Brocages mu L WOOD De accijnsverlaging m'oge van de baan zijn, doch de verhooging van de opcenten op de inkomstenbelasting is dit niet en spr. heeft nog meer het reeht dit bedrag te vorderen yoor het behoud van deze Industrie. De heer M e e r y e 1 d deed uitkomen, dat de inleider verzuimd had de accijnscijfers naast de invoereijfevs te noemen en juist daardoor hadden zijn cijfers geen waarde. De heer K. Cz. de Boer bracht den in leider een woord van hulde voor zijn betoog. Spr. vond dat desondanks de inleider niet ontkomen was aan eenzijdigheid. Voor inlei der is de suikerindustrie het belangrijkst, doch dit geldt niet voor het geheele volk. Spr. wees op de positie van de tarwe en het graan in ons land. Wat inleider wil gaat tegen het geheele iNederlandsche volk. Ook komt spr. er tegen op, dat de suiker industrie de eenige tak van landbouw zou zijn die tot het hoogste is opgevoerd. Voorts wraakte spr. het beroep op protec- tie van de suikerindustrie. Ook spr. zag 'gaarne een nieuwe Brusselsche conventie, waaraan men meer zou hebben dan aan de dure toasten te Geneve. De rechtsgrond om het Ned. volk speciale offers voor een bedrijf te vragen acht spr. eehter niet aanwezig. Het lag z. i. niet op den weg van den landbouw om van de goede traditie af te wijken en een stelsel van pro- tec tie te vragen. (Applaus.) De heer A. N. Vaandrager (Rotter dam) meende dat men zich hier kan beroepen op eenmaal verkregen rechten. Wanneer 1 de Brusselsche conventie er niet was geweest, dan zouden de bietenbouwers ncg steeds een premie ontvangen. Het geldt hier een recht die de schatkist steeds zoo sterk heeft gesteund. Spr. oordeel ie de toekenning van den gevraagden steun beter dan de verlaging van de opcenten op de inkomstenbelasting. Spr. wilde de zaak vastknoopen aan een uitvoerrecht op gedroogde pulp. De maat- regel zou dan ook den geheelen landbouw ten goede komen. De heer K. Breebaart was overtuigd, dat het voorstel leidde tot het bewande'en van een gevaarlijken weg. Andere bedrijven zullen zeker met een gelijk verzoek komen. Spr. verklaatde zich tegen elke protectie. (Applaus.) Den heer v. d. Molen (Vlaardingen) had het getroffen dat inleider zich meer had doen kennen als suikerfahrikant dan als boer. In Zeeland was men z. i. met de suikerbieten teelt gaan overbouwen. Spr. toonde dit uit- voerig aan de hand van regeeringsverslagen aan. Men moet daar in de knel komen doch dit is niet anders. Met fabriekscooperatie moet men voorzichtig zijn. Spr. meende dat de menschen daar het geld onthouden moet worden om hen tegen het voortgaan in de verkeerde richting te be- schermen. (Gelach.) Spr. oordeelde bescherming fout voor al lies. (Applaus.) De heer Dr. M a n s h o 11 verzekerde, dat de regeering in de zaak wel belang stelt en ;pr. als lid van de eommissie zal profijt trek- ken van hetgeen hij had gehoord. Spr. stelde vast dat een algeheele herle- ving van een Internationale regeling ge- wenscht werd. De heer V o s verklaarde, dat de afd. Dordrecht sterk teleurgesteld zou zijn, als de' maatschappij1 in deze zich verklaarde tegen hetgeen gevraagd werd. Op een vraag van den voorzitter werd besloten het stenografisch verslag in de afdeelingen te behandelen om zich een gegronde meening te vormen. De heer V o s verzocht een grondige stu- die en duidelijk te maken wel-k een reusach- tige ramp uitzieken zal brengen. De niet bietbouwers moeten de bietenbou wers niet uit de maatschappij