DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 216 Honderd acht en twintigste Jaargang 1926 DINSDAG BuifenEand 14 SEPTEMBER Dit ntifiimtr bestaat nit 2 bladen. Deze Courant wordl ELKEN AVOND, behalvc Zon- en Feestflagen, oHgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar /2.—franco door bet geheele Rijk /2.50, Afzonderlijke en bewnjsnummers 5 cents. PRUS DER OEWONB ADVERTENTlENi Per regel /0.25, bi] groote contracten rabat Qroote letters naar plaafsrnftnfe. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Haadelsdrokkerty v/b HERMs. COSTER 8001 Voordam C9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Admfnlstratie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteun Tj. N. ADEMA* DE AANSLAG OP MUSSOLINI. Gelukwenschen en vreugdebetoon. Briaud heeft van Geneve uit Mussolini ge- luk gewenscht. Voorts heeft de Fransche zaakgelastigde te Rome den kabineischef van Mussolini verzocht de gelukwenschen van Frankrijk te aanvaarden. In antwoord op het telegram van Briand heeft Mussolini zijn dankbaarheid geuit voor de hem gezonden gelukwenschen, welke hem :eer aangenaam waren. In alle steden van Italie en in de kolonien hadden groote vreugdebetoogingen plaats, waaraan alle standen deelnamen. De betoo- gingen hadden onder volmaakte orde plaats en tot dusver wordt er geeh enkel incident ge meld. Fen weak aan Frankrijk. Een Fransch protest. fn de rede, die Mussolini van het balkon •van het paleis Chigi na den op hem gepleeg- den aanslag tot de menigte heeft gehouden, heeft hij volgens een B. T. A.-berieht o a. nog gezegd, dat er een eind moest komen aan „zekere schuldige ongehoorde verdraagzaam- heid van over de grens als men waarlijk hecht aan de vriendschap van het Italiaan- sche volk, welke vriendschap door episoden van dezen aard op noodlottige wijze in ge- vaar zou kunnen worden gebracht". Musso lini voegde er bij, dat deze ernstige woorden met juistheid moesten worden uitgelegd door degenen, tot wie ze gericht waren. Voorts zeide Mussolini, dat de reeks aan- slagen moest warden beteugeld door de dood straf toe te passen. Hij eindigde met te zeg- gen; Zwarte hemden! Schaart u aan onze zijde voor alle gevechten, voor alle overwin- ningen! De Fransche zaakgelastigde te Rome heeft geprotesteerd tegen een artikel in het „Gior- nale d'ltalia" (waarin Frankrijk bij den aan slag betrokken werd) en voegde er bij te ho- pen, dat de Italiaansche regeering de open- bare meening niet om den tuin zal doen lei- den, want weliswaar kwam de dader van den aanslag uit Frankrijk, maar hij is Italiaansch onderdaan. De Temps bevat ook een scherp protest te gen de „Giornale d'ltalia", die beweerde, dat het tijd is, dat de verantwoordelijke regeering van Frankrijk de draagwijdte en den ernst van de eigenaardige gastvrijheid, welke zij aan alle vijanden van't Italiaansche regime verleent gaat inzien". Het blad herinnert er aan, dat de Fransche president Carnot en de Oostenrijksche keizerin Elisabeth indertijd door Italianen werden vermoord, maar dat niemand er ooit aan dacht de regeering of het volk van Italie daarvoor verantwoordeliik te stellen. Vooral nu het een aanslag betreft door een Italiaan op Italiaansch grondge- bied gepleegd, berust de verantwoordelijkheid geheel en al bij de Italiaansche autoriteiten, die belast zijn met het handhaven van orde en veiligheid in haar eigen land, zegt de Temps. Invoering der doodstraf gevraagd. De „Echo de Paris" schrijft in denzelfden geest. Uit Rome wordt aan de bladen gemeld, dat het nationale directorium der fascistische par- tij in spoedvergadering bijeenkwam om de voorstellen te onderzoeken, door de meerder heid der Kamer ingediend ter bespreking van de installing der doodstraf. De leden van het directorium begaven zich vervolgens naar Mussolini aap wien zij den wensch kenbaar maakten, dat het voorstel zou worden aange- nomen om een