DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 227 Houderd achi en iwintigste Jaargang 1926 MAAKDAG 27 SEPTEMBER leaoekt de Eortebaan- Marddraverijen in de van ouds bekende Marddraverslaan op Woensdag 29 September a.s. Aanvang 2.39 unr. Dif nuramei besfaai nit 2 bladen. Deze Courant word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfdagennilgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 tnaanden voor Alkmaar 2.— franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewijsnummers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTlfiNi Per regel 0.25, bij groote contracten rabat Groote letters oaar plaats rclmte. Brieven franco aan de N. V. Bock- en Handelsdrukkeaj v/b HERMs. COSTER ft 2001!# Voordam C 9. Directeurt O. H. KRAK. Telef.nr. Admfnfstratfe 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteura Tj. N. ADEMA. BinnenEand BRANDSTICHTING IN EEN LOODS VAN HET ARTILLERIEPARK IN DEN HAAG. Vrijdagavond te kwart over 11 is de Haag- sche brandweer opgeroepen met het alarmee- rend bericht, dat een felle uitslaande brand was nitgebroken in het artilleriepark, dat zich bevindt aan den Raamweg in de nabijheid yan de Witte Brug. Met groote materiaal, twee motorspuiten en den ladderwagen werd uitgerukt. Bij aan- fcomst bleek een der op her terrein staande toodsen op drie plaatsen a$n de achterzijde in lichie laaie staan. Deze loods is geteern ea was dus erg brandbaar. In de loods be- vood zich meerendeels oud materiaal en wat ronrmel. Maar in een der afdeelingen stonden ook bussen met vet, taan enz. Ook stond er een bus gevuld met benzine, die echter door de brandweer na forceering van de gesloten deur er uit werd gehaald. De vlam heeft zich, doordien de brandweer er zoo vlug bij was en het vuur met verscheiden waterstralen werd aangevallen, niet kunnen mededeelen aan het binnenste gedeelte van de loods, dat echter wel veel waterschade kreeg. Circa half een was men het vuur meester; er werd nog eenigen tijd nagespoten en voor alle zekerheid verwijderde de brandweer ver- sdheiden dakpannen. De algemeene opinie, zoowel van politie, brandweer als militaire autoriteiten is, dat de brand kwaadwillig is gesticht. Men achtte het bijna onmogelijk, dat hij ontstaan is bin- nen in de loods zelve. Twee jongelieden, geemployeerd bij de koopvaardij hebben aan de politie gerappor- teerd, dat zij, die den brand bijna hebben zien ont3taan, een man zagen loopen, die een fiets aa de hand yoerde, doch zich om den geheelen brand niet bekommerde, niet achter zich keek, maar zich gewoon verwijderde. Hij is niet meer teruggezien. Op het terrein van den brand waren aan wezig de burgemeester, mr. Patijn, de hoofd- commissaris, de heer van't Sandt, comman dant der politietroepen en nog eenige andere militaire autoriteiten en 't Tweede Kamerlid generaal majocy Duymaer van Twist, lid van den gemeenteraad en van de raadscom- missie betreffende de brandweer. Het politieonderzoek wordt geleid door hoofdinspecteur Zimmerman, die een nauw- keurig onderzoek instelde binnen de in brand geraakte wagenloods en zich vooral bezig hield met het hooren van de beide jongelui. De politie stelt een zeer nauwkeurig on derzoek in naar de oorzaak van dezen brand. Men meent, zooals reeds werd gemeld, dat kwaadwilligheid hier in het spel is, en in verband hiermee heeft de politie vannacht een aanfal personen gearresteerd, die in den loop van den ochtend evenwel weer in vrij- heid zijn gesteld. Men verwacht, dat er nog meer arrestate zullen volgen. De brand is ontdekt door de militaire wacht, die toen oogenblikkelijk de brandweer heeft gealarmeerd. UIT DE S. D. A. P. In de jongste vergadering van bet partij bestuur is, naar het Volk meldt, naar aa-nlei- ding