DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Laat uw kousen aanbreien No. 226 Honderd acht en twinffgste Jaargang 1926. Albonn^nenfsprije bij vooruitbetaling per 3 mnanden f2.—fr. per post f2.50. Bewjjsn. 5 ct Adrertentlepr. 25 ct p. regel, grootere letters naar Brieren franco N.V. Boek- en Handelsdr. y.h. Herns. Coster Zoon, Voordam C9, TeL Administr. No. 3. Bedactie No. 33. ZATERDAG 26 SEPTEMBER. Alkmaar en de Groote Tentoon- stelling van Bolgewassen. Btiifenland Dif ntirattier besfaaf ttH 3 bladen- Direcieur: G. H. KRAK. Hoofdredarieur Tj. N. ADEMA. m In het traditioneele overzicht, in de eerste raadsvergaderngwelke in Januari wordt gehouden, heeft dit jaar de burgemeester o. a. de aandacht gevestigd op de omstandigheid, dat de teelt van bolgewassen zich zoowel ten Zuiden als ten Noorden van onze stad steeds uitbreidt, maar dat het opmerkelijk is, dat men juist om Alkmaar daarvan heel wtinig bespeurt. Vanzelfsprekend kwam toen de vraag naar voren of deze teelt ook voor Alkmaar niet wenschelijk zou zijn en zoo ja, of de bestaan- de toestand dan niet zoo spoedig mogelijk veranderd zou kunnen worden. Die vraag heeft destijds de aandacht ge- trokken en zij kw^pi ter sprake in een be- »tuursvergadertng der afdeeling Alkmaar van de Koninklijke Nederlandsche Maat- echappij van Tuinbouw en Plantkunde. Men besloot zich voor samenwerking in rerbinding te stellen met de afdeeling Alk maar der Algemeene Vereeniging voor Bloem- bollencultuur en de besprekingen leidden tot een gunstig resultaat, doordat beide vereeni- "ngen besloten in het voor jaar van 1927 te iaar een tentoonstelling van bolgewassen te organiseeren. Het is te begrijpen, dat de goede opzet van een groote en langdurige tentoonstelling heel wat voorbereiding eischt. Er werden een Uitvoerend-, een Financieel- ta een Terreincomite benoemd, terwijl later een Eere-comite werd gekozen, waarvan de burgemeester als Eere-voorzitter zal optre- den. De grootste modlijkheid was natuurlijk een geschikt terrein te vindfen en men vond dit ia den tuin der voormalige Cadettenschool, die vlak bij de stad is gelegen, aan alle zij- den is afgesloten en waarvan de bodem zich uitstekend voor bollencultuur leent. Torn dit eenmaal het meest geschikte ter rein was gebleken, werd de zaak krachtig aangepalet, waarbij de burgemeester zijn voile medewerking toezegde. Immers, men had nog niet de voile beschik- king over het terrein, aangezien de gemeente het nog niet in erfpacht aanvaard had Het Rijk had dus ook nog een woordje mee te spreken, maar na heel wat geschrijf en diverse conferenties, kreeg het comite eindelijk bericht, dat het Rijk het benoodigde terrein m die waranda van het gebouw fegen een bil- lijke verg ceding tot 20 Augustus van het vol- gendie jaar voor het houden der tentoonstel ling wilde afstaan. Het comite was inmiddels druk met de voorbereidende werkzaamheden bezig. Het Terrein-comite had reeds een plan voor de beplanting ontworpen en de directeur van onze plantsoenen, de heer Hoek, heeft dit in teekening gebracht, waarna algemeen ge- constateerd werd, dat het er zeer aanlokkelijk uitziet Zoodra het departement van Financien toe- stemming had gegeven, is men teen dadelijk met de groodbewerking begonnen. De heer Blokker, een der ijverige organisa- tors voor de komende tentoonstelling, was zoo vriendelijk ons daarover eenige inlichtin- gen te vers-trekken. Het geheel belooft werkelijk iets bijzonders te worden en het voorbereidende werk eischt veier ingespannen arbeid. Wie opgemerkt heeft hoe het terrein in ver- loop van tijd verwilderd is, begrijpt hce krachtig hier de hand aan de ploeg of, beter gezegd, aan de spade moest worden gesta gen. De beplantingstijd nadert en voordien moet de wildernis in een parkaanleg worden her- schapen. Padrxi en perken moeten afgeteekend wor den, graszeden worden afgestoken, hoogten met den grond gelijk