DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No: 237 Honderd acht etilwitftigste Jaar?ang 1926. Abonnomcntsprijs bij Tooruitbetaliug per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Adrertentiepr. 25 ct p. regel, grootere letters tiaar plaM«rpfmte. Brieren franco N.Y. Boek- en Handelsdr. v.h. Rerms. Coster Zoon, Voor dam C9, TeL AdnUnistr. No. 3. Redactie No. 33. VRIJDAG 8 OCTOBER. Stadsnieuws Radio-hoekje Dit nttmmer Seslaaf uit 2 bladen. _~w. Diredeur: G. H. KRAK. Hoofdredadeur Tj. N. ADEMA. De herdenking van Alkmaar's Ontzet. De dag van gisteren. t>e herdenking van Alkmaar's ontzet de traditioneele 8-Octoberdag is gisteravond reeds ingezet met een avondfeest op het Hof plein, georganiseerd door de buurtvereeni- ging aldaar. Een uiterst smaakvolle versiering is aange- bracht. De oranjekleur is overheerschend. Eange slierten electrise he lampen afwisse- lend in rood, wit en blauwe rijen versprei-' ien een aangenaam licht. Deze versiering ;n verlichting trokken gisteravond in de (iboogste mate de aandacht van de velen, die zich tijdens den muzikalen optocht van het Hofplein den stoet volgden. De leden van dit muziekgezelschap (uit Broek op Langenddjk) waren in vroegere Fransche officieren-uniformen gekleed, naar men verzekerde. Deze muzikanten wisten een vroolijke, fees- telijke stemming teweeg te brengen en brach ial zelfs verschillende omstanders er toe een dansje te maken op het Hofplein, welks be- strating zich nu jnist met direct voor derge- tijke experimenter: Scent. Dat neemt echter niet weg, dat men toch danste en dat men ge- noot ook. Toch was de drukte op het yof betrekke- tijk vroeg geeindigd. Verschillende dancings als de Harmonie, Concordia, Amicitia) hadden tot heel laat nog bezoekers. De reveille van hedenochtend. <1 Niaar gewoonte stelden zich ook hedemmor- gen vele kinderen der lagere scholen (onge- veer een 550-tal) op de Mient op om de gebruikdijke reveille te houden. De belangstelling van de zijde van het pu- bliek was weer groot. De lucht leek een beet- je dreigend, doch er zijn slechts enkele drup- pels regen gevallen, die de stemming niet. konden bederven. Later op den morgen seheen het zonnetje weer vroolijk. Op de Mient zongen de kinderen, aange- voerd door den heer Corn. Jonker, het victo- rie-lied. „St. Louis", de jongenskapel, stelde zich daarna aan het hoofd van den stoet die daar- op langs Langestraat, Koorstraat en Rit- sevoort zijn weg nam naar het huis van den burgemeester aan den Kennemerstraatweg. Mr. Wendelaar bevond1 zich met zijn huis- genooten op het balcon. De heer Jonker gaf het sein tot stilte en spoedig daarop klonk de liederen „Oost West, thuis best" en „Hollandsch liedje". Een schare zingende kinderen heeft altijd ets bijzonders aantrekkelijks. Er gaat steeds ien zekere bekoring van uit onverschiHig on- der welke omstandigheden. ,,St. Louis" speelde het „Wilhelm>us". De kinderen werden daarna in den tuin bij de burgemeesterswoning op de gebruikelijke tractatie ontha'ald. De optocht nam vervolgens langs verschil lende straten zijn weg weer naar de Steenen- brug, waar de stoet werd ontbond'en. Het carillon van de Waag. De heer W. J. CrefeSd, stadsklokkenist, be- speelde hedenmorgen van 910 het carillon van de Waag en hedenmiddag van 12 en van 45 uur.. Verschillende liedjes, waaron- Jer vele vaderlandsche melodieen, deed hij nierbij hooren. Het bloemencorso voor kinderen. Er was veel deelname aan het bloemen corso voor kinderen, dat vanmorgen'van half 10 tot 11 uur