Alkmaarsche Gourant Geldkoniugen. FEUILIETON. Woensdag 15 September Ko. 817 1926 Hindtrd Acht en Twintigste Jaargang. Rechtszaken VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 13 September. HONNEUR DE DAME, eerst uitgeroepen verdachte was mej. Elisabeth Wilhehnina K., die niet verschenen bleek te zijn en aan wie was ten laste ge- jegd beleediging van een marineschepeling te Helder, den korporaal Hofmeester Blins, welk feit is gepleegd op 9 Juli. De oorzaak van die minder vriendschappelijke relatie ,was een hond van de dame in kwestie, die het dochtertje van den korporaal Hofmeester had gebeten. Eisch f 15 boete of 15 dagen bechtenis. Vonnis 10 boete of 10 dagen hechtenis.- HONDENBELASTING. De niet aanwezige verdachte Jan Willem L. te Enikhuizen heeft verzuimd zijn staats- burgerlij'ke verplichtingen te vervuHen met betrekking tot de hondenbelasting. Eisch AjlO boete of 10 dagen hechtenis. Vonnis jf 7 boete of 7 dagen hechtenis. Daarop volgde Jan K., overtrading als voren Eisch 2 X f 10 boete of 2 X 10 dagen hechtenis. Vonnis 2 X 7 boete of 2 X 7 dagen hechtenis. Daarna volgde Jan de V., eveneens niet verschenen. Zaak als de vorige. Eisch en von nis als voren. MISHANDELING. De 23-jarige scheepmaker Hendrik W. nit Zuid-Scharwoude heeft zich in den nacht van 27 op 28 Juli in den herberg van Wester al- daar, schuldig gemaakt aan mishandeling van C. Duin te Bergen. De twist ontstond, omdat het bier van Duin door verdachte werd omgegooid. De scheepmaker in woede ontstoken, ontkende dit en sloeg Duin met het bierglas zoo hard- handig op het hoofd, dat deze door dien slag niet onbelangrijk en bloedend werd ver- wond. Duin leverde een #ota in van de ge- leden schade ten bedrage van f 33.67 voor geneeskundige behandeling en arbeidstijd- verzuini. Duin zeide, dat verdachte het bier heeft omgegooid voor zoover hij het kon bekijken. De politierechter merkte op, dat getuige geen gunstigen indruk maakt. Het leek er veel op, dat hij stond te draaien. De officer achtte het een ernstig feit en vorderde f 50 boete of 50 dagen hechtenis. Vonnis f 25 boete of 25 dagen hechtenis met toewijzing civiele actie tot een bedrag van 13.11. WEDERSPANNIGHEID. De 22-jarige landarbeider Joh. Corn, de H. uit Lagedijk, gem. Wervershoof, heeft zich in den nacht van 25 op 26 Juni ter ge- legenheid van de kermis te Westwoud, met geweld verzet tegen de surveilleerende rijksveldwachters, die hem uit het lokaal van den heer Dol wilden verwijderen wegens overtreding van het siuitingsuur. Verdachte is herhaaldelijk aangezegd, dat hij zich moest verwijderen. Eisch f 40 boete of 40 dagen hechtenis. Vonnis na behahdeling der volgende zaak. IETS IN DIENZELFDEN GEEST. fn dezen zelfden kermisnacht, als sprr.ke is in de vorige zaak, heeft ook de volgende ver dachte Jacob v. d. G. van Wervershoof zich aan heftig verzet tegen den rijksveldwachter Laagland schuldig gemaakt. Verdachte ont kende het opzet te hebben gehad, zich te ver- zetten, doch hij bemoeide zich met de uiit- Rtting van zijn vriend, de verdachte uit de vorige zaak. Het was hem te doen, zijn kame- raad mee te krijgen. Verdachte staat gunstig bekend, behalve bij feestelijke gelegenheden. Door den officier werd gevorderd 40 boete of 40 dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde daarop ieder der verdachten tot 30 boete of 30 dagen hechtenis. DIERENMISHANDELIUG. De niet aanwezige verdachte Rijer D. te Texel heeft op 29 Juni op