h I "lii i Ik v h .isa w Rechiszaken Radi®«=h©eSc|e m ft 1 (r- k 1 i s ongevecr roode, 65 wilt en 110 7 wn- sek mrnas, rapen en krotcn IX; totaal aanvoer w gons, waarvan J.8 kool. In Broek was de koolaanvocr 22 wagons roode, 7S witte mi 11 gele kool, terwijl de 50 wagons aanvoer te Warmenhuizen bi'ua ge- heel uit witte beslond. Er blijkt dns wel dat aan de drie markten oe witte kool-aanvoer overwegend is. Waar deze voor het grootste deel naar de fabneken verhuist, is het aan de laadnlantscn mans bijzonder stil. UIT HOORN. In een bijeenkomst, belegd door de Vereeni ging van Staatsburgeressen, heeft mcvrouw Joh. van AmmersKiilier gesproken over haar bekende werk„De Opstandigai", het boek, dat zoo sterk de aandacht heeft getrok- ken. IX Parkzaal was uitstekend bezet en met groote belangstelling werd er geluisterd naar de begaafde, intelligente spreekster, die op bij zonder vlotte wijze de verschiilende deelen van het boek toelichtte, zoo nu en dan enkele passages voorlezende. Werkelijk op schitterende wijze werd ons het meisje en haar opvoedingsfeer geschetst uit de jaren 1840, 1872 en den hedendaag schen tijd. De woorden van dank, door mevr. Keijser- Lenz tot de spreekster gericht, waren alles- zins verdiend. .""De Vereeniging „Oud Hoom" heeft in „de Doclen" een ledenvergadering gehouden onder kidmg van den heer J. C. Kerkmeijer. In zijn opening releveerde spreker de aan- rienlijke kosten, veroorzaakt aan het perceel aan de Bierkade tengevolge van stormschade. Aan de schenkers van vrijwillige bijdragen ■om deze kosten gedeeltelijk te dekken, werd dank gebracht. Medegedeeld werd, dat de restaur a tie aan de 17e eeuwsche gevels aan het Munnikenveld is gereed gekomen. Dank zij ontvangen sub- sidie van rijk en gemeente zal waarschijnlijk spoedig begonnen kunnen worden met de res- tauratie van enkele prachtige gevels aan de Doeienkade. Onder dankzegging voor de sa- menstelling werd het jaarverslag, dat in druk zal verschijnen, goedgekeurd. De rekening werd vervolgens goedgekeurd Tot bestuurslid werd herkozen de heer Liickens. Op voorstel van den heer Molenaar zal geadresseerd worden aan het gemeentebe stuur, teneinde te verkrijgen, dat voor de aan plakbiljetten begin Nieuwsteeg een andere piaats worde uitgekozen. v. IT CASTRlcUM. -.aai ij vmiemen is bij het gemeentebe sluur een verzeek ingekomen van ruim 100 ouc.us van school.gaande en in de naatsie toe- kemst schoolgaande kinderen op de openbare lagerc scholen in deze gemeente, met verzoek het daarheen te willen leiden dat de twee be staande scholen worden opgeheven en een« school vvordt opgericht in het midden der ge meente. Het vei'zoek zal een punt van onder- zoek uitmaken en nader in den raad dienen worden ter sprake gebracht. De afrastering langs de duinen aan zee alhier, welke tijdens de laatste stormen weed weggerukt en gedeeltelijk lag verspreid langs het strand, is thans door de gemeentewerk- lieden opgeruimd, nadat het draad van de palen is verwijderd en opgeborgen in de rii- wielstalling aan het strand alhier. Om het zelfde gevaar te ontgaan zal deze afrastering tegen het voorjaar weder worden bracht. aange- Zondagmiddag, tijdens een alhier ge houden voetbalwedstrijd, werd