DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Noi 246 Honderd acht eg twintisfste Jaarjrane 4926 DINSDAG 19 OCTOBER Buitenland BSnnenland ttf ntinimer besfaaf uit 2 bladen. Deze Courant word! ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, aiigegeven. Ibonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkmaar 2.—, franco door bei gebeele Rijk /2.50. Afzonderlljke en bev/qsnummers 5 cents. PRUS DER GEWONB ADVERTENTlfiNi Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plantsrofmfe. Brleven franco aan de N. V. Boek- en HandelsdrukkcrQ f/h HERMk COSTER 0 200H» Voordam C 9. Directeun O. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redacfie 33. Postgiro 37060. Hoofdredactenrt Tj. N. ADEMA. R DE STAKING DER BRITSCHE MI JNWERKERS. Volgens de officieele cijfers werkten gister 219.000 mijnwerkers, heigeen een verminde- ring is van 17.000, vergeleketi met de vorige cijfers. De vermindering zou gedeeltelijk het gevolg zijn van het optreden en de propa ganda van Cook, den secretaris der Mijn- werkersfederatie, gedeeltelijk van het feit dat een aantal mijnwerkers zooals gewoonlijk op Maandag absent was. Thans is het, naar Renter in herinnering brengt, de 25ste week van het stilliggen der steenkool-industrie. In een beschouwing over den stand van zaken wijst de Britsche radio-dienst er op, dat de pogingen der mijnwerkersleiders in de verschillende districten ora de arbeiders, die het werk hervat hebben, te bewegen, den arbeid weder neder te leggen, deze week wel- licht tot gevolg zullen hebben, dat het aantal dergenen, die aan den arbeid zijn, vermin- dert. In Nottinghamshire heeft het bestuur for- meel machtiging van de plaatselijke mijnwer- kersvereeniging; er is n.l. een referendum onder de leden gehouden met het gevolg, dat zich meer dan 14.000 stemmen uitspraken ten gunste van een voortzetting der stopzet- ting en nog geen 3000 voor een hervatting van het werk. De beteekenis van deze beslis- sing wordt echter geheel ongedaan gemaakt door het feit, dat de federatie in Notting hamshire meer dan 55.000 leden heeft en dat er in dat graafschap reeds 35.000 mijnwer kers aan den arbeid zijn. Dezen mochtcn niet aan de stemming deelnemen. In andere districten is de anoinalie nauwe- lijks minder groot. De „Manchester Guardian" acht het mo- gel ijk, dat het eind van de week het ijdele van de beslissing der conferentie aar. den dag zal treden en dat de tegenstanders er van met inbegrip van den voorzitter Smith en den secretaris Cook in het gelijk zullen wor- den gesteld. Voor het oogenblik echter zijn de handen van het bestuur door de resolutie der conferentie gebonden. Hoewel de mijnwerkersexecutieve, door om- standigheden buiten haar wil, niet bij machte is de voornaamste voorstellen tot „verscher- ping van dep strijd" in de kolendistricten ten uitvoer te brengen, kunnen toch de pogingen van de mijnwerkersleiders, welke op verschil lende plaatsen worden aangewend om de werkwilligen weer tot staken te brengen, wel ten gevolge hebben, dat het aantal werkwil ligen een vermindering ondergaat. Elk vooruitzicht op het terugtrekken der veiligheidsmannen, een embargo op buiten- landsche kolen of een heffing der andere vak- bonden is thans vrijwel verdwenen, en het eenige middel, waarover de executieve be- schikt is het overhalen van een groot aantal mijnwerkers in de Midlands en elders, de mij- nen, waar thans gewerkt wordt, weer te ver- laten. Er zullen echter eenige dagen voorbij mceten gaan, alvorens de uitwerking, zoo zij er is, dier propaganda aan den dag kan tre den. De stemming in Nottinghamshire, welke tritliep op een besluit om de staking voort te zetten, is beinvloed door het feit, dat van de 55.000 ledeh, welke de federatie in dit district telt, er