Alkmaarschd Couranl Geldkoningen. if Wocnsdag 22 September Rechtszaken FE11LLET.ON. Een meening, die men vele malen hoort: Adverteert in de Alkmaarsche Courant! Xo. 223 1920 Konderd Acht en Twintigste Jaargang. ZIJ, DIE ZICH MET 1 OCTOBER VOOR M1NSTENS 3 MAANDEN OP D1T BLAD ABONNEEREN, ONTVANGEN DE TOT dien datum verschijnende num- MERS FRANCO EN GRATIS. DE D1RECT1E. .VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 20 September. TEN UITVOER LEGGING. Behandeld werd met gesloten deuren een zaak teg en den voorwaardelijk vercordeelden J. V. te Hoorn, die zich gedurende zijn proef- tijd weer heeft vergeten. Ma heropening der zitting deelde de politie rechter mede, dat de vcorwaardelijke straf, 3 maanden gevangenis, op hem zal worden toegepast, omdat hij de bijzondere voorwaar- de, geheelonthouding, heeft verwaarloosd. WEDERSPANNIGHEID. De niet verschenen Enkhuizen F. van Z. heeft zich aldaar op 5 Juli schuldig gemaakt aan wederspannigheid tegen den hoofdagemt van politie. die hem ter zake openbare dron- kenschap naar het bureau wilde expedieeren. Eisch 25 boete of 25 dagen hecht. Vonnis 20 boete of 20 dagen hecht. EEN DIE DURFDE. De 46-jarige koopman Jac. Petrus de Gr. te Hoorn heeft zich schuldig gemaakt aan verduistering van 22.30, zijnde de op- brengst van eenige meubelen die hij op zijn naam doch op last van zekeren Timmer in een openbare verkooping ten overstaan van den deurwaarder v. Schoten, heeft doen ver- koopen. Dit bedrag heeft hij zich wederrech- telijk toegeeigend en ten eigen bate aange- wend. Voorts heeft hij ontvreemd een zak, in- houdende tin. Verdachte, die de verduistering erkende, heeft inmiddels aan den getuige Timmer 5 afbetaald. De diefstal van tin heeft Verdachte voor de politie erkend, doch hij komt thans op die bekentenis terug. Verdachte staat bekend als iemand die nog al drinkt. Het tin behoorde aan Barend de Jong, koopman te Hoorn. Het lood is uit het pak- huis van getuige ontvreemd. Verdachte is 10 jaar geleden veroordeeld tot geldboete door de arr. rechtbank te Alk- maar Gervorderd werd 3 maanden gevangenis straf. Hij w.erd veroordeeld tot 2 maanden gev. onvoorwaardilijk. VERNIELING. Comelis D., niet verschenen, heeft in Juli opzettelijk en wederreehtelijk vernield een glasruit in de woning van Jacobus v. d. L te Grosthuizen. De vemieling is gepleegd, tijdens afwezig- heid van den bewoner in een van de kermis- nachten 5 op 6 Juli. Verdachte is 17 Nov 1025 tot 50 boete veroordeeld wegens vernieling. Eisch 30 boete of 30 dagen. Vonnis 25 boete of 25 dagen hecht. MISHANDELING. De verdachte Mies H., thans te Egmond aan Zee heeft te Alkmaar op 3 Juli den 21- jarigen Jan Paulus mishandeld door hem te slaan en te stompen. De mishandelde diende een vordering in tot schadevergoeding voor een bedrag van 50. De Zondagsche broek van Paulus werd beschadigd. Het feit is gepleegd 's avonds omstreeks half elf uur in het Kennemerpark Eisch drie maanden gev. Vonnis 1 maand De curate vordering is toegewezen tot een be drag van 13. VERZET TEGEN UITGESPROKEN VEROORDEELING. De bij verstek tot 25 boete veroordeelde motorschipper Jacob de G. te Egmond aan Zee wegens mishandeling van een knaapje was tegen dit vonnis in verzet gekomen. De 13-jarige Jan Groen verklaarde, dat verdachte Jacob de G. hem op 14 Juli heeft mishandeld. Jan Groen was aan 't vechten geweest met een zoontje van verdachte. De /ader gaf eerst permissie om het maar uit te Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch van F. Philips Oppenheim door W. M D. Spies—Van der Linden. 