Wekelijksch Overzicht BSnnenBand i Asthma, Bronchitis i lAbdijsiroopi Buitenland h PEPERrilMT dat er>door de hooge belastingcn een weinig Eaal en perk gesteld wordt aan al te grocyte chtziruaigheid. Maar uitroeien kan men het naehtleven toch niet; men mag denken over nachtlokalen zooals men wil, zij behooren nu eenmaal tot het wezen van een wereldstad. En daarbij, wat weegt op het oogenblik het zwaarst, bevordering der zedelijkheid of vergrooting der werkloosheid? Want wan- neer deze gelegenheden op den duur zullen moeten sluiten, staat weer een legioen men- schen op straat. En tijdens deze koffie-overpeinzingen zijn mij reeds door tallooze stumpers zooveel lu- cifersdoosjes, pleisters, zaklantaarntjes, doo- zen postpapier en veters aangeboden, dat het mij angs+ig om het hart wordt, wanneer ik denk aan elke mogelijkheid, die de werkeloos- heid nog zou vergrooten. Mijn koffie is op, reeds staan daar al ge- mimen tijd twee glazen water, die hier, zoo- dra je kopje leeg is, voor je neus gezet wor- den. En de kellnef is verbaasd, dat ik zoo voor me uit gestaard heb en de stapN cou- ranten, die hij zoo zorgvuldig voor me uit- gezocht heeft, nog onaangeroerd heb gela- ten Nu maar eerst eens zien wat er voor mieuws vandaag gebeurd is; eer. andere maal hoog ik u eens door het oude Weenen te'voe ren en u de oude gebouwen en kerken te la ten zien, die in het avonduur zoo wonder schoon belicht zijn. Th. J. H. KINDERMISHANDELING. De echtelieden J. J. B., vroeger wonende te Princenhage, thans te Nijmegen, waren op 9 October 1924 door de rechtbank te Breda veroordeeld tot een gevangenisstraf van maanden voor ieder hunner, wegens mishan- deling van een kind, dat aan hun hoede was toevertrouwd. Zij waren toen niet ter ferecht zitting aanwezig, daar zij uit de streek ver- dwenen waren. Tegen de straf in verzet gekomen, stond het echtpaar gisteren voor de rechtbank Breda terecht. Man en vrouw verklaarden nu, niet verdwenen te zijn geweest; op de se- cretarie te Princenhage was hun adi»es be kend. Zij waren gevlucht voor de schande, welke men hen had aangedaan in hun buurt In deze zaak waren 8 getuigen gedag yaard. Allereerst werd gehoord dr. v. G. uit Prin cenhage, die als deskundige mededeelde, hoe hij in Augustus 1924 in het gasthuis een iarig kind aantrof, dat totaal ondervoed was Het zwak onontwikkeld kind had verschillen de litteekens en sporen van mishandeling op gezicht, hoofd en lichaam. Deze moeten zijn ontstaan door schoppen of slaan. Thans is het kind h,ersteld. Van door de verdachten be weerde onzindelijkheid is sedert dien nknmer iets gebleken. Verschillende andere getuigen (buren) be vestigden de mishandeling. Een hunner ver- telde o.a., dat verdachten het kind bij zich genomen hadden, doch na ongeveer 'n maand oegonnen zij het jongetje te mishandelen. De vrouw schold het kind uit dreigde met dood slaan, sloeg en trapte er op los. Wanneer de man thuis kwam, vertelde de vrouw wat er gebeurd was, waarop dan de man het kind nog eens mishandelde. Een ander getuige had gezien hoe het kind met een mattenklop- per op het bloote lichaam werd geslagen en noe het jongetje eens wel een half uur in't koude water moest staan. Een en ander werd door verdachten ont kend; zij wilden het kind zindelijk maken. De officier van justitie achtte de schuld be wezen en eischte bekrachtiging van het von nis. Uitspraak over 14 dagen. DE STEENKOLENVOORZIENINO Het lid der Eerste Kamer, de heer Wibaut, heeft aan den minister van waterstaat de vol- gende vragen ge6teld: Is het den minister bekend, dat voor een aantalindustrieele bedrijven in Nederland, en daaronder voor het leven der