reeds 35.000 aan het werk zijn terug- gekeerd en dat deze niet aan de stemming flioditen deelnemen. De „Manchester Guardian" acht het dan ook mogelijk, dat tegen het einde der week de nutteloosheid van de resolutie der gedelegeer- den wel gebleken zal zijn, en dat zij, die zich er tegen verzet hebben. met inbegrip van den secretaris der mijnwerkersfederatie, Cook, en den voorzitter, Smith, in het gelijk zullen zijn gesteld. Thans zijn de handen der executieve echter nog door de resolutie gebonden. DE ZAAK-BARMAT. Naar de „Frankf. Ztg." verneemt, staat het thans vast, dat het proces tegen de ge- broeders Barmat op 31 Januari 1927 te Moabit onder voorzitterschap van Landge- richtsdirektor dr. Neumann zal beginnen. De akte van beschuldiging telt dan 600 blad- zijden, de dossiers omvatten 65 deelen. Daar vele autoriteiten bij het proces belang hebben, heeft men de akte van beschuldiging laten drukken, het is een boek geworden van het formaat van een deel eener encyciopaedie en Js slechts voorde ministerien enz. tegen beta- ling verkrijgbaar gesteld. MEXICAANSCHE BANDIETEN. Weder is in Mexico een aanslag gepleegd, waarvan een Amerikaan het slachtoffci ge worden is. J. E. Spriggs uit Phoenix in Ari zona moest Vrijdag j.l. een groote som gelds ovprbrengen, die bestemd was voor uitreta- hng van loonen aan arbeiders. De Ameri kaan begat zich. van Cuiiacan in den staat oinaloa (Mexico) naar zijn ranch, die op 13 lulen buiten de stad gelegen is. Een bende Mexicaansche roovers maakte van de gelegenheid gebruik om den man te overvallen en te vermoorden waarna zij zich met het geld uit cle voeten maakten. De Ame rikaansche zaakgelastigde te Mexico-City heeft zich -tot de Mexicaansche regeering ge- wend, die een onmiddellijk onderzoek heeft toegezegd. DE BURGEROORiLOG IN CHINA. De poging van generaal Hsiatsjao (den burgerlijken gouverneur van Tsjekiang, die zich van Soer Tsjoean Fang heeft afgeschei- den) om zich van Sjanghai meester te ma- ken, is niet gelukt, zoodat de gouverneur van Sjanghai thans gelegenheid heeft de verdedi- ging van de sthd voor te bereiden. toestand was gister te Sjanghai veel rustige* en men acht het weinig waarschijn- lijk dat de vijandelijkheden Sjanghai berei- ken. DE WEGGEVOERDEN" DOOR KONING ALBERT ONTVANGEN. De arbeiders, die tijdens de Duitsche bezet- ting uit Belgie werden weggevoerd, hidden Zondag te Brussel bij duizendtallen, onder de vaandels van hun gewestelijke vereenigin- gen, een optocht naar het koninklijk paleis. Hier werden zij door de koninklijke familie begroet. De- koning overhandigde persoonlijk aan hun vereeniging een vaandel en sprak daarbij in het Fransch en in het Neder- landsch een redevoering uit, waarin hij hulde bracht aan hun trouw en vaderlandsliefde. DE ANTI-HOHENZOLLERNWET. In verband met het dooc de Soc. Dem Rijksdagfractie ingediende wetsontwerp tot verbanning der vroegere vorsten (aangezien de deze materie regelende wet tot bescher- ming van de republiek in den zomer van het volgend jaar vervalt), bevat de half-officieuze „Dip. Pol. Kerr." een artikel, waaruit blijkt, dat de rijksregeering het voorstel niet oppor tuum acht. Gezegd wordt n.l., dat de kwestie- Homburg in den boezem der Rijksregeering besproken is, nadat men tot de overtuiging is gekomen, dat het rijk geen aanleiding heeft zich thans met de aangelegenheid verder be- zig te houden; voorloopig biedt artikel 23 van de wet tot bescherming der republiek de noodige middelen om eventueel een onge wenscht verblijf van den vroegeren keizer in Duitschland te beletten. Bovendien zijn er be trouwbare mededeelingc-n, dat de andere par- tij er niet aan denkt practische consequenties te trekken uit het verleende recht om op Hom burg te wonen. De bestaande wet beheerscht alle mogelijkheden. De rechtsstaande „Koln. Z." constateert, dat het ontwerp openstaande deuren inloopt en dat zijn doel, ni. de soc.