werd gehouden. Ook de animo van de zijde van het publiek was groot. De stoet werd geformeerd op het Doelen- Veld. Het corso had het gewone aanzien. Er waren vele versierde fietsen, vliegende hoi; landers, sportkarren, een bokkenwagen, enz. Een origineel nummer was de wekker (ver- vaardigd van een ouden grooten from) die jetrouw was nagebootst. De wijzers stonden op 10 min. over 10, ongeveer de tijd waar op 4e Spanjaarden op 8 Oct. 1573 zich van het ieleg van Alkmaar terug trokken. Een arre cede, begeleid door kinderen in ijscostuum, was heel fraai. Ook de gondeH in den vorm /an een zwaan trok de verdiende aandacht. De achterhoede van den stoet werd gevormd door een grooten wagen van „Dierenbescher- ming" met diverse opschriften, die opwekten om de dieren lief te hebben. Een aardig ta- freeltje op den wagen (een kind met een hond) stelde de liefde voor de dieren aao- schouwelijk voor. Een uitstekend geslaagd nummer. Hulde! De deelnemers aan het corso ontvingen al ien een surprise. De oiptccht bezocht de voor- naamste straten en had overal veel belang stelling. „St. Louis" zorgde voor de noodige muzikale afwisseling. De ontbinding van den stoet was ten slot- te weer op het Doelenveld. De versierings- en verlichtings- wedstrijden. Verschillende buurtcommissies, winkeliers en andere zakenmenschen hebben hun best gedaan om gevels of etalages zoodanig te verlichten of te versieren, dat men met ple- eier er naar zal kijken. Wij laten hieronder dAi uitslag van de be- troningen volgen, zooals die door de jury werd vastgesteld. Buurtvereenigingen: 1c pr. Hofplein2e w. Ritsevoort—Koorstraat. Gevelversieringen: le pr. Finkensieper, Fnidsen2e pr. Proot (hotel), Langestraat; 3e pr. Haytema, Langestraat. Lervolle vermeldingenWaijboer, Houttil; v. d. Molen (Centrum-hotel), Kraanbuurt; Anton Bruin, Verdronkenoord; De Graaff, Laat. Etalagewedstrijd: le pr. Frankenberg, Langestraat: 2e pr. J. v. a. Pol, Laat; 3e pr. Oly, Kraanbuurt. Eervolle vermeldingen: Lienesch, Langestraat; J. de Vries, Zaad- markt; Fr. Remipt, Schoutenstraat; P. Otjes, Schoutenstraat. Buiten mededinging: Eerepoort in de Lan gestraat (ontwerp van den heer Koster) en de etalage van den heer Masee, Ritsevoort. De plechiigkeid bij het Victorle-beeld. Bij het beeld, zongen de kinderen onder l6iding vat den heer Com. Jonker de „Acht October Hymne", die ondanks het mooie weer, wat zwak klonk. Beter deed het „Alk- maarsche Volkslied" het, na het aanhechten van de krans. De voorzitter der 8-October Vereeniging, de heer A. H. P. Blaauw hield de volgende rede: Burgemeester, leden van het Dagelijksch Bestuur en van den Raad der Gemeente, ge- noodigden en verder alien, die hier tegen- woordig zijt, welkom, hartelijk welkom! Hoe grooter het aantal Alkmaarders is, dat zich op 8 October hier op deze plaats be- vindt, random ons Victoriebeeld, hoe beter. Half Alkmaar moest hier zijn. Waarom? Om naar mij ite luisteren? O! neen. Er heeft eens iemand tegen mij gezegd: „Men hoort daar altijd weer hetzelfde bij het Beeld op 8 October" en daar is veel waars in en kwa- men er nog meer hier, nu kan ik U alien met mijn stem al niet bereiken. Om het kinder- koor en de muziek ie hooren? Ook daarom niet, want hoe aardig het eerste en hoe mooi het tweede ook kan wezen, dat zijn toch maar bijkomstige redenen, welke U naar deze plek moeten doen gaan. De Alkmaarder en zeker zij, die hier zijn geboren en getogen, de Alk maarder moet zich gedrongen gevoelen naar de historische plek -van de stad te