bevolking essen- tieele bedrijven, de steenkolenvoorziening voor de eerstvolgende maanden niet de waarbor- gen bi%dt voor een ongestoorde bedrijfsvoe- nng? Heeft de minister kennis genomen van de mededeelingen in de pers, dat de Limburgsche steenkolenmijnen, met name ook de Staats- mijnen, een deel harer productie over de eerst volgende maanden verkocht hebben voor uit- voer naar het buitenland? Is den minister bekend, of dit deel der pro ductie, voor den uitvoer bestemd, grooter is dan in voorgaande jaren, wat de Staatsmij- nen betreft en wat de andere mijnen betreft, en is de minister bereid mede te deelen, welk percentage der productie in de eerstvolgende maanden van de Staatsmijnen en van de an dere mijnen in Limburg beschikbaar is voor voorziening in de steenkolenbehoefte van herboven aangewezen bedrijven in Neder land? Indien de door den minister te verstrekken mededeelingen zouden aanwijzen, dat een abnormaal percentage van de productie der Nederlandsche mijnen, Staatsmijnen en an dere mijnen, verkocht is voor uitvoer, is de minister dan van meening, dat, gesteld, dat, ook naar het oordeel van den minister, vraag 1 bevcstigend moet worden beantwoord, deze verkoop-politiek van de Nederlandsche Staatsmijnen en andere steenkolenmijnen kan worden voortgezet of kan blijven gehand- haafd? Indien de minister de laatst voorafgaande vraag ontkennefid zou beantwoorden, Is hij dan Bereid mede te deelen, welke maatregelen hij voomemens is te nemen in's lands belong, ter verzekering van een zooveel mogelijk vol- doende steenkolenvoorziening gedurende de eerstvolgende maanden, met name voor, de voor het leven der bevolking essentieele be drijven Is de minister bereid ook te dezen opzichte, |Hnaatrege!en ook omeTWoraen ge3acfit aan een uitvoerverbod van steenkolen, voor zoo- iang als de steenkolenvoorziening van voor het leven der bevolking essentieele bedrijven in de eerstvolgende maanden gevaar loopt? Is den minister voorts bekend, dat ook ten opzichte van een voldoende voorziening voor huisbrand (eierbriketten en anthraciet) in den aanstaanden winter in eenige gemeenten aan- leiding voor bezorgdheid bestaat? Is de minster bereid ook te dezen opzichte, zoo noodig na onderzoek, nadere mededeelin gen te doen? Is de minister bereid, gesteld, dat de feiten hiertoe aanleiding' geven, ook ten opzichte van deze soorten brandstof maatregelen te nemen, die zoo goed mogelijke voorziening van de bevolking gedurende de as. wintemiaandeu zouden bcvorderen? I BRAND. Te Steenen Vallaat gemeente Onstwedde (Gron.), is vannacht het winkelhuis van de firma Feringa geheel afgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Het huis was ver- zekerd. HET NEDERLANDSCH-BELGISCHE VERDRAG. De redevoeringen, welke a.s. Dinsdag- avond in een op en bare vergadering in Den Haag van het comity van actie tegen het ver- drag zullen worden uitgesproken, worden uitgezonden per radio. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. De gebroeders Jos en Harry Verkoyen, 23 en 20 jaar oud, beiden chauffeur te Ven- lo^ zijn gistermorgen tusschen Suchteln en Boioshedm (bij Dusseldorp) bij het overste- ken van een onbewaakten overweg met hun vrachtauto met aanhangwagen in botsing ge komen met een trein. Beiden werden daae- lijk gedood. De auto en aanhangwagen zijn vernield. STOOMTREILERS WEER TER VISSCHERIJ. Nu het weer veel beter is geworden, zijn gistermorgen van IJmuiden verscheidene stoomtreilers ter visscherij vertrokken. Ook eenige Engelsche stoomtreillers, die in IJmui den gebunkerd hebben, zijn naar zee ver trokken. DE KW 103 VERMOEDELIJK BEHOUDEN. De schipper van den gistermorgen