Dot's KWATffA JAVAREEPElC Kinderen in hun Groei Provincisal nieuws Scheie hoofdpijn rjjn arbeid en zijn persoon. Alleen eindigden net de beste wenschen voor den hoogleeraar in ziir nieuwe woonplaats en voor het wel- slage'n van zijn internationaal wrek, waar- van naar gehoopt werd een roem zou opstra- len ook voor de Groingsche universiteit. Prof. Simon van d£r Aa dankte, waarna mr. de Vrieze, na curatoren te hebben ge- dankt voor het beschikbaar stellen der aula, de plechtigheid sloot. In de senaatszaal was gelegerfheid per- soonlijk afscliied. te nemen van prof. Simon van der Aa. Velen maakten van de gelegen- hcid gebruik. Gisteravond boden oudHeerlingen en leer- jingen prof, van der Aa een feestmaaltijd aan. DE RIJNVAART EN. HET RIJN- VAARTONDERWIJS. Naar men meldt, zullen de beide door het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart inge- atelde commissies tot het houden van bespre- kingen over het leerplan voor het Rijnvaart- onderwijs en over het Binnenaanvaringsre- plement en de praktische bezwaren tegen de Rijnvaartacte met de betrokken Belgische or- ganisaties Vrijdag 22 October naar Antwer- pen gaan. Daar zullen dien dag de eerste be- sprekingen met de door de betrokken Belgi sche organisaties ingestelde commissies wor- ien gehouden. EMIR FEISAL. Aan het noenmaal, dat de regeering Za- lerdag aan Emir Feisal he eft aangeboden, hebben, behalve de Emir en zijn gevolg, tke'genomen do ministers van buitenlandsche taken en van ko'tonien, leden en secretaris ?an de commissie voor buitenlandsche zaken in de Tweede Kamer, de burgemeester van s-Gravenhage, prof. Snouck Hurgronje cut Wen, de diredeur van de Nederl. Handel Matschappijmr. Everwijn, en de secreta- rissB-generaal en eenige hoofdambtenaren 0de departementen van buitenlandsche im en van kolonien. In zip tafelrede gewaagde de minister van mitolandsche zaken van de aangename en mtditbare bctrekkingeti, welke door het Ne- cerlandsche Consulaat te Djcddah met de tegenwoordige regeering van den Hedjaz worden onderhouden. en van verschillende tnoeilijkheden, welke in vrienrischappelijk iverleg en met instemmir.g van den Koning met betrekking tot de bedevaart uit den weg zijn geruimd. De erde werd door de Emir beantwoord. Emir Feisal, heeft Zaterdag het aangekon- iigde bezoek aan Rotterdam gebracht. In auto's werd naar het stadhuis gereden, war in de Burgerzaal de burgemeester den Imogen gast ontving. De Twins nam eenige vertrekken in het stadhuis in oogertschouw, o.a. de raadzaal. De minister fungeerde als tolk bij het ge- sprek tusschen emir er. burgemeester. Na het korte bezoek aan het raadhuis, wrd weer in auto's gereden naar het ge- bouw van de Roei- en Zeilvereeniging De Maas voor den tocht door de havens met de Stad Rotterdam. Emir Feisa! vertrekt Dinsdag per trein 9.27 's morgens van den Haag naar Parijs. DE PERSONEELE BELASTING. De Vereeniging var. Nederlandsche Ge- neenten heeft aan de Tweede Kamer 'n adres Ztzonden, waarin zij naar aanleiding van Jenota van wijziging op het oorspionkelijk mtwerp tot wijziging der wet op de perso- nk belasting er toe strekkende aan de ge- wenten meer vrijhid te laten in de opcenten- i®ling op de personeele belasting. dan wrover zij onder het tegenwoordige art. Iff