van besprekingen in de gecombineerde vergadering van het Partijbestuur met het bestuur van het Nederl. Verbond van Vak- vereenigingen besloten tot het vormen van een commissie in samenwerking met het N.V.V., die het vraagstuk van de betrekking dezer beide lichamen tot elkaar zal onderzoe- ken. Voor het Partijbestuur zullen in deze commissie zitting nemen: J. W. Albaroa, Henri Polak en W. H. Vliegen. DE TYPHUS TE BREDA. Men schrijft uit Breda aan de N. R. Crt.: De bron van de uitbreiding der typKusge- vallen alhier moet naar ons heden van ter zake kundige medische zijde werd verzekerd, zoo goed als zeker in het besmette water der rivier de Mark liggen. Het bed van een der cerate patienten is in de Mark geworpen, waardoor het water zou besmet zijn. Wij hebben onzen zegsman ook nadere in- jichtingen gevraagd omtrent de mogelijk- heid eener eventueelc ontsmet-ting van het water. Zooals ook de gezondheidscommissie alhier mededeelde zijn daaraan zeer groote moeilijkheden, groote kosten en al'haast on- overkomelijke bezwaren verbonden. Gaat men bijvoorbeeld de rivier ontsmetten met petroleum, dan zal het vee in de weide ver- stoken zijn van drinkwater. Het water te ontsmetten met een kleurstof zou voorts tot groote kosten leiden. Men tracht tot heden door allerlei voorzorgsmaatregelen de ziekte zooveel mogelijk te stuiten. En het is van het grootste belang, dat het publiek trouw de rorenge maatregelen, die door de autoritei ten genomen worden, opvolgt. De bestrij- ®ng wordt echter nog te moeiel'ijker, om- oat nog dezer dagen een geval (n.l. dat van een kapitein van een vrachtboot, die uit beeuwarden kwati) hier te Breda geimpor- teerd w Verder vernemen wij, dat buiten de offici- eel opgegeven nog meer gevallen voorko- men, gevallen, die men aanvankelijk «ge- heim houdt. Ook doen zich verschillende ge vallen der lichtere paratyp'hus voor. De toestand (hoewel niet alarmeerend) wordt als vrij ernstig gekenschetst. Uit Breda meldt men nader: De typhus te Breda heeft zich weer met enkele gevallen uitgebreid. De ziekte is tot heden niet kwaadaardig. Te Prmcenhage komen er elken dag 3 k 4 nieuwe gevallen bij. Daar is het aantal thans gestegen tot 21. Twee lijders liggen vrij ernstig ziek. Er zal nog een tweede barak worden bij- gebouwd. VEREENIGING VAN ARCHIVARTSSEN IN NEDERLAND. Te Amsterdam is Zaterdag de algemeene vergadering gehouden van de Vereemging van Archivarissen in Nederland. In de afdeeling van ambtenaren van ge- meente- en waterschapsarchivarissen werd door den voorzittex, den heer N. J. M. Dresch ui. Alkmaar, gememoreerd, dat drie verdienstelijke leden aan de vereeniging door den dood ontvallen zijn, n.l. de heeren C. J. Gonnet uit Haarlem, J. W. Enschede uit Haarlem en dr. L. A. Kesper uit Gouda. Ver der herinnerde spr. er aan, dat eenige leden onder veel belangstelling hun zilveren feest herdachten, t.w. mej. dr. Maquette te Rotter dam, de heer J. van Dalen te Dordrecht, mr. J. C. Overvoorde te Leiden. Verder constateerde spr. met genoegen, dat er in den laatsten tijd bij de gemeentebe- sturen toenemende belangstelling bestaat voor de verzorging der archieven. Tot voorzitter is met algemeene stemmen herkozen de heer Dresch, archivaris van Alkmaar. HIJ WILDE OPGESLOTEN WORSEN. Gisteravond, even voor het sluiten, kwam een man den manufacturenwinkel van v. B. in de Weste Wagenstraat te Rotterdam bin nen loopen. Hij liep op een toonbank toe, greep een cartonnen doos, waarin kousen en handschoenen waren, en zeide tot de ver- baasde winkeljuffrouw: „mevrouw, dat ga ik naar de Paauwensteeg brengen". Meteen draaide hij zich om en rende met de doos den winkel uit. De juffrouw liep den man eenige oogenblikken achtema, maar mbest