DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 24# Honderd achf en twintigsic Jaargang 1926 VRIJDAG 22 OCTOBER ilit het PaHemenl Buitenland DH nnmmer bestaat uit 3 bladen. Dae Coarent wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestaagen, aitgegeven. ibonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden vooi Alkmaar 2. frauco door bet geheele Rijk /2.50. Attonderlijke en bevnjsnummera 5 cents. PRUS OER GEWONE ADVERTENTlfcNi Per reget 0.25, bij groote contracten rabat. Qroote tetten oaar plaakrufmfe, Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij */h HERMs. COST BR 0 £00!t« Voordam C 9. Directeur: G. H. KRAK. Telef.nr. Administratie 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. Hoo?dredacteurs Tj. N. ADEMA* Den Haag, 21 Oct. 1926. Eta belangrijk besluit heeft de Tweede Kamer heden bij den aanvang der vergade- r.inf genomen ponder er een woord aan te verspillen: zwijgend heeft zij goed gevon- den, dat de volgende week Vrijdag de be- handeling zal aanvangen van het nieuwe verdrag met Belgie. De voorzitter deed in overleg met de Centrale Sectie het voorstel daartoe en er was in de Kamer niemand, die er eenig bezwaar tegen opperde. De minis ter van Buitenlandsche Zaken heeft er blijk- baar ook genoegen mee genomen, daar na- tuurlijk niet is aan te nemen, dat een dergelijk voorstel ter tafel komt zonder dat er met den betrokken minister uuggespraak is gehou- den. Nu, het werd ook tijd, er moest eindelijk een beslissing genomen worden. Hoe die be- elissing zal uitvallen, kan niemand voorspel- len, doch terwijl onder ingewijden een paar dagen geleden de vaste overtuiging heer^chte, dat het tractaat zelfs met vrij groote meer- derheid zou worden aangenomen, kwam mij heden ter oore, dat bij verschillende leden. die anders niet gaar.ic de regeering den voet dwars zetten, steeds meer de overtuiging veld won dat het toch niet verstandig zou zijn het tractaat onveranderd goed te keuren Zij zouden dus geneigd zijn tot tegen stemmen. als zij maar de overtuiging hadden. dat daar- mee de kans werd verworven op wat beters De Kamer heeft zich r'aarna weer verdiepi in de behandeling van de wiiziging van de wet op het Successierecht Een opgewekte vergadering zou ik het niet gaarne willen noemen. Vermoeedlijk vonden de meeste ka- merleden het ook niet Want terwijl de op- komst zeer groot was, heerschte er een groote leegte in de Kamer tiidens de besprekingen en zag men lustig als het tot stemmen kwam. de leden van alle kanten de zaal binnens+roo- men. Nu was het ook. conduit verklaard, voor de niet-ingewiiden een taaie geschiedenis; die kwesties van fiscaal rechf zijn alleen voor ontvangers en notarissen en soms een ietsje ook voor juristen belangrijk De minister werd van links, speciaal door den heer Oud en van rechis. in het biizonder door den heer Van Schaick en mej. mr Katz met amende- menten gebombardeerd en de discussies wa- ren ook al ten gevolge van het rumoer haast niet te volgen. Over het algemeen heeft de minister zijn haan koning nooren kraaien Het meeste plezier zal hem daarbij wel ver- moedelijk gedaan hebhcn de verwerping van een amendement van den heer Vlieger. (Soc - Dem.), die de oude hoogerc heffingstarieven hersteld wilde zien. Doch behalve de partij- genooten van den voorsteller stemdeu alleen de vriizinnig-democraten en de communist er voor. E)e groote meerderheid vond ook, dat de voor enkele jaren vastgestelde tarieven in de practijk te hoog waren gebleken Maar niet alle amendement en hadden zulk een verstrekkende beteekenis en daarom zul- jen we onze lezers maar niet onthalen op ver- halen op verhalen omtrent de vraag in hoe- verre nakomelingen van pleegkinderen ook recht hebben op gunstige behandeling als pleegkinderen zelf en hoever de vrijstelling moet gaan voor inrichtingen van algemeen nut en of de fiscus rente verschuldigd moet zijn voor gelden welke hii als ten onrecbte geind