-democratic in de oogen der communisten, die haar wegens haar houding in de kwestie der vorsten ver- raadster hebben genoemd, te rehabiliteeren, toch niet bereikt zal worden. HET BEVALT NIET ONDER PORTUGEESCHE HEER- SCHAPPIJ. De Zuid-Afrikaansche minister van Land- bouw heeft een door een groot aantal Hol- landsch sprekende boeren uit Portugeesch West-Afrika onderteekende petitie ontvangen, waarin zij zeggen, zich onder Portugeesch beheer niet thuis te gevoelen. Daarom verzoe- ken zij om steun, ten einde naar Transvaal te kunnen terugkeeren. Scmmigen van hen zijn kindiren der voor- trekkers, die in 1877, een jaar van groote droogte, naar Portugeesch West-Afrika zijn getrokken. Men verwacht, dat stappen zullen worden gedaan, ten einde hun terugkeer mo gelijk te maken. EEN RECHTER TIJDENS DE ZITTING GEK GEWORDEN. Het bandietenwezen te New-York heeft nog ergere consequenties dan men had dur- ven vreezen. Daar stond dezer dagen een be- rucht bendeleider terecht, omdat hij anti- cipeerend op de jongste gewelddaad van een zijner collega's te Chicago met een mi- trailleur een acfvocaat had neergeschcten. Nauwelijks was de behandeling begonnen, of een der rechters \yerd krankzinnig. De magistraat trok plotseling de lade dpen, die zich in de groene rechterstafel bevond, haal- de tr twee reusachtige messen uit, die hij er blijkbaar tot dit doel in bewaard had en stak op zijn collega's los. Een hunner kreeg een wond aan de hand. Gelukkig wisten aanwezige ve.dwachters, zij't met de grootste moeiie, den waanzinnige te overmeesteren en weg te geleiden. Eerst toen kon de behandeling der zaak worden voortgezet. BEPERKTE KOLENU1TVOER UIT BELGIe. De moeilijkheden voor steenkoolbevoor- rading doen zich ook aan de zeekust gevoe len. Een tiental treilers heeft te Ostende het bedrijf moetcn stilleggen bij gebrek aan bri- ketten tegen aanmmelijke pri.izen. Een ?f- vaardiging van de Vischrcedersvereeniging heeft den toestand aan de regeering uiteenge- 1 zet. Gevraagd wordlt dat de uitvoer van bri- ketten zou worden verboden. Officieeel wordt medegedeeld dat met in- gang van 20 dezer voor den uitvoer van steenkool speciale vergunningen van het mi- nisterie van Nijverheid en Handel noodig zijn. DE SAMENZWERrNG TEGEN KONING ALFONS. Uit gezaghebbende bron wordt tegenge- sproken, dat er m Barcelona syndtcalisten zouden zijn gearresteerd wegens een com- plot tegen den koning en Primo de Rivera. De bevolking van Barcelona heeft den koning en den minister-president gister een geestdriftige ontvangst bertid. De koning en Primo de Rivera woonden de slotzitting bij van het Internationaal Ver- keerscongres. I>e koning, die bet woord voerde, sprak den wensch uit dat het ver- /richte werk in de praktijk positieve voordee- len zal opleveren. HET CONGRES DER FRANSCHE RADICALE PARTIJ. Het congres der radicale partij neeft ver schillende moties aangenomen, welke op het volgende neerkomen: Het congres verheugt zich over de resul- taten, bereikt door de buitenlandsche politick van Herriot en voortgezet door Briand en het keurt de verdragen van Locarno evenals Duitschlands toetreding tot den Volkenbond goedhet hoopt, dat Spanje en Brazilie hun plaats te Geneve weer zullen innemen en dat ook Rusland en de Ver. Staten zullen toetre- den. Het congres is voor de ratificatie der verdragen noperis de imtergeallieerde schul- d'en, onder voorbehoud, dat Frankrijk nim- mer meer zal betalen dan het vac Duitsch land ontvangts, dat elk geschil dienaangaande aan arbitrage zai'worden onderworpen en dat de betalrngen in geen enkel opzicht de stabiliteit der munt kunnen