der Gemeentewet beschikken, en waar- ioor de gebondenheid ten aanzien van een aamnerkelijk aantal aanslageri aan een maxi mum van 50 zal komen te vervallen, verschil- 'fflde opmerkingen publiceert. NA HET SPOORWEGONGELUK EIJ DE VINK. Een bijeenkomst van den Personeelsraad bij de Nederlandsche Spoorwegen stond on der leiding vah den voorzitter van den raad, den heer Moltmaker. Noch de algemeene, soch de vakpers werd tot deze bijeenkomst toegelaten en er waren alle mogelijke maat- regelen voor geheinihouding van de bespre IdnRen getroffen. Wij vemamen, zegt de N. R. Crt., dat deze vergadering was belegd als gevolg van de weigering van de regeering en van de direc- tie om een lid van de arbeiders-organisaties w de commissies van onderzoek op te nemen Op onze vraag waar deze geheimzinnigheid ®ij de besprekingen vandaan kwam, kregen *'i ten antwoord, dat het personeel in ver- aouding tot de directie een geheel andere Plants innam. Ditzelfde werd ons ook nog bevestigd toen wij een onderhoud hadden "jet een der opgeroepenen. Nti wij door onze wgen organisatie gehoord worden, aldus onze zegsman, kunnen wij veel vrijer onze weening kenbaar maken. In onze eigen bla- den hebben wij meer dan eens verkondigd, waaraan volgens ons de oorzaak van het ongeluk te wijten is Doch zonder gevaar "v°or onze boterham" kunnen wij thans niet Precies zeggen wat wij op het hart hebben. Voorts werd ons meegedeeld. dat over here vergadering een rapport zal worden aamengesteld, waaruit een communique aan de pers zal worden verstrekt. Er zal voorts adres aan den minister worden gezon den. waarin ook zai worden gewaagd vhn *t verkeerde om geen personeels-afgevaar- digde in de commissie van onderzoek op te nemen. HET CONFLICT BIJ HEEMAF. Men meldt uit Hengelo aan de N. R Crt.: -Naar wij vernemen, heeft de heer Engels j nc7 -ntvangen var. den voorzitter van en Metaaibond. dat het vocrstel van den er Engels naar de meening van den heer Goedkoop aannemelijk is voor Heemaf en Metaaibond, doch dat hij het officieele ant woord liever eerst wil geven na de Maandag te houden vergadering van den Metaaibond. TYPHUS. De nachtzuster raej. de W. uit Oudelande, die patienten te Hoedekenskerke had opge- past en later zelf ter observatie in het zie- kenhuis te Goes was opgenomen, is als slacht- offer van haar beroep aan typhus overleden. TREINBOTSING TE EDE. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur reed de machinist van den gcederentrein uit Arnheni, die ruim half 4 te Ede moest aankomen, te Ede door een onveilig signaal. Hierdoor had een botsing plaats met den goederentrein van de lijn EdeNijkerk, die juist in de richting Arnhem vertrokken was. Beide locomotieven werden zwaar beschadigd, terwijl vier wa gons van den Amhemschen trein in den wis- sel ontspoorden en gedeeltelijk in elkaar ge- drukt werden, hoofdzakelijk doordat de iijn van de richting Arnhem helt. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. De materieele schade is groot. De Noordelijke lijnen zijn geheel versperd. MI J. VOOR DIERGENEESKUNDE Zaterdag is te Utrecht de 71ste algemeene vergadering van de Maatschappij voor Dier- geneeskunde voortgezet. De voorzitter, de heer dr. J. J. F. Dhont, hield ter opening daarvan een rede. Dr. L. F. D. E. Lourens, directeur der Rijkssertiminrichting te' Rotterdam, heeft nog gesproken over de resultaten in de prak- tijk verkregen met de toepassing van hoogim- muunsertim tegen het mond- en klauwzeer Prof. dr. J. J. Wester te Utrecht, sprak over „Pyelonephritis bij het rund". DR. SWAV1NG. Zaterdag is het 40-jarig jubileum in Rijks- dienst van dr. Swaving, inspecteur van het zuivelwezen, tevens Rijkszuiyelinspecteur, waarnemend directeur-generaal van den landbcuw. gevierd. Kort nadat dr. Swaving Zaterdagochtend met zijn arbeid was begonnen, kwam de mi nister van binnenlandsche zaken en land- bouw, mr. Kan, vergezeld van den heer van Santcn, chef van zijn kabinet, naar de work kamer van den jubijaris om op hartelijke wij- ze zijn gevcelens van groote waardeering voor het werk van dr. Swaving te kennen te geven. De minister legde in het bijzonder den nadruk op de aangename wijze, waarop hij steeds met dr. Swaving heeft gewerkt, prees zijn nog jongen geest, ondanks het klimmen van de jaren en sprak de hoop uit, dat dr. Swaving nog geruimen tijd zijn werkkracht zal kunnen geven. Ten slotte deelde de minis ter den heer Swaving mede, dat het de Ko- ningin heeft behaagd. hem het Comman- deurskruis in de Orde van Oranje-Nassau toe te kennen; hij wenschte hem daarbij har- telijk geluk. Dr. Swaving dankte den minister voor de hartelijke woorden en was buitengewoon ge troffen door de mededeeling over de toeken- ning van de Koninklijke onderscheiding. Zooals bekend is, zal de huldiging vanwe- ge de landbouw- en zuivelkringen op 30 de zer in Den Haag plaats hebben. Dr. Swaving heeft Zaterdag te zijnen hui- ze een groot aantal brieven en telegrammen ontvangen, benevens vele bloemstukken waar- van een van het huldigingscomite voor 30 October. Ook op het departement heeft de ju- bilaris veel gelukwenschen ontvangen. Van de ambtenaren der afdeeling voor zuivelaan- gelegenheden heeft hij een groote mand vruchten gekregen. BRANDEN. Vrijdagavond omstreeks 5 uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de rijwiel- en gramofoonzaak van den heer Janssen te Kerkrade. Dte vrijwillige brand- weer bestreed het vuur, later geholpen door de brandweer van de domaniale mijn, en men was het vrij spoedig meester. De winkel, de keuken en bovenliggende ruimten zijn uitge- brand. Verzekering dekt de schade. Vrijdagavond is een hooiberg, staande bij de boerderij van Peelen te Ede, eigendom van den groentenhandelaar B. Vermeulen, afgebrand. Men vermoedt dat de berg is aan- gestok" i door jongens, die nog laat in de na- bijheid hadden loopen zoeken naar beukenoot- jes. Door onbekende oorzaak is de boerderij van J. v. Wanroy te Haps (N.-Br.) tot den grond toe afgebrand. Het vee kon gered wor den de inboedel werd een prooi der vlammen. Wat het huis betreft dekt verzekering de schade. De inboedel was niet verzekerd. VOLKENBOND EN VREDE. Het hoofdbestuur van de vereeniging voor Volkenbond en Vrede heeft zich de vraag ge- steld, of niet het tijdstip gekomen moet wor den geacht, dat in Nederland in studie wordc genomen de vraag of en zoo ja welke richt- lijnen voor de Nederlandsche buitenlandsche politiek van de naaste en een verder verwij- derde toekomst kunnen worden vastgesteld in het kader der