(Haag) DANSSCNOOL „WILLEMS" (Alkmaar) BinnenSand Stacfiswieuws FEN WOELIGE LANDDAOZITTINO IN STIERMARKEN. In de Maandteg gehouden zitting van den l.anddag van Stiermarken, waarin de minis ter van onderw z, Rintelen, tot „Landes- hauptmann" zou den gekozen, kwam het tot woeste tumuli ;es. De sociaal-democra- ten beschuldigd. en minister namelijk, deelate hebben gt u in het schandaal cler ^Steierbank", in verband waarmede de voor malige „Landeshaupimann" Prisching tot af- treden werd gedwongen. Rintelen ging tot den tegenaanval over en hij beschuldigde op zijti beurt de sociaal-democraten, dat zij in hun partij zaken en politiek nauwelijks uit elkaar houden. De verkiezing van den „Landeshauptmann" werd tot heden verdaagd. Of Rintelen dan zal worden gekozen, staat ondanks de Chris- telijk-sociale meerderheid in den Landdag met vast, daar met nieuwe onthullingen door de sociaal-democraten is gedreigd. ROOFMOORD TE ORANIENBURG. Te Qranienburg bij Berlijn is een drievou- dige roofmoord gepleegd. Toen de dochter van een postambtenaar van het doen van inkoopen naar huis terug- •keerde, vond zij haar grijzen vader en moeder yermoord in bed. Toen zij de kamer uitrende, om hulp te gaan halen, stortte zich een man op haar, die haar eerst eenige dolksteken in dc hartstreek toebracht en haar ten slotte door een revolverschot doodde. Huisbewoners, die op het hooren van het ®chot waren komen toesnellen, hielden den mioordenaar vast, doeh lieteu hem weer los, jtoen hij dreigde te zullen schieten. Het indivi- du slaagde er daarop in te ontkomen. Vastgesteld is intusschen reeds, dat de mo or den gepleegd zijn door een kennis der fa- jnilie, een verwaa-rloosd 23-jarig jongmensch, Miiller gehceten, Hij is door de komsc der dochter in zijn arbeid gestoord. In de woning waren alle kasten opengebroken en geld en sieraden lagen wijd en zijd verspreid. Niet ver van hujs begint de „Oranienbur- ger Forst", waarheen de moordenaar is ge- vlucht. Nog in den loop van den nacht werd het bosch met behulp van politiehooden afge- zocht. HET IN MISDADIGERSWEZEN T CHICAGO, v De Times vertelt: De oorlog tusschen de misdadigersbenden van Chicago onderling is opnieuw ontbrand. Een onbekend-gebleven persoon heeft gisteren van de hoogste verdieping van 'n gebouw in de North State street op een groep mannen geschoten, die voor een bloemenwinkel aan de overzijde der straat stonden. Twee der man nen werden gedood, drie anderen ernstig ge wond. Een van de gedooden is „Hymie" Weisz de aanvoerder van een bende, waarvan eerst de beruchte Obanion aan het hoofd ging. Het tweede slachtoffer en twee der gewonden wa ren eveneens leden van deze bende. De vijfde getroffen persoon is O'Brien, wiens wonden zoo ernstfg zijn dat hij daaraan waarschijn lijk zal bezwij'ken. Deze O'Brien heeft een groote reputatie als advocaat. Op dezelfde plaats, waar thans de aanslag plaats had, werd jaren geleden ook Obanion vermoord. In de brandkast van een bloemenwinkel, die onmiddellijk na den overval door de politie werd doorzocht, sen lijst van getuigen gevonden, welke tegen zekeren Saltis zouden moeten optreden. Deze Saltis is ook lid van een rooversbendehij zou door O'Brien verdedigd worden tegen de beschuldiging van moord op een collega. Het is thans de tweede maal binnen 5 jaar dat op O'Brien wordt geschoten. Hij heelt tot dusver steeds geweigerd de namen re noe- men van zijn vermoedelijke aanr«nders. In de laatste twee jaar zijn te Chicago en in