gemaakt, kuilen gevu-ld en het geheele terrein wordt twee steek diep omgespit, om de bollen volkomeri tot hun recht te laten komen. Het verheugt ons te kunnen melden, dat deze tentoonstelling in breeden kring sympa- tliie gewekt heeft en men van alle zijden de grootst mogelijke medewerking heeft toege zegd. Het Uitvoerend comite heeft zich gewend tot verschillende afdeelingen van bollencultuur benoorden het 1J en met groote danlcbaarheid wordt geconstateerd, dat de kweekers dadelijk alle gevraagde medewerking toezegden om het terrein te kunnen beplanten. Duizenden crocussen, narcissen, tulpen, hyacinten, anemonen en andere bolgewassen worden op de perken- gezet en van half Maart tot half Mei van het volgende jaar zullen de liefhebbers van bloemen en planten van deze fraaie collectie ten voile kunnen ge- nieten. Men verzekert ons, dat er wel drie maal honderdduizend bollen* op het terrein zullen komen, ja, dat het aanbod nog veel grooter is, zoodat men voor het Cadettenschoolter- rein zelfs te veel zou krijgen en het comite overweegt, ook den Voorhout vanaf het woonhuis van Mr. W. C. Bosman tot aan de Bleekerslaan met bollen te beplanten. Behalve deze volledige tentoonstelling heeft het comite nog meer op zijn programma In de waranda van de Cadettenschool zul len een of meer tijdelijke tentoonstellingen worden georganiseerd. Met zekerheid kan nu reeds gemeld wor den, dat men een expositie zal houden van geforceerde bol- en knolgewassen, die voor dit doel nu reeds door de kweekers voorbereid worden. Bovendien kan verzekerd worden, dat er een tentoonstelling wordt gehouden van aller- lei getrokken kamerplanten als cyclamen, primula's, clivia's, enz. Hdt comite blijkt zeer adief, het zal de plannen op grootscheepsche wijze ten uitvoer brengen en rekent dan ook op een druk be- zoek, niet alleen uit Alkmaar maar uit geheel Hollands Noorderkwartier. In dat bezoek zal het comite de erkenning zien, dat zijn werk belangstelling en waar- deering vindt. Maar niet alleen daarvoor is het noodza- kelijk, het zal ook de gelden moeten opbren- gen, die noodig zijn om dit groote werk ten uitvoer te kunnen brengen. Het is nu eenmaal zoo, dat de kosten altijd voor de baten uitgaan en het comite, dat be langeloos deze expositie organiseert, staat natuurlijk voor groote finandeele verplichtin- gen. Dit is een werk waar duizenden guldens mee gemoeid zijn en een druk bezoek aan de tentoonstelling zal het mogelijk moeten ma- ken. deze kosten te dekken. Het is vanzelfsprekend, dat de weinige or- ganisators, die hun moeite en tijd geven, het voile financieele risico niet kunnen dragen. Vandaar, dat men een Financieele Commis sie in het leven heeft geroepen, die zal trach- ten een waarborgsom bijeen te brengen. Reeds wordt daarop geteekend, maar het is noodzakelijk dat in ruimen kring daadwerke- lijke hulp wordt geboden. Verschillende belangstellenden zegden reeds een twintigtal zilveren en verguld zil- veren medailles als prijzen toe en wij voldoen gaarne aan het verzoek, ook hiervoor de grootst mogelijke medewerking te vragen. Alkmaar zal voor deze expositie duizenden vreemdelingen trekken, wier bezoek de stad slechts ton goede karf komen. Laten dan alle belangstellenden en belang- hebbenden het comite in dezen moeilijken voorbereidingstijd zoo krachtig mogelijk ter zijde staan, opdat het komende voorjaar Alk maar in werkelijkheid een interessant centrum voor de teelt der meest verscheidene bolge wassen zal kunnen worden. VERZET TEG-EN DE BEZUINIGINGS- POLITIEK IN FRANKRIJK. Gistermorgen kwamen 160 burgemeesters bijeen, die door de bestuurshervormingen van Poincare worden gedupeerd, teneinde een protest-actie op touw te zetten en in den na- middag een delegatie naar Poincare te zen- den. Des namiddags kwam de kabinetsraad bijeen en hield zich opnieuw met de bezuini- gingsmaatregelen bezig. Herriot zal een plan tot