DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 229 Honderd aeht en twintigste Jaargang 1926 WOEJSSDAG 29 SEPTEMBER Binnenland Dit nnmmer besfaat nit 2 bladen. Deze Conrant word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, nitgegeven. lbonnemenfsprijs bij vooruitbetaling per 3 maandeu voor AUunaar 2.—, franco door bet geheele Rljk /2.50. Afzonderlijke en bewrjsnummers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTIENi Per regel 0.25, bij groote contracten rabat Groote lettera naar plaatsrofmfe. Brieven franco aan de N. V. Boek* en Handelsdrukkc'ri] v/b HERMs. COSTER 0 tOORi Voordam C9. Directeur t G. H. KRAK. Telef.nr. Administratie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. N, ADEMA. INTERNATIONAL LEAGUE OF AVIATORS. Uit Amsterdam wordt gemeld: Aan het noenmaal, dat de stichter van de Internationale vereeniging van vliegers, de Ainerikaan Clifford B. Harmon, in het hotel de PEurope te Amsterdam aan eenige autori- teiten op luchtvaartgebied hier te lande aan- bood, zaten met den heer Frits Koolhoven, als oudste Nedferlandsch vlieger vele anderen aan. Het gebezigde vliegtuig is een Caproni van het nieuwste type, met een Isotta Fraschi mmotor van 500 P.K., en de reis van Brus- gel naar Amsterdam was niet door schoon weer begunstigd. Voorbij Rotterdam had men hevig onweer ontmoet, zoodat het zaak was geweest een omweg te maken om Den Haag Scheveningen. Tot Rozendaal was de Ca proni begeleid door een Belgisch vliegtuig. Met trots voegde hij hieraan toe, dat dit nu de vierde maal was, dat hij (door de lucht) Nederland bezocht, zoodat hij zich hier al wonder we 1 begon thuis te gevoelen. Daarna is men aan tafel gegaan. Aan de dectrische lichtkroon hing als symbool een model van de F.K. 35. De heer Koolhoven presideerde de tafel en itelde den heer Harmon en kolonel Falchi met zijne mannen aan de aanwezigen voor. De heer Harmon, zeide hij, is een rijke Ame- rikaan, die nu eens niet bibliotheken of oude- mannenhuizen wil stichten, maar tehuizen voor onze jonge piloten in alle hoofdsteden van Europa. Voorts bracht hij hulde aan de Italiaansche regeering die den heer Harmon de rondreis, den kruistocht, had mogelijk ge- maakt door het ter beschikking stellen van dit allermodernste vliegtuig. Daarna bracht de heer Loeb, consul van Italie, een dxonk uit op de Koningin, en de heer van den Berch van Heemstede op de Koningin van Belgie en Italie, en op den president der Vereenigde Staten. Jhr. va\i den Berch van Heemstede die den heer Harmon reeds op Schiphol, bij het betreden'van den Nederlandschen bodem, verwelkomd had, richtte vervolgens nog eens het woord tot hem. Komend op het doel van den tocht verze- kerde hij dat de Kon. Ned. Vereeniging voor de Luchtvaart al lang het plan heeft een home te Amsterdam te stichten, en hij sprak den wensch uit, dat- dit plan nu moge wor- den verwezenlijkt met steun van de Ligue, die door den heer Harmon zoo edelmoedig van de noodige middelen voorzien wordt. Tevens memoreerde hij dat New York, het- welk het volgend jaar zijn 300-jarig bestaan zal vieren, door de Hollanders als Nieuw- Amsterdam is gesticht. De luchtvaart zal beide steden nog nader tot elkander brengen. Spr. eindigde met de gezondheid van den heer Harmon in te stellen. Daarna heeft laatstgenoemde zelf het woord gevoerd. Hij verhaalde van zijn reis: het vertrek uit Turijn, in tegenwoordigheid t>.a. van den kroonprins van Italie; zijne ont- moeting met den Koning en met de Konin gin der Belgen. He? langst stond hij natuur- lijk stil bij het doel van zijn reis, het stichten ran tehuizen voor aviateurs, het bijeenbren- gen van de piloten van alle natien, wat ook tot de vriendschap der volkeren, hun nader tot elkander komen, zal bijdragen. Elke „post" of afdeeling moet ten minste 150 le- den tellen, alien aviateurs; niet ballonvaar- ders maar