Kinderen M a Is e Radio-hoekje Binnenland Stadsnieuws Als Uw PEPERMUNT Donderdag 16 September. Hilversum, 1050 M. 12.Politieberichten 3.304.30 Uurtje voor wees- en ziekenhui zen, door Mevr. Ant. v. Dijk. 5.307.45 Vooravondconoert door het H. D. O.-orkest Solist: G. C. Severyn, tenor. 7.Politiebe richten. 7.45 en 10.— Persberichten. 8 10 Christel. Omroep. Het mannenkwartet „Con Amore", Rotterdam, onder Ieiding van den Iheer v. d. Does, 1. Wilt heden nu treden (Uit Valerius' Gedenckklank). 2. Ehre Sei Gott in Hohe, Bortniansky. 3. Invocation a la nuit, Kreutzer. 4. Rede door Dr. C. S Petersen, legerpredikant, over: Wenken en raadgevingen aan aanstaande miliciens, hun ouders en vrienden. 5. „Beati Mortui", Men delssohn. 6. Die Vesper, Beethoven. 7. Gy >Jehova hoog verheven, Zwyssig. 8. Tweede ged. rede. 9. Zomeravond, Isr. J. Olman 10. Barcarole, Zyderlann. 11. De stille wa ferlelie, Abt. 12. Recht door zee,-Hamel. 13 Zonnezang, Zwyssig. Daventry, 1600 M. 10.50—1.20 Het Geol frey Goodhart sextet en solisiten (piano, hu morist, bariton). 1.20—2.20 Tijdsein, gra mofoonmuziek. 3.20 Het radio-kwartet en A .Thompson, viool. 4.20 Lezing: Gambling in oysters at Colombo. 4.35 Trocadero-concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek door de dansband. 6.55 Landbouwbericht. 7.20 Tijd sein Big Ben, weerbericht, nieuws. Lezing: How news is collected and distributed. 7.45 Walsen van Chopin. E. Isaacs, piano. 8.— Muziek. 8.20 Orkest en vocaal programma W. Glynne. tenor. W. Ajello, sopraan. Or kest. 9.50 Weerbericht, nieuws. Lezing: The housing problem in prehistoric days. 10.20 Concert. H. Solloway, viool. F. Holding, so praan. 10.5012.20 Dansmuziek van hef Savoyhotel. Parijs, Radio-Paris", 1750 M. 12.50 Con cert Lucien Paris ("piano, viool, cello). 5.05 Concert door het orkest Smet. 8.50—10.35 Concert. Orkest en vocale solisten. Konigswusterhausen, 1300 M. 8.50 Wer ken van Beethoven. Orkest en J. Wolfsthal, viool. 10.5012.50 Dansmuziek. Brussel 486 M. en Antwerpen 265 M. 5.20 6.20 Kindftrmatinee. 8.20 Orkestconcert. 9.30—10 20 Dansmuziek. Milnster410 M. 11.50 Morgenconceri 1.352.50 Walsen van Stasuss, door orkest. 4.205.20 Vroolijke muziek. 5.206 20 Gedichtenvoorlezing. 6.30—7.30, 7.308. Lezingen. 8.208.50 Schaakles. 8.50 Haydn- Mozart-Beethoven. Orkestconcert. EEN CONGRES VOOR MISSIE-WERK. In Zoute, aan de Belgische kust, is een in- iematicnaal congres can missionnarissen t>ij- een gekomen, dat zich met onderwijsvraag- stpkken in Atrika bezighoudt. Er nemen 250 gedelegeerden aan deel, die Protestantsche missies in de Vereenigde Staten, Engeland, Skandinavie, Frankrijk, Zwitserland, Duitsch land en Belgie vertegenwoordigen. Het doel der conferentie is de paedagogi sche methoden der Protestantsche missies aan te passen aan de nieuwe, door de econo mische, politieke en sociale odtwikkeling van Afrika geschapen voorwaarden. i -EEN PORTUGEESCHE EXPEDITIE i NAAR MACAO. Ini verband met de onlangs plants gehad hebbende botsing tusschen Chineezen en Portugeesche soldaten in de Portugeesche ko- ionie Macao tegenover Hongkong, zal een ex pedite daarheen worden gezonden, bestaande utt 3000 man artillerie- en infanterietroepen welke op twee transportschepen daarheen ge bracht zullen worden. De expedite zal verge- zeld worden door twee kruisers. EEN TREINOVERVAL In de Mexicaansche provincie Sonera heb ben 1000 opstandige Indio's