te IJmuiden binnengekomen stoomtreiler Nelly Gezine IJm 43 rapporteert, dat hij, toen hij Vrijdagmorgen 8 dezer dwars van Terschel- ling voor anker lag om enkele vlampijpen te herstellen, den schipper J. Keus van de KW 103 heeft gepraaid en met hem gesproken. Aan boord was alles wel; de logger had 18 last haring aan boord en was thuiszeilend. J.l. Maandag morgen, dus na den hevigen storm, omstreeks 11 uur, was de logger nog met voile zeilen ongeveer op dezelfde hoogte als Vrijdagmorgen, een bewijs, dat hij "de stormen in de nachten van Zaterdag op Zondag en van Zondag op Maandag heeft doorstaan. De logger is even wel nog niet te IJmuiden binnengekomen. DE STORM. De VL 147, schipper W. Visser, heeft te Vlaardingen binnengebracht de VL 27, schip per G. van Gelderen, van welk schip de zei len waren stukgewaaid. DE BRAND TE EDAM. Bij den brand in een den opslagplaatsen van de Vereenigde Touwfabrieken te Edam is naar het Hdbl. meldt, aan touw en hennep verbrand tot een waarde van een kwart mil- lioen gulden. BEZOEK VAN EMIR FEISAL. Gistermorgen is Emir Feisal, vergezeld van den minister van buitenlandsche zaken van Hedjaz, den heer Damlufi, en den con sul te Djedda, den heer van der Meulen, uit Den Haag aan het Centraal Station aange- komen. De trein kwam aan het derde perron binnen, waar aanwezig was de stitionschef, de heer Muller, die het gezelschap door den ingangstunnel en door de groote vestibule naar den uitgang van het stationsgebouw leidde, waar twee auto's gereed stonden. Emir Feissal droeg een fraai Arabisch gewaad, minister Damlufi een gewoon costuum, doch op het hoofd een zwarte fez. Zoowel in de groote vestibule als voor het stationsgebouw was veel publiek; de politic had eenige ordemaatregelen genomen. Van het station begaf het gezelschap zich naar de diamantslijperij der firma Asscher aan de Rustenburgerstraat, waar het ont- vangen werd door eenige leden der directie van de firma Asscher. Met groote belang- stelling heeft Emir Feisal het bedrijf bezich- tigd. Daarna is het gezelschap naar het ge- bouw van de Nederlandsche Handel Mij. aan de Vijzelstraat gegaan, waar Emir Feisal een noenmaal werd aangeboden door de di rectie van de Maatschappij. De minister van buitenlandsche zaken, jhr. mr. Van Karnebeek, biedt aan den emir en eenige leden van zijn gevoig, benevens eenige andere genoodigden namens de regeering een noenmaal aan in Huize Voorhout te's Gra ven h age. Emir Feisal en zijn gevoig zijn voorne- mens, Dinsdag a.s. Den Haag te verlaten en naar Parijs te vertrekken. Emir Feisal heeft heden een bezoek aan Rotterdam gebracht. Hij kwam halftien daar ter stede aan en begaf zich naar het stadhuis, waar hij in de Burgerzaal door den burge- meester is ontvangen. Daarna maakte de prins een korte tocht door de havens. a.s. door tussch'enkomst van de Hanque Paris Des Pays-Bas te Amsterdam de Nederlandsche schatkist het Op 6 December 1918 door landschen Staat verstrekte 30.000.000 gulden, hetwelk 1 opvorderbaar zou worden. de aan terugbetalen den Neder- crediet van April 1927 SECTARISME BIJ DE BESTRIJDINO VAN ZUIGELINGENSTERFTE. I>e Bossche Federatie van het Wit-Gele Kruis is in buitengewone vergadering bijeen- geweest onder leiding van dr. P. van der Heijden, om, aldus het Dgbl. van N. Br., „een besluit te nemen van het allergrootste ge- wicht". Het Wit Gele Kruis n.l. werkt in een neutrale commissie samen tot bestrijding van de zuigelingensterfte in Noord-Brabant. Dit was een noodmaatregel, vlug aangenomen om deel te nemen in het rijkssubsidie. Steeds is echter gevoeld, dat het besluit verkeerd was, dat noodzakelijkerwijze het werk op principieelen