52) HOOFDSTUK XVIII. De heer Deane krijgt stillen weak." ,een De heer Deane stond op't punt met zijn vrouw uit te rijden voor hun dagelijkschen toeg door het park. Een blik echter op't kaar- tje, dat hem gebracht werd juist op't oogen- blik, dat hij de deur uit wilde gaan, was vol- doende om zijn' plan te wijzigen. „Lieve," zei hij tot zijn vrouw, „je zult het zonder me moeten stellen vanmiddag. Er is iemand, dien ik spreken moet." „Zal ik een paar minuten wachten?" vroeg zij. „Doe dat maar niet," antwoordde hij. „Ik heb zoo'n idee, dat ik wel een tijdlang opge- houden zal worden." Hij zette zijn hoed af en deed zijn jas uit en begaf zich naar de bibliotheek, waar Phineas Duge zijn komst afwachtte. De ge zant was een man met ruime inzichten, die niet graag partij koos tenzij hij gemengd werd in den geweldigen strijd, dien hij zelf j*ren geleden voorspeld had. Hij erkende Phineas Duge als een van de groote mach- ten, waar het land, dat hij vertegenwoor- digde, op steunde en als diplomaat was hij •r v oik omen op voorbereid hem als zoo- danig te ontvangen en te begroeten. htn heel blij u weer te zien, mijnheer Vechfeh, "doch toen Groen aan de winneiide hand was, kwam verdachte met handtastelijk- heden tusschen beiden. Verdachte heeft tegen den veldwachter ver- klaard, dat 5 jongens zijn zoontje in het wa ter trokken. Toen heeft verdachte zulks ver- hinderd en den jongen Groen geschopt Verdachte kwam nu op deze verklaring te rug en beweerde den jongen niet te hebben aangeraakt. Gevorderd werd bekrachtiging van het vonnis. De politierechter bekrachtig- de zulks. MISHANDELING. De glazenwasscher Hendrik M. uit Am sterdam heeft op 12 Juli den getuige Hartog mishandeld, welk feit is gepleegd te West- Knollendam, gem. Uitgeest. Verdachte zeide dat hij, met een makker fietsend, door een auto werd aangereden, zoo- dat beiden met het rijwiel omver geraakten. Bij de pont troffen de vrienden den auto, die was doorgereden en toen voelde de aangere- dene zijn drift opkomen en is hij den chauf feur te lijf gegaan. Dit is de 21-jarige Al bert Hartig van Wormerveer, van beroep monteur. E)eze ontkende de verdachte en zijn vriend te hebben aangereden Hij At, toen hij bij de pont moest wachten, kalm( in de auto te posten. Toen kwam opeens iemand op 'n rijwiel, die hem een stomp in't gelaat gaf Eisch 20 boete of 20 dagen. Vonnis 15 boete of 15 dagen hechtenis. NOG EENS MISHANDELING. De getuige H. de Wit te Urk kwam op 7 Juli in conflic met den niet aanwezigen ver dachte Louwe K., waardoor een vechtpartij ontstond en de Wit werd afgedekt met een ta- baksdoos. De vechtenden geraakten op den grond en bij die gelegenheid heeft verdachte den getuige in diens duim gebeten. De verdachte heeft verklaard, dat de Wit zekeren van Heerden lastig viel en toen heeft verdachte het voor v. Heerden opgenomen Deze v. Heerden, 'n 21-jarige timmerman, verklaarde dat de Wit hem lastig viel met handtastelijkheden en beleedigingen, toen is verdachte tusschenbeide gekomen. Verdachte zeide, dat men v. Heerden had omgekocht om tegen hem te getuigen. Men heeft hem geld beloofd en een vroolijk dagje naar Amsterdam. Van Heerden ontkende dit. Getuige de Wit heeft een civiele actie inge- diend ten bedrage van 350 wegens, genees- kundige hulp en arbeidsverzuim. Het maxi mum-bedrag dat kan worden toegevoegd is echter slechts 150. Verdachte reduceerde zijn vordering tot 150. De officier eischte 60 boete of 60 dagen Vonnis 10 boete of 10 dagen hechtenis en toewijzing van de civiele vordering tot een bedrag van 150. VERNIELING VAN EEN BROEI- KASRUIT. De 18-jarige Corn. S. te