een speler van de dub welke naar hier was gekomen om den wedstrijd te spelen, zoodanig gewond (door welke oorzaak kon tot heden niet met juist- heid worden vastgesteld), dat hij een been brak. Nadat de geroepen geneesheer. Dr. Leenaers, een noodverband had gelegd werd hij vervoerd naar een ziekenhuis ter verdere verpleging. Zondagavond gaf prof. Koehof een biljartseance in het cafe van den heer K Schuijt alhier. Gespeeld werden 500 caram- boles waarvan de prof, de voile 500 punten moest maken, terwijl een willekeurio- tegen- speler maar 100 punten behoefde te" maken Daartoe bood zich aan de heer Hoogland uft Alkmaar. Aanvankelijk was de biljartmeester ei niet in, waarvan de tegenspeler een goed gebruik maakte en reeds bijna 90 punten had terwijl de heer Kcehof slechts een luttel aan- tal punten had. Daarna kwam hij er echter beter in en wist 2 series te maken van 107 en 105 punten De partij stond toen 98-367. De heer Hoogiand maakte daarna uit. Den winnaar werd een kunstvoorwerp aangeboden, zijnde een biljart met toebehooren. z'SSiaS door den voorzitter gesloten. Dezet dagen had een vergadering pthats in het lokaal van den heer Vijzelaar, ^elke onder lciding stond van den heer P. v' d. Molen, met het doel hier weer een plaatse- lijk Nut te stichten. Daar de aanwezigen ter vergadering daarvoor zeer veel gevoelden, weid alzoo tot oprichting overgegaan De' vereeniging zal heeten „Piaatse!ijk Nut". Als bestuursleden werden gekozen de heeren P v. dS. Molen, voorz., P Schagen. seer., Jb. Dirkmaat Az., penningmeester, H. Kamp en ---■ ^nlll Jz- Verder werd besproken dat het cloel was minstens tweemaal 's winters een gezelligen avond te organiseeren. Gedurende de eerste helft der maand October werd reeds 73.7 m.M. regen in den meter gevonden, zoodat de gemiddelde regen- val deze maand 73 m M. reeds overschre- den is. Mej G. W. Kuijk, onderwijzeres aan de openbare school alhier, heeft tegen 1 Jan. a.s. eervol ontslag aangevraagd wegens huwelijk. Het avondschoolonderwijs aan de open- bare school alhier is aangevangen met 9 leerlingen, 7 jongens en 2 meisjes. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Het bestuur der Langendijker Groentenvei- hng vergaderde dezer dagen, onder presi dium van burgemeester Slot. Tegenwom-dig waren 21 leden, waaronder een lid van Koophandel (de heer Kramer (Koophandel) was met kennisgeving afwe- Kapelaan R„oi„ lnforme„d5 naar 11| f I 4 bende. heb w^d nagezien zonder op- of aanmerkingen. Bij het uitbrengen van het KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mccidelinge uitspraak van 15 October. P. de G. te Egmond aan Zee, in staat van dronkenschap de orde verstoren, 8 boete of 6 dagen hecht. G. PR. te Alkmaar, loopen over verboden grond, 3 boete of 3 dagen hecht. P. v. d. S. te Egmond* aan Zee, overtreding Arbeidswet, 2 X 10 boete of 2 X 5 da gen hecht. J. de B., W. G. en M. M. M. te Uitgeest, overtreding Boawverordening, ieder 2 boete of 2 dagen hecht. J. P. en G. Z. te Egmond aan Zee, overtre ding Dienstplichtwet, ieder 10 boete of 5 dagen hecht. J. B. te Bergermeer, overtreding Veewet, 25 boete of 14 dagen hecht. P. L. te Egmondbimnen, M. v. d. K. te Heemskerk, A. P. te Uitgeest, C. C. te