later moet restitueeren Omtrent een paar belangrijke punten konden de heeren het met elkaar niet eens worden, zoodat zij tot morgen zijn aangehouden. Daarna is de Kamer begonnen met de be handeling van de wijziging van de Personeele belasting, maar wat daarover valt mede te deelen, kunnen we het best tot morgen na de voortzetting der beraadslagingeti vast- houden; wat we heden hoorden was nog niet biizonder belangrijk. DUITSCHLANDS ONTWAPEN1NG ONBEVREDIGEND. De Gezantenraad heeft kennis genomen van een rapporten betreffende de ontwape- ning van Duitschland, opgesteld door de in- tergeallieerde controle-commissie en betrek- king hebbende op de twee maanden, verstre- ken sedert de laatste bijeenkomst van den raad. De rapporten behandelen punten, waarom- trent de controle-commissie van meening blijft, dat zij geen voldoening van de zijde der Duitsche regeering heeft gekregen. Het betreft hier speciaal de orgamsatie van het opperbevel, op welk punt overigens door het ontslag van generaal Von Seeckt en de ge- dragslijn door zijn opvolger aangenomen eenige bevrediging is verkregen; de onrecht- matige inlijvingen bij de Rijksweer, die tot het ontslag van den opperbevelhebber hebben geleid, houden ook de commissie bezig. Voorts hebben de rapporten betrekking op de vervaardiging en den uitvoer van oorlogs- materiaal, de organisatie der politie, den ver- koop van zekere militairc inrichtingen. de versterkingen der stad Koningsbergen en de z.g. sportieve vereenigingen, die in werkelijk- heid militaire doeleinden nastreven. Eerst wanneer de controlercommissie den raad zal heoben doen weten, dat zij op alle punten bevrediging heeft gevonden, zal de Gezantenraad den Volkenbond kunnen vra- gen, zich te belasten met de militaire con- trole, zooals te Locarno voorzien is. DE BURGEROORLOG IN CHINA. De „Times" meldt uit Sjanghai d.d. 20 Oct. Soen Tsjoean Fang heeft plotseling zijn plannen gewijzigd. Gisteravond laat gelastte hij telegrafisch een offensief tegen Tsjekiang en in verband hiermede werd de spoorweg- verbinding, die was verbroken, toen Sjang hai bedreigd werd door een inval, onmiddel- lijk hersteld. Hedenmorgen is de opmarsch begonnen. Hedenavond hebben de troepen van Kiangsoe Tsjiasjan bereikt, dat op 20 mijl afstand gelegen is van Soengkiang en 15 mijl van Kasjing, waar de troepen van Tsjekiang gestationneerd zijn. De troepen van Kiangsoe tellen 8000 man en zijn goed gewapend. Ka- nonneerbooten werken samen met deze troe pen op de Hwangpoe, teneinde iedere flank- beweging van Tsjekiang te beletten. Telegrammen uit Soen's hoofdkwartier te Kioekiang bevestigen het bericht dat Tsjang- Kai-Sjek, de Kantonneesche commandant, ge- wond is. Het is niet bekend of de verwonding ernstig is. De „Daily Mail" meldt nog uit Sjanghai, dat generaal Hsiatsjao, de gouverneur van de provincie Tsjekiang, zich thans aange- sloten heeft bij de „roode" strijdkrachten, die beloofd hebben hem te zul'en helpen in zijn strijd tegen Sjanghai. Generaal Soen Tsjoe- ang Fang heeft volgens dit bericht 10.000 man n?ar Tsiekiang gezonden en Soengkiang bezet. Een gevecht wordt icder oogenblik ver- wacht. DE STAKING DER BRITSCHE MIJNWERKERS. Stakende mijnwerkers hebben een 30-tal mijnwerkers in Lankashire aangevallen en met steenen bekogeld. De politie voerde een charge iut en verrichtte zes arrestaties. DE GE VOL GEN DER ENGELSCHE KOLENSTAKING. De gevolgen der Engelsche mijnwerkers- staking doen zich in Frankrijk steeds meer gevoelen en vooral de industrieen; welke van buitenlandsche kolen afhankelijk zijn, ver- kceren in een moeilijke positie. Reeds zijn tal van treilers in Lorient ten geVolge van ge- brek aan kolen tot werkloosheid gedoemd; in verschillende andere visschershavens ligt de arbeid stil; groote faforieken in het westen kondigen aan dat zij eerstdaags zullen slui- ten; ten slotte beklagen de industrieelen uit Pas-de-Calais en het dep du Nord er zich