Grootebroek, niet aanwezig, heeft op 10 Juli een glasruit in een broeikas, toebehoorende aan een aldaar wonenden tuinder, stukgeworpen. Eisch 20 boete of 30 dagen. Vonnis 15 boete of 15 dagen hecht HONDENBELASTING. De 46-jarige landbouwer Bern. R. te Enk huizen stond terecht ter zake het verzuim een hem toebehoorenden hond niet voor de belas- ting te hebben aangegeven Verdachte ontkende dit. Hij had zijn hond aangegeven als waakhond voor zijn bedrijf Hij had een aanslagbiljet gekregen, doch dit document niet meegebracht. Men behoefde geen aangifte te doen, daar men een biljetje tluis krijgt. Verdachte werd verzocht dit aanslagbiljet aan den politierechter op te zenden. De verde- re betandeling werd alsnog 8 dagen aange- houden. MISHANDELING. De niet verschenen Cornells L. te Enkhui zen heeft op 16 Juli de 17-jarige bloembollen- pelster Johanna Visser mishandeld. Het meisje was aan ',t bollen pellen en de even- eens in dit bedrijf werkzame verdachte is toen in dispuut geraakt met getuige over diens zusje, waarop verdachte Johanna Visser had geschopt en geslagen. De 14-jarige Jacoba Visser is getuige ge weest van deze mishandeling Ook zij is door verdachte in het gelaat en tegen den buik gestompt en geslagen. Eisch en vonnis 15 boete of 15 dagen hecht. DIEFSTAL. Voortgezet werd de zaak tegen het Helder- sche dienstmeisje Grietje O., die zich aan diefstal ten nadeele van de familie alwaar zij Duge", zei hij gul, hem de hand toestekend. „Ik hoop, dat u tot andere gedachten geko men "bent en dat u ons in de gelegenheid wilt stellen u hier en daar te introduceeren, terwijl u in Londen bent." „Het is heel vriendelijk van u", antwoord de Duge, „maar ik kan dat niet aannemen. Mijn bezoek hier geldt twee zaken, die ik beide al, meen ik, met u besproken heb. U hebt nog niets van mijn nichtje gehoord?" „Heelemaal niets, tot mijn groote spijt", antwoordde Deane. „Nu, dan nog dat andere", antwoordde Duge. U en ik hebben het daar al met een enkel woord over gehad en tot mijn genoe- gen heb ik gemerkt, dat onze vriend Vine zich nog, tenminste tot nu toe, door zijn ge- zonde verstand heeft laten leiden. Toch zult u wel kunnen begrijpen, dat het een onaange- name situatie is, zoolang dat stuk bestaat." De heer Deane boog langzaam het hoofd „Zonder twijfel", gaf hij toe. „zou 't u en uw vrienden een behaaglijker gevoel geven als het stuk in kwestie niet meer bestond ,Ik ben hier alleen in 't belatg van mijn vrienden"'" antwoordde Duge, eenigszins kort Mho eigen naam komt er niet op voor. Toch is mijn bezorgdheid om te weten, waar 't is, er niet minder om". Hebt u den heer Vine gesproktt?" vroeg de gezant. „Dat heb ik", antwoordde Duge, ,,en ik ben tot de coicius'e gekomen, en heb daar goede reden voor, dat het stuk voor't oogen blik niet in zijn bezit is. Ik heb mezelf daar- om de vraag gesteld aan wien aan deze zijde van het groote water bij het naar alle waarschijnlijkheid zou toevertrouwen Ik bedacht, dat bij het mogelijk bij een bank ge- deponeerd had, maar ik heb ontdekt dat hij hier niets op een bank heeft staan De „Ame- destijda diende van b'e'ddegoed en andere ob jecten. Het meisje was ook thans niet aanwe zig, niettegenstaande medebrenging was be- volen. Lettende op de betoonde onverschilligheid van verdachte vorderde het O. M. 3 maanden gevangenisstraf. Zij werd tot 2 maanden veroordeeld. DIEFSTAL VAN BLOEMEN De niet ter zitting aanwezige Susanna Geertruida C. te Schagen heeft zich in den nacht van 13 op 14 Juli vermeten bloemen te plukken uit een openbaar plantsoen. De juffrouw beweerde als