KWATU5.^ Dat's fiWATTA JA\A REEPEN* Buitenland Sfadsnieuws Pfflarkfberichten ECunsf Ingezonden stukken Sport Dat benauwdg gevoel DE STAKING DER BRITSCHE MIJNWERKERS. v-net bestuur van de mijnwerkersvereeni /ging van Northumberland heeft een resolutie jaangenomen, waarin de vereeniging zich ttit- •$preekt voor een compromis, waaraan zij de ^Voorkeur geeft boven een oneindige voortzet- "ng van den strijd. Verder machtigt zi| de executieve om de best mogelijike voorwaar- den aan te nemen. De Britsche draadlooze dienst meldt, dat bij het door Renter vennelde advies der mijii- werkeravereeaiging van Derbyshire om de re- hgieeringsvoorstellen aan te memea, het voorbe ®oud is gemaakt, dat er eerrige wijziging zal worden gebracht ten aanzien der onderwer- kpen, ide aan het naticnale tribunaal zullen i^vorden voorgelegd. Frank Hall, de secretaris der \\n n.ging, zette uiteen, dat de vereeniging bcscfte, dat jhet plan der regeering het eenige was dat thans voor de mijttwerkers open stond. Als wij het verwerpen, aldns de secretaris, dan zullen we weer bij de voorstellem der eige- naars terecht komen zonder recht van beroep op eendg tribunaal. Het bestuur der mijnwerkersvereeniging vati Nottinghamshire heeft besloten alien mijrawerkers in het graafschap te adviseeren de regeeringsvoorstellen aan te nemen. v NOODLOTTIGE BRAND TE LONDEN Bij een brand in het zuid-oosten van Lon den zijn driei personen, een man, vrouw en 'hun kind, om het leven gekomen. De brand was op zich zelf van weinig beteekenis. De man redde eerste twee vreemde kinderen, snelde toen naar boven om te trachten zijn vrouw en zijn eigen kind in veiligheid te brengen. Hij moest deze heldhaftige daad evenwel met den dood bekoopen. KORTE BERICHTEN. De bladen te Rome maken melding van de onderteekening van het eerste decreet, krachtens hetwelk 15 politieke emigranten hun Ital'iaansch staatsburgerschap verlie- zen. De politie te Antwerpen zoekt den diamantbewerker Salomon P., die met mede- neming van diamanten ter waarde van 400.000 frs. de stad heeft verlaten. De Filmoberprfifstelle, de hoogste in stance op filmgebied in Duitschlaod, heeft beslist, dat de Potemkin-film met de bekende coupures over geheel Duitschland mag wor den vertoond De stad Locarno heeft voor de herden- king van den eersten jaardag der conferen- tie van 1925 alle deelnemers aan de ondertee kening van het Locarno-verdrag uitgenoo- digd. Op de Oder bij Schwedt is door de douane-ambtenaren een vaartuig in beslag genomen, dat voornamelijk met niet gedecla- reerden spiritus was beladen, die men op de Oostzee aan boord had genomen. De gehee le bemanning is gearresteerd. Te Cotzofeni bij Craiova (in Roemenie) is een express-trein op een personentrein ge- reden. Vijf personen werden gedood. 12 ge- wond. Naar gemeld wordt, wordt thans de mogelijkheid overwogen van een drie-par- tijen-conferentie tusschen Briand, Chamber- 'ain en Mussolini. Is lot stand gekomen Het vaandel werd hierop te voorschijn ge bracht en door de aanwezigen met applaus ontvangen. Dit vaandel, vervolgde de heer v. d. Meu len, zal uw afdeeling weer tot eer strekken en u herinneren aan uw strijd. Ik wek u met den meesten nadruk op, om u dit vaandel waardig te maken. Dit vaandel moet volstre- den worden en dit kan niet gebeuren, als uw leden niet alien hun uiterste best doen. Moge dan dit vaandel weer zijn ziegen ver- spreiden, tot heil van zwakken en aterken, voor wie gij uw strijd te strijden hebt. (Ap