bezuiniging bij het Onderwijs voor- leggen. Van regeeringszijde wordter de na- druk opgelegd, dat er bij haar volkomen eenstemmigheid heerscht belreffende de te ne- men maatregelen tot bezuiniging. OPZETTELIJKE VERVALSCHING VAN STRESEMANN'S REDE. Ik verneem van betrouwbare Duitsche zij de, dat de rede, welke Stresemann in de bij- eenkomst van de Duitsche kolonie van Ge neve hield en die door een persagentschap werd gerapporteerd als bevattend de verkla- ring, dat de intrede van Duitschland in den Bond het bewijs is, dat de oplegging aan Duitschland van de verantwoordelijkheid voor den oorlog thans opgeheven is, opzette- lijk werd vervalscht. Het persagentschap, dat niet bij de bijeenkomst tegenowordig was, verkreeg zijn inlichtingen van een medewer- ker van een Duitsch-nationaal blad, die, door Stresemann deze woorden in den mond te leggen, moeilijkheden voor hem wilde schep- pen, die dan ook blijkens de opgewondenheid in de Fransche pers niet zijn uitgebleven. Wat Stresemann werkelijk zeide in ant- woord op den redenaar uit de Duitsche kolo nie, die zijn diankbaarheid uitte, dat de Duit- schers in het buitenland na de Duitsche in trede in den Bond weer als gelijken behan- deld worden, was, dat de Duitsche intrede zonder in moreelen zin onderscheid te maken, heeft plaats gehad. Van oorlogsverantwoor- delijkheid werd niet gerept. Dat Stresemann deze verdraaide informatie bij zijn laatste onderhoud met de journalisten niet tegen- sprak, is te wijten aan het feit, dat het foutie- ve verslag van bedoelde rede eerst in de avondbladen werd. gepubliceerd. Afgezien daarvan echter zou een formeel dementi moei- lijk zijn, aangezien de kwestie van de oor- logsverantwoordelijkheid in Duitschland nu eenmaal een zeer delikate is. In Duitsche kringen in Geneve ontkent men evenwel ten sterkste, dat Stresemann na de vlot verloo- pende Fransch-Duitsche toenadering deze taktloos'hei-d zou hebben begaan. DE POLITIEKE TOESTAND IN GRIEKENLAND. In het door den Griekschen premier Kondilis uitgegeven manifest, waarin hij zijn onherroepelijk besluit-te kennen geeft zich uit de politiek terug te trekken en zijn partij te ontbinden, spreekt Kondilis de hoop uit, dat dit gebaar de opposithde zal ontwapenen. De ze oppositie vraagt om de formatie van een zakenkabinet met het doel vrije en niet-bein- vloede verkiezingen te doen plaats hebben. De partijleiders evenwel, vooral de leider van de royalistiscfae volkspartij, Tsaldaris, zijn niet bijzonder onder den indruk van Kondil- lis' besluit. Zij dringen er op aan, dat hij het premierschap aan een onzijdig persoon zal overdragen, die in den lande algemeen ver- trouwen geniet. Zij dreigen tegelijk niet aan de verkiezingen deel te zullen nemen, als hij dit met doet. DE ONVEILIGE DUITSCHE SPOORWEGEN. Drie jongens, van twaalf en dertien jaren, hebben op het baanvak AscherlebenRalber- stadt een treinaanslag gepleegd, welke ech ter gelukkig mislukt is. Zij legden steenen op de rails, en bonden die met ijzerdraad aan- een, om de hindernis stevigheid te geven. De trein, welke passeerde, ontspoorde evenwel niet; die steenen werden vergruizeld en terzij- de weggeslingerd. Oogenblikkelijk zijn op aanwijzing van den machinist de steenen van het andere spoor dat ook versperd was verwijderd, zoodat verder onheil kon wor den voorkomen. Woensdagvoormiddag bespeurden spoor- wegambtenaren op het traject Neersen-Vier- sen, nabij de Nederlandsche grens, dat eeni ge laschschroeven war en losgemaakt. Een onmiddellijk ingesteld onderzoekwees uit, dat hier ongetwijfeld opzet in het spel was. De dader is onbekend. TEGEN DE ONVEILIGHEID DER SPOORWEGEN. In verband met het voortduren van pogin- gen tot aanslagen op treinaa, mag wel even vemield worden, dat volgens de Duitsche bla- dco de directeur-generaal van de „Reichs- bahn-" een aanschrijving heeft rondgestuurd tot verscherping van de incbiele