de ver- volging spoedig opgeven. De man ging werkelijk niet verder dan de Paauwensteeg en trad het politiebureau bin nen met de woorden: ,a,lsjeblieft meneer, ik wil naar de gevangenis." Een inspecteur trachtte den man zijn dwaasheid uit het hoofd te praten, maar er bleek niets aan te doen, en na het dreigement: ,als u dit niet houdt, ga ik wat anders stelen," liet de inspecteur hem voor een nacht op- sluiten. Vanmorgen: uitgeslapen; dikke tranen; op gestookt door vrienden na een glaasje te veel; tot alles bereid, mits niet naar de ge vangenis. De man is vrijgelaten. NEDERL. R. K. MIDDENSTANDS- BOND. Men zendt aan de N. Rrt. Ct. het volgende communique: Dezer dagen heeft te Utrecht vergaderd onder leiding van den heer C. J. G. Struy cken uit Den Haag, het hoofdbestuur van den Nederl. R.K. Middenstandsbond. Mede was aanwezig mr. P. J. M. Aalberse, lid van den raad van advies van dien bond. In zijn openingswoofd herdacht de voor zitter den heer S. Peeters, onlangs overleden en tot korten tijd geleden lid van het hoofdbe stuur van deft bond. Hierna kreeg de ondervoorzitter, de heer Meyring, uit Den Bosch, gelegenheid, den voorzitter geluk te wenschen met zijn be- noeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Het comite van actie tot bestrijding van den verkoop met cadeaux bleek veel sympa thie te ontmoeten bij de verschillende georga- niseerde groepen van fabrikanten, midden- standers en consumenten. Het program van actie van het Comite werd onder de oogen gezien en kon de instemming der vergadering verwerven. Klachten waren binnengekomen over het feit, dat cassations boven f 10 behooren te worden gezegeld. De vergadering was van oordeel, dat de cassations niet allereerst be- doeld waren als stukken, strekkende tot bewijs van betaling, en daarvoor dan ook minder geschikt waren. Besloten werd, deze zaak te bespreken met de beide andere Centrale middenstandsbon- den. Op verzoek van't bestuur der R.K. Staats- partij werden twee leden benoemd voor het adviseerend deel van den Partijraad. Aange- wezen werden de heeren Chr. M.*Jansen, Am sterdam, en C. J. G. Struycken, Den Haag Als onderwerp van behandeling op het in 1927 te houden congres werd vastgesteld: De yerhoudingen tusschen werkgevers en werk- nemer in het bedrijf, speciaal bezien van het standpunt van het middenstandsbedrijf. De bedoeling is, dit onderwerp te laten behande len door 'n werkgever en een werknemer. Om trent de aan te zoeken prae-adviseurs werd nog geen beslissing genomen. Met leedwezen moest worden vastgesteld dat de Middenstand in het Zuiden geweldig wordt benadeeld door de valuta-concurrentie uit Belgie en Frankrijk. A1 was't mogelijk dat de acute der concurrence spoedig weer zou verdwijnen, dit sluit niet uit, dat telkens weer opnieuw perioden van valuta-concurrentie den kleinhandel, speciaal aan de grens, be dreigen. Het probleem is voor den Midden stand niet eenvoudig, daar de valutaTConcur rentie zich niet beperkt tot een bepaald be drijf, maar den Middenstand vrijwel over de geheele lijn treft. Een invoerverbod ter be scheming van een bepaalde industrie zou wel voor een klein gedeelte kunnen .helpen maar de Middenstand in zijn geheel zou daarmee niet zijn gebaat. Hiervoor zijn maat regelen van wijdere strekking noodig. De vergadering was van oordeel, dat met kracht gesteund moesten worden de pogin- gen, welke erop gericht zijn, ons tariefstelsel beter te ontileeren om aan de regeering meer tevoegdheden te geven, waardoor het moge lijk zou zijn, telkens wanneer zulks noodig bleek, den invoer van bepaalde jfoederen te temperen en zoodoende een onbillijke concur rentie uit te schakelen. Reeds lang is de be- hoefte gevoeld aan een practisch aantrekke- lijk