benadeelen; deze reserves moeten zoodanig worden geformu- leerd, dat er daaromtrent in Amerika geen enkel misverstand kan ontstaan. Caillaux verklaarde nog, dat er ten aan- zien van de schulden maar een politick is, n.l. de spons er over voor alien. Hij ver klaarde, dat de aangenomen moties de regee ring niet de handen mogen binden. DE COMMUNISTISCHE PARTIJ IN ENGELAND. Op het congres der communistische partij, dat te Battersea werd geopend> werd heftige critiek uitgeoefend op de Labour-partij en haar leiders De voorzitter, Tom Bell, die een oproep tot de mijnwerkers richtte om stand te houden, zeide, dat, wat de algemeene staking Detreft, de communisten van meening zijn, dat een herhaling niet kan uitblijven, al zeggen de socialistische vakvereenigingslei- ders ook: „Nooit meer". De algemeene sta king, zeide hij, moet tot de wapenrusting van de arbeidersbeweging blijven behooren, want zij is, naast opstqnd, haar sterkste wapen. Voorts werd medegedeeld, dat het leden- aantal der communistische partij in Enge- land sinds het vorige congres verdubbeld is en thans 10.000 bedraagt. De vergadering werd geleid door een presidium, waarvan 5 leden eerst onlangs uit de gevangenis 2ijn ontslagen. AANSLAG OP EEN TREIN BIJ LENINGRAD. Nabij Leningrad heeft een ernstig spoor- wegongeluk plaats gehad, waarbij 5 per- sonen werden gedood. Uit het onmiddellijk ingestelde onderzoek bleek, dat men hier met misdadig opzet te doen had. De misdadiger is reeds gearresteerd; hij had den aanslag voorbereid, om in de verwarring den trein te kunnen berooven. GEVOLG VAN DE BRITSCHE STAKING. Uit Nantes wordt aan de „Petit Parisien" gemeld, dat de Engeische kolenstaking thans ernstige gevolgen heeft geliad voor de Trig- nac-fabrieken, die zoowel van de Engeische als van de Duitsche mijnen kolen ontvangen. Sedert het begin der staking ontvingen deze fabrieken uitsluitend Duitsche kolen, doch het syndicaat te Essen heeft de directie thans medegedeeld, dat deze leveringen niet meer ggarandeerd kunnen worden. De directie der Trignac-fabrieken heeft de Fransche regeering medegedeeld, dat, als haar niet onverwijld kolen worden geleverd, zij op 23 October duizend werkldeden zal moeten ontslaan. MILLIARDA1RSZOON EN WERKMEISJE. De Amerikaansche bladen vertellen lang en breed van een romantische liefdesgeschie- denis James A. Stillmann, de zoon van den New Yorkschen njultimillionnair heeft zich. verloofd met een mooi 18-jarig meisje, Lena Wilson, die hij in zijns vaders paleis, waa* zij als tweede werkmeisje diende, had leeren kennen Lena Wilson is de dochter van een eenige maanden geleden gestorven havenarbeider. wiens gezin in de bitferste armoede is achter- gebleven. James Stillmann heeft bijna zijn medische studien voltooid en is voornemens te trouwen zoodra hij zijn laatste examen heeft gedaan. De verlovings-armonce vcrwekte in .Te New Yorksche society, waar de jonge mann ajs -v,Bud" algemeen bemind i; iiet grootste opzien. DE MOORD OP PROF. ROSEN. Het onderzoek in de moordzaak-Rosen is thans, 14 maanden na de misdaad, heropend, daar de autoriteiten nieuwe sporen hebben ontdekt. Naar men zich herinnert, werden in Augustus van verleden jaar professor Rosen van de universiteit te Breslau en een schoen- maker, die geregeld in de villa werkte, ver- moord De huishoudster van den professor werd in hechtenis genomen, daar men ver- moedde dat zij met enkele ongunstig bekend staande,individuen de misdaad had ge pleegd, om haar dochter, een pleegkind van professor Rosen, aan de erfenis te helpen. Na acht maanden werd de huishoudster weder op vrije voeten gesteld; ook haar"dochter en schoonzoon gingen wegens gebrek aan be- wijs vrij uit. Thans heeten de autoriteiten in het bezit gekomtn te zijn van nieuwe voor