tegenwoordige omstandigheden en in verband met Nederland's lidmaatschap van den Volkenbond. Het voornoemd hoofd bestuur heeft op meer dan een grond ge- meend, dat deze vraag bevestigend diende te worden beantwoord. Het heeft daarbij ook re- kening gehouden met het feit, dat, indien de openbare meening in ons land zich uiterlijk onverschillig toont tegenover vraagstukken, die met de buitenlandsche politiek verband houden, die wellicht ook voorkomt uit hd feit, dat gegevens voor de bestudeering daar van grootendeels, zoo niet geheel ontbreken Het door het hoofdbestuur bedoelde onder zoek zou mede kunnen strekken om daaraar. tegemoet te komen, al zal uiteraard hoofddoe! van dit onderzoek zijn om niet nauwkeurig te vergew:ssen van de mogelijkheden, die Neder land's pesitie in verschillend opzicht biedt. Gezien het belang, dat dit onderzoek, waar- bij uiteraard vraagstukken van de landsde- fensie ten nauwste zijn betrokken, voor ons land heeft, heeft het hoofdbestuur gemeend, dan a been werk van beteekenis te kunnen ver- richten, wanneer zij daartoe competente, vooraanstaande personen bereid vond om in deze commissie zitting te nemen. Met voldoening mag worden geconsta- ieerd, dat degenen, die voor het lidmaatschap dezer commissie zijn uitgenoodigd, zich bijna zonder uitzondering bereid hebben verklaard, om aan dezen belangrijken, maar vanzelf ook omcangrijken arbeid deel te nemen. Zoodoende heeft zich thans onder presi dium van mr. H. C. Dresselhuys, voorzitter der vereeniging voor Volkenbond en Vrede een commissie samengesteld. De commissie is dezer dagen namens het hoofdbestuur van V. E. V. gei'nstalleerd en heeft hare werkzaamheden voorloopig aan- gevangen. Zaterdagmorgen heeft het comite uit de samenwerkende organisaties vergaderd over het antwoord van de directies inzake de we- derinvoering van den zesurendienst op Zater dag. Er werd tusschen de vertegenwoordigers der vakbonden overeenstemming bereikt om- trent het aan de werkgevers te geven ant woord. Dit antwoord zullen ze echter eerst nog in hun onderscheidene organisaties moe ten besprekeu, waarna ze Vrijdag a.s. weer in vergadering bijeen komen. KORTE BERICITTEN. In de Vereeniging ter beoefening van de Krijgswetenschap te 's-Gravaihage heeft gis- teren de kolonel van den generalen staf, W J. C. Schuurman, chef van den staf van het veldleger, een voordracht gehouden over de opstelling en samenstelling der Nederland sche Weermacht in verband met de intema- tionale politieke verhoudingen. De stoomschepen Schiedijk en IJseldijk van de Holland-Amerika Lijn zijn verkocht aan de- Vereenigde Ned. Scheepvaart Mij. Te Domburg is het in verregaanden staat van ontbinding verkeerend lijk van een zeeman aangespoeld; aan de voorwerpen, die op het lijk werden gevonden, vermoedt men dat het van een Fransche zeeman is. Te Oost- Kapelle spoelde ook een lijk aan, vermoedelijk van een Engelschen zeeman. Tot besluit van de feestelijkheden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan der Academie van Beeldende Ktmsten en Techni- sclie Wetenschappen te Rotterdam, hebben de cud-leerlingen Zaterdagavond in een reunie in de societeit van de Rotterdamsche Diergaarde een cpgewekt feest gevierd. De groote kerk te Dordrecht heeft nieu we