werkprogram voor kleine afdeelingen waar het vaak moeilijk is een actief organisa- tieleven te ontwikkelen en te behouden. Besloten werd, een samenspreking te doen houden door afgevaardigden der vijf bonden en directeuren der bureaux, ten einde over dit punt onderiing van gedachten te wisselen. De vergadering behandelde nog uitvoerig de vraag, cf het mogelijk was, dat bankbe drijven onder een 2eker overheidstoezicht zou den werden gep'aatst. De verschillende debacles in het bankbe- drijf hebben zeer veel slachtoffers geeischt en niet op de laafste plaats onder de midden standers Het is geen zeldzaamheid, dat een middenstander na eenmaal slachtoffer te zijn geweest, met zijn nauwe bankrelatie niet min der onfortuinlijk blijkt. Het behoeft dan ook niet te verwonderen, dat gezonnen wordt op middelen, welke er toe leiden, dat de zaken menschen weten, met welke bankbedrijven zij mt vertrouw in relatie kunnen treden. Gedacht werd aan de wet op het levensver- zekeringsbedrijf met het toezicht der Verze- keringekamer. Erkend moet worden, dat voor het bankbedrijf het probleem veel moeilijker was Hoewel deze kwestie ver over het midden- standsterrein heenreikt. is toch het belang van den middenstand er in die mate bij be- trokken, dat de vergadering het gewenscht oordeelde, dit punt met de besturen der an dere middenstanscer,trales te bespreken. DE RELLETJES TE ASSEN. Oner groote belangstelling is Vrijdagmid dag te Ter Apel teraardebesteld het stoffelijk overschot van den sergeant L. G. Munneke, Maandagavond bij de relletjes te Assen doodgeschoten. Collega's en een detaehement militairen uit Assen, onder commando van een luitenant, bev.ezer, den overledene mede de laatste eer Op het kerkhof der Ned. Herv. gem. sloten zich overste Toulche en kapitein Wittermans bij den stoet aan. Eerstgenoemde en een col lega-sergeant bedachten den overledene en richtten woorden van troost tot de familie Ds Borgman dankte namens de familie voor de belangstelling. MISHANDELING. De Asser Ct. meldt: De jaarmarkt te Odoorn heeft geen rustig verloop gehad. Toen de onbezoldigd dienaar van politie, tevens jachtopziener, G. Eerenstein op straat liep, werd hij aangehouden door de stroo- pers G. I. te Kleindijk en W. A. te Valthe, die een praatje met hem maakten. Eenigen tijd geleden had de jachtopziener beide stroopers bekeurd voor een jachdelict en het schijnt, dat zij zich hierover hebben willen wreken. Plotseling toch, toen E. nog rustig met hen stond te praten, grepen beide onverlaten den jachtopziener aan en brachten hem ver schillende messteken toe. E. kreeg o.a. een zeer diepe steekwonde onder in den rug. De ongelukkige werd door de te hulp geschoten menschen naar zijn huis vervoerd, terwijl inmiddels geneeskundige hulp werd inge- grepen. De toestand van E. is ernstig. De beide daders werden gegrepen en door de politie voor den opperwachtmeester-bri- gade-commandant der Kon. Marechaussee geleid. OORZAAK VAN DEN KANKER ONTDEKT? „Aneta" meldt uit Batavia: Dr. Lumentut behandelde in zijn voor- dracht het welslagen va'n zijn pogingen tot het onderzoek van het kankervraagstuk, die met de grbotste belangstelling in Indische wetensehappelijke kringen ontvangen zijn. De conclusie van dr. Lunentut is, dat de kwaadaardige gezwellen veroorzaakt wor den door radio-actieve stoffen en hun trans- formaties, zoowel bij menschen, dieren als planten, onafhankelijk van het ras, de soort het geslacht, den leeftijd of de bloedverwant- schap. Eenige kankerpatienten zijn volgens dit nieuwe inzicht behandeld, en ofschoon de waarnemingstijd te kort is, verklaarde dr. Lumentut zich voorloopig tevreden met de geconstateerde verbetering in het kanker vraagstuk. Hij adviseerde