drijven. Tot slot beantwoordde de inleider de ver- Bchillende sprekers. VERDUISTERING VAN GIFTEN VOOR DE DRENTSCHE VENEN. Gistermorgen heeft voor de Rechtbank te Rotterdam terecht gestaan de 46-jarige M. J. V., gewezen administrateur van het Comite voor Ziekenverpleging en Ziekenverzorging Veenkolonie Barger Compascuum, verdacht van verduistering. Aan verdachte was ten laste gelegd, dat hij te Rotterdam en elders in Nederland op verschillende tijdstippen van omstreeks Fe- bruari ,1925 tot 15 Maart 1926 opzettelijk geldswaardige bedragen tot een gezamenlijke waarde van 26.000, althans gelden, welke toebehooren aan de schenkers van giften aan het comite voor ziekenverpleging en zieken verzorging Barger Compascuum, welke hij In ontvangst had genomen als lid-penning- meester van genoemd comite en welke gelden hij uit dien hoofde anders dan door misdrijf onder zich had, zich wederrechtelijk heeft toegeeigend. Het verhoor van verdachte. Op vragen van den president vertelde ver dachte, dat hij, nadat hij op de hoogte was gekomen van den grooten nood in de venen door het lezen van'ingezonden stukken in de kranten, zich uit medelijden tot de bewoners van Barger Compascuum had gewend. Hij had reeds eenige ervaring op het gebied van inrichten van concerten en het inzamelen van gelden, om gelden voor een liefdadig doel bijeen te brengen. Van het hoofd der open bare school te Barger Compascuum, die al secretaris van de eommissie tot steunverlee- ning was in het dprp, kreeg hij antwoord op zijn aanbod, dat men een conferentie wilde. Verdachte is daarop ifaar de venen gegaan, heeft zich daar een en ander laten vertoonen van den nood, en heeft in zijn bespreking met de leden van de eommissie verteld, dat zijn er varing was, dat van een inzameling gewoon lijk 40 pet. aan kosten wordt besteed, terwij! 60 pet. kan worden afgedragen. De president vond een dergelijken opzet wel wat heel grootsch voor een beperkt doel als verdachte zich toch had gesteld. Zonder dat er van verduistering nog sprake is, ver- dwijnt er van de opbrengst toch al een groot deel in de zakken van menschen, voor wie de gelden niet bestemd zijn. Verdachte decide dan mede, van den Evan gelist v.d. Gronden te Borger Compascuum te hebben gehoord, dat pasroor Bergervoets de ziel van het comite te Barger Compas cuum was. De heer v. d. Gronden had ver dachte opmerkzaam gemaakt op dr. Krull, die wellieht wel fe vinden zou zijn om in een eommissie zitting te nemen. Per telefoon was de afspraak met dr. Kruli gemaakt, dat deze zijn naam zou leenen voor een door verdachte op te richten comite; ook dr. Olthuis was door het noemen van den naam van een kennis bewogen, zijn naam in de lijst te laten zetten. De president: Getuige Masser zegt, dat u gegarandeerd hebt afdracht van 60 pet. Verdachte beweerde gezegd te hebben, dat de kosten het eerste jaar hoog zouden zijn een vaste afspraak was niet gemaakt, alls kosten kwamen voor verdachtes rekening en a lie gelden zouden bij verdachte binnenko- men. Op een vraag, hoe verdachtes belooning zou worden geregeld,zeide verdachte dat geen vast bedrag was vastgesteld, hem had voor oogen gestaan een vergoeding van 10 per dag. De president: U hebt heel wat meer in re kening gebracht. Ik vind hier en daar 12 50 voor reis- en verblijfkosten. Verdachte geeft een heele uitvoerige uiteen- zetting van de wijze, waarop dat geld zou zijn besteed, aan circulates, porto's, vergoe ding van