Radio-hoekje mci Woensdag 6 October. Hilversum, 1050 M. 12.Poljlieberichten 5—7.— Vooravondconcert door het H. D O.-orkest. Populaire muziek van Fransche en Italiaansche opera-componisten. 7.— Politie- berichten. 7.057.30 Duitsche les voor meet- aevorderden7.308.Duitsche conversa- tieles. 8.10 Persberichten. 8.20 Christel Om- roep. Spreker: Ds. R. E. van Arkel, geref pred. te Utrecht. Jac Bonset, piano. Dubbei- mannenkwartet, onder leiding van den heer Bonset. 7. La Cathedrale engloutie, DeBussv (piano). 2a. Onze Vader, Bonset. b. Ecce Moritur, Handel (dubb. m.-kwartet). 3. Eer- ste gedeelte van de rede van Ds. v. Arkel, over: Indrukken uit het Heilige Land. 4. De ruine Mosmans (Dubb. mannenkwartet). 3. Une vielle eglise (de Contes d'Espagne), Tu- rina (piano). 6. Tweede gedeelte van de rede van Ds. van Arkel. 7a. De Haarlemsche St. Bavo. b. De Zaansche molens. c. De Alk- maarsche kaasmarkt. d. Volendam en Mar- ken. Alle van J. Bonset (piano). 8a. Bruids- vaart in Hardanger, Kjerulf. b. Abend- standchen, Schiebold (dubb. mannenkwartet). Aanvangs- en slotwoord door de directie van „Het Schouwvenster". 10.Persberichten 10.30 Dansmuziek door de Indian dance or- chestre. Leider Hans Mossel. Daventry, 1600 M. 11.201.20 Concert idoor het radiokwartet. 1.202.20 Tijdsein. Concert van restaurant Frascati. 3.20 English composition and reading. 4.20 Causerie: Merrie England 4.35 Orgelcon- cert (concert-orgel) van de "New. Gallery Ki- nema. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek door de radio-dansband. 7.10 Tuinpraatje 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws 7.30 Lezing: Atmospherisc and the atmos phere 7.48 Muziek. 8.Lezing: How to live through the winter. 8.20 Handels „Semele", door het koor en orkest van Birmingham 950 Lezing door Sir Oliver Lodge: Atoms and worlds. The atom of matter, Last centu- n. 10.05 Senates van Beethoven door M. Cole, piano. 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 10.35 Concert door de English Sin gers. 10.50 Variete. Florence Marks, Ierschc fiedjes. H. Merryless. .ccmiek. Clapham and Dwyer, humoristen. Pauline en Diana, musi cal novelty. 11.20—12.20 Dansmuziek Parijs „Radio-Paris" 1750 M. 11.50 Con cert door het orkest Radio-Paris. 5.05 Con cert door de Radio jazz symphonic tot 5.35 8.5010.35 Concert door orkest en solisten Konigswusterhausen, 1300 M. en Berlijn 504 en 571 M. 7.20 ..Eurueanthe", rom opera in 3 deelen van Weber. 9.50—11.50 Dansmuziek. Brussel 487 M. en Antwerpen 265 M. 8.20 —10.20 „Tosca", opera van Puccini. Munster, 410 M. 12.35—1.50 Concert. Bach, Beethoven, Brahms. 3.354.50 Or- kestconcert. Beethoven. 4.505.50 Fluitcon- cert. 5.506.20 Lezing. 6.207.Vocaal concert door scholierenkoor. 7.208.Le zing. 8.—9.05 Liedjes bij de luit. 9.05 10.20 Scenes van „Das symbolistische Dra- mo-Konig Nicolo". 10.2510.50 Dansmu ziek. Provinciaal nieuws UIT HEILOO. Zondag speelde de voetbalclub V. V. H. I Heiloo tegen Oudorp I, uitslag 41. Het tweede elftal van V. V. H. speelde tegen Zeevogels te Egmond aan Zee gelijk 3—3. Door de N. V. tot exploitatie van Hotel Sluijters is aangekocht de schuur met grond van den heer Stikkel. De commissarissen koesteren grootsche plannen, waarvoor door den architect K. Veld'kamp, alhier, een plan is ontworpen. In de vergadering van Burgemeester en wethouders zijn benoemd de voorzitters der verschillende commission. De samenstel- ling is thans als volgt: Commissie van Bijstand Wegenvoorzitter C. Bakker, leden J. Sengers en Joh. J. Vahl. Commissie Gemeentelijk Electriciteitsbe- drijf (G. E. B.) voorzitter A. J. C. Maas Geesteranus, leden J. Opdam en P. v. 