Binneniand Herfstweer Buitenland belaprngmerk voor het door hem Sere'den rlj- wiel. Verdachte stoorde zich niet aan he: bevei hem door den cominies der directe be- Jastingen gegeven om af te stappca. lisch en vonnis als in de vorige zaak. MISHANDELING. £)e verdachte A. de W. te Enkhuizen, niet verschenen, heeft op 28 Augustus den 31-jari- iren arbeider Jac. Groot geslagen. Verdachte k een buurman van den mishandelde en Groot kreeg onaangenaamheden met Louer- man, een a.s. zwager van verdachte, waarop verdachte zich op handtastelijkc wijze met de twist bemoeide. Verdachte staat gunstig bekend. gisch 20 boete of 20 dagen hecht. Von- #fs 10 boete of 10 dagen hecht. Hierop volgde sluiting der zitticig. de GEWEZEN DUITSCHE KEIZER. De correspondent der N. R Ct. te Berlijn meldt: Men hecht hier veel waarde aan het on- derhoud, dat minister Kan gister met den gewezen Duitschen keizer heeft gehad, en enkele bladen vermoeden dat de minister den keizer namens de Nederlandsche regeering heeft meegedeeld, dat deze om bekende rede- oen haar toestemming niet zal kunnen ver- leenen, voor het geval de keizer van plan is, Nederland te verlaten, gezien de verplichtin- gen die zij tegenover de Entente-regeeringen op zich heeft genomen. In zijn Dinsdagochtendblad schrij ft het Berliner Tageblatt dat de bevoegde Duitsche rijksautoriteiten nog niets hebben vernomen, over het bezoek, dat minister Kan aan den gewezen Duitschen keizer heeft gebracht In parlementaire kringen wordt er echter op ge wezen dat zoowel de Temps als de Times meer met de mogelijkheid van den terugkeer van den gewezen kgizer naar Duitschland hebben rekening gehouden dan dit in Duitschland zelf het geval is geweest. In het bijzonder heeft artikel 7 van de zooeven door den Landdag aanvaarde Hohenzollernwet met zijn bepaling aangaande het eventueele woonrecht van den gewezen keizer te Hom- burg in het buitenland een opschudding ver- wekt, die nog door Hoper Aschoff, den Prui- sischen minister van financien, noch door af- gevaardigde Heilmann, den leider der soci- aaldemocratische groep in den Landdag, werd verwacht. Men vermoedt dat de Engel- sche diplomatic in Den Haag officieus inlich- tingen heeft trachten in te winnen. Het Berliner Tageblatt voegt hieraan toe dat in burgerlijke republikeinsche kringen betreurd wordt, dat de sociaal-democraten in den Rijksdag niet eerst overleg met de an- dere republikeinsche partijen hebben ge- pleegd, alvorens hun wetsontwerp in te die- nen, waardoor elk verblijf in Duitschland aan de leden der gewezen regeering zou kun nen worden ontzegd, indien dit verblijf een gevaar voor het Rijk mocht beteekenen. ONGELUK OP EEN SLEEPBOOT. Uit Gent (Belgie) wordt gemeld, dat Maandag aan boord van de Nederlandsche sleepboot Frisco, bij het herstellen van den motor, een ontploffing heeft plaatsgehad, waarbij de 27-jarige A. van der Veen ter- stond is gedood en zijn broer het rechteroog heeft verloren, de werktuigkundige Wendels gevaarlijk in de buik is gewond en de arbei der van Daelen doodelijke verwondingen heeft gekregen. Het lijk van van der Veen die te Huissen woonde, zal naar Nederland wor den vervoerd. SMOKKELAAR—VERKLIKKER Men meldt aan de N. R. Ct.: Den laatsten tijd deden de Duitsche kom- miezen aan de Geldersche grens belangrijke aanhoudingen, waarbij ze werden geholpen door een man uit het grensplaatsje Anhoit, die de rol van verklikker speelde en de kom- miezen op de hoogte hield wanneer er werd gesmokkeld. Thans hebben de kommiezen dezen man zelf aangehouden, toen hij bezig was een zak met tabak uit ons land naar Pruisen te smokkelen. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Belcrstingverlaging? Naar het Hdbl. verneemt, bestaat bij de Staten-fractie van den Vrijheidsbond het voornemen, bij de Staten een voorstel te doen tot schraoping van de opcenten op de Inkom- sten- en Vermogensbelasting, daar deze met jeer noodig worden geacht voor de provin cial hui>' ouding. NEDERLANDSCH" JOURNALISTENKRING. Zaterdag en Zondag is de Nederlandsche Journalistenkring te 's-Gravenhage in alge- meene vergadering bijeen geweest. De voorzitter, de Leer D. Hans, opende de vergadering van Zaterdagavond met een woord van eerbiedige hulde aan de nage- dachtenis der sinds de vorige vergadering overleden journalisten, H. van Dijkhuizen te Rotterdam en Joh Boersma te Groningen. Aan de orde was daarna het voorstel van het bestuur, tot wijziging van de artikel en 5 en 6 der statuten van de vereeniging Doel van deze wijziging is, voortaan de directeu- ren van bladen, die tevens hoofdredacteur zijn. we der tot het gewone lidmaatschap foe te laten. De voorzitter heeft uit naam van het bestuur het voorstel in den breede toegelicht. Hierna volgde een uitvoerig debat, waarbij de vertegenwoordigers van de vereeniging ;,De Amsterdamsche Pers" en enkele leden individueel zich tegen de wijziging verklaar- den. Het bestuursvoorstel is met de bij regte- ment vereischte meerderheid van 2/3 der uit- gebrachte stemmen aangenomen. Zondagochtend werd de vergadering her- opend. De voorzitter wijdde allereerst eenige woorden aan het jubileum van Jol'.an Braa- kensiek te Amsterdam, den journalist met de teekenstift, en stelde voor, hem een telegram van gelukwensch te zenden. Daartoe werd be sloten. Vervolgens werd aan de orde gesteld het onderwerp De Indische journalistiek. De voorzitter deelde mede, dat deze bij- eenkomst de eerste is van een reeks vergade- dngen, die aan verschilknde journalistieke onderwerpen gewijd zullen zijn. Hij dankte de heeren A. J Lievegoed. oud-hoofdredac- t«Uf van De Locomotief en Jhr. Jan Feith, Bij guur, vochtig wecler worden huid en handen yaak ruw en sehraal. Dit verzacht en geneest men spoedig met Doos 30-60-90 ct. PUROL hoofdredacteur van De Indische Post, die het onderwerp zouden inleiden. Na deze inleidingen ontspon zich een ge- animeerd debat, dat de heeren Lievegoed en Feith aanleiding gaf hun opvattingen nader uiteen te zetten. De voorzitter heeft aan het slot den inlei- ders hartelijk dank gezegd en geconstateerd, dat de behandeling van het onderwerp uit- stekend was geslaagd. Enkele in hot debat ge geven wenken (uitzending van journalisten naar Indie; het inrichten van speciale cur- sussen enz.) zal het bestuur zeer zeker onder de oogen zien. VEREENIGING VOOR GESCHIEDENIS DER GEN EES-, NATUUR- EN WIS- KUNDE. In de gistermorgen te Gorinchem gehou den ledenvergadering werd als penningmees- ter benoemd, in plaats van dr. Schoute, die als zoodanig heeft bedankt, dr. F. W. F. Hun ger te Amsterdam. In ae vacature-dr. Schoute werd tot bestuurslid gekozen dr. J. B. F. van Gils te 's-Gravenhage. Besloten werd een ge- denksteen te plaatsen in het huis, door Boer- haave te Leiden bewoond en waarin hij is gestorven. Verder werd besloten voor de Clusiustentoonstelling een bijdrage te geven, zoomede voor het internationaal congres in 1927. Om 11 uur werd een boottocbt naar het slot Loevestein gehouden, aangeboden door het stadsbestuur; het slot werd bezichtigd onder leiding van den heer P. J. Verlee te Gorinchem. Daarna werd de vergadering ten stadhuize voortgezet met een lezing van dr. F. M G. de Feijter van Geldermalsen over Een onbe- kend portret van Andreas Vesalius. Dr. T. H. Lulofs uit Gorinchem voerde het woord over Aristoteks over Eugenese. Ten slotte hield dr. E. H. Hermans, huid- arts