en trein, waarin de vroegere staatspresideot en 150 bondssol- Maten waren gezeten, overvallen. Eerst na 76 uren hardnekkigen strijd konden de Indio's terugegslagen worden. Aan bride zijden vie len een groot aantal dooden en gewonden. Intusschen was een hulptrein met militairen gearriveerd, die door de regeering was ge- fconden. DE VOLKENBOND. Blj de algemeene beschouwingen in de Ver gadering hield gistermiddag de Nederland sche gedelegeerde, jhr. Loudon, een rede, waarin fyij enkele belangrijke punten van de activiteit van den Bond memoreerde. Na de zware debatten is nu ook de juridi srhe rommissie gereed met haar Raadsvoor- stel betreffende de kiesmethode voor de ne- gen losse zetels. OPENING CHRISTELIJKE SCHOOL TE BOEDAPEST. De inwijding van de eerste chrlstelijke la- e school te Boedapest, welke grootendeels door Hollandsch kapitaal is gestcht en welke naar de Nederlandsche prinses Juliana- school genoemd zal worden, vond onder groo te belangstelllng en op plechtige wijze plaats iNamens honderdduizend Gereformeerden uit 'Boedapest werd een telegram van hulde naar fact Nederlandsche Koninklijke Huis gezon- Oud-minister Colijn voerde in de Duitsche taal het woord. Hij betoogde, dat naasten- liefde geen grenzen kent en de Hollanders willen den geest der hervormde kerk overal iyoortplanten. De rede die mejuffrouw Kuyper, de doch- ter van wijlen Abraham Kuyper daama hield In het Hongaarsch werd stormachtg toege- fuicht. De Hongaarsche minister van onderwijs .Oraaf Klebelsberg wees er ten slotte op, hoe deze school door Hollandsche offervaardig- jbeid is tot stand gekomen. VROUWELIJKE AGENTEN IN DUITSCHLAND. In den loop van besprekingen over het probleem van den blanke-slavinnenhandel in de^rae isnlfFn dr. Gertrude Baumer, de Duitsche gedele geerde, die lid is va den Rijksdag en aaviseur bij het ministerie van Binnenlandsche Za- ken verklaard, dat'het uitstekende werk der Britsche vrouweliike politie-agenten in Keu- len grooten indruk had gemaakt op de Duit sche regeering, zoodat deze heeft besloten eveneens vrouwelijke polite-beambten in Duitschland aan te stellen. DE BURGEROORLOG IN CHINA. De Japansche minister van buitenlandsche zaken heeft nadrukkelijk verklaard, dat Ja pan voornemens is in zijh neutrale houding te volharden ofschoon het de vereischte maaretgelen zal nemen om het leven en de belangen der Japanners in gevaar komen te verkeeren. In bevcegde kringen te Londen zijn gerust- stellende berichten betreffende China ontvan- gen. Volgens de laatste telegrammen heeft generaal Jangsen voorgesteld een deputatie naar Isjang te zenden om over het incident van Wanhsien overleg te plegen. De Britsche admiraal, die zich op het oogenblik op de Jangtze bevindt, begeeft zich naar Isjang om de deputatie te ontmoeten. Het tegen de buitenlandsche schepen ge- richte vuur is thans gestaakt. De regeering van Kanton heeft een mede- deeling gezonden aan den waarnemend Brit- schen consul-geeraal, waari zij betoogt, dat de Chineesche politie de rivier en de Britsche werven zal patrouilleeren en bewaken en sto ring van de scheepvaart door posten voor- komen. Met het oog op deze belofte trekken de Britsche marine-autoriteiten, die onlangs handelend optraden om aan het voortdurend schieten door postersbooten een eind te maken en de Britsche werven van posters zuivede, hun kanonneerbooten van de wervev terug. Zij behouden zich