't Veer. Commissie van Beplantingen: voorzitter Jhr. N. van Foreest, leden Job. J. Vahl en W. van de Vail. Door B. en W. is gegund aan A. Bakker de levering van bazaltslag en grint voor de wegen der gemeente. De bazaltslag voor f 11.50 en het grint voor 7.25 per M3. Door eenige personen worden pogingen ttngewend om te komen tot oprichting van fen neutrale kiesvereeniging. De bedoelmg is dan met de a.s. gemeenteraadsverkiezing een afzonderlijke lijst in te dienen. UIT OUDKARSPEL. Voetbal. D. T. S. I speelde Zondag tegen West-Frisia III uit Enkhuizen en won met 4—0; D. T. S. II speelde tegen Alcmari IV en maakte 22; D. T. S III verloor van Vrone II met 06. UIT NOORDSCHARWOUDE. Voor de H. V. B. speelde Voorwaarts II haar eerste competitie tegen Vitesse II van Castricum met als uitslag 3—3. De markt. De aanvoer aan de markt was belangrijk grooter dan de vorige week. Deze venneerdere aanvoer werd veroorzaakt door den grooteren aanvoer van kool vooral van witte kool, welke thans in belangrijke hoe- veelheden aan de markt kwam. Ondanks dezen grooteren aanvoer ging het ook met de kngrijk laget en bloemkool eveneens. De aanvoer van peen was vrij gelijk en die van wortelen ongeveer een derde grooter. De aardappelen welke in zeven verschillen de soorten werden aangevoerd bleven vrij ge- hjk in prijs, voor zoover er ook de vorige week aanvoer was. De spercieboonen brach- ten nog wtel de prijs op als ze zeer moo! wa- ren, doch veel werd voor 6 cent en minder verkocht. De hoogste noteering hiervan was 13.80. De uien is in de loop der week met onge veer een gulden opgeloopen, wat met de te- genwoordige lage prijzen nog al belangrijk is. De hoogste noteering was Zaterdag 3.80. Drielingen en nep brachten lagere prijzen op, de nep ten hoogste 3.30. Voor de peen zettende week zich goed in, doch de laatste dagen brachten weer evenveel verlaging, waardcor Zaterdag de hoogste noteering slechts 1.80 was. De roode kool die de vorige week van 50 cent tot 2.90 op- bracht noteerde nu tuschen 80 cent en 3.90 de witte kool noteerde ten laagste wat de vorige week de hoogste noteeringen waren. Toch was de hoogste noteering nog slechts IK cent per K G. De mooiste gele kool deed het eveneens be- ter, doch hiervan is nog veel voor een prijs ver beneden den gulden verkocht. De wortelen deden het de laatste dagen zeer slecht. De prijs die Maandag tot 4.60 was, zakte in het kirtst van de week tot de helft. Bloemkool bracht vooral de laatste nog weer een uitstekenden prijs op. Eenmaal heb- ben ze zelfs nog even boven de 15 opge- bracht. Verder was er nog een goede aanvoer van kroten die tot J 2 opbracht en een geringe aanvoer van ramenas die 2.10 opbracht en een klein partijtje snijboonen dat 11 cent per K.G. op kon brengen. De totaal aanvoer was 2K aardappelen, 6 K wagon uien, 32 wagons roode kool, 39 wagons witte en 13 wagons gele kool, 15300 bos wortelen, 6750 stuks bloemkool en nog enkele kleine partijtjes van de andere pro- ducten. In totaal was de aanvoer ruim 100 wagons tegen 60 wagons de vorige week. De aanvoer was in Broek op Langendijk 56 wagons witte en 21 wagons gele kool, 2K wagon aardappelen, 59800 stuks bloem kool en klein 8 wagons uien. In Warmenhuizen was de aanvoer in to taal 32 wagons. Het harmoniegezelschap „Excelsior" gaf Zcndagmiddag het laatste matinee in dit s.i- zoen, hetwelk, dank zij het prachtige weer nog in de openlucht gegeven kon