te Rotteradm, een lezing over de historie van de framboesia tropica. HET NEDER.L. VERBOND VAN VAKVEREENIGINGEN EN DE BESTUURDERSBONDEN. Onder leiding van den heer R. Stenhuis, voorzitter van het N. V. V., is Zondag te Utrecht een congres gehouden van Bestuur- dersbonden. Besloten werd, dat dergelijke congressen. uitgaande van het N. V. V., met de Bestuur- dcrsbonden voortaan om de twee jaar gehou den zullen worden. Behandeld werden eenige voorstellen inza- ke een nieuwe contributieregeling, waarom- trent evenwel geen beslissingen genomen konden worden, daar de contribute definitkf door de algemeene vergadering van het N V. V. moet worden vastgesteld. Besloten werd, de behandeling van het rapport inzake reorganisatie van de Bestuur- dersbonden uit te stellen tot een volgende vergadering, opdat deze zaak door de Be- stuurdersbonden uit te stellen tot een volgen de vergadering, opdat deze zaak door de Be- stuurdersbonden alsnog voldoende zal kun nen worden bezien. DE WERKT1IDENREGELING VOOR BAKKERIJEN. Er heeft zich een commissie uit de pa- troons- en gezellencrganisaties in het brood- bakkersbedrijf gevormd, welke zich ten doel heeft gesteld, door onderling overleg te trach ten tot overeenstemming te geraken voor de samenstelling van een schema tot verbetering van dat deel der Arbeidswet hetwelk de werk- tijdregeling in de bakkerijen beheerscht. Op dringend verzoek dier commissie is de minis ter van arbeid, handel en nijverheid er toe overgegaan, een voorzitter en een secretaris van die zelf-geconstitueerde commissie aan te wijzen, als hoedanig zijn benoemd: tot voor zitter de heer C. J. P. Zaalberg, directeur- generaal van den arbeid, tot secretaris de heer Th. C. Geudeker, hoofd van administra- tie ter directie van den arbeid. De commissie heeft Vrijdag te's Graven- hage hare eerste zitting gehouden, nadaf door de verschilknde organisaties, tot deeln? ming aan de werkzaamheden, waren aange- wezen, door: de Nederlandsche Vereeniging van Werkgevers in het Bakkersbedrijf de hee ren H. R Hetzel, C. Ulrich en W. J. van der Meer; den Nederlandschen Bakker.sbond, Fred. C. Stahle, Herm. C. Kloet en G. J Bokhorst; den Nederlandschen R K Bond van Brood-, Koek- en Banketbakkerspa troons de heeren P. Hendrix, A. Zonncveld en P. J. C. v. d. Post; den Centralen Bond van Nederlandsche Verbruikscooperaties de heeren L. Smit, H. Poppers en Th. Briede; den Algemeenen Nederlandschen Bond van arbeiders in het bakkers-, chocolade- en sui- kerbewerkingbedrijf de heeren H. J. Sprokop, M. F. Meyer en J. C. Evers; den NederS. Centralen Bond van Chr. arbeiders(sters) in de bedrijven van voedings- en genotmiddeien de heeren H. H. A. Hanemaayer, J. Z. Kan- negieter en P. Ch. Simon's. De Neutrale Bond van personeel in de voedingsbedrijven, hoewel van de commissie deel uitmakende, heeft aan deze eerste bijeen- komst geen deel gencmen, daar hij eerst de besluiten daaremtrent in een op 20 dezer te houden hoofdbestuursvergadering wilde af- wachten. UIT HET SCHILDERSBEDRIJF. Met den Nederl. Schildersgezellenbond hebben ook de patroonsbonden in het schii- dersbedrijf besloten, de bestaande collectieve arbeidsovereenkomsten ongewijzigd voort te zetten. De r.