een voorstad heel wat moorden gepleegd in verband met beschuldigingen in zake het „Dranksmokkel-monopc]ie" tusschen de ben de, die thans is aangevallen en een andere. die onder leiding staat van „A1 Capone" Men neemt aan, dat deze „A1 Capone" ook voor de bovenvermelde schietpartij verant- woordelijk is. KONINGIN MARIA NAAR AMERIKA Koningin Maria van Roemenie is gister morgen naar Cherbourg vertrokken, waar zi zich heeft ingescheept op de „Leviathan'' voor de reis naar de Ver. Staten. De koningin wordt vergezeld van prins Nicolaas en prin- ses Helena. Een zeer belangwekkende bijzonderheic van het vertrek der Koningin uit Parijs is, dat de gewezen kroonprins Carol aan het sta tion was, om zijn moeder goede reis te wen- schen. Prins Carol heeft, sinds hij afstand deed van zijn opvolgingsrechten, teruggetrok ken te Parijs gewoond. In den loop van den zomer werden pogingen gedaan om een ver zoening teweeg te brengen. Generaal Kondescoe heeft den prins tr Neuilly bezocht en men hoopte, dat als re- sultaat van dit onderhoud de bezwaren van den prins konden worden overwonnen. Op het bezoek van de koningin waren dientenge- rolge groote verwachtigen gebouwd. Inder- daad heeft de koningin haar oudsten zoon ontmoet, doch deze ontmoeting had eerst Maandagavond plaats gehad, toen prins Ca rol met de koninklijke familie gedineerd heeft, waarna moeder en zoon een uur met elkaar 1 wljsche ambtenaren-kabinet-Verny heeft Sverda een nieuwe rego*ring gevormd, waar' in de Duitsche agraxicr Spina en de Christen- Socialist Mayer Harting zitting hebben. De vertegcnwoordigera der andiere Duitsche par tijen blijven in de oppoeitie, Naar vei'luidt heeft de nieuwe Pruisi- sche minister van binnenlandsche zaken het voornemen het sluitingsuur van cafe's en res taurants, thans 1 uur's nachts, te bepalen op 3 uur, Gisteravond reed te Bergen (Belgie) een auto midden in een socialistischen stoet, die van Jemappes naar Quaregnon ging. Een tiental personen werden meer of minder ern stig gekwetst. De betoogers vernielden de auto gedeeltelijk en verwondden den bestuur- der, Naar uit Opper-Silezie wordt gemeld, zal hetuitgestrekte landgoed van dm graaf von Opperdorff, den bekenden Silezischen magnaat en vroegeren rijlcsdagafgevaardigde, cnder Geschaftsaufsicbt worden gesteld. De graaf von Oppersdorff is tengevolge van den misoogst van dit jaar en den hoogen belas- tingdruk op zijn bezittingen in financiele mocilijkheden geraakt. In een vergadering van leden der Aca demic frangaise is vastgesteld, dat het meer: voud van maximum zoowel maximums als maxima kan zijn. In Versailles is in het kasteel van Chantilly ingebroken. De daders namen tal van kostbaarheden mede. o.a. de vermaarde „rose diamant," welke eertijds op 10 millioen werd geschat. In het Gare de Lyon te Parijs is een locomotief gederailteerd, die tegen twee per- sonenrijtuigen stiet, welke omvielen. Een per soon werd gedood, drie werden gewond en 14 licht gekwetst. Een onbekende Spanjaard, op wien een revolver gevonden werd, is gearresteerd in de omgeving van Poincare's woning. Hij had getracht een onderhoud te verkrijgen met den premier. Men neemt aan, dat het hier een aanslag op den premier gold. Draadloos wordt uit Athene gemeld, dat de voormalige minister-presidenten en ministers uit de kabinetten onder Pangalos' regiem van de komende verkiezingen zijn bui- tengesloten. DONDERDAG a s. laatste inschryying in „De Unie". In besloten clubs nog plaats voor