menschen, die adressen van liefda- dige menschen bezorgden. Het O. M.: Als dat reisgeld was, had u beter een abonnement kunnen nemen. Dan was u er met 60 per maand afgeweest, nu brengt u telkens 300 in rekening. Verdachte deelt dan mee een kantoor op de Groote Markt te hebben gehuurd. Hij had al spcedig gedacht aan de oprichting van een kantoor te Amsterdam. Verdachte vertelde, dat zijn kantoor te Rot terdam hem 100 per 3 maanden kostte, dat te Amsterdam 50 per maand. Verdachte geeft dan een uiteenzetting, waaruit blijkt, dat er op een gegeven oogen- blik een verdenking tegen hem was gerezen in Barger Compascuum; blijkbaar was er ge- correspondeerd met een recherche-bureau te Utrecht en met ds. Olthuis. Verdachte was teen naar Drenthe gegaan, had daar bespre- kingen gevoerd en was toen naar ds. Olthuis gegaan. Het gesprek met dezen predikant, naar aanleiding van een artikel in het blad „De Speurder", dat afkemstig zou zijn van een rechercheur van het Utrechtsche bureau, van een ontslagen beheerder pn een ontsla- gen drukker, hoofd van een Zondagsschool Dat artikel is in andere bladen terecht geko men en heeft het comite een reuzenschade be- zorgd. Het O. M.: U persoonlijk. Het artikel ging tegen u, toen u met 5 personen Den Haag zoudt gaan bewerken. Verdachte beweert, dat een onderzoek is in gesteld naar de schrijvers van bedoeld arti kel; dat onderzoek heeft /450 gekost. Pas toor Bergervoets had tot verdachte gezegd dat die kwestie moest worden onderzocht. De president vindt 450 toch wel een exor bitant hoog bedrag voor zoo'n onderzoek. Verdachte's totale ontvangst is, naar hij beweert, 60.000 geweest. Daarvan heeft hij 9650 afgedragen aan het comite. Volgens verdachte's berekening zou de to tale afdracht /210.250 geweest zijn. De president: Dat is toch heel wat minder dan 60 pet., die u gegarandeerd had. De kos ten zijn dan toch wel heel hoog geweest. Verdachte bekende, dat er groote kosten aan drukwerk en andere kosten moesten wor den gemaakt. Als men 1000 uitgeeft, waar van 800 aan aanvankelijke kosten, dan krijgt men mis^chien 1200 binnen. Op de 60.000 is het dus niet onmogelijk, dat men 50.000 kosten heeft. Mr. Wijnveldt: Maar het gaat niet aan om uw aanvankelijke kosten, uw kosten van op richting ook met 50 te vermenigvuldigen, die had u maar een keer. Het O. M.: Na een jaar bestaan van het comite heeft men nog de grootste moeite ge- had om het luttele bedrag van 3000 uit uw handen te krijgen. Daarna wordt verdachte's boekhouding, die de president nogal vreemd ingericht vond, besproken. Aan porti werden posten van f 2000 en f 5000 gevonden. Het O. M.: Weet u wat u in een jaar aan drukkosten hebt uitgegeven? 18.000. Dat is bijna 2200 per maand. Schande! Mr. Wijnveldt: Hoe verrekende u de 10 salaris en 12.50 reiskosten. Verdachte: Die rekende ik nooit tegelijker- tijd. De president: Hoeveel belooning hebt u nu genoten? Verdachte: Dat zal /3891 zijn, plus die 12.50 per dag. Mr. Wijnveldt: Dat maakt dus? Verdachte: f 4000 en zooveel. Het O. M.: U hebt dus zeker een f 8000 voor u zelf berekend. Het O. M.: Was dat afgesproken met het comite of hadt ge dat#u zelf maar toegekend? De president: U hebt na uw ontslag nog f 1000 van de giro gehaald. Verdachte: Dat stond op mijn naam, ik heb dat geld gedeponeerd, om er eventueel in- komende rekeningen van te betalen. Het O. M. vroeg, hoe de regeling van ver dachte's pistole aan een' heel vreemde werd opgedragen. Ter