herhaling te voorkomen van daden, die de rust des lands verstoren. De dader. De „Messagero" meldt, dat uit het politie- onderzoek gebleken is, dat de bedrijver van den aanslag tegen Mussolini verkeerde opga- ven omtrent zijn persoon heeft gedaan en zich sedert een week en niet eerst sedert Zaterdag- morgen in Rome bevond. Uit Rome wordt nog aan de bladen ge meld, dat de pleger van den aanslag op Mus solini de 26-jarige bouwvakarbeider Lucett. uit Toscane is, die zich reeds sedert begin Fe- bruari te Rome bevindt. De dader van den aanslag op Mussolini verklaarde gedurende een voorloopig verhoor, dat hij individueel anarchist is. Hij gaf toe, dat hij Italie zonder pas was binnengekomen Hij had in Frankrijk gewoond, toen de Fas cistische regeering aan het bewind kwam. Hij ontkende, dat hij met politieke of andere or- ganisaties in verbinding stond en zeide, dat hij zijn aanslag geheel op eigen initiatief on- dernomen had! I>rie getuigen evenwel verklaren, dat zij hem in gesprek zagen met twee mannen, en- Icele minuten voor de aankomst van den auto van Mussolini, en dat deze twee mannen in een auto stapten en zich onmiddellijk uit de voeten maakten nadat de bom geworpen werd. Het bezit van twee legerbommen en fen revolver, de bekendheid met Mussolini's bewegingen en de onmiddellijke herkenning van diens auto door een man, die volgens zijn ^Iggn.amga .ga§t j&rt gc.le.defl naar Italie was teruggekeerd en Rome eerst op den mor- gen zelf van den aanslag had bereikt, doet vele vragen rijzen en spreekt ten gunste van de theorie, die een politiek complot aanneemt. Een meisje, dat getuige is geweest van den aanslag, heeft verklaard, dat de dader even te voren uit een groote auto was gestapt, waarin nog vier andere personen zaten. Df auto reed snel weg toen die van Mussolini naderde. De fascistische pera is geneigd de instiga- tie tot de misdaad toe te schrijven aan Cesare Rossi, Carlo Bazzi, Ambri en andere poli tieke vluchtelingen, die in Frankrijk verblijf houden, en zij geeft haar meening te kennen over de Fransche regeering, „die dezen man nen toestaat de anti-fascistische propaganda op Franschen bodem voort te zetten". De „Impero" stelt voor, dat de Italiaan sche regeering de uitlevering van alle Ita liaansche politieke vluchtelingen door Frank rijk zal vragen op grond van het feit, dat dit gewone delinquenten zijn volgens de Itali aansche strafwet. De ,,Messagero" is zelfs ironisch over Briand's welkom aan Duitschland te Geneve, „terwijl complotten voor de vernietiging van Italie in Frankrijk worden geduld, zoo niet aangemoedigd". Het blad herinnert aan een artikel, dat kort geleden in „L'Appel" gepu- bliceerd werd onder den titel „De man, die moorden zal", waarin Italie wordt voorge- steld als een sociaal gevaar. De Parijsche correspondent van de „Messagero" spreekt van een persoonlijke campagne tegen Musso lini, welke de laatste dagen werd geleid door een Italiaansch blad, dat te Parijs verschijnt. NA DE JONGSTE REVOLUTIE IN GRIEKENLAND. Het proces tegen de leiders van den op- stand, Derdilis en Servas, vroegere aanhan- gers van Pangalos, die echter op 22 Augus tus gemeene zaak maakten met Kondilis en wier doel was een directorium, zooals in Spanje, in te stellen, zou gister beginnen voor een gewonen krijgsraad te Athene. Aangenomen wordt, dat zij ter dood1 zullen worden veroordeeld. De aanklacht luidt: veroorzaken van een burgeroorlog, het te weeg brengen van den dood van soldaten en officieren en vernieling van oorlogsmateriaal. Voorts zullen tegen een aantal andere of ficieren processen worden gevoerd, die vol gens den correspondent van het „Berl. Tage- biatt" wel tot veroordeeling tot levenslangen dwangarbeid zullen leiden. Twee oud-minis- ters, cen Kamerlid en twee hoofdredacteuren, alien overtuigde monarchisten, blijven in hechtenis, benevens ongeveer 65 andere bur- gesr, meest