enkele heeren en schoiieren (jongens). DONDERDAG en ZATERDAG gelegenheid tot nemen van priv^-iessen. gesproken hebben. Carol's tegenwoordigheid aan het station gistermorgen schijnt geen twijfel over te la- ten, dat de betrekkingen weder hartelijk zijn. Het Roemeensche hof blijkt evenwel de ver- zoening nog niet als volkomen te beschouwen daar het blad „Lupta" te Boekarest, dat meer dan eens de verzoening als aanstaande had aangekondigd, opnieuw in beslag is genomen, omdat het blad weer de aandacht op de ver zoening had gevestigd. De gebeurtenissen spreken evenwel voor zichzelf. KORTE BERICHTEN. - Zondagmiddag verdronken op het Ni- kolaimeer in Oost-Pruisen de vier leden der bemanning van een visschersvaartuig. De voormalige Russische gezant te Pe king, Karachan, is te Moskou aangekomen, lea einde rapport uit te brengen omtrent den toestand in China. Het congres der Britsche arbeiderspar- fij heeft inzake het mijnconflict een resolutie aangenomen, waarin geen sprake is van hulp aan de mijnwerkers. Een andere aangenomen resolutie noemt nationalisatie de eenig moge- Kjke oplossing van het mijnprobleem. Na bet aftreden van het Tsjecho-Slowa DE SPOORWEGOVERWEG TE GAANDEREN. Op vragen van het lid der Tweede Kamer, den heer Van Rappard betreffende het niet bewaken van den spoorwegoverweg te Gaan- deren heeft de minister geantwoord; Op den overweg te Gaanderen, waarop 28 Augustus j.l. het bedoelde droevig onge- luk plaats greep, werd inderdaad 16 De cember 1925 een vrach'tauto, ten gevolge van onoplettendheid van den chauffeur, aan- gereden; de auto kwam van de zuidizijde en de personentrein uit de richting Doetinchem, zoodat het uitzicht op den naderenden trein onbelemmerd was. De in de tweede plaats bedoelde aanrijding had plaats op het fa- briekspoor, dat mede op dien overweg is ge- legen. Het ongeval op 28 Augustus j 1. houdt in geen enkel opzicht verband met om- staudigheden betreffende het uitzicht op den spoorweg. De aanrijding van het zesjarige, zonder toezicht den overweg overstekende en daarop plotseling achteruitloopende knaapje en van den man, die het kind wil- de redden, is slechts aan een noodlottigen samenloop van omstandigheden te wijten. Op grond van het vorenstaancfe bestaat dan ook geen aanleiding, den toestand onhoud- baar te noemen. De overweg is gelegen in een locaalspoor- weg en is dus nimmer afgesloten of bewaakt geweest. Het uitzicht van den openbaren weg op den spoorweg mag voor een locaalspoorweg niet onvoldoende worden geacht, zoodat geen aanleiding bestaat, voor dezen overweg af- sluiting voor te schrijvem Echter kan worden medegedeeld, dat bij de directie van de Nederlandsche Spoorwe- gen het voornemen bestaat, de stopplaats GaanderenOosseld naar den onderhavigen overweg te verplaatsen. Daardoor zal het gevaar van overschrijden van den overweg worden verminderd, aangezien de meeste treinen dan langzaam over den overweg rij- den. NEDERLANDSCHE INDUSTRIEELEN IN TSJECHO-SLOWAKIJE. Een tiental leden van de B. K. Werkge- versvereeniging heeft onder leiding van den heer Mutsaerts uit Anfsterdam een studie- reis van een week door Tsjecho-Slowakije ge- maakt. Bezocht werden verschillende fabrieken, w.o. de schoenenfabriek van Batja te Zlin, de textielfabrieken van Nachod en de koffiebran- derijen van Meinl te Praag. De deelnemers werden om. ontvangen door de Kamer van Koophandel en door den pri- mator van Praag, dr. K. Baxa. Een krans werd gelegd op het graf van den