Buifenland BinmsnSarad TeSegrammen Jj »«.n e-aapwsWten vereertfgTngen Sen 3en ft. m MIJNHARDT'c B. de statuten opg^vraagd. Door genoemde heeren werd o.a medegedeeld. dat verwacht o.a mocht worden, dat van bet door den N. M. B. festorte bedrag wel een deel gerestitueerd zal unnen worden Mer betrekking tot de tuinbouwtelling, waarvoor de vragenlijsten aan de secretaris sen zijn ioegezonden wordt de wenschelijk heid uitgesproken, dat deie zoo nauwkeurig mogelijk worden uitgevoerd, hetgeen het best tot zijn recht zal komen, indien dit door de bestuur»leden. zelve gtschiedt. Door den heer Ootjers werd medegedeeld, dat de vergunnin- gen voor uitbreiding der paardenstal'en zijn verkead en dat \o6r 1 Oct. de inschrijvings- biljetten worden ingewacht. Met betrekking tot terreinveilichting is thans door den Ir. van Weg en Werken medewerking toegezegd voor plaatsing van een paar electrische lam- pen. De verliehting aan de noorderzijde moet door den N M B geschieden; de uitvoering •hiervau za i aan een deskundige worden op- gedragen Door den Directeur van het elec- ttrisch bedrijf te Noordscharwoude zijn de noodige inlichtingen verstrekt omtrent d 4:osten van aanleg en gebruik van verwar- mingsplaten hi het vtilinggebouw. ■Een berekeuing was gemaakt voor een 40- ial stoven, doch vrij algemeen acht men het •beter terstond een 60-tal stoven te plaatsen, ''waar toe na eenig debat dan ook wordt be- tsk.ten, daar men meende te mogen rekenen op een stroomprija van 10 ct. per K. W. U. Naar aanleiding der mededeeling van den jjieer Ootjers betreffende de vergadering van itiet H. C. B. tot bespreking der maat voor fpeen, zal doze van een uitvoermerk kunnen /worden voorzien, ontetaat een tamelijk breed- yoerige discussie, waarbij bleek, dat voor een j-goede sorteering zeer veel werd gevoeld, al i is men het dan ook met in alle opzichten eens met het voorgestelde gewicht. In de aange- iSloten vereenigingen zal deze zaak worden 1 behandeld. Hierna gaf de voorz. een beknopt verslag der vergadering van den Vierbond, betreffen- de het vaststellen van een minimumprijs ter [veiling voor iool-uitschot. In die vergadering kwam sterk naar voren het groote nadeel van het brengen van een zoo minderwaardig product onder de ver- bruikers. Besloten werd in die vergadering in de bij de veilingen aangesloten vereenigingen het voorstel te doen behandelen, uitschot, dat ter veiling niet meer dan 60 cts. kan opbren- gen, te doen ophouden door den veilingleider, terwijl dan door het marktbestuur 30 cts. per 100 K G. zal worden uitbetaald. Deze zaak eal vdor 16 Oct. in al de aangesloten vereeni gingen behandeld moeten worden. Ten einde dergelijke rommel van de veilin gen te weren, werd het radikaler geacht, geen vergoeding te geven, zooals o.a. in „de Streek" geschiedt met bloemkool, doch als proof werd dit voorstel aanvaard. Tot de 16 Oct. te houden vierbonds-verga dering zullen de volledige marktbesturen worden uitgenoodigd, mede ter verdere be spreking van het z.g. bonnenstelsel. Meege- deeld wordt nog, dat in de gehouden vier- bonds-vergadering de wenschelijkheid was uitgesproken van vertegenwoordiging der veilingsbesturen in die vergadering en van -Koophandel", waarin veilingsaangelegen- neden worden behandeld. Bij de rondvraag zeide de heer Ootjers, dat hem was medegedeeld, dat goedgekeurde pootaarappelen verkocht waren buiten het be taalkantoor der veiling om en vroeg of femand daaromtrent inlichtingen kan ver- strekken. Uit de door de heeren Band, Jac Groen en K. Oudeman medegedeelde blijkt, dat dit gerucht minstens zeer ovefdreven is, althans voor zooverre zij meenen te kunnen nagaan. Nog kwam ter sprake het openhouden van het water bij veiling en laadplaats, aangezien het contract met de vroegere transportveree- niging 1 Nov. ten einde loopt. Het resultaat dezer