communisten. De commissie van onderzoek heeft onge veer 30 burgers en militairen in vrijheid ge- steld, die gearresteerd waren in verband met de gebeurtenissen van Donderdag. Het be- wijs kon niet worden geleverd, dat zij bij de wanordelijkheden betrokken waren. Tot de vriigelatenen fcehooren de politic! Mercuris en Vozikis en twee journalisten Het Journal" meldt uit Athene: Admi- raal Kondoeriotis (de president der repu- bliek) heeft de verantwoordelijkheid der re geering bij de incidenten, die zich Donder dag voordeden, niet willen dcelen en weiger- de een proclamatie te teekenen door den pre mier, generaal Kondilis, gereed gemaakt om het standpunt der regeering te rechtvaardi- gen. Kondoeriotis heeft Athene verlaten. Dit laatste wordt door het Ath. Ag. tegen- gesproken. Wanneer Kondilis wit aftreden, Zaterdag antwoordde de premier op publi- caties van Papandreoe en Demerdji, die eischten, dat de premier zou aftreden en het bewind in handtn zou leggen van een zaken- kabinet, dat verkiezingen zou uitschrijven. De premier verklaarde, dat hij zulks zou aanvaarden op de volgende drie voorwaar den: 1. dat de politieke leiders de verantwoor delijkheid tegenover het volk, dat handhaving van de orde wenscht, op zich zouden nemen; 2. dat alien het eens zijn over de personen, die dit zakenkabinet moeten vormen; 3. dat alien evenredige vertegenwoordi- ging als kiesstelsel aanvaarden. Dit beschouwt Kondilis als noodzakelijk voor het ophouden van de worsteling om de macht, waarvan de voortduring telkens nieu- we binnenlandsche wanqrdelijkheden zal te. voorschijn roepen. Kond'.lis meent, dat het republikeinsche regime niet mag vernietigd worden door een verkiezingsstrijd ten gevol- ge van fouten in het meerderheidsstelsel. Michalakopoelos antwoordde op Kondilis' voorwaarden, dat hij persoonlijk de eerste twee aanvaardthij verklaarde zich evenwel tegen de derde, omdat onder zulk een systeem de verkiezing slechts tot resultaat zou hebben, dat kleine partijen gevormd wor den, die niet in staat zijn een krachtige regee ring tot stand te brengen Indien de andere politici met deze voorwaarden evenwel hun instemming betuigen, zou hij zich niet ver- zetten. Opgemerkt moet worden, dat alle leiders zich tegen de evenredige vertegenwoordigipg hebben verklaard, uitgezonderd Papanasta- sioe en Kafandaris. Nog onlasten te vreezen? Volgens een telegram van het „Journal" uit Athene zouden de garnizoenen in Mace idonie de regeering vijandig gezind zijn. Ook in andere deelen van he land zou een bewe- ging in het leger tegen Kondilis merkbaar zijn. Het Parlementsgebouw te Athene wordt streng bewaakt. Er zijn machinegeweren voor het gebouw opgesteld. DE STAKING DER BRITSOHE MI JNIWERKERS. Te South Sea het woord voerend, zeidie Cook, de secretaris der Mijnwerkersfedleratie, dat de Britsche vakbeweging het succes of de nederlaag van den strijd der mirnwerkers in haar handen had. De mijnwerkers streden niet alleen den strijd der arbeiders, doch den strijd van het land. Sedert mevrouw Cook onlangs naar Rue- land was geweest tot het inzamelen van fondsen, had daar een bijeenkomst van het Vakverbond plaats gehad, dat besloten had, dat een heffing van 6en percent van elk lid der vakvereenigingen zou plaats hebben. Dit beteekende een schier onmiddellijke bijdirage van 315.000 pond sterling, terwijl op het Congres van het Engelsche Vakverbond met geen woord van een heffing werd gerept. In een boodschap aan de mijnwerkers in de „Miner" van deze week schrijft Cook: Wij hebben er in toegestemd te onderhandelen op de basis van een vermindering van de pro- ductie-kosten, niet omdat wij geiooven, dat dit rechtvaardig of noodzakelijk is, maar omdat wij daartoe genoodzaakt zijn door de sterkte van onzein»tegenstander. Reken er op, dat uw uitvoerend bestuur en de ambtenaren niet zullen toestaan, dat persoonlijke kwesties of een