worden. Er was flinke belangstelling en zij hebben weer een prachtmiddag gehad. Het programma vermeldde een achttal nummers van den meest uiteenloopend n aard waarvan Madeline met piccolo-solo van "den heer Timmerman met een van de mooiste was, Het was een mooie middag. UIT HOORN. De heer J. H. A. M. van der Steenstraten candidaat-notaris alhier is benoemd tot no- taris te Blokker. De vakgroep-ksntoorhouders van den Centralen Bond van P. T. T. personeel heeft in „de Toelast" een vergadering gehouden ender leiding van den heer Speets. De heer Stoffels, lid van het Hoofdbestuur hield hier- na een inleiding over de nieuwe classificatie van de hulpkantoren, waarbij in verschillen de opzichten de belangen van vele kantoor- houders worden geschaad. Men besloot de actie tegen de verslechtering te steunen. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Beroepen is bij de Ned. Herv. Kerk te Schalkwijk: ds. J. Jukema, te Broek op Lan gendijk. LIMMEN (September) G e b o r e n Catharina Johanna Corne lia, d. v. A. Hoogeboom en M. C. van der Aar Gerardus Johannes, z. v. J. Rietveld en P. Mooij. Adrianus Gerardus, z. v. E. Pepping en A. C. J. Besteman. Dirk En- gelmundus, z. v. Th. de Winter en A. H. Bruijns. Rika Alida, d. v. N. Broers en A. Kieft. Johannes Gerardus, z. v. J. Dirkson en J. v. d. Eng. Cornelia Maria, d. v. T. A. Valkering en J. E. Goemans. Ondertrauw d P. A. van Kessel en A. van Wonderen. UIT OUDKARSPEL. Bij de Zaterdag gehouden aanbesteding voor den polder Geestmer Ambacht O. en M, het maken van kistingen en ophoogen van den Oosterdijk. Begrobting 1050.waren ingekomen 3 biljetten als volgt: Jb. Buter, ZuicLcharwoude 985; D. de Boer, Broek op Langendijk 1540; D. de Jong, Broek op Langendijk f 1570. Gegund aan den laagsten inschrijver. Het maken van steekschoeiingen langs ver schillende plaatsen van den Oosterdijk. Be grooting 1125.Ingekomen 6 biljetten als volgt: A. Zuidscharwoude te Noordschar- woude/ 1027; C. Klingkert, Oudkarspe! 1083.50; J. Heitsma, Noordscharwoude, /1130; Jb. Kroon Cz., Oudkarspel /II57 Gebr. K. en F. van der Plas, Broek op Lan gendijk 1240; P. Bot, Heerhugowaard 7 1560. Gegund aan den laagsten inschrijver. UIT ST. PANCRAS. Vrone's 2e elftal had D T. S III op be- zoek, welke club door haar werd geklopt met 6-0. Vrone I kreeg van Zeevogels Mop met 4-1. In cafe „Spoorzicht" van den heer Beers hield Neerlands sterkste professional, de heer Droste, een billardmatoh tegen den heer Booij, bestaande uit een partij van 500 ca- ramboles met 400 voorgifte. De heer Droste won in 25 beurten met als hoogste serie 244. Booij bleef op 78, hoogste serie 12. Er bestond tamelijk veel belangstel ling, terwiil het materiaal viel te roemen. Na de partij de gebruikelijke kunststooten. UIT KOEDIJK. Op de lijst, die aan den Raad zal worden aangeboden, verzoekende behoud van de 5de leerkracht aan de openbare lagere school, hebben 504 ingezetenen geteekend. Vrijdag j.l. is de cursus voor Vervolg- onderwijs weer aangevangen met 29 leerlin- gen, 13 meisjes en 16 jongens. UIT DIRKSHORN. Begunstigd door prachtig weer gaf de mu- ziekvereeniging „Onder Ons", directeur de heer A. P. Blaauw, Zondagmiddag een con cert in den tuin van den heer T. IJff. Ingezec met een opwekkende marsch „De Nederland- sche Leeuw" van P. de Rook, werd het con cert voortg?zet met He mooie, veel afwisselTSjf Zutph" biedende, ouverture „du Poite et Paysan'' van Suppe en het keurig gespeelde Dubbel-quar- tet van Brier. Na de pauze werd aangevangen met de macbtig