sprake kwam nu het bezoek van dr. Wasser ten kantore van verdachte, waarbij verdachte zeer onhebbelijk was opgetreden. Verdachte vertelde, dat de heer Wasser in gezelschap van mr. Meyboom op 17 Januari op het kantoor is geweest. Verdachte was er toen niet, zijn boeken waren eerst bij den Ar- menraad geweest en bevonden zich toen bij de politie. De heer Wasser had zich in dien tus- schentijd, toen verdachte afwezig was, zich gedragen als heer en meester op het kantoor, was overal ingeloopen, enz. Wasser had ge zegd: je hebt 60.000 ontvangen, daarvan krijg ik 60 pet. Ik krijg dus 36.000 van je Verdachte had daarop geantwoord: Die heb ik in mijn vestzak zitten. Afgedragen is bij dat bezoek /3000. De president: Hebt u toen na die afdracht volledige decharge gevraagd met de plaat- sing van een advertentie van dankbetuiging. Verdachte gaf dit toe. De advertentiekosten hebben 200 bedragen. Op een vraag van mr. Wijnveldt zeide ver dachte, dat het comite, waarvan pastoor Ber gervoets de ziel was, bijdragen verzamelde voor armen van alle gezindten. Verdachte trachtte daarna aannemelijk te maken, dat de verzamelde adressen groote waarde hadden. Eenmaal de adressen van die liefdadige menschen verzameld, kon men de zelfde menschen twee maal per jaar aan- Elso Ei,95 dudu geen beter fabrikaat! gratis bfcxiiurevA schrijven. Als er den eersten keer f 10.000 was ingekomen, was er kans geweest dat een volgenden keer de opbrengst 14000 was geweest. Uit een verklaring van den .heer Van Lier, assuradeur te Amsterdam, voorgelezen door het O. M. blijkt, dat verdachte in 1925 circu- laires had verzonden met den naam van het Comite Nederlandsche kinderen in den vreem de er op en de gelden an zij eigen adres laten zenden. Die gelden waren, dank zij de contro- le, later verrekend. Na een langdurig getuigenverhoor werd te kwart voor zeven de zitting -verdaagd tot van- middag. DE AMBTSWONING VOOR DEN BURGEMEESTER VAN AMSTERDAM. Wij maakten in onze telegrammen in een gedeelte van ons vorig nummer reeds mel ding van het vorstelijk geschenk van Dr. van Aalst aan de gemeente Amsterdam. De Corr. der N. R. Crt. te Amsterdam schrijft daarover het volgende: Wij mogen wederom melding maken van een daad van schoonen burgerzin, een daa-d, die de voorgaande in, omvang nog overtreft, Dr. C. J. K. van Aalst, president der Nederl. Handelsmaatschappij, wiens hart zoo warm klopt voor Amsterdam, en die daarvan reeds zoo herhaaldelijk en op zoo verschillende wij- zen heeft blijk gegeven, heeft thans zijn huis, het prachtige huis Heerengracht 502, aan de stad ten geschenke gegeven als ambtswo- ning voor den burgemeester. De heer Van Aalst zal over eenige maan den zijn hoofdverblijf naar elders (Hoevela- ken) verplaatsen, ofschoon hij nog gerui- men tijd hier ter stede werkzaam hoopt te blijven, en hij komt nu, mede uit sympathie voor den huidigen bekleeder van het bur- gemeestersambt, den heer W. de Vlugt, tege- moet aan een wensch, die hier ter stede al geiuimen tijd gekoesterd werd. Reeds onder burgemeester Roell zijn plan- nen aanwezig geweest om een huis op een der grachten, het pand met den fijnen voor gevel, Keizersgracht bij het Molenpad, waar- in eertijds de Imperial gevestigd was en nu de openbare leeszaal huist, tot ambtswoning voor den burgemeester te bestemmen, en den laatsten tijd was het denkbeeld in beginsel weer opgedoken, maar de verwezenlijking er- van, dat begrijpt men, was om allerlei