valsch begrip van waardigheid een overeenkomst in den weg zullen staan. Zij zijn bereid te onderhandelen zoodra de con- ferentie kan worden gehouden. Zij zijn bereid nacht en dag aan zulk een conferentie deel te nemen, zoodat het werk onmiddellijk kan worden hervat. Maar wij zullen niets teeke nen dan een eervolle overeenkomst, zoodat wij kunnen leven en wij onze vrouwen in staat kunnen stellen te betalen wat het gezin noodig heeft. Het feit, dat de aanval van de mijneigenaars in de Midlands afgeslagen is duidt er op, dat de regeering aan onze zijde tusschenbeiae is gekomen. De mijneigenaren willen geen nationale overeenkomst. Na de bijeenkomst der mijneigenaren, gis> termiddag, werd officieel aangekondigd dat, behalve in Warwickshire, de vereenigingen van mijneigenaren in alle districten hebben besloten geen onderhandelingen met de mijn werkers over een nationale overeenkomst te aanvaarden, noch aan de Centrale Vereeni- ging van Mijneigenaars volmacht te geven voor haar in de "onderhandelingen op te tre- den. Er is in dien zin een brief aan Churchill gezonden. De districtsvereenigingeh van mijneige naars zijn bereid om de mijnwerkersorgani saties in haar districten te ontmoeten, waar het vaststellen der verschillende punten al leen geschieden kan in het licht der om standigheden in die districten en door dege nen, die deze omstandigheden kennen en met de resultaten te maken hebben. Voorts wordt in den brief gezegd, dat de besluiten der districtsvereenigingen voort- spruiten uit de "ernstige overtuiging, dat re- gelingen crp nationale basis door het verbin- den der industrie met de politiek onvermijde- lijk leidt tot de verwijdering van zuiver in- dustrieele kwestie uit haar economische sfeer. Wat nu? Het Steenkolencomite zal heden middag onder voorzitterschap van Churchill bijeen- komen ten einde den toestand te bestudeeren, welke is geschapen door de weigering der ge- westelijke mijneigenaars vereenigingen om over een nationale overeenkomst met den Miinwerkersbond te enderhande'en. Het gister bijeengekomen uitvoerend comi+6 van den Mijnwerkersbond is tot heden ver- daagd na een onderzeek van den toestand in de mijnbekkens, waar de mijnwerkers voortgaan den arbeid te hervaiten. Cook, de secretaris van den Mijnwerkers bond, weigerde een verklaiing ai te leggen over de hierboven vermelde beslissing der miineigenaren. De premier Baldwin ?al morgenavond van zijn vacantie uit Aix-les-Bains in Londen te rugkeeren. Het wordt waarsdiijnlijk geacht, dat, al vorens eenige nieuwe stap door de regeering wordt gedaan, Churchill d.en terugkeer *van den premier zal afwachten. GODSDIENSTONLUSTEN IN BR1TSCH-INDIE. Tengevolge van oproeren te Allahabad, die Zondagavond plaats hadden en uitgelokt warden door het steenigen van een processie van Hindoes, die de voornaamste Moskee der stad naderde, werden twee personen gedood en eenentwintig gewond. De politie onder- drukte de onlusten. DE OPSTAND IN NICARAGUA. De Amerikaansche zaakgelastigde ontving opdracht om de Nicaraguaansche regeering mede te deelen, dat de Vereenigde Staten gaarne haar goede diensten zal v-erleenen om den vrede en de constitutioneele regee ring van Nicaragua te herstellen. WEER MUITERIJ IN PORTUGAL. Uit Londen'wordt gemeld. dat eenige in- fanterie-regimenten in Noord-Portugal in op- stand zijn gekomen. De muiterij moet echter direct onderdrukt zijn. DE ONVEILIGHEID DE RDUITSQHE TREINEN. De spoorwegdirectie te Altona deelt mede, dat op de spoorlijn tusschen de stations Neumunster en Nortoff een poging is ge daan, den personenrtein 957 te doen ontspo- ren. Op de rails had men een zeer grooten steen gelegd. Een baanwachter en treinperso- neel verwijderden dien, waarna de trein zon der verdere moeite de reis vervolgde. Bij het onderzoek gelukte het, den dader van dezen aanslag te arresteeren. Het was een 17-jari- ge jongen, die door