bespreking was, dat voorloopig het con tract niet zal worden vemieuwd, doch dat in de eerst-komende bestuursvergadering hierover nader zal worden gesproken, aange zien het reeds tamelijk laat was geworden en blijkbaar verlangd werd naar den hamerslag ter sluiting, welke dan ook spoedig gehoord werd. UIT STOMPETOREN. Vrijidagavond vergaderde de afdeeling Schermeer en Omstreken van Het Witte Kruis in cafe Reuses alhier. Als leden van het bestuur werden herbe- ooemd de heeren C. Kramer Glijnis en K. Zwiep, terwijl de voorzitter een woord van dank bracht aan den heer Nijenhuis Ockhuij- sen, die naar Tilburg vertrok, voor alles wat hij voor de afdeeling heeft gedaan. Hoofdpijn-Tabletten Laxesr-Tabletten Zenuw-Tabietten Staal-Tabletten Maag-Table ll\ Bij Apoth. en fcntte net lidmaatschap heeft iengevolge ge- liad, dat zich 17 nieuwe leden aanmelddeu. Hat geheeie aantai leden vermeerderde met 37. Tot lid van d collecte-commissie werd aan gewezai de heer D. A. A. W. Dobbe. Tot af- gevaardigde nraa acda..sg-l gCYaardigde naar de a.s. algmieene \ergade- ring werd gekozen de heer P. Jz. Eriks (Daarna werd de beschxijvingsbrief voor de algemeene vergadering behandeld. Besloten werd tot het houden van een propaganda-avond in het komend'e wintersei- zoeu. urr BROEK OP LANGENDIJK. Naar wij vememen zal het op 1 October a.s. 25 jaar geleden zijn dat de heer W. F. C. B. Schmidt, directeur van het post- en tele- graafkantoor alhier, in dienst trad1 bij het be drijf der posterijen en telegrafie. UIT TEXEL. Tot consulent in de vacature der Ned Herv. gemeente Huisduinen-Julianadorp in den ring Zijpe is benoemd ds. H. Janzen te Texel, buiten dezen ring staande, wat met goedkeuring van dezen ring in opdracht van het classikaal bestuur van Alkmaar is ge- schied, daar het aantai vacatures in dien ring zoo groot is, dat tot dien maatregel moest worden overgegaan. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Vrschenen is de balans over 1925 van het provinciate electriciteitsbedrijf. Het eindcijfer is f 26,828,612. WINKELROOF. Te Berlijn zijn Zaterdag midden over dag een paar onbekend gebleven mannen binnen gedrongen in een juwelierszaak aan de Tauentzienstrasse, een der drukste verkeers- wegen in West-Berlijn. Zij hielden het perso- neel en den chef met geladen revolvers in bedwang, staken voor circa 160.000 Mark aan juweelen en paarlen in hun zak en wier- pen vervolgens eenige schijnbommen op straar die met een hevigen knal ontploften en zeer veel rook veroorzaakten. In de hierdoor ont- stane algemeene consternatie wisten de die- ven te ontkomen en zich te mengen onder de menigte in het Kaufhaus des Westens. Men denkt hier te doen te hebben met een inter- nationale inbrekersbende. HYGIeNE IN RESTAURANTS. De inspecteur voor de volksgezondheid te New York, Louis I. Harris, begint een cam- pagne tegen de restaurants, die de hygieni- sche voorschriften overtreden. Het is waarschijnlijk, dat meer dan vijf dui- zend restaurants en inrichtingen, waar con- sumptie en dranken worden verkocht, hun vergunningen zullen verliezen. Niet alleen zullen diegenen worden gestraft, die onzin- delijk voedsel opdienen, maar ook zij, die zich aan knoeierij schuldig maken. Het is namelijk gebleken, dat de contro- leurs het niet te nauw namen met de eerlijk heid en zich dbor de restaurateurs lieten omkoopen. CYCLOON IN BRAZILIe. Volgens een telegram uit Buenas Aires aan de „Matin" heeft een cycloon de stad Itambe geheel verwoest. Tweehonderd lijken zjjn reeds van onder de pinhoopen te voorschijn gehaald. NA DEN AANSLAG OP MUSSOLINI. Uit Rome wordt aan de „Petit Parisien" gemeld dat het bestuur der fascistische par- tij is bijeengeweest om den toestand te bespre- ken, welke is geschapen door den jongsten aanslag op Mussolini. Ricci, buitengewoon commissaris te Triest, waar zich