schoone ouverture „Liege Immortelle 1914" van Rousseau, een concoumummer, dat schitterend werd gespeeld. Gevolgd door enkele nummers waarvan ons het meest be- koorde het plechtig gespeelde „Ave Verum" van Mozart. Hier zweemde het „koper" naar den orgeltoon. De jeugd kan zich bij zoo'n concert wel wat meer onbetuigd laten en haar „joligheid" uit- vieren op een andere plaats. Tot lid van het bestuur van den polder Kbekenburg is herkozen de heer L. Dackes. UIT OOSTEREND (Texel). De heer Daan Pool van Oudesluis had Zondag het genoegen voor een geheel gevul- de zaal in het lokaal van den heer Koppen op te treden. Doch het genoegen was niet alleen aan de zijde van den heer Pool, maar ook aan den kant van de aanwezigen, w;ant ze hebben genoten van de voordrachten van den begaaf- den declamator. Daan Pool, die hier een goede bekende is, had een geheel nieuw bekende is, had een ge heel nieuw programma, waarin het ernstige, zoowel als het komische op de hem gemakke- lijke wijze werd weergegeven. Applaus volg- de dan ook na elk nummer en met genoegen werden de mooie costumes bewonderd. Voorgedragen werden vele liedjes en par- lando's, terwijl men gedurig heeft moeten lachen om de aardige speeches, die bij elk nummertje vooraf werden gegeven. De voordrager kan met succes terugzien op den avond van gisteren en zijn auditorium heeft gencten bij war hij ten beste heeft gege ven. De heeren Govers c.s. te -Holder zijn in publieke veiling eigenaar geworden van ae in Eierland gelegen hofstede „Bertha's hoo ve" met ruim 22 H.A. wei- en bouwland Voor een bedrag van 15985 werd een ander, na verschillende combinaties, gemijnd. UIT SCHAGEN. Sparta I speelde Zondag een competitie tgen W. F. C. van Wormerveer te Wormer- veer. De uitslag was 11. Sparta II speelde te Scljagen tegen Dosko van Oudesluis. Sparta leed en nog wel op eigen terrein een gevoelige nederlaag. De match eindigde met 60 in het nadeel van Sparta. Sparta III speelde te Schagen tegen H. R C. 5 van Fielder. Sparta verloor met 10. UIT HEEMSKERK. Thans is ook ons kerkgebouw der Herv Gem. aangesloten bij het G. E. B. Wij ver nemen, dat Zondagavond tijdens het Avond- maal deze verlichting in gebruik zal geno- men worden. UIT SCHERMERHORN. In de dezer dagen gehouden vergadering van het Witte Kruis, welke zeer matig was bezccht, werd besloten, inzake het nadeelig saldo van 8000.van de afd. Alkmaai door de gehouden tentconstelling, hieraan geen bijdrage te verleenen. In de vacature van hoofdbesturuslid (Dr. van Leeuwen) wercl algemeen goedgevonden de candidatuur te steunen van den heer W. J. Bakker te Helder. Tot afgevaardigde naar de Algem. Verg. werd benoemd de heer S. Kan, tot plaats ver vanger de heer C. Visser. Bij de rondvraag werd door den heer S. Zeekant naar voren gebracht het wenschelijke om de rekening en beseheiden van den Pen- ningmeester na te zien voor de vergaderig. Werd goedgevonden en de werkzaamheden hiervoor voor dit jaar op te dragen aan de heeren J. H. Schreuder en S. Zeekant. INLIJVING UIT DE PROVlNCIE NOORD-HOLLAND. Op 15 November a.s. zal eene inlijving plaats hebben van dienstplichtigen der lich- ting 1926 uit de provincie Noord-Holland. t UIT EGMOND AAN ZEE. Dezer dagen hield de heer L. A. Hartman in de lunchroom van den heer Clausing een lezing over het onderwerp: Diamantafval in dienst der tb.c.