Heer- hugowaard, J. M". te Alkmaar, overtreding Motorwet, de le 40 boete of 20 dagen hecht., de 2e, 3e en 4e ieder 4 boete of 4 da gen hecht., de 5e 10 boete of 5 dagen hecht. M. R. te Uitgeest, P. G. Az. te Egmond adn Zee, H. G. en J. B. te Alkmaar, dronken schap, de le en 3e ieder 2 boete of 1 dag hecht., de 2e 8 boete of De officier achtte -:n ?:i::hge straf hood ia..clijk en vorderGe (egen icdcr J 30 boete ol A) dage nhecht. De politkrechter vcrcordeclce c\n '3-fal vcrdachten, wier vacier er go.d bij zit, ieder tot 30 boete of 30 dagen hecht. en 3 aide- ren ieder tot 20 boete of 20 dagen hecht., terwijl een hunner werd vrijgesproken. TENUITVOERLEGGING VAN EEN VOORWAARDELIJKE VEROORDEE- LING. De verdachte Jacobus Peirus S., oud 45 jaar, wonende te Uitgeest, is te Alkmaar ver- oordeeld lot 2 maanden vcorwaardelijke ge- vangenisstraf met 2 proefjaren. Hij heeft zich opaieuw aan een strafbaar feit schuldig ge- maakt en door de Haarlemsche rechtbank is hij veroordeeld tot 3 maanden gevangenis- straf, welke straf cp hem is gexecuteerd. De officier vorderde tenuitvoerleggig van dc voorvvaardelijek straf. Vonnis conform den eisch. WEDERSPANNIGHEID. Vcortgezet werd de zaak contra Maartje G., te Helder, die zich aldaar aan weder- spaneiigheid tegen de politie heeft schuldig gemaakt. Overeenkomstig het zeer ongunstig advies der reclasseering vorderde de officier 4 maan den gevangenisstraf. De politierechter veroordeelde haar tot 30 boete of 30 dagen hecht. DIEFSTAL. Ook werd behandeld de zaak tegen-A. A. C., het meisje, dat zich aan diefstal van 40 schuldig maakte op 7 Juli te Spierdijk. De reclasseering adviseerde het opleggea van een geldboete. Eisch i 60 boete of 60 dagen hecht. Von nis 40 boete of 40 dagen hecht. VERNIELING. In deze zaak zijn verdachte noch de twee gedagvaarde getuigen verschenen. Het gaat tegen Hendrik W., die zich heeft schuldig ge maakt aan vernieling van een glasruit te Hel der in den nacht van 9 op 10 Juli. IX orgeldraaier L, Booij werd alsnu ais getuige gehoord. Verdachte kwam eenigszins aangeschoten in zijn logement en heeft in dien prikkelba- rcn toestand een glasruit van het hotel stuk- geslagen. Deze zaak werd 8 dagen aangehouden, ten einde alsnog de getuige Bakker te hoo~ ren. MISHANDELING. Wcetisdag 20 October. H liver sum, 1050 M. 12.— Politieberichten 4 30—6.15 Concert door het H. D. O.-orkest 6-15—6.45 Lezing door dsn heer Land over: Onder bcefjes. 6 457.45 Duitsche les vooi tneergevorderden en conversatieles. 7 45 p<j. litieberichten. 8.10 Christel. radio-avond Uitzending uit de Parkkerk te Amsterdam. 1. Zang: Ps. 2:7:2. Lezen: Luc. 19-1-10 3. Gebed. 4. Opening door den voorzitter van het radiocomite. 5. Orgelspel door de' heer W. Toornvliet: Priere^ Boellmann 6 1 oespraak door Ds. J. G. Geelkerken, over-' Christus onze Heiland. 7. Zang: Ps T>-3-g' Zang door Mej. F. Mooy: a. De goede" Her- der, Bach. b. Als de Heer mijn leven, Brei« denstein. 9. Toesprak van Ds. J. J. Buske: Jr., over: Christus onze Herder. 10. Zan? door Mej. F. Mooy: a. Hope, Franck. b Kom, Heere Jezus, Bach. 11. I oespraak van Ds. H. C. v.d. Brink, over: Christus onzr Hope. 14. Slutting door Ds. v. d. Brink met gebed 10.