echter het recht voor, hun vrijheid van actie te hememen ingeval de Chineezen hun beloften niet nakomen of de onderhandelingen over de boycot niet in af- zienbaren tijd worden hervat. KORTE BERICHTEN. Uit Santiago wordt gemeld dat aldaar in tegenwoordigheid van den president der Chineensehe republiek een internationaal vrouwencongres is geopend, dat door falrijke Europeesche delegaties wordt bijgewoond. Een hevige ontploffing heeft plaats ge had aan boord van het tankschip „Koyo Maru", dat aan de kade ite Yokohama ge- meerd lag. Vier personen werden gedood, vijf vermist en 17 emstig gewond. Twee ernstige boschbanden zijn in de omgeving van Parijs uitgebroken. Meer dan 64 H.A. werden door het vuur vernield in het woud van Fontainebleau, terwijl 20 H.A. verwoest werden in de bosschen van Maisse en Milly in de omgeving van Rambouillet. Volgens de bladen uit Madrid zou Primo de Rivera nu weer niet binnenkorfc naar Philadelphia gaan. Na de gerechtelijke lijkschouwing van de 48 slachtoffers van den bioscoopbrand te Drumcollogher (Ierland) zijn de operateur en de pachter gearresteerd wegens grove na- latigheid en zorgeloosheid. In het Oostzeebad Misdroy is de echt genoote van den bekenden Berlijnschen pro fessor dr. Paul Lensch, den vroegeren hoofd- redacteur van de ..Deutsche Allgemeine Zei- tung" bij het baden verdronken. Volgens de Duitsche bladen heeft de Oostenrijksche minister van handel Schirf het hem toegekende officierskruis van het le- gioen van eer geweigerd De Daily Mirror" die te New York verschijnt, weigert te gelooven, dat de zwem- mer Michel Vierkotter's Kanaalrecord heeft gebroken. Het blad karakteriseert den Franschman als een tweede „Dr. Cook". De sigarenmakers van Havana dreigen met staking. Zij eischen do afschaffing van de door eenige fabrikanten ingevoerde machi nes. welke het productie-proces vergemakke- lijken, wijl zij vreezen dat hierdoor werke loosheid zal ontstaan. MET GROOT VERLOF. Op 22 September a.s. vertrekt het v6or-de- tachement def herhalingslichtingen van de Infanterie (eerste Divisie) weder met groot- verlof. EEN PSYCHOPAATH. Maandag heeft voor de Rotterdamsche rechtbank terecht gestaan de 22-jarige W. v. d. M., zonder beroep en zonder vaste woon- plaats, verdacht van poging tot doodslag subs, mishandeling op 25 Mei, gepleegd te Den Bommel op A. C. v. d. Made. Verdachte zou v. d. Made met een raamgewicht een slag op den schedel gegeven en later nog met een stoel in diens lendlen hebben geduwd. Uit verdachte zelf was geen woord te kr- gen. Ze zeggen het en het zal wel waar zijn, was alles wat hij antwoordde. D. v. Woerkom had verdachte onderzocht en was tot de conclusie gekomen, dat ver dachte psychopaath is, doch wel toereke- ningsvatbaar. Arts G. Kattewinkel had v. d. Made be- handeld en beschreef de verwondingem Getdige A. v. d. Made had op 25 Mei thuis gezeten toen plotssling de deur werd opengeworpen en hij door verdachte, die met beide handen een raamgewicht vasthield1, op het "hoofd werd geslagen. Bij den tweeden slag was getuige bewusteloos geraakt. Toen hij weer bij kwam, had verdachte hem nog met een stoel geslagen. Getuige had den jongen die op den 23aten Mei pa9 uit de gevangenis was geko men in die paar dagen daama eenmaal jezien. De g?lef, die verdachte tegen hem leeft, ligt misschien hierin, dat getuige niet will, dat zijn dochter met dezen jongen gaat.' Verdachte heeft