belastingbeta- lend burgeres daartoe te zijn gerechtigd. Eisch en vonnis 15 boete of 15 dagen. VERNIELING VAN HERFSTSERINGEN' De 19-jarige Jacobus S. te Alkmaar stond terecht wegens vernieling van eenige herfst- seringen, ten nadeele van den bloemist C. Bruin aldaar. Verdachte is in dienst van den tuinder J. Twisk, wiens tuin grenst aan de bloemisterij van C. Bruin Verdachte erkende. Hij had nog een getui ge a decharge medegebracht in den persoon van den heer Jan Twisk. De heer Bruin diende een actie in tot scha devergoeding ten bedrage van 150. De oor- spronkelijke eisch bedroeg 267.50. Verdachte verklaarde te hebben gehandeld op last van zijn patroon. Deze werd gehoord als zoodanig. Twisk ontkende opdracht gegeven te heb ben om den boel te vemielen. Hij heeft ver dachte opgedragen de planten van Bruin, die op zijn erf hingen, af te knippen. Toen is verdachte op eigen houtje veel verder gegaan dan Twisk bedoeld had Getuige Bruin geloofde dit niet, daar dc heer Twisk hem reeds meermalen had be- dreigd. Ook was hij door Twisk beleedigd. Twisk herhaalde dat de jongen het in zijn domheid had gedaan. Voorts werd gehoord als getuige deskun- dige a decharge de heer J. W. Teering, bloe mist alhier, die de schade als zeer gering taxeerde. De soort herfstseringen behoor* niet tot de waardevolle. De schade bedraagt volgens dezen deskundige 10 gulden. Getuige Bruin zeide: 2000 tak. Getuige Teering achtte dit te veel. Hij meende 150 tak Voor de kweekerij hebben deze planten nagenoeg geen waarde. De heer Bruin had een dergelijk soort me degebracht uit den winkel van de firma Dog- genaar. Voor deze enkele takken had hij 50 cents betaald De heer Teering taxeerde de algeheele schade ook voor de andere planten Helian- thus en Molus op 31.50. De officier vorderde 25 boete of 25 da gen Het vonnis luidde 20 boete of 20 dagen hechtenis en toewijzing van de civiele vorde ring tot een bedrag van 31.50. OVERTREDING RIJWIELBELASTING vEN WEDERSPANNIGHEID. De "niet ter zitting verschenen Maarten D. te Enkhuizen heeft zich te Enkhuizen op 20 Juli verzet tegen de inbeslagneming van zijn rijwiel door den commissie Leboire, die hem had betrant toen hij een rijwiel bereed, niet voorzitt van het vereischte belastingmerk Verdachte heeft den verbalisant ook nog bedreigd Hij is arheider en staat gunstig bekend. Eisch.30 gulden boete of 30 dagen Von nis 25 boete of 25 dagen hecht.. NOG MEER WEDERSPANNIGHEID. De eveneens niet aanwezige Comelis D inr-PzHene van Bergen heeft zich schuldig gemaakt aan wederspannigheid tegen den jachtopziener Roosendaal, die hem naar zijn naam vroeg omdat hij zich schuldig maakte aan overtreding van art. 461 W. v. S, het •oopen over verboden grond. Eisch 25 boete of 25 dagen. Vonnis 20 boete of 20 dagen. ALSVOREN. De arbeider Joh. K. te Alkmaar heeft zich in den avond van 19 Juli met geweld verzet tegen den agent van politie Agricola, die hem arresteerde ter zake openbare dronken- schap. Het was een ernstig verzet Verdachte was reeds meermalen veroordeeld. Eisch 2 maanden gev. Vonnis 6 weken gev SLUITING. AR RONDISSE M ENTS-RECHTBAN'K TE ALKMAAR. Uitspraken van 21 Sept. Pieter Comelis S., Helder, (ged.), bedrei- ging, 1 maand gevangenisstraf. G. J. G., Stadskanaal, verduistering, von nis bevestigd. rican Express Company" heeft geen pakket van hem in consignatie. Daarom ben ik tot de slotsom gekomen dat hij't aan een vriend te bewaren heeft gegeven in wien hij onbe- perkt vertrouwen heeft. Het is dwaas, om dat te hebben, mijnheer Deane", vervolgde Phineas Duge langzaam, zijn gastheer scherp aankijkend. „Men