— Persberichten. Daarna Hans Mossel en zijn Indian dance orchestre. Daventry, 1600 M. 11.20—1 20 Concert door het radiokwartet en solisten (piano contra-alt, bariton) 1.20—2.20 Concert van restaurant Frascati. 3.20 Schoollezing- English composition and reading. 4.20 Le zing: Merne England 4.35 Bespeling van liet concertorgel van de New Gallery Kinema 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek door de band van H. M. Royal Air Force. 7.10 Tuinpraat je. 7.20 Tijdsein Big Ben, weerbericbt nieuws. 7.30 Lezing: Climate. 7.50 William Barnes, door R. Dawson. 8.15 Liverpool Qvii w/°i!fertX°rliest en K' Winter- sopraan W. Widdop, bariton. 9.50 Lezing door Si, Oliver Lodge, over: Atoms and worlds, The atom of matter now. 10.05 Composities van A. Bax, door G. Bryan, piano. 10.20 Tijdsein weerbericht, nieuws. 10.35 Concert door d' band van H M. Grenadier-garde. 10.55 Va nete. J. Bull, banfo. Twee schetsen: „Four's company", en „Trio for two". 11.20—12 20 Dansmuziek van Hotel Cecil. Parijs „Radic-Paris", 1750 M. 12 20- 2.10 Concert. Orkest Smet. A. Magniez VI?,01' PL Bonaf^' zan^' Hr- M- Germain cello. 5.05—5.55 Concert door de Radio-lazv symphonic. 8.50—10.30 Galaconcert. Or kest en solisten. Radiolo-declamatie. Konigswusterhausen1300 M. en Berliin 504 en 571 M. 7.50 Werken van Beethoven. De veehandelaar C. S. uit Andijk heeft op 0rk^ Frida Kwast-Hodapp, piano 9.50 /eiline-sterrein van I Dansmuziek door de Kermbachka- IX voorzitter deelde mede, dat deze zaak de voile aandacht van het bestuur heeft. De heer IJdo wees op het snelle rijdcn vaci zware vracht-auto's, wat ongetwijfeld van hoogst nadeeligen invloed is op de oude re vels. Ook hieraan zal het bestuur aandacht .schenken. Hierna werd door den voorzitter een hoogst interessacite en belangrijke lezing gehouden over de Vaderlandsche Maatschappij, welke met de meeste belangstelling werd gevolgd. Hierna werden de aanwezigen in de gele- genheid gestcld om een 100-tal modellen voor geschilderde behangsels, afkomstig van go noemde Maatschappij, te be'zichtiocn. Hierna sluiting. T~ DXhcer p- Gras herdenkt zijn 12Vr jarig jubiieum als magazijnmeester aan de gemeentelijke gasfabriek. Op mitiatief en in onderlinge samen werking zal door de afd. Hoom van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw en de atdeeling van Pluimvee- en Konijnenhouders hier ter stede een cursus in pluimveeteelt worden gehouden. - rapport over het nazien der rekemng van het kantoor, werd medegedeeld dat alles in goede orde is bevonden en dat er in de maand September geveild is voor een bedrag van 129829.89 Ingekomen was een schrijven van Zuid Scharwoude, St. Pancras, de Schermer, de Rij'P en omstreken, de Rijp L.T.B. en Oter- leek alien met bericht, dat't voorstel van den bond inzake „vernietigen van uitschot kool" op hunne ledenvergaderingen is aangenomen. De overige vereenigingen brachten staande de vergadering verslag uit van hunne le denvergaderingen, waaruit bleek dat alien voor het voorstel waren, behalve de vereeni ging Hensbroek. Alzoo hebben 13 van de 14 vereenigingen zich voor het voorstel ver- klaard. Van de Toekomst te Zuid-Scharwoude was tevens nog het verzoek ingekomen om ook het