AdvepfentiSn m«£B*k3:l3epichten - Als Uw Kind Hoest geeft het dan onverwijld de genezende HIijnhardt's Thijmsiroop Hoeststillend, slijmoplossend, verzachtend. Bij Apothekers en Drogisten. Flaoon 75 ct. Naam Mijnhardt op verpakking.Let hierop. De inhoud van het adres is als volgt: Oeven met verschuldigden eerbied te ken- ^Oodergeteekenden, alien bewoners van de Keizerstraat en Bierkade; dat de Keizerstraat, wat de bestrating be- treft in zulk een desolaten toestand verkeert .wegens de diepe kuilen in de bestrating, dat niemand zelfs geen Keizer te voet, per fiets, per auto of per ander voertuig deze straat kan doorgaan zoiider de kans te hebben een been of pols te breken, terwijl wanneer dit 's avonds geschiedt, de kans z6er groot is om het duplu te breken, aangezien in de Keizerstraat steeds een Egyptische duister- nis heerscht. Dat de bewoners van de Bierkade- nog steeds dankbaar zijn er een nieuwe bestra ting is gelegd, al betreuren zij het, dat de Gemeente heeft gemeend er een watermonu- pent te moeten plaatsen, d'at de bewoners, voorbijgangers en vreemdelingen aanhou- dend zijn aanwezigheid te kennen geeft op een treurige wijze omdater geen water- ieiding is in aangebracht, echter wbl een jnrichting voor licht, maar waarin nooit Jicht wordt ontstoken. Dat er's nachts vee en andere booten aan- komen en vertrekken, waarmede immers pas- sagiers medereizen, die door de slechte ver- lichting van de kade en door heerschende ijonkerte met levensgevaar door het scheeps- volk over een smalle plank op de boot moeten ,worden gebracht, terwijl he geoefend scheeps- volk zelf moeite heeft zich in evenwicht te houden en er dientengevolge, vanwege den toestand soms woorden worden geuit, welke jnen niet op school heeft geleerd en zelfs niet in van Dale's groot woordenboek der Ne- derlandsche taal voorkomen. Dat, zonder haij'verig te zijn op de ver- lichting in de Langestraat, welke straat 's avonds en 's nachts uitstekend verlicht is door electfische booglampen, ofschoon om half elf dikwij's een kogel door de straat zou kunnen worden geschoten zonder iemand te treffen, wijl deze straat dan als uit ge- storven gelijkt, zooals het ook in een voor- uitgaand stadje als Alkmaar behoort, is de bedrijvigheid op de Bierkade, wegens de boo ten, welke aanlcomen en vertrekken, nog in den aunvang, terwijl het autoverkeer, dat ook's nachts groot is eveneens betere ver- lichting vraagt. Dai wanneer het ongeluk zou geschieden, dat iemaud te watei valt er geen kans zou zijn's nachts' zoodanig te dreggen met het gelukkige gevolg den eventueele ongelukkige ievend op te halen. Rtdenen, waarom ondergeteekenden Uwen Raad bekefd doch ernstig verzoeken, de Kei zerstraat te herstraten en te verlichten de Bierkade, wat betreft de verlichting in overeenstemming te brengen met de be- hoetten der tegenwoordigen tijd en het Wa- termonumcntie zoodanig te verbeteren, dat het nkt steeds le aandacht trekt van bewo ners. voorbijgangers en vreemdelingen. BirmerolaRidi DE INBRAAK IN DE ZUIVELFABR1EK TE ST. NICOLAASGA. Wocnsdag, bij de voortgezette behandeling door de rechtbank te Leeuwardoa van de zaak tegen J. M. L. en I. P. de K., kooplieden te Rotterdam, thans gedetineerd, verdacht van inbraak in de zuiveifabriek te St. Nicolaasga, heeft het O. M. opnieuw 4 jaar gevangenis- straf geeischt. De beide toegevoegde verdedi- gers refereerden zich aan