l»opt kans bedro- gen uit te komen, waar men het't minst ver- wacht." „Uw zakenleven heeft u ongetwijfeld ge- leerd, dat voorzichtigheid een voomame fac tor is." „Ik wflde wel", zei Phineas Duge met na- druk, „dat u dat kleine azioma ter harte nam, mijnheer Deane. U zult het met me eens zijn, dat een man in uw posifie, de gevol- machtigde gezant van een groot land, zich meer dan iemand in acht moet nemen bij al- les wat hij doet en zegt, vooral als het be- lang van een deel van zijn eigen landgenoo- ten er bij betrokken is." „Ik geloof. mijnheer Duge", zei de ge zant, „dat ik mij daar altijd naar gedragen heb". „Ik hoop het ook", antwoordde Duge. „Ik zei u, geloof ik, dat ik tot de conclusie geko men was, dat Norris Vine, nu hijizielf het stuk niet meer heeft, dat aan iemand gege ven moet hebben, in wien hij een onbegrensd vertrouwen stelt." „Ik meen inderdaad, dat u die veronder- stelling uitte", gaf De»ne toe. ,,Ik vraag mezelf daarom af", vervolgde Phineas Duge, „aan wien van zijn vrienden in Londen Norris Vine naar alle waar schijnlijkheid een stuk, dat z66 belangrijk is, zou toevertrouwd hebben. Behoef ik u te zeggen, wat de eenste gedachte was, die in mij opkwam? Het was om u raad te vra- gen, dat Norris Vine den oceaan over stak. 11 „Ik behoef niet te advertee- O H renj als ik er voor zorg, dat jj| m'n etalages steeds aantrek- kelijk en ver?orgd blijven" fjl Zij, die dit zeggen, hebben jj|j ongelijk, het publiek moet tot m de etalage komen, de annonce ||j§ rl echter komt tot het publiek. J |U Om een grooten kring van H menschen in Noord-Holland 1 te bereiken is er e£n manier: W Wycrt W., Alkmaar, hooger beroepzaak, 15 boete of 7 dagen en 3 maanden ont- zegging. J. B. P., Helder, hoogerberoepzaak, vrij- spraak. Jacob W.. Anna Paulowna, diefstal, 3 maanden gevangenisstraf. Corn. S., Spanbroek, hooger beroepzaak, 30 boete of 30 dagen en 6 maanden ont- zegging. Jacob P., Oudkarspel, oplichting, 2 maan den gevangenisstraf voorwaardelijk en 2 jaar proeftijd. C. J. S., Anna-Paulowna, mishandeling, 3 maanden gevangenisstraf. Provinciaal nieuws UIT EGMONDBINNEN. De gemeenteraad vergaderde Maandag- avond. Alle leden aanwezig. 1. Na opening werden de notulen ongewij- zigd vastgesteld. 2. Ingekomen stukken. a. Goedkeuring van Ged. Staten van het besluit tot verlenging van den termijn tot ontruiming der drie onbewoonbaar verklaar de woningen voor den duur van zes maan den. De voorzitter meende met instemming van den raad een woord van dank te mogen uit- spreken aan Ged. Staten, dat zij ondanks het advies der Gezondheidscommissie het raads- besluit hadden goedgekeurd. De heer v. D u i n, hiermede instemmende, zei het te betreuren, dat het mooie steenen huisje was afgekeurd. b. Procesverbaal van kasopname bij den g^neente-ontvanger. Alles in orde. c. Verzoek van de Openbare Leeszaal te Alkmaar om subsidie over het jaar 1927 van haar correspondentschap in deze gemeente. De voorzitter stelde voor om alle ver- zoeken om subsidie te behandelen bij de be- grooting. Aldus besloten. d. Aanbieding verslag van den toestand der gemeente over 1925. De commissie tot nazien der rekening, be- staande uit de heeren v. Duin, Dekker en Belleman had geen bijzonderheden in ver- band met de gemeente-rekening. De heer Belleman wenschte toch iets in't midden te brengen. Al pratende over de reke ning had de commissie ook de toekomst on- der de oogen gezien en dat zag er donker uit. Spr. had daar eens over nagedacht. Er zou als't kon, bezuinigd moeten worden, doch dat had veel moeilijkheden. Vele uitgaven waren de gemeente