-k. en chr. gezelknorganisaties hebben het contract opgezegd en vragen, be- halve een loonsverhooging van 3 cts. per uur en de vorming van een fonds voor betaling van het loon op de erkende Christ, feestda- gen, vacantiedagen en kinderbijslag. EMIR FAISAL. Prins Faisal heeft gister een bezoek ge bracht aan den hygienischen melkstal De Vaan te Bergschenhoek. Behalve de minister van buitenlandsche zaken Damlusi, de particuliere secretaris en drie leden van de lijfwacht, kwamen mede de heeren ir. Th. J. Mansholt, inspecteur van den landbouw, hoofd van den buitenland- schen landbouw-voorlichtingsdienst, J. G Tukker, rijksveeteeltconsulent voor Zuid-Hol- land en de benoemde consul te Djeddah, de heer van der Meulen. De bezoekers kwamen in auto's uit den Haag te kwart over 12 aan De Vaan, waar de Prins ontvangen werd door den voorzitter, dr. Moll van Charante. Het dochtertje van den directeur, de heer Stehouwer, bood den Prins bloemen aan. Mede tegenweordig waren de heeren dr. L B. de Mcnchy, secretaris, PL. Mees, penning- meester, dr. van Dijk en dr. Kingma Boltjes, commissarissen. Bezichtigd werden de stallen en het melk- bedrijf; een kampioenkoe en 2-jarige stier werden in oogenschouw genomen. In het Parkhotel aan den Westersingei werd de lunch gebruikt. Ht gezelschap is daarna naar Vlaardin- gen gereden, ter bezichtiging van de Kunst- mestfabriek en de fabriek Hollandia. Emir Faisal heeft Zondag eenige oogen- blikken vertoefd op het landgoed der Konin gin, Raaphorst, onder Wassenaar. De Prins vertrok hedenochtend met den trein van 9 u. 27 min. van den Haag naar Parijs. Omtrent het bezoek, dat Emir Feisal gister- middag, vergezeld o.a. van den minister van buitenlandsche zaken van Hedjaz, den heer Damlufi, en den heer van der Meulen, consul te Djedda, aan het hoofdkantoor en aan £en der fabrieken van de Hollandia, Hollandsche fabriek van melkproducten en voedingsmidde- len te Vlaardingen heeft gebracht, word: meegedeeld. dat de Emir door de directeuren, de heeren J. M. en M. G. Hummelinck, ver gezeld van de andere directieleden, de heeren Couvee, Mercier en De Monchy, in de centra- le hal van het hoofdkantoor ontvangen werd en vervolgens naar de commissarissenzaa! geleid, waar de directie een uiteenzetting gaf van alles wat bezichtigd zou worden. Het doel was, Emir Feisal een indruk te geven van wat Nederland op het gebied van melk- producten-industrieen presteert. De prins heeft het bedrijf en vooral de automatische bussenfabricage met belangstel- ling in oogenschouw genomen. Emir Feisal heeft verder een bezoek ge bracht aan de E.N.C.K. te Vlaardingen. Om- streeks half vijf kwam het gezelschan er aan. Namens het bestuur van de E.N.C.K. sprak de heer A. C. de Oude den prins in het Fransch toe, waarna de minister van buiten landsche zaken van Hedjaz namens den prins dankte en de E.N.C.K. veel voorspoe.1 in zaken toewenschte. Daarna werd onder lei ding van de directie de fabriek bezichtigd. Op het kantoor teruggekomen werden nog eenige afscheidswoorden gesproken door den voorzitter van de E.N.C.K., den heer P. Lindenbergh, waarna namens den Emir eeni ge vriendelijke woorden tot den krassen voor zitter werden gesproken. Omstreeks vijf uur is het gezelschap naai den Haag vertrokken. EEN RAADSLEDENSCHOOL. De Gemeente, orgaan van de Vereeniging van s.-d. gemeenteraadsleden, meldt, dat het hoofdbestuur der Vereeniging van soc.-dem. leden van gemeenteraden en provinciale sta ten in zijn vergadering van 3 October het volgende voorstel van het dagelijksch bestuur goedgekeurd heeft: In begin Januari, wanneer de Kamers op reces zijn en de begrootingen in de raden af- gehandeld, wordt in Amsterdam een drie- daagsche school voor raadsleden georgani- seerd. Aanvang Zaterdagmiddag 1 uur, einde Maandagmiddag half 5. De centrale kas draagt de kosten van reis en verblijf. De provinciale besturen zoeken een aantai raads- en statenleden uit, voor wie h. i. deze school nuttig of noodig kan zijn. Liefst de- zulken, die de kennis verder kunnen dragen, misschien ook zulken, voor wie een nieuwe prikkel in hun afgelegen bestaan goed zou kunnen werken. Er worden geen eischen