uitscliot-bloemkool er bij te betrekken, wat in de Vierbond-vergadering besproken zal worden. Voorts was een schrijven ingekomen van de veiling vereeniging Warmenhuizen en omstre- Jcen met de uitnoodiging voor. het gehee'e marktbestuur om op 16 Oct. a.s. te ver°-a- deren Het huldigingscomite betreffende de af scheidsvoorstelling van mevrouw Mann- Bouwmeester is aldus samengesteldde da mes Eilander-de Jong, Keijser-Lenz, Wonder- Morhures en de heeren mr. G. J. Bisschop F. Buter, mr. H. M. Truijti, dr. C. J. Keijser, F. M. de Leud, notaris C. C. M. Ligtenberg en n. Prins. UIT WIERINGEN In de Vrijdagavond gehouden vergadering van de vereeniging „Omhoog", werden de aftredende bestuursleden O. J. Boster en R. Windsma herkozen. Beiden namen hunne herbenoeming aan. De rekening over het afgeloopen dienst- jaar sloot met een batig saldo van 73. Besloten werd het volgend jaar omstreeks Pinksteren een huisvlijttentoonstelling te houden. In verband hiermede zal getracht worden een2 handwerkcursls en eene cursus voor houtsnijwerk op te richten. Bij voldoen- de deel name zal verder eene zang vereeni- ging en eene gymnastiekvereeniging worden opgericht. Werd nog besloten met den dienst der Zuiderzeewerken in overleg te treden over het plaatsen van een tweetal cantines, waar van een te Den Oever en een te De Harskes. In deze gebouwen zullen alleen alcoholvrije dranken geschonken worden. Sucecs I van hier speelde te Schagen eene competitiewedstrijd tegen Sparta II Eindstand 61 in het vooraeel van Succes. Succes II speelde te Wieringen voor de competitie tegen H. R. C. 5 uit Helder. Eind stand 2—0 in het voordeel van H. R. C. UIT OUDE NIEDORP. Bij de gymnastiekvereeniging ,',Turnlust" alhier bestond het plan om binnenkort een fancy-fair te houden, ten einde van de baten een vaandel aan te koopen en zoo mogelijk het tekort te dekken van het j.l. gehouden turnfeest. UIT SCHAGEN. Sparta I zou Zondag j.l. een competitie tegen Uitgeest hebben gespeeld, doch door afgekeurd terrein ging die match niet door. Sparta 2 speelde Zondag alhier tegen Succes I van Wieringen. Sparta kreeg weer geweldig klop en verloor met 6—1. SpaTta 3 speelde alhier tegen J. V. C. van 'Julianadorp. Sparta wist zijn verkregen naam weer.schitterend te handhaven en won met 50. G. J. alhier is door de politie gevangen genomen als verdacht van brandstichting. Punten van behandeling: Het vernietigen uitschotkool en het afgeven van koopvergun- ningen voor onderhandschen verkoop. Een schrijven was ingekomen van den seer, der Prov. commissie dat voorstellen voor de algemeene vergadering ingewacht worden voor 5 November a.s. Hiervan werd geen ge bruik gemaakt. In bespreking werd gebracht het tweede punt van de Vierbondvergadering n.l. het uitgeven van verkoopvergunningen. Een de- fmitief voorstel aangaande dat punt was er niet, zoodat het op de Vierbondvergadering enkel in bespreking gebracht zal worden. Voorgesteld werd om de gebouwen tegen stormschade te verzekeren. Een onderzo-k was ingesteld bij de vereeniging van Nederl. gemeenten, waaruit bleek dat de premie heel waarschijnlijk zal bedragen 20 cent per f 1000 verzekerd kapiiaal. Dat kon de goed- keuring der vergadering wegdragen. Bij de