hva pleidcoi bij de ecrste behandeling gehouden, daar zij giste- ren op het laatste oogenblik kennis hadden gekregen dat deze zaak zou worden behan- deld, waardoor zij de mcuwe processtukkcn niet hadden kunnen inzicn en alleen kennis hadden kunaen nemne van het nadere rap port. De rechtbank stelde beide verdedigers in de gelegenheid de processtukkcn te bestudee- ren en bepaalde dat de behandeling van deze zaak Dinsdag a.s. zal worden voortgezct al leen tot het houden van pkidooien zoo de nadere processtukken den verdedigers daar- toe aanjjeiding geven. TYPHUS. Te Arnhem zijn enkele nieuwegevallen van typhus geconstateerd. Ia een gezin bleek een der kinderen lijdende aan typhus te zijn. Het tweede kind iut hetzelfde gezin, dat in een vacantieoord te Ede verbhjf hield, is ter ob- servatie opgenomen, en gisterochtend is een derde kind- uit hetzelfde gezin reeds naar de barakken ovcrgebracht. HET SPOORWEGONGELUK BIJ DE VINK. Van de zijde der Nederlandsche Spoorwe- gen wordt aan de N. R. Crt. het bericht van de Tel., dat door de directie der Nederland sche spoorwegen ingestelde commissie van onderzoek naar de oorzaak van het spoor- wegongeluk bij de Vink haar rapport reeds heeft vastgesteld, tegengesproken. Het rap port is nog steeds in bewerking, verschillende factoren worden nog bekeken, in voorloopige beschouwingen zijn nog wijzigingen mogelijk, E'i ten aanzien van het af of niet aanwijzen van een oorzaak staat dan ook nog riirts vast. BENOEMING SECRETARIS ALGEM. SYNODE NED. HERV. KERK. De aigemeene synode der Ned. Herv. Kerk heeft benoemd tot haar secretaris us. D. der. Breems, emeritus Ned. Herv. pre- Uikant te Scheveningen. tc5?' Breems is thans 52 jaar oud. In uw werd hij candidaat tot den Heiiigen Uienst en stond daarna achtereenvolgens te Hoogvhet 1898, Charlois 1900, Veip 1905, Rotterdam 1908 en Amsterdam 1915. Den en Januari 1921 verkreeg hij zijn emiri- aat. Een tijdlang is ds. Den Breems leider Rcweest van de Christelijke Jongemannen- rtreemgmg te 's-Gravenhage. i BEVORDER1NG VERKEERS- VEILIGHEID. i tf c°mmissaris der Koningin in Friesland -e t onder de aandacht van de burgemees- rs m die provincie gebracht, dat er, ondanks arbeid der vrijwillige verkeersinspectie, P verkeersgebied nog groote misstanden besfaan, 'die drmgend verbetering behoeven, vooral nu het verkeer met autobussen, zware vrachtauto's en andere motorrijtuigen met den dag toeneemt; in het bijzonder heeft de commissaris daarbij het oog op de geval- len, waarin voor herstelling van het weg- dek, het leggen van buizen als anderszins de wegen niet over bun voile breedte voor het verkeer openstaan. In verband hiermee schijnt het den com missaris een onafwijsbare eisch, dat de poli tic niet slechts in staat moet worden gesteld, maar ook bij iilstructie moet worden ver- plicht, door het geven van bevelen en aan- wijzingen verkeersregelend op te treden. Hij verzoekt den burgemeesters, te bevorderen, dat de politie-verordening der gemeente, voor zoover zulks niet reeds het geval is, worde aangevuld met een desbetreffende be- paling, en wijst daarbij op de volgende, in enkele gemeenten reeds voorkomende, bepa- ling, welke z.i. vooral de voorkeur verdient, omdat de Hooge Raad bij arrest van 1 Mei 1911 (Weekblad van het Recht no. 9190; Weekblad voor de Burgerlijke Administrate no. 32G7) haar verbindende kracht nadruk- kelijk heeft