plaus). Spr. roemde daarop de verdlensten van den heer Woelders, die het vaandel ontworpen heeft, en van mej. A. Bos, die het vervaardig- de. Aan beiden had de afdeeling uit erken- telijkheid een geschenk toegedradit. (Ap plaus). Aan de aanwezigen werd hiema een ver- versching geoffreerd, waarna t woord was aan afgevaardigden van zustervereenigingen. De heer Van der Wal richtte namens de af deeling Allcmaar van den A.N.G.O.B. eenige woorden tot de jubileerende vereeniging en tot het publiek. Spr. wees speciaal er op, dat en de N. V. en de A.N.G.O.B., al strijden zij op andere wijze, beide hetzelfde doel hebben. Spr. hoopte, dat de samenwerking tusschen beide vereenigingen moge blijven zooals ze is en feliciteerde de afd. Alkmaar der N. V. met dit jubileutn. De heer Strikkers sprak namens de afd. Alkmaar van de Int. orde van Goede Tempe- lieren en overhandigde namens die corporatie een bloemstuk aan het bestuur der jubileeren de vereeniging. Spr. hoopte, dat de band, die de vereenigingen bindt in den strijd tegen den drank, door dezen feestavond strakker moge worden aangehaald. (Applaus). De voorzitter der N. V., de heer van Dru- nen, dankte voor het geschenk en de gespro- ken woorden, bij welke laatste hij zich volko- men aansloot. Het feestelijk gedeelte van het programma werd daarna afgewikkeld. Daaraan werd door verschillenden medege werkt. De heer Joh. Brands, aangekondigd als zauger-propagandist van de Ned. Vereeni ging voor den Volkszang, zong bij herhaald optreden vele liedjes uit den Volkszangbun- del. Hij deed dit op de prettige innemende wijze, die we van hem gewoon zijn. Applaus en een guile lach wist hij voortdurend te voorschijn te roepen. De heer B. C. Loevens heeft eenige voor- drachten ten beste gegeven, die zeer gewaar- dcerd werden. Voomamelijk de schetsjes uit „Ghetto-gijntjes" veroorzaakten veel vroo- lijkheid. Oo.k een fragment uit „Ghetto" van Heijermans voldeed zeer. Mej. T. Blom, die over een lieve stem be- schikt, heeft enkele fraaie liedjes gezcngen, begeleid door een op het programma niet ge- noemde pianiste, die met een spontanen en welverdienden bijval werden ontvangen. Een bijzonder aangename verrassing was het optreden van den heer L. G. J. Berman als cellist, die door den heer Brands werd begeleid. De heer Berman speelde zeer muzi- kaal een viertal nummers, die een fijne ver- tolking kregen. In den loop van den avond heeft de alge- meene voorzitter, de heer van der Meulen, in een rede de aanwezigen opgewekt krachtig te blijven strijden voor het groote doel: de drankvrije maatschappij. Deze rede, door- spekt met tal van aardige, persoonlijke her- inneringen, werd hoogelijk gewaardeerd. Ruim middernacht sloot de heer van Dru- nen de bijeenkomst. NED. VER. TOT AFSCHAFFING VAN ALCOHOLHOUDENDE DRANKEN. De afd. Alkmaar van de Nederlandsche Pereeniging tot afschaffing van alcoholhou dende dranken had Zaterdag een intiemen feestavond in „De Unie", ter herdenking van haar 20-jarig bestaan. Ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer H. vap Drunen, de druk bezochte bijeenkomst met een woord van welkom. Spr. uitte zijn genoegen over de goede opkomst, doch moest zijn leedwezen uitspreken over het geringe bezoek aan de afdcelingsvergaderingen. Spr. hoopte, dat dit na dezen avond btter zou zijn. Het afdeelingsbestuur is niet altijd roos- jdeurig geweest. Zoo nu en dan begon enke len den moed in de schoenen te zakken, doch men is toch altijd nog blijven. bestaan. Spr. noemde de namen van de heeren van Wes- terop en Bergman, die vanaf de oprichting het bestaan der afdeeling meegemaakt heb ben. Op initiatief van ds. Winkel is 20 jaren ge- leden de afdeeling opgericht. Spr. noemde verschillende namen van hen, die aan de op richting hadden medegewerkt, n.l. de gebroe- ders Veen, waarvan er een aan de afdeeling door den dood is ontvallen. Speciaal werd de heer Kemp, penningmeester, genoemd. Spr. herinmerde aan het bestaan der West- fri^che propagandacommissie en het lief en leed, dat daaraan verbonden was. In dit ver- band huldigde spr. het doorzettingsvermogen van den heer van Westerop. Nog werden verschillendoe succesvolle episo des uit het vereenigingsbestaan gememoreerd. Dankbaar werd de medewerking van de over- heid herdacht, die subsidies geeft, al zijn ze dan klein in de oogen der afdeeling. Spr. heette den heer v. d. Meulen, den voor- tatter van 't hoofdbestuur, speciaal welkom en nchtte vervolgens vriendelijke woorden tot hen die voor het meer feestelijke gedeelte van het programma zouden zorgen (Ap plaus). Die heer P. v. d. Meulen, voorzitter, van het hoofdbestuur, zette uiteen, dat bij het strijden voor een of ander doel of ideaal een Vlag behoort. In musca ziet men vlaggen, die herinneren aan strijd van die dagen. De aid. Alkmaar heeft ook een vaandel ge- fiad, doch de herdenking van het 20-jarig be- ifttaan greep men aan om een niei.w vaandel te veroveren. Een lid der afdeeling ontwierp een nieuw vaandel en zie hier, zeide spr., wat CABARETAVOND IN 'T GULDEN VL1ES". De zaal van het Gulden Vlies was gister- avond vol. Dit dankte de humorist Lucien, die dien avond optrad, aan de door den impressario Ibelings met kwistige hand verspreide invita- tie-biljetten waarmede het echter misere geworden is, blijkens het gistermorgen aan de cassa voorgevallene en blijkens het inge- zonden stuk in dit nummer, waarin de in- zender ongetwijfeld het misnoegen van velen vertolkt. Lucien heeft en zichzelf en den heer Mooij volkomen vrijgepleit. Geen van beiden wist iets van de manier, waarop deze impres sario vrij(?)kaarten verschaft. Wat den avond zelf betreft, het volgende. Lucien begint met te zeggen, dat hij vroe- ger enorm succes heeft gehad. Dat is inder- daad zoo, doch hij spreekt van 30 jaar gele- den en men vraagt het genre niet meer,dat toen in zwang was en in de dagen van opkomst van het cabaret (toen nog cafe- chantant) wel succes had. Het moderne cabaret geeft niet meer de ouderwetsche voordrachten-met-zang. Al moge Lucien zeggen. dat hij niet doet aan lev ensiede r en-g amer ijhet ware misschien beter dat hij er wel aan deed, omdat het pu bliek dit nu eenmaal als eisch aan een goed cabaret-programma stelt. Dichters als Dirk Witte, Clinge Doorenbos, Pisuisse en hun vele (wellicht minder ?oede) navolgers be- grijpen dit beter en „doen" er wel aan tot groot voordeel van hun populariteit en hun roem. Trouwens, Lucien heeft 20 a 30 jaren ge- leden toch ook wel dien kant uitgewild, blij kens de enkele ernstige liedjes, die hij toen, naar hij zelf vertelt, in zijn komisch reper toire inlaschte en waarvan hij er ook gister- avond eentje zong, getiteld ,,Moeders eigen jongen". Als Lucien meer nieuwe liedjes in dien geest maakt, zonder in het sentimenteel- zoete van „Moeders eigen jongen' te verval- len, en daarmede een geheel nieuw reper toire samenstelt, dan zal hij ongetwijfeld weer het succes oogsten, dat hij vroeger had. Want toone.elroutine heeft Lucien en