com role op de lijnen. Overal moet deze dienst versterkt worden. Alle vakken moeten ten minste een maal per nacht, zoo mogelijk met een politie- hond, door lijncontroleurs gei'nspecterd wor den. Zij moeten daarbij voorzien zijn van sig- naalfluiten, electrische zaklantaarns en knal- signalen, teneinde in geval van gevaar trei- nen te kunnen laten stoppen. Tevars moeten deze lijnpatrouilles op de hoogte gebacht worden van het plaatselijk telefoonnet. In uniform gekleede controle-beambten zullen zich langs de lijn moeten vertoonen om licht- schuwe elemental af te schrikken cn het rei- zend publiek een gevoel van veiligheid te ge ven. Alle lijncontroleurs zullen voorfaan een armband dragen met het opschrift: „Bahn- polizei". Maatregelen moeten getroffea wor den cm de comtroledienst zoo mobiel mogelijk te maken door middel van rijwielen, motor- fietsen met bijwagen enz. Alarmoefeningen moeten vaak worden gehouden. DE VOLKENBOND. De werkzaamheden van alle commissies van den Volkenbond loopen ten einde. Zeer waarschijnlijk kan de Vergadering van den Volkenbond hare werkzaamheden hedenmiddag beeindigen. Het bureau heeft verschillende sprekers verzocht zich te wil- len bekorten. Hoewel de Vergadering van den Volken bond vandaag waarschijnlijk zal eindigen, zullen toch nog Maandag a.s. belangrijke besprekingen in den Raad van den Volken bond worden gehouden. WEER EEN SPOORWEGAANSLAG IN DUITSCHLAND. Gisternacht tegen drie uur is op het baan vak Halle-Erfurt opnieuw een aanslag ge pleegd. Door bevestiging van een remblok zou de trein tot ontsporing moeten worden gebracht. Het werd echter tijdig opgemerkt. In den loop van den ochtend is op" het sta tion Merseburg een spoorwegarbeider gear- resteerd, die ervan wordt verdacht den aan slag te hebben gepleegd. De man had zijn pet verloren, en bloedde sterk in zijn gelaat. Naar hij zeide was hij gevallen, en had hij daarbij zijn pet verloren. DE TYPHUSEPIDEMIE IN DUITSCHLAND. Een officieele mededeeling uit Hannover zegt, dat het aantal op grond van typhus in de ziekenhuizen opgenomen personen tot 1725 gedaald is. Totdusverre zijn er 111 sterfgevallen voorgekomen. Ook te Bcrlijn zijn thans een vrij groot aantal typhusgevallen vastgesteld, vooral in het centrum van Berlijn en in het district Kreuzberg, waar reeds meer dan 600 zieken zijn. De chef van den gemeentelijken geneeskun- digen dienst ,prof. von Drigalskao, heeft ech ter in een onderhoud met het ,,8-Uhr Abend- blatt" zeer geruststellende verklaringen afge- legd. Hij zeide, dat men zich in "een zoo groote stad als Berlijn zelfs over 700 a 800 typhusgevallen niet ongerust behoefte te ma- 1 (ook die heele fijne casimire) in de Mach. Brei-iariohting ,,De Toekomst". Depot voor Alkmaar «n omstreken: M. BEUDEKERTEGEL, Hofplein. ken en dat aantal heeft men nog lang niet be- reikt. In ieder geval acht hij het zeer wen schelijk, dat de Berlijnsche burgerij alle mo gelijke voorzorgsmaatregelen neemt en vooral geen ongekookte melk drinkt. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Generaal Soen Tsjoeang-fang, de maar- schalk van Sjanghai, wiens houding totnog- toe twijfelachtig is geweest, is met zijn gehee le troepenmacht tegen de Kantonneezeo te velde getrokken. Gemeld wordt, dat hevige gevechten gaande zijn bij Nantsjang, dat nog steeds in handen is van de Kantonnee- zen. Maarschalk Woe Pei Foe blijft aog steeds een raadselachtige figuur. Na de vroegere berichten omtrent zijn afzetting als leger- bevelhebber door zijn eigen troepen en zijn verwonding berichten die nooit bepaald bevestigd zijn komt thans uit Sjanghai het te Londen ontvangen bericht, dat Woe Pei Foe.te Sin Jang in de provincie Honan, waarvan Woe Pei Foe gouvemeur is, door de Kantonneezen is gevangen genomen. Volgens den Pekingschen correspondent van de „Chicago Tribune" stelt het succes van de actie der Kantonneezen ernstig de kwestie