over, ofschoon zij zich in de onmiddellijke nabijheid der mijnen bevinden, geen voorraad meer te hebben. Het „Journal" is een onderzoek gaan instel'en en heeft opgemerkt dat er telkens weer Fransche kolen naar Engeland worden getransporteerd. Het blijkt echter dat het met den kolenu.it- voer zoo'n vaart niet loopt en dat het mee- rendeel van de uitgevoerde kolen z.g. char- bons de soute zijn, waaraan sommige buiten landsche schepen volstrekt behoefte hebben om hun weg voort te zetten, en die Frankrijk ki;achtens internationale accoorden verplicht is te leveren: of kolen, die uit Duitschland en Polen komen met bestemming naar Engeland en waarop Frankrijk geen enkel recht heeft. Daarbij komt nog dat Frankrijk maandelijks 150.000 ton kolen naar Be1gie uitvoert, doch 250.000 ton kolen uit Belgie ontvangt. De hoeeelheid kolen, welke Frankrijk contractu- eel verplicht is aan Zwitserland en Italie te leveren, is reeds verminderd, hetgeen tot di- plomatieke vertoogen uit Bern en Rome heeft geleid. Een groot aantal industrieelen heeft in- tusschcn verklaard voorstander te zijn van de wederoprichting van het Nationaal Ko- lentoureau, dat tijdens den oorlog fungeerde en de distribute en prijzen der kolen regelde. Doch hiertoe zouden eerst overeenstemming tusschen de belanghebbenden en wettelijke maatregelen noddig zijn. DE ORKAAN BOVEN CUBA. Door den orkaan zijn een hondertal perso- ncn gedood en driehonderd gekwetst, terwijl duizenden dakloos zijn, meldt Reuter uit Ha vana. Politie en soldaten patrouilleeren door de straten en hebben bevel gekregen om zon der waarschuwing op alle plunderaars te schieten. Het gedenkteeken voor de slachtoffers van de ramp van de „Maine" is vernield. In de haven zijn tal van schepen gezonketi. Woens- dagmiddag kwam de orkaan tot bedaren en trok over de golf van Mexico naar Florida. De gevangenen in Miami, die hoofden zijn van gezinnen, zijn vrijgelaten. om hen in staat te stellen hun gezinnen in veiligheid te brengen, indien de omgevitig wederotn dotn den orkaan zou worden geteisteid. Zij zijn vrijgelaten op hun woord, dat zij zullen te- rugkeeren zoodra het gevaar voorbij is. Intusschen gelooft men, dat de orkaan dezen keer Florida zal sparen. De bewoners, die in scholen en andere stedelijke gebouwen gevlucht waren, hebben bevel gekregen naar iiuis terug- te keeren, daar het gevaar voorbij is. De barometer blijft stijgen. Een nader bericht over de gevolgen van den orkaan meldt echter, dat alleen te Havan- na 70 personen werden gedood en 2500 ge- wond. Evenwel staan deze getallen nog niet vast, daar men verwacht. dat nog steeds meer dooden en gewonden onder de ruines der hui- zen zullen worden weggehaald. Het blijft nog moeilijk, telegrafische verbindingen te krijgen met de verwoeste gebieden. Op ver schillende deelen der stad is ook nog brand uitgebroken in de gasreservoirs, en het is nog niet gelukt, deze te blusschen. Tot dusverre zijn 20 stoomschepen tegen de kust geworpen. Twee groote schepen zijn met ds geheele be- manning in de nabijheid van de kust vergaan. VLIEGTUIG VERONGELUKT. Ui Malta wordt geseind, dat een marine- watervliegtuig, met vier personen aan bGord, draadlcos om hulp seinde, cmdat het be- d'wongen was, op zee te dalen. Ondanks alle pogingen, cm het vliegtuig te vinden, werd niets anders ontdekt dan eenige wrakstuk- ken. Van de opvarenden g^een spoor! DE STIKSTOFFABRIEKEN TE CHORZOW. De Poolsche regeering heeft in een nieu we nota aan de rijksregeering medegedeeld, dat zij de stikstoffabrieken te Chorzow niet zal teruggeven, omdat uit de uitspraak van het Hot van Arbitrage te den Haag niet is gebleken, dat Polen de fabriek aan den vroegeren eigenaar moet teruggeven. Polen heeft zich uitsluitend bereid ver klaard tot het aanknoopen van onderhande- lingen betrekking hebbende op financieele compensaties. TE VEEL ONDERWIJZERS OOK IN DUITSCHLAND. De grootte der klassen en het groot aantal