-bestrijding. Na de aanwezigen welkom geheeten te heb ben sprak de heer H. er zijn tevredenheid over uit, dat er al was de opkomst niet buitengewoon groat toch meer belangstel ling was dan bij zijn vorige lezing over Su- riname. Alvorens tot het eigenlijke onderwerp over te gaan herinnerde spr. aan de berichten in de dagbladen over een „Zonnestraaldag" en de beteekenis van een nazorgkuur voor t. b. c.-patienten, die het eigenlijke sanatorium verlaten hebben om te ervaren, dat zij met hun halve kracht aan de vraag naar heele kracht niet kunnen voldoen. Waar het reeds op bezwaren stuit de eigen lijke patienten onder dak te brengen, daar lag het voor de hand, dat de „nazorg" nog niet tot haar recht kon komen. In verband met de pogingen om tot nazorg te komen stond het onderwerp: Diamanafval enz. Spr. schetste nu het verloop der diamant winning, -bewerking en -handel. Daarna zet- te hij uiteen, hoe de diamantbewerkers in den tijd, dat zij enorm veel geld verdienden, dit verbrasten en verdronken. Thans is dat beter en van de 15000 dia mantbewerkers zijn er zeker 10.000 geheel- onthouder. Een der krachtigste figuren was Jan van Zntphen, alias „Oome Jan". Door eigen leed aangespoord werkte deze ook voor de zieke broeders. Door hem werd het „koperen-stelen fons" opgericht, genoemd naar het kopereri staafje aan de looden peer, waarin de te sljj- pen diamanten gevat zijn. Deg ebroken steel- tjes en het weggeworpen looa werden verza- meld en uit de opbrengst daarvan kon een fonds gevormd worden, waaruit men tegen een dubbeltje contributie per week de kosten bestreed van honderden en duizenden, die eenigen tijd in een santorium moesten verblij- ven. Door de vrouwen werd op een goeden dag nog 8000.bijeengebracht. De contributies zijn hoog, minstens 10 pet. van het loon, doch daardoor kon men bij ziekte ook flinke uitkeeringen doen. Toch was de wensch: een eigen sanato rium. Daar kwam te koop een landgoed on der Hilversum, prijs 300.000. Jan van utphen waagHe het erop Maar 'de oorlog kwam en bracht na een korten gouden tijd weer een tijd van verschrikkelijke malaise, die nog niet over is. De contributies slonken als sneeuw voor de zon. Doch een nieuwe bron werd ontdekt in de vuile kleeren der diamantbewerkers, waar aan tijdens het slijpen de peer herhaaldelijk wordt afgeveegd, zoodat die kleeren be- smeurd worden met olie en diamantpoeder (boord). Door de ijverige pogingen van Dr. Termeulen werd het middel gevonden dat boord vrij te krijgen, dat tegen 9.per ka- raat uit een oude broek 57.opbracht. Zoo werd het tweede afval dienstbaar aan de lij- dende menschheid,' doch dit werd nu bestemd voor de inriohting van het nog steeds wach- tende sanatorium. Evenwel, dat alles was niet voldoende, zoo dat ten slotte het landgoed ter beschikking geseld werd van de gemeenschap voor den „nazorg" aan t. b. c.-lijders. Het zal open- staan voor iedereen, zonder onderscheid van geloof of politiek. Prov. Staten van Noord- Holland schonken een garantiefonds van 300.000, en thans wordt overal een „Zon- nestraaldag" gehouden. Gaarne had spr. gezien, dat in de kroon van „Zonnestraal" een, al was't maar klein pareltje van Egmond zou schitteren. Het mocht niet zijn, de geachte burgemeester van deze plaats heeft geen toestemming gegeven voor een collecte. Als reden werd doc o W. opgegeven, dat in eigen gemec- g zooveel geld noodig was. Zonnestraal zal echter ook menschen kos- teloos toelaten en daarom had spr. het een plicht gerekend ook een kleinigheid bij te dragen. Hij zal niet oordeelen, doch achth het konsekwent, dat dan ook de bedelaars en kleine kcoplieden uit het dorp geweerd zou- den worden. Spr. hoopte, dat de burgemees ter nog wel eens van meening