rondvraag vroeg de heer Klooster- boer naar de wortelensorteering De voorz deelde mede dat het H C. B. besloten had", dat voor het voeren van het merk de sortee- ring moet zijn: van een half ons tot het ons en van het ons tot het pond, zoodat ook heele grove peen boven het pond apart geveild moeten worden Tevens zeide de voorz., dat er nog geen schrijven over was gekomen, zoo dat wij er nog- niet over konden besluiten De secretaris zeide dat het vrijwillig was, nu kwam, het dezen winter vrij te geven en dan b.v. in Maart en een defintief besluit over te nemen. IX heer Visser vroeg naar het doorsnijden der witte kool, of dat verplichtend was. De secretaris zeide dat het vrijwilligu was, doch dat het haast door alien, die hun be- lang begrijpen, gedaan word! De heer P. Smit vroeg naar het fooien geven, naar aanleiding van het verslag der Tuinbouwvergadering van St Pancras. De voorzitter zeide, dat er hier niets van be- kend was De heer Gootjes stelde voor om uit den Vierbond een commissie te benoemen, welke een onderzoek zal instellen naar den afzet op Amerika. De voorzitter antwoordde daarop clat de handel op Amerika thans de voile aandacht van het hoofdbestuur heeft, doch dit niet alleen, men is ook thans krachtig werkzaam met medewerking van enkele voor- aanstaande kooplieden om dien handel zoo- veel mogelijk te bevorderen, zoodat het voor- stel-Gootjes overbodig werd geacht. Nog werd medegedeeld dat in de maanden Juni, Juli en Augustus verzonden zijn naar Zwitserland 5209 balen nieuwe aardappelen. Daarna werd de vergadering onder dank- J. de G. te Egmcnd aan Zee, J. W. G.„ J. K. en J. A. F. te Amsterdam, D. H. te Alk maar overtreding Jacht- en Visscherijwet, de le en 2e ieder 25 boete of 15 dagen hecht., de 3e 5 boete of 3 dagen hecht., de 4e f 6 boete of 3 dagen hecht., de 5e 2 X 3 boete of 2 X 3 dagen hecht. A. v. E. te Uitgeest, K. S. te Bergen, Q. v. T. te Hillegom, J. v. A. te Haarlem, W. K. te Castricum, P. C. M. te Beemstfer, G. S. te Wormerveer, J. L. te Oudorp, H. A. de V. te Schagen, D. C. de M. te de Rijp, C. A. de R. en P. B. te Amsterdam, IJ. H. v. d. Z. te Weespercarspel, W. C. B. te Weesp, overtreding Politieverordening, de le en 2e ieder 3 boete of 3 dagen hecht., de 3e, 7e, lOe en lie ieder 8 boete of 4 dagen hecht., de 4e en 8e ieder 12 boete of 6 dagen hecht., de 5e 1 boete of 1 dag hecht., de 6e 10 boete of 5 dagen hecht., de 9e 2 boete of 2 dagen hecht., de 12e 16 boete of 8 da gen hecht., de 13e en 14e ieder 20 boete of 10 dagen hecht. VOOR DEN POLITIE-RECHTtR. Zitting van 18 October. DOODEN EN BESCHADIGEN VAN EENDEN. Deze zaak contra den landarbeider Petrus Martious A. te Limmen, die de vorige week ter zake bovengenoemd feit terecht stond. werd heden voortgezet en zullen nog 3 getui gen worden gehoord. De jachtopziener Kieft was niet aaowezig,"waarvan acte werd ver- leend. In de eerste piaats werd alsnu gehoord de getuige de Waard, die verdachte een gooiende bewegmg heeft zien maken. Waarop hij gooide is hij vergeten. Hij denkt dat het op eenden was. (Inmiddels was getuige Kieft ge- arriveerd). Getuige dacHt dat het 6 a 7 een den waren. Verdachte gooide met iets naar de etnden. Getuige zeide voorts, dat