vliegers. En hij stelde voor, on- der applaus der aanwezigen, den heer Frits Koolhoven tot president van de Hollandsche »post" te benoemen. Hiermede was blijkbaar •net een de Nederlandsche afdeeling gesticht. De verdere besprekingen tusschen hem en den heer Koolhoven zouden's avonds plaats hebben. Nadat ook nog kolonel Falohi gesproken had, om dank te zeggen voor de ontvangst in Holland en aan de Kon. Vereeniging voor de luchtvaart de groeten van hare Italiaan sche zusterorganisatie over te brengen, werd de tafel opgeheven. DE BETOOGING VOOR ONTWA- PENING EN MEDEZEGGENSCHAP. Op schriftelijke vragen van het lid van d'en gemeenteraad, den heer C. Vrolijk, betreffende hinder, door kerkgangers ondervonden gedh- rende de betooging op 19 dezer voor ontwa- penang en medezeggenschap, heeft de burge- meester van Den Haag geanitwoord: Inderdaad zijn vele kerkgangers in hun kerkgang belemmerd tea gevolge van de be tooging van de S. D. A. P. en het N. V. V. Ook de stoomis van de namiddag-gods- dienetoefeniag in de Westduinkerk is mij be- kend. Tijdens mijn afwezigheid is het verzoek in- gekomen tot het houden van een optocht met ontplooide banieren en muziek, met een aan tal deelnemers dat geschat werd op 30.000. iVrgelijke optochten zijn meermalen toege- staan, ook op Zondag,*en hebben nimmer aenleiding gegeven tot ernstige klachten. De worwaaiden plachten stipt te worden opge- volgjjL w - - v De aangenomen gedragslijn volgende, heeft de waamemende burgemeester dezen optocht toegestaan, daarbij o. m. als voor- waarde stellende, dat geen muziek zon wor- den gemaakt in die nabijheid van gebouwen, waar godedienstoefemngen werden gehou- dien. Berekrod was, dat op het uur, waiarop die godedoenstoefening in de Westduinkerk aan- ving de geheele optocht reeds zou zijn ont- boncen geweest. Deze berekening is omjuist gebleken, mndat het aantal deelnemers in plaats van de geschatte 30.000, ongeveer 80.000 bedroeg. Dientengevolge is de optocht verscheidene uren later voorbijgetrokken, en is ook de godsdienstoefening in de Westduin kerk hoewel niet opzettelijk door het rumoer der voorbijtrekkenden gestooi-d. Dit is vooral het geval geweest, nadat de agent, die vol- gens de voorschriften voor het kerkgebouw inoest staan en daar ook gedurende een deel der godsdienstoefening heeft gestaan, was vertrofcken en, om een nog niet opgehelderde reden, niet door een ander was vervangen. Ten gevolge van de intrekldng van alle verloven, bedroeg het aantal politiedienaars, aanwezig om de orde bij de betooging te be wared: 1 commissaris, 5 hoofdinspedeurs, 18 inspecteurs, 202 brigadiers en agea-ten, 27 bereden agenten, 86 rechercheurs. Bovrodden waren, buitro het gewone persooneel, in re serve 8 inspecteurs en 80 agenten. Het gebeurd'e wordt door mij en door de politie in hooge pate betreurdl. De vraag is, al met de mogehjkheid, dat het aantal deel nemers de schatting ver zou overtreffen, geen rekening had moeten zijn gehouden. Als ver- omtschuldiging meen ik te mogen aanvoeren, dat ^e omvang, welken de betooging heeft aangenomen, zoo buitengewoon groot is ge weest, en. dat de politie ohder die omstandig- heden een zeer zware taak heeft gebad. Feiten als bij de betooging van Zondtag 19 September zijn vcorgevalkn^ m-oeten in de teekomst zeker word-en voorkomro-. De verze- kering, dat in het vervolg geen vergnnningro meer verleend zullen worden voor betoogin- gen op Zondag, zou ik echter niet willen ge- ven. Dfe Zondagswet verbiedt dit niet, en voor vden is de Zondag de eenige dag, waarop het hun mogelijk is, daaraan deel te nemen. Wei heb ik met den hoofdeommissaris de maatre- gelen besproken waardoor storing van gods- dienstoefeningen en hinder als Zondag 19 September ondervonden, voortaan zijn buiten- gesioten. Mr. A. R. ZIMMERMAN. Naar wij vernemen, zegt de N. R. Cri., is van Mr. A- R. Zimmerman uit San