DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 247 Honderd acht en twintigste Jaargangr 1926 WOENSPAG Pit het PaHsment 20 OCTOBER Buitenland Dit nummer bestaat nit 2 bladen. Deze Conrani wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feesfflagennitgegeven. Ibonnemenisprijs bij voornilbetaling per 3 maandeo voor Alkmaar /2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlljke en bewqsnummers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERYENTlftNt Per regel /0.25, bij groote contracten rabat Groote letten naar plaatsraftnffr Brieven franco aan de N. V. Book* en Handelsdrnkkcrjj r/b HERMs COSTU A Voordam G9. Directeur: O. H. KRAK. Den Haag, 19 October 1926. De Tweede Kamer heeft heden een aan- vang gemaakt met de behandeling van de be- lastingvoorstellen van Minister De Geer. De beraadslagingen zullen wel eenige dagen in beslag nemen. Ik heb ten minste hooren ver- lu'.den, dat het aantal ingeschreven sprekers zoo groot is, dat de voorzitter de namen er van niet op een velletje kon plaatsen. Mochi zulks inderdaad het geval zijn, dan is het ;te begrijpen, dat hij de heeren tot zeer laat in den namiddag bijeen houdt. Heden was het ten minste al' knap laat voor hij de vergade- ring tot den volgenden dag verdaagde en het zal morgen wel van hetzelfde laken een pak Z^De belangstelling was heden matig. De opkomst was bescheiden, de aandacht voor de sprekers vaak zoo gering, dat de onderlmge gesprekken verhinderde, dat de pers het ver- handelde goed kon volgen, en in den laten namiddag deed de kamer denken aan een ver- laten kampplaats, met hier en daar wat strij- ders, die den moed nog niet hebben laten zak- ken De debatten hadden trouwens ook geen opwekkend verloop. Aan uiterlijke welspre kendheid bezondigen zich onze afgevaardig- den niet, en de meesten hebben de gewoonte een rede van het papier te lezen, wat aan de aantrekkelijkheid er van albreuk doet. Daarbij kwam, dat er bitter weimg nieuwe gezichtspunten opdoemden; alles wat gezegd werd, was reeds elders gezegd of geschreven. De lezer zal dan ook niet verwachten, dat ik ook maar met enkele trekken weergeef wat ik acfitereenvolgens hoorde van de heeren Veraart, Oud, Vliegen, De Wilde, Van Gijn, Snoeck Henkemans enz. De algemeene m- druk, welken ik tot nog toe van de besprekm- gen heb gekregen, is, dat niemand bijzonder warm gevoelt voor de voorstellen, zelfs mi nister De Geer zelf niet, die anders niet zoo gemakkelijk de weeldebelasting had laten vallen en er in berust, dat de hotelbelasting met al te gauw wordt behandeld. Dat ligt vermoedelijk aan de meevallers van de laat- ste begrootingen, die batige saldi hebben op- geleverd of ten minste beloven. Maar het wa- ren juist die meevallers, welke onder meer den heer Vliegen deden stelling nemen tegenover de voorstellen der regeering. Niet alleen vond hij onze belastingen niet «x> buitengewoon drukkend, wat vermoedelijk niet een ieder hem zoo dadelijk zal toegeven, maar hij meende, dat het goed regeeringsbeleid zou zijn, als men, uit o.verweging dat er meer in het laadje komt dan men thans diTect noo- dig heeft, besloot de vroeger gepleegde onge rechtigheden goed te maken om b.v. het ze vende leerjaar wettelijk vaststelde en de amb tenaarssalarissen weer verhoogde. Zoo radicaal was geen enkele der andere sprekers. Maar wel in overeenstemming met dien geest had te voren de heer Oud gespro- ken. Deze was al evenmin geporteerd door de voorstellen, welke ons steeds verder af zul len brengen van den weg der directe heffin gen. Hij vond het ook verkeerd, dat de op brengst der crisisbelastingen zal worden verminderd. Delging van de crisisschuld noemde hij terecht een verstandige politick, omdat er achter die schuld geen economische waarde zit en men dus goed doet haar zoo spoedig mogelijk uit de wereld te helpen, waardoor, economisch gezien, meegewerkt wordt tot kapitaalvorming. Een zeer goede rede hoorden