grondslag moest berusten en de zorg voor moeder en kind langs Roomsche banen moest worden geleid. Vermits met 1 Januari de overeenkomst met de neutrale commissie is beeindigd, stelde het hoofdbe- stuur voor, de samenwerking niet voort te zet- ten, doch zelfstandig het werk ter hand te ne men, dus een nieuwe commissie te vormen en wel op Roomschen grondslag. De vergadering ging met net voorstel, toe- lichting en ontwerp-regeling accoord. Hiermede werd, aldus verder het blad, be- reikt, dat het principe wordt gevolgd, het be- lang van het groeiende Wit-Gele Kruis ge- diend, en voldaan wordt aan den wensch van het Doorluchtig Episcopaat. In een in No. vember te houoen vergadering zal de federa tie uit het bisdom Breda over het voorstel be- slissen. UT DE A.-R.-PARTIJ. In Den Haag is Donderdag het centralen convent der Anti-revolutionnaire Partij ge- houden,. ter behandeling van het onderwerp medezeggenschap waarbij het tweede Kamer- lid C. Smeenk als inleider optrad. De heer H. Colijn opende de druk bezochte vergadering. Onder de aanwezigen waren mr. Th. Heemskerk, de Tweede Kamerleden J. J C. v Dijk, dr. E. Beumer, Chr. v.d. Heuvel, J Schouten en H. A. Leenstra, de oud-Tweede Kamerleden J. S. F. van Hoogstraten en Th. Heukels, de oud-Eerste Kamerleden J. J Beelaerts van Blokland en H. Amelink, voort het dagelijksch bestuur van het C. N. V., en kele leden van het hoofdbestuur van Patri monium en vrijgestelden der christelijke vak- beweging. ACTIE IN HET METAALBEDRIJF. Het bestuur van den Algemeenen Nederl. Metaalbewerkersbond heeft een manifest ver- spreid aan de arbeiders in de metaalindustrie, waarin als onmiddellijke eischen naar voren worden gebracht invoering van het collectie. ve arbeidscontract met minimum loon, med? zeggenschap en een week vacantie, en als toe- komstige: bedrijfsorganisatie en socialisati UIT HET MIJNBEDRIJF. Uit Heerlen meldt men aan de N. R. Crt.: De besturen der mijnwerkersbonden heb ben nog niet vergaderd, zoodat een meening van deze besturen op het oogenblik nog geen sprake kan zijn De Nederlandsche en den neutrale Mijnwerkersbond zullen hun standpunt eerst bepalen na het houden van leden-vergaderingen. AFBETALING VAN HET DOOR NEDERLAND AAN FRANKRIJK VERSTREKTE CREDIET VAN 30.000.000 GULDEN. Naar wij vernemen, zegt de N. R. Crt., zal de Fransche regeering op 1 November HET COMPROMIS MET HET HUIS HOHENZOLLERN. Gister tegen twaalf uur verzamelde zich voor het gebouw van den Landdag een groote menschenmenigte, in hoofdzaak be- staande uit linksradicale elementen, met het blijkbare doel te betoogen tegen het ont- werp. Het gelukte de aanwezige sterke poli- tiemacht zonder moeite om de massa uiteen te doen gaan. Aan een uitvoerig telegram van het W B. ontleenen wij, dat de communisten in den Landdag weder dezelfde tactiek volgden. Voorzitter Bartels ontnam bij elke zich voor- doende gelegenheid den elkaar opvolgenden communistischen sprekers het woord, het- geen dan gevolgd werd door een geweldig kabaal. De communisten trachtten d; hou- deze verklaarde, dat hij voor deze zitting ding van den voorzitter te critiseeren, maar geen critiek kon toelaten en hij ontnam den sprekers het woord. Intusschen was de minister van financien Hopker Aschof verschenen. De communisten hidden de linker-, de D. nationalen de rech- tertrap van de tribune bezet. De op winding nam toe. Steeds weer kwamen de communis- tische woordvoerders met nieuwe voorstel- len om de afdoening van het ontwerp-verge- lij'k te verhinderen. Wulle (Volkisch) verklaarde, dat zijn par tij zou v66r stemmen. De minister van financien verklaarde, dat de be pa ling van de