anti-Fransche incidenten hebben voorgedaan, werd van zijn functe ontheven. irr r-n I KO»TE BFRTCHTFN V De hertog van Manchester, een der acvontuurlijkste Engelsche edellieden, die in zijn leven reeds de rollen van scheepskok Toakmaker en Canadeesch kolonist heeft ge spetld, Is iailliet vcrklaard. Dit lot is hem be schoren op aanvraag van een te Parljs wo- nende Russin, naar het schijnt wegens opge loopen alimentatieschuld. Uit Belgrado wordt gemeld. d-" boven het vliegveld twee militaire met elkaar in botsing zijn gekomcn. Drie vliegers vonden hierbij den dood. Uit Buenos Ayres wordt gemeld, dat de Senaat van Argentinie besloten heeft, dat voortaan de regeering het recht heeft, de priesters in Argentinie te benoemen. Tengeyolge van de kolenstaking zoe ken vele meisjes uit Wales betrekkingen te Londen als dienstpersoneel. Van tal van meisjes heeft men, nadat bij naar de hoofd- stad waren vertrokken, niets meer gehoord Zo6 groot is dit aantai, dat een speciale com- missie uit Welsche godsdienstige lichamen, te Londen gevestigd, zal bijeenkomen om den toestand te bespreken. De groote internationale politieten- toonstelling is Zaterdagochtend te Berlijn ge opend. Nederland is vertegenwoordigd met een uitgebreide en zeer belangrijke stand. De bladen uit Rome melden, dat Ameri go Dumini, die in staat van beschuldiging is gesteld in verband met de zaak Matteotti, ge- arresteerd is wegens beleedigende uitlatingen over Mussolini. De Portugeesche regeering heeft gene raal Gomes Dacosta tot maarschalk be noemd. Men herinnert zich dat Gomes Da- Costa na zijn staatsgreep verbannen werd). Op de Schneekoppe, zoo wordit uit Hirschberg gemeld, is reeds de eerste sneeuw gevallen. De Belgische minister van buitenland- sche zaken, VandeVelde, en de minister van financien, Francqui, zullen zich binnenkoi't naar Parijs begeven, tot het houden van be- sprekingen met de Franshe regeering. - De Pruisisehe Staat heeft dit jaar reeds 91 millioen mark uitgegeven voor productieve wer kloozenonders teuning. Bij de behandeling van den beschrijvings- hrief der a.s. algemeene vergadering werd natuurlijk gesproken over het nadeelig saldo der feesten van het 50-jarig jubileum Als af- gevaardigde werd benoemd de heer D. Huij- eer van Reenen, als plaatsvervangeT de heer C. Kramer Glijnis. Den afgevaardigde werd opgedragen voor de verkiezing van een lid van het hoofdbestuur zijn stem uit te bren gen op ds. O. J. Staal. Als lid der commissie van aankoop werd nerbenoemd de heer Kramer Glijnis, als lid der commissie van controle de heer Zwiep. Bij de rondvraag kwamen nog een paar punten van ondergeschikt bclang ter sprake, Waama de vergadering door den voorzitter werd gesloten. UIT OUDKARSPEL. D T. S. 1 speelde de eerste competitie en won deze van Nieuwe Niedorp met 6—0. D T S 2 won van Schoorl 1 en D T S. 3 won van Alkmaar 2 met 42 urr hoorn. In de gehouden bestuursvergadering der V. V. V. heeft de ventueete stichting van een muziektuin hier ter stede een onderwerp van bespreking uitgemaakt. In verband hicrmcde heeft men o. a. inlichtingen gevraagd te Schagen en Alkmaar. E>t heer v. d P Jnz., alhier, rijdcnde op een motorrijwiel, werd door een melkwa- gen anagercden. Na aanvankelijk in eon boer- derij te zijn binnengedragen, werd hij later onder behandeling gesteld van dr. van der Lee te Enkhuizen. Gelukkig bleken de kneu- zingen niet van ernstigen aard. De afd. Hoorn van de Vereeniging voor Volksonderwijs heeft een vergadering gehou den onder leiding van den heer Sindram. Het rondzenden van uitnoodigingen betref- EEN INTERNATIONALE JOURNAL 1STENKR1NG. In de zalen van het Int. Arb. Bureau te Geneve is de constitueerende vergadering eener internationale iournalistenvereeniging door den president van het voorloopig comi- te Bourdon uit Parijs geopend. Aan de bij- eenkomst