onderwijzers hebben in ons land bij jonge onderwijzers een noodtoestand doen ont- staan, die hieruit blijkt, dat zich voor elke vacature gewoonlijk 50 a 1001, soms nog meer cand'idaten aanmeldcn. Blijkcns een mededeeling in het Septembernummer van „Neue Bahne" is het in Duitschland op zijn minst zoo erg: in Laubau, Neder-Silezie, gaven eenigen tijd geleden op het marktplein twee jonge onderwijzers een volksconcsrt met een draagbaar harmonium. Dus als straatmuzikant, klaagt de schrijver, de heer W. Arlt. Andeign colporteerden metboeken en lijden hcnger. In Liegnitz zaten op 15 Mei 1925 niet minder dan 1175 candid aten te wachten cp een betrekking en op 15 Mei van dit jaar 1197. De schrijver vraagt, welke krachtige hand redding zal brengen. DE LITERAIRE OPLICHTER. Dezer dagen heeft een zekere Maurice Le- vet, uitgever van het tijdschrift „La Poesie" en directeur van een uitgevers-maatschappij althans gaf hij voor dit te zijn terecht- gestaan wegens oplichting. Hij bleek een fantastische bedrieger te zijn, die zijn bedrijf met behulp der. literatuur uitoefende. In zijn tijdschrift schreef hij een prijsvraag uit voor dames, die dichteriijk talent meenden te beziten. Zij moesten eenige gedichten in- zenden, welke hij dan keuren zou. In den regel keurde hij ze goed, beloofde ze te zullen uitgeven en wist aldus vele honderden francs los te krijgen. Soms, wanneer het zijn trans- acties kon vergemakkelijken, verloofde hij zich met de dichteressen! Aldus schonk een leerares in Chantelly hem haar hart en twintigduizend francs; een weduwe in Rijs- sel gaf hem fondsen ter waarde van 50 000 francs; een meisje-op-leeftijd stond al haar spaarpenningen en drie schriften met gedich ten aan henLaf. De gedichten verschenen in- derdaad in een klein provincie-blaadje; van- daar misschien dat het meisje voor de recht- bank verklaarde dat zij zich niet benadeeld gevoelde en dat zij Levet nog steeds lief had. De meeste andere getuigen waren echter vr- ontwaardigd, niet zoozeer omdat de vooruit- zichten op een huwelijk waren vervlogen, als wel wegens het literaire echec. Maurice Levet werd tot zes maanden ver- oordeeld. „Wacht op me, ik kom weer", riep hij, terwijl hij werd weggeleid, een jong meisje toe, dat te zijnen gunste had getuigd. „Ik zal wachten", klonk het antwoord .door de rechtszaal. DREIGENDE STAKING IN DE AMERIKAANSCHE FILM1NDUSTRIE. De vakvereenigingen hebben Dinsdag een ultimatum geste'd aan de filmindustrie door Warner Brothers, de Famous Players en de Producers' and Distributors' Association vcr de keus te stellen de „closedo cliop" (al leen werken met georganiseerden') te aan- varaden of een staking tegemoet te zien op 1 December van 3500 filmartisten, operateurs en arbeiders, die te Los Angeles werkzaam zijn. Bovendien werd gedreigd met ecu sta king van 10.000 hunner leden in andere dee :en des lands als de eisch niet wordt inge- willigd. Woensdag zou hetzelfde ultimatum worded gesteld aan de Universal, de Metro- Goldwyn, de First National en de Fox Films. De eisch der vakvereenigingen is voor een deel en uitvloeisel van verschillende maatre gelen der ondernemers cp sociaal gebied. waarin de arbeidersleiders een poging zien cm de organisatie der werknemers te onder- mijmn. De International Alliance of Theatrical Stage Employees and Motion Picture Opera tors. welke de campagne der vakvereeniigifi- gen leidt, heeft 800.000 leden. Blijkbaar wi! men de „cloeed shop" geheel doorvoeren in het bedrijf tot de orchesten in de bioscopen toe. DE AANSLAG OP DEN TREIN IN HANNOVER. In de aanklacht tegen de twee plegers van den aanslag op den verongelukten trein bij Leiferde, wordt niet alleen den beklaagden Schiesinger en Willy Weber ten laste gelegd, dat zij zich hebben schuldig gemaakt aan poging tot moord en het aan het gevaar blootstellen van het transport op dien datum doch ook den aanslag op den trein naar Am sterdam, die zij in den