Francis co bericht ontvangen,*dat hij door eene keel- aandoening genoodzaakt is geworden, zijne lezingen in Amerika tijdelijk te schorsen. Mr. Zimmerman hoopt ze binnenkort te kunnen hervatten, doch zijn terugkomst hier te lande zal ten gevolge van zijne ongestledheid niet- temin moeten worden vertraagd. De berich- ten luiden overigens geenszins verontrustend. Mr. Zimmerman was zeer tevreden over de goede medische verzorging, die hem ten deel valt. MR. H. J. VAN LULOFS UMBGROVE. Naar de N. R. Crt. verneemt is mr. H. J van I.ulofs Umbgrove van plan tegen het voorjaar van 1927 ontslag te verzoeken als procureur-generaal bij het gereclitshof te Arnhem. TYPHUS. De Gemeentelijke Geneeskundige Dienst te Rotterdam zond aan de N. R. Crt. het vol gende communique: Naar aanleiding van eenige alarmeerende beriehten in de dagbladen over gevaar voor uitbreiding van typhus, zoowel in Duitsch- land als in ons land, zoodat reeds in de direc- te omgeving van Rotterdam gevallen van ty phus souden zijn waargenomen, hebben be sprekingen plaats gehad tusschen den direc teur van den Gem. Geneeskundigen Dienst, den directeur der Drinkwaterleiding en den voorzitter en eenige leden der Gezondheids commissie te Rotterdam. Het nemen van bij- zondere maatregelen werd niet noodig ge acht. De autoriteiten b'ijven waakzaam. Het bleek, dat in IJselmonde op het oogenblik slechts een paar gevallen van typhus voorko men, tenvijl in Rotterdam zelf, in vergelijking met het vorig jaar, geen noemenswaardige verTverdering valt te constateeren. Natuurlijk blijft het in een groote stad als Rotterdam steeds geraden, met de levensmid- delen de grootste reinheid te betrachten en g.ro ongekookte melk te gebruiken. Men meldt uit Breda: De secretaris van de gezondheidscommissie deelt mede, dat de typhus aldaar zich dage- lijks nog met enkele gevallen uitbreit en nog niet gestuit is kunnen worden. Een honderd gevallen, zooals vermoed werd, zijn er echter nog niet. Ten hoogste een 70. Ook in Prin- cenhage valt nog eenige uitbreiding te con stateeren. Men meldt een nieuw geval. In- tusschen wordt de toestand heden niet zoo pessimistisch ingezien als de laatste dagen. De medici hebben goede hoop den toestand meester te worden. Uit Randhaven meldt men: In Helmond zijn reeds 18 lijders aan ty phus in de barakken opgei\omen. Dezer da gen is een 7-jarig kind van K. aan deze ziek- te overleden. Ook zijn te Helmond gevallen van roodvonk geconstateerd. FABRIEKSBRAND TE EINDHOVEN. Gister is te Eindhoven het bovenste gedeel- ,te der sigarenfabriek van der Dingro geheel afgebrand. Van andere zijde meldt men: Gistermiddag omstreeks kwart over 12 is door tot nu toe onbekende oorzaak brand ont- staan in de sigarenfabriek van Larrango in de Gestelsche straat te Eindhoven. In een minimum van tijd stond de gansche fabriek in lichte laaie. In allerijl konden alleen de kantoorboeken in veiligheid worden gebracht Overigens brandde de fabriek totaal uit Een groote voorraad tabak en sigarro werd ver- nield. Een belrodend perceel kon door d-e brandweer gespaard worden, doch kreeg waterschade. Het gebouw behoort toe aan den heer Verhoeven. Op de fabriek werkten 15 arbeiders. De brand is vermoedelijk op de droogkamer ontstaan. Gistermorgen is brand uitgebroken bij dro handelaar in olie en vetten in de Krom- mestraat te Amersfoort. De brandweer was het vuur spoedig meester. De zaak brandde echter geheel uit. De oorzaak is onbekend. MISDAAD? Te de Lutte bij Oldenzaal werd op een hooizolder het lijk gevonden van zekeren B. Op vermoeden van misdaad is het lijk op last der justitie in beslag genomen. DE ONBEKENDE DRENKEL1NG. Maandag voor een week werjd te Eemnes een drenkeiing begraven, zonder dat iets van 's mans afkomst bekend was. Acht dagen la ter is familie komen opdagen. De drrokeling bleek te zijn de heer Cattules, kleermaker, wonende