gesteld dan deze: de deelnemers moeten een eenvoudig betoog kunnen volgen. Ze krijgen 'n leiddraad voor- af en kunnen een uitgebreid verslag daarna zich aanschaffen. Elke provinciale afdeeling der vereeniging zendt een aantai deelnemers, ongeveer in ver- houding tot haar aantai leden. Wij dachten als volgt: Friesland 13, Groningen 15, Drente 8, Overijsel 9, Gelderland 14, Utrecht 5, Noord-Holiand Noord 12, Noord-Holland Zuid 8, Zuid-Holland (Den Haag en Rotter dam inbegrepen) 20, Zeeland 4, Noord-Bra- bant 4 en Limburg 4. Komen er uit enkele provincies minder, dan kunnen andere er een paar meer zenden. Elke les duurt 1 V> uur, er is ten minste een uur pauze tusschen elke les met tijd voor vragen-stellen en discussie. Getracht zal worden de volgende onder werpen door de daarachter genoemde perso- nen te doen behandelen. le. Wat kan de gemeente en de provincie doen in de richting van de socialisatie? S. R. de Miranda. 2e. De autonomic der gemeenten en de hoogere besturen. Mr. G. v. d. Bergh. 3e. Grondpolitiek. Erfpacht of verkoop? F. M. Wibaut. 4e. Maatschappelij-k hul-pbetocn. Ed. Polak. 5e. De gemeente. de provincie en de volksgezondheid. Dr. L. Heyermans. 6e. Gewestelijke uitbreidingsplannen. Ir. Keppler. 7e. Volksontwikkeling na den leer- plichtigen leeftijd. Theo Thijssen. 8e. Wat kunnen de gemeentelijke en provinciale be sturen doen op he: gebied van schoonheid en kunst? „DIEFSTAL VAN RADIO." Tegen een bewoner van de Bootenmakers- straat te Zaandam is proces-verbaal opge- maakt onder verdenking van „diefstal van radio". Verdachte is n.l. op het denkbeeld ge- komen, zich buiten medeweten van de directie aan te sluiten o-p den hoofdkabel van de z.g. radio-centrale, ten einde op die wijze koste- loos radiomuziek te hebben, iets waarvoor de abenne's maandelijks een vergoeding en bij de aansluiting een bedrag in eens betalen. KORTE BERICHTEN. Gister is te Oudepekela de 20-jarige zoon van den werkman A Pals onder een neerploffenden inuur geraakt en kort daarna overleden DE OPPOSITIE IN RUSLAND. De onderwerping der oppositic onder lei ding van Trotzki en Zinowjew is door het cetraal executief comite der communistische partij aangenomen, nadat de oppositie had afgezien van alle voorwaarden en bezv/aren, alsmede van den eisch om haar wenschen aan het plenum der partij voor te leggen. Het gerucht, als zou het partijbestuur na met de oppositie gevoerde onderhandeliogen met het oog op de toekomst zekere concessies hebben gedaan, berust slechts op vermoedens. DE ONTPLOFFING TE KIOEKIANG. Het bericht, dat bij de ontploffing aan boord van een Chineesch stoomschip in de haven van Kioekiang 1200 Chineezen om- lcwamen, wordt tegengesproken. De ontplof fing vernielde alleen het schip, doch maakte geen. slachtoffers. GEFANTASEERD. Destijds werd gemeld hoe op 26 September 1.1. de 25-jarige Adriaan Casterloo, tuinier op een buitengoed nabij Antwerpen. in een avontftrein twist had gekregen met vier Ne- derlanders, die hem, na zijn geld te hebben geroofd, uit den trein zouden hebben gewor- pen. De marechaussee had vruchteloos een on- derzoek ingesteld. Herhaalde endervragingen van den tuinman leidden echter tot meniger-' lei tegenspraak in zijn verklaringen. In het trauw gedreven heeft Casterloo thans bekend hetverhaal te hebben verzonnen. Ter- wijl hij cp vroolijke wijze te Anhverpen zijn vrije uren sleet was hem zijn portefeuiile ont- futseld. Hij had het toen maar beter geven- den het verhaal van de Hollanders te vertel- len.v De man zal worden vervolgd. DE BELGISCHE STABILISATIE-LEENINO. Ete Belgische minister van financier spreekt het bericht tegen, volgens hetwelk Poincare zich tegen de deelneming van