wet tot bescherming der republoek nog geldend recht is, volgens welke den leden van de vroegere Ehiitsche vorstenhuizen het verblijf in Ehiitschland kan worden verboden, wanneer het staatsbelang dit vereischt. Met de stemmen der communisten tegen en onthouding der soeialisten, werd het eerste artikel ten slotte aangenomen. Gisteravond is de geheele wet op de sehadevergoeding door den Pruisischen Landdag met 258 tegen 37 stemmen bij 65 onfhoudingen (van de soeialisten) aange nomen. Bij het bekend worden van den uitslag ver- oorzaakt en de communisten groot tumult. GEVOLG VAN DE STORMEN. De stormen der laatste dagen hebben in de scheepvaart ernstige storing teweeg ge bracht. Bij Brunsbuttel, Altenbruch en Ctix- haven, en tusschen de Elbe-vuurschepen 2 en 3, liggen omstreeks 120 groote en kleine zee- schepen voor anker. Hieronder bevinden zich booten, die de haven van Hamburg reeds ver- leden week Vrijdag verlaten hebben. Schepen met grooten diepgang kunpen nog altijd niet uitvaren. Het verlies aan ankers en kettingen is zod groot, dat met de berging geruime tijd gemoeid zal zijn. DE GEWRAAKTE OORVEEO. De Hongaar Ivan de Justh, die gerechte- lijk vervolgd wordt wegens het toedienen van een oorveeg aan den Hongaarschen pre- mier, graaf Bethlen, in de wandelgangen van den Volkenbond, is te Parijs ziek gewor den, zoodat het oroces te Geneve tot later da tum is uitgesteld. OOSTENRIJK LEVENSVATBAAR. De Fransche oudminister Loucheur ver klaarde in een interview met de „Neue Freie Presse" van oordeel te zijn, dat Oostenrijk in den huidigen vorm economisch absoluut le- vaisvatbaar is. Het heeft het financieel pro blem reeds geruimen weten te beheerscnen. Daarentegen heeft het het economisch pro blem helaas nog niet ter hand genomen. FINANCIEELE BESPREKINGEN TE ROME. Het comity van overdracht, onder voor- zitterschap van Parker Gilbert, den agent- generaal der sch a de vergoedingsbet alingen heeft dezer dagen een bijeenkomst in Rome gehouden. Het had voorts een officieus on- derhoud met de commissie voor de inter- nationale betalingen uit de Italiaansche Kamer van Koophandel over de voornaam- ste vraagstukken, welke het onderwerp van een gemeenschappelijk onderzoek der beiide organen hebben uitgemaakt. TURKIJE EN DE VOLKENBOND. Moskou heeft onlangs onrust aan den dag gelegd over de plannen van Turkije met be- trekking tot den Volkenbond. De Sovjet-pers zegt thans, dat Angora op den tweesprong staat en in de komende maanden een defini- tieve keuze zal moeten doen. De Sovjet-bla- den beweren, dat als Angora de vriendschap van Engeland aanvaardt, Turkije zijn poli- tieke onafhankelijkheid zal verliezen en ook de mogelijkheid van het verkrijgen der lei ding over de Oostersche en Arabische sfaten. UIT HET LANDDAGGEBOUW GEJAAOD. In de- wandelgangen van den Pruisischen Land-dag vonden heden rumoerige tooneelen plaats, ten gevolge van het optreden eener deputatie van werkloozen, die door de com munisten was georgan-iseerd. De sociaal-de- mocratische Landdagafgevaardigden werden door de leden der deputatie in alle toonaar- den uitgesoholden. De voorzitter van den Landdag, Bartel, liet ten slotte de deputatie, waartoe ook vier vrouwen behoorden, uit het Landdaggebouw jagen. EEN OPZIENBARENDE ARRESTATIE. De bekende Saksische grootindustrieel Wil- helm Kaufmann, die eenigen tijd geleden in nnanoieele moeilijlcheden is geraakt, is gear- resteerd (Kaufmann was consul van Bul- garije en doctor honoris causa der univer- siteit te Dresden.) wV?