de huishoudster zeer bezwarende gegevens, die hen heeft bewogen het onderzoek te her- openen. STbRMSCHADE AAN DE D-EEN'SCHE KUST. De stormen van de afgeloopen week heb ben blijkbaar ook aan de trawler-vloot van Esbjerg verliezen toegebracht. Het wordt zoo goed als zeker geacht, dat twee trawlers vergaan zijn, terwijl drie andere vermist zijn. Twaalf menschen hebben bij deze ram- pen het leven verloren. Er heerscht groote droefheidt in de visschersplaats. DE BRITSCHE RIJKSCONFERENTIE. Heden zal de Rijksconferentie worden ge- opend aan no. 10 Downingstreet. De verte genwoordigers van Indie en de premiers zul len zich derwaarts begeven, nadat zij de ont- hullingsplechtigheid in de Westminster Ab bey hebben bijgewoond, waar een millioen Britsche soldaten zullen worden herdacht, die in den grooten oorlog zijn gevallen. Zij zullen bijeenkomen in de historische zaal van het kabinet onder voorzitterschap van Bald win. Baldwin zal de leden van de conferentie verwelkomen en ieder der premiers zal daar- op antwoorden. Een gemeenschappelijke boodschap zal dan naar den koning worden gezonden. Kwesties van de agenda en de sa- menstelling van commissies zullen deze eer- ste zitting in beslag nemen. Woensdagmor- gen zal Chamberlain een verhandeling hou den over de buitenlandsche aangelegenhe- den. KORTE EERICHTEN. Zes Turken, die tijdens den wapenstil- stand naar Malta werden verbannen, hebben bij de gemengde rechtbank te Konstantinopel een eisch ingediend tot schadevergoedingen tot bedragen van 15.000 pond sterling. Onder de eischers zijn twee oud-ministers, van ma rine en binnenlandsche zaken, en twee dag- bladschrijvers. Koningin Marie van Roemenie, prins Nikolaas en prinses Ileana zijn gister te New York aangekomen. Zij werden door dfe me- nigte toegejuicht. Naar het „Berl. Tag." verneemt, zal er- deze week te Berlijn een belangrijke spoor- wegconferentie worden gehouden die zich in het bijzonder met de verbetering van het ver- keer tusschen Europa en het verre Oosten zal bezighouden. De Parijsche rechter van instructie heeft thans het getuigenverhoor beeindigd in de zaak-Schwarzbard, de Oekrainer, die, naar men zich herinnerde, geruimen tijd ge leden Petljoera, een Oekrainsch leider, te Parijs 'doodschoot. Na.de laatste zitting der commissie van Grooter-Xntwerpen, staat't wel vast, dat de verbinding der beide Schelde-oevers door nliddel yarreen brug practisch niet goed uit- voerbaar is. De commissie kwam tot de con- clusie, dat slechts een tunnel geschikt is om een snelle verbinding tusschen beide oevers te verkrijgen. - De veiligheid der koningin van Roe menie tijdens haar bezoek aan Amenka, zal al zeer weinig gevaar loopen. De autoriteiten hebben niet minder dan dertig detectives aan- gewezen, om duurzaam een wakend oog te houden op de schoone vorstin. Te Biarritz is overleden prinses Frie- derike van Hannover en Groot-Brittannie, dochter van den laatsten koning van Han nover, George V. Zij werd 78 jaar. Ter gelegenheid der feesten, georgani- seerd te Locarno ter herdenking van den jaardag der onderteekening van de naar die plaats genoemde verdragen, heeft bondskan- selies Motta een rede gehouden, waarin hij wees op het belang van den datum 16 Oc tober 1925. De regeering te Washington heeft aan de Japansche arbeidersleiders, die het inter nationaal vakvereenigingscongres te Mexico- stad wilden bijwonen, de door re isve rg u n n iafl voor de Vereenigde Staten geweigerd. De protestbeweging tegen het bij den Rijksdag ingediende wetsontwerp ter bestrij- 'ding der pornografie is volgens de „Frankf. Ztg.'' den laatsten tijd veel sterker gewor den. Het blad heeft reeds de vrees laten blij- ken, dat de redactie van het ontwerp zelfs po- litieke en literaire censuur niet