ge- zellig confereeren kan hij ook, terwijl hij bui- tengewoon snel contact met zijn publiek had. Als een goed geslaagd nummertje vermel- rn a"erlaatste Het angstige bruidje" of „De kosfer". Hij gaf voorts enkele staaltjes van voortreffelijke mimiek. Overigens Lucien meende wel den smaak van het Alkmaarsche publiek te pak- ^'en tc hebben bij een zekere passage uit zijn programma de boonenhistorie en hij borduurde daarop dan ook naar hartelust door, doch 't is jammer voor hem hij had het mis. Het overgroote deel van het 1 publiek" verlangf dit niet. De heer W. J. Crefeld begeleidde op de piano. GEISOLEERDE SLAGERS KOOK- FORNUIZEN VOOR GAS- VERWARMING. In dit nummer treft men een advertenfie over kookfornuizen aan waarvan men ons het volgende verzoekt te melden: Het is nu reeds 6 jaar geleden, dat het eerste Slagers Kookfornuis hier in Neder- land ontworpen werd De behoefte aan een goed werkend gasfornuis was zoo groot, dat het eerste jaar meer dan 100 stuks geplaatst werden. In het bijzonder is hiermede de aandacht getrokken van varkensslagers en worstfabri- kanten, die jarenlang zochten naar 'n gei'so- leerden kookketel, wdke verhit kon worden met een steeds even hooge temperatuur; en daarvoor is gasverwarming het zuinigste en beste middel. Naast de geregelde klachten over't hooge gasverbruik onder veevoederke- tels, maken deze fornuizen zeer veel opgang door het zuinige gasverbruik. Het fornuis is zoodanig geconstrueerd, dat alle hitte benut wordt. Meermalen laat men veevoederketels rnmetselen, doch de praktijk heeft geleerd, dat daar ode zeer veel hitte mede verloren gaat. Eerst-wanneer het gas gestookt wordt on der een ketel waarvan de constructie er reke- ning mede houdt, dat alle hitte in den bin- nenketel moet blijven, kan men rekenen op succes. Men heeft berefkt 100 Liter water in circa 50 minuten aan den kook te brengen met on- geveer 5 M3 gasverbruik. Daarna wordt het gas geheel afgesloten en zal het water na 2 uur tijd nog ongeveer 80 gr. heet zijn. Dus zonder gasverbruik kan het vleesch of de worst voldoende gaar smo- ren. De buitenromp van het fornuis tot zelfs de deksel blijft onder het koken koud, door het Isolatie-Systeem, dat 1000 gr. hitte tegen houdt. Men zie <fe advertentie in dit nummer. UITVOERING N.B.A.S. De afd. Alkmaar van den Ned. Bond van Abstinent Studeerenden gaf Zaterdagavond een uiitvoering in de Harmonie. De zaal was uitstekend1 bezet met N. B. A. S.-leden, waar onder vele van de Alkmaarsche onderwijsin- richtingen en ook vele van buiten. De laat- sten kregen in Alkmaar gelegenheid tot lo gies. Als hoofdnummer vermeldde het program ma Dr. Faust, een spel van menschen en dui- vels door Balthasar Verhagen, dir. der Too- neelschool, bewerkt naar een stuk van Karl Simrock. Het is een vertaling van het oude Duitsche "austspel, dat in de 16e en 17e eeuw, dus lang voor Goethe's Faust geschreven was, in de poppenkasten vertoond werd. De oorspron- kelijke teksten der „spullebazen" zijn verloren gegaan en er zijn nog slechts bewerkingen over uit lateren tijd, geschreven en uitgege- ven door sommige Duitsche schrijvers. Simrock heeft zijn stuk geschreven onder den invloed van vertooningen, die hij zelf heeft gezien in de laatste Duitsche poppen kasten. Daardoor heeft het stuk de aantrekke- lijkheid behouden van den echten gezonden volkshumor als uiting van een levende volks- kunst, zoo juist op zijn plaats in de figuur van den „clown", die hier Kaspertje heet.. Kaspertje, Faust's