Onbekenden Soldaat, waarbij de heer Mutsaerts de sym- pathieen van Nederland voor Tsjecho-Slo wakije vertolkte. Zaterdag is het gezelschap weder uit Praag vertrokken. MOORD. In het Belgische gehucht Nieuwmoer, vlak bij de Belgisch-Nederlandsche grens, is, naar het Hdbl. van Antw. meldt, Maandagnacht de 24-jarige landbouwer Adriaan Brosens, uit het gehucht Achtmael, gemeente Zundert, zoodanig gestoken, dat hij kort daarna is gestorven. Vijf Belgische jongens zijn aan- gehouden en naar Antwerpen overgebracht. INSPECTEUR MILITAIRE GENEESKUDIGE DIENST IN INDIe. Kolonel H. C. Nauta, van den militairen geneeskundigen dienst, is met ingang van 2 November benoemd tot inspecteur. VALSCHE GULDENS. Naar ons ter oore komt, zijn er de laatste dagen verscheidene valsche guldens in dc stad in omloop. Een juffrouw ontving er zelfs 5 tegelijk, die ze echter later weer voor eohte ingewisseld kreeg, bij dengene, die ze haar had betaald en niet ontdekt had, dat ze valsch waren. Men zal goed doen bij het ontvangen van guldens deze te controleeren. De valsche, die momenteel in omloop zijn hebben geen goe- den klank en in plaats van het randschrift „God zij met ons" zijn slechts enkele krasjes aangebraeht. OPLICHTING VAN EEN VER- ZEKERINGSMAATSCHAPPIJ. Voor het gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft terecht gestaan de koopman I. A. B. uit Bergen op Zoom, die zich door C. Maas den rechterwijsvinger zou hebben laten afkappen en toen tegenover de verzekeringsmaatscnap- pij Fatum, waarbij hij verzekerd was, heeft beweerd, dat de vinger tusschen den ventila tor van zijn Fordje was afgekneld, om zoo- doende een uitkeering van /II .000 te krij- gen. De Bredasche rechtbank heeft verdachte wegens oplichting tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Verdachte beweerde bij hoog en bij laag dat het ongeluk gebeurd was zooals hij ver- teld had. De deskundigen waren het er niet over eens. Dr. Potter uit Bergen op Zoom, die verdachte behandeld had achtte het mo gelijk dat het ongeluk op de medegedeelde wijze is gebeurd, doch dr. Hulst uit Leiden oordeelde dit uitgesloten. Een der getuigen, een masseur uit Bergen op Zoom, verklaarde dat verdachte eerst hem gevraagd had hem den vinger af te kappen, waarvoor hij de be looning van 300 plus een auto zou krijgen Getuige had er zich niet mee in willen laten Toen verdachte den vinger kyvijt was en ge tuige hem ontmoette, had hij gezegd: Heb je het nu toch gedaan? Verdachte had toen ge antwoord: Mondje dicht! Maas heeft het ge daan. Volgen9 verdachte was van dit vertiaal niets waar. Getuige had hem gedreigd dit te zullen vertellen als hij hem geen geld gaf. Er was nog een getuige, aan wien verdach te al eens verzocht had zijn auto in brand be steken, omdat die toch verzekerd was. Toen deze getuige van het ongeluk met. den vinger hoorde, had hij gedacht dat het wel met op zet zou gebeurd zijn. Daar gefuige Maas wegens ziekte niet ver schenen was, werd de verdere behandeling van de zaak uitgesteld. Se- si TOESTAND IN HET JNBEDRIJF. J. G. BRUNING. Op de R. K. begraafplaats te Nijmegen is gisteren na een uitvaartdenst in de kerk aan het Mariaplein onder veel belangsteiling ter aarde besteld het stoffelij koverschot van den aldaar op 28-jarigen leeitijd gestorven iitera tor J. G. Bruning. Ook van elders waren velen overgekomen tot het bewijzen van de laatste eer. Aan het graf werd niet gespro ken. Vricnden droegen de kist, waarop zeer veel bloemen, van