buitenUuit. De ..Petit Parisien" zegt, dat na afloop van den Franschen ministerraad van Zater- dag de heer Painleve de geruchten heeft te- gengesproken omirent een vervroegde ont- ruiming van het Rijnland en een hergroepee- ring der bezettingstroepen. Tot dusver hebben in Griekentand 56 politieke partijen haar deelneming aan de a s. algemeene vericiezmgen aangekondigd. Te Storkow bij Berlijn is een dezer da gen een tehuis geopend voor ontslagen vrou- welijke gevangenen, welks oprichting waa bewerkt door de tooneelspeelsfer Hedwig Wangel. Het totaal resultaat van de Zeppelin- Eckener inzameling bedraagt 2K millioen goudmark, waarvan rood 10% voor onkos- ten zijn gebruikt. De Amerikaansche soldaten de „Sam- mies", zooals zij gewoonlijk f amiliaar worden genoemd, krijgen een eigen rusthuis. Een rijke Amerikaan zekere Mills, heeft n.l. aan de American Legien een bedrag van 750 duizend dollar beschikbaar gesteld voor den aanbouw van zulk een soldatensamtoriuni te Tulsa. Uit Moskou wordt gemeld, dat d« Roode vakvereenigingen aan de Engeische mijnwerkersfederatie een bedrag van een half millioen roebel hebben gezonden, dat verkregen is uit de maaudelijksche bijdragen van de loonen der Sovjet-arbeiders. DE MOORD TE HEERLEN. Op de vage aanwijzingen, die de recherche had inzake de kleeding van den vermoedelij- ken moordenaar, is den geheelen nacht en ook gisteren het onderzoek voortgezet. Gistermid- dag heeft de politie den 22-jarigen mijnwer- ker C. de V., afkomstig uit Oost-Friesland, aangehouden. 's Avonds is deze verhoord en heeft hij bekend Van Vondel gestoken te heb ben uit vrees voor een aanslag van Van V. Beide mannen schijnen dronken te zijn ge- weest. ONTSPORING OP DE LIJN MAASTRICHT—LUIK. Zondagavond, vermoedelijk door verkeer- den wisselstand, is bij Cheratte op de lijn MaastrichtLuik een trein, voor een groot deel bestaande uit Nederlandsche personen- rijtuigen, ontspoord. Het was een ledige ex- tratrein, welke door de Ned. Spoorwegen naar Luik gezonden was met het doel van daar als extra-trein naar Maastrirht terug, te keeren met reizigers, die de kermis te Luik bezocht hadden. Nadat de kermisgangers op het station te Luik eenige uren gewacht hadden, werd een trein ingelaseht naar Cheratte, waar n.l. bei de sporen versperd waren. Hier moest over- gestapt worden en zoo kon men vervolgens ini gedeelten naar Maastricht rijden, waar de reizigers tegen half vier's nachts arriveer- den. Persoonlijke ongelukkeh zijn niet voorge- komen. EEN KONINKLIJKE ONDERSCHEID1NG VOOR MEVROUW MANN. Naar wij uit de kringen van het Amster- damsche huldigingscomite vernemen, zedt de Telg., is de afwezigheid van een vertgen- woordiger der regeering bij de huldigtng van mevrouw Mann-Bouwmeester in den Stadsschouwburg te Amsterdam, toe te schrij ven aan hex feit, dat de ondernomen stappen voor een eventueel haar te verleenen onder- scheidingsteekcn, te laat waren ingezet om bij die Amsterdamsche huMiging nog effect te hebben. Wij kunnen echter nog mededeelen, cfat bij de huldiging te's Gravenhage die verwachte en door alien gewenschte onderscheiidng van onze grootste Nederlandscbe actrice niet zal uitblijven. n i DE OUDE M. U. L. O. -SCHOEEN. Volgens de bestaande wetteiijke bepatin- gen moeten de oude M. U. L. O.-scholen met 1 Januari a.s. worden opgeheven. Van weiingeliohte zijde verneemt de Telg. echter dat bij de regeering het voornemen be- staat deze termijn te verlengen tot 1 Januari 1930, ioodat deze scholen dan tot dfen da tum kunnen blijven voortbestaan. De indiening van het desbetreffende wets ontwerp tot wijziging van de L'ager-Onder- wijswet kan reed® binnenkort tegemoet ge- rien worden. ALKHAARSCHE CODRAN SB J I r - r

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1