uitgesproken„Wanneer in het belang van de openbare orde of veiligheid het verkeer moet worden belet of beperkt, of voor het verkeer een bepaalde richting moet worden aangewezen, moet ieder zich dien- aangaande onderwerpen aan de bevelen van de ter plaatse aanwezige politic." Voorts deelt hij nog mee, dat hij de in- structie der bezoldigde gemeenteveldwach- ters heeft aangevuld met een voorschrift, dat in onmiddellijk verband staat met bovenbe- doelde aanvuiling der politie-verordening, en geeft bij den burgemeester in overweging, de instructie voor het gemeentelijk politie- nersoneel op soortgelijke wijze aan te vul- len. TH'EO MANN'S AFSCHEID. De correspond,ent der N. R. Ct. te Amster dam schrijft: 's Morgen's vroeg al had men de vlaggen uit de beide torens van den Stadsschouwburg ges token. Het was juist zoo'n blauw-en-gouden herfst- dag als nu bijna een maand geleden, toen Greetje Braakensiek en Lobo uit ditzelfde huis uitgedragen werden. 's Middags ben ik even haar kleed'kamer gaan bekijken, waaraan voor deze gelegen heid bijzondere zorg was besteed. Napoleon le Grand voerde er de leiding over stoffeer- werk. In de kale gang achter het tooneel, aan welke de verschillende kleedkamers zijn ge- legen, teekende de hare zich af door een zij- den draperie en gazen gordijnen, zooge- naamde mystores. Binnen had men, op ver- langen van Theo Mann-zelve, niet de aan- vankelijk uitgekozen kosthare gobelins aan gebracht, maar eene za'cht-getinte wandbe- spanningvieux rose als lambriseering en oud-goud tegen den bovenmuur. Feestelijk zulleu daartegen zijn uitgekomen de schitte- rende avondtoiletten die zij in het afscheids- stuk droeg, en de overvloed van bloemen. Op den achterwand gaven velours-de-France overgordijnen en quipure d'art stores als 't ware een doorgang aan, verruimde zich oogenschijnlijk de kleine kleedkamer. De grond ging schuil onder Perzische tapijtjes. Weer heengaande passeerde ik het trappen- huis, met de historische-portretengalerij: Mevr. Kleine, Snoek, Louis Bouwmeester in het midden. Nog luttele dagen en ook Theo Mann is geheel en nu voor goed voor ons tooneel-geschiedenis geworden Om half acht al met het oog" op de groote huldt in en buiten den Schouwburg die volge-n zou, begon de voorstelling van: Het Kind der Liefde. Voor een totaal uitver- kccht huis; dat spreekt van zelf! Men heeft zeifs velen moeten teleurstellen, en zoo is on- willekeurig de vraag gerezen vraag waar- op nu nog geen antwoord kan worden ge- geven, die Mevr. Mann zelve za! moeten be-' antwoorden of het mogelijk is te Amster dam nog cefie tweede afscheidsvoorsteliing te geven. Voor haar zou het zeker een offer zijn, maar misschien wil zij dat offer bren gen, uit liefde voor het Ainsterdamsche pu- bliek; wil zij over hare wellicht persoonlijke bezwaren aan het tweemaal-afscheidsnenien verbonden, heenstappen. In de loge van het gemeentebestuur zag men den wethouder voor de kunstzaken, den heer Wibaut. Van deze loge en van de andere loges in de avant-scene was de rand met bloemen, roode en witte rozen, belegd. Er werd voor deze gelegenheid een bijzon der programma, „souvenier"-programma be- titeld, verkocht, verlucht met tal van portret- ten van mevrouw Mann in verschillende rol- len op verschillende leeftijden. Buitenop een reproductie van haar portret door Breitner uit het stedelijk museum. Barbarossa had in het program een „ten afscheid" gesehreven, Borel een opdracht. De eerste begon aldus: „Een Bouwmeester, die van het tooneel af scheid neemt! Het is z66 iets zonderlings, zoo tegennatuurlijk had ik bijna gezegd, dat er een vcrgissing moet zijn. En die vcrgissing is er. Het is niet Theo Mann, die vanavond van het tooneel afscheid neemt. Neen, het is het tooneel dat haar voor goed gaat verlaten. Het tooneel dat zij een zestig jaar trouw gediend heeft, dat zij haar groote talenten gegeven heeft, laaf haar gaan. Dit is niet te hard gezegd". En de ander: „Evenals er maar een Louis Bouwmeester was, is er maar eene Theo Bouwmeester, zijn geniale zuster, de allergrootste nog le- vende tooneelspeelster en een der allergroot ste Europeesche. Zij zullen wellicht opge- volgd kunnen worden door andercn, die wij dan voor groot aanzien, maar nooit vervan- gen. Er was maar een groote Louis, er is maar eene groote Theo. En later noemt hii haar: het vlammende hart van ons tooneel." Zoo, in die stemming, begonnen wij. Kan het verwonderen, dat de scheidende kunste- naresse stormachtig begroet werd toen ze in het eerste bedrijf van Batailler's tooneelspel opkwam? Van de zaal uit werden bloemen op het tooneel geworpen nu bleek waar- voor de rozen op den rand der loges dienen moesten. Mevrouw Mann bleef verrast staan, zichtbaar ontroerd spoedig, toen de toejui- chingen aanhielden en toenamen, het pubiiek zich van zijn zetels verhief. Toen dankte zij met kushanden. Daarna alras zich herstel- lend, speelde zij haar rol van Liane; knappe vrouw nog, in haar zalmkleurig avondkleed met schitterende pouletten, een lichtroode roos op de heup. „Het is noodzakelijk", dat wij ons een beetje camoufleeren", zegt Loredan. En Theo Liane antwooidt (onder applaus van bet pubiiek): „Wij? Spreekt voor jezelf!" Met veel temperament speelde zij voort, met jonge stem nog sprekend, Het pubiiek was enthousiast. Viermaal moest er na het eerste bedrijf gehaald wor den. Mevrouw Mann dankte, nu met een ge- lukkigen glimlach, een bloem van den grond op rapend en aan den mond drukkend. Ook de hartstochtelijke scene in het twee de bedrijf, als zij door Loredan verlaten is, speelde zij in voile kracht. Wederom moes ten de gordijnen vijfmaal gehaald worden. Blijkbaar wilde zij het applaus overlaten aan Nice de Jong en Jan C. Vos Jr., die hun heftige scene als Rantz en Mourice prachtig hadden gespeeld. Na de voorstelling is mevrouw Mann op buitengewoon hartelijke wijze gehuldigd op de planken door wethouder Wibaut namens het gemeentebestuur; den heer Paul Miche namens een commissie uit de burgerij, die haar een geschenk in geld aanbood en een album met de namen van alien, die daartoe hebben bijgedragen; door ook namens hare confraters en confrateressen, ouderen en jon- geren, door den eeuwigjongen Lion van Lier, die haar het portret van zijn vader vereerde; door de studenten en anderen, maar ook door de zaal, die haar onvermoeid toejuichte. Om kwamt over 12 eerst was de huldiging, waarvoor zij tenslotte dankte met een ge- voelig woord, diep uit haar hart, geeindigd. Het Leidsche plein was geheel door de po litic afgezet, maar achter de afzetting wacht- ten honderden om haar straks bij haar voor- bijrijden in het senaatsrijtuig der studenten te begroeten. Het was een haag van men- schen, die zich voortzette langs de Leidsche- straat tot voor bij de Kerkstraat. DE CETEM TEGEN