pijnlijke wijze een sehaap tot rust willen brengen, to' welke rustkuur hij een schop heeft geberigd. De rijksveldwachter heeft deze minder humane wijze van rust brengen opgemerkt en pro- ces-verbaal opgemaakt. De verdachte staat in dit opzicht niet al te gunstig bekend. Oeautoriseerde vertaling naar het Engelsch van F. Philips Oppenheim door W. M D. SpiesVan der Linden. A6) „Je zult je herinenren, dat ik toen nergrrs over wilde redeneeren. Ik vertelde je, dat ik je den volgenden morgen zou komen halen en ik zei je, wat ik van plan was mee te jbrengen. Toen ik aan je pension kwam, was J"t weg. Je liet taal noch teeken achter. Ik :an niet zeggen, dat je me aardig behandel de." ,,'t Was niet aardig," gaf ze toe. „Maar je hebt't me vergeven." Hij knikte. „Natuurlijk. Wal, een paar avonden later zie ik je dineeren met een man, dien ik opper- vlakkig ken, een intelligente kerel, ontegen- zeglijk een man van de wereuld. Je bent al- leen met hem. Ik volg je naar huis, naar Coniston Mansions. Daarna was ik in dubio wat ik doen zou, me dronken drinken of een bad in de Theems nemen. Metteidaad ben ik naar huis en naar bed gegaan." „Dat was heel verstandig van je, murmel- de zij. „Den volgenden avond," ging hij verder, .,dineerde je weer met denzelfden man, al leen dezen keer ging hij niet met je terug naar Coniston Mansions. Ik wel en voor ik van je wegging, had je me beloofd mijn vrouw te worden. Ik mocht je geen vragen doen en ik deed ze niet. Ik weet nu even wei- nig van je als op de boot. Ik weet, dat die man, Norris Vine, appartementen heeft op eakele meters afstand van de jouwe en in 't Eisch f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Vonnis conform eisch. WEDERSPANNIGHEID. De eveneens niet verschenen verdachte Theodoras E. te Ursem heeft zich met geweld verzet op 4 Juni, des avonds kwart over tien tegen den brigadier Witvliet. Verdachte verstoorde in kennelijken staat de openbare orde. Het verzet was nogal niet zoo ernstig. Geeischt werd f 20 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis f 15 boete of 15 dagen hechtenis. EENVOUDIGE BELEEDIGING. De 30-jarige veehouder Willem Sm., gedo- micilieerd te Ursem, heeft op 25 Juni een paar heeren, die in de woning van zijn vader kwamen met een lijst tot steun voor een neutraai ziekenhuis, minder aangenaam be- jegend. Een hunner heeft verdachte beleedi- gende woorden toegevoegd'. Verdachte ont kende de beleedigende woorden in de dag- vaarding genoemd, te hebben geuit. Hij was uit zijn humeur omdat de heeren zoo laat kwamen. Het was al na negen uur. Hij maakte de heer W. Strooper, die de lijst presenteerde, o.m. uit voor afzetter, die te hooge rekeningen uitschreef voor diaconie en de kerk. De papa van verdachte is ouderiing. Verdachte is reeds vroeger veroordeeld wegens beleediging van den burgemeester tot f 75 boete. Eisch 40 boete of 40 dagen hechtenis. Vonnis 20 boete of 20 dagen hechtenis. NOG MEER EENV. BELEEDIGING. De 28-jarige Willem v. L. heeft op 20 Juni rnej. Anna Groot, als getuige aanwezig, eenige beleedigende woorden toegevoegd, welk feit is gepleegd te Nibbixwoud. Ver dachte schijnt zich kwaad gemaakt te hebben over een lepeltjes-kwestie. Verdachte heeft vroeger met Anna verkeerd en hij wilde na beeindiging van die relatie de helft van een stel lepeltjes, dat zij te samen, toen't nog dik „an" was, hadden gewonuen. Geeischt werd f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Vonnis