een Rijksopvoedingsge- sticht bij een landbouwer in den omtrek van den spoorweg was uitbesteed. In de nabijheid van Oppeln eveneens een poging gedaan om een trein te doen derail- leeren. Even voor Karlsmarkt merkte de ma chinist van den personentrein, dat er iets op den spoorweg met in orde was. Terstond werd de trein tot stilstand gebracht en een onderzoek ingesteld. Het bleek, dat op vele plaatsen de schroeven losgedrac.id en de rails omhoog gewrikt waren. Onmiddellijk heeft de politie met gpeurhonden een onder zoek ingesteld. Men is de daders reeds op het spoor. EEN BANDIETENOVERVAL". Op veertig mijl afstand van Mexico City hebben bandieten een Amerikaansch toerist, Rozenthal genaamd, gevangen genomen. De federate troepen zoeken de bandieten, die tot dusver geen losgeld hebben geeischt. HET AANBOD VAN LoWENSTEIN. De correspondent van de Daily Mail" te Barcelona heeft een onderhoud gehad met den heer Alfred Lowenstein en hem gevraagd of hij zijn voorstel officieel bij de Belgische re geering had ingediend. Hij lietden correspon dent een telegram zien. geteekend door den lcabinetschef van den minister van oorlog, be- vattende het bericht van ontvangst van he- aanbod en meldende, dat de minister niet te Brussel was, maar dat hij de zaak aan de re geering zou voorleggen. Men had Lowenstein gevraagd waarorri hij niet naar Brussel ging om zijn plan persoon lijk aan de Belgische regeering uit te leggen Zijn antwoord was. da'f, als de Belgische re geering naar New York kan gaan om geld te leenen tegen woekerrente, zij ook wel een ver- tegenwoordiger naar Barcelona kan zenden om een harer eigen landgenooten te ontmoe ten, die aan het hoofd staat van een groote industrieele enderneming Laten ze hier ko men, zei hij, mij bezoeken en zien wat mijn maatschappijen voor electrische kracht betee- kenen. Voor geen honderd millioen pond zou Lo wenstein, naar hij zei, naar Brussel gaan. Zijn aanbed aan Frankrijk zou volgen op de aanvaarding van zijn plan door Belgie. Hij achtte het zelfs nog makkelijker den Fran schen franc te stabiliseeren dan den Belgi- schen. Frankrijk produceert 90 pet. van zijn levensmiddelen, Belgie slechts 25 pet. Frank rijk is het Casino van de wereld. Iedereen geeft zijn geld uit in Frankrijk. RISICO VAN DEN ARBEID In het mijnwerkersdistrict Durham hebben twee dokters een p&ar benauwde oogenblikken In het Engelsche mijnwerkersdistrict Dur ham hebben twee dokters een paar benauwde oogenblikken beleefd. Zij moesten te Houghton-le-Spring twintig ongehuwde mijnwerkers onderzoeken cm uit te maken of dezen voor uitkeering in aanmerkirtg kwamen Het .onderzoek viel ten aanzien van de meesten hunner ongunstig uit. Daarover ontstond ontstemming onder de andere mijnwerkers, die ten getale van 200300 het gebouw, waar het onderzoek had plaats gehad, bestormden. De artsen za gen zich verplicht de vlucht te nemen. De mijnwerkers wierpen hun echter steenen ach- terna, waarvan eenige de artsen troffen. PR INS CAROL EN ZIJN VADER VERZOEND? Het ..Journal" meldt uit Boekarest, dat het blad „Lupta" heeft medegedeeld, dat er een algeheete verzeening heeft plaats gehad tusschen prins Carol en zijn vader. De prins, die in November te Boekarest zal terugkes- ren, zal in al zijn waaraigheden worden her- steid- v De jjciitie heeft alle exemplaren van ,;Lupta" in beslag genomen. DE TYPHUSEPEDEMIE TE HAbiNOVER. De typhusepidemie heeft de laatste 24 ug| een schrikwekkenden omvang aangenomen. In de ziekenhuizen en barakken liggen vol gens het W. B. 733 patienten en men scha, het totaal aantal zeken op meer dan 1000. Tot gistermiddag was het aantal sterfgeval- len gestegen tot 14. Men heeft tal van scho- len gesloten en als hulpbarakken in gebruik genomen, omdat alle ziekenhuizen overvol zijn. De doktoren zijn dag en nacht in de weer, maar de epidemic grijpt zoo snel om zich heen, dat ze niet in