het meisje ook al gedreigd: Ik steek je dood, als je niet met me mee- gaat. Als getuigen werden verder gdhoord de vrouw en de dochter van getuige v. d. Made, die ongeveer als v. d. Made zelf verklaar- den. Verdachte was vloekende iplotseling bin- nengekomen, roepende: Je moet kapot. Hei meisje heeft een klap met een stoel gekre- gen. Verdachte was verder met een stoel in let rond blijven staan, terwijil alien de woon- kamer uitgingen. Verdachte had wel ge- tracht met het meisje verkeering te krijgen, maar ze moest hem niet hebben. De rijksveldwachter O. M. Tiggelman lad verdachte aangehonden. W'ij houdea een zeer ultgebreide sorteeflng TABELLARBSCHE BOEKEN, vanaf tot 52 kolommen. L. FRANKENBERG, ALKMAAR Het O. M., waargenomen door mr. J. G HoLsteyn, kan niet anders aanoemen, dan dat verdachte de bedoeling heeft gehad, v. d. Made te dooden. Het is doodjammer, dat de Psychopatenwet nog niet in werking is, ver dachte hoort thuis in een psychopateninrich ting. Gehoord het adlvies van den psychiater, acht het O. M. een straf gewenscht, waar- door verdachte voor geruimen tijd uit de maatschappij verwijderd blijft. Eisch: 5 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. W. v. Elden, meende dat van poging tot doodslag niet gesproken kan worden. De ravage in de kamer aange- richt, wijst er op, dat de jongen in blinde drift, die opgewekt was door liefdeswrok, heeft gehandeld. Pleiter betwijfelt of die geeischt straf, die toch een straf is bij gebrek aan beter, de ge eigende straf is voor dezen jongen. Hij dringt aan op clementie. EEN TWAALFTAL MESSTEKEN TOEGEBRACHT. Vader en zoon R., arbeiders te Gastel, bei den gedetineerd, stonden voor de rechtbank te Breda terecht, omdat zij hun zwager en oom, C. D., op 3 Aug. j.l., bij een vechtpartij, zoodanig met messen hebben gestoken, dat deze ernstig werd gewond. Een wachtmeester der marechaussee, als getuige gehoord, deelde mede, dat hij bij het slac'htoffer een 12-tal messte'ken had gecon stateerd in armen, hals en hoofd; de getrof fene staat nu juist niet als het gunstigste he bekend van deze vechtlustige familie. Getuige Marie J., de vrouw van den ge- wonde, had gezien, hoe haar man klop kreeg Zij deed een omstandig verhaal van hetgeen zij gezien heeft. Oom en neef hadden ieder een mes in de hand, waarmede zij haar man bewerkten. Het slachtoffer, als getuige gehoord, stel de zich civiele partij en vroeg schadevergoe- ding voor de dagen, dat hij niet kon werken. Vader ud bekende zijn optreden; D. was onder bedreiging op den jongen R. toe ge sprongen, waarom de vader zoo woedenci werd, dat hij met z'n geopend mes toe- sprong. Hij had niet de bedoeling zijn zwa ger te dooden, doch hij had zich in zijn woe de laten gaan. De jeugdige R. verklaarde In ongeveer ge- lijken geest; hij had zich verweerd, zag zijn vader in gevecht met z'n oom, zag messen glinsteren en kwam zijn vader te hulp. De off. van Justitie achtte het ten laste ge- legde bewezen, nam aan dat het niet de 1 doeling was D. te dooden, doch wel om hem zwaar lichamelijk letsel toe tt brengen. Voor dergelijk optreden was geen aanleiding, al kunnen voor den vader verzachtende omstan- digheden gelden. Tegen den vader werd ge- requireerd een gevangenisstraf van 8 maan- den, tegen den zoon 1 jaar en 6 maanden, De verdedigers beplei+ten clementie. Uitspraak over 14 dagen. J BOM-ONTPLOFFING. Op 15 Augustus j.l. orttplofte, naar