~ DE DRANKSMOKKELARTJ. De Daily Telegraph" geeft nadere bizon- dterheden betreffende de schietpartij te Chi cago, waarvan wij melding maakten. „Scar- face' Caponi is de 'eider van een der benden, waartusschen de schietpartij zich afspeelde. Hij staat bekend als de „koning" van de onderwereld en als „beer runner extraordi nary". Caponi verklaart, dat hij er op uit is, een eind te maken aan de bendmoorden. „Er zijn, zoo zeide hij, voor ons alien genoeg' za ken te doen zonder dat wij elkaar als beesten op straat behoeven dood te sehieten." „Ik zelf", zoo voegde hij hier aan toe,, „wensch niet op straat te sterven doorzeefd met machfriegeweerkogels. „Ik heb die kerels gevraagd," zeide hij, „hun pisto>len op te ber- gen en gezonde taal met bij te spreken. Zij hebben alien, evenals ik, gezinnen. Indien iemand de leden van de Northsidebende bij elkaar brengt, en ze er toe beweegt naar mij te luisteren, maak ik met alien vredte en be- houd ik den vrede." Caponi huldigt de theo- rie dat de bendemoorden zijn ontstaan door- dat een deel van zijn bende zich heeft afge- scheiden om op eigen gelegenheid geld te mak-en en vergeten heeft'dat het „Scarface" en zijn bondgenooten het waren, „who put them in the business". „Scarface" schijmt zelf niet aan de schiet partij te hebben deelgenomen. Hij heeft, wordt beweerd, een kapitaal van twee mil- lioen dollar met den dranksmokkelhandel verdiend. De politie staat intusschen hopeloos tegen- over de heeren van de onderwereld, die niet minder dan zeventien machinegeweren in fitm Sezif zouden hebben. Deze machine^' weren dekken de plaatsen ,waar, zooals Maandag, de bendeleden bijeen komen Het schijnt verder dat de smokkelaats in de machtige gunst staan van plaatselijke poli. tici, die hun bescherming verleenen en, wan neer dranksmokkelaars worden gearresteerd hun veroordeeling verhinderen. Chicago schijnt wel de meest verdorven stad van Amerika. PRINS CAROL BINNENKORT NAAR ROEMENIe TERUG? De Roemeensche bladen vermelden he feit dat de opening van het parlement eenigen tiid is uitgesteld' in verband met den voorgeno- men terugkeer van ex-kroonprins Carol Naai verluidt, wenscht de koning in de troonrede reeds mededeeling te doen van het herstel van prins Carol m zijn vroegere rechten en wil hij daarmede wachten tot prins Carol in derdaad te Boekarest is teruggekeerd. EOEWENSTEIN BESTOLEN? Vernomen wordt, dat de Belgische finan cier Loewenstein, die thans te Biarritz ver blijf houdt, daar het slachtoffer zou geworden zijn van een belangrijken diefstal. Inbrekers zouden binnengedrongen zijn in een der vil la's, die hij bewoot en o. a. juweelen ter waarde vn verscheidene millioenen gestolen DE -cA ARTZITTING VAN DEN VOLKENBONDSRAAD. Naar de „Voss. Ztg." meldt, zal de Duit- sche regeering den Volkenbondsraad verzoe ken zijn Maartvergadering te Berlijn te hou- den. Wanneer aan dit verzoek wordt voldaan zullen de besprekingen plaats hebben in de conferentiyezaal van het rijksanselierspaleis de historische zittingzaal van het Berliicsche congres van 1870. EEN ONWILLIG EX-MINISTER. Admiraal Hadjikiriakos, die minister van Marine in het kabinet-Pangalos is geweest heeft geweigerd voor den magistraat te ver- schijnen, die belast is met de ondervraging der oud-ministers van Pangalos over beweeo de onwettige daden. Er is last gegeven den minister met ge- weld voor den magistraat te voeren. De leden van het kabinet-Pangalos, die, zooals gemeld, geen deel mogen nemen aan' de komende verlriezingen, hebben een protest gepubliceerd en verklaren, dat hun aanhan- gers op hen zullen stemmen, ondanks het verbod van generaal Kondilis. Draadloos wordt uit Athene gemeld dat de termijn voor de candidaatstelling voor de verkiezingen heden afloopt. Wegens het aanvaarden van het stelsel der