conform. Verdachte staat gunstig bekend. Betaling a contant. MISHANDELING GEDURENDE DE STAKING. De transportarbeider Jacob G. te Zuid- Scharwoude stond terecht omdat hij op 3 Augustus den getuige Slot heeft mishandeld. Verdachte wilde Slot spreken en greep naar hem om hem' tegen te houden. Slot reed op een fiets en had zoo'n vaart, dat hij tegen een hek aan reed en omver viel. De heer Slot wenscht een curele actie in te stellen ten be drage van 33 wegens gemaakte onkosten voor geneeskundige hulp. Getuige kreeg een duw dat hij van de fiets vloog en een bloe- dende wond aan de hand kreeg. Verdachte heeft gelijktijdig met zekeren Hannes O. geduwd, doch Hannes had als aandeel duwkracht wel 60 pCt. op zijn Toke ning. Verdachte ontkende naar Slot te hebben gegrepen, maar hij heeft geen duw gegeyen. De getuige Jan Koeman heeft ook giste- ren bij de brag te Zuid-Scharwoude en ge- zien, dat Jacob G. en Hannes O. Slot beet- grepen, waardoor de fiets in de richting van Set hek kantelde. De officier achtte het ten laste gelegde overtuigend bewezen en vorderde 25 boete of 25 dagen hechtenis. Verdachte werd voorts veroordeeld tot 14 dagen met 1 jaar proeftijd en toewijzing der civiele vordering. NOG MEER STAKINGSMOEILIJKHEDEN. Terzake vernieling, gepleegd gedurende de Langedijker stakingsdagen, stonden terecht de transportarbeiders H. O., A. K. en D. B., alien te Zuid-Scharwoude. Verdachten waren op de schuit van de getuige Eilander en zouden daar eenige bal- dadigheden hebben uitgehaald. Zoo zou Hendrik O. een ruitje in de schuit hebben vernield. Hendrik O. beweerde, dat Eilander het zelf heeft gedaan. Hij stak er een ijzeren pen doorheen. Verdachte Albert K. beweerde er niet bij geweest te zijn. Diik B. zeide, dat hij alleen het laatste be- drijf heeft meegemaakt. Op verzoek van Albert K. zal nog gehoord worden zekere Herman B. Getuige Eilander was een werkwillige en heeft van verschillende stakers last gehad. Getuige bewoond een woonsdhip. Deze ge tuige beweerde, dat verdachte Albert K. er wel degelijik bij was. Er zijn behalve het ruitje nog twee stokken vernield. Hendrik O. zelfde gebouW, maar ik doe geen vragen. Ik vind, dat je moet erkennen, dat ik me niet schuldig maak aan wat ook maar in de ver- ste verte lijkt op misplaatste nieuwsgierig- heid. Ik stelde er me tevreden mee, dat ik het liefste meisje veroverd had, dat ik ooit had gezien." Zij drukte zijn hand en zuchtte: „Guy, je bent een schat," zeide zij. „Het is volkomen voor me," ging hij ver der, „dat je bent, wat je bent. Dat is ook nu nog voldoende voor me. Het lastige is dat het niet voldoende zal zijn voor iedereen. Dat kan je zelf toch wel inzien, beveling, is 't niet?" Virginia trok zich wat terug. Hij meende, dat de hand die nog in de zijne rustte, kou- der werd. „Ik geloof't wel," zei ze zacht. „Ik ben blij, dat je't inziet," zei Guy ern stig. „Luister nu eens, Virginia. Je zag, waar mijn tante heen wilde. Er is geen twijfel aan, of ze heeft van haar standpunt gelijk. Ik vraag me af, of't onder deze omstandig- heden met beter zou zijn" hij aarzelde en bleef haar een oogenblik aankijken, „beter zou zijn je begrijpt, wat ik bedoel, doe je niet?" „Ik weet 't niet zeker," zei ze. „Ik wilde liever, dat je't me zei." Hij keek haar verbaasd aan. „En ik dacht, dat ik dat nu juist gedaan had," verklaarde hij. „Wat ik bedoel is, dat het op stuk van zaken, al zou ik voor mezelf geen enkele vraag doen, misschien wel beter voor je zou zijn, als je mijn tante vertelt, wat ze weten wil. 