lichtkronen gekregen. SlecKts egn merk kan't beste ryn UIT OUDKARSPEL. De tuinbouwvereeniging „De Eendracht" vergaderae Vrijdagavondmet 33 leden. De voorzitter wees op den slechten tijd, die voor een groot deel achter den rug is en sprak de hoop uit, dat het met de winterpro- ducten beter gaat. De heer A. Swager sprak daarna namens he bestuur in verband met het 25-jarig huwe- 1 ijk van den voorzitter deze week en bood den voorzitter namens de vereeniging een pluche tafelkleed aan, waarvan dank gezegd werd. Medegedeeld werd, dat 2\U wagon steen- kool cocperatief is aangekocht en voor den boekhoudcursus nog niet het vereischte aantal leden had opgegeven. Enkele aangiften uit de vergadering maakte 'het vereischte dozijn complcet. Op vcrzoek is van den burgemeester mon- ckling toezegging ingekomen, dat zoolang de drukte duurt, zijnerzijds niet zal worden opgetreden als Zondags tot 10 uur gewerkt wordt. Echter is de wensch te kennen gegeven, dat van deze toezegging geen noodeloos gebruik gemaakt wordt, daar dit anders het volgend jaar tot schade kan zijn voor hen die deze uren noodig hebben. Het punt „bepalcn minimumprijs voor uit- schotkool" kwam hierna aan de orde. Het marktbestuur wenschte de uitschotkool, die minder dan GO cents per 100 Kg. opbrengt, vernictigd te zien en wil daarvoor 30 cents uitbetalen Volgens de heer A. Swager worden de kos- ten in totaal op ongeveer 900 voor de drie markten geschat en wordt het als een voor- deel voor de goede kool gerekend. Enkele leden verzetten zich er tegen met't oog op administratie en kosten. Sommige wil- den geen vergoeding en anderen zagen in de bepaling weinig of geen nut. Ten slotte werd zonder stemming het voorstel aanvaard. Het U. C. B. wilde een betere wortelensor- teering, omdat dit door den handel gevraagd wordt. Werden tot heden de wortelen tot pond apart gehouden, de wensch is nu dit te doen tot 1 ons, om een meer gelijke parti] wortelen te krijgen. In dc vergadering bleek verschil van mee ning te bestaan of het dan tot 1 ons 1 of 2 socrten wordt. Men was van oordeel, dat op dit punt het voorstel wat onduidelijk is. Toch was reeds medegedeeld, dat Engeland wortelen van Yi tot 1 ons vraagt en Schot- land groote wortelen behoeft. Anderen vrees- den de medewerking van den handel, omdat ook nu meermalen prcducten door elkaar gaan, die doer den aanvoerder apart gehou den worden. Ten slotte werd met 9 stemmen voor, 18 tegen en 6 bianco besloten het voorstel niet te aanvaarden. De bouwers die het wenschen, kunnen het echter evengoed invoeren, ook al wordt het geen algcmeen besluit. Het doel is over de geheele linie een uniforme regeling te krijgen. Bij de rondvraag werd opgemerkt, dat niet de hand wordt gehouden aan het besluit om de basctile zoo te plaats en dat het gewicht veer den aanvoerder zichtbaar is. De voorzitter zal dit in het marktbestuur ter sprake brengen. Hierna volgde sluiting. D. T. S. 1 speelde Zondag een voetbalwed- strijd tegen Zeevogels I uit Egmond. Het eerste kwam met 11. D. T. S. Ill speelde tegen Rood-Wit III uit Alkmaar en won met 71. UIT SINT PANCRAS. De Vrone-reserves verloren Zondag op eigen terreir tegen Alkmaar II met 91, terwijl Vrone I van S. D. W. op het tcrrein dier club won met 31. UIT