de kerk naar het graf. EEN TELEURGESTELDE. De krijgsraad te 's-Hertogenbosch heeft gisteren een bijzonder geval van dienstweige- ling behandeld. De suikerwerker J. J. C. had vroeger gewoon dienst gedaaci, maar toen hij voor de nerhaiingsoefen ingen werd opgeroe- pen, weigerde hij de soldatenjas aan te trek- ken. Verdachte had geioofd dat de Volken- bond den wereldvrede tot stand zou bren gen, doch nu was zijn vertrouwen daarin verdwenen. Hij was socialist geweest, maar had ingezien, dat de S. D. A. P. met haar stelsel de wereld niet verbeteren kon. Achter- eenvolgens was hij communist en anarchist geworden, maar telkens had hij zich teleurge- steld gevoeld. Daarom had hij als eenling gedaan wat hij nieende te moeten doen. Dienstweigering was z. i. het eenige middel om den vrede te bereiken De auditeur-militair eischte een gevange nisstraf van 6 maanden. De verdediger verzocht den krijgsraad, met een straf van 4 maanden met aftrek van de voorloopige hechtenis te volstaan, omdat ver dachte het in December druk heeft met het tnaken van suikerwerken en bovendien trou- wen wil. De krijgsraad legde hem evenwel een straf van 6 maanden op. DE GESPANNEN MIJ 'Gisterochtend is te Amsterdam een confe- rentie gehouden tusschen het hoofdbestuur van den Nederlandschen Mijnwerkersbond en het bestuur van het Nederlandsch Ver- bond van Vakvereenigingen. Het bestuur van het N V.V. verklaarde ac- coord te gaan met de stappen, door het hoofdbestuur van den Mijnwerkersbond bij het huidige geschil met de werkgevers ge daan. Het heeft vervolgens alien mogelijken steun toegezegd voor het geval het tot een conflict zou komen. Er is ook nog gesproken over de weige- ring van de mijndirecties, in de contact-com- missie met het hoofdbestuurslid van den Mijnwerkersbond Kramer te vergaderen. Het bestuur van het N.V.V. meende hangende het conflict op dit oogenblik nog geen stappen ten aanzien van deze kwestie te moeten doen, maar behield zich het recht voor, later daar op terug te komen. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VGOR NIJVERHEID EN HANDEL. In Juni 1927 zal bovengenoemde maat- schappij haar 150-jarig bestaan vieren te Haarlem, de stad van haar stichting. Het de- partement Haarlem der Maatschappij heeft het initiatief genomen tot het inzamelen van bijdragen voor een geschenk van de departe- mencen, bestaande in een nieuw gebouw voor de Maatschappij. De leden van het departe- ment Zaanstreek hebben reeds een bedrag van 2500 beschikbaar gesteld. SAMENVOEGING LUCHTDIENSTEN VAN LEGER EN VLOOT. In de commissie tot onderzoek van de kwestie der samemvoeging van de luchtvaart- diensten van leger en vloot zijn thans nog aangewezen als leden door de nchef van den generalen 3taf luitenant-kolonel van dien staf P. Donk en door den chef van den marine- staf luitenant ter zee le kl. H. G. de Bruijne, werkzaam bij den marinestaf. NA DEN WATERSNOGD. Het Tweede Kamerlid Braat heeft den mi nister van financiSn de volgende vragen ge steld: Is het den minister bekend, dat de uitkee- ringen van het watersnoodcomitd aan de slachtoffeis van den laatsten watersnood zeer c-ngelijk geschieden, zoodat, ook zelfs van de minder gesitueerden, velen niets, ve- 'en een kleir. percentage en anderen weer honderd procent van de geleden schade ont vangen; dat de algemeene schade vele mil- lioenen meei bedraagt dan er dodr genoemd comite gecollecteerd is? Is de minister bereid mee te deelen, of hij voomemens is maatregelen