't Zou alles zooveel mak- kelijker maken." „Ik geloof, dat je gelijk hebt," zei Virginia zacht. Guy boog zich over haar heen en kuste haar. I heeft met zijn hand in het ruit van de deur gegrepen. Zijn hand bloedde. De getuige Eiland noemde Albert KJaap K. De boerenknecht Adema heeft Hendrik O. met een vaarboom op de deur zien slaan. Hij heeft Albert K. met een met een vaar boom zien slaan. De getuige a decharge van Albert K., de transportarbeider Herman Bunders, ver klaarde dat Albert K. met hem heeft gewan- deld, ook dat hij met zijn vrouw heeft ge- wandeld, is terug gekomen en met zekeren G. v. d. Oord, een motorschipper, heeft staan praten. Getuige bevestigde een en ander. Nog een getuige, de motorschipper G. v. d. Oord, werd gehoord. K. is er niet bij geweest, zeide deze. De officier vorderde voor Dirk B. vrij- spraak en tegen O. en K. ieder 25 boete of 25 dagen hechtenis. De politierechter verwees deze zaak naar de voile rechtbank. MISHANDELING GEDURENDE DE STAKING. Ter zake dit feit stond terecht de trans portarbeider Adriaan de B., die op 9 Juli den getuige W. Wagenaar heeft geslagen, welk feit is gebeurd in het stakers koffiehuis van Jan de Boer. Verdachte zeide te hebben gemeend, dat Wagenaar hem uit Iachte. Hij is toen op Wagenaar afgegaan en weet nu niet meer wat er gebeurd is. Hij was erg overspannen Wagenaar zeide, van verdachte een slag op het hoofd te hebben ontvangen, waarom was hem niet duidelijk. Gevorderd werd 25 boete of subsidiair 25 dagen hechtenis. De B. werd veroordeeld tot 1 maand ge- vangenisstraf voorwaardelijk met 1 jaar proeftijd. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Zitting van 14 September. Anth. de J., zondier vaste woonplaats, ge- detineerd misdrijf art.247 Wetboek van strafrecht. 3 maanden gevangenisstraf voor waardelijk met 3 proefjaren. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Zitting van 14 September. BEDREIGING MET DOODSLAG OF RUWE MISHANDELING. De welbekende 33-jarige los werkman Pie- ter Corn. S. te Helder, thans gedetineerd, stond terecht als verdacht van bedreiging met doodslag of ruwe mishandeling, gepleegd op 7 Januari 1926. De getuige M. A. van Leeuwen een 23-ja- rig jongmensch, zat op dien datum met zijn broeder Adriaan in hun woning te Helder, bij welke gelegenheid verdachte voor de deur van de woning verscheen, gewapend met een raaf, hem presenteerend met dit voorwerp em de hersens in te slaan, waarbij hij om zijn bedreiging kracht»bij te zetten, met de graaf rondzwaaide, zoodat deze met geweld tegen de deur aankwam. Door den slag ontstond een indruk in de getroffen deur. Dit en de getuige deden de deur dicht. Verdachte S. ontkende. Hij is wel aan de deur geweest. Volgens verdachte is de broer van getuige omgekocht door de politie om met S. diefstal te plegen. Daarvoor heeft van L. een belooning genoten. Daarover kwam verdachte spreken. Hij heeft alleen gezegd tegen M. A. v. Leeuwen, toen deze beweerde dat zijn broer niet thuis was: Tart me niet of ik zal je een klap voor je kop geven, maar het was niet zijn bedoeling dit met de graaf te doen. Op verzoek van mr. Muller demon- streerde getuige v. Leeuwen, hoe verdachte met de schop manoeuvreerde. Mr. Reseveur, die ter vervanging van mr. H. P. M. Kraakman verdachte verdedigde, richtte tot getuige eenige vragen omtrent de ze aangelegenheid. De arbeider Jacobus v. Leeuwen, vader