUW'E NIEDORP. Tot molenmeester van den Kostverloren polder is gekozen dfe heer K. Mijts alhier. De banne Nieuwe Niedorp besloot ter instandhouding van de tram Schagen—Wog num geen subsidie beschikbaar te stellen. UIT SCHAGEN. Op de terreinen van het P. E. N. alhier zal een groot hoogspaningsgebouw verrijzen. UIT KOEDIJK. (Vervolg Raad). Op een vraag van den heer Muller deelde de voorzitter mede, dat de raadsleden het recht om schriftelijke vragen in te dienen be- houden. B. en W. kunnen, indien dit noodig wordt geoordeeld, de beantwoording van de vragen tot een volgende vergadering uitstellen. Z. i s. werd het reglement conform vasf- gesteld. Hierna werd de burgemeester tot plaats vervangend secretaris benoemd. De heer Hart informeerde of aan de func tie nog eenige belooning was verbonden. De voorzitter zeide dat dit aan de hand van de wet niet mogelijk was. B. en W. zullen trachten op de een of andere wijze een bevre- d-igende oplossing te vinden en dan dienaan- gaande met voorstellen komen. In handen van wethouder Visser legde de burgemeester hierna de vereischte eeden als plaatsvervangend secretaris af. Besloten werd een schrijven van het Witte Kruis waarin om bijdrage van een, cent per inwoner werd verzocht, bij de begrooting te behandelen. Van de heeren Groot en M. Beers was een verzoek ingekomen om hen, met het ook op de slechte tijdsomstandigheden, voor de a.s. kermis te ontheffen van de belasting op de openbare vermakelijkheden. B. en W. stelden voor afwijzend op het yerzoek te beslissen. Een beroep op de slechte tijdsomstandigheden ging h. i. niet op, aan- gezien die voor alien slecht waren. De heer Muller informeerde of het de be- doeling van adressanten was, om bij inwilli- ging van het verzoek, voor het dansen van de jongelui geen entree te heffen. In dat geval gevoelde hij er wel iets voor. De voorzitter merkte op, dat hiervan niets in het adres staat. Krachtens de verordening kunnen B. en W. in bijzondere gevallen bo- vendien ontheffing verleenen. De heer v. d. Woude veronderstelde, dat het de bedoeling van adressanten wel niet zal zijn om geen entree te heffen. De heer Hart was van oordeel, dat nog zal moeten blijken of de kermis slecht is. Z. i. konden B. en W. wanneer dit werke- Ujk het geval was het verleenen van onthef- fing of gedeeltelijke ontheffing nog altijd onder de oogen zien. Dat adressanten bij inwflliging van het verzoek geen entree zouden heffen, acht spr. niet mogelijk, aangezien daarvoor door hen te maken kosten te groot zijn. De voorzitter was wel genegen in het col lege bij een slechte kermis onder de oogen te zien of het verzoek geheel of gedeeltelijk diende te worden ingewilligd. Wethouder Visser wenschte reeds bij voor- baat te verklaren dat hij daarvoor niet te vinden zou zijn. De heer Muller vond het wel gewenscht de verlaging van de vermakelijkheidsbelasting onder de oogen te zien. Deze hooge belasting een duim fverd afgesneden. Hij werd ter ver dere behandeling in „de villa" opgenomen. HEERHUGOWAARD. (Augustus). Geboren Anthonius Adrianus, z. van Bastiaan Overbeek en Catharina Groenland.. Dirk, z van Herbert Hes en Trijntje Ruig Gerrit, t. van Hendricus Bruin en Aafje. Stapel. Anna, d. van Egbert Groot en Ma ria Kok. Catharina, d. van Gerrit de- Groot en Dieuwerije Commandeur. -— Rein- dert, z. van Hendrik de Wit en Antje Mole- naar. Anna Wilhelmiaa, d. van Nicolaas, Frederik Bleijendaal en Anna Catharina Dek- ker. Theodorus, z. van Petrus Buis en Catharina Cornelia de Jong. Gerardus Hendrikus, z. van Cornelis van der -Hurk en Cornelia van den Berg. Wiilem z. van Willem Blokdijk en Neeltje Hink. Jannie Greta, d. van Klaas Stammis en Jannetje de Beer. Adriaan Hendrik, z. van Hendrik Arie Martinus Wuis en Neeltje Wonder. Maria Cornelia, d, van Pieter van Langen en; Geertruida Schaap. Hendrik Jan, z. van. Cornelis de Jong en Jannetje Brinkman. Theodorus* Johannes, z. vau Gerardus Bur ger en Everarda Fakkeldij. Odulfhus, z. van Theodorus Tamis en Anna Catharina de Wit. Elizabeth Annie, d. van Cornelis Mantel en Elizabeth Klomp. Overleden Johannes Cornelis, z. van Theodorus Meester en Aafje Wester, 9 maan- den. Antje Blom, 53 jaar. Arie Hoog- land, 23 jaar, echtgen. van Engeltje van Leijen, wonende te Broek op Langendijk. Gehuwd: Johannes Cornelis Vlaar; te Spanbroek, en Dicuwertje Dekker, alhier. SCHOORL. (Augustus). Geboren Dieuwertje, d. van Arie Duiti en Antje.de Graaf. Overleden: Catharina Schouten, 29 jaar, echtgen. van Hendricus Wilhelmus Jo hannes Maria Poot, wonende te Bergen. .Martha Schouten, 25 jaar, wonende te Blok- leer. UIT NOORDSCHARWOUDE. Woensdag had in Concordia een kolfwed- strijd plaats met den volgenden uitslag: le klasse. le prijs P. Molenaar te Zuid- Scharwoude met 155 p.; 2e prijs S. Evers te Oudkarspel met 148 p.; 3e prijs C. Lange- dijk Pr. Noord-Scharwoude met 143 p.; serie prijs 1 Kostelijk te Alkmaar met 52 p. 2e klasse. le prijs C. Pranger Pz. Noord- Scharwoude met 130 p.; 2e prijs D. Keppel Noordscharwoude met 129 p.; 3e prijs P- Langedijk Cz., Noordscharwoude met 129 p.; Serieprijs L. Dekker te Noordscharwoude met 49 p. Van den biljartwedstrijd welke in Corcor- dia gehouden is, is de uitslag als volgt: le klas. le prijs P. Langedijk Cz. Noord- Scharwoude; 2e prijs C. Langedijk Cz., Oud karspel; 3e prijs C. Swager "Oudkarspel; 41 prijs K. Langedijk Pz. Noord-Scharwoude. 2e klas le"prijs T. Pranger Pz., Noord- Scharwoude; 2e prijs G. Langedijk, Oud karspel; 3e prijs T. Kostelijk, Noord-Schar- wouce; 4e prijs L. Dekker, Noord-Scharwou de Van den kolfwedstrijd, welke ge houden is in de baan van den heer J. de Bak ker is de uitslag als volgt: le klasse. le prijs T. Kostelijk te Alkmaar met 145 p.; 2e prijs C. Langedijk Pz. te Nd- Scharwoude met 144 p.; 3e prijs D. Keppri, te Noord-Scharwoude met 131 p.; serieprijs S. Evers te Oudkarspel met 49 p. 2e klasse. le prijs P. Kat. te Noord-Schar woude met 148 p.; 2e prijs C. Balder te Zuid- Scharwoude met 133 pj 3e priis W. Bakkgr zijn:

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6