we ook van den Haagschen wethouder De Wilde, die er o.a. terecht voor waarschuwde om te trachten de wijziging der Personeele belasting reeds met 1 Januari a.s. haar beslag te doen krij- gen, omdat daardoor de gemeenten in de klem zullen geraken. Zoo dacht er ook de heer Van Gijn over, die, jammer genoeg haast niet te verstaan was, doordat vlak in zijn buurt een stelletje leden zich verdiepten in een gezellig sodeteitspraatje zonder dat de voorzitter het noodig vond den heeren eenige matiging in overweging te geven. De heer Van Gijn ging op vele punten accoord met den heer Gud. Alleen zou hij het liefst gezien hebben, dat, nu de begrootingen zulke belangijke baten aan het slot vertoonen, dat de hooge invoer- rechten weer op stal werden gezet. Maar hij liet er dadelijk op volgen, dat dit een niet te verwezenlijken illusie was. Morgen worden de beraadslagingen voort- gezet. Telef.nr. Administrate 3. Tdefopnnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. N. ADEMAi DE BRITSCHE RIJKSCONFERENTIE. Bij de opening van de Rijksconferentie was de eerste officieele daad het zenden van een gemeenschapplijke boodschap aan den Koning en aan de Koningin. Hierna hield Baldwin een toespraak. Na- dat hij den deelnemers had begroet, herdacht spr. twee dooden, die immer een werkzaam aandeel hadden gehad bij de vroegere rijks- conferenties, n.1. den vroegeren premier van Nieuw Zeeland, Masey, en lord Curzon, den vroegeren minister van buitenlandsche za- ken. Spr. gat vervolgens een uiteenzetting van den aard der conferences, waarbij spr. nog stilstond bij de resultaten, welke vroeger waren bereikt. Spr. gaf vervolgens een verkfaring van de toenemende belangrijkheid van de Rijksconfe rentie. Zij werd noodig toen de zelfstandig- heid dfer regeeringen der Dominions toenani, en een voortdurend contact tuschen de resp. regeeringen en die van Groot-Brittannie ge- wenscht voorkwam. Dit vormde ook de basis van de. eenheid en de kracht, welke der wereld bewondering afdwong, in de vier jaren van den grooten oorlog. Spr. zeide vervolgens, dat op geen enkt-i gebied gemeenschappelijke regelingen zoozea gewenscht zijn als op Vat der buitenlandsche politiek. Spr. memoreerde, dat in 1911 Sir Edward Grey de eerste is geweest, die in dit opzicht een zuivere uiteenzetting heeft gege- ven aan de wrtegenwoordigers der Domini ons. Toen heeft Grey voorstellen gedaan op het punt van de verdediging, welke het prin- cipe eenheid in de buitenlandsche politiek tamelijk nabij komen. Belangrijk in dit op zicht is ook geweest het oorlogskabinet van 1917, dat gevolgd werd door een imperieele delegatie naar de vredesconferentie. Bij de laatste twee conferences was niet alleen over eenstemming bereikt ten aanzien van de te volgen principes in de buitenlandsche poliCek, doch ook op administratief terrein in zaken van het hoogste belang in de buitenlandsche politiek. Afgezien van de RijksconferenCes zijn er nog tal van internaConale bijeenkom- sten gehouden, sinds den oorlog, waarbij de Dominions waren vertegenwoordigd. Naast de mcgelijkheden van persoonlijk contact noemde de premier nog' de mogelijk- heid van onderling contact tusschen de pre- mers door middel van telegrammen etc., waardoor zij zich ten alien tijde op de hoogte kunncn stellen van de gewijzigde omstandig- heden. Baldwin wees er op, dait de tegen- woordige premier van Australie dit syteem heeft gecompkteerd door iernand te Londen aan te wijzen, die, staande in voortdurende verbinding met de autoriteiten, hem op de hoogte houdt van de gebeurtenissen. Spr. merkte voorts nog in dit verband op, dat reeds in 1923 een voorziening is getroffen te naanzien van de nationale en internaCo nale betrekkingen, waarbij volgens voormelde principes is te werk gegaan. Spr. kwam vervolgens te spreken over de verdediging. Ook hier constateerde hij een verb'eterete samenwerking, doordat de oude tiegenstellingen plaats hadden