te Amsterdam. Waar de man ongs- lukkig ter been was, is het vermoeden, dat hij door de duisternis misleid, in het water is ge vallen en zoo verdronken. TOCH NOG BESTELD. Gisteren is te Breda aan een adres in de Ginnekenstraat een briefkaart besteld, die volgens het poststempel verzonden was op 14 Januari 1918 uit Tilburg en aangenomen te Breda volgens poststempel 28 September 1926. De briefkaart heeft dus bijna 9 jaar noodig gehad om den afstand-Tilburg—Bre da te voltooien. STREMMING VAN HET SPOORWEGVERKEER. Maandagavond om 8 uur ongeveer bleek dat de spoorbrug bij Snippeling over het Overijselsoh kanaal defect was en daardoor niet geheel en al kon worden gesloten. De treinen konden niet passeeren. Onmiddellijk ging men over tot herstel, zoodat tegen 10 uur het treinverkeer kon worden hervat. Ver- schilkende treinen kregen een vertraging van ongeveer \Y> uur. De sneltrein nr. 178, die om 9.11 uit Almelo te Deventer moet aanko- men en verder gaat naar Amsterdam, Rotter dam en den Haag moest worden verlegd over Zwolle. Reizigers uit Deventer werden per extra trein derwaarts gebracht. I DE OUDSTE INWOONSTER DES LANDS OVERLEDEN. Maandagmiddag is naar de Leeuw, Crt. meedeelt, de oudste inwoonster van Leeuwar- den, tevens van het geheele land, de weduwe Grietje van Heerewaarden, die op 6 Augus tus j.l. nog in voile opgewektheid haar 103en verjaard-ag heeft gevierd, in het Diaconiehuis der Ned. Hervormde gemeente aldaar over leden. Tot kort voor haar dood heeft zij zich in goede gezondheid mogen verheugen; al leen de laatste weken is zij bedlegerig ge weest. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Het lid der Staten mevrouw A. Aukes- Timmer te Bakkum, heeft bij Gedeputeerde Staten de volgende schriftelijke vragen inge- diend Zijn Gedep. Staten bereid, aan de Staten mededeeling te doen van hetgeen na de terug- neming in de vergadering van 26 Juli 1925 van het voorstel betreffende de exploitatie van het aan .zee gelegen gedeelte van het provinciaal landgoed te Castricum, te dezer zake is verricht, en van eventueel dienaan- gaande aan hen uitgebrachte rapporten? Kan reeds worden medegedeeld, wanneer ongeveer een nieuw voorstel aan de Staten mag worden tegemoet gezien? ONTPLO'FFING. Gistermorgen, omstreeks half twaalf, heeft er, naar wij reeds in het kort gemeld hebben, in de delicatessenhandel der N.V. Emporium, gevestigd aan het Noordeinde 138 te 's-Gra- venh-aige, een exnstige ontploffing plaats ge- had, welke wonder boven wonder zondeT persoonlijke ongelukken is afgeloopro. Omstreeks dien tijd hoorden de menschen, die in den winkel aanwezig waren en ook de voorbijgangers, die zich in de nabijheid be- vonden een hevigen slag, gevolgd door het ge- rinkel van ruiten, welke in scherven-vielen. Het bleek, dat de ijskast, welke zich in een ruimte achter den winkel bevindt, uit elkaar gesprongen was. De ijskast is van groot form-aat en wordt gebruikt voor het kunstmatig fabriceeren van ijs. In het apparaat bevindit zich een vrij groote lioevelheid ammoniak, water en gas. Door een tot nu toe niet bekende oorzaak is het gas doorgebrand, waardoor het ammo niak ontpfofte. Door den hevigen luchtd'ruk werd de ijskast uit elkaar geslagen. De ver- schillende ruiten in den winkel werden ver- nield. Ook van de groot spiegelruit, welke zich aan de straatzijde bevindt, bleef niets heel. Een groote verwoesfing werd in de etalage aangericht. Het meeste glaswerk werd stukgeslagen, terwijl de dampen van het ammoniak het fruit en de vruchten voor het gebruik ongeschikt maakten. Op de eerste verdieping bevindt zich het kantoor der firma. Ook daar werden de meeste ruiten vernield, terwijl in de muren groote spleten ontstonden. Ook werden eenige deuren uit de scharnieren gerukt. Een der directeuren, die zich op het moment, dat de ontploffing plaats had, in het kantoor be- vond, wilde