verdachte misgooide. Hij heeft geen doode eenden ge- zien, maar er ook niet naar gezocht of geke- ken. Getuige werd voorgelezen wat hij voor den jachtopziener Kieft heeft gezegd. Deze verklaring week belangrijk af van hetgeen hij nu verklaarde. Hij heeft Kieft voorts ver- klaard, dat hij tr verder buiten wilde blijven wat trouwens ook nu wel merkbaar is. Dc volgeade getuige, Bakker, heeft eenden in de sloot gezien. Aan Kieft heeft deze getui- 6 Augustus nabij het veilingsterrein van Zwaag den getuige W. Koomea mishandeld. Beiden zaten in een auto. Zij konden elkan- der niet passeeren. Geen hunner wilde terug- gaan. Ten slotte is C. S. doorgercden en werd later door Koomen daarover getreiterd, waar op verdachte driftig is geworden en den ge tuige op straat geworpen, geslagen en ge- schopt. De officier vorderde 20 boete of 20 da gen hecht. Verdachte werd veroordeeld tot 1 15 boete of 15 dagen hecht. WEDERSPANNIGHEID. De 54-iarige visschersknecht Joh. Pieter D. te yelder heeft zich op 16 Augustus schu! dig gemaakt aan wederspannigheid. De ka meraad van verdachte was dronken, werd daarvoor aangehouden en toen heeft verdach te getracht hem uit de handen van den agent te ontrukken. Eisch 40 boete of 40 dagen hecht. Von nis 20 boete of 20 dagen hecht. BEI.EEDIGING VAN EEN GEMEENTE-VELDWACHTER. De 25-jarige transportarbeider M. J. P. te Warmenhuizen heeft op 3 Augustus den ce- meente-velawachter R. Pronk op den openoa- ren weg eenige beeleedigende wcorden toege voegd. Ook dit feit had piaats in de dagen van opgewondenheid toen er door de trans- portarbeiders gestaakt werd. De officier vorderde 10 boete of 10 da ge nhecht. De politierechter veroordeelde hem tot 7 boete of 7 dagen hecht. DIEFSTAL. De niet aanwezige verdachten, de arbeiders Jan B. en Hendr. K. te Enkhuizen, hebben zich op 25 Augustus schuldig gemaakt aan wederrechtelijke toeeigening van eenige boomvruchten. Zulks ten nadeele van den 75- jarigen getuige C. Visser. Verdachten kwamen met eat schuit langs den tuin van Visser en profiteerden van deze gelegenheid, om zich eens terdege tegoed te doen. Verdachten hebben zelf verklaard 10 a 1 appels te hebben weggenomeo. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. voor ieder. Vonnis 10 boete of 10 dagen hecht. ERNSTIGE MISHANDELING. De niet verschenen verdachte Albert R. moest terecht staan wegens mishan- deling van den arbeider en keetbaas Hooij pel. §e yfkiairu' dat.verdachte hem had medege- veld, dien hij op 25 Augustus met een schop deeld, dat hij drie. eenden had gestrengeld. een slag op den arm heeft toegebracht. Vol- tegenover Oit ontkende getuige thans, ook' Kieft De officier waarschuwde getuige ernstig ter wjlle van verdachte geen meineed te pl<> gen. Daar staat een zware straf op. De getuige Kieft was er bij toen de Waard over dat strengelen heeft gesproken. De officier was overtuigd, dat verdachte mieft getracht te inspireeren tot meineed. Daarom zou hij een emstige straf vorderen. De officier overwoog vervolging wegens meineed van getuige A. Bakker. Eisch J 50 boete of 50 dagen hecht. Von nis J 60 boete subs. 60 dagen hecht. DIEFSTAL VAN FRUIT. Een achttal boerenjongens van Gude Nie- dorp stonden terecht