gemaakt voor volkomen eensgezindheid op (lit punt. De Do minions'hadden thans een eigen vloot, e«i hiermee is de Admiraliteit geheel accoord ge gaan. Spr. juichte toe, wat te dien opzichte in Indie is tot stand gebracht. Spr. kondigde aan, dat aan het einde van dit jaar in dien zin onderhandelingen zullen worden gevoerd met dev ertegenwoordigers van den Ierschen Vrijstaat. Voorts besprak spr. de inwendige organi- saCe van de Britsche strijdkraditeiij waarbij hij in het bijzonder over de luchtvaart kwam te spreken, welke hij ook als communicaCe- middel tusschen de verschillende deelen van het Britsche rijk van belang achtte. Een belangrijke aangelegenheid, welbe nog de aandacht van de conferentie zal vragen, is de handcl van het Britsche Rijk en het siluiteti van Rijksovereenkomsten. Spr. verwachtte veel van het systeem, dat in de Dominions de vorokeur zal worden geschonken aan goede- ren van Britsche herkomst, en zelfs bij het huidige beperkte tarieven-systeem meende spr. dat men hierdoor een opleving van den handel in het Britsche Rijk zal kunnen be- werkstelligen. Spr. zeide tenslotte, dat misschien de be 1angrijkste kwestie, welke in'deze conferentie aan de orde zal komen, wat betreft de buiten landsche aangelegenlieden, is een verbetering te brengen in het heersehende systeem van communicatie-en consultatie tusschen de ver schillende regeeringen van het Britsche Rijk Bij de kwesties van verdediging zijn zaken, welke een gezamenlijke bespreking noodzakc- lij'k maken. Wat betreft den handel in't Brit sche Rijk en de Rijksovereenkomsten hoopte hij dat ieder der regeeringen, welke verte- genwordigd zijn, all eaandacht zal schenken aan de economische behoeften hunner landen, alsmede al hunne kracht aan te wenden om den handel van het Britsche Rijk tot ontwik keling te brengen. De rede, welke, heden door Sir Austen Chamberlain zal worden gehouden, zal niet worden gepubliceerd Gistermorgen hebben de deelnemers aan de rijksconferentie in de abdij van Westmin- j ster de onthulling door den prins van Wales bijgewoond van het gedenkteeken ter nage- dachtenis van de millioen dooden van he1 I Britsche Rijk, in den wereldoorlog. trek nam in een hotel, verzocht de directie hem liever in eefl particulier huis onderdak te zoeken. Cook weigerde dit en bleef. Eenigen tijd later verschenen een paar tegenstanders van Cook in het hotel en zochten zijn kamer op, blijkbaar met niet al te vriendelijke be- doelingen, waarop de directie de politte waarschuwde. De leider van het vijandige gezelschap bdoofde, Cook gedurende den nacht niet te zullen molestceren, doch hij weigerde waarborgen te geven voor den volgenden dag. (Het gerucht ging dat Cook op het Marktplein zou worden vastgebonden met een Union Jack om zijn middel en dat v*_ertig man klaar stonden om het plan uit te voeren.) Cook weigerde echter het hotel te verlaten, wat er ook zou gebeuren. Officieel wordt medegedeeld, dat heden 238.669 mijnwerkers aan den arbeid zijn of 14.475 meer dan gisteren. Bovendien wordt medegedeeld dat er 5.003 mijnwerkers aan den arbeid zijn in verschillende mijnen in Northumberland, die niet in bovenstaande cijfers zijn begrepen. Het totaal aantal moet dientengevolge 243.672 zijn. DE STAKING DER ENGELSCHE MIJNWERKERS. De „Westminster Gazette" maakt melding van een vijandelijke ontvangst, die Cook, den seeretaris der Mijnwerkersfederatie, te Not tingham Maandagavond ten deel is gevallen. 