te nemen om dat tekort tot op ongeveer 80 pet van de totaal geleden schaden uit de Staatskas aan te vul- len en te zorgen, dat dit bedrag spoedig wor- de uitbetaald in dien zin, dat de minder ka- pitaalkrach'ige daarvan 100 pet. van zijn ge leden schade ontvangt? BRAND. In de Kleine Wittenburgerstraat 45 te Am sterdam is een kleine achterwerkplaats van een riiwielzaak, toebehoorende aan den heer P. de Hoogd, uitgebrand. De oorzaak van den brand is, dat bij het aanslaan van een motorrijwiel de benzine vlam heeft gevat. DC brandweer heeft met 1 straal op de Vechtleiding het vuur gebluscht. Verzekering dekt de schade. GOEDKGOP ELECTRISCH NACHT-TARIEF. Uit Amsterdam wordt aan de Tc-lg. meld De belasting van de electrische centrale Noord daalt in den avond na 8 uur in snel tempo van rond 55.000 KW. tot de nachtbe- lasting van rond 10.000 KW., om daarna weer van 5 a 6 uur af te stijgen., tot tusschen 8 en 9 uur de morgenbelasting van rond 47.000 K.W. is bereikt. De directeur der Geineente-electriciteira- werken heeft sinds den aanvang van 1925 in- tensieve proeven genomen om na te gaan, met welke middelen de nachtbelasting der centra- len kan worden verhoogd. Een dier middelen is het gedurende den nacht bereiden van warm water voor hitis- houdelijke doeleinden. Nadat de laboratoriumproeven goede resul- taten hadden opgeleverd, zijn, naar B. en W. den raad mededeelen, bij particulieren proef- lnstallaties geplaatst om de praetische waar- de van deze toepassing na te gaan, en daar- bij is gebleken, dat zoowel de stroomafnemer als het bedrijf gediend is met dergelijke in- stallaties, wanneer de stroom tegen 2 cent per KWU. beschikbaar wordt gesteld. Vol- gens berekening van den directeur der Ge- meente-electriciteitswerken zullen voor de ver- warming van een reservoir van 20 L. vol- doende voor het nemen van 5 douches, slechts 2.4 KWU. noodig zijn, zoodat bij een electriciteitsprijs van 2 cent een douche op rond 1 ct. komt, terwijl een kuipbad, waar voor het gebruik van een grooter reservoir noodig zal zijn, rond 10 cent zal kostcn. B. en W. zijn voornemens het bovenbedoel- de nachttarief van 2 cent per KWU. met een garantie van 0 50 of 1 per maand uit- sluitend toe te passen voor normale woningen en dan uitdrukkeliik in verbinding met het vastrechttarief en het vrije tarief. Als o-evol» van de invoering van dit nachttarief zal voor aangeslofenen bij het vastrechttarief of bij het vrije tarief alle stroom, die zij gebrui'ken tusschen 11 uur des avonds en 7.30 des och- tends, berekend worden tegen 2 cent per KWU.. mits zij elke maand ten minste 25, resp. 50 KWU. onder dit nachttarief gebrui ken en overigens onder de voorwaarde, dat dit nachttarief enkel voor normale woningen geldt. 6 DE DONKERE LAAN TE ZEIST WORDT VERNIEUWD. Naar het zich laat aanzien zullen de boo- men aan den huizenkant van de Donkere Laaa \veldra moeten vallen. Dezen zomer kon men al zien, dat de veelbesproken boo- men nagenoeg alle dood of ernshg kwijnende zijn. Om ongelukken te voorkomen. dicnt thans te worden ingegrepen, schrijven B. en W aan den Raad bij het voorstel om de boomen aan den huizenkant te doen opruimen, benevens de doode exemplaren van de zijde Walkart- park. Waarschijnlijk zal de Raad thans dit voorstel, overeenkomstig het advies van het Staatsboschbeheer, aannemen, waarna in het voorjaar dubbelbloemige geen vruehtdragen- de kastanjes geplant zullen worden. PAARDENTROUW. E>e landbouwer P. de Woubrugge