van vorige getuige, stond in de voorkamer en heeft gehoord dat verdachte vroeg aan Ma- rinus: is je broer thuis, dan zal ik zijn kop van zijn romp slaan. Even later zeide S.: ik zal jou ook je hersens inslaan. Hij heeft een blinkend voorwerp zien bewegen in de deur- richting. Hij hoorde een bons en zeide tegen zijn vrouw: Hij trapt zeker de deur in. Hij heeft in de deur een indruk gezien, waarin de schop pastte. Getuige Corn. Kansen heeft het standi bijgewoond en gezien dat verdachte met de schop heeft gedreigd en sloeg in de richting van de deur. De ambtenaar van het O. M. heeft ver dachte verschillende faciliteiten verleend, maar het is gebleken dat het boter aan de galg was. Hij heeft zich trotsch zijn mooie beloften toch weer vergrepen en zit thans in voorarrest inzake diefstal, welke zaak over eenige weken behandeld zal worden. De officier is overtuigd van de schuld van verdachte en vorderde tegen hem 3 maanden gevangenisstraf. Mr. Reseveur achtte het moeilijk iets in 't voordeel te zeggen van dezen verdachte, die bij politie en justitie niet gunstig bekend staat. Pleiter wees er achter op, dat deze zaak het gevolg is van een zeer lakenswaardige handeling van Jacobus van L., die hem meer- malen aanspoorde om diefstal te plegen en toen verdachte daar eindelijk op inging, heeft v. L. de politie gewaarschuwd eg werd ver dachte op heeterdaad betrapt. Hij heeft toen een zware straf ondergaan. Voorts ging pleiter het verslag van de zaak nog eens na en kwam dan tot de con- clusie, dat verdachte het niet zoo ernstig had gemeend met zijn bedreigingen. Het is denke- lijk meer bravour geweest bij verdachte Pleiter noemde het een opgeblazen zaak en achtte het overtuigende bewijs niet geleverd, waarop hij eindigde met vrijspraak. subsi diair clementie voor verdachte verzocht. VERDUISTERING. Voortgezet werd de zaak tegen den han- delsreiziger G. J. G. die verdacht werd van verduistering. De officier kwam niet terug op ziin eisch 3 maanden gevangenisstraf, welke eisch hij betreurde, doch waarbij hij wenschte te per- sisteeren, na hetgeen hem van verdachte na- der is bekend geworden. HOOGER BEROEP KANTONGERECHT Het presidium werd overgenomen door mr. v. Beusekom. De zaak betrof Weijert Wdie op deFriesche brag op 23 Januari met een vrachtauto een kostbaren Duitschen herders- hond heeft overreden, welk dier eenige oogen- blikken later aan de gevolgen is gestorven. De verantwoordelijke chauffeur is Weijert W., doch de autobestuurder was een jongen, die daarvoor van den chauffeur permissie had gekregen. Deze is door den kantonrech- ter veroordeeld. De heer P. v.d. Horst heeft gezien dat de hond van den heer Harteveld is aangereden. De auto, een bakkerskar, reed vermoedelijk 35 K.M. Voorts werd nog gehoord de heer Baten- burg, die een overeenkomstige verklaring af- legde. De thans 18-jarige bakkersknecht R. Bol zat op dat moment achter het stuur. Hij had geen rijbewijs. Weijert W. zat naast hem Getuige reed 35 K.M. gewoon, zeide hij. Hij had den hond op de brug gezien en bemerkte de aanrijding. Dit kwam, doordat de hond van rechts naar links overstak. De officier vorderde bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. - ALS VOREN. In hooger beroep stond terecht de Sakker I. B. P., destijds door den kantonrechter te Helder vrijgesproken, ter zake overtreding van de bakkeswet. De politie-agent Tj Ste'.