zou veranderen De heer KL W ij k e r sprak zijn scherpe afkeuring uit over de weigering van den bur gemeester. In het typhusjaar '70 had Eg- mend veel steun van buiten en ook wel bij andere gelegenheden. De heer Bosschaart achtte het niet noodig zulke scherpe critiek uit te oefenen. Spr zeide als zijn persoonlijke meening, dat er z.i. toch wel iets scheefs was, wanneer men aan den eenen kant in de dagbladen leest van een be- volking, die in armoede te gronde gaat en waarvoor overal gebedeld wordt, en men aan den anderen kant op de beurs van diezelfde bevolking klopt cm steun. En daarom kan de weigering, zonder die te verdedigen, ook nog van een anderen kant bekeken werden. Het is center niemand verbeden zijn gave bij den heer Hartman te brengen en het is hem niet verboden. die gaven in ontvangst te nemen, zoodat dit een oplossing kan zijn. De heer Hartman zeide geen geld van an deren in huis te willen hebben. Op voorstel van een der aanwezigen werd gcedgevonden, dat eenige afgevaardigden zich bij den burgemeester zouden vervocgen cm te probeeren, alsnog tcestemming voor een collecte te krijgen. Zondag werd de nieuwe pastoor der Oud- Katholieke gemeente, de heer B. A. v. Kleef in zijn werkkring ingeleid door den heer Wijker uit Amersfoort. Na de gewone cere- monien, waarbij o.a. voorgelezen werd Efeze 4 vs. 1728 en Math. 22 vs. 114, beklom de laatste den kansel en zeide o.m. Een nieuwe pastoor is heden opgetreden en mij is de eer te beurt gevallen, hem aan de gemeente en de gemeente aan hem voor te stellen. Collega, het zal U niet verwonderd heb ben, dat mij gevraagd is U in te leiden. Gij zijt mijn leerling en nu noem ik U mijn vriend. Ook de gemeente zal het niet vreemd vin- den. Een zoon uit deze gemeente treedt voor U op. De gemeente heeft recht op mij en ik op de gemeente. Spr. zette uiteen, dat hij hier gedoopt is en hier verder een deel van zijn leven heeft door- gebracht. Spr. vervolgde: Ik zal mij dan ook gaarne van deze taak kwijten en doe dit naar aanleiding van Math. 6, vs. 10: „L.aat Uw rijk toekomen". Ik zie daarin een gebed voor de gemeente en voor den pastoor. Er is weer een andere pastoor gekomen. Doch gedenk het afscheid van zijn voorgan- ger: .Broeders en Zusters, ik maak U in- dachtig het Evangelic, dat ik U verkondigd heb", en dat hij den zegen afsmeekte voor den nieuwen zaaier. Die nieuwe zaaier is thans in Uw midden. Gij kent hem niet, doch ge weet, dat hij een gezalfde is en opgenomen in den kring der apostelen en profeten, een schakel 'in den grooten ketting, die ons verbindt met Jezus Christus. Hij is .gekomen als dienstknecht des Heeren, als priester en jierder. Collega, gij zijt nu in een groote gemeente gekomen. Gij kent het priesterlijk ambt, de herderlijke zorgen, gij kent den stoel. Tien jaren hebt gij leeds gewerkt voor het koninkrijk Gods in verschillende gemeenten van ons vaderland en in het buitenland en zij geven U een goede getuigenis. Ons ambt is zoo verheven, dat het ons aan den eenen kant gelukkig maakt en aan den anderen kant zoo klein, omdat zulk een taak ons opgedragen is. Doch, gemeente, gij moet we ten, dat God geen engeien in zijn dienst genomen heeft, doch menschen met menscheliike zwakheden, zelfs met zonden. God gebruikt ons niet als machines, doch wel als ziin werktuigen. Collega, een rijk arbeidsveld ligt voor U en het ware te wenschen, dat gij over drie levens kondt beschikken: een voor den kan sel, een voor de pastorale zorgen en een voor de gemeente. Ieder komt met zijn zorgen, de