gaan op den 8en October, want iedereen zal het eens zijn met de woorden, welke ge in de Groote Iferk vindt vermeld: „Clareat Octobris Lux Octava Alcmari- anus", hetgeen wil zeggen „Gezegend ga het. licht den achtsten October dien van Alkmaar op". Niet alleen voor de kleme, moedige stad, die zelfbewust had stand gehouden en zon- der vreemde hulp had overwonnen, was die dag gezegend, maar voor het geheele land, want Alkmaar was, zooals ook het stadwapen aangeeft, de Burcht, die Noord-Holland be- sohermde. Alkmaar's verzet was een uiting geweest van stoere kracht en hoop op de toe- komst, Alkmaar's overwinning was een lich- tend punt in sombere dagen, versterkend de hoop op uitkomst en redding, die kwamen in 1648, toen art. 1 van het vredesverdrag van Munster ons land als vrij en onafhan- kelijk erkende. Is het dan niet naturlijk, dat plicht der dankbaarhejd U, Alkmaarders, moet doen op- gaan naar deze plek, waar de stadsbevo!- king de zege wist te behalen, welke zulke groote en heilzame gevolgen heeft gehad. Is het dan niet natuurlijk, dat wij ieder jaar een oogenblik hier op den ouden stadswal willen vertoeven om hulde te brengen aan de hoofdpersonen uit Alkmaar, die er voor heb ben gezorgd, dat Uw stadje met eere in de geschiedems wordt vermeld. Wij kennen hen alien: van Teijlingen, Alkmaar's burgemeester van die dagen, voor aan, dan de deftige pensionaris Nanning van Foreest, Cabeljiau en Ruychaver, Son- nenberg, Dirk Duyvel, Trijntje Remme en van der Mey, tal van namen, die hier jaar- lijks worden genoemd en die in onze herin- nering voortleven als de hoofdpersonen uit bezetting en bevolking, die door hun dapper- heid en moed hebben stand gehouden of door hun bezielend woord anderen tot vol- houden hebben aangespoord. Van een van hen, van dien eenvoudigen sfadstimmerman van der Mey, wil ik U nog even het' bekende verhaal in herinnering bren gen.. De stadsregeering wilde hulp vragen voor de benarde veste; er was reeds een bode uit- gezonden, doch verdronken en twee anderen waren door de Spanjaarden ontdekt en weer teruggekeerd. Toen ging van der Mey en het gelukte hem door de Spaansche wachten te komen en zoo bereikte hij Schagen, waar de gouvenieur van Holland, de sombere Sonoy zich bevond. Namens de stadsregeering vroeg hij, ter redding van de stad, de dijken door te sicken; Sonoy zond hem door naar Hoorn, waar de Staten van West-Friesland verga- derden. v. d. Mey werd in de vergadering toegelaten, maar zijn verzoek om de zeedij- ken door te steken vand een slecht onthaal en men had allerlei bezwaren, want het vee zou verdrinken en de oogst verloren gaan, terwijl, naar de meening van de Staten, Alk maar het best wat langer kon uithouden Als v. d. Mey dat hoort en bemerkt, dat bij de hooren de dieren en de oogst meer waarde hebben dan de arme bevolking van de stad, dan treedt die stoutmoedige kerel zoo vrijmoedig en kras op tegen de Staten, dat men zelfs het plan heeft, hem in de gevan- genis te zetten, had niet een der heeren het voor hem opgenomen. Teleurgesteld, maar niet oatmoeHifcd, loopt hij naar Delft: waar anders dan bij den Prins van Oranje zal hij in deze uiterste nood hulp en steun ^aan vra gen? Dit b'.zoek is niet tevergeefs en met brieven voor Sonoy gaat hij weer terug, waarin dozen wordt opgedragen de dijken door te steken, wat het ook mag kosten, ter wijl wachten geplaatst moeten worden om elk tegengaan daarvan te verhinderen. Zoo keert de stadsbode naar Alkmaar terug en met de brieven van den Prins en Sonoy