van boven af opgelegd en daar kon men niets aan veranderen. Maar de inkomsten stijgen niet. Toch waren er nog eenige voor zoo'n kleine gemeente reuzen posten. Was dat nu direct wel noodig of kon daar geen verandering in gebracht wor den. Spr. wilde alvast ter waarschuwing van degenen, die het betrof, wijzer op de uit- gave voor het electrisch bedrijf, den genees- kundigen dienst en het opzichterschap, hoe- wel het hem op't oogenblik nog niet heel duidelijk was, op welke wijze hierop bezui nigd kon worden. Niettemin zal hij hiervan studie maken en, mocht de belasting inder daad verhoogd moeten worden, dan zal hij werkelijk met voorstellen komen. De voorzitter zou gaame voorstellen, die nuttige bezuinigingen meebrachten, ver- wachten. Thans stelde hij voor de rekening 1925 goed te keuren met dank aan de com missie. Aldus besloten. U hebt het stuk gelezen, u weet hoe belang rijk het is. Er zou, meen ik, in heel Londen geen veiliger plek zijn om't te bewaren dan de brandkast der kanselarij", die ik daar in de hoek van uw kantoor zie staan!" „U veronderstelt dus", zei de heer Deane langzaam, „dat Norris Vine mij het stuk ter bewaring gegeven heeft?" „Ik veronderstel 't niet alleen", antwoord de Duge, „maar ik ben er vast van over- tuigd, dat het zoo is. Kunt u't onitkennen?" De heer Deane haalde de schouders op. „Dat is, zoover ik er mee te maken heb", antwoordde hij, „een persoonlijke zaak tus schen Vine en mijzelf. Ik kan uw vraag niet bean'woonlen". Phineas EHige schudde nadenkend het hoofd „Daarmee mijnheer Deane", zei hij, „hebt u't nr. juist geheel mis. Vergun mij u te zeggen dat de officieele post, die u bekleedt, er u van terug n oest houden u met deze zaak in te laten De zaak is, zooals u zegt, een persoonlijke. Er kan geen persoonlijke zaak bestaan tusschen u, den betaalden en gevoltnachfigden vertegenwoordiger van uw land en een van zijn burgers. Om ronduit te spreken,, u hebt't recht ndet om de bescher- ming van't gezantscljap te verleenen aan het stuk, dat Norris Vine u heeft toevertrouwd „Hoe weet u, dat hij dat gedaan heeft?" vroeg Deane. „Noem het een ingeving, als u wilt", ant woordde Duge, in ieder geval ben ik er zeker van." Er heerschte een oogenblik stilte. Toen stond de heer Deane eenigszins stijf op. „Misschien hebt u gelijk", zei hij, „en toch ben ik er nog niet zoo zeker van." „Een weinig' nadenken zal u, denk ik, over De rekening van het Algemeen Armbe- 6tuur van Wimmenum had de heer Belleman gaarne aangevuld gezien met een specificatie van de verleende ondersteuningen. De v o o r z i 11 e r z ou dit ter kennis bren gen aan het Alg. Armbestuur van Wimme num. Het was zeker juist, dat een specifica tie overgelegd had moeten worden. De rekening werd goedgekeurd met dank aan het Armbestuur; De rekeningen van het electrisch bedrijf en het gasbedrijf werden eveneens goedgekeurd met dank aan den administrateur. 4. Benoeming eener commissie tot onder- zoek van de begrootingen dienst 1927. De voorzitter oordeelde het van het grootste belang, dat alle raadsleden in die commissie zitting zouden nemen. Aldus besloten. 5. Van den heer J. Bak, aannemer der verbouwing van de openbare school op Eg mond binnen was heden een brief ingekomen in verband met het feit, dat hij van B. en W. bericht ontvangen had, dat de laatste termijn der aannemingssom niet uitbetaald kon wor den, aangezien het werk 20 dagen te laat was opgeleverd en bij de aanbesteding was bepaald, dat voor elken dag een korting van 20 zou worden toegepast. De Voorzitter wenschte dit verzoek in handen te stellen van den gemeente-op- zichter om advies ij om de oorzaken na te gaan van de late oplevering. Daarna konden B. en W. met een voorstel bij den raad komen. Het voorstel van den Voorzitter werd na eenige bespreking z. h. at. aangenomen. 