rede- nen niet gemakkelijk. Dr. Van Aalst heeft nu den knoop doorgehakt door zijn royale daad, waaruit nog weer eens opnieuw 2 groote liefde voor de'hoofdstad blijkt. Aan het bovenstaande kan nog een tweede verblijdende mededeeling worden toegevoegd, en wel, dat zich, onder voorzitterschap van den heer S. P. van Eeghen, oud-voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken hier ter stede, bijgestaan door den nieuwen gemeente-secretaris, den heer Roovers, een eommissie van vooraanstaande burgers heeft gevormd, welke zich voorstelt, de gelden bij een te brengen, noodig voor de meubileering van het officieele gedeelte van de ambtswo ning. Geraamd wordt hiervoor een bedrac van 60.000. Ook voor den burgemeester zelf, dlat spreekt vanzelf, zal het betrekken van het groote huis finaneieele lasten meebrengen, die hij echter volgaarne bereid is, in het be lang van de gemeente te dragen. MISHANDELING. De recherche te Maastricht heeft, zooals we reeds in een deel van ons vorig nummer meldC, aangehouden den lossen werkman J. W. uit de St. Antoniusstraat aldaar, op ver- moeden, dat hij den d-ood van zijn driejarig kind heeft veroorzaakt door mishandeling en uithongering. Het lijkje is gisteren ge- schouwd. Nader wordt uit Maastricht aan de TClg. gemeld: Omtrent het betreurenswaardige feit, dat door een vader in dronkenschap zijn drie jarig dochtertje zoodanig m-ishandeld is, dat het kind aan de gevoligen van een schedel- breuk is overleden, kunnen wij nog het vol gende mededeelen: Volgens hetgeen reeds bekend geworden is en bij nadere informatie bij buren is komen vast te staan, was de vader, de 32-jarige losse werkman J. W., dironken thuis geko men. Het dochtertje was toen uit vrees voor hem weggekropen, naar sommigen meenen te weten onder het bed. De man zou toen het kind bij de beentjes onder het bed hebben uitgetrokken en het daarna met het hoofdje tegen de deur hebben geslagen. Het kind, een klein meisje, dat nog on- langs wegens zwakte eenigen tijd in het zie- kenhuis „de Calvarienberg" is verpleegd ge: worden, moet toen lang bewusteloos hebben gelegen. De vrouw, over wie de buren ook niet erg goed te spreken waren, heeft toen de kleine naar bed gebracht, en tegen de buren ge zegd, dat zij het hoofdje bezeerd had. Het schijnt, dat de moeder later zelf toch aan- gifte heeft gedaan, De sectie heeft uitgewezen, dat het kind overleden is tengevolge van- een schedel- >reuk. Hedenavond bevond zich een groote me- nigte voor het huis, waar het drama zich heeft afgespeeld1. NOODLOTTIGE BOTSING. Gistermorgen kwart voor zeveni heeft op het fietspad in de Rosestraat te Rotterdam ter hoogte van pand 222 een aanrijding plaats gehad tusschen twee fietsrijders. De eene fietser kwam zijwaarts te vallen en sloeg met het hoofd op straat, tusschen voor- en achterwiel van een melkauto van de melkinr richting „Aurora'\ Het achterwiel ging hem over borst en kaak, de geheele borstkas werd ingedrukt en de jonge man was onmiddellijk dood. De andere fietser, die niet bepaald schuld aan het ongeluk had, heeft zich haastig ver- wijderd en is on bekend gebleven. Alles was zoo snel in zijn werk gegaan, dat de bestuurder H. de R. van den vracht- auto niets van de botsing gezien had en pas door het schokken van zijn auto bemerkte, dat hij iets of iemand overreed. Op het lijk zijn geen identiteitsbewijzen gevonden, waarom de commissaris van politie in de Vde afdeeling het volgende