zieken, de twijfelenden. Ook de jonge lieden, hoewel tegenwoordig van andere geest dan wij in onze jeugd, zien den pastoor niet voorbij. Zij willen leiding van hem hebben. En dan zijn daar ook de ongeloovigen buiten de gemeen te of in de huisgezinnen, die bijzondere zorg eischen. Aan de wenschen van den voorganger voegde de gemeente de hare toe door het zin- gen van een lied op de wijze van het 92ste der Oud-Katholieke gezangen. Des namiddags trad de heer v. Kleef zelf als voorganger op, waarbij hij zijn ambt aan- vaardde met een toespraak tot de gemeente, naar aanleiding vam Rom. 15 vers 29: „En ik weet dat ik tot U komende met overvloedi- j gen zegen van het Evangelie van Christus 1 tot U komen zal". Hij zeide o.m.: Het Is niet zonder inncrlijke bewogenheid en diepe ont- roering, dat ik dezen kansel betreed voor de eerste maal. Terwijl ik hier sta, gevoel ik den geweldigca indruk van dit plechtig en heilig oogenblik. Gij zijt hedenmiddag met bijzondere ge- dachten en verwachtingen opgegaan, u af- vragende, wat deze vreemde u te zeggen heeft. En dan gevoel ik allereerst befooefte den man te gedenken, die tien jaar in uw midden was,'met u veel leed gedragen, veel blijd- schap gedeeld heeft en Hie u verliet om te gaan dienen de gemeente, die ik gediend heb. Nog eenmaal gaan onze gedachten naar hem uit. Den vorigen Zondag hebt gij af scheid van hem genomen. Uw beste wenschen hebt gij hem meegegeven. Moge hij in zijn ambtswerk daar dezeffde vruchten vinden, die hem hier zoo rijkelijk geschonken zijn. Voor mijzelf acht ik het als een aanbeve-' ling, dat pastoor v. d. Oord zich meermalen heeft uitgelaten, dat hij er zich over verheug- de, dat ik het was, die hem zou opvolgan. Het verheugt mij evenzeer zijn vriendschap te hebben verworven in de twintig jaren, die ons door gemeenschappelijke studie en arbeid bin den. Ik weet dat gij, gemeente van Egmond aan Zee, niet gaarne hebt gezien dat uw patsoor u verliet. Het was uw recht, dat gij al het mogelijke hebt gedaan om te trachten den man. die u dierbaar was, te behouden. Ik weet, dat gij voor hem gestreden hebt, die ook als mensch veel goeds heeft gedaan. In uiterst moeilijke jaren is h>'talloos velen tot steun en troost, tot sterkte en kracht geweest. Hoe pijnliik dit voor mij geweest moge zijn, toch heb ik tot mijzelf gezegd: een ge meente, die zoo strijdt voor den sympathieken herder en aldus deelneemt in diens persoan- lijke lotgevallen, dat kan geen .slechte ge meente zijn. Daar moet het mogelijk zijn door trouwe plichtbetrachting en eerlijkheid de harten der menschen ook te winnen. AJaar ik weet ook. dat er in de gemeente zijn, die mij met huivering zien komdn, die zich met een zekere angstvallige benepenheid afvragen, hoe die man. die tot nu toe in de hoof ds tad gestaan heeft, thans hier zijn werk zal verrichten. Uw vorige pastoor nam afscheid met ae woorden: „Broeders, ik maak U indachtig het Evangelie, dat ik U verkondigd heb". Datzelfde Evangelie, waarmede hij U den kern toonde van heel zijn werkzaamheid, wil ik U ook brengen, zoo goed ik het zal kun nen. Daarom is mijn eerste woord tot U: ..Broeders, ik weet, dat ik met overvloedigen zegen van het Evangelie tot U komDat moet ons binden. eeuwig binden, met ban- den, sterker dan die van de wereld. Wanneer ik deze taak aanvaard, dan weet ik, dat ik zal hebben te strijden tegen anti- godsdierstige machten: zelfzucht, wereld- zucht, godvergetenheid en wat al niet meer. Tegen den geest van onzen tijd, waarover alien klagen. Doch die