het Hbla. meldt, een bom in Gang Semtjonff te Batavia, waardoor twee inlanders gedood werden. Deze personen waren zelf bezig, de bom te vervaardigen uit buskruit en andere bestanddeelen, waarmede gewoonlijk vuur- werkbommen worden gemaakt. Dynamiet werd in de overblijfselen niet aangetroffen De slag was zoo hevig, dat niet alleen de vcrvaardigers gedood werden, doch ook het dak van het huis moet zijn vernield. Nader wordt gemeld: Gebleken is, dat beide slachtoffers lid zijn der P. K. I. Bewij- zen van lidmaatschap zijn bij hen thuis ge- vonden. De autoriteiten zijn zeer gesloten, aange- zien net onderzoek nog in vollen gang is. HET BEHOUD VAN ONZE BOSSCHEN EN LANDGOEDEREN. Eene drufebezochte vergadering, te Am sterdam is belegd door den Toeristenbond van Nederland, den A. N. W. B. en de Ver- eeniging tot behoud van Natuurmonumen- ten. Met algemeene stemmen heeft men twee moties aangenomen, in een waarvan er bij regeering en volksvertegenwoordiging op wordt aangedrongen met spoed maatregelen te nemen die de oorzaken van de ontluistering van Nederland kunnen tegengaan, en een tweede waarbij eene studie- en propaganda- commissie in het leven wordt geroepen. UIT HET BAKKERSBEDRIJF. De bondsraad van den Alg. Nederl. Bond van arbeiders(sters) in het babkers-, choco- lade- en suikerbewerkers'bedrijf heeft onlangs uitvoerige besprekingen gewijd aan het pas verschenen wetsontwerp inzake de toetreding tot bet ontwerp-verdrag van Geneve betref fende nachtarbeid in babkerijen. De vergadering nam een motie aan, waar in zij toejuichende de indiening van het wets ontwerp, kennisgenomen hebbende echter van de memorie van toelichting, die verge- zeld gaat met dat ontwerp, waarin o.m. tot voorwaarde wordt gesteld, den bakkerspa- troons voorarbeid toe te staan, als d. mee- ning uitsprak dat de arbeid van patroons op tijden, dat het den gezellen verbeden is, te werken, uit den booze is, en bovendien de, door den minister gestelde voorwaarde vol- strekt onnoodig acht. SERUM TOT BESTRIJDING VAN HET MOND- EN KLAUWZEER. Op vragen van het lid van de Tweede Kamer, den heer Weitkamp betreffende koste- looze beschikbaarstelling dan wel tegen verminderden prijs van het serum tot bestrij- ding van het mond- en klauwzeer, heeft de minister van binnenlandsche zaken en land- bouw geantwoord: Het is den ondergeteekende bekend, dat meermalen de wensch te kennen is gegeven, om het hoog-immuun8erum der Rijksserunrin- richting tegen lageren prijs dan den huidigen ter beschikking te stellen. Tot dusver is steeds het standpunt ingenomen, dat het serum tegen den kostenden prijs diende ver- strekt te worden. Nu echter in den laatsten tijd de ziekte een meer energieke bestrijding vordert, is over- leg met den minister van financien geopend om, zoolang de toestand niet aanmerkelijk verbetert, den prijs te verlagen. Tegen kostelooze beschikbaarstelling be- sfaan ovenvegen'de bezwaren, veoreerst tiff hoofde van de capaciteit der seruminrichting en voorts omdat het gevaar niet denkbeeldig is, dat zulks aanleiding zou kunnen geven tot ondoelmatige toepassing, waardoor de resultaten in geenen deele zullen beantwoor- den aan de verwachtingen, wat weer tot ge- volg zal hebben, dat het serum in discredaet kan komen. Het ligt noohthans in de bedoeling van den ondergeteekende, de seruminspuitingen, indien de omstandigheden daartoe aanlei ding geven, door den