in een polsstok verborgen, begint hij den ge- vaarlijken terugiiocht naar de veste. Het was op dien tocht door de drassige weiden en over diepe slooten, dat hij in den stikduisteren nacht die Spaansche vrouw ontmoete, die een eind met hem meeliep en vertelde, dat het met Alkmaar op het eind liep, de stad zich moest overgeven en de be volking zwaar gestraft zou worden. Ontsteld over hetgeen hij vemam, wilde hij meer vra gen, maar de vrouw sloeg een zijweg in en verdween in de duisternis. v. d. Mey gaat nu verder, de regen striemt hem in het gezicht, maar Alkmaar nadert en zoo komit hij voor de stadsgracht; hij merkt, dat de wacht in een schuur een schuilplaats heeft gezocht tegen den regen; hij gaat lang- zaam vooruit, zoekeade naar het bootje, dat er voor hem zou liggen; hij vindt het, doch voelt daar iemand1 en ineens rijst een man overeind. Ze staan plotseling vlak tegenover elkaar en vluchten beiden een kant uit, doch van der Mey komt in het riet, te midden van een troep slapende ganzen terecht, die kwa- kend opvliegen. De wacht, opgesohrikt door het geluid, komt naar buiten, het is een ang- stig oogenblik maar roerloos, bijna geheel in bet water verborgen, vinden ze hem niet; zoodra de wacht weer haar schuilplpaats heeft opgezocht, gaat hij verder, zwemt de stadsgracht over, is behouden, maar hij heeft den polsstok verloren. Deze valt in handen van de Spanjaarden en den volgenden dag houdt Don Frederik Krijgsraad, waarin de brieven, welke men in den polsstok heeft gevonden worden bespro- ken. Het resultaat is, dat besloten wordt het zeewater niet verder af te wachten, maar hel beleg op te breken. „Timmerman zijt ge slechts Maerten Pie- tersen v. d. Aroeyd?" zegt Hofdijk „maar ioch zijt ge naast Jonkh. v. Teylingen en Jonkh. Cabeljiau de derde in de schitterende drie- eenheid, die nu en voor alle eeuwen werd omstraald door de aureool van Alkmaar's onsterfelijke roem". Naast dit eenvoudige verhaal van den stadstimmerman, waaruit de flinkheid en durf van den man duidelijk uitkwamen, zou ik tal van andere voorbeelden kunnen plaat- sen, waaruit U zou blijken, dat zoowel stads- bezetting als stadsbevolking een van gedach- te was om den Spanjaard buiten de stad te houden, zeker, ook uit drang naar zelfbe- houd, maar ook, omdat onbewust in alien leefde de gedachte, dat Alkmaar's bevrijding een mijlpaal kon worden naar het hooge doel. tevens toonende, dat Holland zich niet meer zoo goedschiks liet knechten en in zijn vrij- heid en privileges bekorten. Hulde aan de dapperen'van die dagen! Op een teeken van den spreker, werd hier- op zoo als gebruikelijk is, de krans aan het beeld gehecht en de stadsvlag geheschen, ter wijl de kinderen onder begeleiding van het Muziekcorps het „Alkmaarsche Volkslied" zongen. Hierna vervolgde de spreker: Wij hebben, de traditie getrouw, onder het hooren van het Alkmaarsche volkslied een krans gehangen aan ons Victoriebeeld, een eenvoudige hulde, herinnering aan hen, die hier op deze plek het hoogste gaven, waar- door ten slotte voor ons alien de vrijheid werd verkregen, maar wij kunnen toch niet spreken. over die vrijheid en verworven zelf- standigheid, zonder het Huis Oranje-Nas- sau te gedenken, want waar ter wereld kunt ge een geslacht aanwijzen, dat zoo lang en zoo innig met het volk in lief en leed is ver- bonden geweest als het Huis Oranje-Nassau met deze lage landen aan de zee. En nu mogen er in ons landje menschen gevonden worden, die een anderen staats- vorm beter achten, waar staat