zal niet beter worden, zoolang de menschen zelt niet beter worden. In welken geest ik mijn werk hoop te doen, vindt gij uitgedrukt in de woorden: „Zie ik ben tot u gekomen als een, die dient". Dat is ook het wezen van de werkzaamheid van een: Oud-Katholiek geestelijke: niet heerschen, maar medehelpen tot uw geluk en levens- vreugde. Niet heerschen wil ik, dienen: voor het altaar, bij den doop, bij het ziekbed, bij het sterfbed. Maar wanneer ik aldus mijn taak aan vaard, zoo kan ik alleen dan met succes ar- beiden, wanneer ik zeker ben van uw aller belangstelling en steun. Wanneer ik zie, hoe deze dag veelbelovend begonnen is, dan stemt dit reeds tot dank- baarheid. Allereerst jegens den man, die als presi dent van de kw-ekschool te Amersfoort mij met zulke treffende woorden aan U voor- stelde en wien het lot zijner moedergemeente zoo ter harte gaat. Dank ook aan het zang- koor voor het welkomstlied, voor de bloemen- hulde en voor de keur van bloemen van de Vereeniging van Jonge Oud-Katholieken en van particulieren. Ik aanvaard mijn taak met de openbare gelofte. dat ik zal trachten, een goed pastoor voor U te zijn, waarbij het zwaarst mij op de ziel ligt het heii en het welzijn, de in- en uitwendige bloei van Uwe gemeente. Daarvoor doe ik etn beroep op uw be langstelling en steun, ook door trouw kerk- bezoek. Alles tezamen vatlende, herhaal ik deze woorden: „Zie, ;k ben tot U gekomen als een. die dient. Wie de grootste wil zijn, die zij Uw aller dienaar, de voornaamste Uw aller knecht. Doch bij den dank aan menschen, zij voor al dank gebracht aan God, uit wien en tot wien alle dingen zijn. Hem zij de heerlijkhekf en de kracht tot in alle eeuwigheid. UIT AKERSLOOT. Maandag 4 October 1926 v.m. 10 uur ver- gaderde de raad dezer gemeente in voltallige zitting, onder voorzitterschap van burge meester v. d. Heuvel tevens secretaris. Ingekomen stukken. Bericht van Ged. Staten dat de bijdrage in de kosten van de keuringsdienst voor waren over 1926 338.07 bedraagt. Mededeeling dat door de assurantiemaatschappij de Ne- derlanden voor den brand bij C. Kuiper in de Boekelermeer 100 is uitgekeerd voor de brandweer. Dat door B. en W. bij de administrateur van het G. E. B. en bij den gemeenteontvan- ger kasopname is gedaan en dat de boeken en verdere beseheiden in orde zijn bevonden. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen een schrijven van het dage- lijksch bestuur van het Witte Kruis om van gemeentewege subsidie te mogen ontvangen voor de instandhouding van den ontsmet- tingsdienst die geregeld met te korten werkt en deze bijdrage te bepalen b.v. op 1 ct. per inwoner. B. en W. stellen voor, daar zij thans een ander standpunt innemen als vroeger deze subsidie van 1 ct. per inwoner te verlee nen ook over dit jaar, tot wederopzegging. Met algemeene stemmen aldus besloten. De voorzitter deelt mede dat B en W. po gingen hebben aangewend voor het verkrij- gen van een lier aan de Oostzijde van het kanaal voor het gemakkelijker en vlugger overhalen der pont. De opgave is volgens teekening 162 waarbij komt het plaatsen hetgeen zal moeten geschieden od betonnea TT570 19371 79377 19416 19452 19510 19577 19586 19587 19591 19602 19634 19638 19639 19671 19715 19736 19770 19796 19822 19925 19952 19983 19991 20053 20059 20083 200088 20094 20135 20153 20172 20176 20188 20327 20366 20379 20382 20401 20417 20454 20483 20519 20614 20669 20743 20795 20801 20807 20813 20834 20846 20854 20909 20943 20974

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7