signalement heeft laten verspreiden, met verzoek om in- lichtingen1: Leeftijd ongeveer 20 jaar, lengte 1.65 M., postuur tenger, op palm linkerhand 6 kleine wratjes. Kleeding: blauwe broek en colbert, lila overhemd met dito slappe boord, tricot borstrok en onderbrcek, ongemerkt; geruite sokken, lage schoenen, blauwe pet en blauwe werkkiel in pakje. WIJLEN HET ECHTPAAR LOBO. Zooals wij hebben gemeld, zegt de N. R. Crt., heeft zich ter nagedachtenis van het echtpaar Lobo-Braskensiek een comite ge vormd tot het oprichten van een gedenknis op Zorgvlied te Amsterdam, waarin de asch der beide overledenen bijgezet zal worden. De samenstelling van een eere-comite waarin de voornaamste toon-eelspelers en too- neelvrienden in Nederland zullen zitting heb ben, is in voorbereiding. Reeds thans is het uitvoerend comite be reid gelden in ontvangst te nemen, hetzij bij een der hiervolgende leden van het comite of bij den penrjingmeester, Mr. Jules Keizer. Het uitvoerend comite zal bestaan uit de hee- ren Co Balfoort, voorzitter; R. Belinfante, Ph. la Chapelle, P. G. van de Poll, Jaap v. der Poll, Rudolff Sluys jr.; J. Sternheim, Borssenburgplein 17 te Amsterdam, secreta- ris; mr. Jules Keizer, penningmeester Hee rengracht 560. DE ORGANISATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN MARINE. De eommissie, welke de organisatie van het deparlement van marine zal onderzoeken en van haar onderzoek aan de bezuinigingscom- missie een rapport zai hebben uit te brengen, is thans volledig samengesteld al9 volgt: lid en voorzitter de heer W. F. Pop, voorzitter der bezuinioingscommissie; leden: de heeren ir. J. A. Kalff, lid van die eommissie; mr. J. Whitman, voorzitter van de cemtrale com missie voor georganiseerd overleg in ambte narenzaken; A. van Henael, raad-adviseur in algemeenen dienst bij het departement van marine; T. D. C. Meyacke, administrateur bij genoemd departement, en E. A. Becht, refe- rendaris bij genoemd departement. In deze eommissie zal het adviesbureau Hijmans en Van Gogh vertegenwoordigd zijn en daarin een stem uitbrengende 'heeren Pop en Kalff zullen zich van deelneming aan stemmingen onthouden. DE NED. HERV. KERK TE BORCULO. De kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente te Borculo heeft in Maart dcor de herstelcom- missiie bij Mbnumentenzorg de wenschelijk- heid uitgesproken aan de Ned. Herv. gemeen te weder een gebouw met 500 zitplaatsen te geven. De architect kon dezen wensch niet in cvereenstemming brengen met den eisch dter restauratie. Toen hij echter van een lid der Herstelcommissie had vemomen, dat de kerk ook wel voor een heel wat kleiner aantal be- zoekers mocht worden ingericht, kon hij het interieur beter bij de restauratie a-anpassen en thans is een plan gereed gekomen met 275 zitplaatsen, waarmee de kerkvoogdij genoe- gen heeft genomen, zeker wel om verdere vertraging te voorkomen, daar het verlangen naar een eigen kerkgebouw zoo zoetjes aan groeit tot ongeduld. Men vindt het intusschen te Borcu'lo wel vreemd, dat een afzonderlijk lid der Herstel- conmiissie den wensch naar een kerkgebouw met 500 zitplaatsen doorstreept en 275 vol- doende a.cht. Op feestdagen toch beloopt het kerkbezcek tot '400 ;bij den kerstboom had men aan 600 plaatsen niet genoeg. Op Palm- paschen, Paschen, Pinksteren en Kerstmis zal men nu steeds plaats te kort komen. Het nieuwe kerkgebouw zal ruime zitplaat sen bieden; het wordt electriseh verlicht en verwarmd en krijgt en installatie voor hard- hoorenden. hoeveclheid kaas konden worden gered. De brand is vermoedelijk ontstaan door het spe- len van kinderen me vuur. Verzekering dekt de schade. KORTE BERICHTEN. 