veeartsenijkundigen dienst te doen toepassen bij de maatregelen tot bestrijding der ziekte. Uiteraardkomen de kosten hiervoor voor rekening van den Staat. Overigens hoede men zich voor te hooge verwachtingen ten aanzien van den duur der immUniteit bij de voorbehoedende en ting; deze toch mag niet langer dan op 10 dagen gesteld worden. ERNSTIGE KOELIEMISHAN- DELINGEN. Naar de „Sum. Post" verneemt, versche nen eenigen tijd geleden voor den hulp-offi- cier van justitie te Tandjong Balei drie con- tractkoelies, die gedorst waren van de onder Japansch beheer staande onderneming Poe- lau Mandi, in het Asahansche. Zij vertelden weggeloopen te zijn wegens mishandeling. Vroeger waren zij ook al eens gedorst en na hun terugkomst op de kebon werden zij in een kamer opgesloten, terwijl zij bovendien on- dre streng toezicht gesteld werden. Een en ander vestigde het vermoeden, dat de toestand op die onderneming wel eens niet geheel en al in den haak zou kunnen zijn, en dat er mogelijk meer koeliemishandelingen konden hebben plaats gehad. In verband daarmede gelastte de officier van justitie een nader onderzoek en voor zoover dit thans is gevorderd zou daaruit gebleken zijn, dat op bedoelde onderneming een reeks min of meer ernstige gevaJlen van mishandeling zijn voorgekomen. Ernstige ongereehtigdheden. Het onderzoek heeft thans reeds zooveel aan het licht gebracht meldde hetzelfde blad twee dagen later dat tegen den wd. beheerder der onderneming, een Japanner, door den officier van justitie rechtsingang met instructie met bevel tot gevangenneming werd verleend. Deze Japanner werd gevankelijk van Ki- saran naar Medan overgebracht en opgeno- men in 's lands gevangenis. Hij wordt be- schuldigd van talrijke strafbare feiten, be staande uit het op meerdere wijze mishande- len en wederrechtelijk gedurende langen tijd opsluiten van contractanten. Uit Tandjong Balei vernam het blad nog, dat de gearresteerde, voor zoover reeds vast- staat, mogelijk komt er nog meer aan 't licht gedroste koelies niet naar den land- rechter heeft opgezonden, doch zelf tuchtig- de of liet tuchtigen en ze dan in een apart ge- vangenenlokaal opsloot. Ook werden dte con tractanten gedwongen zich geheel uit te klee- den en dan zich zelf met dierenafval in te smeren en dit in den mond te nemen. NA DEN WATER5NOOD. Op vragen van het lid van de Tw'eede Ka mer den heer Bulten: 1. Is het aan de regeering bekend, dat in de door de overstrooming geteisterde landstreek van „Maas en Waal": a. de noodwoningen niet geschikt zijn voor bewoning in den winter; b. de heropbouw, niettegenstaande de goe- de werkzaamheid van het Algemeen Waters- nood Comite, met name in de gemeenten Wa- mel, Apipeltern en Dreumel, voor den a.s. winter vermoedelijk niet gereed zal zijn, welke omstandigheid in verband met die onder a genoemd, aan bewoners van noodwoningen zorgen baart; c. het Algemeen Watersnood Comite niet over voldoende gelden schijnt te beschikken om bij dien heropbouw rekening te kunnen houden met zoodanige inrichting der wonin- gen, dat de kleine man daarbij ook gelegen- heid voor stalling van eenig vee heeft? 