had zijn paard gestald te Bodegraven, doch toen hij terugkwam was Bles verdwenen. Evenwel, er stond nog een paard op stal, de man moest vlug naar huns en spande den „vreemdeling" voor zijn wagen. Teruggekomen te Woubrugge adviseerde de veldwachter hem, om klaarheid in de raadselachtige verwisseling te brengen, om het vreemde dier weer in te spannen en van Bodegraven uit zijn eigen gang te laten gaan. Inderdaad draafde het paard over Aar- landerveen naar Ter Aar en het erf van zijn baas op. Deze keek vreemd op. hij had van de verwisseling nog niets bemerkt! KORTE BERICHTEN. Gistermiddag heeft te Utrecht de afdee- hng Veeteelt van de Nederlandsche Geneti- sche Vereeniging vergaderd onder leiding van den heer H. W. Kuhn te Naarden. De plannen tot stichting van een opera- gebouw te Amsterdam zijn opgegeven. 1 pcrtemonnaie met inhoud, J. Madder Over- diestraat 53; halsketting, C. Stolk, Zuider- houtlaan 20; vulpen, J. Wayboer, Houttil- 2 schroeven van een wagenas, P. J Smit Ko- ningsweg 61etui met kerkkaartje, B Woud- stra, RitMvoort 36; pop, D. Saal, Wilhelmi- nalaan 26; brume portemonnaie met inhoud Directeur Stadstram, Kemnemerstraatwetr 16; 2 fruitmanden, H. Overtoom, Geest 8 rozenkrans, P. L. Volkers, Tuinstraat 54: double dames-armband-horloge. P. ott! Spoorstraat 22; kinderportemonnaie, J m' Jansen, Verdronkenoord 62; halskralen' met gouden slot, C. Bakker, Achterstraat 44; bril ici dtui, J. v. d. Hagen, Stationsweg 48;'lede ren portemonnaie, A. Rozenhart, Achterdam 1strop met broehe, L. Lakeman, Raaksje 3- njwielplaatje in etui, P. Kleymeer, Liefde-' laan 35; bclastingplaatje met iizerdraad P. Peperkamp, Wognumschebuurt 6; gouden broche met roode steen, J. A. Doorev/aard Landstraat 17; ledige benzinebus, R Geus' Koorstraat 13; hoed, J. Putter, Zeglis 7; be' lastingplaatje, J. Buur, Zes Wielen (Koedijk)- Spoorboekje, H. de Ruiter, Koningsweg 68 kinderportemonnaie, H. Brouwer, Laat 183 broche, K. Ursem, Karnemelksbuurt 16* bei ge kindermuts, T. Ruiter, Nieuwesloot* 81- koffer met werkmanskieeding, H. Scheffel' Verl. Landstraat 26; rijwielbelastingmerk' S. Kopjes, Westerweg 13; gouden armband,' S. Vcrhagen. Overdiestraat 13. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van Po litie. GESLAAGD. Mej. J. M. A. Conijn, alhier, is te Amster dam geslaagd voor het eerste gedtcUe van het candidaats-examen in de medicijnen. Bij het Maandag te Utrecht gehouden exanien voor horlogemaker, slaagden de hee ren N. Groenland, L. van Eijk en Jb Plas alhier en N. Klinkhamer te Bergen. DE STORM. De Bouwpolitie deelt ons, in verband met het in ons vorig nummer gepublioeerde over het niet tijdig treffen van voorzieningen ten opzichte van het door den storm beschadio-de huis van den heer Harms mede, dat de heer i iarms eerst Zaterdagmorgen zelf over den toestand van zijn dak is komen spreken. Als huurder had hij, volgens contract het onderhoud van het perceel, zoowel binnens- als buitensliuis, voor zijn rekening te nemen Indien dus voorzieningen moesten getrof- Fen worden, hnd hij dsarvoor zclf moeten zorgen. De bouwpolitie heeft uitsluitend tot taak de bewoners, alsmede de bewoners van omlig gende perceelen en het passeerende publiek tegen #iogeiijk dreigend gevaar te bescher- men. In verband daarmede nam de Bouwpolitie Zaterdagmorgen maatregelen waardoor de buren zooveel mogelijk voor gevaar gevrii- waard werden. Maatregelen ten opzichte van het publiek werden in dit geval niet noodzakelijk