zich naar beneden spoeden, maar bemerkte dat dit onmogelijk was, daar de trap door het puin van een gedeelte van; het plafond, dat ingestort was, geheel versperd was. Met behulp van een ladder, welke van de straatzijde tegen het perceel gezet werd, kon de directeur het kantoor verlaten. Toen het ongeluk gebeurde bevondten zich verscheidene menschen in den wikel. Niemand liep echter eenige verwondingen op. - De aangerichte schade is ezer aanzienlijk, doch wordt d-oor verzekering gedekt. Op de plaats van't ongeluk waren aanwe zig de subst. officier van justitie, mr. Enger, de hoofdeommissaris van politie, de gemeen- te-scheikundige, de heer Schirm, en een tech- niech hoofda-mbtenaar van de Arbeidsiwet, die een ond'erzoek instelden naar de oorzaak en naar de schuldkwestie. DE REEIGER EN DE FIETS. Aan de garage van het hotel Groen te Hee- renveen vervoegde zich een paar dagen gele- den op klaarlichten dag een ,geiziger", die even een fiets ter leen vroeg voor het doen van een boodsch-ap in het naburige Knijpe. De knecht gaf hem het karretje van zijn pa- troon mede. Dat is nu bijna een week gele- den, maar noch de reiziger, noch de fiets is teruggezien. De zaak is nu in handen van de politie. HOOGE RAAD. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad heeft geconcludeerd tot verwerping van het cassatieberoep van C. A. K., in hoo- ger beroep door het Gerechtshof te Amster dam veroordeeld tot 4 jaren gevangenisstraf wegens diefstal van een brandkast met.in- houd uit het kantoor van de American Petro leum Company te Haarlem in Augustus van het vorige jaar. Het arrest volgt 25 October. BRAN-DEN. Maandagmiddag is de hofstede „Klein Wesierveld" te Barneveld door onbekende oorzaak geheel afgebrand. De gebouwen, toe- bchoqrende aan A. Haverkamp, waren verge- kerd, doch de bewoner, de 83-jarige K. Bui- tenhuis, die het pand alleen betrokken had, voor zijn inboedel, waarvan niets is gered, niet. DOOD DOOR SCHULD. Voor het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft terecht gestaan de chauffeur G. M. v. V., te Heesch, die te Berghem met groote vaart, zonder een signaal te geven, een ge- vaarlijke bocht omreed, waardoor het zoontje van G. v. d1. Broek werd gegrepen en ge- dood. De rechtbank had hem tot 3 maanden hechtenis veroordeeld. De advocaat-generaal eischte bevestiging van het vomnis. DE MELKPRIJS. De Bond van melkveehouders, gevestigd te Rotterdam, heeft gistermorgen in het Ver- koioplokaal aldaar een algemeene vergadering gehouden in verband met den grondprijs van die melk per 1 October a.s. De voorzitter, de heer A- N. Vaandrager, sprak in zijn openingswoord zijn blijdschap iut over de groote opkomst, in spijt van- de slechte weersgesteldheid. Hij wees er op, dat de agenda een zeer belangrijk punt vermeld- de. Op het thans weer achter ons liggende zomerseizoen, zoo zeide hij verder, mogen de meeste melkveehouders met tevredenheid te- rugzien. Het gunstige weder gaf een ruimen grasgroei en was ook bevorderlijk voor het welslagen der produceerende koeiro. Ten deele werden deze gunstige omstandig- beden overschaduwd, doordat veler yeebesiag DE WILD weer in meer of mindere mate van mond- en klauwzeer had te lijdro. Het rendement werd gunstig beinvloed doordat een melkprijs kon worden bedongen, die zich verhief boven het niveau dat de zuivelprijzen wettigden. We hebben dit te danken aan de gelukkige trans- actie die we gedurende het laatste kwartaal aangingro met den handel, welke combinatie haar verplichtingen eerlijk en royaal heeft nageleefd. De proef om weer voor een termijn zaken te doen, is voor ons uitnemend ge- slaagd. Hierdoor hebben we wat den ontvan- gen melkprijs betreft, boven onzpn stand' geleefd en het zal degenro, die dit niet zoo bijzonder hebben nagegaan, uitter^ard een groote teleurstelling baren, dat de pdjs die voor het nieuwe kwartaal