nacht van 17 op 18 Augustus gepleegd hebben. Naar men weet was deze poging tot ontsporing mislukt. Den beklaagde Weber is in beide gevallen medeplichtigheid ten laste gelegd. SPIONNAGE-PROCES TEGEN DE LEDEN VAN DEN DUITSCHEN VOLKSBOND. Elf leden van de vereeniginig ,,Deutscher Volksbund", beschuldigd van spionnage te gen Polen, zijn tot gevangenisstraffen ver- oordeeld. Gedurende het proces werd vaslgesteld, dat zij in contact stonden met de politie bureaux te Gleiwitz en Oppeln in Duitsch Silez,ie en dat zij nauwe betrekkingen cn- derhielden .met ^het Duitsche consulaat te Kattowitz. EUGENE VICTOR DEBS, t Gelijk we gister reeds meldden, is te Chica go overleden Eugene Victor Debs, oud-lei- der van de broederschap van spoorwegper soneel, die vijfmaal de socialistische candi- daat voor het presidentschap is geweest en zijn openbare loopbaan in de gevangenis eindigde, waarin hij werd opgeslcten wegens propaganda tegen den oorlog. Deijs was in 1855 te Terre Haute in India na geboren. Hij begon als stoker bij het spoor, nam deel aan het organiseeren van dit personeel en werd in 1885, 30 jaar oud, lid van de wetgevende veigadering van Indiana. Van 18931903 was hij voorzitter van de Amalgamated Railway Union. Hij leidde als zoodanig verschillende spoorwegstakingen. In 1903 werd hij tijdens een staking tot maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens „contempt of court". Voor en na het toetreden van de V. S. tot den wereldoorlog hield Debs redevoeringen waarin hij betoogde dat de industrieele en commercieele belangen uif eigenbaat het land gedwongen hadden aan het conflict mee te doen. Hij werd wegens opruiing gevangen gezet en eerst onder het bewind van presi dent Coolidge vrijgelaten. Zijn gevangen- schap had zijn gezondheid gcknakt. WEENEN KRI1GT ZIJN TAXICHAUFFEUSES. Mejuffr. Felicia Fischer, een jong Weensch meisje van goeden huize, heeft verleden jaar verlof gevraagd om met een van een taxi meter voorzienen auto te mogen stationnee- ren op een der openbare standplaatsen. Dit verzoek werd geweigerd uitsluitend op grond van het feit, dat een erouw die vergunning aanvroeg. Felicia liet zicli echter niet zoo vlug ontmoedigen en teekende beroep aan tegen de beslissing. Het gerechtshof heeft thans beslist, dat de vergunning haar moest worden verleend, daar overeenkomstig de republikeinsche grondwet vrouwen en man nen glijke rechten hebben. Binnenkort zal men dus de „fesche Wiener- innen" met haar taxi's zien verschijnen. HABSBURGER SCHATTEN IN NEW-YORK. De aartshertog Leopold Habsburg heeft zich naar de „De Wiener Allgem Ztg." me- dedeelt. verplicht om tegen een honorarium van 20,000 dollar de honneuns waar te ne men bij de veiling van het oude meubilair der familie te New-York. De Amerikaan Hatewai heeft voor deze veiling de wapens en antiqiteiten uit de na- latenschap van Leopold Salvator, alsmede vele familiestukken der Habsburgers bijeen- gebracht. Ook aartshertog Eugenitis heeft de collecties uit het slot Hohenwerfen naar Amerika laten verse lie pen, waaronder zich een unickc collectie boerenwgpens bevindt. DE PREEKSTOEL ALS VRAGENBUS. In een van de kerken te Londen heeft eer. geestelijke een nieuw middel bedacht om de godsdienstoefening aantrekkejijk te maken De preek heeft namelijk plaats gemaakt voor de bean+woording van vragen. die de ge- meenteleden aan den geestelijke richten. Hot tooneel van dezen allernieuwsten vorm van godsdienstoefening is de kerk van St. Johan nes, den Evangelist, Rev. Miiland, de voor- ganger dezer kerk, verklaarde aan een cor respondent van een Londensch blad: „De ge dachte, welke mij daarbij leidt, komt voort uit den wensch mij in te leven in het geestes- leven en in de gevoelswereld mijner gemeen teleden en mij blijvend daarvan op de hoogte te houden. Men kan jarenlang preeken zon der zijn toehoorders maar ietwat nader te komen, en zonder te-begrijpen, wat hen wer kelijk drukt en