geacht. Naar de Bouwpolitie mededeelt, is het in het dak geslagen gat niet grooter dan onge veer 4 M2. Naar wij vernemen heeft de storm nog eenige Schade aangerieht aan in aanbouw zijnde perceelen aan het Oudorperdijkje, waar eenige muren zijn omgewaaid. AS GEBRGKEN. Gistermiddag half vijf is bij de Groote Kerk een as van een woonwagen gebroken, zoodat de wagen niet verder kon en het paard moest uitgespannen worden. Een en ander gaf op dit drukke verkeers- punt nog al wat stagnatie. DANSCLUB T. 0. P. Op verzoek verwijzen wij naar een in dit blad voorkomende advertentie, waarin de Dansclub „T. O. P." haar leden bericht, dat de dansavomden weder aanvangen op Don- derdag 14 October a.s., in de „Dancing" van „de Harmonie". THEOSOFISCHE LEZING. Men verzocht ons de aandacht te vestigen op een advertentie in dit blad, waarin de Biavatsky loge een openbare ,lezing op Vrij- dag 15 Oct. a.s. aankondigt van den heer .ooe Vigcveno te Amsterdam over Occul- tisme. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van Politie, Langestraat, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen, als gevonden gedeponeerd °p 6, 7, 8, 9 en 10 October 1926: Een pet; een portemonnaie zonder inhoud; een mantelband; een dekkleed; een kinder- taschje met inhoud. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende lngezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 6, 7, 8, 9 en 10 Oc tober 1926: 2 Sleutels aan touw, M. de Munk, Ritse- voort 58; handschoen, Louis Idema, St. Jo- sefstraat 9: mesje, Nelly Oudt, Verl. Stuart- straat; kerkboek met medaillon, W. G. Kus- ters, Laat 186; huissleutel, D. Houwing, Mient 7; kastsleutel, L Verver, Akerslaan 22; NEDEra.. VEREENIGING TOT BE3CHERMING VAN DIEREN. AFD. ALKMAAR EN OMSTREKEN. ^iet ripport over het 3e kwartaal van den Inspecteur Dierenbescherming luidt: „Niet:egeustaande de geregelde controle op de maikten werd uitgeoefend was er weinijl aanleiding iot bemerkingen. Er werden twee kreupele honden uitge spannen. le Bergen werd de hulp van de politie in- geroepen en verleend tegen het gebruik van een drachtige hond als trekdier. Eveneens werd aldaar voor betere legering voor trek- honden gezorgd. Een inwoner van Alkmaar liet vier dagen en vier nachten zijn hond in den regen staan, het hok waaraan de hond met een' ketting was vastgelegd, had geen vloer. Buren ver* zochten hieraan een einde te maken. Een schurftige kat werd van de straat op- genomen en afgemaakt. Een jonge hond werd aangeboden en geplaatst. Hulp werd verleend tot plaatsing van een paard, welks eigenaar 9 maanden afwezig was. De betrokken gemeente was ongenegea het dier te verzorgen. Het werd te St. Pan- eras voor den kost te werk gesteld. Aangifte werd gedaan van het bij kinder- spelen doen gebruiken van 35 levende Idk- vofschen, waarvan door de jongens 25 atuks werden gedood. Proces-verbaal zou worden opgemaakt. DE ABONNEMENTS-TOONEED UITVOERINGEN. Het comite voor tooneeluitvoeringen maakt bekend, dat als eerste voorstellirig zal wor den gegeven op Maandag 15 November „Ma- dame la Modeblijspel van Simon Koster, door het Rotterdamsch Hofstadtooneel. Tevens maakt het comite bekend, dat onderhandelin- gen zijn aangeknoopt met hetzelfde gezel schap voor eene voorstel ling van „de Nieuwe Heeren", met Dr. Willem Rooijaards, Cor van der Lugt, Melchert en Annie van Ees in de hoofdrollen. Er zijn nog enkele abonnementen beschik-

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 2