namen gedelegeerden van 14 jour- nalistenvereenigingen met meer dan 13 000 leden deel. Het doel is de oprichting eener zuivere beroepsorganisatie. DE POLIT1EKE CRISIS IN POLEN. De president van de republiek heeft de ontslagaanvrage van het kabinet aangeno- men en heeft Bartel verzocht de loopencfe za ken te willen behandelen. Verwacht wordt, dat Bartel heden 'n opdracht tot vorming van een nieuw kabinet zal krijgen. Maarschate Pilsoedski keert heden te Warschau terug. In parlementaire kringen houdt met reke- ning met de mogeliikheid dat Bartel den Landdag zal ontbinden. DE ACTIE TEGEN PRIMO DE RIVERA Het B. T. A.- meldt dat volgens een bericht uit Pau aan de „Daily Mail" op verschillen- de punten in de nabijheid der Fransch-Spaan- sche grens tegenstanders van Primo de Rive ra intriges tegen den premier op touw te zet- ten. Een bekend oud-minister zou er bij zijn be- trokken. DE TYPHUS-EPIDEMIE IN HANNOVER. Wegens de typhus-epidemie in Hannover zullen de Hannoversche troepen die op ma noeuvre zijn in Zuid-Duitschland voorloopig niet in hun garnizoen terugkeeren. De directie der gemeentelijke bedrijven deelt mee, dat het nog niet bewezen is, dat het water uit de waterleiding van Ricklingen de typhus heeft veroorzaakt. Sedert Zaterdagmorgen zijn 16 personen uit de ziekenhuizen te Hannover als vrij van typhus ontslagen, 20 nieuwe patienten wer den opgenomen, terwijl er vijf zieken stierven Het totaal aantai patienten bedraagt thans 1743, het aantai sterfgevallen 122. VERDUISTERING VAN GELDEN VOOR DE DRENTSCHE VENEN. In zijn requisitoir heeft de officier van justitie o.a. gezegd: Verdachte beroept er zich op, dat hij geen boekhouder was, maar dit gaat niet op voor een man, die leider is geweest van een nacht- veiligheidsdienst, een circus en nu nog schouwburgvoorsteilingen helpt financteren. Alle 1 itgaven zijn wanhopig hoog en ten nadeele van het comite. Salaris, drukkos- ten, alles is schandelijk hoog. Zichzelf en de zijnen ten koste van het comite te verrijken is het opzet van verdachte geweest. Dit moet al geweest zijn toen hij naar Drenthe ging. Deze verdachte moet dus veroordeeld wor den wegens het voortgezet misdrijf van ver- duistering. Wat de straf betreft, moet in aanmerking genomen worden, dat het comite mee toezicht gehouden moest hebben. Aan den anderen kant is door de houding van verdachte het algemeen belang ten zeerste. geschaad. Spr. conCludeert dan ook tot een gevangenisstraf van 3 jaar. De verdediger hield een uitvoerig pleidooi en vroeg de invrijheidsstelling van bekl-aagde. Na een korte beraadslaging verklaarde de reehtbank geen termen aanwezig te vinden om aan het verzoek tot invrijheidsstellmg te vol doen. De uitspraak werd bepaald op 7 October. EEN OPLICHTER. Eenige weken geleden, zoo verhaalt -het Vad., maakte een winkeijuffrouw te's Gra- venhage kennis met een heer, die haar vertel- de uit West-Indie te zijn gekomen, waar hij plantages had. De kennismaking eindigde ermee, dat hij haar vroeg hem als zijn vrouw te vergezellen naar zijn plantages. Zij ver- liet haar betrekking en ging met hem naar Haarlem, waar hij eeri groot heerenhuis huurde en een luxe-auto kocht. Met deze auto werd een bezoek gebracht aan een in Amsterdam wonenden fcroer van het meisje, aan wien de toekomstige echtge- noot werd voorgesteld en die den raad gaf zich ten spoedigste te begeven naar haar ouders in Groningen. Daartoe werd besloten, maar eerst werden verlovingskaarten op oud- Hollandsch papier gedrukt en verzonden aan vrienden en kennisscn. Hij stelde voor de reis naar Groningen in de nieuwe auto te doen, maar de verkooper maakte daartegen bezwaren, omdat het venikel nog niet be- taald was. Hij vond echter dat dit geen be- zwaar behoefde te zijn, omdat hij den vol- genden dag zou betalen, als zijn notaris in Rotterdam, die toevallig