1 Dinsdagavond is het 6-jarige 'zoontje van den koopman K. in de Bokkebuurt onder Rhoon onder den vrachtauto van den bode C van G., van Spijkenisse, geraakt. Een wiel ging het kind over het lichaam. Gister morgen is het jongetje aan de gevolgen daar van overleden. 5 Te Zaandam is Woensdag het tweejarig dochtertje van H. in een onbewaakt oogenblik in een regenbak gevallen en verdronken. Te Bellingwolde (Gron.) is Woensdag het tweejarige zoontje van den arbeider IJzer door een stoomtram overreden en gedood. De 39-jarige wprkman J. P. van L., die Woensdag aan de gasfabriek te Leiden onder een contra-gewicht is geraakt, is in het St. Elisabcth-gesticht aan de gevolgen overelden! De 25-jarige E. Polak, die Zaterdag j.l" bij een botsing met een auto op den Amers- foortschen straatweg te Bussum ernstig ge- wond werd, is gisternacht in de Majella- stichting te Bussum overleden. Qud-minister Colijn is Woensdagavwnd ui Hongarije te 's-Gravenhage teruggekeerd. Doozen Lnxe Post hebben wij steeds in circa 200 soorten voor" radig. Moderne uitvoering. Lage prijzen- L. FRAMKEWBERG Alkmaar. 442ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 23 September. 5de klasse 4de lijst. Prijzen van 70,s, 114 755 2052 2901 3519 3765 4956 5733 6165 6631 7141 8082 9099 9805 10433 12059 12864 13873 14453 15288 15924 16186 17612 18076 18856 19861 20988 122 1J04 2581 2907 3549 3783 5031 5891 6191 6702 7269 8119 9314 9845 10S98 12198 13235 13878 14475 15405 45933 1656S 17644 18185 18967 20146 277 1399 2401 3054 3590 3960 5556 5898 6246 6813 7501 8176 9367 9918 11478 12374 13532 13946 14526 15507 15947 16660 17838 18258 19494 20469 366 1556 2477 3173 3591 4093 5603 6005 6365 6815 7557 8346 9481 10087 11750 12590 13721 14013 14762 15626 15952 16840 17992 18383 19611 20699 741 1667 2672 3250 3603 4719 5646 6059 6416 6832 7720 8756 9506 10293 11899 12640 13820 14092 15003 15907 16103 17143 18022 18592 19712 20923 744 1768 2851 3277 3662 4799 5708 6061 6453 7020 7991 8782 9552 10317 12002 12852 13852 14198 15264 15918 16141 17204 18038 18707 19836 20954 N i e t e n DE HOUDING VAN DEN VOORMA- LIGEN GOUVERNEUR VAN AT J EH. De Delicourant keurt, na een reis van den hoofdredacteur naar het terrein van de actie, onvoorwaardelijk de houding van den voor- maligen gouverneur van Atjeh, den heer Hens, af, wiens bestuur niet geschikt wordt genoemd om het vertrouwen van de bevolking te winnen. Het blad zegt o. a.„Het is on- omstootelijk gebleken, dat de heer 'Hens een groot aantal hoofden tegen zich, tegen het be stuur en tegen het gezag heeft ingenomen. In plaats van hen aan te trekken en ze naar de zijde der regeerig toe te halen, heeft de heer Hens de Atieh-hoofden van zich afgestooten". DE HOOGE SEPTEMBER-TEMPERA- TUUR. Een mededeeling van het Kon. Ned. Meteo- rologisch Instituut te De Bildt behelst: De zomer van 1926, die met een warmte- record is begonr.en, toen op 3 April aan de Bildt een maximum temperatuuT van 23.3 gr. C. (74 gr. F.) werd bereikt, was sinds het be gin der 74-jarige waarnemingsreeks zoo vroe-g in het jaar nooit was voorgekomen, heeft tegen het einde een nieuw recordcijfer behaald, doordat op Maandag den 20sten September de maximum-temperatuur in de Bildt tot 28.6 gr. C. (83.5 