Duitschland aan de Belgische stabilisatie-leening zou heb ben uitgesproken. EEN NOODLOTTIG ONGEVAL. De bladen melden uit Rome, dat te Avel- limo bij Napels een auto met fascisten door een andere auto werd ingehaaid, die zoo dicht langs de eerste passeerde, dat vijf fas cisten, die op de treeplank stonden, werden doedgedrukt. FAMILIEDRAMA. Nabij Tolz (Beieren) zijn in het struikge- was de lijken gevenden van een 29-jarigen slager. diens 39-jarige vrouw en hun 10-jarig kind. De lijken vertoonden schotwonden. Men vermoedt, dat de man eerst zijn vrouw, daarna den jongen en ten siotte zichzelf van het leven heeft beroofd. EEN ZESTIEN1ARIGE ROOFMOORDENAAR. Een 16-jarige jongen wilde te Tours zijn ouders ontmoeten, doch hij trof zijn grootmoeder thuis. Toen de vrouw weigerde hem geld te geven, wierp hij zich op haar en verpletterde haar schedel met een grooten sleutel, na haar eerst tegen den grond gesla gen te hebben. De moordenaar kon nog den- zelfden dag worden gearresteerd. BESCHULDIGINGEN TEGEN PANGALOS. De Grieksche premier, generaal Kondilis, heeft aan de pers den tekst medegedeeld van de acte van beschuidiging tegen den voorma- ligen dictator Pangalos en diens medeminis- ters. De regeering beschuldigt de beklaagden ervan, de macht tot zich te hebben getrokken door gebruik te maken van de onrust, die on der het Grieksche volk heerschte als gevolg van de opzegging door Belgrado van het Grieksch-Joegoslavisch bondgenootschaps- verdrag. Pangalos wordt ervan beschuldigd, de regeering, die*het vertrouwen van het pariement bezat, met geweld te hebben ver- wijderd. Voorts somt de acte van beschuidiging de decreten en- wetten op, die door Pangalos in strijd met de Grondwet zijn uitgevaar- digd. Inzonderheid wordt de nadruk gelegd op de invoering van de doodstraf door den strop. Een ander punt van beschuidiging vormt de ontbinding van het pariement op 29 De cember 1925 en het niet-uitschrijven van nieuwe verkiezingen. Voorts wordt bestraffing verlangd wegens vrijheidsberooving door de arrestatie van de liberate partijleiders dfi de daarop gevolgde verbanning naar het eiland Santorini; ver der wegens het incident met Bulgarije, daar na den aanval op het Grieksche blokhuis bij Petritzi bevel is gegeven tor het oprukken der Grieksche troepen, hetgeen in strijd was met artikel 12 van het Volkenbondsstatuut. Daar- door is aan het aanzien van Griekenland groote afbreuk gedaan en is bovendien de ver- oordeeling gevolgd tot het betaien van een bedrag van dertig millioen lewa aan Bulga rije. Het totstandkomen der leening ten be- hoeve der uit Klein-Azie gevluchfe Grieken Wij hondan een zeer uitgebrelde eorteerfng TABELLARISCHE BOEKEN, vanaf 4 tot 52 kolommen. L. FRA.NKENBERG, ALKMAAR. is ten gevolge van dit incident misluk. Ten slotte wordt het uitroepen en uitoefe- nen der dictatuur een daad van geweld, zon- der weerga in de geschiedenis der beschaafde wereld, genoemd. Pangalos, zoo wordt ver- klaard, heeft den president Kondberiotis tot aftreden gedwongen en zichzelf tot president van Griekenland doen kiezen door verval sching der verkiezingsresultaten, welke daad haar weerga niet vindt. De premier gaf uiting aan de hoop, dat de rechters zouden besluiten Pangalos en zijn medeplichtigen voor het staatsgerechtshof, dat is het nieuwe pariement, te dagen, opdat een heilzame les gegeven zou worden. W DE BURGEROORLOG IN CHINA. De burgelijke gouverneur van de provin- - cie Tsjekiang heef zich volgens den corres pondent te Sjanghai van de „Sunday Ex press" los gemaakt van Soen Tsjoean Fang en trekt met 20.0C0 man uit Hangtsjau op Sjanghai aan. De spoorbruggen zijn opge- blazen. De Britsche kanonneerboot „Bee" is