DE HEEREN MARCHANT EN WEIL. Op 17 December a.s. zullen voor de recht bank te Amsterdam de pleidooien worden ge houden voor de derde kamer van de recht bank in het civiele geding, waarin de Cetem optreedt als eischeres tegen de heeren Mar- chant en Weil, gedaagden. De Cetem wordt vertegenwoordigd door mr. A. W. Moerel; gedaagden resp. door mr. Alb. B. Gompertz en mr. Ch. Polak. AANVARING. Woensdagavond is een nog onbekeade vrachtboot op de rivier de Maas, ter hoogte van de Steenplaat te Rotterdam, tusschen twee Rijnschepen, die samen gesleept werden door de sleepboot „Merwede", gevaren. De boot kwam in aanvaring met het Rijnschip „Frans", dat een groot gat aan ctuurboora- zijdc kreeg, even onder de waterlijn. Het schip maakte veel water en is weldra gezon- ken. Personlijke ongelukken kwamen niet voor. Mr. B. W. F. KRONENBERG. I Dinsdag was het 40 jaar geleden, dat mr. B. W. F. Kronenberg als substituut-griffier aan de rechtbank te Zierikzee werd verbon den. Op 8 Maart 1897 werd hij rechter in de rechtbank te Middelburg, van welk college hij sedert 22 September 1909 president is. Gisteren is mr. Kronenberg ter civiele te- rechtzitting gelukgewenscht door mr. J. F. van Deinsc, die namens de balie den wensch uitsprak, dat mr. Kronenberg nog tal van ja- ren den voorzittershamex zal mogen hantee- ren. De president dankte voor de hartelijke woorden. Prowinciaai nisuros UIT HEERHUGOWAARD. De lessen van het tweede winterhalfjaar van den tuinbouweursus, gegeven door de. tuinbouwverceniging „Nieuw Leven" en de afdeeling Heerhugowaard Noord van den L. T. B. zijn aangevangen met 12 cursisten. Het onderwijs wordt gegeven door de heeren P. A. van Schaick en P. Band. Tot afgevaardigden der Vrijz.-Dem. Kiesvereeniging „Burgerplicht" naar de te houden federatievergadering van den kies- kring Holder in cafe „Cciitial" te Alkniaar werden aangewezen de heeren P. Kostelijk en D. de Jong. Ten einde te kunnen vcldoen aan dc financieele verplichtingcn tegenover den Bond zullen de bestuursleden persoonlijk de leden bezoeken ter bepleiting van eenige ver- hooging der contributie. Besloten werd den heer D. Kooiman uit te noodigen een spreek- beurt tevervullen, met het oog op de Prov. Staten-verkiezing in 1927. UIT SCHOORL. Dinsdagavond vergaderde de Vereeniging „Algemeen Welzijn"' alhier in 't lokaal van den heer P. Breed. De opkomst was tamelijk klein, wat de Voorzitter, den heer Dehe, in zijn openings- woord ten zeerste betreurde. Mej. Nuijs, penningmeesteresse, gaf een kort overzicht van den stand der financien. Bij ontvangst van 145.17 en eene uitgave van 69.32 bleef er een kassaldo van /75,85. De rekening werd goedgekeurd en vastge steld. Wegens vertrek uit de gemeente van den heer J. H. Arpeau moest worden voorzien in eene vacature in het bestuur. Benoemd werd mevrouw baronesse van Friflaghvan Kaathoven, die ^deze benoeming aanvaardde. Vervolgens werd door het bestuur een winterprogramma gegeven, dat zou bestaan uit eene lezing van den heer Groeneweg te Amsterdam en een van den heer Haremaker, terwijl voor meerdere avonden de meening van de leden werd gevraagd. 