SCHERMERHORN. Vrijdagavond vergaderde de Tuinbouwver eeniging „Schermerhorn en Omstreken" Me dedeeling werd gedaan dat de aan de leden verstrekte inventarisatiebiijetten ten spoedig- ste bij den secretaris moeten worden ingezon- den, dat de rekening van den tuinbouweursus over 192526 goedgekeurd is terug ontvan gen en dat dit jaar wegens onvoldoende aan- melding geen cursus kan worden gehouden. Van de L. G. C. is ingekomen een voorstel van den Vierbond om uitschot kool, wanneer het minder opbrengt dan 60 ct. per 100 K G. te veraietigen, terwijl de aanvoerder van de veiling alaian 30 ct per 100 K G. ontvangt Algemeen verklaarde men zich voor het voorstel. Van de fa. Visser was ingekomen een ver- zoek om schadevergoeding voor den eersten dag van de staking aan de veiling te Broek op Langendijk tot een bedrag van 5 ct. per 100 Kg. aangevoerde aardappelen. Werd besloten hiervoor geen vergoeding te verleenen. Ook was ingekomen van den heer Van Tiel te de Rijp een klacht over het personeel van de fa. Visser. Op voorstel van het bestuur werd besloten dit nader te onderzoeken. Door het bestuur werd voorgesteld de be- noodigde hulpmeststoffen niet meer te betrek- ken van het Centraal Bureau maar bij in- schrijving te doen aanbesteden. Werd alge meen goedgevonden. Tot 10 November kunnen hulpmeststoffen schriftelijk bij den Secretaris worden besteld, waarna aanbesteding zal volgen. Tot bestuurslid van de L. G. C. werd in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer C. Groot, gekozen de heer J. Los; tot plaatsvervangers de heeren Joh. Krul en W le Mair. Bij de onder de aanwezige leden gehouden verloting won de heer J. de Groot een spit- greep. Rondvraag. De heer A. de Vries vroeg uit- dieping vah het water voor de opscheping. Wordt besloten dit aan het gemeentebe- stuur te verzoeken. Hierna sluiting. Dezer dagen gaf een missionaris van dc missi „Mill Hill" een lezing met lichtbeelden in de.zaal van den heer J. H. Schreuder. De zaal was geheel gfcvuld. UIT BERGEN. Bij de op 16 October gehouden aanbeste ding van een dubbel woonhuis, voqr reke ning van mej. de wed. M. Grin-Bogtman, on der toezicht van de heeren C. Bogtman Az. en F. Stroomer, is als volgt ingbsehreven: J. Kloppenburg Co,, Bergen, 7887 C. Rods, Bergen, 7543; C. A. v. d. Steen, Bergen, 7250; C. Noort, Bergen, 7172; A. M. Duijnmeijer, Alkmaar, 6890. VERTROKKEN PERSONEN. Th. Molenaar, R.K., arbeider, 2e Land- dwarsstraat 1, naar Schoten. A. Nahmen- Peters, N.H., ventster, woonwagen 20, naar Sneek. L. J. Ko-nings, R K., koopman, woonwagen 20, naar Sneek, J. H. Gies, R.K., sohoenmaker, Kerkplein l,.naar Naar den. IJ. Tesselaar, R.K., chauffeur, Com- pagniestraat 15, naar Beverwijk. H. Rad- der, dienstbode, Oudegracht 182, naar Zaan- dam. J. La-mbermont, Ger., magazijnmees- ter, Nieuwpoortslaan 7, naar Amsterdam. P. J. Boom, R.K., koopman, Egmonderstr. 