alleen in uiterste noodzaak tot voorziehtige toepassing van radio-actieve- en Rontgenstralen, en ontraadf in verband met de nieuwe ontdekking elke bestraling van kwaadaardige gezwellen. - KORTE BERICHTEN. Te Wesunghuizen (Onstwedde) is Za terdag-een urn, van grooten omvang, in ge heel ongeschonden staat, opgedolven. Te Terneuzen is thans gepasseerd de acte van oprichting van de Zeeuwsch-Vlaam sche Wahrleidingmaatschappij. Aangesloten zijn nu 20 gemeenten, welke samen ongeveeT 71 pet der bevolking tellen. Op de algemeene vergadering van d> Nederl. Mycologische Vereeniging, te Wage ningen gehouden, op Vrijdag en Zaterdag. werder verschillende wetensehappelijke voor drachten en demonstraties gehouden. Zaterdagmiddag is in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam de 12e jaarbeurs voor het drogistenvak geopend." Het verslag van den post-, telegraaf- en telefoondienst over 1925; voordeelig saldo van de exploitatic-rekening en van de dTie diensten samen ruim elf millioen gulden. (Bl. C p. 1.) De Ned. R.-K. bond van schilderpa- troons St. Lucas heeft van Woensdag af te Nijmegien vergaderd. De bijeenkomst ging gepaard met een voor de leden aantrekkelijke schildersbeurs. Onder Lichtaard, bij Dokkum, is een auto bij het passeeren van een anderen wa- gen in de Dokkumer Ee gestort. De bestuur der, de heer J. de Groot, veehouder aldaar is verdronken. Het was gister de dag, waar op pro! dk. W. B. Kristensen, hoogleeraar in de theologie aan de Leidsehe Universiteit, voor 25 jaar het hoogleeraarsambt aanvaardde Op uitdrukkelijk verlangen van den jubilaris is deze dag onopgemerkt voorbij gegaan. Op verzoek van het Leidsch Universi- teitsfonds zal dr. C. de Boer, doctor in de Romaansche taal en letterkunde, een cursus in elementair Latijn geven aan studenteu, die met het eindexamen van eenig gymnasium of het staatsexamen hebben afgelegd. DE WILD BuifenSand HET KOLENGESCHIL IN ENGEEAND. De secretaris van de mijnwerkersfedera- tie, Cook, heeft bij een rede verklaard, dat hij wel voelde voor een geordende retraite. Zijn rede wint aan beduidendheid met't oog op het feit, dat de mijnwerkersgedelegeerden te- gen Woensdag zijn bijeengeroepen, nadat het debat in't Lagerhuis en de bijeenkomst van de Executieve der mijnwerkersfederatie, den Raad van het Vakverbond en de mijnwerkers- afgevaardigden in het Lagerhuis, heeft plaats gehad. In den loop van zijn rede verklaarde Cook, dat hij wainig gevoelde voor gedwon- gen arbitrage, doch dat hij het zou aanvaar- den Het grootste bezwaar was de achturen- dag. Cook verklaarde, dat de mijnwerkers be reid waren het werk te hervatten op de basis van het gereduceerde nationale minimum. E>e mijnwerkers zijn eveneens bereid het rapport van de koninklijke commissie te aanvaarden. Ten slotte verklaarde Cook, dat hij gewenscht had, dat het niet zoo ver was gekomen, dat men een compromis moest aanvaarden, maar de mijnwerkers staan nu voor het feit. De werkhervatling. Er is een gestadige terugkeer naar den ar- beid in de verschillende disfricten waar te nemen Reeds meer dan 100.000 man heb ben nu het werk hervat. Etesniettegenstaande gaat de werkhervatting in enkele van de grootste districten minder snel, zooals in Lan cashire, Yorkshire en de noordoostelijke dis tricten Een rede van den minister van Handel. Sir Philips Cunliffelister, de minister van handd, legde in een rede te Warrington er den nadruk op, dat het dringend noodzakelijk is, dat er een overeenkomst in de mijn-indu- ZIJ, DIE ZICH MET 1 OCTOBER VOOR MINSTENS 3 MAANDEN OP DIT BLAD ABONNEEREN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUM MERS FRANCO EN GRATIS. DE DIRECfffe. BUREAU iste Rang begin Harddraverslaan. 