2. Is de regeering bereid te bevorderen: a. dat de heropbouw voor den a.s. winter zal zijn tot stand gekomen; b. dat bij de inrichting der te bouwen wo- ningen voor de niet bemiddelde tfoerenbevol- king wel rekening kan worden gehouden voor de stalling van eenig vee, bijv. door het verstrekken van een rentelooze in jaarlijksche termijnen af te lossen, hypotheek? heeft de minister van financien, voorzitter van den raad van ministers geantwoord: Het antwoord op de eerste vraag luidt be- vestigend. In antwoord op de tweede vraag kan wor den medegedeeld, dat naar aanleiding van een in den loop van deze maand ingekomen schrrjven van het Algemeen Watersnood- Comite de zaak in onderzoek is. De herop bouw gaat inmiddels zijn gang. DE KATH. RAADSFRACTIE EN DE WETHOUDERSPENSIOENEN. Naar wij vernemen zegt het Noord-Holl. Dagblad wenscht ook onze Raadsfractie n-iet, aat het vcorstei iazalce de wethouders- ]>ensioenen nu Donderdag reeds in den Raad ijehandeld zal worden. Zij wenscht tijd voor rijper beraad en wil liierover in haar kiesvereeniging nog eenige meeningen vernemen. (Het lijkt ons niet te gewaagd te voorspeL len, dat het voorstel van de agenda verdwij- nen zal, om er niet meer op teru Red. NED. te komen. km. Crt.) VER. VOOH HUISVROUWEN. AFD. ALKMAAR. Het bestuur vestigt voor de leden even de aandacht op de ledenvergadering, die aan de demonstraties vooraf zal gaan. Tot haar spijt kon dit niet meer in het eigen maandblad vermeld worden. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie. OPERA-AVOND. Op Donderdag 16 September (morgen), des avonds 8 uur precies, zal er onder Ieiding van Jules Moes, den bekenden operazanger, een opera-avond gegeven worden. Opgevoerd zullen worden „Cavalleria" van Pietro Mascagni en „Paljas" van R. Leonca vallo. Alle fragmen ten uit bovengenoemde opera's 0.60- Gele kt Kep 10.45- f 0.95, f 2.30, heimen N'OC 1680 zen Blauwi b»onen Zilvern If 1.80 Gele N f. 1.60 f 1.40, f 1.80, 7800 V K.G., per 10 f 10.41 ,PUE ging B Aar< KG.), (15 K. zak (1 Bloeml kool 0.25 ICO kr Uien Beurre 0.15- Williai tot/.I per 10 Maag< Vienne WA Drie booner f 3.60 Witte Uien c Aarda K.G.1 Uien, boonei ZW Omsti nen iNoten Uien Tros Seign f -4.3 i III Triun fS 71 fi lm tot zich bezserd hebben ^ebruik dan dadelijk zullen gezongen en gespeeld wprden. Mede- werkenden zijn: Mevr. M. Bouwmeester, mej. Gusta Scheepmaker, Jules Moes en Ed. v. d. Ploeg. Aan het klavier kapelmcester H. Kreeft. De Delftsche Crt. van 16 Aug. schrijft o. a.: Mevr. Bouwmeester met haar licht gekleur- de sopraan, zong dezen avond bijzonder so*, pel en zuiver. Mej. Gusta Scheepmaker be- schikt over een omvangrijk geluid van robus- te kracht. Ed. v. d. Ploeg had verrassend mooie oogenblikkea. Vooral in den proloog van Paljas. En laest not least Jules Moes, die een zeer gevoelige waarde in zijn stem legde, terwijl zijn dictie den ras-artist in hem verried. Nogmaals, dezen avond werd een su«, ces. Het hartelijk applaus was wel verdiend. Alkm. Crt. van 26 Juni (Concert in mu- ziektuin) Het publiek werd in geestdrift gebracht door de manier, waarop de nummers werden uitgevoerd. Het succes was steeds stijgend voor alle-artisten en na de pauze weerklonk reeds applaus bij 't opkomen. Voorts verzocht men ons mede te deelen, dat de voorstelling precies om 8 uur aan- vangt. NIEUWE NAAIMACHINES. In ons nummer van gister maakten wij mel ding van de nieuwe naaimachiuezaak van den heer Stappers, Houttil. Wij schreven, dat in genoemde zaak uitslui- tend „Velo"-naajmachines verkocht werden. Dit moet zijn „Vesta"-naaimachines. EEN KOOK-CURSUS. Op verzoek van verschillende zijden zal ook dit najaar door 't Warenhuis weer een