van de erkenning door de mogendhe- den van de regeering te Kanton aan de .orde en gelooft men dat de Engelsche autoriteiten voor de erkenning van deze regeering zijn, omdat deze niet zoo bolsjewistisch is ?ls wordt beweerd en de Koemintang bereid zou zijn, de bestaande verdragen over te nemen teneinde de normale buitenlandsche rechten te verzekeren. Indien dit bericht juist is, zou daarmede verklaard zijn het telegram, dat dezer dagen aan de „Manchester Guardian" werd gezon- den, n.l. dat Groot-Brittannie bereid was te voldoen aan den eisch van Tsjang Kai-sjek aan de buitenlandsche oorlogsschepen, zich uit de oorlogszone op den jangtse terug te trekken. DE WILD OORLOSZUCHTIGE TAAL IN RUSLAND. Bij manoeuvres van het Roode leger heeft de commandant van het Westelijke front verklaard, dat het Roode leger thans gereed is voor nieuwe overwinningen. Voro^jilof heeft een „krijgshaftige" rede- voering uitgesproken bij de installatie van 6000 nieuwe officieren. Hij verzekerde o.a., dat aan het Oostelijke of het Westelijke front een militaire botsing met de Unie der Sovjet- republieken onvermijdelijk is. Volgens de „Daily Telegraph" zou de bolsjewistische generaal Boedienny met een uitgebreiden staf naar de Mongoolsche grens vertrokken zijn, ten einde zoo mogelijk gene raal Feng als raadgever of op andere wijze van dienst te zijn. HET BURGEMEESTERSCHAP VAN HERRIOT. Zooals men weet, hebben de soda-listen in den gemeenteraad van Lyon Merriot als bur gemeester dier stad hun vertrouwen opge zegd. daar zij zich niet kunnen vereenigen met het feit, dat hij als minister van onder' wijs tot het nationaal kabinet van Poincare is toegetreden. Een beslissing in deze kwestie is echter nog niet gevallen, daar verschillende leden der socialistische meerderheid persoon- lijke vrienden van Herriot zijn en hem on gaarne willen desavoueeren. Maandag a.s. echter zal de gemeenteraad wederom bijeenkomen en zal er gestemd worden over een door het bestuur der socia listische federatie van het Rhone-departement opgestelde motie, waarin het kartel met de radicaal-socialisten wordt opgezegd en de social is ton het burgemeesterschap voor zich opeischen. Het wordt echter steeds meer waarschijnlijk geacht dat Herriot zich bij een eventueeele ned-erlaag niet zal neerleggen, maar den gemeenteraad zal ontbinden en nieuwe verkiezingen zal uitschrijven. Intusschen is dr Vagnon, socialistisch ge- menteraadslid, uit de partij gezet omdat hij tegen de eerste motie van wantrouwen der socialisten had gestemd. DE STORM OP DE BAHAMA-EILANDEN. Vertraagde berichten melden, da-tCroocked Island, Long Island, Andros-eiland en Bimi- nis ernstig hebben geleden van den storm van 17 September. Het aantal dooden op deze eilanden wordt op dertig geschat. Verschei dene honderden huizen werden vernield. EEN CHINEESCH BEROEP OP DEN t VOLKENBOND. Een aantal vertegenwoordigers van in Europa studeerende Chineesche jonge man- nen, die behooren tot de Chineesche nationa- listische partij hebben een bezoek gebracht aan den leider van de Chineesche delegatie bij den Volkenbond, Sjao-Sjien-sjoe, om hem te verzoeken bij den Volkenbond! te protestee- ren tegen zekere daden van de Britsche vloot, die zij als een schending van het volkeren- recht beschouwen. Genoemde Chineezen hebben eveneens een schriftelijk beroep gedaan op de leden van alle te Geneve bijeenzijnde aelegaties, waar in zij hun klachten formuleeren en om inr terventie van den Volkenbond verzoeken. Het schrijven verklaart verder, dat het ck plicht van den Volkenbond is de Chineesche bevolking tegen de gewelddaddgheden van de groote mogendheden te btschermen. In dien dit niet geschiedt moet men aannemen, dat de kleine en zwakke naties niet dezelfde rechten bezitten als de imperialistische groo te mogendheden. EEN DRAMA TE BRUSSEL'. Een 60-jarig ingenieur, Dasoul geheeten, was eenigen tijd verloofd