- ling had proces-verbaal opgemaakt, wegens aflevering van versch brood voor het gestelde uur. Het was kwart vo6r tien uur, dat hij een vrouw uit den winkel zag komen met een versch gebakken brood onder den arm. De vrouw van opposant werd gehoord als getuige en verklaarde onder eede, dat zij op den bewusten datum aan een vrouw een versch brood heeft verkocht. Aangezien zich geen nieuwe lichtpunten hebben voorgedaan vorderde het O. M. 1 dag principale hechtenis met vernietiging van het vrijsprekend vonnis van den kanton rechter. MELKVERDUNNING. De melkslijter J. J. S. te Helder is door den kantonrechter tot 60 boete of 15 dagen veroordeeld wegens het in voorraad hebben van ondeugdelijke waar, in casu melk, die door toevoering van water in bruikbaarheid was verminderd. De veroordeelde is van dit vonnis in hooger beroep gekomen. De oppo sant beweerde, geen water aan de melk te hebben toegevoegd en beriep zich er op, dat het onderzoek bij zijn verschillende leveran- ciers niet op denzeifden .dag is gebeurd. Dit onderzoek heeft niet aangetoond dat c!e leveranciers zich aan melkvervalsching heb ben schuldig gemaakt. De officier wees op de aanwezigheid van de ondeugdelijke waar, waavan de verkooper zich niet voldoende op de hoogte had gesteld en achtte het vonnis en strafmaat van den kantonrechter juist. Requireert derhalve be vestiging van het vonnis. Besloten werd Ket onderzoek voort te zet ten op Maandag a.s. en alsnog als getuigen te hooren den keurmeester Duurloo te Helder en Dr. Moll. DIEFSTAL VAN BLOEMBOLLEN. De 46-jarige arbeider Jacob W. te Anna- Paulowna stond terecht wegens diefstal van verschillende soorten tulpenbollen ten nadee- le van den bollenkweeker Komen. Hij heeft deze bollen in zijn eigen grond geplaatst. Verdachte heeft bij den heer Koomen als losse knecht gewerkt. Verdachte beweerde, dat hij met Koomen had besproken, dat hij bollen kon koopen en ook dat hij bollen op zijn eigen grond kon planten om het halfje, omdat Koomen bollen- land te kort kwam. Door den heer Koomen werd dit ontkend. Achter de woning van verdachte zijn aange- troffen 15 bedden bloembollen, ieder van 1 meter breed en 7 meter lang. De rijksveldwachter Korstanje heeft de zaak onderzocht en heeft heimelijk eenige tulpen geplukt uit de bedden van verdachte. Het bleek dat het soorten waren, die alleen door Koomen worden verbouwd. De mede-arbeider van verdachte, van Dijk, heeft hem kleine hoeveelheden tulpen in een zakje zien medenemen. Een buurman heeft hem gergeld bollen thuis zien brengen. Ver dachte heeft de bloemknoppen uit het loof verwijderd en in den grond gestopt. Verdachte zeide, dat deze getuige overai ruzie had gehad en hem er in wil laten loo- pen. De officier achtte het bewijs volledig gele verd en achtte een strenge straf gewenscht. Ge eischt werd 3 maanden gevangenis straf. „Ik noem het verschrikkelijk", zeide Jaap, „ze beune allemaal teuge me." HOOGER BEROEP VONNIS KANTONGERECHT. De chauffeur Corn. S. te Spanbroek is door den kantonrechter te Alkmaar veroor- deled tot 20 boete of 10 dagen hechtenis, met 3 maanden ontzegging van rijbevoegd- heidy ter zake overtreding van art. 15 der Motor- en Rijwielwet, rijden met zoodanige snelheid, dat de veiligheid van het verkeer in gevaar werd gebracht. Zulks met een vier- wielig motorrijtuig c. q. een autobus. Ver dachte heeft ook nog een boom aangereden. Hij is van dit vonnis in hooger beroep geko men, hoofdzakelijk omdat zijn rijbewijs is in- gctrokken. De officier eischte bevestiging