't Is de bedoeling dat, evenals in den vo- riger. winter, deze avonden weder zullen worden georganiseerd in samenwerking met de plaatselijke Vereeniging voor Vreemdelin- genverkeer. Verder meende het bestuur dat goed zou worden gedaau met het uitgeven van abonnementskaarten, waarbij men tegen gereduceerden prijs de geheele reeks winter- avonden kan bijwonen. De heer A. J. P. Boeke merkte nog op, dat't niet zeker is dat de heer Groeneweg zal kunnen komen, doch dat, als vervolg op een reeds gehouden lezing met tot onder- werp „Dalton-methode bij 't onderwijs", misschien de heer Everts uit Alkmaar zich beschikbaar zal kunnen stellen. De heer Schermer wees er op, dat V.V.V. met't geven van lezingen in den winter zich tot doel stelt, om hare leden amusement en ontspanning te geven, en nu stelde hij zich voor dat een voordracht van mejuffr. Nelly Menaje Challa vooral bij de leden van V. V. V. zeer welkom zal zijn. Het bestuur vereenigde zich met dezen wenk en algemeen werd goedgevonden dat met de Vereeniging voor Vreemdelingenver- keer nader overleg gepleegd zal worden. Bij de rondvraag informeerde de heer van Fridagh hoe't stond met de eindrekening van de Floralia-tentoonstelling, daarbij hul- de brengende aan de menschen, die hadden meegewerkt tot het welslagen daarvan. Ver der informeerde spreker hoeveel menschen aan de duinwandeling hadden deelgenomen en hoevelefl van hen lid waren van A. W. Verder raadde spreker aan om, waar een vereeniging „Nut en Genoegen" is opge- richt, wier programma soms parallel gaat met dat van A. W., toch vooal te zorgen dat A. W. als de oudste vereeniging daardoor niet in't gedrang komt. De Voorzitter antwoordde, dat Floralia's tenfoonstelling 39,37' uit de kas der ver eeniging had gevraagd. De zaak was goed geslaagd, maar wat spreker echter had be- vreemd en gespeten, was, dat zoo weinig le den van A. W. blijk hadden gegeven van faunae belangstelling. De duinwandeling is meegemaakt door pl.m. 50 zomergasten, ook hier mankeerden de leden. Ingezonden stukken (Buiten veranlwoordelijkheid van de Redae- tie. De opnamt in deze rubriek bewijst geens- zins dat de redactie er mede instemi.) Mijnheer de Red.! Gaarne zou ik van U antwoord tegemoet zien op de volgende vraag: Heeft de gemeente Alkmaar al dan niet de Cadettenschool in erfpacht met de bedoeling er een neutraal ziekenhuis in te richten? Ik kom tot deze vraag door de mededeeling ook in Uw blad, dat vanuit den Haag de ter- reinen van de Cadettenschool zijn afgestaan voor het houden van een groote tentoonstel- ling van bolgewassen in het a.s. voorjaar (tot midden Augustus). Daaruit volgt mijns inziens, dat de gemeente nog geenszins recht op het gebouw en de terreinen heeft en ook dat er voorloopig geen kijk is op de totstand- koming van een ziekenhuis aldaar. Hiermee kom ik tevens aan een andere kwestie, n.l. deze: Hoe staat het met de plannen daarvoor?, De verschillende commis- sies, die gecollecteerd hebben, hoorden sinds langen tijd niets meer van eenige werkzaam- heid, zoodat er vrees bestaat of er nog wel gewerkt wordt ter bereiking van het beoogde doel. Langer stilzwijgen zou schijnen alsof het pubiiek met dien huidigen gang van za- ken accoord gaat en dat ik weet het van meerderen is geenszins het geval. In afwachting van spoedige nadere mede- deelingen, met dank voor de plaatsing van bovenstaande, Uw dnr., P. DUBBELD. (Wij hopen op inzenders vragen zeer spoe dig te kunnen antwoorden Red. Alkm. Crt.) Alkmaar, 7 Oct. 1926. Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van het berichtje omtrent de benoeming van een nieuwen dirigent van het mannenkoor „Orpheus", wenschte on- dergeteekende gaarne nadere uitleggingen. Krijgt „Orpheus" nu 2 dirigenten, is de groote Roeske in ongenade gevallen, of is er iets anders? A!s er voorheen een concert gegeven werd onder zijn leiding, werd dit dagen van te voren al aangekondigd in Uw blad en nu slechts enkele regels omtrent de benoeming van een anderen dirigent. Wat het heengaan betreft, heb ik nooit iets in Uw blad gelezen. Bij voorbaat dankend. ABONNe J. V. (Inzender zal het oeste doen, zich maar tot het bestuur van Orpheus te wenden, van welk bestuur bedoeld bericht afkomstig is. Red. Alkm. Crt.). HOORN, 7 Oct. Op de kaasmarkt waren aanvoer en prijzen heden als volgt: 12 sta pels kleine fabriekskaas 50; 15 stapels klei ne boerenkaas f 51; 2 stapels fabriekscom missiekaas f 50; 5 stapels boerencommissie- kaas f 50, totaal 34 stapels wegende teza- men 26716 kilo. Handel goed. BEVERWIJK, 6 October 1926. R. K. Coop. Tuinderveiling Kennemerland. Export- veiling. Sla 0.851.70; Spinazie 1 2; Bredasche groene kool 3575 ct.An- dijvie 3565 ct.; Postelein 6075 ct. per kist; Aardbeien 48 ct. per slof; Snij 12 35; Dik m. dr. 9f 16; id. z. dr. 9.50 f 19: Spercieboonen m. dr. 817; id. z. dr. 8—/ 21; Perfect 7—/ 19; Tros 14—/ 28; Spek 5—/ 7; Tafelappelen 15—/ 34; idem peren 1136; Poste lein 1013; Spinazie 510; Capu- cijnders 2045; Druiven 5075 per 100 K.G.; chrysanthen 1240; Prei 8—/ 12; Peen 814; Selderie en Pieterselie 25; Raapstelen 24; Radijs 12.50; Rabarber 58 per 100 bos; Sla 23.25; Andijvie 1 3; Groene kool 46; Bloemkool 3 12; Komkommers 210; Tros chry santhen 1845 per honderd; Boeren- Kool 35 ct. per bak; Spruiten 1415; Tomaten 39 ct. per pond. BEVERWIJK, 6 Oct. 1926.'R. K. Coop. Tuindersv. Kennemerland. Exportveiling. De aanvoer die uit Friesche- Zeeuwsche en uit zand bestaat bedroeg plm. 30 zak. Voor klei besteedde men 1.102; en voor zand 1.752.60 per zak van 35 K.G. BOVENKARSPEL, 6 Oct. 1926. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 13.5030.50; Bloemkool 2e s. 5.5014.50; Bloemkool 3e 0.75— 3.80; Roode Kool 1.80—/ 3.80; Witte Kool 1.20—/ 1.50; Gele Kool 2.80; Uien 1.20—/ 1.45; Drielingen 0.90 1.15; Nep 1—/ 1.30; Bieten 5.50— 8.80; Enkele Slaboonen 0.601.65; Dubbelen Slaboonen 0.451.40; Due 1.55; Blauwe aardapelen 1.70. NOORDSCHARWOUDE, 6 Oct. 1926. Schotsche Muizen 3.404; Duken 3.50; Spercieboonen 9.70—/ 13 90; Rammenas 0.60; Uien 2.30—/ 3.20; Drielingen 22.50; Grove 3.40 3.80; Gele Nep 2—/ 2.80; Peeu 1.80 2.10; Kroten 0.80—/ 2.40; Roode Koo! 0.80—/ 3.40; Witte Kool 0.50— 1.10; Gele Kool 12.40; alles per 100 K.G.; Boswortelen 4.304.70 per 100 bos; Bloemkool 6.5013.10; Bloem kool 2e s. 0.902.10 per 100 stuks. Aanvoer: 7000 K.G. Aardappelen; 650 K.G. Spercieboonen; 400 Rammanas; 13800 K.G. Uien; 5500 K.G. Peen; 9800 KG. Kroten; 55800 K.G. Roode Kool; 74500 K.G. Witte Kool; 13500 K.G. Gele Kool; 1500 bos Boswortelen; 4000 stuks Bloem kool. WARMENHUIZEN, 6 Oct. 1926. Roode Kool, le s. 1.103; Uitschot 1; Gele Kool 0.70-/ 0.90; Witte Kool 1.35; Witte Kool 2e s. 0.55—/ 0.75; Bloemkool le s. 20.60; Bloemkool 2e s. 6; Slaboo nen 3; Nep 2.80; Drielingen 2.40— 2.60; Uien 3.40; Grove Uien 3.50; Peen 1.70. Aanvoer: 24400 K.G. Roode Kool; 4100 K.G. Gele Kool; 15000 K.G. Witte Kool; 300 K.G. Nep; 1100 K.G. Uien; 2300 KG. Peen; 40 K.G. Slaboonen; 85 stuks Bloem kool. SCHAGEN, 7 October 1926. Op de he den gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 