bezighoudt. Een prediker ver- k^ert helaas niet in zulke gunstige omstan- digheden als een politick redenaar, die in he' debat zich op de hoogte kan stellen, van wat zijn toehoorders denken ALS CAROL TERUGKEERT. Door het bureau van den Roemeenschen minister-president wordt tegengesproken, dat prins Carol van Roemenie in zijn rechten zou worden hersMd en met instemming van den koning naar Roemenie zou te rugkeeren. DE OPSTAND IN NICARAGUA. Hoe wel op het oogenblik een vredesconfe- rentie wordt gehouden, heeft een gevech' plaats gehad tusschen liberale revolution- naire strijdkrachten en conservatieve regee- ringsgezinden. Volgens het rapport der re geering zouden de rebel len geheel zijn ver- slagen. HET HUWELIJK VAN PRINS LEOPOLD. In verband met de geloofsbelijdenis van de aanstaande gemaiin van prins Leopold, schrijft de katholieke ,.Standaard" gistermor- gen, dat hij meent te weten, dat vooral de ko- ningin dit huwelijk van den kroonprins met de protestantsche prinses heeft gewild, en dat de koning onder dien stand van zaken lijdt. Den „Standaard" is het verder opge- vallen, dat dit huwelijk aanleiding geeft tot betrekkelijk weinig blijken van instemming van de zijde der bevolking, ofschoon de ge- beurtenis van ingrijpenden aard is voor de toekomst van het land. Naar het blad verder zegt, heeft het vooral de aandacht getrokken, dat de Belgische bisschoppen geen felicitaties hebben gezonden; zelfs zou de aarls'oisschop van Mechelen naar het paleis zijn gegaan, om zonder omwegen zijn meening te zeggen. De Belgische bisschoppen, gaat de ,,Stan- daard" verder, zouden te Mechelen dezer da gen zijn bijeengekomen en zouden hebben be- sloten het paleis van Brussel te vragen, dat zij niet tot de huwelijksplechtigheid uitgenoo- digd zouden worden. Zelfs zouden zij van Seghers hebben afgekeurd, dat hij als voor zitter der federatie van katholieke kringen een telegram van gelukwensch aan den kroonprins heeft gezonden De koning zou ten slotte aan den .aartsbisschop hebben be loofd, dat prinses Astrid zich onmiddellijk na het huwelijk tot het katholicisme zal bie- keeren, doch de katholieke bevolking vraagt zich volgens de „Standaard" af, of de pro testantsche invloed daarmee radicaal uit het paleis geweerd zal zijn. Prinses Astrid zou hebben beloofd elken Zondag met prins Leo pold naar de mis te gaan. Aanvankelijk zou de geestelijkheid geweigerd hebben de inze- gening van het huwelijk in Sinte Guduk plaats te laten hebben, doch op aandringen van den koning zou zij op haar besluit zijn teruggekomen. De zegening zal nu wel ver- richt worden door den aartsbisschop, maar geen ander lid van het episcopaat zal daarbij aanwezig zijn, terwijl de pauselijke nuntius alleen als deken van het corps diplomatique de jong getrouwden op het paleis van Brus sel zal gelukwenschen. Het artikel van de .,Standaard", dat zeer de aandacht zal trek- ken, drukt misschien de meening van sommi ge katholieke kringen u,it' dat de gansche bevolking zich zoo scherp inlaat met de zaak is echter zeer twijfelachtig. Men merkt er weinig of niets van. KORTE BERICHTEN. Woensdag en gister vergaderde te Keu-. len het derde congres van den Intern. Bond van Chr. spoor en tramwegpersoneel. Ver- tegenwoordigd waren Belgie Duitschland, Frankrijk, Nederland. Italie, Oostenrijk en Zwitserland. Drie nieuwe organisaties, uit Zuid-Slavie, Hongarije er. Luxemburg, wer den in de internationale opgenomen. De weduwe van Prof. Schnabel, die- door de Berlijnsche rechtbank wegens testa- mentvervalsching tot 3 maanden gevangenis straf is veroordeeld heeft tegen dit vonnis ap,pel aangeteekend. Een vliegtuig van de Londeu-Parijslijn met tien passagiers aan boord is in het Ka- naal naar beneden gestort. Er is onverwij'd assistentie gezonden. Allen aan boord, ben passagiers en twee piloten, werden doer sleepbooten gered. ALRHAARSCUE COURANT. .1 1 L *W SS9

Alkmaarsche Courant | 1926 | | pagina 1