in Brabant was voor een verkooping, terug zou zijn. De onderhan- delingen ten huize van den eigenaar der auto werden gestoord doordat een heer binnentrad, die bleek een Haarlemsch rechercheur te zijn, die den aanstaanden bruidegom kwam arres- teeren. Deze bleek een oude bekende van de politie te zijn. Het meisje werden de oogen geopend. Zij vertrok naar haar ouders te Groningen en hij naar het huis van bewa ring. Hij werd daaruit echter na eenige da- gen ontslagen en vertrok naar Amsterdam. Daar gaf hij voor uit Britsch-Indie te ziin gekomen, kocht een nieuwe auto van f 8000 die hii in Groningen zou betalen, waar hij bij zijn notaris geld had staan. De autoverkooper vertrok met hem naar Gron., en leende den Indischen verlofganger in de gauwigheid 25. Deze zond het meisje een telegram waarin hij zijn komst met zijn no taris meldde en dat hii onschu'dig was. In Groningen gekomen, wist hij den autohande- 'aar te bewegen tot den volgenden dag ge- duld te hebben en zij blevc i logeeren. Intus- schen trachtte hij het meisje en haar ouders opnieuw om den twite'te leiden. Zij-was ech ter zoo verstandig niet voor de tweede maal zich te laten bedriegen. De recherche te Groningen, die door Haar lem reeds op zijn komst was voorbereid, had haar maatregelen genomen. Zij lichtte den Amsterdamschen dutohandelaar in, die met de no-g bijtijds geredde auto terugreed naar Amsterdam. Zijn tijd en zijn benzine, bene- vens de geleende 25 schoot hij er bij in. De Indische planter werd gearresteerd. Al de door Rem opgedlscRfe verRaTen ETelfen te zijn gelogen. Hij had zelfs geen geld om de reis van Amsterdam naar Groningen te beta len. Daarom maakte hij de reis per „gekoch- te" auto. Het is de 31-jarige P. J. B., af- knmstig uit Vlaardingen. Hij zal ter beschih- king van de justitie te Groningen worden ge steld wegens het plegen van oplichting ten nadeele van zijn meisje, van wie hij kans zag veertig gulden los te krijgai en van den auto- handelaar. KORTE BERICHTEN. Zaterdagmiddag is op de algemeene begraafplaats te Haarlem ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Meinard Merens consul-generaal van het Koninkrijk der Serven, Kroaten en Slovenen, ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en van de Oranje-Nassau-orde, grootkruis in de Orde van Sint-Sava, enz. De belangstelling was zeer groot. Er wa ren twee rijtuigen met bloemstukken. Gister is te Amsterdam de 51ste jaar- lijksche algemeene vergadering der vereeni ging voor facultatieve lijkverbranding ge houden. Door de zorgen van een daartoe ge- vormde commissie is op de nieuwe begraaf plaats te Utrecht op het graf van dr. J. C. de Moor, in leven predikant bij de Gerefor- meerde kerk' te Utrecht, een gedenkteeken op- gericht. Gedeeltelijk gecorrigeerd.) DE TYPHUS IN BREDA. BREDA, 27 Sept. Het aantai typhus-ge- vallen in Breda en omliggende gemeenten is sinds de vorige opgave met 'acht tot zes- tig gevallen gestegen. Ook in het centrum der gemeente Breda zijn eenige gevallen geconstateerd. De gezondheidscommissie komt Woensdag weer bijeen. Morgenmid- dag zal in de vergadering van B. en W beslist worden over het al dan niet door- gaan van de Bredasche kermis. Wan-neer de ze, hetgeen waarschijnlijk is, niet door gaat, dan zal dit een schadcpost beteeke nen voor de gemeente van 30.000 gulden Te Princenhage is het aantai typhusge- vallen gestegen van 21 tot 25. (Dit getal is bij de 60 hierboven genoemd inbegre- pen). Een 17-jarig meisje hgt doodelijk ziek. EEN BOTSINO. GELSENKIRCHEN, 27 Sept. Zondag- middag heeft in een herberg een vechtpar- tij plaats gehad tusschen aanhangers van de Stahlhelm, die terug kwamen van een 3emonsfratie In 'Altenessen. en leden van het verbond van frontstrijd<ss. Eerstge- noemden werden met bierglazen en steenen uit de herberg gewerkt. Ook werd er ge- schoten. Zeven