Don- derdag door de Cantonneesche troepen be- schoten, terwijl zij een koopvaardijschip, op weg van Itsjang naar Hankou, escorteerde. De „Bee" beantwoordde het vuur en bracht dat der Chineezen tot zwijgen. Aan boord van de kancrmeerboot zijn geen slachtoffers. EEN REDE VAN JASPAR. De Belgische minister Jaspar heeft bij de onthulling van het standbeeld, opgericht ter eere van Charles Woeste, verklaard, dat de maatregelen, genomen tot het financieele her- stel, snel ten uitvoer worden gebracht. De stabilisntie van den franc was zeer nabij. De atmosfeer van zelfvertrouwen komt langzamerhand terug. Maar geen enkele on- voorzichtigheid of oneenigheid mag dit suc- ces in gevaar brengen, zeide hij. Jaspar wees nog met nadruk op de nood- zakelijkheid om de productie op te voeren. EEN INTERNATIONALE BOND 7 VAN AMBTENAREN VAN DEN BURGEL1JKENSTAND. Van 28 tot 30 Oct. wordt te Bern een con gres gehouden tot oprichting van een intern, vereeniging van ambtenaren van den burge- lijken stand, welker voornaamste taak zal zijn een grondslag te vo|pien voor een gemeen- schappelijken arbeid, die dus zoo snel moge- lijk en vlotte behandeling ten gevolge heeft van de belangen der eigen landgenooten in een ander land. ANTI-SEMIETISME IN HONGARIJe. Vrijdagmiddag zijn 30 a 40 onbekende in- dividuen de universiteit te Boedapest binnen- gedrongen, waar zij de Joodsche toehoorders op schandelijke wijze molesteerden. De an- dersdenkende studenten wilden de Joodsche toehoorders beschermen, maar zij stonden tegenover de bende machteloos. Geen der in- dringers kon worden gearresteerd .f,v. NA DE VERKIEZINGEN IN BELGIe. Tijdens de Belgische gemeenteraadsverkie- zingen, in de vorige week gehouden, hebben zich allerlei onregelmatigheden voorgedaan, waarmee de Belgische bladen thans langza merhand voor den dag komen. Zoo b.v te Quaregnon bij Bergen. Er wa ren daar twee socialistische lijsten; op een dier lijsten stond een zekere Desire Manou- vrier. De aanhangers der andere lijst hadden besloten betoogende voorbij het huis van de zen Manouvrier te trekken. Toen de stoet bij zijn huis was, kwam Manouvrier een dansje uit te voeren op de muziek van een harmo nica, door zijn dochter bespeeld. Zijn zoon zwaaide uit het venster van het huis met een roode vlag, waaraan een stuk spel bengelde. Dit wektc de woede der betoogers, die luid- keels begonnen te schreeuwen. De zoon van Manouvrier wierp uit het venster alles wat hij maar te pakken kon krijgen. Toen drie personen ernstig gewond werden, waarvan een zeer ernstig, werd het huis van Manouvrier door de betoogers met steenen, ijzer, stukken hout enz. bekogeld Een schoonzuster van Manouvrier werd zwaar gewond. Een onregelmatigheid van geheel anderen aard deed zich te Vaux, in het arrondisse- ment Kortrijk vcor. Dit dorpje telt 1200 kie- zers en had tot nu toe een socialistische meer derheid. Maar thans behaalden de katholie- ken een meerderheid van 38 stemmen. Grfiote ontsteltenis in de gemeente. Een arbeider er kende, dat hij voor de katholieke lijst had moeten stemmen onder bedreiging uit zijn huis te worden gezet en broodeloos te worden gemaakt, maar met de belofte 100 fr. te ont vangen, indien de socialisten de nederlaag leden. Kortom niet minder dan 200 gevallen kwamen aan het licht. A1 de slachtoffers van die omkooperij heb ben hun bekentenis onderteekend. Het parket heeft de stembiljetten in beslag gencmen. Hardnekkige hofmaker„Deze ring bied ik je aan als symbool van mn liefde bij heeft geen einde nardvoc.ht.ige eehoone „Hij is ook een symhooi va.n de liefde die ik je toedraag hij heef' seen begin." {Passing Show J

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 7