knechtje in de eerste bedrijven en nachtwaker in het laatste, is het grollen verkoopende, komische evenbeeld van Faust, maar kan ook beschouwd worden als let symbool van den eenvoudigen mensch, die niet stijgt tot de hoogten van den geleerden mensch, maar ook den twijfel, wanhoop en ondergang niet kent en begrijpt van den zich in arren moede aan den duivel verkoopenden Faust. Dit stuk met zijn geestverschijningen en helsche geesten eischt heel wat van de uiivoe- renden, maar er was door de leden met groo te ambitie en toewijding gewerkt, en ook aan de kostuums en decors was veel zorg besteed Zij getuigden van origineele smaak en opvat- ting. Het spel der hoofdpersonen Dr. Faust en Mephistopheles was zeer goed en droeg in de hoogste mate bij tot het welslagen van deze zware opgave. Ook Kaspertje was heel aar- dig en men lachte gaarne om zijn dwaze grappen. Ook de andere medewerkenden, o.a Wagner en de hofmaarschalk deden hun best en droegen tot het welslagen bij. Het gehee.l getuigde van serieus werken De muziek als inleiding der diverse tafreelen klcnlc heel goed. De avond werd geopend met de eenacter van j. Fabricius „Tegen den muur", die heel aardig werd gespeeld. RADIOFONISCH WEERBF.RICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775.9 te Yar mouth. Laagste barometerstand 749.8 te Isafjord. Verwacbting (geldig tot den avond van 5 October): Zwakke noordoostelijke tot oostelijken wind, ""'elig tot licht bewolkt, droog weer, weinig andering in temperatuur. nevel: ver AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 4 Oct. Op de heden ge- houden veemarkt waren aangevoerd: 687 vette koeien le by. f 1.04—/ 1.12, 2e kw. f 0.861.04, 3e kw. 0.7O—0.86 per K.G. slachtgewicht; mindere soorten 0.58 tot 0.70; 215 melk- en kalfkoeien 350 525 per stuk; 98 vette kalveren le kw 0.90—/ 1.04, 2e kw. 0.70—/ 0.90, 3e kw. 0.600.70 per K.G. levend gewicht, 55 nuehtere kalveren 12—/ 20 per stuk, 196 schapen 25—/ 33 per stuk, 580 var- kens Holl. le kw. 0.90—/ 0.90, Overz en Geld; le kw. 0.89—/ 0.90, vette varkens 0.800.84 per K.G. slachtgewicht, 48 paarden 100250 per stuk. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. De prijzien waren heden onveranderd. Aan- voer 9 ladingen, 3418 H.L. 1 Mann speelde in „Zeventicn Jaar*, en hoe de jongeren altijd hielpeen echte goeie konfrateres, die een ander ook zijn nlaats voor het voetlicht gunde. Louis de Vries: De creatie van^S Mann-Bouwmeester als Hanna in Gerhard: Hauptmanns „Voerman Henschel" heeft mii de allergrootste ontroering gegeven, die mi mijn geheele leven zal bij blijven. w-M. Een machiiz toUnt Wilhelmina van der Horst-van der Lug! Melsert: Zes October is voor het Amsterdam- sche publiek 'n droevige dag, omdat men af- scheid moet nemen van een vrouw met een machtig talent, een sterke persoonlijkheid met onvermoeide levenskracht; dat te meer zal gevoeld worden, omdat deze ook voor het too neel zoo verwarde tijd niet rijk is aan sterk? spelers. T Haar mm £pr- v. d Lugt Melsert: Fel als het kust- licht dnngt de glans van haar roem door den schemer van het verleden. AFSCHEIDSVOORSTELLING MEVR. M AN N-BOU WM E E STE R. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Petronella Elisabeth Helena d. v. Johan nes Cornelis van Gijsen en Maria Elisabeth Agatha van der Klei. Wilhdmus Hendri- kus, z. v. Michiel Paulisse en Johanna van den Broek. Hendrik, z. v. Hendrik Manus- sen en Anna Johanna Gerardina Schrik Hendrik Adrianus, z. v. Hendrik Adrianus van Heerden en Theodora Frederika Wolzak Geertruida Elisabeth, d. v. Petrus Maria van Ommen en Johanna Maria Geertruida Mulder. OVERLEDEN: Willem Jacobus Bulens, 64 j. Jantje Schuinder gehuwd met Sweer Jot, 77 jaar. Wij hopen in verband met den oproep, welke in een ingezonden stuk in dit nummer voorkomt, dat de groote actrice hier op haar afscheidsavond een voile zaal zal vinden. Wij weten, dat er velen zijn, die, ofschoon groot'.' liefhebbers van het Tooneel, Mevr. Mann- Bouwmeester nooit hebben zien spelen. Thans wordt hun de laatste maal de gelegenheid ge boden, een gelegenheid, die zij niet mogen verzuimen. Verschillende vooraanstaande tooneelspelers en actrices hebben nog eens duidelijk doen hooren, hoe zij over de groote Theo denken. Wij laten hier enkele oordeelen volgen en wanneer men die gelezen heeft, lijkt ons eigenlijk alle verdere aanbeveling voor de Alkmaarsche tooneelliefhebbers over- bodig. Onze grootste tragedienne Louis Saalbom: Dit is een afscheid uit vele, waarbij een ernstige hulde past. Droef blijft, dat de opengelaten plaats toi heden onvervulbaar is, zooals zij, is er nog geen. Heldhaftig, als haar heele sterke leven dit heengaan op het hoogtepunt van haar onaantastbaren roem. Hier past een ernstige hulde aan Neerlands grootste trage dienne. De planken zijn van den speler. Albert van Dalsum: Theo Mann-Bouw meester! Een van die grooten van het kleine Holland! Theo, Louis en laten we hem nooit vergeten, den genialen Frits Bouwmeester. Kinderen van die mysterieuze wereldfami- lie der groote comediens; gij zijt nog steeds verwant aan de trotsche mimen der commedia dell'arte. Zooals zij gedaan hebben, hebt gij gedaan: ge hebt de planken opgeeischt als het onvervreemdbaar eigendom van den spe ler en van niemand anders. Dwars door de literatuur en de psychologie heen hebt gij uw grc-ot en scheppend werk gedaan, en uw meesterschap is, God zij dank, nog ontsnapt aan het naturalisme, wat op dit theaterge- slacht wel haast te zwaar drukt. „Ontroeren". Lou:s Gimberg: Een vrouw die het groote geheim kende: ontroeren. Een gcede konfrateres. Esther de Boer-van Rijk: Nu mijn lieve konfrateres mevrcuw Theo Mann-Bouwmees ter afscheid neemt van ons tooneel, spijt het mij, dat ik nooit eens in de gelegenheid ben geweest met haar samen te spelen, zooals ik het zoo vaak mccht doen met haar genialen broer wijlen Louis. De glansperiode van mevrouw Mann vie! juist samen met den tijd, dat ik uit Rotterdam naar Amsterdam kwani, en wanneer ik even vrij was, ging ik graag naar een voorstelling waarin mevrouw Mann optrad. En later....? Nog heb ik een heerlijke herinnenng aan de wijze, waarop mevrouw Slechts een merk kan't beste zyn (Buiten ver ant woordeLi/kheid van <U Reaac- tie. De opname in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemi.) AFSCHEIDSVOORSTELLING MEVR. THEO MANN- BOUWMEESTER. Onze groote actrice, Mevr. Theo Mann- Bouwmeester, die gedurende lange jaren de Nederlandsche tooneelspeelkunst heeft hoog- gehouden, gaat voorgoed afscheid nemen van het tooneel. Het is wel overbodig hare ver diensfen in den breede na te gaan, want het is te algemeen bekend, dat zij, telg van een geslacbt begenadigde rasartisten in haar rij- ke loopbaan aan ontelbaar velen een genet heeft weten te verschaffen, zoo groof als slechts zeer weinigen dat vermogen te ge- ven. Met haar vertrekt weer een van die roemruchte „oude garde", die zoo moeilijk te vervangeo is. We zien haar noode vertrekken. Want