bij den tegen- woordigen regeeringsvorm het staatshoofd zoo boven en buiten de partij als bij ons? Zou het ook hier in ons land niet gaan als in een van de Noordelijke landen van Europa, waar aan een socialistisch minister eens werd gevraagd hoe hij, voorstander van de Republiek, in een Koninkrijk minister kon zijn en teen ten antwoord gaf: „Wij hebben in onzen Koning de beste president, dien ik mij kan denken'. Wanneer wij hier samen zijn ter herden king van het ontzet van Alkmaar, dan zou het toch van groote ondankbaarheid getui- gen, als wij niet eerbiedige hulde brachten aan dat Nassaugeslacht, dat ons door de stormen heeft heengeholpen en dat op de bres stond, steeds wanneer de nood op het hoogst was gestegen. Wat zou er van ons land zijn geworden, wanneer wij in dien strijd tegen Spanje niet den steun hadden ont- vangen van Willem van Oranje en de zijnen. Ik denk daarbij aan zijn moeder Juliana van Stelberg, die daar op het slot Dillen- burg de groote kracht van het gezin is ge weest; niet alleen was zij de troosteres van Willem in sombere dagen, maar meer dan dat de steun van hem in dien haast hope- loozen strijd. Zij was het, die haar zonen een levendige ouderlinge geheohtheid wist in te boezemen, die de groote kracht van het Huis Nassau is geweest. Nauwelijks is de oorlog begon- nen of haar zoon Adolf valt thans als slacht- offer bij Heiligerlee, terwijl eenige jaren later haar lievelingszoon Lodewijk en haar zoon Hendrik op de Mookerheide omkomen. Voor haar, Juliana van Stolberg, naar wie onze princes is gcttoemd, wil Nederland nu een standbeeld oprichten en als men ^traks daarvoor bij U aanklopt, offer dan met liefde, opdat het een gedenkteeken zal wor den van het geheele Nederlandsche Volk, als een stille hulde aan de vrouw, die zoo terecht is genoemd: „de priesteres van den bevrijder der Nederlanden en zijn medestrijders". Ook denk ik aan Maurits en Frederik Hen- dTik, die het werk van Willem I hebben voort- gezet en bevestigd. Als dan later in 1672 de vrije en onafhan- kelijke Republiek der Vereenigde Nederlan den, die het langen tijd zonder een stadhou- der heeft gedaan, niet weet, hoe zij uit de ellende zal komen, dan klinkt daar die beken de kreet en wordt hulp gezocht bij een Oran- jetelg en niet zonder succes. De Koning stadhouder Willem III, hij wist zelfs den Zonnekoning te weerstaan en ons landje te redden. Die Oranjekreet klonk ook weer, maar meer algemeen nog dan vroeger, wanneer het Fransche juk in 1813 wordt afgeschud en ens land zich weer onder de vrije en zelf- standige staten kan rangschikken. Dan keert het Oranjehuis terug, maar met anderen titel en andere macht, geen Willem VI, maar Willem I, geen stadhouder, geen partijman, maar Koning en staande boven de partijer. en Nederland wordt een constitutioneel Ko- nirifirijk, later met het parlementaire stelsel, waarin het hoofd van den staat een andere, maar, naar mijn meening, veel moeilijker functie heeft te vervullen dan vroeger, want van dat staatshoofd wordt gevraagd alleen te zoeken het heil van het geheele Nederland sche Volk, zooals zich dat doet kennen in onze Staten-Generaal. Wij weten alien, dat die moeilijke taak door onze Vorstin uitne- mend wordt vervuld. Van haar gehechtheid aan het Nederlandsche Volk en van haar meeleven met het Volk, zijn wij alien, tot welke politieke partij ook behoorende, in het afgeloopen jaar weer getuige geweest, toen onze dappere en kordate Landsvroiiwe haar bezoeken bracht aan de slachtoffers van den