van het von nis. OPLICHTING MET KAAS. De 18-jarige „kaashandelaar" Jacob P. te Oudkarspel heeft zich te Nieuwe Niedorp schuldig gemaakt aan oplichting van een be- jaarde juffrouw, G. v. Twisk, gehuwd met G. v. Essen, die hij een partijtje minder- waardige kaas als prima Meikaas 40 plus heeft aangesmeerd, zulks met allerlei fantas- tische smoesjes. De kaas was extra vuil en bleek 20 plus te zijn. Verdachte beweerde geheel in strijd met de waarheid, dat de kaas afkomstig was van de kaasfabriek te Opmeer, alwaar hij in betrekking was. 10 Kaasjes heeft hij geleverd. De opgelichte juffrouw verlangde 10 schadevergoeding, dan zou zij de kaas houden, nu nog 9 stuks, en anders 17,50, het bedrag dat zij voor de kaas heeft betaald. Verdachte heeft gezegd Jan Clay te heeten en in de Wogmeer te wonen. De juffrouw heeft 1,75 per stuk betaald. Verdachte wilde de kaas terug nemen en de juffrouw 17,50 schadevergoeding geven. De 63-jarige schoonzuster van juffrouw van Essen is tegenwoordig geweest bij de kaasnegotie. De officier hield rekening met de jeugd van verdachte en vorderde 4 maanden voorwaar- delijke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar, met als bijzondere voorwaarde ver- goeding van 17,50 aan de benadeelde. MISHANDELING MET EEN HOOIVORK. De niet verschenen verdachte Corn. Joh. St. heeft op Zondag 4 Juli den 47-jarigen vee>- houder P. C. Keet met een hooivork gesla gen. Keet ontmoette verdachte in het cafe van Koopman. Zij zijn toen in woordenstrijd ge- raakt over betaling van 6, die verdachte nog schuldig was. Deze deed alsof hij wilde betalen en heeft Keet meegenomen op zijn erf. Daar pakte hij een hooivork met 2 tan- denden, diende daarmede Keet een zoo hevi>- gen slag toe, dat de steel der hooivork brak. Getuige Keet ontving den slag op zijn sehou- der en viel. Hij werd bloedend1 verwond. De getuige H. Noordstrand, veehouder te binnen in de kamer zonder het geringste ge- luid gemaakt te hebben. Zij hield den acjem voor een oogenblik in en, al haar moed bijeen rapend, keek zij naar het bed./ De dichtge- trokken gordijnen konden het vroege ochtend- zonlicht niet geheel buiten sluiten, dat bin nen stroomde door een reet tusschen de gor dijnen en't vrij gebleven gedeelte van't ven- ster. Virginia stond als aan den grond gena- geld. Iedere zenuw van haar iichaam scheen in trillende spanning. De kreet, die uit haar borst opsteeg, deed haar de doodsbleeke lip- pen openen, maar bleef ongeuit. Wijder en wijder gingen haar oogen open, terwijl zij vol ontzetting de kamer in keek. Het vermo- gen om zich te bewegen 9cheen haar verlaten te hebben. Haar knieen knikten; een soort verlamming scheen elke poging tot bewegen te verhinderen. Zij wankelde en viel bijna, maar haar hand trof de hoed van den schoorsteenmantel en zij kon zichzelf staan- de houden. Langzamerhand, seconde na se- conde, begon het teruggehouden leven weer door haar aderen te vloeien. Zij had maar 6en verlangen te vluchten. Zij dacht niet meer aan het doel van haar komst, zij dacht er alleen aan d deur tusschen zichzelf en dit te plaatsen. Onzeker, maar zonder ongeval, ging zij de deur door en ofschoon haar hand beefde als een riet, gelukte het haar de deur weer geluidloos te sluiten. In elk geval, hoc, dat wist ze niet precies, bevond zij zich weer buiten in de gang en een oogenblik later in haar eigen kamer met de deur op slot. Toen wierp zij zich op haar bed en het scheen haar later toe, dat