9, naar Amsterdam. Mr. J. Zeijlemaker, N.H., acfvocaat en procureur, Langestraat 64, naar Ned. Oost-Indie. Th. Groot Nierop, H.L., bakker, B'leekerskade 115, naar Oudorp. A. Smit, N.H., Bleekerskade 115, naar Oudorp. J. Havelaar, N.H tirnmer- man, v. d. Woudestraat 60a, naar 's-Graven- hage. G. Jurriaans, loedgieter, Noorder- kad-e 66, naar Krommenie. J. W. Geenjaar N.H.. stalknecht, Nieuwpoortslaan 133, naar Leiden. J. Spaans, G.K., meubelmaker, Drebbelstraat 28, naar Amsterdam. M. Krause, Ev., dienstbode, Stationsweg 36, naar Duitschland. J .van Lith, aannemer, Popelmanslaan 1, naar Veloseroord. E. C. Bartman, R.K., Lindegracht 21a, naar Am sterdam. A. E. Keizer, R.K., dienstbode, Houttil 17, naar Nibbixwoud. C. Hartog, N.H., bankwerker, le Landdwarsstraat 5, naar Graft. P. S. H. v. d. Vaart, R.K., winkelbediende. Kerkplein 6, naar Leiden G. Mulder, R.K., dienstbode, Verdronken- oord 61, naar Heiloo. N. W. Bakker, R.K., emballeur, Schagenstraat 2, naar Bergen aan Zee. P. Kroon, N.H., Wester- hofje 28, naar Berkhout. J. Brakenhoff, R.K., stoffeerder, Tuinstraat 47, naar Hel- der. M. A. Gijzen, R.K., ass. huishoud- ster, Snaarmanslaan 23, naar Haarlemmer- meer. M. J. Keesen. R.K., onderwijzeres, Vondelstraat 7a, naar Wassenaar. H. On- derstal, N.H., le luitenant, Cabeljaustr 9, naar Rotterdam. W. A. Bullooper, N.H suikerwerker; Stuartstraat 44, naar Ouden- dijk. H. Ho'ogland, N.H., Baanpad 11, naar Amsterdam. Wed. A. Smit. N.H., Westerweg 55, naar Akersloot. W: A. v. Vogelpoel, letterzetter, Groot Nieuwland 74a naar Bergen. D. van Amstel, N.H., han- delsreiziger, Snaarmanslaan 12a, naar Scho ten. A. H. v. d. Linden, R.K., La at 83, naar Amsterdam. P. Feitsma, N.H., Snaarmanslaan 40, naar Belgie. W. Vis ser, huisbewaarder, Kermemerstraatweg 11, naar Amsterdam. C. Homma, N.H., fabr - arbeider, K. v. 't Veerstraat 53, naar Enkhui- zen. C. Leusink, N.H., Laat 221, naar Enkhuizen. J. L. Ooms, N.H., hande's- agent, Oudegracht 243, naar Ned. O.-Indie. P. M. Franken, R.K., dienstbode, Scher- merweg 54, naar Amsterdam Wed. C J. Baesjou. R.K., Stuartstraat 50, naar Enkhui zen. H. M. C. Schilder. R.K., Forestusstr. 24, naar Oudenbosch. J. Pruimboom, Luth., electricien, Koorstraat 11, naar Haar lem. A. Kaandorp, R.K., hulp huishou- ding, Nieuwpoortslaan 158, naar Amster dam. P. M. v. d. Heiden. R.K., liefdezus- ter, Oudegracht 204, naar Bovenkarspel. M. Kern, R.K., onderwijzeres, Oudegracht 204. naar Voorburg. J. G. Bregman, N.H., reiziger, Bootnkampstraat 5, naar Amersfoort. J. Andriese, R.K., stoker gr. vaart, Bloemstraat 24, naar Rotterdam. Wed. O. Dekker, N.LL, Geestersingel 17, naar Amsterdam. C. M. Wijdeman, R.K., Maedalenenstraat 16, naar Ned.-O.-Indie. H. J. P. Huizenga, N.H.. Nassauplein 15, naar Oostenrijk. A. Melchior, arts, Westerweg 106, naar Heiloo. A v. Wie- ren, G.K., dienstbode, Houttil 62. naar Am sterdam. H. C. v. d. Vdden, R.K., leerl. banketbakker, Oudegracht 166, naar Gronin- gen. C. Hulsebos, R.K.. koopman in lorn- pen, woonwagen ..Hoorn 20", naar Amsten dam. Wed. A. Verberckmoes, R.K., woon wagen „Alkmaar 40", naar Amsterdam S. de Graaf, R.K., werkman, woonschip Vic toria-park, naar Beverwijk. H. Zandber- gen. onder wij zer, Hekelstraat 19, naar Delft. H. A. Godijn, R.K., Noorderkade 48, naar Oudenbosch. G. C. Zijp, R.K., Uiten- boschstraat 11, naar Oudenbosch. A. M. Zondcrhuis, R.K., Le^hwaterstraat 33a, naar Haarlem. A. B. Winkel, R.K., stu dent, Kanaalkade 31, naar 's-Gravenhage. M. C. Kitzen, R.K., dienstbode, Schelphcek 17, naar Obbicht en Papenhoven. M. van Zelm, R.K dienstbode, Clarissenbuurt 7, naar Bergen. J. Groot, N.H., Viersta- ten 2, naar Beemster. C. H. J. Ligthart, R.K.,'Luttik-Oudorp 86, naar Oudenbosch. D. de Jager, D.G.. los werkman, Eikelen- bergstraat 28, naar Noordscharwoude. C. Nimmerfall, R.K., dienstbode, Baansingel 17b, naar Amsterdam. F Wierper, E.L'., ambtenaar ter Secretarie, Spnorstraat 62a, naar Weesp. A. M. Ven, E.L., Westerweg 112, naar Amsterdam. -C. J. B. M Reijers, R.K., winjjelbed., Enwnastraat 13, n. Haar lem. J. J. van Don. R.K., Cabeljaustr. 