watersnood. Als wij hier op 8 October samenkomen, dan is het om de dappere bevolking van de stad te huldigen, maar we mogen niet nala- ten ook het Oranjehuis te noemen, niet, zoo als men wel eens heeft gezegd, om op over- dreven wijze dat Huis te roemen, maar om in alien eenvoud, doch met warmte te getuigen van het vele goede, dat wij Nederlanders aan dat Huis zijn verschuldigd, in vroeger jaren en ook nu nog. Wij hebben thans onze plicht als Alk maarder op 8 October weer vervuld; te mid den van ons feest hebben wij ons hier even vereerrigd om in gedachten terug te gaan naar den ouden tijd. Daar hebt gij alien, die hier aanwezig zijt, goed aan gedaan om hier te komen, keer ook volgende jaren terug, want misschien neemt ge nog wat mee naar uw huis. lets van hun persoontijkheid, waaraan de wereld nog een groot tekort heeft, iets van hun blijmoe- digheid, terwijl wij maar al te vaak zwaar- moedigen ontmoeten, iets van hun vertroa- wen„ waardoor er meer rust zou komen in ons leven enook iets van hun liefde voor eigen land, die bij ons in goeden zin zoo dikwijls ontbreekt. Wanneer wij deze samenkomst Hier bij ons Victoriebeeld willen besluiten, dan dunkt mij, kunnen we dat niet beter doen, dan door samen een lied te zingen en wel dat lied, dat in die sombere dagen tijdens den 80-jarigen oorlog ontstond, het Wilhelmus, zoo terecht genoemd „de nationale psalm onzer voorva- deren", het lied met die krachtige woorden: Den vaderland getrouwe Blijf ik tot in den dood 'maar ook met die woorden, waaruit het groote vertrouwen spreekt: Mijn schild ende betrouwen Zijt Gij, o God, mijn Heer Op U wil zoo wil ik bouwen Verlaat mij nimmermeer. Tot slot werd gezamenlijk het „Wilhelmus" gezongen. GESLAAGD. Voor het examen ter verkrijging van het diploma voor radiotelegrafist, te Den Haag, slaagde gister de heer Simon van der Molen, alhier. PREDIKBEURTEN. 10 October. Alkmaar. Groote kerk, 10 uur, Ds. Hak. Bediening van het H. Avondmaal. Avond 6 uur, Ds. Hak. Dankzegging. Kapel, 10.30 uur, Ds. Deetman. Evangelisc/i-Luthersche kerk, 10.30 uur, Ds. Makkink. Doopsgezinde kerk, 10.30 uur, Ds. Westra. Onderwerp: Franciscus van Assisi. van Arnhem. Rem.-Geref. kerk, 10.30 uur, Ds. Hooijkaas Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en avond 5 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Tiunzaal Harmonie, Maandagavond 8 uur, Ds. Doevendans. Tuinzaal Harmonie, Donderdagav. 14 Oct. Zaterdag 9 October. Hilversum, 1050 M. 12.Politieberichten. 3.5.Matinee door het H. D. O.-orkest. 5.5.30 Fransche les voor beginners. 5.30 6.Duitsche les voor beginners. 6.7.So- listenconcert. Rikus Grin, viool. Egbert Veen, piano. 7 Politieberichten. 7.8.Les in boekhouden en handelsrekenen door den heer J. Pelser. 8.10 Persberichten. 8.20 V.A.R.A.- avond. Wim Wyle, cello. Lies Teunisse, piano, Nelly Sluizer, zang. la. Aria uit „Don Juan", Mozart, b. Aria uit „Figaro", Mo zart. c. Vous dansez Marquise, Lemaire (zang met pianobegeleiding). 2. Kol Nidrei, Bruch (cello en piano). 3a. Kindertwaalf- uurtje, Falkland, b. De Daad, Adama v. Scheltema. Voordracht door Joh. v. Ruyven. Pauze. Lezing door den heer W. v.d. Sluis, burgemeester van Goor, over: De stem van het plateland. 4a. Elegie. Faure. b. Scherzo, Dittersdorf-Kreisler. c. Guitarre, Moskowsld (piano, cello). 5. Inlet, Ina Boudier-Bakker. Voordracht door Joh. v. Ruyven. 6. Aria uit „Messia£", Handel. Lied, B. Zweers. Op den weefstoel, Wierts (zang met pianobegelei ding). Daventry, 1600 M. 3.20 Concert door het Crufts Septet en solisten (piano, tenor, contra- alt). 