Algoma-kookcursus georganiseerd worden, zooals deze reeds meerdere malen tot groote tevredenheid van de cursisten voor de kden der Ned. Ver. voor Huisvrouwen afd. Alk- maar werd gehouden. Aan dezen cursus ,te houden van 27 Sep tember tot en met 1 October a.s., kan echter ditmaal door alle belangstellenden worden deelgenomen tegen de condities in de an- nonce vermeld. Op dezen cursus worden door een be- kwaam kok als leider een groote verscheiden- heid van gerechten op de meest smakelijke en cconomische wijze toebereid met behulp van de nieuwste keukengereedsehappen. Gedurende de toebereiding der spijzen worden door den leider van den cursus de re- cepten verstrekt en ook alle mogelijke inlich- tingen gegeven betreffende de klaargemaakte spijzeu en de bereiding van alle andere ge rechten. Deze cursus is van groote practische waar de zoowel voor ervaren als adspirant huis vrouwen en stelt een ieder in de gelegenheid kennis te maken met de nieuwste uitvindin- gen op kookunstgebied. Nadere inlichtingen worden gaarne door't Warenhuis verstrekt. CATECHISATIES Ds. DEETMAN. Belangstellenden worden opmerkzaam ge maakt op de in dit blad voorkomende adver tentie betreffende de catechisatics van ds. Deetman. LICHT OP! Hedcnavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 7.55 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. CORRESPONDENTS. Inzender te Heiloo. Vandaag kan uw stuk er niet in. Wij zullen het, zoo eenigszins mogelijk, morgen plaatsen. Red. Alkm. Crt. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Pkter Jacob, z. van Jan Borst en Egretha Guurdina Aafje Grcot. Hermanus Bene- dictus, z. van Hermanus Johannes Wesse- ling en Elisabeth Johanna van den Idsert. OVERLEDEN: Albert de Jong, 52 jaar, gehuwd met Dirk- je van der Vegt. Abraham Borst, 82 jaar, weduwnaar van Naatie Frans. Ate Sap, 86 jaar, gehuwd met Geertruida Wilhelmina Mann. Anna te Buck, 64 jaar, gehuwd met Jacobus Cornells Kaandorp. Mana van Velzen, 48 jaar, gehuwd met Willem Scher- mer, overl. te Castricum. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Gioentenveiling), 14 September. 33500 stuks Bloemkool le soort 5—/ 12.30, 2e soort 0.40—/ 1.20 per 100 st., 1000 bos Wortelen 3 per 100 bos, 2000 K.G. Worte- len 1.70—/ 2.60, 70.000 K.G. Roode kool le soort 0.40—/ 2.50, 35000 K.G'. Gele kool le soort 0.20—/ 1.70, 107.000 K.G. Witte kool (vroege) 0.40—/ 0.90, 10.000 K.G. Uien: Uien 2.80—/ 3.10, Dridlingen' 1.60—/ 1.90, Nep 5.10—/ 6, 1200 K.G Slaboonen 2.10—/ 4.70 200 K.G. Ramme- nas 1, 14300 K.G. Aardappelen: Sohotsche muizen 3.50—/ 4.30, Due of York 3.40, Blauwe 3 204, Eigenheimers 2.20, Drielingen 2.30—/ 4 per 100 K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 236 Vette kalveren, le kw. f 1.08f 1.15 per K.G.; 2e kw. f 0.96— f 1.06 levend; 3e kw. 0.80f 0.92 gewicht, een enkel kalf hooge noteering; 43 Nuchtere kalveren 12 tot 16 per stuk; 617 Varkens, H®11. le kw. f 0.900.92 p. K.G.; Overz. en Gelder- sche, le kw. 0.90— f 0.92 slachtgewicht; mindere soorten f 88—f 91: Vette Varkens f 86-/ 89. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 15 Sept. Aanvoer 4 la- dingen zijnde 2370 H.L. Prijzen onveranderd BOVENKARSPEL „De Tuinbouw", 14 Sept. 1926. Heden besteedde men voor: Bloemkool I 5.10—/ 10.30, II 2— 4.10, III 0.75—/ 2.50, Roode kool AAN DE S PITS •.TKPr KAiuuMQnr

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2