7 Stieren 150215; 100 Geldekoeien (mag.) 140—/ 260; 114 Idem (vette) 275—/ 400; 50 Kalfkoeien 200—/ 400 43 Pinken 100150; 20 Graskalverei 3070; 37 Nuchtere kalveren 10— 20; 30 Schapen (magere) 22—/ 30; 885 Idem (vette) 3036; 539 Overhou- ders 1722; 7 Bokken en Geiten 5 13; 3 Varkens (mag.) 37; 40 Idem (vet te) per K.G. 0.68—/ 0.72; 167 Biggen 16—/ 23; 8 Konijnen 0.50—/ 2.25; 681 Kippen 0 501.25; 4 Eenden 0.60 2; Hanen 0.15—/ 1.25; 312 K.G. Boter 1.90—/ 2.20. BROEK OP LANGENDIJK, 6 October. Langedijker Groentenveiling. Bloemkool le s. 10.50—/ 26.70; Bloemkool 2e s. 4— 8.10 per 100 stuks; Wortelen 1.90 2.10; Roode Kool le s. 0.90—/ 3.50; Gele Kool 0.402.50; Witte Kool (vroe- ge) 0.80—/ 1.50; Uien 2.90—/ 3.40; Drielingen 1.902.20; Nep 2.70 2.90; Slaboonen 3.6010.70; Bieten 1.60—/ 2.40; Aardappelen: Blauw* 2.50, ales per 100 K.G. Aanvoer: 7600 stuks Bloemkool; 416 bos Wortelen; 4500 K.G. Wortelen; 75000 K G. Roode Kool; 31000 K.G. Gele Kool; 143000 K.G. Witte Kool (vroege); 23000 K.G. Uien; 1250 K.G. Slaboonen; 20000 K.G. Bieten; 410 K.G. Aardappelen. PURMEREND, 6 Oct. 1926. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken." Aardappelen 1.03l.iO per zak 25 K.G.Slaboonen 1.40—/ 2.80 per zak 15 K.G.Snijboonen 0.355.55 per zak 15 K.G.; Tomaten 1534 ct per K.G.; Bloemkool 5.1022.40 per 100; Roode Kool 4.204.60 per 100; Spruitkool 1.552.85 per 15 K.G.; Spinazie 40 60 ct. per mand (5 K.G.); Postelein 17 ct per K.G.; Sla 1.802.40 per 100 krop; Andijvie 0.602.60 per 100 krop; Pe- terselie 4.30 per 100 bos; Selderij 2.60 3.20 per 100 bos; Rapen 5.80 per 100; Bieten 8.5011 per 1000; Wortelen 6.2014.50 per 100 bos; Uien 45—78 ct. per 25 K.G.Druiven 6775 ct. per K.G.; Appels: Brabantsche Bellefleur 19— 22 ct. per K.G.Bismarck-appel 1517 ct. per K.G.; Bramlev Seedling 18—22 ct. per K.G.; Groninger Kroon 1321 ct. per K.G.; Kandijzoet 1214 ct. per K.G.Luntersche Pippeling 1720 ct. per K.G.; Present van Engeland 1832 ct. per K.G.; Reinette, goud 1735 ct. per K.G.; Reinette, oranje 1937 ct. per K.G.Peren: Beurre Clair- geau 812 ct. per K.G.Beurre van den Ham 17 ct. per K.G.; Comtesse de Paris 8 10 ct. per K.G.Doyenne du Cornice 38 50 ct. per K.G.Dr. Jules Guyot 1516 ct. per K.G.Duehese Williams 23 ct. per K.G.; Gieser Wildeman 11.4012 per 100 K.G.; Herzogin Elsa 1217 ct. per K.G.; St. Germain peer 7.20—/ 7.70 per 100 K.G.Kamperveen 7—/ 7.20 per 100 K.G, Louise Bonne 2021 ct. per K.G.; Maag- denpeer 1419 ct. per K.G.; Nouveau Poi- teau 613 ct. per K.G.Soldat Laboureur 1623 ct. per K.G.Suikerpeer 7.20— 10.10 per 100 K.G.; St. Nicolaaspeer 6.20—/ 9.50 per 100 K.G.; Winterjan 6.90—/ 10.80 per 100 K.G. Ondertrouwd I. COHEN Arts, en R. ROSENBAUM. Huwelijksvoltrekking te Leiden den 27sten October 1920. Heiloo, 7 October 1926. Leiden, Rijnsburgersingel 45. Heden overleed na een korte ongesteldheid onze waarde medestrijdster en bestuurslid Mej, Elisabeth Jesse. Wij verliezen in haar een onzer trouwste leden Zij zal bij ons in dankbare herinne- ring blijven. Alkmaarsche Soe. Dent. Vrouwenclub. DANKBETUIGING. Ondergeteekende betuigt hiermede zijn dank aan den WelEdel Zeer Gel. Heer Dr. SCHRoDER voor diens hulp en verder voor de belang stelling en deelneming ondervonden tijdens en na het ongeval mij over- komen op 1 Sept. j.l. H. KOORN, Veerstraat 14.

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 3