zij't bewustzijn verloren moest hebben. (Wordt vervolgd), j „Lieve kleine engel!" zei hij. „Ik zal 't haar gaan zeggen en haar hier brengen." Hij kwam zijn tante op de trap tegen, maar toen zij in de kamer terug kwamen, waa die leag. Guy keek verbaasd rond en ging de hall in. Jameson kwam snel op hem toe." „Die dame is net weggegaan, 'mijnheer," zei hij eerbiedig. ,,Ik heb zelf een taxi voor haar geroepen. Zij scheen haast te hebben." Guy stond een oogenblik onbeweeglijk. „Herinner je je misschien het adres, dat zij opgaf?" vroeg hij den man. ,,'t Spijt mij, uwe Genade, maar ik heb 't niet verstaan. Lady Medlincourt opende de deur van de zitkamer. „Ik geloof, Guy, dat je beter deed, binnen te komen, om wat met me te praten." HOOFDSTUK XIV. Op nieuw verdwenen. Het was tusschen half vijf en viif uur in den morgen en Londen sliep voor't grootste deel. Beneden op straat was 't rumoer van 't verkeer, dat uur na uur zwakker was ge worden, nu geheel weggestorven. In 't huis zelf scheen iedereen te slapen. Elke verdie- ping zag er precies eender uit. De Iichten op de gangen brandden gedempt. Iedere deur was gesloten behalve die van de dienstkamer, waar een slaperige bediende op een rustbank lag en van zijn vaderland droomde. De lift ging niet meer. De laatste van de laatkomers was over den traplooper naar boven geklom- men. Op de vijfde verdieping heeschte, even- als op atle andere, een volkomen, absolute stilte. Plofseling werd een deur zacht geopend. Virginia in een los gewaad gehuld en met odlten pan toff els aan. geluidloos in den dikken looper weg zonken, sloop uit een van de kamers. Zij keek overai rond zch heen en overtugde zich van de volkomen verlatenheid van de omgeving. Toen stak zij snel de gang over en zonder een oogenblik te aarzelen stak zij den sleutel dien zij in die hand had, in't slot van Norris Vine's kamerdeur. De deur ging geruischloos open. Zij sloot die achtef zich en wachtte even, om te luisteren. Er was geen geluid hoorbaar en de deur links, die tot de zitkamer toegang gaf, stond op een kier. Zij ging naar binnen en na een oogenblik aarzelen sloot zij de deur zacht achter zich; daarna haalde zij voorzichtig het gordijn op. Het zonlicht stroomde naar binnen. Er was geen electriseh licht noodig. De zitkamer, niet al te netjes, vertoonde alle teekenen, dat de eigenaar laat was thuis gekomen. Op de tafel lagen een hooge hoed en witte glace handschoenen en op een buffet stond een half uitgedronken glas whiskey-soda. Verschei- dene cigaretteneindjes lagen in den haard. Een avondblad lag; op het haardkleed. Uit al deze dingen kon zij opmaken, dat op een paar meter afstand Norris vine lag te sla pen. Zonder aarzelen begon zij met snelle en voorzichtige vingers een stelselmatig, zorg- vuldig onderzoek van elke duimbreed van de kamer. Ir. een kwartier had zij zichzelf over tuigd, dat er niets verborgen was. Geen en kele mogelijke schuilplaats was aan haar onderzoek ontsnapt. Het gevaarlijkste deel van haar onderneming moest nog komen. Heel zacht opende zij de deur en liet die aanstaan, zooals ze die gevonden had. Zij stond voor de gesloten deur van de slaapka- mer. Heel langzaam en met de toppen van haar vingers draaide zij den knop om. Hij ging zonder een enkel geluid open. Zij droeg geen kleeren, die ritselden en de zolen van haar pantoffels waren van dik vilt. Zij stond - - ---\.—.ytryrs -v f

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 5