leden van de Stahlhcm werden gewond en een werd gedood. DE KABINETSCRISIS IN POLEN WARSCHAU, 27 Sept. De afgetreden minister-president Bartel heeft opdracht gekregen tot vorming van een nieuw kabi net. Zondag heeft hij herhaalde malen met maarschalk Pilsoedsky geconfereerd. Ver wacht wordt, dat heden het nieuwe kabinet gevorad zal worden. NIEUWE CRISIS IN GRIEKENLAND. BERLIJe, 27 Sept. De „Montagspost" meldt, dat in Griekenland nieuwe moeilijk- heden zijn ontstaan. De anti-Venezilisti- sche leiders Tsaldaris, Metaxas en Demer- dis hebben van president Kondoeriohs het aftreden van het kabinet-Kondilis geeischt. Zij eischten de vorming van een zaken-ka- binet, dat tot nieuwe verkiezingen zitting zal hebben. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ No. 5016 f 25000. - No. 9003 f 1500, No. 2636 1000. Nos. 1438, 10950, 13668, 16195, 20284 en 19487 f 400. Nos. 198, 4314, 10089, 15653, 19590 en 20916 f 200. Nos. 442, 1275, 6543, 10559, 13603, 13608 15379, 14940, 19523 en 20032 f 100. AMSTERDAMSCHE AARDAPPELENPRIJZEN. Zceuwsche eigenh. 1.60 —f 2.90; Zeeuw- sche blauwe eigemheimers f 2.90—/ 3.15; Zeeuwscbe bonten f 3.60—f 3.80; Zeeuw- sche blauwen 3.25—f 3.60; Hillegommer Zand 4.50—f 4.80. Aanvoer 8 Jadingen, 4234 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMAF.KT. 625 Vette koeien le kw. 1.041.16, 2e kw. f 0.841.02, 3e kw. f 0.72—/ 0.8? per K G. slaehtgewicht; Mindere soorten 0.62f 0 70; 180 Melk- en Kalfkoeien f 350f 500 per stuk; 106 Vette kalveren 2e kw. 0.94—/ l.-j5, 2e kw. 0.70— f 0.92 per K.G. lev. gew.; 84 Nuchtere kalveren 10f 16 per stuk; 187 Schapen f 24— 32 per stuk; 606 Varkens Holi le kw. f 0.890.91, Overz. en Geld, le kw. 0.890.91 per K G. slachtgew.; Vette varkens f 0.84—/ '.8753 Paarden 100— 225 per stuk. van 27 September 1926. van Noordhollandsch Landbonwcrediei Vorige Koers 53 425/4 1751/4 176$ Koers van heden te h - Vorige koers islen -v (Ontvnngcn per draadlooze telefoon). 1000 STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A, 5 1919 BANK.INSTELL1NGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert, v, w Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand, A. - B. C Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Nieuwe INDUSTR OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CUETUUR MAATSCH H- V. A. Java Cultuur Cult. V'orstenl. Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Lampong Sum, Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart V Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd Lloyd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash 103'/iS 101»A. 216%. 172 1601/8 1611 119 811/, 163i/, 96s/, 91 y. 941/, 114V, 7641/4 342 334 99 1503/4 6561/, 3651/, 1751/4 164i/, 1191/, 2671/, 3661/, lt9i/4 377 V, 345 233«/4 2781/, 484£ 2661/, 167$ 3651lt 1S6A 308 lt'Vn 226 "«/4 57 105$ 1593/4 7»/i6 32 214 425$ 415$ 458$ 1281/4 105$ 461/s pl.m. 1.30 216 171$ 160 80$ 164-5 116 260 150$.1 -7 665 6 U5$ 165 118 376 2461/, 2811/, 270 350 190 175iA 177 2251/, 98 160 78/4 32 215 426 415 460 129 165 46V, pl.m. pl.m. pl.m. 1.45 2.— 2.15 214. s/4 2141-9 213}.$ 159.60 160 120* m 8014 165 163 164 963/4 913/4 9214 94|.5| 116 115.$ 2601/, 262$ 35 336 661.5 663 662 361.7 J64.7 174.5 172$.3 175.5 165 II8I/4 117$.S$ 265 365 376$.7$ 376-f 346-7$ 3471/4 3461.7$ 238$.y 23y.$ 2812$ 281.2$ 273-5 164 165.7 353-5 352.4$ 3C914 I614 52-3$ 42$.4 177 176 179 226 225 981/, 99 96 104.5 1593/, 215 215 426.8 429 428 41514 414*6 460 46$-$ WISSELKOERSEN AMSTERDAM Londen Berlijn Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New. York Italie NIET OFFICIEEL. 59.46 6.941/, 6.66 48.24 35.221/, 66.30 66.75 54.75 2-49,4 9.25 Koers op heden. Off.noteering 12.118/3 59.4614 6.951/, 6.67 48.2414 35.25 66.30 66.75 54.7714 1 2.49$-$ I 9.20

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6