ter zake dat zij in den avond van Zondag 22 Augustus in den boom- gaard van getuige Dekker peren hebben afge- schud en opgegeten. Verdachten, waarvan er een drietal aosent waren, onkenden de peren te hebben afgeschud. Ze hebben die op den grond gevonden. Twee hunner hebben de pe ren gekregen. De getuige Dirk Dekker heeft in den oacht van 2 Augustus, te bed liggende, een groot lawaai in zijn boomgaard gehoord. Er is blijkbaar met geweld aan de boomen ge- schud, zoo zelfs, dat de peren op zijn dak vielen. Dekker schatte de schade op pl.m 50. F K De burgemeester van Oude Niedorp klaag- de over de gepleegde baldadigheden, vermoe- delijk door de jongens uit het Veld gepleegd. gens een brief van verdachte heeft Hooijveld zich op hem gewroken (omdat hij zijh kost huis bij Hooijveld zou hebben opgezegd) door te zorgen dat hij als polderwerker Brussel 487 M. en Antwerpen 265 Af 8 20 JG-20 Operafragment. Orkest en solisten. 10.20 Nieuwsberichten. Miinster, 410 M. 12.50-1.50 Orkestcon- cert. Werken van Wagner. 3.20—5.20 Or- kestconcert. A. en G. Jensen. 5.20—5.50, 5.50—6.20, 6.40—7.20, 7.20—8.— Lezm- gen. 8.-9.— Concert. Franz v.' Assisi Or kest. W. Wahl, declamatie. 9.— Voorlezina tot 10.20. 6 werd ontslagen. Hooijveld cntkende zulks ten stelligste. Verdachte heeft hem zoodanig geraakt, dat zijn arm bloedend werd verwond. Dr. Pikard heeft den verwonde medisch oehandeld. De wond was 1 c.M. breed en Wo c.M. diep. /2 Eisch 50 boete of 50 dagen hecht. Von nis 40 boete of 40 dagen hecht. EENVOUDIGE BELEEDIGING W Kuiper, eeti 47-jarig koopman tf Noordscharwoude, is op 29 Augustus opzet- tc-iijk beleedigd door den niet verschenen ver dachte Jan jOok deze zaak houdt verband met de staking. Kuiper heeft thans geen last meer van verdachte. Eisch J 7 boete of 7 dagen hecht. Vonnis 2 dagen voorwaardelijke gevangenisstraf met 1 jaar proeftijd en geen bijzondere voorwaar- den. MISHANDELING. Ge 22-j arige arbeider Adrianus Johannes il te Girkshorn lag op 7 Augustus in een schuit te slapen en werd toen naar zijn mee- nmg geplaagd door den 14-jarigen P. Goot jes. Daarover vertoornd, heeft hij den knaap geslagen met gevolg dat deze met het hoofd tegen de schuit is gevallen en bloedend werd verwond. Vooraf heeft verdachte den knaap met het hoofd onder water gestoken. Gevorderd werd f 7 boete of 7 dagen hech tenis. Vonnis overeenkomstig dezen eisch. NIET VOLDOEN AAN EEN AMBTE- LIJKE VORDERING. De niet verschenen verdachte N. D. te An dijk heeft niet voldaan aan de vordering van den surveilleerenden veldwachter Zandberg en de commies Blokdijk, die belast waren met de naleving der rijw ielbelasting, om van zijn rijwiel af te stappen. Eisch tegen den niet verschenen verdachtf 20 boete of 20 dagen hecht. Vonnis 15 boete of 15 dagen hecht. ALS VOREN. Ook P. S. heeft zich aan een dergelijk feit schuldig gemaakt terzelfder gelegenheid. Het bleek, dat hij niet in het bezit was van een Gastvrouw„De dokterepractijk van je neef breidt zic.h nog niet erg uit, hoor ik Gast„Nee, jammer genoeg. Wij, familieleden doen ons beet genoeg, maar we kunnen niet den h661en tijd zksk zijn." (Humorist.) f T T 1 J 1# V l/ t ,'~T

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 6