staat zijn, alle zie- ken te behandelen. Ook de verpleegsters kun nen het werk niet meer af, zoodat men onder- steuning van elders heeft moeten aanvragen. Op de aanplakzuil enin de stad zijn ken- nisgevingen bevestigd, waarin de burgerij wordt aangespoord zich te laten inenten. waartoe van gemeentewegen gratis gelegen- heid wordt gegeven. Veelal wordt betreurd, dat het gemeentebestuur, gezien het ernstig karakter van de epidemie, niet besloten heeft, de inenting verplicht te stellen. Alle zwembaden te Hannover zijn geslo ten en het is niet onmogelijk, dat, als er nie; spoedig een kentering in den toestand-komi ook de scholen zullen worden gesloten. Een Geheimrat van het Pruisische ministerie var. volkswelvaart is naar Hannover onderweg om in samenwerking met het gemeentebestuur den strijd tegen de epidemie aan te binden. Ook te Maagdenburg is typhus uitgebro- ken.- Tot dusver zijn 30 gevallen geconsta- teerd. Sterfgevallen kwamen nog niet voor. EEN VORSTELIJKE GIFT. Een inwoner van Shatron (Pennsylvania) heeft, naar de „Matin" meldt, in zijn -testa ment twee millioen dollar beschikbaar ge- steld voor de verwoeste gebieden van Noord- Frankrijk en Belgie. LEVEND VERBRAND. Donderdagavond zijn te Sandy op zes mijl afstand van Bredford een echtpaar, de heei en mevrouw Lindsay Howitt Marshall, vlak bij hun huis in hun luxe-automobiel ver brand. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend, doch men vond den wager, brandend tegen een telefoonpaal aange- leund. Tengevolge van de hitte, die het vuur ontwikkclde, kon geen enkele reddingspoging worden ondernomen. DE LOTUS-AFFAIRE. Poincare heeft Zondag den Turksch'en ge- zant Fethi Bey ontvangen, bij wien hij aan- drong op onmiddellijke invrijheidstelling van luiienant Desmons van de „Lotus", die thans reed> langer dan een maand te Konstantino- -pel wordt gevangen gehouden. Poincare ver klaarde, dat de Fransche regeering geen langer uitstel kan aanvaarden. Volgens berichten uit Konstantinopel d d "gisteren is Desmons thans in vrijheid gesteld. Mabmoed Essad bey, de Turksche minister van Justitie, zal vandaag met Djemvn en Veli-bey, professoren aan de faculteit der rechtsjvetenschappen, naar Den Haag ver- trekken, waar zij voor het Intern. Gerechts- hof het Turksche standpunt in de Lotus-zaak zullen verdedigen. De zaak van den Fanschen luitenanr Des mons is te Konstantinopel voor de strafrecht- bank behandeld. Er was veel belangstelling .voor deze zaak Vandaag zullen de experts gehoord worden. Het is niet bekend, of de zaak ten slotte nog naar het Permanent Uof zal worden verwezen. - DE OP GRAVING VAN SICHEM. Men schrijft aan het Hbld. De opgraving van Siehem (de oude hoofd- stad in het centrum van Palestina) heeft weer belangwekkende resultaten opgeteverd. In verband met de opdelving vaa de Bovenstad (Akropolis) werd de tempel geheel blootge- legd blijkba ;ar de tempel van den god Berith vermeldt in den Bijbel (Rigteren 9 46). Op grond van deze onidekking is het mogelijl de opeenvolgende bouwperioden van dit oude Kanaanitische heiligdom na te gaan en te reconstrueeren. Van buitengewone beteekenis is voorts de vondst van twee kleitabellen, be- schreven met spijkerschrift: een brief en een lijst van persoonsnamen uit den tijd van om- streeks 1400 voor het begin van cfze jaar- telling (de El Amarna-tijd). ELFDUIZEND MILILON'NAIRS IN AMERIKA. Volgens een statistiek, uitgegeven door de Amerikaansche bankiersvereeniging, bezit Amerika 11.000 millionnaire en een milliar- dar, vermoedeliik Henry Ford. De statistiek is samengestela naar opgaven van de be- lastingautoriteiten. Zij toont ook de snelle toeneming van het gilde der millionnaire aan. In 1924 waren er in de Vereenigde Sta ten „nog maar" 4500, in 1923 als S600. D< staat New York tel 2800 millionnaire ooder zijn bew.Qoers, CODRA

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1