1 Toen hij daarterplaatse aankwam en zijn in- MATTEOTTI HERDACHT. Tijdens zijn laatste reis door Belgie, bracht Matteotti twee nachten door in de „Ecole Ouvriere Superieure" te Brussel, in een klein kamertje. Om de herinnering aan dit laatste bezoek voor het nageslacht te bewaren, is aan de deur van dat gebouw een herinneringspla- quette aangebracht. Minister Vandervelde heeft bij deze gelegenheid een rede uitgespro- ken, waarin hij aan de nagedachtenis van zijn vriend hulde bracht. ,Ik wil," zeide hij, „een ding constateeren, n.l. dat men heden ten dage in Eurpa onge- straft een mensch kan dooden, als deze maar een socialist of revolutionair is." DE POSITIE VAN HORTHY. Naar de correspondent te Boedapest van de „Voss. Z." meldt, heeft de premier giste ren bij de hervatting van de parlementszit- ting o.m. verklaard, dat de regeering niet met een nieuwp rogramma komt en dat haar politieke grondslag dezelfde is gebleven. Waarna de leider der oppositie verzekerde, dat dan ook het standpunt vande linkerzijde hetzelfde blijft, n.l onveranderd wantrouwen tegen de regeering-Bethlen. De oppositielei- der eischte vo6r alles regeling van de staats- rechtelijke positie van het staatshoofd, dat thans nog steeds regeert op grond van een provisorium. Bethlem antwoordde, dat het ontwerp op de hervorming van het Hoogerhuis ook bepa- lingen bevat, die het staatshoofd betreffen. De correspondent verneemt, dat het plan bestaat in plaats van den „Reichsverweser" een „Paladijn" als staatshoofd in te stellen, welke waardigheid ongeveer overeenkomt met die van stadhouder. Paladijnen werden vroeger door de Habs- burgsche vorsten in Hongarije benoemd om namens den te Weenen resideerenden keizer- koning te regeeren. Aangezien echter de Habsburgers bij de wet zijn onttroond na den tweeden staatsgreep, en er geen nieuwe ko ning is gekomen, is het herstel van de waar digheid van paladijn eigenlijk een staatsrech telijke onmogelijkheid. Waarschijnlijk zal men nu de wet inzake de waardigheid van paladijn wijzigen. Want aan een buiten wer- king stellen van de onttroningswet valt niet te denken en dit ligt ook niet in de bedoeling van de regeering. De nieuwe paladijn zal dan Horthy zelt zijn. DE ROEMEENSCHE KONINGIN IN AMERIKA. Bij de aankomst gisteren van Koningin Marie van Roemenie werden 21 kanonschoten gelost. De koningin werd officieel ontvangen door vertegenwoordigers der regeering en door een delegatie, welke de in Amerika wo- nende Roemeniers vertegenwoordigde. Later werd zij ten stadhuis door den mayor ontvan gen. Honderden telegrammen zijn ontvangen van allerlei firma's, die de koningin groote be dragen aanbieden ind'ien zij haar naam wil verleenen aan de producten van bedoelde on- dernemingen. De bladen bevatten speciale artikelen; 200 verslaggevers werden aan de koningin voorgesteld. Zij heeft in het Ambas sadeurs-Hotel 21 kamers gereserveerd, die 310.000 dollars kosten. De hoteldirectie heeft de honderden aanbiedingen van de dochters der upper ten en van schatrijke menschen om als kamermeisje tijdens het bezoek der koningin te dienen, van de hand gewezen. TEGEN PRIISOPDRIJVING IN FRANKRIJK. Er is een gerechtelijk onderzoek geopend tegen Boulanger, den vice-president der melk- handelcooperaties; Jeanvrin, den directeur der „Vereenigde Landbouwers"; Laloi, direc teur der melkinrichtingen Maggi en Hauser, directeur der melkinrichtingen Hauser, we- geus samenwerking met het oog op prijsop- drijving, en verder tegen alle anderen, die bij de zaak betrokken zouden bliiken DE HONGAARSCHE BANKBILJET- TENZWENDEL. De correspondent van de ,.Voss. Ztg." te Boedapest verneemt van welingelichte zijde, dat het voornemen bestaat aan prins Win- disch-Gratz, Nadossy en andere valsche mun- ters met Kerstmis gratie te verleenen. Ten einde het verzet der oppositie hiertegen te ont- wapenen, wil men deze gratieverleening ver wezenlijken in den vorm eener algemeene amnestic, waaronder dan ook talrijke poli- tike gevangenen van links zouden vallen Een diplomatieke actie zou reeds thans op touw worden gezet, ten einde Frankrijk tegenover dit plan welwillend te stemmen. EEN AANSLAG GP DEN JAPAN- SCHEN PREMIER VERIJDELD. De politie te Tokio heeft een jeugdigen zwerver aangehouden, die in het bezit was van een dolk en een brief gericht aan den premier Wakatsoeki, waarin diens aftreden werd geeischt. De jongeman bekende, naar een gelegenheid te zoeken om den brief aan den premier te overhandigen en dezen dood te steken als hij weigerde. De politie hecht geen gewicht aan deze zaak, die zij be- schouwt als de daad van een onevenwichtige die beroemdheid zoekt. DE WINTER IS GEKOMEN. Gisternacht heeft het in Groot-Brittannie hard gevroren, te Renfrew in Schotland 18 gr. F. en te Kew en te Croydon bij Londen 11 gr. Ook in het Zwarte Wcfud is de winter ingetreden. De eerste vorst wordt gemeld. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Het blijkt dat de opstand in Tsjekiang niets meer is dan een storm in een glas water. In j stede van op te rukken trekken de troepen van Tsjekiang terug. De opwinding in Sjang- hai is geheel verdwenen. •WIENS PORTRET MAG TENTOONGESTELD WORDEN? Op deze vraag heeft het Berlijnsche Land- gericht I onlangs beslist naar aanleiding van het tentoonstellen van de foto's van door het „Reichsgericht" veroordeelde leden de; Tsjeka, op de politietentoonstelling te Berlijn, waartegen de betrokkenen in verzet zijn ge komen. De rechtbank was van oordeel, dat alleen personen, die in de geschiedenis van den tijd een rol spelen, het zich moeten laten welge- vallen, dat zij gefotografeerd worden en dat hun portret in het openbaar wordt tentoonge- steld. Zulk een persoon wordt men slechts door een bewust naar voren treden in het openbare leven. Daartoe is echter niet vol- doende, dat de betrokken persoon gewikkeld is of wordt in eenig proces. Wel kan in het be lang van de rechtspleging of an de openbare orde worden overgegaan lot publicatie van de foto's van personen, die tijdelijk op den voorgrond treden omdat zij in een proces ge wikkeld zijn. Maar dit geldt dan alleen be- roepsmisdadigers. zijn meening, dat thans wel genoodzaakt is internationaal de financieele toestanden te bespreken. Indien Engeland, Frankrijk en Duitschland op dat punt samenwerken eo een oproep aan Amerika zenden, zal men in de Vereenigde Staten zeker niet ongeneigd zijn aan een internationale conferentie dee! te nemen. DE KLEINSTE MAN TER WERELD GESTORVEN. Te Oakthorpe in Engeland is op 71-jarigen leeftijd Alfred Bradford gestorven, die de kleinste man ter wereld moet zijn geweest. De dwerg was maar 42 c.M. hoog. Dat wil zeg- gen: hij kon zonder het hoofd te buigen on der den buik van een paard door. Hij was een uitstekend wandelaar, had een fraaie stem en trad langen tijd op als voor- zanger van zijn gemeente. WEER EEN GRGOTE DIEFSTAL IN FRANKRIJK. Na den roze diamant van Chantilly en de juweelen van de familie Loewenstein hebben thans ook de edelsteenen van den heer Burel, directeur van Moulin Rouge en de Folies- Bergere te Parijs er aan moeten gelooven Na uitstedig te zijn geweest bemerkte hij dat dieven een zorgvuldig onderzoek hadden in- gesteld in zijn appartementen. Een kistje, inhoudende 1.200.000. francs aan bankpapier en bons van nationale ver dediging, werd direct goede buit verklaard. Voorts werden medegenomen een groote gou- den damestasch en zeven met diamanten be- zette ringen en verschillende andere juweelen, tot een totale waarde van 250.000 francs. De voet- en vingerafdrukken wijzen op de aanwezigheid van "slechts een persoon. DE WODKIVERKOOP IN RUSLAND. De raad van volkscommisarissen in Rus- land heeft een wet gepubliceerd1 ter beperking van den brandewijnverkoop, die aan jeugdige personen geheel zal zijn verboden, terwijl de plaatselijike autoriteiten den verkoop op de dagen van de uitbetaling der loonen en tij dens een economische crisis kunnen verbie- den. EEN NIEUWE FINANCIEELE CONFERENTIE? De Fransche senator Dausset bespreekt in de information" de kwestie een nieuwe in ternationale financieele conferentie. Het is PERSTENTOONSTELLINO TE KEULEN. Heden zal in het stadhuis te Keulen de constitueerende vergadering van de interna tionale perstentoonstelling „Keulen 1928" onder voorzitterschap van den eersten burge- meester dr. Adenauer worden gehouden. De