6. Ten behoeve van den verbouw der openbare school op Egmond-Binnen voor de R.-K. school was een bedrag van 4200 noo dig geweest, voor de eerste inrichting dier R.-K. school bovendien nog f 3800, zoodat voorgesteld werd een leening aan te gaan, groot f 8000, af te lossen in 15 jaar tegen zoo voordeelig mogelijke voorwaarden. Bovendien was vooi het uitbaggeren der Hoevervaart en het in orde brengen der stef- ten vermoedeliik f 8500 noodig, waarom werd voorgesteld een tweede kening tot dat tjedrag te sluiten, af te lassen in 10 jaar. Besloten werd beide leeningen aan te gaan. 7. Belegging van gelden. De onderwij- zerswoning op Egmond-Binnen had f, 3500 opgebracht, dit moest belegd worden. De heer Belleman opperde hef denk- beeld dit geld in de eigen leeningen der ge meente te steken. De Voorzitter zeide, dat dit nu juist niet'mocht. Het kon alleen in staaispapieren belegd worden. Evenzoo diende te geschieden met de door het R.K. Schoolbestuur gestorte waarborg- som van 2355. Hiervan moest de 'gemeente echter zelf aan dat bestuur 5 pCt. interest betalen. Hef .voorstel, die gelden in staatspapieren te beleggen, werd aangenomen, nadat de ver- zekering gegeven was, dat men voor „Rus- sen" geen vrees behoefte te koesteren. Het zouden soliede Nederlandsche Staatsleenin- gen zijn. 8. Mededeelingen betreffende de verbe- teringen aan de stetten op Egmond-Binnen. In de vorige vergadering was besloten, om aldaar een houten schoeiing aan te bren gen, daar het verschil in prijs met een beton- nen dito te groot was. Doch thans waren er gegevens ingekomen, volgens welke een be- tonnen schoeiing veel lager kwam dan de tuigen", zei Phineas Duge rustig. „Dat u dat stuk in bewaring houdt, beteekent, dat u partij kiest in den civielen strijd, die mijn land bedreigt. Bovendien beteekent bet, ook en hoewel ik het tot mijn spijt moet zeg gen, mijnheer Deane, verzeker ik u, dat ik u geen kwaad hart toedraag het beteekent een ernstige stoornis in uw carriere. De gezant zweeg gedurende eenige oogen- blikken. „Mijnheer Duge", zei hij, „ik ben geneigd, toe te geven, dat u tot op zekere hoogte ge lijk hebt. Het is waar, dat ik het stuk in kweste voor Norris Vine in bewaring heb en het is ook waar, dat ik door dat te doen misschien eenigszins afwijk van wat mij in mijn positie past. Ik zal hem daarom het stuk teruggeven, maar ik zou graag wfllen, dat u begreep, dat, hoeveel er mij ook aan gelegen is, om u welgevallig te zijn, ik aan den heer Vine, wat de aanwendmg van het stuk betreft, een zoodanigen raad zal geven als mij als mensch en burger van de Ver- eenigde Staten verstandig lijkt. Phineas Ehige nam zijn hoed. „Wat dat aangaat", zei hij, „heb ik u niet xe ze^en, behalve dit. Hoe alles in de naaste toekomst ook loopen mag, mijn invloed zal, denk ik, nog; wel zooveel beteekenen, dat mijn tegenstanders er rekening mee te hou den hebben. Dien invloed, miioheer Deane, wen dik aan voor degenen, die toonen, dat z:j mijn vrienden zijn". Het afseheid der beide mannen was eenigs zins gedwongen. Deane ging, na eenige mi nuten aarzelen, naar de telefoon en beide Vine in zijn club op. „Bc moet je spreken, Vine, onmiddellijk", zei hij. .,Kan je hier komen „Binnen ben minuten", was't anfwoord „Ik zal op je wachten", antwoordde de ge- (Wordt vervolgd). r\4

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 5