2de Rang ingang Cafe nHoutlust" C. Winkel. strie wordt getroffen. Volgens schatting van spr. bedroegen de verliezen momenteel niet minder dan 200 millioen pond1 Hierbij kwa- men dan nog de indirecte verliezen, de tijd die het zou kosten, om weer gelheel te her- stellen, wat verloren was. De mijnindustrie zelf, aldus sprwordt het meest gedupeerd Spr. koesterde geen twijfel, of door amalgatie zou in de kolenindustrie verbeteringen en be- zuinigngen kunnen worden aangebracht. Geld, dat dlaarvoor benoodigd- is, kan echter niet anders verlcregen worden dan in een pe- riode van vrede en stabiliteit. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. L: goed ingelichte kringen wordt verklaard, dat, teiwijl de Vereenigde Staten met sympa- t'nie de pogingen tot vermindering der bewa- pening gadeslaan, president Coolidge bij voorbaat nauwkeurig wenscht te weten, van welken aard de voorstellen van den Volken- bond inzake de ontwapening zijn. Er bestaat echter emstige twijfel aan de deelneming der Vereenigde Staten aan een al gemeene conferentie, indien een discussie plaats heeft over zuiver maritieme kwesties met vertege®voordigers van Staten, die geen vloot bezitten. DE ORKAAN IN FLORIDA'. Volgens den correspondent van de „Times" te Miami is het aantal personen dat in het gebied van Miami door den orkaan ernstig gewond werd 860. Het aantal dakloozen be loopt 25.000, van wie het meerendeel een onderkomen heeft gevonden bij vrienden of in leege huizen en in hotels. De rest wordt ondereebracht in een duizend tenten, die in de nabijheid der verwoeste huizen worden opgeslagen. De groote moeilijkheid, waar- mede men te kampen heeft, is de watervoor- ziening. Tot het tcgengaan van het uitbreken van besmettelijke ziekten voert men in groote hoeveelheden anti-toxines in en verricht men inentingen. AANVAR1NGEN Bij GIBRALTAR. Het Zweedsche stoomschip „Upplan'd" met bestemminig naar Hamburg, is in den mist in aanvaring gekomeif met het Italiaan- sche stoomschip .Levant''. Alle passagiers en de geheele bemanning met uitzondering van den derde machinist, zijn gered en door de ..Levant" te Gibraltar omtscheept. Lloyds meldt nog, dat de „Uppland" tien minuten na de aanvaring zonk. De ..Levant" heeft aan den voorsteven averij opgeloopen. Hex Spaansche stoomschip Cabo L'a Plata meldt draadloos, 'dat het in den dichten mist tien mijlen ten Z.O. van Gibraltar in aanvaring gekomen is met het stoomschip Roma. SNEEUWVAL IN ZEVENBURGEN. Naai gemeld wordt, is er veel sneeuw ge vallen in Zevenburgen. In de omgeving van Kronstadt zijn alle bergtoppen be- sneeuwd en ook in de stad lag" een laagje sneeuw. Op de landwegen ligt de sueeuw een haiven meter hoog BOMAANSLAG OP EEN KERK IN PORTUGAL. Te Ribalonga in Noord-Portugal is vol gens een telegram uit Lissabon Vrijdag een kerk door een bomaanslag verweest. Twintig personen zijn gewond. FINANCIEELE MAATREGELEN IN HONGARIJE. De ministerraad van Boedapest heeft be- sloten een verbod uit te vaardigm aan alle pubiieke corporate van de steden in de Hongaarsche graafschappen, om, zander dat. de regeering daarin gekend is, onderhande- lingen te voeren tot het afsluiten van leenm- gen of in te gaan op aanbiedingen van het buitenland. Pubiieke corporate mogen pas tot een credieftransactie met het buitenlaad oveigaan, indien zij daartoe toestemmiqg hebben gekregen van den minister van finan cien en den president van de Nationale Bank. Deze regeling is toepasselijk op die corpora ties, die de onkosten bestriiden uit de inge komen contribute. ALRMAARSCHE C0URA1ST. TELEFOON 34 en 35. HET ADRES VOOR HAARDEN EN KACHELS, ONDERDEELEN EN TOEBEHOOREN. NIET DUUR EN TOCH HET BESTE. ALLEEN KWALITEITSFABRIKATEN.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1