5.20 Causerie: A garden chat. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek door de radio dansband. 6.50 Over het muziekprogramma van dev olgende week. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericht, nieuws. 7.30 Lezing: The world's Youth at play. 7.48 Muziek. 8.Le zing: The months reviews. 8.20 Miliiaire taptoe. Militaire band, koor, pijpers van de Schotsche garde, de Acton cadetten en de London repertory players. 9.50 Sportlezing. 10.05 Sonates van Beethoven door M. Cole, piano. 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 10.35 Concert door de Westminster-Singers. 10.5012.20 Dansmuziek van het Savoyho- tel. Parijs ,R,adio-Paris"1750 M. 12.50— 2.— Concert door het orkest Radio-Paris 8.20 Causerie. 8.5011.20 Galaconcert. 'Orkest, jazzband en solisten. Konigswusterhausen, 1300 M. en Berlijn 504 en 571 M. 7.20 „Das Konzert", klucht in 3 acten van H. Bahr. 9.50—11.50, Qpns- muziek door het orkest E-tte. Brussel 487 M. en Antwerpen 265 Al. 5.20 6.20 Concert. Mme. Hurault, zang. S 20 9.20 Concert. Hr. Morelli, zang. 9.3010.20 Dansmuziek. Murlster, 410 M. 12.35—1.50 Orkestcon- cert. 3.053.20 Kindervertellingen. 3.35— 4.50 Strijkmuziek door orkest. 4.505.20 Suites door orkest. .206.20, 6.20—6.40 Le zing. 6.509.20 Concert v. d. Mannenzang- vereeniging. I. G. Farben, Industrie. 9.20— 10.20 Vroolijke plat-Duitsche muziek en lie deren. 10.20—10.50 Concert. geen dienst. Geref. kerk, 10 uur en 5.30 uur, Ds. Meijer. Zondag 31b. Coilecte Prov. Studiefonds. UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. de Vos. BERGEN, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Evangelisatie Maranatha, 10 uur en 6.30 uur, de heer Doevendans van IJmuiden. Evangelisatie Looj den Heer, Boschkapel Van Reeneupark 6, huize „Anke", de heer Kortenhoeven (Diacoon) vertegenwoordiger van „Meer en Bosch" te Heemstede. Mede- deeliiigen over den arbeid onder de lijdenden aan vallende ziekten. Gere}, kerk, Hulpkerk Dr. van Peltlaan, 9.30 en's nam. 2.30 uur, Leesdienst. BROEK OP LANGENDIJK, 9.30 en 2.30 uur, Ds. J. Jukema. Ger. kerk, 9.30 en 2.30 uur, Ds. Bouma van Dirkshorn. Chr. Ger. kerk, 9.30 en 2.30 uur, Lees dienst. Doopsgez. kerk, 10 uur, Ds. A. de Jong. EGMONDBrNNEN, 10 uur, Ds. Spel- berg. GROOTSCHERMER, 9.30 uur, Ds. Groot van Oudorp. HEILOO, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. Evangelisatielokaal, 10 uur, Ds. C. v. d. Hoeven van Enkhuizen. KOED1JK, 10 uur, Mej. Haumersen. NOORDSCHARWOUDE, geen dienst. OBDAM, geen dienst. - OUDORP, geen dienst. OTERLEEK, 10 uur, Ds. Heep. URSEM, 10 uur, Ds. Kruizinga. STOMPETOR'EN, geen dienst. SCHERMERHORN, 10 uur, Ds. Boeren- donk. Ger. kerk, 9.30 en 2.30 uur, Preeklezen. ZUID'SCHARWOUDE, 10 uur, Ds. van Meurs. R. K. VOLKSPARTIJ. De afd. Alkmaar e.o. van de R. K. Volks- partij hield Donderdagavond vergadering in hotel „De Nachtegaal". De voorzitter, de heer H. Krielen, opende de vergadeirng met den chr. groet en herin nerde aan den gevoerden strijd. In het N. H. Dagblad dat ons negeert en negert is geen plaats voor ons, ziei spr. en hij drong daarom aan op versterking van de partij en steun van het partijorgaan, dat met ingang van 1 October j.l. 2 maal per raaand ver- sehijnt. We gaan voort en de strijd zal nog feller worden omdat de verkiezing Prov. Sta ten en Gemeenteraadsverkiezingen in het volgend iaar komen en we zullen niets onbe- LRMAARSGHE

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1