valt te bedingen, meerdere centen per liter beneden het bedrag blijft, dat per 1 October 1925 werd ontvan- gro. Het is ook niet denkbaar, dat een interna- tionale situatie ons ongemoeid zou lafen. Zui- velproducten hebben een wereldmarkt noodig en ondervinden thans belemmering vanwege de tariefmuren die in ons omringende landen, ja bijna over de geheele wereld steeds hooger worden opgetrokken. Moeilijke tijden zijn d'aardoor voor onze, en daaraan verwanfe be- drijven aangebroken. Meerderen zullen dien tengevolge mahtschappelijk ten onder gaan en helaas zullen ook niet alle veehouders tot het blijvend gedeelte behooren. Laten deze sombere perspectieven ons niet al te veel ontmoedi^en, maar eerder een prik- kel zijn tot grootei- energie en nog nauwei-e aaneensluiting, ten einde te trachten door trouwe samegwerking, aan allerlei moeilijk- heden zooveel mogelijk weerstand te bieden. Veel is er over den vast te stellen melkprijs met den handel geconfererd, zonder dat over- eenstemming is bereikt. Aan een grondprijs van 10 cent per liter voor een kwartaal kon de handel niet denkro. Ook tot aanvaarding van ene prijs van 10 cent voor 5 maanden en van 8 cent voor Maart was de handel niet be reid. Verder dan 9 cent voor het kwartaal, ingaaude 1 October, of 8 cent voor October wilde de handel niet gaan. De voorzitter vroeg, of de vergadering zou kunnen instemmen met een prijs van 10 cent voor een kwartaal, of van 10 ceof voor 5 maanden en 8 cent vor Maart. De meenin- gen daaromtrent liepen uiteen. Voor een prijs van 8 cent voor October gevoelde de vergade ring inets. Het hoofdbestuur wenschte dit- maal geen advies te geven, maar de opvat- ting van de vergadering te leeren kennen. Bij de besprekingen die volgden, bleken de meeningen zeer verdeeld. JX* voorzitter gaf als het standpunt van het hoofdbestuur te kennen, dat het contact met den handel (hij erkende, dat dez het afgeloopem kwartaal veeL door den melkprijs verloren heeft), als dat eenigszins mogelijk is, niet verboken moest worden. De vergadering achtte het ten slotte ge- wenseht, van dag tot dag te blijven leveren op den bestaaoden prijs van 9 cent. Dit standpunt zal aan den handel kenbaar worden gemaakt. G-aat deze daa-rmede niet accoord, dan zullen dfe contracten per 1 Oc tober zijn uitgeschakeld. De vraag of men bereid was voor 6 maan den af te sluiten, 5 maanden voor 10 cent, Maart voor 8 cent, beantwoordde de vergade ring bovendien met 150 tegen 94 stemmen be- vestigend. Op deze basis zal getracht worden, met den handel tot nadere besprekingen te komro. KORTE BERICHTEN. Het bureau van den geneeskundigen dienst der marine in Den Helder zal prima Januari worden opgeheven. Het Nationaal Verbond van Gemeente- Ambtroaren in Nederland heeft Vrijdag ro Zaterdag te Rotterdam, onder leiding van den Bondsvoorzitter, den heer A. van Geelen te Utrecht, zijn algemeene vergadering ge houden. De bij het Nationaal Arbeids-Secreta- riaat aangesloten Nederl. Federatieve Bond van arbeidci^(sters), werkzaam in de textiel- industrie, heeft Zondag te Enschede een bui tengewoon congres gehouden. De Nederlandsche Federatieve Bond van personeel in openbaren dienst heeft Zon dag te Amsterdam een algemeene vergade ring gehouden met afgevaardigden van de aangesloten organisaties. De centrale vereeniging van personeel in's Rijksdienst herdenkt in Den Haag haar tienjarig bestaan. Gisteren werd bij deze ge- legenheid een algemeene bestuursvergade- ring gehouden, tot bijwoning waarvan alle besturen en afdeelingen van de aangesloten organisatie w^rjen lutgenoodigd ALKMAARSCHE COURANT. Malt TELEFOON 34 en 35. HET ADRES VOOR PRACTISCHE, VOOR- DEELIGE HUISVERWARMING. ..NORTON" HAARDEN GEBRUIKEN DE VOORDEELIGSTE ANTHRACIET 12-20. DAARBIJ EEN ZEER GE- RING VERBRUIK. AANGENAME WARMTE. OPEN VUUR

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1