gr. F.) is gestegen, wat zoo laat in het jaar nog niet is waarge- nomen. Het gemiddelde cijfer voor het maxi mum op dezen tijd van het jaar is 19 graden C„ zoodat de femperatuur 10 graden boven het normale cijfer blijkt te zijn gestegen. BRANDEN. Woensdagmiddag ongeveer 3 uur is de ga rage en autoherstelplaats van den heer H. de Bruin te Alphen aan den Rijn geheel uitge- brand; slechts een auto kon worden gered. Verzekering dekt de.schade. Woensdagmiddag ongeveer 5 uur is te Aar- landerveen de groote boerderij, bewoond door den heer H. C. de Jong, eigenares .mevr. baronnesse Van Boezclaer-De Beaufort, tot dfn grond a|gebrand. Eenig meubilair e-n een 49 249 572 823 1246 1488 1812 2054 2280 2440 2577 2795 3079 3375 3623 3861 4015 4282 4696 4823 5060 5274 5454 5718 5918 6194 6446 6858 7045 7314 7507 7866 8053 8293 8806 9027 9364 9590 9994 10413 10571 10706 10868 11016 11177 11240 11429 11602 12003 12201 12348 12451 12672 12948 13134 13714 13932 14205 14437 14724 15063 15217 15353 15635 15803 16336 16718 16995 17170 17386 17498 17725 17888 18098 18268 18638 18739 18913 19084 19286 19433 74 299 721 952 1358 1560 1818 2055 2307 2468 2597 2912 3151 3404 3658 3866 4045 4473 4710 4894 5092 5318 5465 5754 6004 6216 6476 6936 7082 7330 7533 7885 8147 8381 8823 9079 9396 9599 10077 10432 10576 10782 10882 11041 11181 11316 11440 11732 12024 12202 12357 12511 12795 13030 13381 13768 13942 14231 14546 14745 15073 15218 15359 15642 15819 16484 16744 17030 17219 17393 17512 17760 17901 18125 18296 18644 18743 18976 19100 12996 19447 108 337 723 998 1360 1565 1870 2086 2340 2488 2599 2914 3210 3410 3731 3897 4067 4503 4715 4980 5104 5349 5582 .5772 6016 6274 6530 6939 7088 7401 7570 7906 8164 8394 8927 9227 9402 99775 10095 10457 10583 10783 10900 11047 11191 11356 11505 11778 12103 12217 12373 12535 12820 13092 13516 13777 13999 14304 14601 14823 15077 15221 15371 15667 15906 16555 16764 17054 17269 17395 17531 17767 17928 18187 18467 18646 1S798 18981 19135 19378 19542 167 341 748 1076 1406 1567 1914 2145 2361 2516 2650 2941 3305 3536 3764 3934 4144 4641 4755 4981 5112 5385 5635 5787 6042 6292 6620 6998 7182 7424 7575 7960 8189 8408 8935 9262 9426 9778 10156 10507 10595 10787 10910 11062 11200 11363 11560 11894 12165 12269 12410 12546 12893 13101 13604 13797 14066 14361 14619 14861 15102 15282 15479 15678 15993 16585 16861 17060 17273 17444 17539 17785 17837 18213 18493 18704 18807 18996 19189 19419 19637 174 356 791 1182 1417 1798 1945 2149 2388 2519 2714 3036 3313 3593 3795 3957 4228 4664 4776 5054 5163 5416 5636 5791 6182 6323 6712 7008 7183 7457 7811 7966 8282 8572 8937 9266 9438 9808 10304 10538 10615 10856 10943 11132 11205 11373 11590 11938 12185 12305 12418 12604 12903 13117 13638 13886 14155 14362 14650 14947 15123 15306 15482 15679 16165 16605 16921 17121 17209 17486 17540 17823 18043 18220 18522 18713 18870 19035 19236 19423 19645 236 358 81? 1222 1487 1802 2019 22211 2435 2538 2766 3072 33491 3611' 3857 397S 4238 4691 4778 5058 5201 5453 5665 5900 6193 6357 6755 7033 7259 7464 7843 7997 8290 8645 8949 9275 9474 9888 10355 10550) 10635 10857k 10984") 11154t 11215 11387 11593 11954 12193 123311 12445 12643 12932 13123 13698 13920 14159 14424' 14709 14060 15216' 15343 15543 17569 16197 16712 16965 17133 17346 17497 17565 17847 18067 18251" 18631' 18726 18882 19045 19248 19429 10672 HEELE ELi. N-d FL. ■HM

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6