evenredige vertegenwoordiging hebben 45 partijen candidaten gesteld. DE FRANSCH-DUITSCHE TOENADERING. De „Echo de Paris" is van oordeel dat het oorspronkelijke plan inzake een Fransch- Duitsche toenadering, met concessies van po- litieken aard tegenover de mobilisatie van spoorwegobligaties, mislukt is. De Ameri- kaansche bankiers zouden er slechts in toe- stemmen 50 millioen dollar ter beschikking te stellen en nog achten zij het oogenblik on- gunstig. Niemand houdt nog ernstig vol dat dit een tegenprestatie is, welke de ontruiming van het Rijnland zou kunnen rechtvaardigen. BESCHERMING DER INDUSTRIE IN DENEMARKEN. De Deensche minister voor Economische Zaken heeft in het Folketing een wetsontwerp ingediend betreffende de ondersteuning van de Deensche industrie. De regeering zal krachtens deze wet gemachtigd worden tot een aantal maatregelen, welke ten doel heb ben aan de industrieen, welke het meest van de heerschende crisis te lijden hebben, lecnin- gen te verstrekken. DE STAKING IN DE BRITSCHE MIJNEN. Het jongste feit in den strijd tusschen Frank Hodges en de andere Britsche mijn werkersleiders is zijn royeering als lid van den mijnwerkersbond van Warwickshire Ver nomen wordt, dat de vraag of hij secretaris kan blijven van de Internationale Mijnwer kersfederatie, nu hij niet langer lid is van een harer samenstellende lichamen, in de eerst volgende bijeenkomst der Federatie aan de orde fcal komen. -• van ter Amsterdamsche Benrze genoteorde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet. 13 Oct. ion* SPITS I of andere ziekten der ademha- lings organen kunnen Uw leven vergallen. Voor de prikkelende hoestbuien die U 'a nachts uit den alaap houden is er ^en beproefd middel: AKKER'* FONDSEN. 6 obL N.W.S. 1000 1922 6 idem 1000 1923 5 idem 1000 '18 4 K idem 1000 "17 4 idem 1000 '16 4 Vi O.-Ind. 1000 "26 A 6 X idem 1000 '22 6 idem 100 '23 5X idem 1000 '21 D 5 idem 1000 '17 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank i, Ned. Handel Maatij. Philip Gloeilamp Anaconda Comm. Studebaker i Comm. Steel Cult. Mij. VorstenL Handelsver. A'dam Javasche Cult. t Dordtsche Petr. new. Gecons. Holl. Olie Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Tatavia Tab. Deli Maatij Senetnbah 5 obi. Holl. Spoor '15/*25 5 obi. Staatsspoor '15/*23 South. Pacific Union Pacific t Prolongatie 9 Oct 11 Oct. 12 Oct. 103 1021/,, 100 V. 97:;, 105u, I05n/M 1031/4, IOH/m 212*/, 17 2* W*/4 340 96 V« 551* 1467* 171 652 3511/, 348 367 357 331»/, 337 55 132 1781* 177*/, 462 4271* 4151* 101 Vie 1011/, 161 21* 107 1031A, 1021/u 100** 93 98i* 1051/,, 105*/, 1031* 101 21 is/, 173 1561* 344s* 55'/l« 1431* 170.* 647 350 347** 166 3617* 350 3281* 335*/, 52 1321/, 177*/, 178 461 425 412 101 Vi 101V, 160 21* 1071*. I03i/lt 1021A, IOCS/, 105i/, 10513/,, 103s*" 101 2117* 173 1561* 3421/, «0V, 54*/, HIV, 170V, 647 348 3471 3661/, 350 3321* 339 53 1311* 1771* 178 439 422.* 4101* 1011/* 1011* 1601/, 21* 1071* 1031/,, 1021* 1001* 97 s* 98 s* 105./,, 10511/,, 103*/,, 1011* 2117* 174 156.* 342 96 54S/, 1421* 1711* 64S 3511* 354 3671* 352 328«* 3331* 54 133 1771* 178 435 42H* 4091* 1001.*, 101 106 159S* 21/6 14 Oct. 15 Oct 1 107, 1071/, 103 l02»/„ 1021* 1021/,, K0i* 1001* 9'7* °7V„ 98®/, 93«* 105'/,, 1051* 105s/, 106«* 1023*, 1031/, 1011* 213 215s* 173 173 156 ii/], 158 34U/, 343 99 99s/, 547* 54 142»/„ 1441* 17H/, 1731* 654 666 354 3611* 354 3591* 1671* 1721 365s/, 3721* 350,* 348 328s* 334«* 332.* 34H* 57 611* 133 j 132'/* 1771/, ISO 178 177 4291* 440 4181* i 423'* 407 412 V, 101 101Vl, 1011*, j 1017/,, 1061* 10?V* 160 j 162 2V, 1

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 10