6, naar Poortugaal. W .M. Elema, N.H., Emmastraat 64, naar Amhem. J. Fl. Schipper, RJC, Overdiestraat 25, naar Ou denbosch. H. M. Brinckmann, N.H., R. Visscherstraat 1naar Zwitserland. C. A. J. Nuijten. R.K., timmerman, Fnidsen 115a, naar Goes. P. Juffermans, R.K., onderwijzer, Hoogstraat 3a. naar 's-Graven hage. H. P. L. M. Moeskops, R.K.,Huig- brouwerstraat 6, naar Venraij. Th. van Zanen, R.K., kantoorbediende, Koorstraat 24, naar Amsterdam. J. H. A. Veel, R.K.. Oudegracht 263a, naar Oudenbosch. M. v. d. Idsert. R.K., Hofstraat 25a, naar Amersfoort. W. Hartong v. Ark, Egmon- derstraat 4. naar Voorschoten. P. .1 Vennik R.K., spoorbeambto. Stuartstraat 92, naar Wildervank. J. W. Wiedenbrugge, R.K Langestraat 97, naar Haarlem. Wed. G. Evers, N.H.. huishoudster, Groot- Nieuwland 22, naar Velseroord. C. E. Potveer, R.K., dienstbode. Fmidsen 92, naar Heerh'-gowaard. M. J. Bol, R.K., huis- houdstei, Oudegracht 275, haar Nijmeges - K. Jacobs, H-A., loopknecht, Hoeverkade 13a, naar Oudorp. J. Kops, R.K., reizi ger, Steijnstraat 2, naar Bergen. C. 9 Verbeek, R.K., Groot Nieuwland 37, naar Bergen. G. J. v. Ravesteijn, R.K., Boom kampstraai 38a, naar Rotterdam. J Vroegop, N.H., timmerman,, Snaarmanslaa" 87, naar Avenhorn. G. Langenberg, N.H., timmerman. Tuinstraat 20, naar Avenhorn. C. H. Muijlaert, R.K.. journalist, Snaar manslaan 27, naar Oudkarspel. J. M. Meijer, R.K.. magazijnknecht, Oudegracht 103, naar Akkrum. M J. Ooms, N.H., Oudegracht 243, naar Amsterdam. W. J. N. v. d. Molen, N.H., machinist, Varne- broek 2, naar Helder. H. A. Kalberg, R.K., Leeghwaterstraat 7. naar 's-Graven hage. J. L. Kalberg, R.K.. Leeghwater straat 7, naar Bergen. W. P. Kalberg, R.K., Leeghwaterstraat 7: naar Bergen. A. C. Laan, R.K., dienstbode, Langestraat 32. naar Bovenkarspel, J. F. Swart, N.H., bedrijfsleider. Schermerweg 120, naar 's-Gravenhage. S. Overtoom, R.K., Wes terweg 98, naar Nijmegen. E. J. H. Ried- weg, R.K., Westerweg 98, naar Oosterbeek. ..Moedor, tnaar het was yader z'n scbnM, want die bukte." IHuuMxiat). *9^ is vaak te wijten aan slechte spijsvertering. Foster's Maagpillen verdrijven spoedig uw kwanl, werken uiterst 7acht en verschaffen u een gezonden eetlust. nieuwe energie en een opgeruimd humeur. Foster's MaagpilSen Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. d-e door veel huis werk of drukke studie op sci.oo» ovtupionen zijn en een venter* kend olddel moeten gebrulken vinden Dr. HOMMEL'8 HAEMATOGEN-TABLETTEN h e e r I ij k. De Ijoe sannk der ZwIUerschc chocoladx d»«t heft verfeteft. dat zij een geneesmiddel iaoenen. Per Doos f 1.90; bij Apotk en Dro(istea. Dr. HOMME t'S HAEMATOGEK het beste hfoedeorwiende en wemterkandc tidUel nedeet 3^ j—r. ,,Wie brads die rait, Kees T"

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7