hoewel ze een leeftijd heeft bereikt, die liaar alleszins recht geeft op de zoo verdiende rust, zij is nog lang niet aan het eina van haar kunnen gekomen; zij bezit die wondere vita- liteit, die het geheim is van den tooneelspe- ler en in het bijzonder van het geslacht der Bouwmeesters. Echter, we hebben haar be- sluit te respecteeren. Met een aantal zeer ta- lentvolle krachten zal zij een afscheidstour- nee door ons land maken met „Het kind van de Liefde," van Henri Bataille, in de verta ling van Theo Frenkel Sr. Het is een sterk speelstuk, waarmee ze reeds jaren geleden triomfen vierde en waarin ze ongetwijfeld ook nu nog gelegenheid te over zal hebben haar groote gaven te ontplooien. Overal in den lande hebben zich commis- sies gevormd om haar voor't laatst te hu/di- gen. Ook onze stad wenscht niet achter te blijven. Er is hier eveneens een comite sa- mengesteld, dat zich hierbij tot U richt met het verzoek mede te willen werken haar op treden alhier op Maandag 18 October tot een luisterrijke gebeurtenis te maken. Het comite: Mevr. J. A. M. Wendelaar— Mfiller: Eere-presidente. J. B. van Amerongen. Jb. Cloeck. Dr. J. M. van Dam. R. O. van Gennep. G. C. van Gulik. Mr. A. P. H. de Lange. L. Speet. Mr. W. Stap. W. Stumpff Jr. H. K. de Wild, en Mevr. M. L. van DamKoppe, secretaresse. Jul. v. Stolberg- laan 2; tel. 315. COR R E SPO N D E NT I E G. F. H. te Alkmaar Indien U er prijs op stelt, dat wij uw vraag aan onzen mede- werker ter beantwoording doorzenden, gelie- ve U ons even uw volledigen naam en adres op te geven. Op anoniem schrijven kunnen wij niet ingaanRed. Alkm Crt „'t Is net zooals de dingen altijd op ze me verteld hebben, Daisy, je ziet hun kop in een kiektoestel." (Judge.) KORFBAL. HaarlemK. V. K. V. 4—2. Men schrijft ons: K. V. K. V. I keerde met een eervolle ne- derlaag uit Haarlem terug, wat trouwens te verwachten was, daar Haarlem tot een van de kampioenspretendenten behoort. Het door de rood witten vextoonde spel was echter van dien aard dat men voor de toekomst geen zorg behoeft te hebben en indien K. V. K V. wat ingespeeld is verwachten%wij nog meer- dere successen. Voor rust wisten beide partijen eenmaal de korf te vinden, zoodat de rust met gelijkec stand ingaat. Na rust speelt K. V. met de zon in den rug. Eenige mooie kansen gaan door pech met schieten verloren. Haarlem is gelukkiger en weet na korten tijd twee doelpunten te ma ken even later gevolgd door een derde min der mooi punt. K. V. K. V. pakt nog even flink aan en tegen het einde brengt mej. v. d. List op keurige wijze den stand op 42. WORSTELEN. Op de Zondag j.l. gehouden worstelwed- strijden van H. K. S. V. (Haarlem) behaal- de J. Zwanenburg van S. S. S. te Alkmaar een eersten prijs in 2de klasse lichtgewicht, zijnde een mooie beker. Hij is door deze over- winning lste klasser geworden. De heer A Zwanenburg behaalde ook een eersten prijs in de tweede afdeeling vedergewicht en ont- ving ook een beker. Ook kampte nog mede H. Boersen die twee partijen gewonnen en 2 verloren heeft, de laatste verloor hij in 16 minuten op punten. Daar hij voor het eerst mede deed is het een mooi resultaat Het is een gelukkige dag geweest voor de vereeni ging S. S. S. a!s gevolg van slechte spijsvertering. zal spoe- dig verdwijpen na ge- - bruik van Foster's Maag-' pillen. het laxeermtddel i fc- bi| uitnemendheid. Foster's Maagpillen Alom verkrijgbaar A f 0:65 per flacon. -J..

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 8