ze tentoonstelling zal de heele ontwikkeling van het dagbladbedrijf en van den berichten- dienst in de geheele wereld van de oudste tijden tot heden omvatten. EEN SCHEEPSRAMP. De eerste machinist van het op St. Lawren ce (Canada) vergane s.s. „Guine" heeft mee- gedeeld, die elf opvarenden, toen de lading van het schip bij ruw weer begon te werken, in staat waren in de reddingsbooten te ko men. Zij hingen aan de verschansing en vie- len een voor een in het ijskoude water, waar zij verdronken. De gezagvoerder en een pas- sagier geraakten te water en verdronken toen hun boot in botsing kwam met een belasting schoener. Dertien passagiers en leden der bemanning werden gered. Door de duisternis was het onmogelijk alien te redden. EEN INTERNATIONAAL MANIFEST. 1 Een groot aantal leidende figuren uit de bank- en handelswereld van verschillende landen heeft een oproep gepubliceerd om door nauwere internationale samenwerking op economisch gebied te geraken tot het wegoemen van de talrijke hinderpalen, die de algemeene welvaart over de geheele we reld nog steeds in den weg staan. Dit docu ment, dat zijn belangrijkheid geenszins alleen ontleend aan de namen der onderteekenaars. zal in breede kringen veel belangstelling trek ken, zegt het Hbl., vooral nu er sedert den laatsten tijd in tal van landen een strooming valt waar be nemen, juist bmgekeerd aan de mentaliteit, die verantwoordelijk moet wor den gesteld voor de talrijke verkeersbelemme- ringen, w.o. de hooge invoerrechten een be langrijke plaats innemen, die in de na-oor- logsjaren zijn ontstaan. Dit document, dat blij'k geeft van een juist inzicht in de kwalen, waaraan het econo misch leven lijdt, van bijdragen tot een ver- mindering van den strijd op handelsgebied en tot een economischen opbloei. Voor Nederland is dit manifest geteekend door de heeren C. J. K. van Aalst, S. P. van Eeghen, F. H. Fentener van Vlissingen, E. Heldring, A. J. van Hengel, P. Hofstede de Groot, Paul May, W. A. Mees, A. F. Philips, D. W. Stork, C. E. ter Meulen, Q. J. Terp- stra, M. W. F. Treub, F. G. Waller, Th. van Welderen baron Rengers, G. Vissering. EEN VERMOMDE PRINS. De „Voss. Ztg." verneemt uit Konstantino- pel, dat de Turksche politie onder de passa giers van het daar aangekomen Triester Lloydschip „Theodora" den oudsten zoon van den vroegeren sultan Mohammed V heeft ontdekt, die ondanks de verbanning van alle leden der vroegere dynastie naar Turkye trachtte terug te keeren. De prins had zich geheel vermomd en reisde onder een valschen naam. Hij werd door de politie aan boord van het Italiaansche stoomsehip bracht. terugge- EEN INTERNATIONALE OPLICHTERSBENDE. Reeds geruimen tijd hield de Duitsche po litie en justitie, de Duitsche ambassade te Londen en de Londensche politie zich bezig met nasporingen in een internatonale oplich- terszaak. Thans is in deze zaak volkomen klaarheid gebracht. Gebleken is, dat de op- lichtersbende bestaat uit zes personen, waar- van er 3 in Duitschland en 3 in Engeland hun operaties verrichten. Zij hebben in kor- ten tijd Duitsche fabrikanten met lecterwaren voor meer dan 2 millioen opgelicht. r DE FASCISTISCHE PART1J IN ITALIE Blijkens een officieele mededeeling van de Fascistische partij, gepubliceerd na de verle- den week gehouden vergadering van den Grooten Raad, bedraagt het aantal leden op het oogenblik*ca. 1.500.000, d.i. tweemaal zooveel dan twee jaar geleden, waarbij nie' zijn inbegrepen de fascistische arbeiders, die leden zijn van de syndicaten. Er zijn 50.000 vrouwen ingeschreven, verder ruini 200 000 bij de z.g. voorhoede, terwijl de jeugdafdee- lingen 250.000 jongens en meisjes als leden tellen. v DE TYPHUS IN HANNOVER. Door bemiddeling van den Nederlandschfen consul te Hannover is het sfadsbestuur 42000 M. ter hand gesteld tot steunverlee- ning aan behoeftige gezinnen in verband RMAARSCHE

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1