geweest met een Brusselsche dame, die echter kortgeleden de verloving had verbroken. Gister drong de ingenieur de woning van zijn vroegere ver- loofde binnen, schoot haar 78-jarige moeder neer en verwondde de dochter zwaar. De moordenaar nam daarop de vlucht. De po- litie is er nog niet in geslaagd hem te ar* resteeren. HET VONNIS TEGEN WIN- DISCHGRaTZ EN NADOSSY. Het hof van cassatie te Boedapest heeft het hooger beroep verworpen van de verdedi- gers van Windisch-Gratz en Nadossy tegen het vonnis van het hof van appel. Er is last gegeven, dat de twee veroordeelden in hechte- nis moeten blijven. Voorts is het verzoek van Windisch-Gratz afgewezen, om in verband met zijn gezondheidstoestand onder bewaking in zijn woning te worden verpleegd. EEN NIEUWE STATIONSKLERK. Toen Woensdagmorgen passagiers aan het loket van het viaductstation van Crystal Palace kwamen om een spoorkaarije, vonden zij daar niet den gewoonlijk vriendelijk 'glirtl- laehenden en hoffelijken klerk, maar een zwaarbehaarden, grimassen-trekkenden baviaan. Dit heerschap was er in geslaagd, om op weg naar het Crystal Palace, waar een kleine menagerie wordt gehouden, aan het station uit een kooi, waarvan hij den bodem had ingetrapt, te ontsnappen en was na een zwerftocht in het kaartjeskantoor be- land, waar de klerk niet wist, hoe gauw hij weg moest komen. De baviaan trachtte de taak van zijn voorganger over te nemen door tickets aan de wachtende passagiers toe te werpen, natuurlijk zonder bepaald te letten op het traject dat zij wenschten. Maar in- plaats van de verschuldigd-e vracht te incas- seeren, wierp heer aap ook nog de gelden, die zich netjes in orlletjes opgestapeld in de kas bevonden, aan de reizigers toe. Toen het heerschap daarvan genoeg had, ging hij ge- noegelijk op de- spoorkaartjes zitten kluiven, waarvan hij er een aantal zou hebben ver- orberd. De stationschef, die iels later op het too- neel verscheen, greep onmiddellijk in om een eind te maken aan de grap. Hij sloot de deur van het loket, zond de reizigers zonder kaartje naar hun treinen, waar zij de vracht voor dezen keer konden betalen en schelde het Crystal Palace op, dat onmiddellijk be- wa-kers stuurde, die na twimtig minuten op het tooneel verschenen en den baviaan ge vangen namen. De klerk mocht daarna de spoorkaartjes en geldstukken bijeen zoeken en opniew sor- teeren. KORTE BERICHTEN. Te Tanger is de eerste groep Duitsche toeristen aangekomen, die sedert den lorlog verlof kreeg er te landen. Ex-koning George van Griekenland is te Boekarest aangekomen. Fransche zeelieden en oud-soldaten hebben aan de Fransche regeering verzochi pogingen te doen om te voorkomen dat het in den oorlog in de Turksche wateren gezonken Fransche oorlogsschip „Bonvet" door de Turksche regeering wordt gelicht. Zij willen het zeemansgraf (er kwamen 700 man bij om) ongeschonden houden. Bij de ontsporing van den Siberie-ex- press nabij Hirojima (Japan) zijn, naar na- der gemeld wordt, 28 personen gedood en 50 gewond. De koning van Spanje heeft een decreet geteekend, waarbij negen generaals der artil- lerie wegens deelneming aan de muiterij op non-actief worden gesteld. Tusschen Oostenrijk en Tsjecho-Slowa- kije zijn moeilijkheden ontstaan over de uit- voering van het tusschen beide landen geslo- ten handelsverdrag. Het verluidt, dat de" Oos- tenrijksche regeering voornemens is het han delsverdrag op te zeggen. In het district Attock in de Pendsjab (Britsch-Indie) hebben overstroomingen tien slachtoffers geeischt en belangrijke schade veroorzaakt. Met spoorwegverkeer in de centrale provincien is tengevolke van de ver- nieling der bruggen totaal gedesotoaaV*1** ALKMAARSCHE COURAIVT. LAAT TELEFOON 34 en 35. UIT EEN SORTEERING VAN EENIGE HONDERDE WASCH MACHINES KUNT U BIJ ONS EEN KEUZE DOEN. DE BESTE MERKEN EN TOCH GOEDKOOP. i w.?:

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1